Roemenië volgt nog oude koers 7. Weg naar de hereniging kan nog heel lang zijn nieuws V ertragingstaktiek in EEG niet juist Canada betaalt proceskosten Labour wil af van T.S.R.-2 dingen die u weten wilt als u naar GROOT-BRITTANNIE gaat King kondigt boycot aan van Alabama De Gaulle en Wilson oneens over Vietnam Nieuwe krachtmeting in kwestie-Cyprus Metaal wil wijziging van loonbeleid Bemiddelende rol in Azië voor Japan Jjt een &ojtfe h# ZATERDAG 3 APRIL 1965 LONDEN Uit officiële bron in Londen is vernomen dat de Britse regering besloten heeft de ontwikkeling van het tactische gevechts-verkennings vliegtuig TSR-2 dat bestemd was voor het vervoer van kernbommen stop te zetten. Dit besluit van de Britse regering zou Vólgens deze zegslieden de mogelijkheid l Britse aankopen de vlucht verstelbare vleugels. Het besluit van de regering-Wllson betekent de formele erkenning van het einde van de Britse pogingen om een kernmacht te blijven tegen het eind van de zestiger jaren. Men verwacht dat het besluit zal leiden tot een grote politieke storm en veel verzet in industrie en parlement. Men verwacht dat het besluit maandag Of dinsdag in het Britse parlement zal worden bekendgemaakt. Dinsdag wordt de Britse begroting aan het parlement aangeboden. De TSR-2 was bestemd om gedurende de overgangstijd, nadat de bestaande bommenwerpers onbruikbaar waren ge worden en voordat de polaris onder zeeërs In 1967 in gebruik zouden zijn genomen aanneembaar te maken, dat I Engeland in het bezit was van een bucleair afschrikwapen. De Labourregering verwerpt de nood haak van een Britse onafhankelijke nu cleaire rol. Men gelooft echter dat lie J-egering-Wilson de mogelijkheid over weegt om Amerikaanse F-lll-toestellen Ie kopen aangezien de bestaande zoge naamde V-bommenwerpers te oud zijn en onbruikbaar beginnen te worden en het nodig lijkt enigerlei actie te ondernemen zodat Engeland toestellen zal bezitten om Conventionele of kernbommen te vervoe- ïen- Nazi-professor wil disciplinair onderzoek WENEN De Oostenrijkse profes sor Taras Borodajkewycz, die fel is aangevallen wegens zijn uitlatingen over de nationaal-socialisten heeft d directeur van de economische hoge school verzocht een disciplinair onder zoek tegen hem in te steden en hem voorlopig met verlof te zenden- hem uitgebrachte beschuldigingen, onaf hankelijk van de justitie, ook op acade misch niveau worden onderzocht. Als gevolg van de uitlatingen van de 61- jarige hoogleraar was het in Wenen tot demonstraties en relletjes gekomen. Bo rodajkewycz moetst zelfs de politie om bescherming vragen. Intussen wordt gemeld, dat de 67-jarige Ernst Krichweger, die woensdag bij de relletjes in Wenen ernstig aan het hoofd werd gewond, gisteren is overleden. Kirohweger, die destijds lid is geweest Oostenrijkse hoofdstad gedemonstreerd tegen de pro-natlonaalsocialistische uitla tingen van de professor. BALTIMORE Ds. Martin Luther King heeft op een persconferentie een plan van zijn organisatie tot een gedeeltelijke boycot van de staat Ala bama ontvouwd. Het eerste stadium van deze boycot gaat onmiddellijk in. Het omvat een verzoek aan de indus triëlen om geen nieuwe vestigingen in Alabama te openen of oude uit te breiden. De regering in Washington wordt verzocht financiële steun aan deze staat te onthouden. Over twee weken zal de organisatie van ds. King nagaan welke invloed de eerste fase heeft gehad. Als zij niet heeft geleid tot grotere vrijheid voor de negers, wordt aan een tweede fase begonnen. Deze betreft de particuliere beleggingen en bankdeposito's van federale instanties. Een derde stadium zal een boycot inhou den van bepaalde verbruiksgoederen. Ds King zei dat er brieven zijn gezonden aan zeker 25 industrieën wa van bekend was dat zij overwogen Alabama te bouwen. tel mensen per boot naar L Gaan ei Engeland? Hun aantal neemt ieder jaar toe, omdat de korte zeereis een unieke belevenis is, vooral met de passagiersschepen van de Stoomvaart Mij. Zeeland en de Britse Spoorwegen die voorzien zijn van alle comfort. 