Uw probleem is het onze Steeds meer gewetensnood voor reehts-hervormden JANSEN SkTILANUS Ziehier Kritiek op de bereiding van boter en ijs crwMcrtM VOORAL OM VROUW IN AMBT DUET NYLONS Een woord voor vandaal I ASPIRIN BAYER Belangrijke taak voor politiepsychologen Prof. Hoekendijk naa|e Union Seminary Bondsdag geref. vrouwen in zes Groningse kerken Rome nu ook in dialoog met niet-gelovigen 2 VRIJDAG 9 APRIL 19flJW de Veiasquea SONORA, een rèsechte Senarites, een ware Velasques voor 16 Nu in een vernieuwde stelling, waardoor de smaak van d«» beste tabakken nóg beter tot zijn recht komt. Neem de proeft UTRECHT Het Verband van herformde (egreformeerde) ambts dragers in de Hervormde Kerk zal een protestschrijven doen uit gaan aan de kerkeraden, waarin lOstuks doosjes 1,60 20 stuks blikjes 3,20 50 stuks kistjes 8,— Wageningse hoogleraar: WAGENINGEN De zuivelfa- briek moet rekening houden met wensen van de consument en niet met die van de boer. Prof. dr. ir. E. A. Vos. die gistermiddag het ambt van hoogleraar in de zuivel* bereiding en de melkkunde aan de landbouwhogeschool in Wagenin- gen aanvaardde, zei dit in zijn in augurale rede over „de moderne zuivelbereiding". De zuivelindustrie, hoewel' nauw ver bonden met de boerderij, mag niei worden gezien als een verlengstuk van die boerderij, vond prof. Vos. De zuivel bereiding in de fabriek wordt beheerst door de wetten van de industrie en niet door die van de boerderij. Als de boer leiding wil geven aan deze industrie dan moet hij dat doen als industrieel en niet als boer. Wel behoort de fabrieksleidin*? in ieder geval, nauw samen te werken met de boer en de omstandigheden op de boerderij en de wetten van de boerderij te kennen. De nieuwe hoogleraar had óp verschil lende punten kritiek. Er wordt veel goede boter gemaakt, maar de zorg die men er bij de distributie aan besteedt laat soms te wensen over. Vooral wordt soms oude boter verkocht. Een op de pakjes aangegeven eindverbruiksdatum zou verbetering kunnen brengen. Bij de zuivelbereiding, aldus prof. Vos. stuurt men beslist te sterk en te ondoordacht in de richting van een produkt dat zich. wat de smakelijkheid betreft, op de grens van goede kwaliteit bevindt. Hij laakte ook het kwalitatief naamloos en garantie- loos zijn van op de binnenlandse markt verkochte kaas. IJsbereiding Over de bereiding van ijs voor ci sumptie kon prof. Vos alleen ms zeggen, dat deze tak van zuivel diep de put zit. Wat men hier durft presteren aan kwaliteitsbederf is ongelofelijk. Spreker hoopte dat de consumenten zeer binnenkort in heftige opstand komen. Kritiek had hij ook op de consumptie- melkprodukten. De moderne-lijnproduktie doet volgens prof. Vos geen afbreuk aan de kwaliteit. Protestbrief van ambtsdragers (Van onze kerkredactic) zij haar diepe ongerustheid uit- ds. Van Sliedregt. Hijgend met de spreekt over de ontwikkelingen -in het hervormd kerkelijk leven. Met name toont zij zich veront waardigd ten aanzien van het feit, dat betreffende de vrouw in net tong uit de mond draaft onze kerk achter de wereld aan en het lukt ze toch niet de wereld in te halen. Telkens worden weer nieuwe dingen bedacht en halen commissies alles r-derstcboven. Ieder experimenteert op eigen wijs: Alles golft heen de U PPr ambt de gewetensnood van ucjVeer> bezwaarden steeds minder wordt) De oorzaak van deze onrust zocht ontzien, in strijd met de synodIe'^s. Van Sliedregt in het