l Drastische bezuinigingen in Groot-Br ittannië Snelheidsmeter betrouwbaar IVf iele er is geen betere! .Amerikanen leven visglas' Zn. can fionfce m een 'ASPRO' Belastingen gaan omhoog Uw Kunstgebit Twintig Nederlanders geven visie Europese en Atl. samenwerking GIVE A MAN A LUCKY 25 Burgemeester van Selma beetgenomen WOENSDAG 7 APRIL 1965 Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. UetóMU* cp PREMIER WILSON: ^-A *T 1 i Kernwapens niet met z5U miljoen pond top agenda tijdens ^gesprek De Gaulle IONDEN Groot-Brittannië gaat, zoals algemeen werd verwacht, ingrijpend bezuinigen. De j minister van financiën, James Callaghan, die gistermiddag de begroting bij liet Britse Lager huis indiende, deelde mee, dat de belastingen verhoogd zullen worden met 250 miljoen pond en het wegvloeien van Brits kapitaal naar het buitenland met ongeveer 100 miljoen pond per jaar ver minderd zal worden. De bouw van de supersonische atoombommenwerper TSR-2. waarmee Groot- Brittannië lid zou zijn geweest van de „atoomvliegclub", gaat niet door. Hierdoor wordt alleen dit jaar al 35 miljoen pond bespaard en komen honderden arbeiders in de vliegtuigindustrie zonder werk. |0NDEN Premier Wilson heeft gisteren verklaard, dat de kwestie samenwerking tussen Enge- I en Frankrijk op het gebied j produktie van kernwapens niet op l agenda van zijn besprekingen met sident De Gaulle had gestaan. i dit gisteren in het Lager- ivepe premier, die ondanks een zware Ïen koorts toch naar het Lagerhuis gegaan om vragen over zijn overleg !t De Gaulle te beantwoorden, zei dat de standpunten der beide i aangaande Vietnam niet identiek i. Hij had geen reden te geloven, dat spvattingen van de Franse regering in ïtgelijking met de Britse zienswijze tot 1 snellere en duurzamer regeling van j conflict in Vietnam kunnen leiden. ,ïevraagd over de mogelijkheid van Jtreding van Engeland tot de EEG. zei dat deze kwestie op het ogenblik t opportuun is. Het is thans zaak de schillen tussen de EEG en de EVA zo I mogelijk te beperken. De premier 'e de oppositieleider Sir Alec Douglas- ie. toe dat de regering spoedig haar jndpunt zal bekendmaken ten aanzien jongste verkeersbelemmeringen in Weer Spaanse communist gearresteerd •JlADRID De politie heeft gister- de arrestatie bekendgemaakt van Diaz Cardiel Gonzalez, die een ack leden heet te zijn van het Madrileense et fnitë van de clandestiene communis te P* Par'Ü van Spanje. Epij zijn arrestatie heeft hij bekend drginftetten verspreid te hebben, waarin |[eroepen werd voor een protest- Jnonstratie voor het hoofdkantoor van nl arbeidssyndikaten, aldus is bekend- venfnaakt. Minister Callaghan zei gisteren in het Lagerhuis onder meer: „Ons land heeft vele jaren met een zwakke betalingsbalans te kam pen gehad. Wij konden slechts op de been blijven door telkens terug kerende perioden met weinig werkgelegenheid, lage prijzen en lonen en daling van de hoeveel heid in omloop zijnd geld." De mi nister kondigde de invoering aan van een vermogensaanwasbelasting! voor winsten op activa. De op brengst van deze nieuwe belas ting zal ongeveer 125 miljoen pond per jaar bedragen. Tevens heeft de Labour-regering een vennootschapsbelasting ingevoerd, waarvan het tarief waarschijnlijk veertig procent zal bedragen. De uit gaven op de onkostenrekeningen zul len voortaan niet meer belastingvrij zijn, met uitzondering van de onkosten die gemaakt worden ten gunste van buitenlandse klanten. De belastingen op sigaretten, tabak, whisky, jenever, wijn en bier worden verhoogd. De bijdragen van automobilisten aan het wegenfonds gaan met twee pond en tien shilling per jaar omhoog. In 1964, zo verklaarde minister Callaghan. heeft het tekort op de Britse begrotingsbalans het schrikba rende cijfer van "45 miljoen pond bereikt. Hierbij inbegrepen was de 371 miljoen pond, die door Britse ondernemers in het buitenland werd belegd. Tussen 1952 en 1964 is in totaal ongeveer vier miljard pond Brits geld