2. Wat kost een reis per boot naar Engeland? Enkele reis Hoek van Holland - Londen kost slechts 55,40 (toeslag le klas aan boord 8,60). 3. Wat kost nu een vakantie in Engeland? De Maatschappij Zeeland heeft een aantal zeer interessante vakantiereizen door geheel Engeland en Schotland samengesteld. Er is een unieke reis naar de Schotse Hooglanden b.v. 10 dagen voor slechts 350,en naar de prachtige Engelse Rivièra vanaf 298, Voorts een aantal voortreffelijke reizen per touringcar variërend van 456,— tot 680, 4. Wat kan men in de Londense Tower zien? Allereerst de vermaarde kroonjuwelen. Verder de historische wapenrustingen, getuigen van Groot-Brittannië's oudste historie tot in de Normandische tijd. En... de beroemde ge kortwiekte raven! Alles bewaakt en verzorgd door de traditionele wachters: de „beefeaters'*. 5. Kan men ook de auto makkelijk mee- Zeer gemakkelijk: u hoeft hem zelfs niet aan boord te rijden: we zetten hem vakkundig in het ruim. En voor de kosten hoeft u het ook niet te laten. Een kleine auto met vier in- altenden kost slechts in totaal 311,40 re tour. Een grotere auto tot 4.42 m. - totaal 350,40. Voor de nachtdienst zijn de auto tarieven iets hoger. 6. Biedt Engeland veel variatie? Prachtige rotsstranden in het Zuid-Westen, heerlijk bebost heuvellandschap bewesten Londen, schilderachtige berglandschappen in Wales, de uitgestrekte Moors in Yorkshire en de kleurrijke boeiende Highlands in Schot land. Ideaal land voor paardrijden, vissen, zeilen en autorijden. 7. Hoe verkrijg ik méér inlichtingen over Groot-Brittannië? Vraag het nevenstaande boekje „Vakantie in Groot-Brittannië in 1965" en het „Zeeland vakantiereizen-boekje" aan. Deze bevatten een schat aan gegevens. U ontvangt het gratis op aanvraag bij de British Travel Association, Leirb-;-!rin 29, Amsterdam, onder no. EF.9 HOEK VAN HOLLAND-HARWICH Britse premier in Parijs PARIJS De standpunten van president De Gaulle en premier Wil son ten aanzien van Vietnam lopen vrij ver uiteen. Dit is gebleken uit het gesprek dat de twee staatslieden gis teren metelkaar gehad hebben, waar bij behalve de kwestie-Vietnam, de situatie in Afrika, het Midden-Oosten is besproken en de Frans-Britse sa menwerking, in het bijzonder p het terrein van de vliegtuigindustrie cn economische en financiële vraagstuk ken. Gelijktijdig met de besprekingen tussen De Gaulle en Wilson hadden de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, en zijn Britse ambtsgenoot, Michael Stewart, een onderhoud. Het is wel zeker, dat het positieve karakter van de bespre kingen vooral op het gebied van de Britse-Franse samenwerking in de militaire luchtvaart lag. Dit blijkt onder meer uit het bericht dat mel ding maakt van een conferentie tus sen de ministers van defensie van de beide landen, waarbij gesproken zal worden over toekomstige luchtvaart- projecten- Het is echter nog net bekend wanneer deze ontmoeting zal plaatshebben. Wat de kwestie-Duitsland betreft, is opgemerkt, dat er op een ambassa deursconferentie in Washington een verschil aan de dag is getreden tussen Frankrijk enerzijds en Engeland. West-Duitsland en de VS anderzijds ten behoeve van de vereniging van Duitsland. Frankrijk is voor een ge sprek met de Russen, terwijl de drie andere landen een gezamenlijke eens luidende verklaring prefereren. De komende bijeenkomst van de Westduitse Bondsdag in West-Ber- lijn en de reactie daarop van Oostduitse zijde, heeft de kwestie van de hereniging van Duitsland weer eens even op de voorgrond geplaatst. Het is echter de vraag, rif men er in Bonn politieke munt uit kan slaan. Want de kwestie van de Duitse hereniging is al geruime tijd niet meer de