KATWIJK ZOALS HET WAS Tot laat in de nacht drukte in Katwijk en Noordwijk Katwijk van drie krijgt overdekt bad miljoen gulden VLEET In het diepe bassin zal beweegbare vloer komen -i I isseriinieuws bij de -^(EL'WE LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 APRIL 1965 Katwijk aart Zee Aan het strand Burgerlijke stand van Katwijk i KATWIJK Geboren: Jeanne C., d. v. C. W. van den Burg en K. van Duijn; Heleentje, d. v. A. Zuijderduijn en C. van Velzen; Antje A., d. v. W. van Velzen M. van Beelen; Alfred J., z. v. P. J. Floor en A. M L Beugelsdijk; Fela E. A., d. W. H. C. Boon en I. B. Jacobsz; Mariska j M.. d. v. P. A, Helling en A. A. M. Roze- j straten; Jacob, z. v J. Guijt en D. Kuijt: Yvonne J„ d. v. P. B. Steffens en A. G. Luime. Ondertrouwd: J. van Duijn en C. A Haasnoot; G. Struik en J. J. Oosterhoff; W C. J. Groeneveld en M. G. van Duijn; L, Zwaan en C. van Duijn: J B. Heems kerk en G. Houwaard. Getrouwd: P. D. Dekker en G. J. Kamper; A Dorrepaal en M. J. P. van der Vijver. Overleden: Antje Jesse. 63 j., w/v Oudendijk, J. P. A. (Amsterdam); Cor nelia Meijvogel, 81 j„ w/v van Rijn, J Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 4.49 en 17.06 uur (springvloed); laag water 0.38 en 13 03 uur Maandag: hoog water 5.22 en 17.42 uur: laag water 1.12 en 13.36 uur. Dinsdag: hoog water 5 57 en 18.20 uur; laag water 1.44 en 14,06 uur. L6661 KATWIJK AAN ZEE. Nu 'atwijk wordt overspoeld met sten, is het leuk nog eens een ■andplaatje uit rustiger dagen laten zien, uit de tijd dat bloot bloot was en men zich ver 'koetsje zee in liet rijden, tijden zijn veranderd en de met hen. 2n, De kaart werd ons toegestuurd ■•■or de heer P. C. Christiaanse. ithastraat 2 te Leiden. jgenda gemeenteraad van Katwijk ITWIJK Donderdag 22 april des ds om half acht komt de gemeente- in openbare vergadering bUeen. )j agenda bevat de volgende zaken: X>p strook grond, gelegen aan dc burgseweg, van de heer W. van [hel: verkoop perceel bouwgrond in Sornespolder aan de heer P. J verkoop van vijf percelen in de Hoornespolder; aangaan jen grondruil aan de Achterkerkweg heer G. van der Does: wijziging pigingsregelnig gemecntepersoneel I krediet voor ie stichting van ekt zwembad; aanvragen en 'an steun uit 's rijks kas ten be- i de bouw van 120 woningwet- door de Katwijkse Bouwver- n 96 woningwetwoningen door [oningbouwvereniging „De Britten- zekerhrtdsstellingen als bedoeld ikel 7 van het besluit bevordering ••ningbezit; krediet voor de 4 Van verkeersborden- vaststelling i verordening tot regeling van dc Iding voor het geven van gods mderwijs aan de leerlingen van dc ïtelijke saholen voor lager onder- krediet voor een psychologisch on- de leerlingen van de ge- lelijke scholen voor lager onder- pedewerking op grond van artikel wet aan het bestuur der her scholen voor de bouw van een iergplaats bij de school aan de krediet voor het aanbren- zonnewering in dc bijzondere buitengewoon lager onder- Zonebloem": vaststellen van de Jpding voor de cursus bijzonder ver- l|derwijs aan de school „De Zonne- i en toekennen van een thöt op deze vergoednig voor 1965: jkelijk verklaren van de uitbrei- het leerplan van de tweede vijkse Industrie, en huishoud en afdeling Individueel njj- rwijs voor meisjes; toeken een jaarlijkse subsidie aan de jeugdraad te Katwijk aan den behoeve van de C.J.V.