In V ermakelijkheidsbelasting met 20 procent omhoog en Badplaatsen Noord wijk Katwijk komen tot leven Te kust en te keur Subsidie maaltijden Leidse bejaarden Agenda Leidse raad Volgend seizoen tevens Engelse toeristenstro om Verboden te schuilen... Baldadigheid in Leiden 15 jNIEUWE LEIDSE COURANT 9 DINSDAG 6 APRIL 1963 Dinsdag dat Acad. Ziekenhuis, 8 uur: Ver. Intern. Rechtsorde, prof. dr. P. Muntendam over Vereldgezondheidsorganisatie en ziek- bestrijding" (met lichtbeelden). Breestraat 85. 8 uur: afd. Lolden Ned. ist. Registeringenieurs en afgestudeer- n van H.T.S., jaarvergadering en le- jg over aardgas. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- pnds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur |hr. Emigratiecentrale. Gymlokaal Langebrug 62. 8 uur- in- Ilallatie van de heer J. B. Volkers tot joofd van de school verbonden aan het edologisch instituut. Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden. Ver. oor experimenteel Radio-onderzoek in led., inleiding en demonstratie. Waaggebouw. 7 tot 9.30 uur: doorlich- k Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: be^neelgroep Centrum met „De gedachte". rm« Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: jeugd jkest Haganum. de Delft: Nieuwe Kerk. 7.30 uur: Mat- eenjieüs-Passion. het Schevenlngen: Kurzaal, 8.15 uur: Die ho4aghesanShers. Woensdag senl Gehoorzaal, 7.30 uur: uitvoering clir. njmnastiekver. DOS. e Witte Singel 70. 11 uur: opening tehuis ...Tior geestelijk gehandicapten. J Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot uur: sociëteitsavond Herv. wijkge- ^eïeente Boshuizerwijk. en, Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: zeiy>rlichtiing. oor Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: led. Danstheater. ben Den Haag: Diligentia, 7.45 uur: uitvoe- metlng zangschool mevr. Van Wigcheren. Het Donderdag en-Por de vrouw", va n' Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: delporlichting. Oegstgeest: Zaal Willem de Zwijger- Erk. 8 uur: huishoudelijke en gezins- orlichting, onderwerp „Jeugd en geld", ten. Den Haag: Diligentia. 3 uur: Kon. het[aags Conservatorium, eu- Den Haag: Luth. kerk, Lulh. BurgwaL era uur: orgelconcert Feike Aama [em Vrijdag Prytaneum. 8 uur: academische film- ludiekring Salon Indien, Joan van der leuken vertoont eigen werk. e Schouwburg. 8 uur: Een avond met Firn Sonneveld (K. en O.). jWaagebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: oortorlichtlng Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: ,]e.iaagsche Comedie met „Johan van Ol- za -lenbarnevelt". ant Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Ba- (afs Symphonie-orkest. ScheveningeD; Kurzaal. 8.15 üur: Les fompagnons de la Chanson. Zaterdag n [Schouwburg. 8 uur: Een avond met (firn Sonneveld (K. Breestraat 19. 8 uur: Geref. Jeugdver- land. muziekavond Hoogl. Kerkgracht 44, Herv Jeugd- lebouw. 8 uur: jongeren-sociëteit. Con- "lertpodium. len Oude Vest 13. 8 uur: C.J.. De Valk, enjespreksavond. Stationsplein, bus 60, 9.55 uur voorm. 'antfd. Leiden Ned. Chr. Reis-Ver vertrek j"epor bezoek aan de bollenstreek, dc tul- 'en|entuin Diorama en de tulpenshow var °PJe fa. Roozen te Vogelenzang. in8i Zomerzorg. Stationsweg 35a: buitenge- ig-i'one vergadering Kon Ned. Bond tot an-edding van Drenkelingen, de! Volkshuis, 8 uur: jubileumconcert <5 ol-faar) Jeugdkamerorkest (o.l-v. Henk hijpriër). met solisten. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Mpaagsche Comedie met Galante Listen- Den Haag: Diligentia, 2.15 uur: toneel- p Arena met ..Wie i9 de dief?". 