belangrijkste conflictstof in de koude oorlog tussen Oost en West. De Sowjetunie, die haar handen vol heeft aan het ..meningsver schil" met communistisch China, streeft nog altijd naar stabilisering van de situatie aan haar westelijke grens. Dit streven moet leiden tot internationale erkenning van de Deutsche Demokratische Republik, de communistische staat, die in de Sowjetzone van Duitsland werd gesticht als tegenhanger van de Bondsrepubliek Duitsland. Lang heeft Bonn de Russen de voet dwars kunnen zetten. Maar sinds Nasser de Oostduitse leider Ul- bricht in Cairo heeft gefêteerd, is er een zware bres geschoten in de diplomatieke stellingen van de Westduitse regering. We hebben er al vaker op gewe zen, dat het tijd wordt, de bakens te verzetten. Voor Bonn is het getij aan het verlopen. Men wist daar al voordat Ludwig Erhard kanselier werd. dat hereniging van Duitsland langs de weg van het zelfbeschik kingsrecht een politieke onmoge lijkheid was. Niemand had echter de moed, dit hardop te zeggen. Ook nu is dit het geval, omdat op 19 september zeer belangrijke Bondsdagverkiezingen gehouden moeten worden. Het ziet er dan ook naar uit, dat het nog een half jaar zal duren, voordat men zich in Bonn wil of kan aanpassen aan de grote veranderingen, die zich in de verhouding tussen Oost en West aan het voltrekken zijn. Vrijwel alle westerse landen breiden hun contacten met de com munistische landen uit. En overal wint de mening veld, dat hereni ging op korte termijn uitgesloten is en dat een aaneengroeien van beide delen van Duitsland slechts mogelijk is. als geheel Enropa tot de een of andere vorm van samen werking is gekomen. Dit is lang zaam maar zeker de westelijke conceptie ten aanzien van de Euro pese situatie geworden. Ondanks hun uiteenlopende motieven en doelstellingen zijn ook de Verenig de Staten en Frankrijk het daar mee in beginsel eens. Voor de regering te Bonn houdt zulks de noodzaak in, over te gaan tot het aanknopen van diplomatie ke en andere relaties met de landen van Oost-Europa en het uitbreiden van de contacten met Oostduitse vertegenwoordigers. Deze weg naar hereniging kan heel lang zijn. De Bondsrepubliek kan echter meehelpen, die weg te be korten, al was het slechts door de nog steeds sluimerende vrees voor zij de aanwezigheid van VN-troepen ..de op revanche beluste Duitsers" op het eiland. Zal Makarios pro- te verminderen. Maar ook door een beren, hen tot overgave te dwingen, verder uiteengaan van de „beide of is er eindelijk kans op een Duitslanden" te voorkomen. compromis? De situatie rondom Cyprus is nog verward. Het is nog niet duidelijk, of er sprake is van een nieuwe toespitsing van de tegenstellingen, of dat zich langzamerhand een compromis ontwikkelt. Dubbelzin nig is de rol. die de Sowjetunie speelt. Griekenland lijkt zich te hebben uitgeschakeld. De explosieve toestand op het eiland, die zich enkele weken gele den voordeed, heeft plaats ge maakt voor een situatie, waarin iedereen zich afvraagt, wat er nu gaat gebeuren. De aandacht is vooral gevestigd op de crisis, wel ke ontstaan is door de aanvoer van Russische luchtafweerraketten op Cyprus. De Turkse regering ver klaarde, de oprichting van raket- tensteunpunten op het eiland niet té zullen dulden. Uit Moskou kreeg zij ten antwoord, dat de Sowjetu nie niet kon verhinderen, dat Egyp te op eigen initiatief raketten aan Cyprus leverde. Griekenland reageerde op een Generaal Maxwell Taylorambas sadeur in Zuid-Vietnam. heeft deze week overleg gepleegd in Washing- toen. Men ziet hem hier met presi dent Johnson. Besproken wordt, hoe de Amerikaanse hulp aan Saigon hel best kan worden georganiseerd. DEN HAAG De federatie metaal- en electrotechnische in dustrie (FME) is van oordeel, dat de naoorlogse loonbeheersing haar tijd heeft gehad en niet lan ger bruikbaar, niet langer aan vaardbaar