-blblio- KAAS is een kwestie Wij garanderen U uitsluitend de le kwaliteit „de landbouwer'' Voorstraat 36. Katwijk aan Zee. (Van een onzer verslaggevers) NOORDWUK/KATWIJK Tot ver in de nacht is gisteren op de VW's in de kustplaatsen doorgewerkt. De toeristeninvasie kwam al zo goed op gang, dat gisteravond reeds van een bijna volledige bezetting kon worden gesproken. Opvallend was, dat onder de bezoekers veel meer Nederlanders waren dan men de laatste jaren gewend is. De restaurants konden de stro men eters nauwelijks verwerken. Velen moesten genoegen nemen met wat patat en een balletje gehakt aan de friteskraampjes, vooral in Katwijk waar een tekort aan eetgelegenheden is. Zowel in Katwijk als im Noordwijk waren de hotels al spoedig praktisch geheel bezet. Op een aantal particu liere adressen konden nog wel gasten worden geherbergd, maar die zal men vandaag dan ook hard nodig hebben. In Noordwijk dreigde de onderbren ging aanvankelijk een beetje spaak te lopen, maar een noodkreet van de VVV gericht aan allen die slaap- ruimte beschikbaar hadden, had een paar honderd extra adressen als re sultaat. Gisteravond om half tien kon men daardoor weer wat vooruit, men verwachtte alleen op het VVV- kantoor al nog twintig bussen. En Op de bonnefooi In Katwijk had men de indruk, dat het niet drukker was dan vorig jaar met Pasen. Maar men tastte natuurlijk nog in het duister wat het verdere verloop van de invasie betreft. Er is niet te voorspellen, hoeveel mensen op het laatste nippertje op de bonne fooi zullen komen. Dat is afhanke lijk van tal van factoren, vooral van het weer en van de hotelbezetting meer in het binnenland. Algemeen was men wel van gevoelen, dat wan neer het zonnetje wil schijnen deze Paasdagen wel eens de drukste van na de oorlog kunnen worden. De Katwijkse en Noordwijkse straten boden gisteravond het aan zien van een zomerse avond. Tal van huismoeders zijn druk in de weer geweest om de kamers voor de gas ten gereed te maken. Sommigen had den zelfs zoveel slapers, dat ze zelf de nacht in de huiskamer op een di van of in een gemakkelijke stoel heb ben moeten doorbrengen. van belang voor poliopatiënten 11 i4j_r (Van een onzer redacteuren) KATWIJK Katwjjk krijgt een schitterend zwembad. Het nieuwe plan ontworpen door het architectenbureau J. en Jan Baanders te Amster dam. De verwezenlijking ervan zal rond drie miljoen gulden vergen, waar oor de gemeenteraad, naar te verwachten is, donderdag een krediet gaat •erstrekken. Daarna is het wachten op de rijksgoedkeuring. Er is goede hoop, dat deze binnen afzienbare tijd zal worden verleend. Het bad is ge situeerd tussen Zeeweg en Piet Heinlaan en weekmarkt en Triumfator- kerk. cderne omlijstingen >AI inttK, FOTO-KUNSTHANDEL D. KRUYT Dit definitieve plan is aanzienlijk groter dan dat van 1959. Toen werd als inhoud aangegeven 7000 kubieke meter, nu 16.500. Gezien deze uit breiding en ook gelet op de inmid dels sterk gestegen bouwkosten moet het in 1961 verleende krediet van f 900.000 drastisch worden verhoogd- Schoolzwemmen Een belangrijke verandering is de nu geprojecteerde aanleg van een in- structiebad, dat vooral van belang zal zijn voor het schoolzwemmen en het zwemmen voor poliopatiëntjes van het Rotterdams Zeehospitium. In Kat wijk ontvangen elke week 1900 schoolkinderen zwemonderricht. Het zwembad zal in eerste instantie omvatten een overdekt diep bad van 12x25 meter en een overdekt instruc- tiebad van 8x16.7 meter. Later volgen buitenbaden van 18x50 meter en 12x25 meter en een kleuterbad, een tribune met vierhonderd zitplaatsen en een ligweide van 2000 vierkante meter. Een bijzonderheid van het over dekte diepe bad is de beweeg bare vloer, die het bad ook ge schikt maakt voor waterpolo- en zwemwedstrijden. Het ondiepe gedeelte kan door de vloer weg te laten zakken op gelijke diepte .als de rest van het bassin worden gebracht- Het grote bassin heeft een totale hoogte van zes meter, het instructie- bad van 3V4 meter. De wisselcabines kunnen daardoor op verdieping boven het instructiebad-worderv ge plaatst. Behalve