8 Hofstads Jeugdorkest. Den Haag: Amerik. Prot. Kerk, Esther Je Boer van Rijklaan 20, 7.30 uur: koor in solisten met tweede en derde deel ran de Messiah van Handel. Scheveningen: Kurzaal. 8 uur: Ned. Opera, Rigoletto van Verdi. Welke apotheek? Apotheek Centraal. Breestraat 74. tel. J0552, en apotheek Van Breest Smallen- Èurg Leiderdorp. De Oegstgcester apo- ïeek is zondag 4 april gesloten lot 24 uur. De apotheek Voorschoten is tondag gesloten van 8 tot 22 Den dr. No (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9-15 uur): Stormloop de fonder genade (18 jaar) d. Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De held 11van het lunapark [jg Rex (2.30, 7 15 en 9.15 uur): De pi raten van de Diablo (14 jaar) Studio (2.30. 7 en 915 uur): Alta In- je" ledelta (18 jaar). en Trianon (2-30. 7 en 9.15 uur): La ron- et Be (18 jaar). Tentoonstellingen Janvossensteeg 59 (De Ruit): etsen var 3e theo Ros (27 maart1 mei). e" Rapenburg 73: tentoonstelling van jg gouaches van Henri Plaat (tot 22 april) Straatmaker gewond Toegang Schuttersveld duurder LEIDEN De vastrechttarieven van de „Verordening vermakelijkheden - belasting" vormen, als gevolg van de voortdurende geldontwaarding, een relatief steeds geringere bate voor de gemeente. Het is daarom begrijpelijk, dat deze tarieven dienen te worden verhoogd. Gezien het feit, dat bij de verhogingen van de gemeentelijke tarieven, waartoe reeds door de raad werd besloten, in het algemeen is gestreefd naar een hogere opbrengst van 50 is de verhoging van 20 van de vastrechttarieven, waarmede in de geleidebrief bij de gemeentebegroting voor 1965 rekening is gehouden, volgens B. en W. bescheiden te noemen. zonder dat zij daardoor in een hogere tariefklasse komen. Mits zij binnen de gestelde (verhoogde) grenzen blijven, ontgaan zij op deze wijze de noodzaak meer dan de voorgestelde verhoging van twintig procent te moeten betalen. Eén der redenen hiervoor is gelegen in de wens de Leidse verenigingen niet te zwaar te belasten. Daarnaast achtten B. en W. de hoogte van het vastrechttarief voor kermisvermake lijkheden thans reeds zodanig dat hun een grotere verhoging dan twintig procent niet verantwoord voorkomt. Ook voor de vastrechttarieven willen zij volstaan met een verhoging van circa twintig procent. Aangezien de ..Verordening verma kelij khedenbelasting" moet worden gewijzigd, is het gewenst van de ge legenheid gebruik te maken om het vastrechttarief voor kermisvermake lijkheden voortaan uitsluitend van toepassing te verklaren voor de dag. waarop de feestviering ter herdenking Leidens Onitzet plaatsvindt. Wan neer een kermisvermakelijkheid op andere dagen is geopend, zal dan. ook al betreft het een eerste dag, in de toekomst het lagere tarief gelden. In aanmerking nemende het grote ver schil in publieke belangstelling acht ten B. en W. het namelijk niet billijk 'hiervoor hetzelfde tarief in rekening te brengen als voor de kermis op drie oktober. Tevens zijn de grenzen van de ge middelde toegangsgelden enigszins op getrokken. Hiermede beogen B. en W. de kermisexploitanten in de gelegen heid te stellen de door hen verschul digde hogere vermakelijkhedcnbelas- ting enigszins te compenseren door het heffen van hogere toegangsprijzen. Subsidie Leidse avond-h.b.s. LEIDEN De vraag, of het wenselijk mogelijk is om In deze gemeente een avond-lvcenm op te richten, is reeds en kele malen aan de orde geweest. Gevolg gevend aan een daartoe in de raad geuite wens, werd in het Jaar 1949 ter zake een studiecommissie ingesteld. Zij kwam tot de conclusie, dat de oprich ting van een avond-lyceum gewenst en mogelijk zou zijn, mits Leiden en de om liggende gemeenten de nodige morele en financiële steun zouden verlenen. Op 