VLEET C.H. kiesvereniging Katwijk aan Zee had een interessante avond Katwijks Lenteklokjes zongen lustig en los The Seaside Singers I isscrijnieuws bij de Prot.-christelij ken bespraken gemeentepolitiek Voorsehoten NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 6 APRIL 19o| Mfc GEEN GEPENSIONEERDEN MEER OP KIESLIJST KATWIJK AAN ZEE De plaatselijke C.H. kiesvereniging hield gis teren een drukbezochte ledenvergadering in de Oranjezaal van het Jeugd huis onder leiding van dr. L. C. v. d. Marei. Penningmeester J. Prins meld de een batig saldo van f 1.143,91. Secretaris C. Schippers deelde over de 267 leden tellende vereniging mee, dat de fusionaire besprekingen met de A.R. kiesvereniging en de C.H.U. van Katwijk aan den Rijn worden voort gezet. Dr. Overdijkink drong aan op oprichting van een Jeugdpax-lement in Katwijk om de jeugd warm te maken voor de politiek. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Pronk en C- Schippers herko zen. Instemming ondervond het bestuurs voorstel na de verkiezing van volgend jaar kandidaten die ouder dan 65 jaar zijn niet meer op de lijst te zetten, ten- zijn 75 procent van de aanwezige leden anders zou bepalen. Men drong er op aan ook jeudige kandidaten een kans te Volksgezondheid Dokter J. Bergman sprak hierna over de volksgezondheid Hij merkte op dat de overheidsbemoeiing hiermee nog niet zo lang bestaat. Men heeft deze zorg lange tijd toevertrouwd aan particuliere verenigingen als het Roode Kruis en consultatiebureaus Dokter Bergman achtte het gewenst dat er ook consultatie bureaus zouden komen voor hart- en vaatziekten Met de bestrijding van de T.B.C. zijn belangrijke vorderingen ge- maakt Tach waakt ook dan de overheid van de volksgezondheid, getuige het rönt genonderzoek. Van de gemeente zag hij een boek op het terrein van de hy- De geneeskundige wetenschap ma aki een stormachtige ontwikkeling door. het elektronisch brein heeft een belangrijke taak overggenomen met betrekking tot het stellen van de diagnose. Er worden hiermee verbluffende resultaten geboekt- Dokter Bergman waarschuwde dat re creatiegebieden noodzakelijk zijn bij een steeds toenemende verstedelijking Er moeten gezondheids- en verplegingscen- tra komen, vond hij. Gewaakt moet wor den dat het boezemwater niet wordt ver ontreinigd en dat afvalprodukten deskun dig worden vernietigd Sociale zaken Wethouder C van der Plas, sprak ver volgens over sociale zaken. Het heeft er soms de schijn van dat Sociale Zaken in de gemeenteraad niet aan bod komt. Niets is minder waar; het is een veel omvattende taak, die met de invoering van de algemene bijstandswet aanmer kelijk is uitgebreid. Deze wet biedt on gekende mogelijkheden. Nu is het niet altijd St. Nicolaasfee9t, merkte de wet houder op. hoewel er veel groepen on der deze wet vallen Voorts is er een goede regeling voor gehandicapte men- aan wie passend werk wordt gege- tegen een loon van 95 gulden per week. Ook geestelijk zwakken vinden in de beschutte werkplaats in de Noord straat passende arbeid tegen een redelijke ergoediing. Voorts valt onder de taak van Sociale Aanvaring tussen de KW 197 en SCH 234 KATWIJK De kotters KW 197 Willem Senior en SCH 234 Wouter Senior zijn op ongeveer 40 mijl noordwest van IJmulden in een dich te mist met elkaar in aanvaring ge komen. De Willem Senior was vis sende en verspeelde door de klap bet net. De Katwijkse kotter liep verder een gat boven de waterlijn op. De Wouter Senior had kapotte galgen en schade aan de bak. De bemanning heeft zaterdag lange tijd vergeefs gedregd naar het net, dat ongeveer f 2500 waard was. Beide vaartuigen konden zonder hulp van anderen de thuishavens bereiken. Weer twee Katwijkse schepen voor buitenland KATWIJK De Katwijkse vissers vloot is weer twee schepen armer ge worden door verkoop aan het buitenland De KW 7 De Arend zal voortaan onder Noorse vlag varen, de KW 157 Agatha onder het Belgische