wisselcabines komen er overigens ook gewone kleedkamers Boven langs het grote bad wil mèn een gedeeltelijke omloop maken, die ruimte zal bieden aan toeschouwers voor de zwemwedstrijden. Terras Men zal het bad binnengaan via een ruime hal. Op de begane grond is tevens een bezoekersterras met een buffet geprojecteerd. Andere onder delen van het plan zijn een parkeer terrein. een rijwielbergplaats en dan natuurlijk de kostbare technische stallatie voor het filtreren en op tem-, peratuur brengen van het water. Het ligt in de bedoeling de ex ploitatie in handen te geven van de N.V. Sportfondsenbaden in nauwe samenwerking met het gemeentebe stuur. Na een korte aanlooptijd ver- wacht men tot 250.000 baden per jaar te komen. Situatieschets van het Katwijk se zwembad. De overdekte ba den zijn met een pijl aangegeven. Links daarvan ziet men het kleulerbad en de ligweide, er boven de rijwielbergplaats, er onder de buitenbaden en de tri bune, rechts het parkeerterrein. Diploma s en bevorderingen middelbare tuinbouwschool Noordwijk. L oorschoten. A Durieitx, Heen (N.B.), Oegstgeest, Th Koot. Wassen a Sassenheim. P Kuip, De Westen J E Langelaan. Hillegom. J Leeni T van Rijn. Noordwijk. P van der Salt... Voorhout. W van Schie. Noordwijk, L Schoorl, Ltsse. J van Tongeren en J Veelen- turf, Hillegom, W van der Veer, Lisse, H Vennooy. Bennebroek. G Vink. I Vllet-Vlielar broek. C Wam veren Hillegor Zandbergen. Sassenheim. Bevorderd zijn tot tweede klas: C Alk< made. Noordwijk. H van Amerongen. Heem stede. P Bakker. Enkhuizen. Marijke Balken- nde. Schagen. J W Bierman, Heiloo. J Buy- D Everaars, Rotti ïendijk, Haarlem, P Heemskerk, Beverwijk. Heiloo, J H< geveen, Noordwijk. W Huisman. Heemske J van Iterson. Oegstgeest, C Kapiteyn. Lisse, J K van der Kolk. Beverwijk. K Ley ten. Li serdijk. P van der Luyt en L van der Met jj lijk. R Philippo. Hillegom, Haarlet P Rotteveel Sas H alm Hillef W 1 ip, OosteTend (Texel). P Verdegaal, Hil- om, P Verhulst, Nieuw-Vennep. W van Vlugt, Breezand. C de Waet. Hilleeom W Wesseling, Juli; I spel, C van der Zaln idbergen. De Zjlk. Tot derd klas- B van d emade. Noordwijk. P ïd-B. J van Bakel. Heemstede, N Barn- nn. Noordwijk, P Beelen. Heemstede. K der Bent, Voorhout. H Broekhuizen, Lis- W van Dis Czri en W van.. Dig Lzn. Fijn- rr-J vair Dijk Hillegom. A van Haaster W Heemskerk. De Zilk. L Hogervorst'. Noord wij kerhout, A Kamp. Winkel (N-H). Th Koppers. Den Haag, H P Lindhout. Lommerse, Hillegom. F van der Meer, Noordwijk, J Niesten, Beverwijk, Aart, Lisse^ B Paardekoopei r Poel. Lisi IJMUIDEN De. visserij in de Noord was nog slecht, hoewel er een lichte verbetering viel te bespeuren. Op 60 NB werden door elkaar genomen trekken gedaan van 40 manden hoops, voornamelijk schelvis, wijting, gul en kabeljauw. Er was bijzonder weinig koolvis. De grote kotters op 56 NB haalden per trek gemiddeld 25 manden boven water. Makreel en haring waren zeldzame verschijningen. De tongvisserij leverde per etmaal tussen 53 en 54 NB 100 kilo op en een mand of tien andere vis. Overigens waren nog maar weinig loggers en kotters op zee. De meeste schepen liggen bin nen om de bemanningen gelegenheid te geven de Paasdagen thuis te vieren. Rot, Heemstede, C Pranger, Beverwijk. Ruigrok, Noordudijk. A de Ruiter, zande. J van der Salm, Hillegom,, J Schoorl. Lisse. J Vink. Hillegom. B de Vlieger. Abbe- nes. J van der Vlugt. Sassenheim. G van Went. Noordwijk. Th Zandbergen. De Zilk Dierenbescherming Lisse LISSE Donderdagavond werd in de „Nachtegaal" de jaarvergadering gehou den van de afd. Lisse van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, onder voor zitterschap van de heer G. de Vroomen. Vóór de behandeling