12 deceember 1949 werd besloten :n subsidie van ten hoogste f 500 te ver lenen in een eventueel nadelig saldo van de school. Wegens onvoldoende belang stelling moest ae school een jaar later worden opgeheven. In 1955 hebben B. en W. de belangstel- ng voor een eventueel op te richten avond-lyceum gepeild. De belangstelling zo gering, dat van de oprichting moest worden afgezien. Het bestuur van de Stichting Leidse Avond-HBS verzoekt thans een subsidie uit de gemeentekas te verlenen in de kosten van de avondschool. De school leidt in drie jaar op voor het staatsexamen hbs-A en in vier jaar voor het staatsexamen hbs-B. Voor hen die de vereiste vooropleiding mulo-diploma. 3 jaar hbs, gymnasium of mms niet bezitten is een voorbereidende klasse in gesteld. De school heeft volgens B. en W. thans voldoende levensvatbaarheid en wij stel len de raad daarom voor een subsidie in f 11.375 te verlenen. Restauratie molen in Kikkerpolder LEIDEN De aan de gemeente toebehorende watermolen in de Kik kerpolder, gelegen aan de Haarlem mertrekvaart ten noorden van het Heempark, verkeert, blijkens een in samenwerking met de molendeskun- dige der provincie Zuid-Holland in gesteld onderzoek, in een dusdanige staat, dat restauratie noodzakelijk is. De hieraan verbonden kosten zullen naar raming f 11350 bedragen. Hoewel de molen niet voorkomt op de Voorlopige Lijst der Nederlandse Monumenten van Geschiedenis en Kunst, dateert hij reeds uit 1752. On getwijfeld zal de molen voorkomen op de nieuwe monumentenlijst, welke te zijner tijd zal worden vastgesteld. De hogere opbrengst uit een en an der voortvloeiende wordt geraamd op 7.500,per jaar. Verzoek vakcentrales Tenslotte merken B. en W. nog op. dat de drie plaatselijke vakcentrales zich bij brief van 21 oktober 1964 tot de raad hebben gewend met een ver zoek om de in de Verordening verma- kelijkhedenbelasting genoemde, voor de belasting vrijgestelde, toegangsprijs van 0,75 per persoon te verhogen tot 1,50. De Stichting Leidse Jeugdactie richtte zich betreffende de in genoemd artikel bedoelde vrijstelling, recht streeks tot het college. Een verhoging van het bedrag van 0,75 tot f 1,25 ■<asS' Zoekt U een Gouden armband of collier voor 70.- en 100.- of f 300.- en 800.-. JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. ALTIJD VOORDELIG komt het bestuur van die stichting, gezien de huidige toegangsprijzen, welke voor vermakelijkheden in het kader van het jeugdwerk in rekening worden gebracht, aanvaardbaar voor. De door de plaatselijke vakcentrales gevraagde verhoging van het voor de belasting vrijgestelde bedrag gaat B en W. echter te ver. De verhoging, die het bestuur van de Stichting Leidse Jeugdactie voorstelt en welke neer komt op ongeveer 67%. benadert naar hun mening beter de werkelijke kos tenstijging. Zij zijn daarom van oor deel. dat in verantwoorde mate aan de bedoelde verzoeken wordt tegemoet gekomen als de in de Verordening vermakelij k hedenbelast ing genoemde toegangsprijzen worden verhoogd van 0,25 tot f 0.40. van 0,75 tot f 1,25 en van 0,90 tot f 1.50. Leidse vaandrig door koolmonoxyde gedood De 24-jarige ongehuwde vaandrig G. H. P. van de Meene uit Leiden is in het Academisch Ziekenhuis overle den aan de gevolgen van een koolmo- noxydevergiftiging. De compagnies-commandant trof de vaandrig, die in de Militaire Koks- school werkte, op 29 maart bewuste loos aan in diens woonboot aan het galgenwater te Leiden. De jongeman werd toen overgebracht naar het zie kenhuis, waar men aannam, dat de militair door koolmonoxyde was ver giftigd. In de woonboot stond een de fecte butaagskachel- De brigade Leiden van de Koninklijke