is. Zij zegt dit in haar ledenblad Metalectro Visie, waarin zij ook verklaart het eens te zijn met de voorzitter van het .college van Rijksbemiddelaars, ^ie in een onlangs gehouden rede heeft gewezen op het onzinnige :van het huidige systeem en heeft 'gepleit voor een loonbeheersing "aoor andere, globalere middelen. De FME vestigt in dit verband de aandacht op de rol, die het maximum bij het huidige loonbeleid speelt en op de magneetwerking, die van ieder maximum uitgaat. Bij de werknemers geldt, dat men meent recht te hebben op het maximumcijfer. Dat zo zijnde, is er pas wat bereikt bij onderhandelingen of door actie, als men de werkgever heeft weten te brengen tot overschrijding van di maximum. Aan de kant van de werkge vers heerst vrij algemeen de mening, dat men er niet aan ontkomt een toegestane loonsverhoging ook volledig in het eigen bedrijf te geven. De werkgever volgt klakkeloos na wat elders legaal of onwettig gedaan wordt en geeft dan de schuld aan die anderen. De steeds verder gedetailleerde regels, die voor dit gezelschapsspel, zoals de FME het loonbeleid in ons land noemt, in de loop der jaren zijn opgesteld, komen, aldus de FME, in feite neer op en bevoogding van boven af en door de •ele dispensaties op een grootscheepse afwijking van die regels, met velerlei ontduiking in gevallen, waar men geen dispensatie kan verkrijgen. Nóch de centrale organisaties van werkgevers en werknemers, nóch de bedrijfstakorganisa- ies zijn volgens de FME bij machte de pelregels te doen handhaven en zij kunnen, nu men deze regels steeds meer als niet op de huidige situatie passend en als van boven af opgelegd ervaart, ook niet langer bereid zijn de eigen leden deze zaak aan te praten. „Wordt het daarom niet tijd te erkennen", zo zegt de FME. ,.dat een werkgever zelf moe weten, hoeveel hij wil betalen voor d- produktie. die hij daarvoor krijgt? ;twijfcld zal naar het oordeel van d> de overgang van de huidige situatie een voor de individuele ondernemer vrij* loonbeleid moeilijkheden kunnen opleveren. In de meeste gevallen zal men echter door de concurrentie genoodzaakt worden ervoor te waken dat het totaal aan loonkosten een bepaalde grens niet overschrijdt. Zwaar water uit reactor ontsnapt HARTWELL (Zuid-Engeland) een atoomreactor is gisteren meer dan 200 liter zwaar water ontsnapt en het gebouw ingestroomd. Een functionaris verklaarde dat er 15 mensen in het gebouw waren toen het ongeluk ge beurde. Niemand heeft echter bloot gestaan aan een meer dan toelaatbare straling. Aan de reactor noch aan de uitrusting was schade veroorzaakt, werd meegedeeld. DEN HAAG Nederland pro beert in bepaalde opzichten de uitbouw van de EEG (Europese Economische Gemeenschap van de Zes) te vertragen. Het doet dit in de hoop, de deur voor der de landen als Engeland open te houden. Het is echter de vraag of hiermee het beoogde doel zal worden ber«ikt". t zei gisteravond dr. Norbert Kohihase. hoofd van de Voorlich tingsdienst van de Europese gemeen schappen in Genève (waar de onder handelingen over de Kennedy-ronde plaatsvinden)Hij sprak over „Politie- :e aspecten der Kennedy-ronde" in de Rolzaal aan het Binnenhof op uitno diging van het Ned. Gen. voor inter nationale zaken. Dr. Kohihase over Kennedy-ronde (Van onzer redacteuren) Een visie Volgens dr Kohihase zal het huidi ge Engeland eerder geneigd zijn, toe lating te vragen tot het Europa van de Zes, als het ziet. dat de E.E.G. zich steeds sneller gaat ontwikkelen. Ook achtte hij de mogelijkheid niet uitge sloten. dat het voor Frankrijk aan trekkelijk wordt, de banden met En geland nauwer aan te halen. Tevoren had de heer Kohihase een uitvoerig overzicht gegeven van twee jaar Kennedyronde. Hij constateerde, dat de hoop op verwezenlijking voor dit grote plan van wijlen president John F. Kennedy weliswaar sterk is verminderd, maar