dundoek. Naar ver luidt, staan nog meer schepen op de no minatie van de lijst te worden afgevoerd Gratis pokken prikken KATWIJK Morgenmiddag om hall vier wordt in het raadhuis weer gele genheid gegev tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Aanvoer van peen blijft goed aan veiling Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN Bij voortduring heeft men in de afgelopen week een grote aanvoer van waspeen aan de Katwijkse groenteveiling waar genomen. Er werd aangevoerd 1.068.000 kg tegen 1.071.000 kg in de vorige week. Vooral de B-sortimenten waren goed gevraagd; de A peen min der. Voor het binnenland was d« vraag zelfs zwak; de industrie kocht slechts enkele partijtjes. Een zeer be langrijk gedeelte is verladen naar En geland, terwijl Frankrijk ook goede belangstelling toonde. Als gewoonlijk is behoorlijk peen verkocht naar Duitsland en België. Verwacht wordt dat de grote aanvoer nog wel een aan tal weken zal aanhouden. Daarna kun nen de eerste nieuwe peenaanvoeren niet lang meer op zich laten wachten De noteringen waren als volgt: AI 3.30 —3.80; All 2.40—6.60. BI 6.50—10.60. Bil 1.90—3, Cl 0.80—2.90. CII 0.30—1.70. Breekpeen noteerde 11.70 per kist Er was veel sla met redelijke prijzen van 11—26. Er was export. Radijs deed het ook redelijk: van 21—34. Witlof noteerde 3065. andijvie 3185. rabarber 80, stoof- sla 25—28. spruiten 26—1.07. boerenkool 5—16, selderie 3—13, prei 33—70. spinazie 5557, groene kool 1731. uien 360— 7. gele kool 12. rode kool 1117. peter selie 18, schorseneren AI 519. All 7. BI 4G, Cl 34. appelen Jonathans 12—19 goudreinetten 2330. peren 2326. Hoog en laag ivater in Katwijk aan Zee KATWIJK Woensdag 7 april: hoog water om 06.40 en 19.07 uur; laag wa ter om 02.24 en 14,46 uur. Zaken de werkeloosheidswet die aan spraak geeft op uitkering aan hen die om een of andere reden op staande voet zijn o-ntslagen Tot slot is er dan nog de bejaardenzorg. Grondpolitiek Het raadslid T. Pronk sprak tot slot over de grondpolitiek. Hij vroeg zich af of over dit onderwerp nog veel valt te zeggen. Katwijk heeft een oppervlakte van 1242 hectare Hiermee is 280 ha. bewoond. 64 ha is bestemd voor strand en duin. Na aftrek voor cultuurgrond, in dustrie. waterwingebied enz blijft nog maar 80 ha. over Dat is alles wat Katwijk nog aan grond heeft Katwijk heeft thans een huizenbezit van 7 000 met 31 000 in woners. welk getal in 10 jaar zal op lopen tot 40 000 In deze 10 jaar moeten nog 3000 woningen worden gebouwd De gemeente probeert dan ook alles om het voor allen leefbaar te maken NOORDWIJK-BINNEN De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor gedeelte Beeklaan-Voorstraat EEN BEZORGER Zeer geschikt voor scholier. lichti Leide Telefoon 3175. Agendanieuws Lisse LISSE - De afd. bollenstreek de In voormalige Kapel is de behoefte aan een echte gehoorzaal „voelbaar'' KATWIJK AAN ZEE De jong ste Lenteklokjes (A en B), afgewis seld door de oudste (D), zongen on der aanvoering van Dirk van Vliet de voormalige Kapel, die een en kele keer nog wel als concertzaal wordt gebruikt. Het was een fris en lief, en vaak ook hartveroverend concert, maar het duurde twee-en- een-half uur. Dan wordt het zitten op de genadeloze banken zelfs voor de meelevendste toehoorder tot een tortuur. Waar blijft de vurig verbei de gehoorzaal? De honderdvijftig klokjes in bekoor lijke lentetooi hebben het heel goed ge daan. Na de gebruikelijke geestelijke in leiding (o.a. Mijn goede Herder is de Heer), hoorden we een reeks van min of meer boeiende liedjes, die in grote meer derheid een mooie, degelijk voorbereide uitvoering kregen. We zullen ze niet alle. maal noemen. De A's, het kleine grut, dat zo goed oplette en zo zuiver zong, vertelden ons op muzikale wijze, vier keer hoger gemoduleerd, van de stoker en de machinist (De Marez Oyens), van de Molenaar van Medemblik en van het zeer gangbare (vijf minuten lange) To vertrommei tje (Keuning), De