feit, dat bij richtlijnen van 1958. Het is de bedoeling, dat zoveel mogelijk kerkeraden dit protest van het Verband zullen doorzenden mits de toepassing aan redelijke - voldoet. Prof. Vos beval aan in de toekomst de controle op echtheid, samenstelling en kwaliteit in een landelijke organisatie onder te brengen. Zoals de organisatie van de Nederlandse zuivelcontrole is ge groeid. is zij te gecompliceerd. Bij het beschouwen van de organisatie van het zuivelbedrrjfsleven komt men tot de conclusie dat deze niet meer geheel aangepast is aan de tegenwoordige tijd. Geref. hoogleraar in Nijmegen NIJMEGEN Prof. dr. E. de Boer Uit Bussum is benoemd tot gewoon hoog leraar aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen in de faculteit der wiskunde natuurwetenschappen voor het geven i onderwijs in de fysische chemie, nieuw ingestelde leerstoel in deze faculteit. Prof. De Boer is gereformeerd. Hij werd op 13 mei 1930 te Brouwershaven geboren. Na zijn eindexamen aan de christelijke h.b.s. b. in Amsterdam ging hij fysische chemie studeren aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. In 1955 slaagde hij voor zijn doctoraal examen. Twee jaar later promoveerde hij cum laude bij prof. dr. G- J. Hoijtink. Prof. De Boer is werkzaam bij het Koninklijks Shell laboratorium in Am sterdam. de generale synode. Misschien dat dan onze cri de conscience, onze cri de aldus ds. H. Stolk van Scheve- ningen, eens ernstig zal worden ge- Het Verband van Hervormde (Ge reformeerde) ambtsdragers, waarin confessionelen en leden van de Gere formeerde Bond broederlijk samen werken, kwam tot dit besluit na eon werken, kwam tot dit besluit na een Sliedregt van Baarn over „situatie en uitzichten voor ons her vormd kerkelijk leven". EXPERIMENTEN Ons hervormd kerkelijk leven maakt een vermoeide en vei de, kortom een zielige indruk, aldus Dr. Alting von Geusau hoogleraar in Tilburg TILBURG Curatoren van de katho lieke hogeschool te Tilburg hebben be noemd tot gewoon hoogleraar in h~* recht der internationale en supranatioi le organisaties jhr. dr. F. A. M. Alting von Geusau. lector in Tilburg. Hij was redactie-secretaris van het vijfde deel, over internationale samenwerking. va Welvaart, welzijn en geluk. spaar plezierigmet *r" met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart alle wiss-ling van theologisehe scho len het ontleedmes van de rede steeds dieper in de Schrift ingaat. Thans is het de nieuwe vrijzinnigheid, die steeds meer invloed wint. Het evange lie wordt onherkenbaar verminkt en ingeruild voor een synkretistische reli giositeit. Met het nieuwe levensklimaat hangt een nieuwe visie op de Bijbel kerk voelt zich meer gebonden aan de culturele en maat schappelijke noties van deze tijd, dan de Schrift. Zo heeft men bijvoor beeld de teksten, die zich uitspreken tegen de vrouw in het ambt weg- geëxegetiseerd. prediking van Gods Woord wordt teruggedrongen. Van de belij denis wordt steeds meer afgeknab beld. Het is aangrijpend, dat zelfs prof. Herman Ridderbos blijkens zijn jongste publikaties in het Gerefor meerd Weekblad in beginsel op verre afstand ook al deze weg bewandelt. KERKORDE Thans betalen wij de tol er voor, dat in de nieuwe kerkorde het presby- teriaal beginsel maar zeer ten dele is i hersteld, aldus ds. Van Sliedregt. Doordat de afgevaardigden meerdere vergaderingen geen last brieven meekrijgen, overheerst classes en synodes het