Marechaussee stelt een onderzoek in. Grond in Oegstgeest voor Leiden LEIDEN Namens de eigenares, de firma B. van der Mey en Zonen te Oegst geest. zijn aan de gemeente te koop aan geboden de percelen weiland, gelegen in Broek- en Simotrtjespolder te Oegstgeest, tezamen groot 146,400 m2. Verwerving in eigendom door de ge meente van deze percelen is van belang met het oog op realisering van toe komstige wonungbouwplannen c.a. in dit LEIDEN De commissie van advies voor de bejaardenzorg heeft een aantal besprekingen gewjjd aan verschillende mogelijkheden, die gereali seerd zouden kunnen worden om de zelfstandigheid van de bejaarden in deze gemeente zo lang mogelijk te handhaven. Een van dc mogelijkheden, die hiertoe een belangrijke bijdrage zou kunnen vormen, en welke ook reeds elders met veel succes toepassing heeft gevonden, is de verstrekking van warme maaltijden aan zelfstandig wonende bejaarden, die als gevolg van bepaalde omstandigheden niet of moeilijk in staat zijn zelf een maal tijd te bereiden. Deze suggestie is door een van de leden van de Commissie van advies voor de bejaardenzorg nader uitgewerkt in een plan, dat uitgaat van de verstrekking van maaltijden aan een tiental bejaarden ge durende tweemaal per week, terwijl re kening wordt gehouden met uitbreiding van dit aantal binnen korte tijd tot onge veer honderd bejaarden. Wij schreven hierover reeds eerder. Voor de bereiding en het vervoer van de maaltijden is de medewerking ver kregen van resp de Psychiatrische In richtingen Endegeest" c.a. en de Ge meentelijke Werkplaats. De afdeling Lei den van de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers heeft zich belast met de ver deling, de administratie en de financiële verantwoording van de maaltijden. Deze afdeling beschikt over voldoende vrijwil lige krachten om een regelmatige voort gang van de maaltijdverstrekking te waarborgen. De prijs van de maaltijden is. met inbegrip van de transportkosten, bepaald op f 1.50 per maaltijd. Het ligt in het voornemen dc bejaar den, die niet in staat zijn d» volledige kostprijs te voldoen, waaronder B en W. willen verstaan degenen met een inko men beneden f5000 per jaar, een prijs ad fl in rekening te brengen. Voor het resterende bedrag ad f0.50 per maaltijd stellen B. en W. de raad een subsidie voor tot (voor 1965) een totaal van f3000 LEIDEN De agenda middag om Z nar te houdi vermeldt ondei de volgende pui aad. de heer M. B van der Ktugt; benoeming van een lid van de commissie voor de genee«?un- dige- en gezondheidsdienst (vacature de heer S W C van Egmond); idem van een lid van de commissie voor de sport- en jeugdzaken (vacature de hi irele zaken; Idem Egmond): idem v de Loi de Coligny-HBS; verzoek van het bestuur aan mevrouw E D Schmidt-van Mai haar betrekking van lerares aan de de ColignU-I beschikbas het verbeteren va nastieklokaal mei ■aarop de besturen »n Simootjespoldi >en van het schoolgebi ielstegracht 119—121; ien aan de Langegrai ;teeg: verkopen van iet uitbreidingsplan itellei bou\ kerpolder wlpw; inlge afdelingen ordening vermakcliikhedenbelasting. alsme- plaatselljke vakcentrales Inzake wijziging van de toegangsprijs, bedoeld in artikel 9. sub 8e. van deze verordening; garanderen van de betaling van rente cn aflossing van een door de Christelijke Vereniging voor Ziekenverpleging ,Het Diaconesscnhuis" aan te gane geldlening: aangaan van een geldlenlg ad 1 000.000.-; aangaan van drie geldleningen, elk groot 1.000.000.