B's, die wat meer vrijmoedigheid toonden, waren énig in het suggestieve „Hoppeti klop" (Keuning), en de koste lijke volksliedjes „Toemba", „Al onder de weg van Maldegem" en „Catootje". Ze namen met hun pittigheid en onver wachte bewegingen de zaai mee. De D's onderbraken de jongste Jeugd twee keer met vier liedjes, w; „Daar op die hei" (Standaart) leuke vent" (Dirk van Vliet, nb- banera (Del Aguila) en het bijzonder geestige „Qui suit" („wie volgt", van G. van As) in 't bijzonder verdienen worden genoemd, en om de doorgaans verzorgde, welluidende uitvoeringen, ook geroemd Zangspelletjes lijk aangeklede zangspelletjes iTimpe tampe tovenaar. Ik heb een spiegeltje gevonden, De Zandmannetjes). Het pu bliek kijkt er graag naar en daarom kan geen dirigent er buiten. Vele kinderen leren er de muziek misschien ook wel beter door aanvoelen, met name de niet zuivere auditieven. Als dat zo is, heb- we er vrede mee, zelfs met de bij behorende zang die onmogelijk volwaar dig kan zijn. Je kunt nu eenmaal niet twee dingen tegelijk goed doen. De kin deren, die niets te doen hebben, zitten al zingend immers toch te kijken. De verzorging, de aankleding verdie- ïn alle lof Vóór de A's en B's het concert met drie geestelijke liederen (Looft God. die zegent al wat leeft; Ga Gij nfèt ons mede) afsloten, werden enkele zeer verdienstelijke personen be dankt en bedacht. Dirk van Vliet ontving een „knutselset". mevrouw Van Vliet en de in dit werk lang zaamaan geroutineerde piano-bege leidster Ada van der Bent kregen mooie bloemen, mejuffrouw M. den Dikken en haar assistente die bei den enorm veel werk hebben verzet, om alles zo goed en mooi mogelijk te maken werden verblijd met resp. een lamp en een boekenbon. Joh. van Wolfswinkel. Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK Woensdagavond om 8 uur spreekt ds. K. de Giei uit Den Haag voor de Geref. Gemeente Remisestraat. Bloembollencultuur in Noordwijkerhoul bijeen NOORDWIJKERHOUT In de dins dag gehouden ledenvergadering van de afdeling NoordwUkerbout van Bloemen cultuur zei vice-voorzltter P. S. Leeuwen, dat de late vorst meer schade aan de hyacinten en de narcissen heeft aangebracht dan aanvankelijk werd «vacht- Het blijkt dat heel wat partijen na sen het „goed te pakken hebben", terwijl ook in diverse partijen hyacinten be vroren planten voorkomen De tulpen zijn er nog het best afgekomen Over het geheel genomen, is de stand van het gewas gunstig Vast staat, dat schaarste- opbrengsten voor het moment althans tot het verleden behoren en dat de handel voldoende bollen zal kunnen kopen Het lijstje van nieuwe werkmethoden, nieuwe produktiemiddelen. betere werk organisatie en concentratie dient echter te worden aangevuld met „nieuwe ve koopmethoden in het buitenland" Na de successen van het bloemencor: in de laatste twee jaren, staat de deel neming dit jaar nog geheel op losse schroeven. Ondanks of misschien wel juist door de behaalde eerste en pryzen Na de uiteenzetting door de voorzitter en toelichtingen door comité-leden was de vergadering het er over eens. dat de afdeling geen concessies kan doen. Met een vrij kleine meerderheid klaarde de vergadering zich tegen het voorstel van het hoofdbestuur om iedere tussenhandelaar behalve de vergoeding van f 40.— voor de vergunning de maxi male contributie van f. 180.— te laten betalen Spreekbeurt in Valkenburg VALKENBURG Woensdagavond om 8 uur spreekt ds. G, H. van Kooten uit Huizen in zaal-De Vries voor de Hervormd-Gereformeerde Evangelisatie. Alg. Bond van Ambtenaren houdt don derdag de jaarvergadering in De Witte Zwaan, aanvang half 8. Er zal een nieuwe voorzitter moeten worden gekozen, aan gezien de heer R. W. Oosterhof niet meer herkiesbaar is. Vanavond wordt de schakelcursus be sloten met een dioloma-uitreiking in De Witte Zwaan, 8 uur Woensdag wordt in het gebouw aan de Schoolstraat de jaarlijkse ouderavond gehouden van de Schoolvereniging