naar het buitenland ge- I vloeid. Hierdoor nam de Engelse invloed achter de wereldschermen ongetwij feld toe. maar aan de andere kant is thans elf miljard pond buiten Groot- Britannië geïnvesteerd. Geen enkele mogendheid, aldus minister Callag han, kan er ongestraft mee dooraan dergelijke hoeveelheden geld te laten wegvloeien. Hij kondigde aan met financiële kringen in de Verenigde Staten besprekingen te zullen voeren. James Callaghan. de Britse mi nister van financiën, begaf zich gisteren met zijn echtgenote naar het Lagerhuis om de begroting 1965/'66 in te dienen. lid i het centrale comité I Spaanse communistische lop 20 april 1963 wegens militaire ijellie geëxecuteerd, ij de arrestatie van Diaz Cardiel Gon- ziin communistisch propaganda- riaal en andere papieren in beslag nen, die kunnen leiden tot de aan rijding van andere Spaanse commu- o luidt de bekendmaking. Hoe houdt U de gehele dag rSE! «- b uw gebit losschf Julian Grimau Êïjhei efen, lachen of niezenl Dentofljr - 's morgens op de gebitsploat gestrooid - houdt Uw gebi v/rikbaor op zijn plaats en doet U olie - gere ongemakken vergeten. Verkrijgbaor in State discrete, neutrale plastic flacons, pri|s f.2,35, jken. bij apotheken en drogisterijen. De op bezuiniging gerichte Engelse begrotingspolitiek is in de westelijke wereld algemeen beschouwd als een stap in de goede richting. Regerings functionarissen in Washington vroe gen zich af, in welke mate de Britse pogingen de afvloeiing van kapitaal te verminderen, invloed zullen hebben op het streven van de Verenigde Staten de uitvoer van dollars te beper- Deze doorsnee-tekening laat ons een ..maanvoertuig" in zijn maangaragezien, zoals de eer ste Amerikanen die de maan be reiken. ze wellicht zullen gebrui ken. Rechts de ruimte, waar de astronauten moeten „wonen" en werken. De twee cilinders rechtsbevatten voorraden energiedie door zonnestraling op peil worden gehouden. In Parijs merkte een vooraanstaand bankier op. dat de inkrimping van de kapitaal-export wel eens tot vermin dering van de handels-export zou kunnen leiden, waardoor de beta lingsbalans toch weer ongunstig beïn vloed zou worden. TSR-2-project van de baan LONDEN Een van de belangrijk ste redenen, waarom. zoals de Britse Labourregering gisteren in het Lagerhuis meedeelde, het TSR'2-pro- ject wordt stopgezet, zijn de hogere kos ten, die aan de ontwikkeling en bou_w van deze atoombommenwerper zijn verbonden. De TSR-2 had de trots van de Britse luchtmacht moeten worden. Het toestel had onder alle weersomstandigheden voor tactische en verkenningsdoeleinden gebruikt kunnen worden. Met supersonische snelheid vloog het tijdens de proef vluchten laag over de grond dank zij een revolutionair „televisie-oog" in de neus. Op grote hoogte was de snelheid ongeveer 2200 kilometer per uur. Men begon met het „Tactical Strike and Reconnaissance"-project zeven jaar geleden. Het eerste proto-type doorbrak verscheidene malen de geluids-barrière. De voornaamste testpiloot noemde het een van de beste vliegtuigen, die hij had gekend. Er zouden in totaal 150 van deze laagvliegende toestellen, die door de vijandelijke radar moeilijk te ontdekken zouden zijn geweest, gemaakt worden. Nadat in maart 1964 de eerste TSR-2 door de British Aircraft Corporation was geleverd, kreeg deze onderneming ver gunning het materiaal van een eerste serie van dertig toestellen te bestellen, hetgeen inmiddels is gebeurd. Reeds geruime tijd deden geruchten over annulering van het project de ronde. Nog vers in het geheugen liggen de protestmarsen van 10.000 arbeiders uit de luchtvaart-industrie, die vreesden zonder werk te zullen komen. De rege ring gaf gisteren toe. dat honderden van hen ontslagen zullen moeten worden. Voor de meesten zal echter ander werk gevonden kunnen worden, zo zei hij. Hij meende zelfs, dat velen van hen voor Groot-Britannië belangrijker arbeid kun nen verrichten. In de plaats van de TSR-2 zal de Britse regering