individualisme en de gemeente komt nog steeds niet aan het woord. Ds. van Sliedrecht I sprak in dit verband van een fascistisch -aandoende houding, waarmee menin- jgen worden opgelegd, Het is een pressure-groep achter de schermen, die de belangrijke beslis singen forceert, zoals ten aanzien var rouw in het ambt, de legerpre- aldus ds. Van Sliedregt: de door wrochte gereformeerde prediking, ge dragen door gebed. Laat anderen zich maar doodlopen in allerlei activitei ten zodat ze geen tijd meer hebben voor hun preken. Maar laat ons elke zondag op de preekstoel toegerust zijn in stille afhankelijkheid van God. In de discussie vroeg ds. Jac. de Vries van Scheveningen zich af, hoe het komt, dat het hervormd-gerefor meerd getuigenis zo bitter weinig doorklinkt in de „synodale mallemo len". Ds. Van Sliedregt meende, dat fgevaardigden te weinig voorbe reid worden op hun taak, doordat er bij de kerkeraden vaak een defaitisti sche lauwheid heerst. De rechtzinnige gemeenten in een classis zouden in een vóórvergadering bijeen moeten komen. Ds. L. Trouwborst van Bleskens- graaf was echter van oordeel, dat een leidende groep achter de schermen toch al alles in kannen en kruiken heeft en dat het getuigen en roepen classicale vergaderingen en synodes niets meer uitricht. Het iende is de ene Evangelische Kerk, waar de belij- denisgeschriften in het museum zijn gezet. Achter alles staat het universalis me van mannen als Barth en Berkhof, aldus ds. C. Batenburg van Vriezen-) veen. Wij moeten toch onze getuigenis' laten horen, want vroeg of laat zal men inzien, dat deze algemene reli giositeit, dez. medemenselijkheidsleer Met. name de vraag, welke houding ,en als ambtsdragers moet aannemen ten aanzien van vrouwelijke ambts dragers ontlokte brede discussies. In schreef de synode, dat men onze bezwaren zo veel mogelijk moet ont- aldus ds. L. Lagerwey van Den Haag. Daarmee erkende de synode feitelijk dat onze bezwaren Bijbelse gronden hadden. Batakkerk kreeg diaeonessenhuis BALIGE (Sumatra) De Evange lische Batakkerk heeft onlangs een nieuw diaconessenmoederhuis inge wijd. Hierbij waren ook twee verte genwoordigers van het diaconessen- werk van Kaiserswerth bij Düsseldorf „Toen scheurde de hogepriester zijn klederen en zeide: heeft God gelasterd! Waartoe hebben wij nog getuigen nodil Zie, nu hebt gij de godslastering gehoord. Wat dunkt u? antwoordden en zeiden: Hij is des doods schuldig". (Matthi 26 65). De zitting is geëindigd. De straf is uitgesproken. De rechtI kunnen tevreden zijn de opzet is gelukt. Unaniem is standpunt: Hij moet worden gestraft met de dood. Om godslastering. Zijt Gij de Christus? Gij hebt het gezegd, rf is genoeg om de strafmaat op te baseren. Waartoe hebben nog getuigen nodig? Neegenoeg getuigen. Die hele rechtszaak moet snel word afgehandeld. Ze hebben nu de macht. De macht? Ik zeg u, v nu aan zult gij de Zoon des mensen zien, gezeten aan rechterhand der Macht en komende op de wolken des henu Ach, de schriftgeleerden en de oudsten zijn zo door haat v blind en hun hart is zo verharddat zij maar één doel V( ogen houden: Hij moet voor altijd uit hun gemeenschap w den verwijderd. Met Zijn dood zal de rust wederkeren, zul de moeilijkheden verdwijnen, hoeven zij niet meer angstig zijn voor hun toekomst. En zo is het nog vandaag de d Jezus dood, wij rust. Niet Hij het voor het zeggen, maar t Weg met Hem. Totdat de mens ontdekt dat juist de rust ko door Hem toe te laten. Wij lezen vanavond Mattheüs 26 vers 17 tot 30. Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. DAAR STAAT dikanten of de buitengewone wijkge- aanwezig. Het huis, dat gebouwd DEN HAAG De heer H W. Offers, hoofdcommissaris van po litie in Utrecht, heeft in het maandblad Politie gepleit voor de aanstelling van politie-psycholo- gen bij de grootste korpsen en voor de instelling van een pojitie- psychologische dienst of van de psychologische dienst als afdeling van de rijks-psychologische dienst of van de departementen van justi tie en binnenlandse zaken. rissen, die met de leiding zijn belast, zijn niet of onvoldoende geschoold het analyseren van het samenlevin_ beeld. Nog onvoldoende wordt het accent gelegd op de facetten, die in feite het meest bepalend zijn voor een juiste uitvoering van de politie taak, nl. persoonlijkheidsvorming en psychologisch inzicht. Zich baserend op de praktijk, stelt de hoofdcommissaris vast, dat in be langrijke mate winst geboekt zou kunnen worden in de verhouding politie publiek en dus in de taak uitvoering als het politiepersoneel o.m. bij de benadering van de andere De schrijver ziet twee redenen, die mensen meer begrip zou hebben van het bijzonder de leiding van^ a®|de 0p te wekken of opgewekte psychi- sche reactie van die anderen. Hiervoor meente. Deze dreigt steeds knechten. Eerst worden de „fundamentalis ten", de „achterlopers" nog een beetje ontzien, maar na een zekere tijd worden ze geacht toch kunnen doen. Ds. Van Sliedregt I noemde in dit verband de (king met vrouwen in het ambt. Lang zamerhand komen er steeds meer gewetensconflicten. De „verdraagza- men" worden steeds meer on draagzaam jegens hen, die met belijdenis komen. Wat moet nu de houding ,van confessionelen en gereformeerde-bón- ders zijn? Ds. Van Sliedregt keerde zich tegen een spiritualisme, waarbij men zich terugtrekt in eigen groep geen oog meer heeft voor de kerk als geheel. Aan de andere kant schuwde hij ook beslist vo< enae gescnooia in „hoogkerkelijk realisme", zoals dat het samenleving:»- name onder iongere nredikanten politie dwingen om bij voortduring op de hoogte te zijn van de dynamiek van de samenleving. De politiefunctiona- met name onder jongere predikanten wordt gevonden, die maar realist willen zijn en de synodebesluiten cepteren. De Baarnse predikant riep op tot een spirituele houding: de kerk terug roepen tot het Woord en er zelf bij leven. Wij hebben maar één wapen, dominerende geest het geweten te hulpactie „Brood voor de wereld biedt plaats aan dertig diaconessen. Het is het eerste diaconale centrum van de Batakkerk. die is ontslaan als vrucht van de arbeid van de Rijnse zending. De kerk beschikt thans over veertien diaconessen, die in Kaisers werth zijn opgeleid. Vicarissen leren spreken voor radio en tv BERLIJN De Evangelische Kerk van Berlijn gaat er in de predikants opleiding mee rekening houden, dat in Duitsland het pastorale werk via radio en televisie steeds meer toeneemt. Tot de opleiding van aanstaande predikan ten behoort nu ook een cursus spre ken voor mikrofoon of camera". In de opnamestudio van de evangelische radiodienst kwamen dezer dagen 24 vicarissen voor een eerste oefening bij een. De cursusleider was niet ontevre den: goede stemmen en bruikbare ma nuscripten, zo was zijn oordeel, DEN HAAG Prof. dr. J. C. Hoekendijk, hoogleraar in de kerk geschiedenis van de 20ste