der Gereformeerde Gemeente, aanvang 7.30 Woensdagavond om 8 uur houdt de afd. Lisse van Het Groene Kruis de jaarvergadering in het wljkgebouw. Wa genstraat. Woensdagavond om 8 uur wordt in de Geref kerk een gemeentevergadering ge. houden met als agendapunt: beroepen van een predikant. Automobilist nam de benen LIS De heer M uit Heemstede had zijn auto geparkeerd voor de woning Heereweg 391 De bestuurder van een personenwagen lette niet op de gepar keerde auto. reed deze aan de achterzijde aan en de bestuurder nam daarna dc benen. De personenwagen is door de Dolitie in beslag genomen Er werd be hoorlijke schade aangericht. Li&ser sintelbaan is nu in gebruik LISSE Hoewel op Hemelvaarts dag pas de feestelijke, officiële inge bruikneming van de sintelbaan in het Gem. Sportpark zal plaats hebben, was zaterdagmorgen het ogenblik aange broken dat het gemeentebestuur de baan, een project dat f 100.000 heeft gekost in gebruik te geven. Daartoe waren in dc kantine van het nieuwe sportgebouw aanwezig B en W, het be stuur van de sportstichting en dat van De Spartaan. De lof van de baan is door verschil lende sprekers bezongen. Nadat burge meester mr. Th. M. J. de Graaf het tot stand komen van de baan gereleveerd had. sprak de voorzitter van de sport stichting, de heer P. van Leeuwen, die nog aan de speedwaybaan van direct na de oorlog herinnerde. De voorzitter van De Spartaan, ir Paardekooper. beloofde met de 450 leden tellende vereniging een waardig gebruik te maken van de baan. Bijzonder leuk was het, toen na de toespraken het start schot klonk en van het oude kleedge bouw de honderden Spartanen mar cheerden naar de nieuwe kleedhal, waar de vlag werd gehesen door de heer Van Bloembollencultuur: er is tbaus weinig virus LISSE Maandagavond heeft de afd. Lissc van dc Kon. Alg. Ver- voor Bloem- bollenstructuur vergaderd In De Witte Zwaan. De wnd. voorzitter, de heer Dc Vrooraen. herdacht de overleden oud- directeur van de RUkstuinbouwschool er oud-rijkstulnhouwconsulent Ir. K Vol- kersz. Ook dc leden N G. Mens en J. D. van Parfjs werden herdacht Voorts merkte de heer De Vroomen op, dat de gewassen er best voor staan en er thans weinig virus te ontdekken valt. Men kan goede prijzen maken. Hij drong erop aan reeds nu de bollen voor de handel beschikbaar te stellen voor de komende export. Secretaris J Bos bracht het Jaarverslag uit- In het najaar zullen weer nieuwe cursussen aanvangen Het ledental bleef met 390 vrijwel statiomair. De hr G Tromp Rz. kon als penningmeester meedelen, dat aan het einde van het boekjaar de afdeling nog f, 7506.70 rijk is. digd de heren G. Tromp Rz-. J. Bos en Naar de algemene vergadering werden afgevaardigd de heren G Tromp Rz. J. Bos en Th A v. Werkhoven. oogstten succes, maar moeten niet te hard van stapel lopen NOORDWIJK Het gemengde koor The Seaside Singers neemt onder de koren een aparte plaats in; behalve de gebruikelijke tenoren en bassen worden jongensstemmen als sopranen en alten gebruikt. Dit is te verkla ren uit het feit. dat het koor ontstaan is uit een r.k. kerkkoor. Het reper toire, èn de manier waarop dit wordt gebracht met behulp van een con ferencier, in dit geval Aart Brouwer, verschilt ook zeer van het geijkte. De grote zaal van De Rank was goed gevuld; voorwaar geen kleinigheid als men bedenkt dat de entree liefst vier gulden bedroeg. Pianobegeleidin gen werden verzorgd door Ria Ciere. De baszanger Frans van Schaik had een klein aandeel. Het geheel stond onder leiding van Louis Peeters, die het leiden van een koor als amateur beoefent. IJMUIDEN Tussen 57 en 58 NB bleven de goede vangsten aan radio aanhouden. De dagtotalen lagen in de meeste gevallen dicht bij de 400 kis ten. Iets noordelijker wordt weer wat meer haring aangetroffen. De goede vangsten zijn echter voor de gelukkigen, er zijn ook schepen die in de dub bele betekenis van het woord achter het net vissen. De visserijbiologen schijnen gelijk te krijgen wat hun voorspellingen over betere tongvangsten betreft. Langzaam maar zeker komt deze vissoort in iets ruimere mate voor, vooral tussen 53 en 54 NB wordt vergeleken met de laatste maanden aardig gevangen. Aan de IJmuider markt lagen 98 vaar tuigen. Zij zorgden voor eer aanvoer van 9.880 kisten vis, waarvan 1250 kis ten schelvis, 1980 kisten radio. 