in de Verenigde Staten voor meer dan een miljard dollar tacti sche bommenwerpers van het type F-lll kopen. De totale prijs is ongeveer de helft van het bedrag, dat het TSR-2- project zou zijn gaan kosten. De Ameri kaanse minister van defensie. McN'amara. die dit bekendmaakte, wilde niet zeggen, hoeveel toestellen de Britten zullen ko pen. Het grootste deel van de miljard dollar zullen de Britten pas hoeven te betalen als de eerste toestellen in 1967 geleverd worden. De leider van de oppositie in het Lagerhuis, sir Alec Douglas-Home, heeft gisteravond aangekondigd, dat hij een motie van afkeuring tegen de „verachte lijke gang van zaken" zal indienen. De minister voor de luchtvaart Healy werd door de oppositie dertig maal onderbro ken toen hij het voorstel toelichtte. TEL AVIV De speciale Westduit- se afgezant Kurt Birrenbach is giste ren voor de derde maal naar Israël gegaan om te beraadslagen over het aanknopen van diplomatieke betrek kingen. By zijn aankomst zei hij te ho pen dat zijn besprekingen met de gering ditmaal definitief kunnen w den afgesloten. (Van i onzer redacteuren) op Europese en Atlantische samenwer king). dr. J. Linthorst Homan 'De KSG 'EN HAAG Het Nederlands s"ua,ie v,ï> vandaag., mr. E. M. J. A. Sassen (Euratom en de nootschap voor internationale kwestie van afhankelijkheid, onafhanke lijkheid en onderlinge afhankelijkheid), mr. D. U. Stikker (De rol van de secretaris-generaal van de Navo) en mr. R. H. Nord (De rol van het parlement de Europese gemeenschappen. ken heeft een speciaal nummer bi de Internationale Spectator vijd aan „Europese en Atlanti- |he samenwerking". Aan dit bij- ndere nummer hebben 20 Neder- jnders meegewerkt, die op een of - «ad ere wijze een rol spelen in de llantische en de Europese poli- xpfk. of dat hebben gedaan. een voorwoord voor dit speciale Denk .0IPvanf»r>i'ke nummer, dat met hiAilDs'd'e van ^et Prins Bernhardfonds t stand kwam, schrijft de minister Jn buitenlandse zaken, mr. J. M. A. Luns, dat de onderwerpen die er in 'handeld worden de belangrijkste litenlands-politieke problemen he ndelen van vandaag of tenminste In de nabije toekomst. „De proble- in, waar wij mee geconfronteerd irden of zullen worden, zijn gecom- teerd en ernstig. Het is dan ook 'dzakelijk. dal wij ze zorgvuldig ■flJJstuderen". aldus de bewindsman, Eje de publikatie van het speciale wérnmer van de Spectator van harte Jejuicht. "j Alle kanten o „I het ■teciale nummer belicht. Drs. E. H. ïr Beugel schrijft over de Verenigde Wen en Europese eenheid, mr. J. W. bijen over Verenigd Europa, federaal of IPernationaal. jhr. dr. F. A. M. Alting On Geusau over Europa buiten de Zes. tof. dr. H. Brugmans over De Europese Mitiek van president De Gaulle, prof C. L. Patijn over Duitsland en de iropese toekomst, kol. A. E. van shoeck over Europa's militaire positie 1965, mr. J. L. Heldring over Euro een grote- Holland0, prof. dr J. ymmell over Europese economische regratie en Atlantische samenwerking. IC Verder werken aan het speciale num- |?r mee: prof. di. E. de Vries (Econo mische betrekkingen tussen Europa en de ptwikkelingslanden). dr. C. F. Karsten |Europese integratie en haar gevolgen "r de monetaire en financiële politiek H H. dp K.crk (Enige aspecten va t loon- en prijspolitiek in de EEG». drs. In Eneels Het speciale nummer van de Inter- itknale Spectator is in het Engels gepubliceerd om het ook internatio- een zo groot mogelijke bekend- te geven. De voorzitter van het Genootschap, de heer D. J. von Ballu- seck, sprak tgv. de uitreiking van het bijzondere nummer een inleidend woord. Dat gebeurde gisteren tijdens een ontvangst in een van de grafelij ke zalen op ihet Binnenhof. Frankrijk akkoord niet bouw van Europese raket PARIJS Frankrijk heeft nu be sloten mee te blijven werken aan de bouw van de drietrapsraket die te zij- nertijd een Europese kunstmaan in een baan om de aarde moet brengen. Frankrijk wilde eerst dat het project geschrapt