eeuw aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, heeft een benoeming aanvaard tot hoogleraar aan Union Theological Seminary te New York. Het ligt in de bedoeling dat prof. Hoekendijk onmiddellijk na beëindiging van I het academisch jaar naar New York zal vertrekken om daar in september 1965 zijn werkzaamhe den te beginnen. Prof. Hoekendijk is 52 jaar. Hij is vanaf 'begin 1953 aan de theologische faculteit te Utrecht verbonden, eerst als kerkelijk hoogleraar tot 1959, daarna als gewoon hoogleraar op de toen gevestigde leerstoel voor kerkge schiedenis van de 20ste eeuw. Voordien was hij werkzaam bij de Wereldraad van Kerken in Genève (19491952) als secretaris voor evan-| gelisatie; bij de Nederlandse Zen dingsraad in Amsterdam (19461949), en onmiddellijk na de tweede wereld oorlog, in Djakarta als zendingsconsul en docent aan de Theologische Hoge school (19451946). In de laatste jaren is hij herhaalde- Baptistenkerk wordt gesloopt AMSTERDAM De gemeentelijk», dienst van bouw- en woningtoezicht heeft gistermiddag de sluiting en de sloop bevolen van de baptistenkerk in de Kerkstraat, een zijstraat 'van de Vijzelstraat, in het centrum van Am sterdam. Door sloop van de omliggen de huizen zijn de fundamenten van het kerkgebouw zo onbetrouwbaar geworden dat fanger gebruik niet meer verantwoord is. De predikant der gemeente, ds. W. Veenstra en de ker- keraad zoeken naarstig naar mogelijk heden de kerkdiensten en overige bij eenkomsten voortgang te doen vinden. Eindresultaat scholenactie wordt dan bekendgemaakt (Van onze kerkredactie) GRONINGEN „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in eeuwigheid" is het thema van de 28e bondsdag van de Bond van gereformeerde vrouwenver enigingen, die dit jaar op 12 mei op zes verschillende plaatsen in de stad Groningen zal worden ge houden. In de Pai-klaankerk, de Oosterkerk, de Goede Herderkerk, de Westerkerk, de Harmonie en de Stadsparkkerk hoopt men bijeen te kómen. De dag daarvoor zal in de Stadsparkkerk de huishoude lijke vergadering worden gehouden voor de afgevaardigden en de pro vinciale bestuursleden. „Waar gaan wij heen" is het onder werp, waarover zal worden gerefe reerd door de predikanten ds. A. C. Kersten, ds. J. P. Haspels, dr. F. H. von Meyenfeldt, dr. L. Schuurman, dr. G. P. Hartvelt en ds. M. G. Ton. Zij zullen in de morgenuren in de zes verschillende gebouwen spreken, ter wijl in de middagvergadering een dis- modern en modieus ondergoed is van ...een naam om te dragen! lijk door een onderwijsinstelling^ het buitenland uitgenodigd leraarschap te aanvaarden, dankte hij onlangs voor ming aan de Harvard Divinityschooi UTRECHT De Civitas StudiosoJ in Fundamento Reformato houdt of april een openbare vergadering in sterdam. Prof. dr. J. P. A. Mekkesl™ spreken over „De christen en de gesel BeroepingsiverUy NED. HERV. KERK Beroepen te Waarde (Zld.): J Bezel te Wolsum en Westhem: te Emmert pascuum (toez.): J. A. Fricke t (Fr.) Aangenomen naar Valkenswaard-A<f Waalre i2e pred. pl.): C. W. Schliit mann, legerpred. te Den Bosch; Utrecht (wijkgem. Mariëndaal): Greive te Ossendrecht. Bedankt voor Nunspeet (4e pred. P. J. Bos te Sprang. GEREF. KERKEN Beroepen te Apeldoorn (8e pred. Aki Jac. Boonstra te Middelburg. Beroepbaarstelling: de classis wijk heeft beroepbaar gesteld: d. Ommen, laatstel. geref. predik, maakt te Hattum. is Hard. .Kd\JV BOND i VRIJE EVANG. GEM. or Kampen: A. Jonkman GEREF. GEMEENTEN pen te Leiden. W. SuykerJ.ll ROME De geruchten, dat paus iPaulus een secretariaat voor niet- cussie zal volgen. Als leidraad voor I gelovigen heeft opgericht, zijn gisteren dit onderwerp is gekozen het boekje officieel door het Vaticaan bevestigd. van ds. E. G. van Teylingen: Tussen tijds balans van het heroriëntatiepro- s in de gereformeerde kerken. Samenzang De bondspresidente, mevrouw W. M. Ridderbos-de Rooij zal spreken over: De eigen opdracht. Deze dag, waarop veel zal worden gezongen, wordt af gesloten met samenzang op de Wes- terhavenmarkt, die wordt begeleid door Patrimoniums muziekkorps. Op deze twaalfde mei zal ook het eindbedrag worden bekendgemaakt van de actie Geven voor Zeven voor de protestants-christelijke scholen in België en Frankrijk. In het jaarverslag van de bond, waarin werd bekendgemaakt, dat volgend jaar bijeengekomen zal wor den in Zwolle, werd de balans opge maakt van het aantal leden van de aangesloten verenigingen. Het vereni gingsaantal is met negen toegenomen. Het zijn er nu 896. Het aantal vereni gingsleden nam echter terug met 84. Nu zijn het er 23886. De provincies met het grootste aantal leden zijn Friesland en Zuid-Holland. Het nieuwe secretariaat zal onder lei ding staan van kardinaal König, aarts bisschop van Wenen, die 59 jaar oud is. Secretaris zal pater Vincenzo Miano zijn. Dit nieuwe Vaticaanse bureau zal alle zaken betreffende atheïsten en agnostici behandelen, maar het speci fieke doel van het secretariaat is niet bekendgemaakt. Het nieuwe secreta riaat is voortgekomen uit het werk van de speciale commissie, die enkele maanden geleden werd ingesteld om de betrekkingen tussen rooms-katho- lieken en atheïsten te bestuderen. Deze daad van de paus betekent een nieuwe belangrijke stap in het streven van de Rooms-Katholieke Kerk, om in dialoog te treden met degenen, die buiten haar staan. In 1960 steldé paus Johannes het secretariaat ter bevordering van de christelijke eenheid in onder leiding van kardinaal Bea voor het gesprek met andere christenen. In 1964 volgde, de oprichting van een secretariaat voor niet-christenen. om contact te onderhouden met niet- christelijke godsdiensten, zoals joden- dam, islam, hindoïsme en boeddhisme. Verzoeken van lezers: Een lezer vraagt naar het lied „Rollende golven". De volgende regels herinnert hij zich: .Rollende golven, wat nieuws is uw last? Dat bij de heid'nen Gods koninkrijk Het stond in een schoolboekje en telde vijf tot zes coupletten. inkomstenbelasting 678, reeds betaalde loonbelasting 592, te betalen 86. AOW: Premie-inkomen ƒ8394, premie ƒ839, ingehouden premie AOW/AWW 596. Door werkgever verschuldigde premie AKW 140, te betalen 103. Antwoord: Uitgaande van de door u opgegeven inkomens zijn de berekende belasting- en premiebedragen inderdaad juist. De belastingen zijn nu eenmaal hoog en wanneer u eenmaal in dc Zoudt zenden I geleden een polder heeft gered. Het inkomstenbelasting valt, beschrijft hoe het jongetje zijn buisje volle tarief gaan betalen uittrok en stopte in het gat in de dijk. Het oude verhaal speelt in Noord- Holland en er staat een standbeeld op de plek in de dijk, waar zich het voorval zou hebben afgespeeld. Een derde lezer vraagt naar een gedicht over een herdersjongen, die gaat biechten. Niet bedoeld is het inlangs behandelde gedicht "..De biech dat ook krijgen, doch dit geldt fiscaal als afkoopsom van