750 kisten wijting, 580 kisten gul en kabeljauw, 600 kisten koolvis, 20 kisten wolf, 120 kisten haring, 70 kleine kisten haring. 3000 kisten schol, 70 kis ten tarbot. 750 kisten diversen, 2.72(1 stuks stijve kabeljauw en 38.(KK kilo tong. Vandaag aan de markt Voor de IJmuider markt van vandaag stonden genoteerd de KW 55 Johanna Lldia met 960 kisten, de KW 51 Ora et Labora met 850 kisten, de VL 105 met 960 kisten, de VL 110 Michiel Jan met 1250 kisten, de KW 42 Nicolaas Senior met 1220 kisten, de KW 44 Rijnmond 3 met 1000 kisten, de KW 85 Rijnmond 4 met 1100 kisten, de KW 206 Yvonne Yo- landa met 685 kisten, de KW 212 Mar- lena met 95 kisten, de KW 139 Bella- trix met 190 kisten, de IJM 209 Meijert Menno met 102 kisten, de KW 74 Hette Margaretha met 84 kisten, de KW 167 Michiel met 300 kisten, de IJM 18 Gel- ria met 460 kisten, de KW 165 Allda Jacoba met 410 kisten, de KW 73 Maria Jacoba met 480 kisten, de KW 146 Cor nells van Beelen met 26 kisten, de KW 59 Flor!' met 40 kisten, de HM 66 met 53 kisten, de KW 63 Margriet Jo- zien met 53 kisten de IJM 208 Wiron 5 met 31 kisten, de KW 161 met 2F kisten, de IJM 65 Frank met 55 kis ten. de KW 221 Arie Jacob met 40 kis ten. de KW 162 met 38 kisten, de IJM 67 Hans mei 32 kisten, de KW 189 Pla- tessa met 40 kisten, de WR 57 Johanna ^ornelia met 68 kisten en de KW 219 Jaco-Mina met 40 kisten. Voor de woensdagmarkt was van de IJslandse wateren thulsstomend de KW 15 Rijn mond 1 met 1560 kisten in 100 stuks stijve kabeljauw Uit deze contreien komt voor de donderdagmarkt op nuis aan de SCH 303 met 1200 kisten en 500 Uit dc vertolking van het zeer uitvoerige programma werd het spoedig duidelijk, dat we hier met een jong koor te maken hebben; men is nog in de „grondverf-perio- de". Met deze omstandigheid had de dirigent rekening moeten hou den. Drie grote Strausswalzen voor dc pauze is beslist te hoog gegrepen. Wiener Blut. Wiener Wald en Blauen Donau kwamen wat moei zaam uit de noten. Het geheel werd te zwaar gezongen en gedirigeerd: men kreeg de stellige indruk- dat liet koor toen reeds vermoeid raak te- Het openingsnummer daarente gen. Tyrolienne uit de Wilhelm Teil van Rossini, deed hoge verwachtin gen koesteren, die niet werden ver vuld- Het stemmenmateriaal en de geest driftige wijze waarop het koor zich door de moeilijkheden heenbijt vormen cttemln een belofte. De klank van de mannenstemmen is niet vrij genoeg. Sóms zijn de bassen sonoor, doch het •eel te jonge tenorenkoor kan zijn taak nog niet aan. Het zijn dan ook niet alle maal werkelijke tenoren. De sopranen en alten klinken vaak heel goed. in het bijzonder in de meer helaas niet vaak wer- dirigent en solist met bloemen ge huldigd. Zoals gezegd was het pu bliek zeer ingenomen met het ge- bodene, doch ik zou in mijn plicht te kort schieten, wanneer ik deze be schouwing niet eindigde met de raad zich voorlopig nog te matigen bij de opbouw van een repertoire en dit tevens grondiger voor te bereiden. Henri Welbooren Beroep voor ds. Dekker te Noordwijk-Bimien NOORDWIJK - De Gereformeerde Kerk van Naaldwijk heeft in de vaca- •ds. W J. Smidt een beroep uitge bracht op ds. W Dekker te Noordwvjk- Binnen. den toegepast. Van deze jonge stemmen wordt beslist te veel gevergd en zeker dit zeer moeilijke programma In Mozarts O Isis. waarvan de solo werd gezongen door Frans van Schaik immelde het bedenkelijk. Dappi er bewer kingen als Katootje, Ik heb mijn wagen volgeladen. Een karretjen op een zand weg reed e.d., die veel beter slaagden niet zo'n zwoegende indruk