zou worden, „maar met het oog op de reacties van onze partners zijn wij bereid door te gaan". De drie trappen van de raket zijn de Britse Blue Streak, de Franse Coralie en een toestel van Duitse makelij. De Italianen leve kunstmaan. Frankrijk vond eerst de raket te duur. NEW YORK De drie mannen, diej indertijd de „Star of India" en 22 andere waardevolle juwelen uit het j museum voor natuurlijke historie j ontvreemdden, zijn ieder tot drie jaarl veroordeeld. De „Star of India", met zijn 563 karaat de grootste saffier ter wereld, en de meeste andere gestolen stenen zijn later teruggevonden. De rechter verklaarde bij het bepa- Rom Colthoff (De Nederlandse zaken-' ien der strafmaat rekening te hebben ncoTicr- ar, or, „rnnoco intergratie».gehouden dat de drie verdachten bij! Iropese semeensehspi. proT mT K het '"Ugvinden der slenen hadden 'onk <De transport-sector) drs R Ziil- meegewerkt. Volgens de wet zouden tra (Het landbouwprobleem» prof dr izij tot 21 jaar kunnen worden ver- Samkalden (Een Nederlandse terugblik1 oordeeld. omdat lucky een echte amerikaan is, omdat lucky't helemaal heeft, omdat 't Lucky Strike is, daarom liever lucky UTRECHT Is de apparatuur, die de rijkspolitie gebruikt om de snelheid van het verkeer te meten, betrouwbaar? Deze vraag beheerste twee zaken, die gisteren door de Utrechtse rechtbank gezamenlijk behandeld werden. De kapitein A. C. Vogel, hoofd van de afdeling bijzondere verkeerstaken van de rijkspolitie meent dat het apparaat dat in het gehele land door de rijkspolitie wordt gehanteerd ten volle bruikbaar is. De verdachten onder wie de Utrechtse advocaat mr. G. ter L. en hun raadslieden stelden zich lijnrecht tegenover dit standpunt. WASHINGTON Joe Smitherman, de 35-jarige burgemeester van Selma (Ala bama), waar zich de laatste tijd tal van rassenincidenten hebben voorgedaan, schijnt door een neger te zijn bedrogen toen hij zich met een zijner vrienden, een advocaat, in Washington bevond. Smitherman had een neger, de 44-jarige James Edwards verzocht, hem naar een particuliere club te brengen waar Smitherman met zijn vriend zou kunnen dineren, daar de restaurants alle reeds gesloten waren. Maar Edwards zegt, dat de burgemees ter en de advocaat hem hadden verzocht, hen naar een gelegenheid te brengen waar zij zich een beetje zouden kunnen In beide gevallen werd aan de verdachten hetzelfde ten laste gelegd: het overschrijden van de maximum snelheid. De andere verdachte was de vertegenwoordiger De W., eveneens uit de Domstad. Zij waren in eerste instantie door de kantonrechter ver oordeeld tot geringe geldboeten. Ook nu weer eiste het openbaar ministerie twee geldboeten, elk tien gulden groot te vervangen door twee dagen hech tenis. Op verzoek van de rechter-com- missaris heeft TNO het apparaat in kwestie uitgebreid getest. Dit is gebeurd door de heer J. del Cour, wetenschappelijk medewerker van TNO en de technische hogeschool in Delft. In zijn rapport zegt hij dat het apparaat bruikbaar is, mits het met zorg wordt behandeld en mits het onderhoud goed wordt uitge voerd, een samenloop van meetfou- ten kan volgens hem leiden tot een maximale afwijking van 8,3 kilome ter. Hier kunnen nog enkele kilometers bijkomen of afgaan door een verla ging van de accuspanning in het apparaat. Door een samenloop van allerlei omstandigheden kan het ap paraat dus een snelheid aangeven die meer dan tien kilometer afwijkt van i werkelijke. Kapitein Vogel, die als getuige- deskundige in deze zaak optrad, is een andere mening toegedaan. Hij stelde dat elke verlaging van de spanning een afwijking geeft die ten voordele is van de automobilist wiens snelheid wordt gemeten. In het TNO- rapport staat voorts dat het apparaat lastig te bedienen is. Kapitein Vogel zei met betrekking tot dit onderwerp, dat alle korpsleden die met dit appa raat te maken krijgen degelijk wor den geïnstrueerd. De rijkspolitie heeft de keus op deze snelheidsmeter laten vallen (een