DE FAAM Anna Kareninamet Greta Garbo in de hoofdrol Te kust en te keur Chr. Lyceum kampioen senioren een STAALTJE BEL-O-FAST - 13.90 - Molenherstel in Hoogmade 0VERG0RDIJN5T0FFEN Rijnlandse Molenstichting zit bepaald niet stil NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 APRIL 1965 VrUdac De Doelen, Rapenburg 2, 8 uur: leden- rergadering afd. Leiden Ned. Roode Kruis. Breestraat 85. 8 tot 10 uur: receptie 50-jarig bestaan woningbouwver. Eensgezindheid. Breestraat 85, 4 tot 6 uur: receptie t.g.v 2ö-jarig bestaan Leidse Bond van Volks- tuindersverenigingen. Gehoorzaal, 8 uur: feestavond perso- neelsver. Lichtfabrieken. Rapenburg 10, 8 uur: afd. Centrum Christen-vrouwenbond, ds. A. Hofman te Leiden over het christendom en de wereldgodsdiensten. Middelstegracht 91, 7 tot 9.30 uur: door lichting. Maranathakerk, L Morsweg, 8 uur: koorzang Rijnstreek Ver. Chr. koren. Kantine Koksschool, 8 uur: contact avond Ned. Bond van oud-strijders en dragers van het Mobilisatiekruis. Schouwburg, 8 uur: Lions-Club Lei den opvoering door Haarlems artsento- ?elgezelschap van blijspel „Brullen als in duif', ten bate van erefonds oud-verpleegsters. Jacobazaal Den Burcht 8 uur: caba retavond Ons Grunnegerlaand. Hooglandse Kerkgracht 28. 8 uur: Leidse Smalfilmliga, Gooise smalfilmers verto- hun programma. Middelstegracht 89. 10—9 uur: Trabant- autoshow. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8 15 uur: Haagsche Comedie met „Candiia". Der Haag: Diligentla, 8.15 uur: toneel groep Arena met „De kikkers". Zaterdag Doelenkazerne, 8 uur: uitwisseling Leiden—Oxford, afscheidsavond, mede werking van Leids accordeonorkest Neer- landia. Kantine Kikkerpolder, 2.30 tot 4 U.V.S.-receptie t^.v. 40-jarig bestuurs lidmaatschap van de heer H. Laman. Gehoorzaal, 8 uur: Tot Ieders Genoegen, opvoering van „Je moet er niet mee spe len". Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgracht 14, 8 uur: Herv. jongerensociëteit, be- ituursverkiezing. Oude Vest 13, 8 uur: C.J.V. De Valk, - o voddeninstuif. Station, 9 uur voorm.: afd. Leiden Ned. Reis-Ver., vertrek per bus naar corso Bollenstreek. Prytaneum, 11 uur voorm.: algemene jaarvergadering Ned. Bond van oud- strijders en dragers van het Mobilisatie- kruis. Middelstegracht 89, 10—9 uur: Trabant- autoshow. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met ..Ardèle". Den Haag: Paradijs. van de Kon. Schouwburg. 3 uur: werkgroep Haagsche Comedie met „Kleine muizen" en „Nacht- spel"; 23.15 u. werkgroep Haagsche Co medie met cabaret „Eigen land is kout waard". Den Haag: Diligentla. 8.15 uur: toneel groep Arena met „De kikkers". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, Apotheek Voorschoten de Oegstgeestse Apotheek zün ook ge- Fllms Camera (7 en 9.15 uur): De psychopaat (18 jaar), 2.30 uur; Mijn vriend Kazan (jeugdvoorstelling) Lido (2.30, 7 en 9 15 uur): Vlubber vliegt weer (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Angelique. markiezin der engelen (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 915 uur): tot zondag: De zeven gladiatoren van Sparta (14 jaar)van maandag tot en met woens dag: Bekentenis van een opiumschuiver (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Anna Ka- rerima (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Goldfin- ger (18 jaar). Schoolvoetbaltoernooi te Leiden LEIDEN De Leidse school voetbal strijd 1965 is weer gestreden en de kampioenen zijn na menig spannend, doch altyd weer sportief duel defi nitief naar voren gekomen. Ook nu zjjn de kelen hees geschreeuwd en heb ben de spandoeken, toeters en ratels met of zonder succes voor dit schoolvoetbalfestijn hun diensten weer