maakten. Deze oogstten een verdiende bijval. Hier moet het dappere jongenssopraantje extra vermeld worden. De spijskaart van Zöllner werd a cappella gezongen en eindigde aanmer kelijk lager dan men was begonnen. Voorts zong men het Marialied uit de Westside Story (muziek Bernstein) is de zuiverheid niet onberispe- werden toch gevoeliger snaren bespeeld. Frans van Schaik zong ten slotte nog That Lucky Sun van Haven Gillespie, dat een betere indruk maakte, dan zijn eerder gezongen Mozart. Het koor besloot in samenwerking met de solist met Ik dank U mijn God van Co Flower. Ria Ciere bleek aan de piano een betrouwbare steun en werd evenals Kwekers waren niel blij met de zonneschijn ROELOFARENDSVEEEN Het zon n-lge lenteweer was de afgelopen week voor veel mensen een reden tot een blij. moedige stemming voor de bloemen- kwekers echter niet. Met verlies werden hun bloemen via de veilingklok verkocht Het zonnetje bracht de bloemen zeer snel ir. bloei, met als gevolg grote Extra zware tulpen kwamen nog tot prijsje, maar voor sommige partijen lichtere soorten, waarvan de aanvoer groot was. konden aan het eind van de week geen kopers worden gevonden. Het ziet er naar uit dat de aanvoer van lange tulpen schraal gaat worden. Er is daarentegen voldoende andere snijbloemen. Met name van de volle grond, waarvan Early Glory bijna alweer is geruimd. Fresia' anemonen konden het ook niet tot hoge prijzen brengen; irissen gaven bij behoorlijke exportbelangsteling toch uiteenlopende prijzen te zien. met als hoogste notering (prof Blauw) tot f4.45 per bos. De stemming voor Am. anjers was nog steeds flauw, vooral ook vooi de mindere kwaliteit. Bij rozen is ei een toenemende aanvoer met goede be langstelling. de prijs is redelijk. Veilingoverzicht van Ter Aar TER AAR De periode met ven voorjaarsgroenten heeft nu definitie de overhand gekregen en heeft he witlof verdrongen. De aanvoer spinazie is van flinke omvang gewor den: de oogst verloopt snel door he mooie weer, wat niet zo'n gunstige in vloed heeft op de prijszetting. De prip ligt wat lager dan vorig jaar en bt woog zich in de afgelopen week rond de 50 cent per kg. De kwaliteit was behoorlijk goed tot best en de b« langstelling van de handel was goei Er is flink verschil in de kwaliteit va> de aangevoerde sla; er zijn heel goed partijen, waarvan er nog voor expo: weg gingen en die brachten een goed prijs op. Maar er zijn ook partijen mindere kwaliteit die het binnenlan neemt en die toch ondanks dat hoorlijke prijs opbrengen. Er is vr.ag naar sla en dat maakte de handi vlot. De aanvoer van radijs was in Rclopen week groot: de kwaliteit wj heel goed. Er waren maar enkele pa: tijen, die niet voor export geveild moch ten worden. De handel op het buitenlan toonde zich geïnteresseerd voor f' tikel en het gevolg was. dat de prijs o; een goed niveau is gebleven. De oogj begint in de kassen nu af te nemen daarom zal de aanvoer spoedig gaat slinken. De aanvoer van stookkomkommers groter geworden en zal nog verder stij gen. De kwaliteit is best en de prijs be hoorlijk goed. De export moet het voo: dit produkt ook doen. want de binnen, landse handel neemt genoegen met di partijen die geen exportkeur konden krijgen, waarvan de prijs lager ligt. Er waren nog enkele partijen witlot die een goede prijs konden krijgen; d* schaarste zal hiervan de oorzaak zijn. VOORSCHOTEN Al zestien jaar gaan in Voorschoten de Antirevolu tionaire en Christelijk Historische kiesverenigingen samen onder de naan Prot. Christelijke Groep. In deze gemeente heeft men dus allang geen pro blemen meer over al dan niet samengaan. De jaarlijkse vergadering had gisteravond plaats in gebouw „De Werf*. Vier interessante onderwerpen, n.l. woningbouw, aardgas, financiën cn dc bijstandswei werden door ge meenteraadsleden ingeleid cn ter discussie gebracht. De eerste inleider was ir E P Ba- kels. Gezien uit prot- christelijk stand punt vond