- chlkbaar stellen diet ten behoeve v van de Nazorgwe Metzustraat; verier de afdeling Leiden :n Inrichting de Gabrlël subsidie aan Ten slotte merken zij nog op. dat het vervoer van de spijzen zal plaats vinden in etensdragers, voorzien van warmte- trommels. De aanschaffing van een tal sets zal een uitgave vergen van f3100. Dit bedrag ware by wijze van een s subsidie aan het UVV-comité beschikbaar te stellen, aldus B. en W. Moot weer of slecht weer, altijd heeft de zee haar bekoring. Ook steeds meer buitenlanders komen tot deze ontdekking. In Katwijk nu ook veel Noren en Denen (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK/NOORDW1JK De badplaatsen komen tot leven. Men ziet alweer auto's met vreemde (meest Duitse) kentekenborden, de bordjes Zimmer mit Frühstück nemen met de dag in aantal toe, de tentjes en strandstoelen zijn op het strand geplaatst. Nog even en de groot paasinvasie zal de stilte van de winter doen vergeten. Er wor den erg veel bezoekers verwacht. Als het weer blijft meewerken, kun nen de bollenvelden half april op hun mooist zijn en velen plegen nu eenmaal de zoete geur van de bloemenpracht te combineren met de zilte smaak van de zeewind. De WV ln Katwijk is bovendien ge specialiseerd in combinatiereizen. Zij pro pageert een bezoek aan Katwijk bij de buitenlandse reisbureaus vaak als onder deel van een Holland-programma, het geen voor de moderne, verwende vaka- tieganger heel aantrekkelijk blijkt te zijn. Als resultaat van de reizen en gerichte reclame van VW-directeur C. Verplancke zullen dit seizoen behalve veel Zweden voor het eerst ook Noren Denen in grotere aantallen Katwijk aandoen. Contracten De Katwijkse WV streeft er duidelijk aar haar wervingsgebied uit te breiden. Men is er een beetje huiverig voor alles op de ene kaart Duitsland te zetten. Zo doende zwerft de VW-directeur 's win ters door Europa, waarbij een belangrijk deel van zijn taak is het afsluiten van contracten met reisbureaus. Zweden, Noorwegen en Denemarken zijn thans in de ketting opgenomen en volgend jaar gaat ook Engeland meedraaien. Juist gisteren is een contract met een Britse reisorganisatie afgesloten. Twee ton en vergunning benzinestation Gemeente koopt VI AND A-complex LEIDEN De heer J. Verwoerdt te Den Haag heeft aan de gemeente te koop aangeboden het door hem in eigendom verworven voormalige fa brieksgebouw van de vleeswaren- en conservenfabrick Vianda Leiden N.V. met kantoor, schaftlokaal en een aantal woningen, gelegen aan de Langc- gracht en de Reineveststecg, in totaal groot 1018 m2. De eigendomsverwerving van ge noemde percelen is voor de gemeente van belang, in verband met de ver nieuwing van de straatwand ter plaat se en de mogelijkheid tot de eventuele stichting van administratiegebouwen ten behoeve van de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit. Voorui't- lopende hierop kan met het fabrieks gebouw c.a. voorzien worden in de dringende behoefte van de S.L.F. aan opslag- en werkruimten ten dienste en gedurende de periode van de om schakeling op aardgas. B. en W. ach ten de overeengekomen koopprijs van f200.000 in totaal, met lege opleve ring van de bij de N.V. in eigen ge bruik (geweest) zijnde gebouwen en van de panden, welke leegstaan of voor de datum van eigendomsover dracht leeg komen, aannemelijk. Grond voor woning bouw in Leiden- zuidwest LEIDEN Dc heer J. Th. Wurzer. te Leiden, heeft verzocht van de ge meente te mogen kopen vijf percelen bouwterrein, gelegen in het uitbrei dingsplan ..Leiden-Zuidwest 1959", waarvan één perceel, gelegen ten noorden van de Voorschoterweg langs en ten zuiden van de Apollolaan en vier percelen in het gebied, begrensd door de Apollolaan, de Brahmslaan, de J. F. Kennedylaan en de Schubert- laan. De heer Wurzer is voornemens de gronden te doen bebouwen met 6 flat gebouwen. 