verricht. Naast zeer veel voetbal vreugde werd veel leed dapper en sportief geslikt. Als vanouds werden de overwinnaars de kleedkamers „binnengedragen" doch ook was bij de allerjongste schoolvertegcnwoordigers de tegenslag zo groot, dat slechts met moeite een traan kon worden onderdrukt. Ook nu weer hulde aan de kam pioenen. Hulde echter ook aan de spor tieve verliezers, diie vaak als eersten hun „overwinmers" de hand drukten. Gistermorgen traden op de Lugdu- numterreinen de drie topploegen uit de onderscheidene afdelingen voor het laatst aan om via een halve competi tie en onder grote belangstelling van de schooljeugd en vele ouderen uit te maken wie op het kampioenschap 1965 en de hierbij behorende wissel beker beslag mocht leggen. Senioren Bij de senioren bond de kampioen- 1964 t.w. de ploeg van de Chr. Kweek school de eerste strijd aan met de elf finalisten van het Chr. Lyceum die als „outsiders" dermate goed en ver rassend tegenstand boden, dat de kwe kelingen een gelijkspel van 00 werd afgedrongen. Na loting kwam de Kweekschoolploeg hierna tegenover mede-finalist U.T.S. I te staan. Nadat reeds in de 3de minuut mid- voor Piet Dij kd renth een voorzet van rechtsbuiten Henk Bos in een vol treffer had omgebogen (10), streden de kwekelingen ondanks hun klein overwicht in de eerste helft tevergeefs om de magere voorsprong veilig te stellen. Na de doelwisseling kwam de UTS direct zeer sterk opzetten en werd de kweekschoolploeg zo nu en dan geheel in de verdediging gedrukt Daar de UTS'ers echter een goede schutter misten en doelman Jaap v. d. Niet waar nodig goed ingreep bleef de stand ongewijzigd en de kans voor de Kweekschool behouden. Het bleef echter bij een kams. In de laatste wedstrijd schoten de Chr. Lyceïsten tegen de UTS'ers na melijk wel met scherp en zich met drie voltreffers naar het felbegeerde kampioenschap. Voor rust ging de strijd nog vrijwel gelijk op en slechts door een blunder van de UTS- verdediging rechtsbinnen Bob Crooy de 11de minuut de stand op 10 brengen. Na de doelwisseling namen de lyceïsten echter het initiatief defi nitief in handen en dankt UTS het voor een groot deel aan enkele fraaie saves van doelman Gé Rol. dat de ne derlaag tot 30 beperkt bleef. In de 3e minuut stopte Rol weliswaar een schot van Crooy fraai, doch de te rugspringende bal werd door links- binnen Hans Dreef even fraai opge vangen en ineens ingeknald (20). Nadat Crooy in de 12de minuut een opgelegde kans radicaal had gemist, brak Dreef enkele minuten later doo" de UTS-verdediging heen en leverd-- zijn schot de uiteindelijke zege van 3—0 op en was het Chr. Lyceum alles zins verdiend kampioen. Verrassen nieuv: m breedW.-omhels} Junioren Het voetbalteam van het Chr. Lyceum, dat in het schoolvoet baltoernooi 1965 in de afdeling senioren beslag legde op het kampioenschap. Voorste rij v.l. n.r.: Bob Crooy, Bert Paauw, Teun Sterk, Bert Jonk en Hans Dreef; tweede rij v.l.n.r.: Nico Rade, Kees Stieding (aanvoer der), Bas Schipper, Johan Rade, Bert de Mooy en Frans van Egmond. De eindstrijd bij de junioren leverde eveneens min of meer een verrassing op. daar hier het vrijwel als „outsider" getipte Rembrandt Lyceum het kam pioenschap toch in de wacht kon sle pen. De derde prijs winnaar van vorig jaar t.w. de ploeg van de Don Bosco- school in deze afdeling de favoriet beet met de LTS-ploeg de sprts van de finalestrijd af. Na een doelpuntloze eerste helft, miste linksbinnen Roel Pegt weliswaar een strafschop, doch schoot kort daarna midvoor Jaap Vis ser wel raak (10) en behielden de Don Bosco'ers dus een gerede kam-1 pioenskans. Direct hierna bewezen de Rem- brandt-lyceïsten tegen de LTS'ers, dat ;n goede ploeg vormden en een goede gooi naar de hoogste eer kon den maken. Door een rake schuiver midvoor Piet Onderwater (10) in de eerste helft en een voltreffer van LTS-stopper Gerrit Handgraaf in eigen sfoej, tijdens een rpomeiit vap pa niek voor net LTS-doeT na tfe doel wisseling wonnen de lyceïsten de strijd namelijk met 20. In de laatste en tevens beslissende wedstrijd leverden de Don Bosco- scholieren de Rembrandt-lyceïsten een uitermate spannende en vrijwel gelijk- opgaande strijd, die laatstgenoemde het felbegeerde kampioenschap ople verde doordat rechtsbuiten Frank Viool even voor rust een voorzet van linksbuiten Erwin van Preenen in een doelpunt kon omzetten (10). De Don Bosco'ers konden zich troos ten met het feit, dat zij ditmaal een prachtige tweede plaats bezetten en dus to.v. 1964 „gepromoveerd" waren. Lagere scholen Eindstand: 1 Rembrandt Lyceum, kampioen (wisselbeker). 2 Don Bosco- school (medaille), 3 LTS-Haagweg I (medaille). In de afdeling lagere scholen werd de kampioensstrijd ditmaal geleverd tussen de „outsiders", de Pr. Margriet- school. Leidse Houtschool en de Ham- marskjöldschool, die door het gelyke spel van 00 tussen de ploegen van de twee laatstgenoemde schoolploegen de toeschouwers extra lang in het on zekere lieten inzake de ware kans hebber. Dat de krachtverhouding on derling weinig verschilde bleek even daarna ook in de tweede wedstrijd en wel tussen de Pr. Margrietschool en de Leidse Houtschool, die door doel punten van midvoor Roel de Mooy (LHS) en linksbinnen Joop Badding (Pr.M.S.) in een gelijkspel van 11 eindigde. In de derde wedstrijd viel de uiteindelijke beslissing en wel doordat even voor tijd Hammarskjöld-stopper Ton Plezier de bal prachtig opspeelde daarna linksbinnen Martin van Laarhoven in de gelegenheid stelde de Pr. Margrietschool ploeg een zij het magere nederlaag van 10 toe te brengen. De einduitslag werd dus: 1 Hammar- skjöldschool, kampioen (wisselbeker), 2 Leidse Houtschool (medaille), 3 Pr. Margrietschool (medaille). In de uiteraard overvolle Lugdu- om-kantine kwamen de rivalen tot besluit van het weer alleszins geslaag de jeugdvoetbal-evenement bijeen. Hier 'richtte de heer W. Caron, ere- .oorzitter van de Leidse KNVB-afde- ling, onder grote bijval van de school jeugd een hartelijk dankwoord tot de weer zeer actieve en voortreffelijke organisatoren de heren W. van Weizen, P. Mizée. J. Ravensbergen, M. Wiel inga, A. Linschoten en W. God- dijn, de onvermoeibare fluitisten zon der wie een dergelijk toernooi niet mogelijk zou zijn geweest en last but not least de verenigingsbesturen ,'™T" het beschikbaar stellen van de reinen en het materiaal. Hierna reik te spreker op de hem eigen wijze met een toepasselijk woord de prij zen aan de aanvoerders van de top ploegen uit. Daar in de afdeling re serve senioren-elftallen het Chr. Ly ceum 2 en de UTS 2 respectievelijk op de eerste en tweede plaats beslag leggen mochten de beide aanvoerders ieder een lauwertak en medaille in ontvangst nemen. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau is benoemd de heer J. G. Bres- ser (Amsterdam), eerste concertmeester van het Concertgebouworkest Taakverdeling B. en W. LEIDEN Het college i B. W. HEREN OVERHEMDEN met versterkte boorden en manchetten HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA heeft opnieuw zijn taken bezien deeld. Wethouder Menken is belast met de behandeling van de zaken betreffende de sociale zaken (waaronder mede de gemeentelijke sociale werkvoorziening), de gemeentelijke werkplaats, de alge mene personeelszaken, de volksgezond heid (waaronder geneeskundige dienst en badhuizen) en de midd'enstanddbe- lang (waaronder winkelsluiting). Wethouder Van Hoek met de behande ling van de zaken betreffende het open baar slachthuis, de inrichting „Ende- geest" c.a., de reiniglngs- en ontsmet- tingsdienst. de markt- en havendienst, de verdeling van woonruimte, de wo ningstichting en het verkeer. Wethouder Plena is belast met de behandeling van de zaken betreffende de gemeentewerken, het bouw- en wo ningtoezicht, de volkshuisvesting, de stadsontwikkeling, de wederopbouw, het grondbedrijf en sanering^iedrijf en de industriebelangen. Wethouder Sannes Is belast met de behandeling van de zaken betreffende het onderwijs, de culturele zaken, de sportbelangen (waaronder zweminrich tingen), de jeugdzaken en het vreemde lingenverkeer. Wethouder Harmsen is belast met de behandeling van de zaken betreffende de financiën, de verzekeringen, de be lastingen, de stedelijke fabrieken van gas en elektriciteit, de dienst van kas beheer en kredietwezen en de accoun tantsdienst (waaronder organisatie er efficiency) V oorzitter swisseling M i ddeust aivdsboi i d LEIDEN Maandag 3 mei houdt de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Middenstandsbond de jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer het afscheid van de heer W. Zwart, die 3 jaar de voorzittershamer hanteer de en het afscheid van de heer Van der Kloot, die een even lange periode secretaris was. Voorgesteld wordt de heer A. J. J. v. d. Zanden tot voor zitter te benoemen. ƒ49.- ƒ59.75 snelle week de rust van Zandvoorts Tarzan-bocht. i véchtweek de rust van De Kaag. In de bossen een sportieve jas, kort model, pinhead TUSSEN DE BLADZIJDEN STUDIO Het is het onsterfelijke verhaal van Tolstöi, dat we in de derde film van de Garbo-serie in Studio kunnen gaan zien. Greta Garbo is hier Anna Karenina, de vrouw van een ambitieus minister en de moeder van een zoontje dat ze zeer liefheeft. Tijdens haar droge, dorre huwelijk ontmoet zij de officier graaf Vronski en na enige zelfstrijd verlaat zij haar gezin. De consequentie hiervan is dat zij haar zoontje nooit meer mag ontmoeten. Wan de oorlog sterker blijkt dan zij zelf De psychopaat CAMERA Weinig aantrekkelijke film met doorzichtige intriges. Een Amerikaanse schilder raakt in het Zuid franse Camarque betrokken in allerlei geheimzinnige zaken, die hem bijna het leven kosten. ,.De psychopaat" draait alleen des avonds, 's Middags kan de jeugd genie ten van „Mijn vriend Kazan". (Naargeestig). Prolongaties TRIANON De film „Goldfinger" is perfect waargemaakte fictie. Uiterste zindelijkheid gaat gepaard met grof sa disme. LUXOR In „Angélique, markiezin der engelen" zijn romantiek, spanning, erotiek en histerische feiten in de Juis te dosis vervat (en Vronski vertrekt), blijft ze alleen achter en pleegt zelfmoord. Een heerlijk tragische film onder regie in Clarence Brown, waarin Greta Garbo zoals gewoonlijk weer alle aandacht tot zich trekt. En welverdiend! (Tragiek). De zeven gladiatoren van Sparta REX (tot en met zondag) Zeven mannen, die elkaar overtreffen in het slaan met zwaarden en soortgelijke at tributen, spektakelen maar wat aan deze Columbia-Atena-produktie. na tuurlijk in totalseope en technicolor. Het zevental schaart zich onder aan voering van de rechtschapen Darius en om de schurk en tiran Hiarba, in Sparta de macht in handen heeft gekregen, van zijn corrupte troon te stoten. Hiarba cn Darius zijn ook rivalen waar het het meisje Aglaia betreft, dat Hiarba zich met wat twijfelachtige methoden probeert toe te eigenen. Via arena's, bovenmenselijke klimpar tijen en massale slachtpartijen landt de toeschouwer ten slotte bij de happy-ending. Om het banale eind wat te vergoelijken, moet