deze het een plicht veel meer minder draagkraahtigen ruime- financieringsmogelijkiheden te bie den voor een eigen woning. Kritiek had hij op het feit dat leeggekomen oude huizen alleen aan Voorschote naren mogen worden verkocht. In enkele gevallen is de bedongen prijs te hoog voor gemeenteleden, maar kooplustigen buiten Voorschoten krij gen, geen vestigingsvergunning, met als 'gevolg dat er nu enkele huizen leeg blijven staan. Over de aardgasperspectieven sprak de heer J. v- d. Ende. Deze vroeg zich af of Nederland een aardgascomplex heeft. Waarom het gas zo duur ma ken door dure Amerikaanse arbeids krachten en installaties? Kan men hel gas niet laten rasten tot men hier zelf tot een goedkopere oplossing is Huishoudschoolfeest in Alphen a. d. Rijn ALPHEN Hebben de oud-leerllngcn in de Koningin Jullanahulshoudschool vorige week in Avifauna het veertig jarig bestaan van de school herdacht, gisteravond was het de beurt aan de leer- lingeu van thans om aandacht te beste- aan dit feest, dat werd gevierd In de Nutszaal. De directrice, mej. R. C. de Vries, sprak en kort welkomstwoord, in het bijzon der tot de ijverige commissie van con tact, de leerkrachten en de leden van bestuur en feestcommissie, die ook nu door hun aanwezigheid blijk van hun belangsteling gaven. Er werdl weer een opvoering gegeven van de „Musical 19nu" en duidelijk bleek, dat de meisjes deze op muziek van My Fair Lady samengestelde musical volkomen beheersten. Het werd een uit stekende uitvoering, die werd opgevoerd onder "leiding van mevrouw Van Dijk— De Vries, een der leraressen van de school. Vooral het spel van Hanny Bree- veld kwam „prima uit de verf'. Na de pauze werden films vertoond. kilo heilbot Dit schip heeft aan boord kisten kabeljauw. 100 kisten kool- vis. 200 kisten schelvis en 300 kisten roodbaai». Engeland. De Engelse treilervloot wordt in een zeer snel tempo gemoderniseerd. Vooral in Hull is men op dit gebied zeer voort varend. De laatste jaren zijn zeer veel v riestreilers aan de vloot toegevoegd. Toch wordt deze voortvarendheid niet alom toegejuicht De vishandelaren in deze haven zien met groot ongenoegen de aanvoer van verse vis afnemen. Nog kunnen zU aan hun- trekken komen, doch zij voorzien binnen zeer orte tijd grote moeilijkheden. Alles zou nog niet erg zijn als de diepgevroren vis op de markt werd gebracht. Die wordt ech- door de reders-handelaren in eigen hand gehouden, zoda' de viskopers het nakijken i.ahben. Nu de Britse huis wen n. -er In aanraking komen met het diepgevroren produkt stijgt de vraag hiernaar met sprongen. De groothande laren verliezen aldus stukje voor stukje hun afzetgebied en daarom hebben zij bij monde van hun voorzitte. Jack Al- »on de noodklok geluid. In Schcveningen In Scheveningen werden aangevoerd 750 kisten schelvis 2000 kisten radio, 220 kisten wij.mg, 260 kisten gul en kabel jauw, 250 kisten koolvis. 400 kisten schol en 1000 stuks stijve kabeljauw. De heer Baartse (Sassenlieim) koninklijk onderscheiden SASSENHEIM Ter gelegenheid van zijn veertigjarig arbeidsjubileum in dienst van de firma J. W. de Gruyter N.V. is de heer B. Baartse onder scheiden met de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden zilveren ere medaille. De onderscheiding werd hem gistermiddag door burgemeester J. baron Van Knobelsdorff tijdens een huldigingsbijeenkomst in de kantine van het bedrijf opgespeld. De burgemeester ging de loopbaan van de jubilaris na. Op 14-jarige leeftijd als loopjongen in dienst getreden, klom hij op tot bedrijfsleider. De burgemeester roemde dc vele kwaliteiten van de heer Baartse en vestigde ook de aandacht op zün activiteiten in het maatschappelijke vlak en op het gebied van de sport. De heer I. J. de Gruyter vertolkte de waardering van de directie. In zijn woorden van lof en waardering betrok hij ook mevrouw Baartse, die hij een bloem stuk aanbood. De jubilaris kreeg een ge schenk onder