dat zij nog niet geheel behoeft te worden opgegeven. Er is volgens hem niet meer reden tot pessimisme, dan in andere soortgelij ke gevallen heerst. Drie aspecten Dit „grand design" van Kennedy had betrekking op drie aspecten: een militair (de MLF), een politiek (toe nadering tussen de Ver. staten en de Sowjetunie) en een economische (de Kennedy-ronde). De MLF is niet tot leven gekomen; de toenadering tussen de leidende wereldmogendheden op het gebied van de kernbewapening werd doorkruist door de afzijdigheid van China en Frankrijk. De dialoog tussen de VS en „Europa" kwam niet tot stand. Het gesprek bleef totdusver beperkt tot een aantal monologen. De Kennedyronde moet echter tot een succesvol einde worden gebracht. Daartoe is het noodzakelijk dat de Zes landen van de E.E.G. het met elkaar eens worden oi gesprek zin te geven. SANTIAGO DE CHILI Het Chi leense rode kruis heeft besloten een hond van het Nederlandse Rode Kruis, Dorro Brando, met een medaille te onderscheiden. De verzorger van de hond ontvangt een perkament waarop de daden van de hond vermeld staan. Japan wil zijn krachtige econo mische positie gebruiken om in Zuidoost-Azië een bemiddelende rol te spelen. Men beseft inTokio gevaar, dat Indonesië communis tisch zal worden. Vandaar, dat men probeert met economische hulp de positie van president Soekarno terdege, dat de Aziatische volken, economisch en politiek te verstevi- Agen vandaar ook de bemiddelings pogingen ter voorkoming van een de economi- openlijke strijd tussen Indonesië Japan. En men en Maleisië. die nog niet door communisten worden overheerst, het grootste respect hebben sche prestaties Is van plan, van deze omstandig heid een zo goed mogelijk gebruik te maken Voor vele Aziatische leiders is Japan het land van de rijzende welvaart geworden, vooral nu het geen militaire ambities meer koes tert en pogingen in het werk stelt, een model-democratie te zijn. Dil neemt niet weg, dat er als gevolg van het Japanse optreden gedu rende de tweede wereldoorlog nog bepaalde ressentimenten zijn. De Japanse ontwikkelingshulp wordt echter dankbaar aanvaard. Econo mische en politieke uitstraling zijn niet van elkaar te scheiden. Zij zijn onlosmakelijk met elkaar ver bonden. En dat beseft men in Tokio terdege. De Japanse diplomaten gaan met grote omzichtigheid te werk. Zij zorgen er voor, dat zij buiten de Aziatische tegenstellingen blijven. Niettemin streven zij er naar, de n i e t-communististrhe Aziatische landen in staat te stellen, op de been te blijven. Zeer ongerust maakt men zich in Tokio over het Turks verzoek om interventie, dat het geen belang had bij een ver scherping van het Cyprische con flict. met welk antwoord Turkije tevreden was. Dat nam echter niet weg, dat Griekse schepen werden gebruikt voor het verschepen van de raketten van Egypte naar Cyprus. De Verenigde Staten moesten er aan te pas komen om te voorko men, dat deze schepen hun lading zouden afleveren. De Amerikaanse Zesde Vloot zou door Washington als „stok achter de deur" zijn gebruikt. Van Egyptische zijde werd ge meld, dat president Nasser schepen met voor Cyprus bestemde raketten zonodig door oorlogsschepen zou laten vergezellen. Zo ver is het nog niet gekomen. Niettemin is aarts bisschop Makarios, de president van Cyprus, er bijna weer in ge slaagd, de Ver. Staten in een bijzonder moeilijke positie te bren gen. Blijkbaar zoekt hij nog altijd naar middelen om Amerikanen en Turken te dwingen, machteloos toe te zien, als hij de Cyprische kwes tie op zijn eigen voorwaarden gaat regelen. Het overlijden van Gheorghiu- Dej heeft niet geleid tot verande ringen in het gedrag van de Roe meense regering ten opzichte van de Sowjetunie en communistisch China Uit de grafrede van Nicolae Ceausescu. de opvolger van Gheor- ghiu-Dej als partijleider, blijkt, dat het buitenlandse beleid