24 onder- en bovenwonin gen voor bejaarden, 47 eengezinswo ningen in gesloten bebouwing, 12 een gezinswoningen in open bebouwing en 66 autoboxen. Met hem is overeen stemming bereikt omtrent de ver koopprijs van f 1.768.000 in totaal. De percelen zijn op 24 februari jL door adressant aangekocht. De aan koop zal voorts geschieden onder de voorwaarde, dat de heer Verwoerdt. te zijner keuze, persoonlijk dan wel de Caltex Petroleum Maatschappij (Ne derland) N.V. als eerste gegadigde in aanmerking 'zal worden gebracht voor een vergunning voor een benzinesta tion langs het verlengde van de Chur- chilllaan. De bedongen toezegging vloeit voort uit de omstandigheid, dat de betrokkene aanvankelijk het voorne men had aan de Langegracht een garagebedrijf, met benzineverkoop punt op de openbare straat, op te rich- Gemeente kan school Middelstegracht kopen LEIDEN Het bestuur van de „Vereeniging voor christelijk onder wijs te Leiden" heeft aan de gemeente te koop aangeboden het schoolgebouw met erf en het woonhuis met erf. staande en gelegen aan de Middelste gracht nrs. 119 en 121, tezamen groot 932 m2. De eigendomsverwerving van be doelde percelen is voor de gemeente van belang, aangezien deze gelegen zijn in het ontworpen tracé van de verbinding Ir. DriessenstraatOoster kerkstraat, welke deel uitmaakt van de eerste uitvoeringsfase van het „We- geniplian en basisplan sanering er stadsvernieuwing 1961". De aankoopprijs f 113.750 achten B en W aannemelijk. ACAD. EXAMENS LEIDEN. 5 april Kand ex. psychologie, mej J C. G Roeleveld (Wassenaar), de heer H. Stamhuis (Leiden); doet ex. Fis caal Recht; de heer J. Th. Simons (R'dam) Een andere pijl die men ln Katwijk op zijn boog heeft, is de collectieve dag*" en weekbladreclame in het bui tenland. Ook daarbij is kenmerkend, dat men zich instelt op het massa-toe risme. De verschuiving van huizen- verhuur-voor-een-maand naar sla- pers-met-ontbijt-voor-een-kortere-tijd is steeds duidelijker waar te nemen. De eonsiimp tieten ten op het strand dragen daarvan het stempel. Zjj worden uitgebreid en bieden bijvoor beeld tegenwoordig tevens de moge lijkheid tot het eten van een uitsmij ter. Vele strandgasten nemen genoe gen met een bed en een ontbijt bij particulieren, 's middags een broodje op het strand en 's avonds een warm hapje in een restaurant. In Noordwijk is een verschuiving zoals in Katwijk wordt geconstateerd niet zo duidelijk waarneembaar. Het verburen van huizen houdt daar stand. Wel wordt er op dit gebied wat geëxperimenteerd. Mensen die jaren- jang hun hele huis verhuurd hebben. LEIDEN Kantonrechter mr. W. de Koning bevond zich gisteren in een lastig parket. Voor hem stonden twee jeug dige haringinpaksters uit Kat wijk, tegen wie proces-verbaal was opgemaakt, omdat zij zich in een portiek hadden opge houden. Bewoners van portiek woningen hebben zo vaak bij het gemeentebestuur geklaagd dat zij overlast hadden van jongelui in de portieken, dat er een algemene politieverorde ning tegen werd gemaakt. De jongedames waren dus in over treding, maar de verbalisant had eerlijk in zijn verbaal ge schreven dat het op dat tijdstip flink regende. Volkomen onbe kend met de politieverordening waren zij gaan schuilen. Mr. De Koning heeft voor de „schul dige onschuld" een redelijke oplossing gevonden: ieder twee kwartjes boete. De haring inpaksters namen er lachend genoegen mee Leidenaar sneed auto de kant in LEIDEN Hardnekkig ontkende ;n 47-jarige vertegenwoordiger uit Leiden schuld voor het kantonge recht, maar vier getuigen staafden het proces-verbaal. De man had hoogst onvoorzichtig gereden op de Veurseweg in Voorschoten, waardoor hij een auto