het meisje var één van de zeven op het laatste nip pertje sneuvelen, waardoor het geheel echter alleen nog maar goedkoper Van maandag tot en met woensdag draait „De bekentenis van een opium schuiver". Er gebeurt veel in deze film maar waar het nu eigenlijk om gaat konden wij niet zo goed begrijpen. Er wordt met kromzwaarden gezwaaid, wild gevochten en er worden een paar meisjes bij opbod verkocht. Verder kan men zeer wijze, Chinese waarhe den horen: het zijn er alleen zoveel, dat men door de bomen het bos niet Het enig boeiende van deze film is dat men tijdens de vertoning con stant in spanning zit: steeds denkend dat er iets zou kunnen gaan gebeuren. (Goedkoop spektakel). Vlubber vliegt tveer LIDO Kolderfilm die speculeert op het succes van de vorige rolprent in de ze serie. Nu gaat het om de uitvinding ..vlubbergas". waarmee regen kan wor den geproduceerd die de groei forceert. Zelfs een rugbywedstrijd wordt ermee gewonnen. De ene dolle ontwikkeling volgt op de andere. Om het allemaal even grappig te blijven vinden, moet men echter wel zijn kritisch gevoel thuislaten. ((Kolder). zéér uitgebreid assortiment ook orlon kwaliteiten. Terlenka vitrage's, grote keuze 90 tot 300 breed Vraagt vrijblijvend staalcollectie. INTERIEURVERZORGING W. J. ZIRKZEE VAN 'T HOFFSTRAAT 5-7 LEIDEN - TEL. 24610 LEIDEN Uit het jaarverslag van de Rijnlandse Molenstichting over 1964 blijkt, dat kan worden teruggezien op een belangrijk jaar. Het mo lenbestand bleef gehandhaafd op acht molens maar er werd overeenstem ming bereikt over het onder hoede nemen van nog twee molens. De restauratie van de door de Rijnlandse Molenstichting aange kochte wipmolen van de Does polder bij Hoogmade nadert haar voltooiing. De afgelopen weken I heeft een negental ambachtslieden hard aan de molen gewerkt, n.l. de molenmaker H. J. Verbij en de met selaar J. Jansen uit Hoogmade en de rietdekker J. P. Obdam uit Oud Ade, en personeel. Binnenkort komen de schilders de laatste hand aan het werk leggen. De uitgestelde restauratie van de in 1961 aangekochte molen in de Voorofspolder had de aandacht. Mo lenmaker H. J. Verbij kreeg opdracht met het herstel te beginnen zonder de molen maalvaardig te maken. Vroorts kreeg de molen in de Vliet- polder onder Woubrugge de aandacht der stichting. Deze blijft eigendom van de polder maar de stichting zal de molen waar nodig verder vernieu wen, kosten circa f. 30.000. De eigendomsoverdracht van de wipmolen in de polder Nieuw Groe nendijk te Hazerswoude zal dit jaar plaats hebben. De restauratie van de Doesmolen onder Woubrugge verloopt gunstig. Het aantal contribuanten en dona teurs van de stichting steeg van 196 tot 237. Molenbezit De stand van het Molenbezit was aan het eind van het verslagjaar als volgt: 1. Zwanburgermolen te Warmond: gerestaureerd en maalvaardig; maalt zelden. 2. Hogewegsemolen te Noordwijk: gerestaureerd en maalvaardig; maalde in 1964 circa 4614 uur. 3. Gros of Voorofsemolen bij Hoog made: opdracht tot restauratie is ge geven. 4. „Zelden van Passe' in Zoeterwou- de: gerestaureerd en maalvaardig; maalde in 1964 circa 350 uren. 5. Vrouwe-Vennemolen bij Oud Ade: gerestaureerd en maalaardig; maalde in 1964 circa 450 uren. 6. Boterhuismolen in Wanmond: ge restaureerd en maalvaardig; maalde in 1964 circa 121 uren. 7. Doeshofmolen in Leiderdorp: ge restaureerd maar niet maalvaardig. 8. Doesmolen bij Hoogmade: wordt thans gerestaureerd en in maalvaarr- dige toestand gebracht. 9. Vlietmolen bij Hoogmade: de pol der heeft de stichting toestemming verleend de kap te restaureren en as. wieken en staart weer aan te bren gen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5