couvert Namens de raad van commissarissen sprak de heer A. H. G. van Arkel en na mens de personeelsvereniging de heer F Arnoldus. Dc heer Arnoldus bood een fauteuil aan en bloemen. Later werd ook nog het woord gevoerd door de heer P. C. Smit als vertegenwoordiger van dc Ne derlandse Christelijke Grafische Be- drijfsbond. VANDAAG IJSRECLAME bij RHIJNSBURGER'S AUTOMATIEK Aan de huldigingsplechtigheid was een receptie voorafgegaan, die door velen werd bezocht Ook hier werden tal van cadeaus aangeboden gekomen? Gelukkig voor Voorscho len zijn buizen en installaties ge schikt voor aardgas. Een expansieve gemeente als Voor schoten heeft natuurlijk financiële problemen. Toch zag drs J. W. Iestrc de toekomst niet somber in. Tot toe heeft de gemeente ondanks d« gelimiteerde geldleningen van staats wege voor elkaar gekregen wat slechts hoopte. Op de laatste (sluitende) begrotinj stond echter een veel te laag bedraj voor de post „onvoorzien". Dit heefl men weten op te vangen door aanzienlijke venhoging van de straat belasting. Als laatste beklom drs A. B. Vaan drager de katheder om iets te vertel len over de toepassing van de alge mene bijstandswet. Kraohtens wet is de staat ongeacht hulp familie of kerk verantwoordelijk voor in materiële nood verkerende Nederlanders. In Voorschoten bepaalt het college van B en W wie voor uitkering in aanmerking komt. Een commissie van advies is in het leven geroepen om de wijze, waarop d uitkering zal geschieden te bepalen. Politiek forum 8 april in Hillegoms Flora HILLEGOM Het politieke forum dat donderdag om 8 uur ln Flora wordt gehouden, zal zijn samengesteld uit: P. J. M. Aalberse. lid van de Tweede Kamer <KVP); mr. M v Lier lid v. d. Tw. Kamer <soc. aangelegenheden. PvdA); de heer D. van der Kwaak, lid Ged. Staten tCHU); mr. Th. H. Joekes. lid van de Tweede Kamer (WD): de heer G. A. Kieft. lid van de Tweede Kamer (AR). Als voorzitter zal fungeren burgemees ter J. Ch. I. van Nlekerk. Diploma's luhibouwcursus HILLEGOM Ir. A. F. Vlag, direc teur van de Rijks Middelbare Tuin bouwschool te Llsse. reikte ln aanwezig heid van onder anderen wethouder P van de Boer de diploma's uit aan de ge< slaagden van de algemene tuinbouwcur- sus, uitgaande van de Kon. Alg. Vereni ging voor Bloembollencultuuiafdeling Hillegom. Bij de eindles hadden de leer lingen iets van hun verworven kennis getoond. De heer J. Bijl van Duyvenbode sprak namens de commissie van toezicht wethouder namens het gemeentebestuur Diploma's ontvingen: F Boot, P de Greef M Teeuwen, D Vleddcr en H Zeestraten uit Hillegom; A Grimbergen, H Kor- zuisc. B Paardekooper, L v d Poel, L v d Reep en W v d Zon uit Lisse; W Adnaanse, A v d Klauw. A v d Marei P v d Zwet en W Tammes uit Haarlem mermeer; F Tromp uit Haarlem: J Braam en F v d Veek uit Heemstede: T Gijlswijk, A v Haaster en J Mooiekind uit Noord wij kerhouL ALPHEN Het koor Jubilate Deo geeft donderdagavond om 8 uur Hervormde kerk aan de Oudshoornse- weg met medewerking van het meisjes koor De Lenteklokjes (afdeling C), hel Alphens Kamerorkest en de organist Henny Wassenaar onder leiding v heer D. van Vliet een concert. Naast enkele kleinere werkjes zullen worden uitgevoerd: Psalm 100 voor dubbelkooi van Heinricht Schütz en de kantate „Alles, was ihr tut" van Buxtchude. Ook ontluistering van Wisjinski MOSKOU Andrei Wisjinski, open baar aanklager tijdens de grote zuive ringen onder Stalin, heeft zowel door zijn juridische theorieën als in de prak tijk de terreur bevorderd. Dit staat te lezen in het Russische blad Sowjet- staat en Recht. Wisjinski. die in 1956 overleed, had onder meer richtlijnen uitgevaardigd waarbij brandstichting en geringe produktie contra-revolutio naire misdaden waren, waarop dc strengste straffen stonden. Wisjinski wordt ook beschuldigd van samenzwering met de geheime politic kunnen vellen op grond zonnen bewijsmateriaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4