van de huishoude lijke agenda werden enige dierenfilms vertoond. Financieel staat de afdeling er goed voor; er was een bezit van ruim f9000 Men is druk bezig gelden bij elkaar te krijgen voor een eenvoudig dierenasiel. Meegedeeld werd, dat enige tijd gele den de afd. Hillegom is opgeheven. Het hoofdbestuur zou het op prijs stellen als de Hillegomse leden zioh met de le den van Lisse wilde>n verenigen. Men stelde dan ook voor het bestuur met twee leden uit Hillegom uit te breiden, en wel met mevrouw Van Geest-Baggus en mej. Langeler Aanwinst voor Lisser kleuterschool LISSE Eij reeds jaren lang bestaan de wens is eindelijk in vervulling ge gaan met de ingebruikneming van een speellokaal voor de Herv. Kleuterschool. Namens het gemeentebestuur sprak weth. De Graaf woorden van felicitatie. LISSE Het gaat met de tuin- en ge velversieringen in Lisse steeds beter; men hoopt dat het nu een recordjaar zal worden. Vooral de omleid ingsweg zal met deze versiering veel aandacht trek ken. LISSE Donderdagavond had de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging „Lisse en Omstreken" een vergadering in Salvatori. In deze vergadering heeft de voorzitter, de heer N. J. Dol. die zelf keurmeester van hoenders is. een cau serie gehouden over het fokken van hoenders. Hij behandelde verschillende issen en gaf waardevolle adviezen. LISSE Mej. C. Paardekooper slaag- voor het examen diploma schoenver koopster; mej. R. Eigenbrood slaagde het vakdiploma grensoverschrijdend Aan de vrijdagmarkt lagen 25 tuigen. Zij zorgden voor een aanvo 2140 kisten vis, waarvan 250 kisten schelvis. 100 kisten radio, 120 kistenwij- ting, 380 kisten gul en kabeljauw, 35 kisten makreel. 750 kisten schol, 30 kis te ntarbot, 90 kisten diversen, 350 stuks kabeljauw, 12.000 kg tong en 45 kisten rog. Het prijsbeeld lag zeer uit elkaar. De schol was met bij voorbeeld af e notering van f 71 voor de kleinmiddel bijzonder duur, doch de schelvis zakte ten opzichte van de voorgaande dagen n prijs. Dat is trouwens rondom de Paasdagen een normaal verschijnsel. De vis moet dan plaats maken voo Hoewel er maar een paar kisten kreel waren viel de prijs tegen. Verder dan f 19.20 kwam men niet. De tong vrij duur en ook dat is in deze tijd het jaar niets bijzonders. Deze vissoort verschijnt dan aan menige verfijnde dis en dat doet de vraag uiteraard stijgen. Het scheelde maar weinig of de tong 2 haalde een tientje per kg. Men bleef er slechts een kwartje van verwijderd. In de rondvissector kon de kabeljauw zich behoorlijk staande houden. De grote ka beljauw werd ingezet op f 126 en kwam niet onder de f 104 In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 350 kisten schelvis, 350 kisten radio. 220 kisten wijting, 450 kisten gul en kabel jauw, 450 kisten schol. 400 stuks stijve kabeljauw en 7000 kg tong. Vlaggetjesdag De Vlaggetjesdag heeft zoals bekend twee jaar geleden een nieuw gezicht ge kregen. Men wilde er de gehele Neder landse zeevisserij bij betrekken en niet alleen de haringvisserij. De eer van de primeur viel aan IJmuiden te beurt In samenwerking met Katwjjk werd toen programma opgesteld, dat klonk als de spreekwoordelijke klok. Verleden jaar het feest in Scheveningen worden geconcentreerd maar-met het oog op de staking die juist was afgelopen is er niet veel van gekomen. Dit jaar zou volgens het afgesproken rouleersysteem Vlaar- dingen aan de beurt zijn, doch deze vis sersplaats heeft de eer aan Schevenin gen gelaten, omdat men niet kon garan deren voldoende schepen ter beschikking te hebben om dit aloude Hollandse kijk spel volledig tot zijn recht te laten ko- IJmuiden zal trachten zonder Scheve- -ningen al te veel concurrentie aai 'doen ook