door Philips vervaardigd elektronisch meetapparatuur) nadat er uitgebreide proefnemingen waren genomen. Niet alleen dit type heeft men getest, ook een hele reeks andere. De rijkspolitie maakt op het ogen blik een druk gebruik van de snel heidsmeter. Er zijn 35 stuks over het gehele land verspreid, in gebruik. Er zijn al tienduizenden overtredingen mee geconstateerd, het is het enige apparaat dat de rijkspolitie gebruikt, de radarwagens buiten beschouwing gelaten. Bij de gemeentelijke politiekorpsen worden ook andere apparaten ge bruikt. In totaal worden er in ons land ongeveer 17 verschillende typen gehanteerd. Naar de mening van de samenstel ler van het TNO-rapport is het nood zakelijk dat het apparaat met een spanningsmeter wordt uitgerust, om dat er afwijkingen optreden wanneer de spanning in de accu daalt. Uit de ervaring blijkt, dat dit niet nodig is, luidde het commentaar van kapitein Vogel op dit oordeel. Hij voegde eraan toe dat er voortdurend steek- P. J. V. ■911 atuur zeer wel bruikbaar is. De meters zijn betrouw baar mits de voorschriften die de gebrui ker in acht moet nemen, inderdaad correct worden uitgevoerd. Mr. J. Wierda, de verdediger van de vertegenwoordiger zei dat hij tot zijn spijt moest constateren dat de snelheids betaler omdat deze apparaten bijzonder kostbaar zijn. Er kunnen zoveel storingen optreden en er kunnen zoveel menselijke fouten bij worden gemaakt dat dit apparaat onmogelijk kan meewerken aan het leveren van het bewijs. Zijn confrè re, mr. B. F. J. Simon, miste in deze zaak een derde verdachte: het apparaat zelf. Hij vroeg zich af of het nodig was dat er een robot om de hoek komt kijken bij de rechtspraak. Ook hij meende dat het apparaat volstrekt onbet->uwbaar De twee in verlegenheid gebrachte blanken zouden geen aanklacht hebben durven indienen. Maar de neger, die danig in zijn schik was omdat hij de burgemeester van Selma had beetgeno men. kon niet nalaten zijn streek overal rond te bazuinen, zodat hij tenslotte gearresteerd en beschuldigd werd van oplichting. Smitherman beschuldigt nu de „pers van het noorden" ervan, het incident verkeerd weergegeven en ..opgeblazen" te hebben en zweert dat zijn bedoelingen Amerika wil proberen, talrijke. Zuidvietnamezen voor hun zaak te winnen door de uitreiking van 200.000 kleine (in Japan vervaardigde) tran sistor-radio's en vervolgens een sper vuur van uitzendingen op hen te richten. VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 15 BIJ MIELE. GOUDSESINGEL 92. ROTTERDAM. I Na een advertentie in een Westduits blad, dat de Volkswagenfabrieken een „tor", de bijnaam voor het bekende model VW-1200, wilden leveren tegen betaling van 4290 „vlooien", kwamen twee gegadigden een dergelijk aantal watervlooien aan bieden. De directie van de VW-fabrieken voerde twee redenen aan, waar om de koop niet door kon gaan. In de eerste plaats, omdat in de volksmond een „vlo" een bijnaam is voor één mark en ten tweede omdat de adver tentie geplaatst was op 1 april Twee van de oudste kranten ter wereld zullen door de universiteit van Missouri met bronzen me dailles worden onder scheiden. Dit wegéns bij zondere diensten ver leend aan de journalis tiek. Het zijn de Stam ford Mercury uit Enge land en de Hartford Cou rant uit de Amerikaanse staat Connecticut. Beide- zijn in hun land de oud ste nog steeds onder de zelfde naam verschijnen de krant. I In het ziekenhuis van Nogh Point in de Ameri kaanse staat North Caro lina is een Siamese twee ling geboren. De twee meisjes zijn met het zit vlak aan elkaar gegroeid. Volgens de dokter zijn ze van gewone grootte en in alle opzichten normaal. Hij zei. dat ze echter maar één navelstreng hebben. De moeder en dc kinderen maken het goed. I Toen koning Frederik van Denemarken gister middag in Parijs een krans legde bij het graf van de onbekende sol daat, schreef een vlieg tuig de naam van een bekend Deens biermerk in de lucht. Het was een Fransman, zoals