de lijfrente en is geheel belast. Is geen lijfrenteclausule toegepast en is dus de premie ol koopsom niet van het fiscale inkomen afgetrokken, dan is het uitgekeerde kapitaal ook vrij van inkomstenbelas ting, behalve voor het daarin begrepen rente-element. Onder het besluit inkom- stenbelasting-1941, dat tot eind 1964 gold. is dit in ieder geval belast. Onder JUPUL bljzonde-ï re beloningen zoals bijvoorbeeld di vakantietoelage, waarover maar weinig loonbelasting is ingehouden. Na 1 juli 1965 zal dat anders worden doordat dar die belasting, welke over bijzondere beloningen wordt ingehouden, hogei u ook het de wet Inkomstenbelasting-1964, (lie r Brieven die niel to" voorz van naam en adres kunnen i in behandeling worden genom Geheimhouding is verzekerd. Vra,v gen die niet onderling met elkaar&t in verband staan moeten In afïnii zonderlijke brieven worden gelt J steld. Per brief dieni een guldeqst itzegels te worden tngesloje ten Ml wordt zodat men minder inkomstenbe lasting behoeft bij te betalen. BH HBP Vraag: Hoe is de belastingregeling bij Dit gedicht vermeldt verder hoe uitkering van een levensverzekering bii het bereiken van een zekere leeftijd bijvoorbeeld 60 jaar. en hoe als dt uitkering eerder wordt gedaan bij iemands overlijden, aan diens vrouw oJ kind: a. wanneer de lijfrenteclausule is de toegepast, b. wanneer deze clausule nie' toegepast? teling' de pastoor de zonden doorgeeft aan de deken, de deken aan de bisschop, die aan de kardinaal, en die aan de paus. De jongen zegt tenslotte dat hij zelf ei meteen mee naar God zal gaan. Vraag: Dezer dagen ontvingen definitieve aanslagen voor de inkom stenbelasting en de A.O.W. Daar deze aanslagen nogal hoog vinden, Vraag: Zou het mogelijk zijn dat nij raad zou geven betreffende mijn Kanariepietje' Al geruime tijd heeft hij een kaal plekje. Antwoord: Het komt vaak voor dat kanaries een kale hals oi een Kaal kopje krijgen, iets dat zich ook bij goede verzorging door ervaren kana rieliefhebbers voordoet. Naar alle waar schijnlijkheid heeft u te maken met verenmijt, een kleine parasiet, die zich vlak boven de huid van de vogel dooi de schacht van de veer boort en zich te u het zelf wilt doen, zoudt u he kunnen proberen met jodium of r rochroom en heel voorzichtig m._ middel de aangetaste plek aanstiprf' In veel gevallen wordt de mijt op l manier bedwongen en dan kunnen;, weer veren groeien. Een week of lang moet u dan tweemaal in de i Vraag: In febiu ben ik 65 jj goed gaat doen met het merg dat in de geworden, dus kreeg ik AOW-uitkei deze wel juist zijn Hieronder volgen dc gegevens: Vastge steld zuiver inkomen over 1963 8065 Antwoord: Is wel de lijfrenteclausuli toegepast, dan moet voor het uit te keren kapitaal een lijfrente worden gekocht. De uitkeringen daarvan zijn aftrek 1. Verschuldigde echter toch het kapitaal, dan kan men veerschacht zit. Op deze plek breekt de veer af en er ontstaat een kale plek De verenmijt zoekt het juist in de heel kleine veertjes, die men op kop en hals zijn moeilijk te bestrijden men te krasse middelen gebruikt, kan dit de vogel het leven kosten. Wanneer 31 ik niet meer hoevf AOW ik in dat jaar heb ontvangen. GEI zou ik graag weten over 1964, maar njsp die tussentijdse verhogingen ben ikL de war geraakt. Ik ben gehuwd. P Antwoord: De gehuwaenuitkering vf y gens de AOW was over 1963 24| H over 1964 3328.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2