iets van dit feest te maken. De Katwijkse redersvereniging De Vuur baak heeft alle medewerking toegezegd. Men heeft de Vlaggetjesdagcommissie LJmuiden-Katwijk laten weten dat onge- 15 vaartuigen opgedoft in de IJmui- der vissershaven zullen liggen. Een hek- treiler zal het vlaggeschip van de vloot zijn. Vermoedelijk zal de omgeving va Vissershaven een feesteüjke entourage krijgen. Uiteraard worden de schepen de vlaggetjes gezet. Misschien zal de avonduren ook nog wat worden georganiseerd. IJmuiden gunt Scheveningen graa ;r maar toch had men graag gezien dat het rouleersysteem beter tot zijn recht kwam. Nu Vlaardingen vrijwillig haar recht heeft afgestaan zou het feest eigenlijk in IJmuiden moeten worden ge vierd. Men rekent er vast op volgend jaar weer aan de beurt te zijn. Dan wil deze dag een spectaculair ge beuren maken. Reeds nu wordt op de plannen gebroed. Geslaagde vissers KATWIJK AAN ZEE Geslaagd voor het examen stuurman bij de zeevisserij eerste gedeelte W. van der Plas van de KW 164. Voor het tweede gedeelte van dit examen slaagden: C. de Haas, stuur man op de KW 152 en H. van der Plas. op de KW 80. Het aanvullings- werd met goed gevolg afgelegd door C. Hoek, schipper van de IJM 36. Dit schip is nog in aanbouw. Ten slotte werd het diploma radiotelegrafie behaald door A. Houwaart, schipper van de WR 62. Alle geslaagden werden opgeleid aan de Katwijkse visserij school NOORDWIJK Het derde, vijfde en zesde team van de Noordwijksc tafel- tenn isveneniging TOV hebben zich in de afgelopen competitie in de hoogste re gionen van hun afdeling weten te plaat- n kwamen daardoor in aanmerking het spelen van kampioenswedstrij den LISSE Voor de evangelisatiekring i De Witte Zwaan spreekt woensdag de heer Th. Dikkes. evangelist te Leiden. LISSE Voor Simavi werd in onze gemeente f902,25 bijeengebracht. LISSE Op woensdag 21 april hoopt de Zendingskrans der Geref. Gemeente „Febe" haar eerste jaarlijkse verkoping te houden ten bate van de zending der Geref. Gemeenten. De verkoop is in de ULO-school aan de Hyacinthenstraat. 's middags van 2.30 tot 5.30 uur en des avonds om 7.30 uur. Ook aan de kinde ren wordt gedacht. Overblijvende goe deren zullen bij opbod worden verkocht. Giften of goederen zijn nog welkom bij C. van der Lely, Lisserdijk 413, L Aan- geenbrug, Nassaupark 57. T. Baay, Nieuwstraat 35, en E. Brouwer, Barentsz- straat 33. V erkeersdiploma,s in Noordwijk NOORDWIJK Donderdag had in het Lido-theater de uitreiking van ver- keersdiploma's plaats aan jongens en meisjes van de hoogste klassen der la gere scholen. Wethouder Den Otter, die burgemees ter G. F. W. van Berckel verving, dank te in zijn tospraak tot de jeugd de beide docenten, de hoofdagenten van politie en Mertens voor hun werk bij de opleiding. Van de 454 leerlingen, wa- 'Üf afgewezen. Niet minder dan 71 jongens en meisjes hadden beide ge deelten foutloos afgelegd. Paaszangdienst in Noordwijk aan Zee NOORDWIJK AAN ZEE Tweede Paasdag wordt 's morgens om tien uur de hervormde kerk een paaszangdienst gehouden voor gereformeerden en her- ormden. Ds. H. A, van Bottenburg ver zorgt de meditatie, er wordt gedecla meerd en voorts verleent het 's-Graven- sands mannenkoor Eendracht maakt Macht vocale medewerking. Katwijker gewond in Noordwijk NOORDWIJK Gistermiddag is de 23-jarige C. Vooys uit Katwijk op de Hadriaan van Neslaan op zijn brom fiets in botsing gekomen met een auto van een Noordwijkse bodedienst De Katwijker liep een zware hersenschud ding en een beenfractuur op. Over brenging naar het academisch zieken huis bleek noodzakelijk. AUTO FINANCIERING en AUTOVERZEKERING W. OUWEHAND'S ASS. KANTOOR

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 21