bleek uit het woord „bière" achter het merk. Noch de koning, noch de Franse autoriteiten kon de re clamestunt waarderen. I Nederlands ideale ste no-typiste, de 21-jarige Xaviéra de Vries, is gis termiddag van Schiphol naar Manchester vertrok ken om daar de opening te verrichten van een over de gehele niet-com- munistische wereld ver spreide organisatie, die kantoorpersoneel uitleent. Xaviéra werd in de cember gekozen tot de „ideale stenotypiste" en kreeg een prijs van duizend gulden en een zilveren plaat met in scriptie- NEW YORK Het bespieden van personeel in bedrijven via te levisiecamera's en kijkgaten, het plaatsen van afluisterapparaatjes, het onderwerpen van mensen aan proeven met leugenontdekkers en het controleren door de posterijen van privé-brieven hebben een nieu we storm ontketend in Amerikaan se vakbonds- en regeringskringen. Senator Edward Long zei kortge leden in Washington tot de juridische subcommissie uit de Senaat, dat de Amerikanen in de huidige tijd hoe langer hoe meer van hun „privacy" worden beroofd. Zij worden zo be gluurd en gecontroleerd dat ze zich zo langzamerhand in een goudviskom wanen, aldus de senator. Ongeveer te zelfder tijd protesteerde het Ameri kaanse algemene vakverbond tegen het bespioneren van mensen door televisiecamera's en kijkgaten en het gebruik door regeringsdepartementen en particuliere maatschappijen van leugenontdekkers bij het horen van sollicitanten of mensen die verdacht worden van oneerlijkheid. Het sprak in dit verband van methoden ..als in een politiestaat". De juridische subcommissie heeft de gang van zaken bij de posterijen aan een nauwgezet onderzoek onder- Ku Klux Klan drong binnen in gevangenis worpen, waarbij een aantal leden ernstige kritiek oefende op diverse methoden. Zij beschuldigde de PTT ervan, de postsorteerders voortdurend te laten bespieden, bij de bestelling van poststukken (die obsceen of on dermijnend worden geacht) de ge adresseerden onder druk te zetten en zich bezig te houden met een „mail cover".' waarbij aantekening wordt gemaakt van gegevens die vermeld staan op de buitenkant van verdachte brieven en pakjes. De posterijen hebben ook een lijst landse politieke propaganda" over de landse politiek propaganda" over de post ontvangen. Hoewel deze alleen voor gebruik door de PTT en rege ringsdepartement is bestemd, is be kend, dat lijsten met namen van deze mensen bij diverse gelegenheden be schikbaar zijn gesteld voor andere instanties, waaronder de Congrescom missie voor on-Amerikaanse activi teit. De lijst zal worden vernietigd. Voortaan kunnen Amerikanen die om toezending van communistische pro paganda uit het buitenland vragen, dat zonder vrees doen. Vakbonden willen vertegenwoordigd zijn in Europese executieve BRUSSEL De vakbonden in de jEEG wensen dat een vertegenwoordi- |ger van de vakbonden wordt opgeno men in het Europese uitvoerende orgaan dat zal voortkomen uit de samensmelting van de drie bestaande executieven. Verder willen zij graag dat een of meei leden worden geko zen die het vertrouwen van de vak beweging bezitten. Deze methode is tot dusver ge volgd bij de Hoge Autoriteit van de I FGKS. De vakbonden zeggen teleurge- PROSPERITY Mannen van wie men vermoedt dat zij leden van de Ku Klux Klan zijn, drongen gisteren de gevangenis binnen, haalden een neger uit zijn cel, sloegen hem, slóten hem weer op en namen de vlucht. De neger zat gevangen wegens het ge bruik van geweld tegen een politie lsteld te zijn dat de lid-staïen nog niet De gevangenisbewaarder die het J een dergelijk door de vakbeweging enst besluit hebben genomen. Zo- incident meldde, zei dat de mannen die mantels met kappen droegen, de ne ger hadden gezegd dat elk nieuw geweld tegm politiemannen door ne gers zwaar zou worden gestraft. als bekend wordt morgen het verdrag over de samensmelting van de execu tieven in Brussel door de zes regerin gen ondertekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5