had gesneden die daar door de kant in vloog. De officier eiste f75 boete en voorwaardelijke ontzegging van rijbevoegdheid voor negen maanden. Het vonnis luidde f 100 boete subs. 20 dagen, en een voorwaardelijke ontzegging voor een jaar. gaan eens een jaar slapers houden en omgekeerd, maar daarbij blijft het totale aantal te verhuren huizen con stant. Deze zomer belooft gezien het aantal reeds binnengekomen boekin- een goede verhuurzomer te wor den. Opvallend is het grote aantal Nederlandse gezinnen, dat heeft ge huurd. Vermoedelijk een gevolg van het gunstige weer van de afgelopen In het voorseizoen komen ook naar Noordwijk veel bussen. Alleen de WV heeft er voor de paasdagen al dertig genoteerd en daarbij komen er dan nog heel wat. die via de actieve Noordwijkse reisbureaus zijn gecon tracteerd. Als het weer meewerkt, zal het met pasen in Noordwijk dus erg druk worden. De paasgasten komen voor zeventig procent uit Duitsland en voor 25 procent uit Engeland. Verder wor den nogal wat Fransen en Zwitsers verwacht. In het voorjaar zijn er altijd veel Engelsen in Noordwijk. Friendship- tours heeft voor april en mei ver scheidene Noordwijkse hotels afge huurd. De Engelse toerist prefereert in de regel het hotel boven onder brenging bij particulieren. De belang stelling van Engelse zijde voor ons land is duidelijk groeiende. Enige zorgen baart, dat in de bollenstreek op het ogenblik zo veel wegen zijn opgebroken. Er wordt hard gezwoegd om ze nog voor de paasdagen klaar te krij gen. Aan de Gooweg te Noordwijk bijvoorbeeld wordt ook 's nachts gewerkt. De Noordwijkse VW-directeur, de heer R. A. Dekker, is dus evenals zijn Katwijkse collega optimistisch ge stemd. Ook de heer Dekker is op reis geweest. Hij was in Birmingham om Noordwijk op een Hollandse ten toonstelling daar te vertegenwoordi gen. De banden lussen Noordwijk cn Birmingham dateren overigens al van vlak na de oorlog toen een Noordwijkse school met de uitwisse ling van leerlingen een begin maak te. Van de in Birmingham door de Noordwijkse VVV uitgereikte en quêteformulieren is al een behoor lijk aantal ingevuld teruggesturd. LEIDEN De baldadigheid der jeugd kent de laatste tijd blijkbaar geen gren zen in Leiden- Zo werd op het afgesloten terrein van het grossierscentrum voor fruit aan de Rooseveltstraat een partij flessen en kisten vernield, terwijl ook een aantal flessen en kisten werd ontvreemd. Op een braakliggend terrein aan de Jacob Catslaan werd een houten schuur in brand gestoken. Aan de Pasteurstraat werden vernie lingen aangericht in een houten gebouw tje van de voormalige Vianda-fabriek Het plastic golfplatendak werd geheel vernield en voorts moesten ruiten en het plafond het ontgelden. Uit een plantsoen aan de Marnixstraat werden 200 muurbloemen gestolen. Kativ ijk se visserma n „voer" niet zo best in Bestevaerstraat LEIDEN Een 43-jarige Katwijk se visserman had in dc Bestevaer straat niet zo'n beste koers gevolgd met zijn auto. Hij had wat gedronken voor hij achter het stuur plaats nam. Na twee geparkeerde auto's te heb ben geramd was hij doorgereden. Naast een boete van f 100 eiste de officier van justitie bij het Leidse kantongerecht gisteren onvoorwaar delijke intrekking van het rijbewijs voor een half jaar. Dat kon niet, meende de visserman, want hij had de auto nodig voor zijn werk. „O ja?", vroeg een verbaasde kanton rechter. Zijn schip lag enige tijd voor reparatie aan de wal, zodoende. Dat was de hele verklaring voor de nood zakelijkheid van de auto. Het vonnis luidde f75 boete en 15 dagen, maar het rijbewijs werd voor zes maanden ingenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3