van Roe menië gebaseerd zal blyven op de verklaring, die vorig jaar door Gheorghiu-Dej werd opgesteld. Ceausescu refereerde alleen aan de algemene beginselen (respecteren van de onafhankelijkheid, soeverei niteit e.d.) van de verklaring, maar zijn toehoorders (onder wie premier Tsjoe En-lai van China en presi dent Mikojan van de Sowjetunie) weten ongetwijfeld, dat het om een onafhankelijkheidsverklaring tegen over Moskou gaat, met een gedetail- Premier Sato van Japan, die zijn leerd exposé van Roemeniës bezwa- land een bemiddelende rol wil ren tegen economische integratie in laten spelen in Azië. een supra-nationaal Sowjetblok. BONDSDAGLID I MOCHT NIET NAAR BERLIJN, Eondsdag, Johannes Mueller, is gister avond bij de controlepost Marienborn op weg naar West-Bertyn door de Oost duitse ..volkspolitie" tegengehouden. Na verscheidene uren wachten, te zamen met honderden andere automobilisten, moest Mueller terugkeren, hoewel zijn papieren in orde waren. De Oostduitse politie wilde niet zeggen waarom hij n:et doorgelaten De regering van Irak heeft besloten 66 arties ten, musici, zangers, re gisseurs en schrijvers van tien verschillende nationaliteiten te boycot ten wegens hun optreden in of hun contacten met de staat Israël. Tot dege nen, die geboycot zullen worden behoren onder andere Paul Newman (hoofdrolspeler in Exo dus), Danny Kay, Jeff Chandler, Jerry Lewis, Harry Belafonte, Frank I Sinatra, Elisabeth Taylor, I Koningin Fabiola van België is in Madrid aan gekomen voor een parti culier bezoek aan haar zuster, de hertogin van Bouronville en andere leden van haar familie. Fabiola wilde onopge merkt blijven en reisde met een gewoon lijn- vliegtuig. Haar man ligt ziek in zijn paleis. Men neemt aan. dat Fabiola maar een week in de Spaanse hoofdstad zal blijven totdat koning Boudewijn hersteld zal zijn van een virusinfec tie aan de lever. Iraakse archeologen hebben bij Samarra een aantal beelden en potten opgegraven, die uit het jaar 6000 voor Christus, het stenen tijdperk, stammen. Volgens oud heidkundigen zal men nu de opvattingen moeten herzien. Aan de hand van de In Irak gevonden voorwerpen zou bewezen kunnen worden, dat de mens eerder dan totnutoe werd aangenomen, in staat was van metaal ge bruik te maken. De Britse acteur Ri chard Harris is een pro ces begonnen omdat zijn naam op de aanplakbil jetten van de film „Ro de woestijn" een naar zijn mening te onbelanrijke plaats had gekregen. Har- ris trad in deze film op met Monica Oitti onder regisseur Michelangelo Antonioni. Gezin Bergsma OTTAWA De Canadese rege-[se wet moeten worden gewijzigd, ring zal de proceskosten betalen 5® ^eer enm®vrouw. Bergsma, u,.:t t>j„f.4:ouaers van het uit Rotterdam afkomstige echtpaar Bergsma, dat het Cana dese staatsburgerschap niet kan krijgen omdat het niet in God ge looft en daarom de eed niet kan af leggen. De Canadese minister voor de immigratie, Nicholson, deelde in het parlement mee, dat de rege ring het niet eens is met de be slissing van de rechtbank, die vorig iaar de heer en mevrouw Bergsma het staatsburgerschap weigerde. Nicholson zei. dat deze beslissing bestreden zal moeten worden, maar dat het niet eerlijk zou zijn, de heer Bergsma de proceskosten te laten betalen. Binnenkort zal in beroep worden gegaan bij het Canadese hooggerechtshof. Wanneer deze de beslissing van de rechtbank hand haaft, aldu Nicholson, zal de Canade- t vier kinderen, kwamen elf jaar geleden naar Canada. De heer Bergsma is lasser bij de Steel Compa ny of Canada in Hamilton. Hi heeft verklaard. Canadees te willen wor den. „omdat dit land goed voor mij en mijn gezin is geweest en omdat ik vind, dat ik aan Canada verplicht ben een goed staatsburger te worden". WASHINGTON De republikeinse senator Dirksen heeft in het congres het voorstel gedaan, om de presidents verkiezingen voortaan niet meer op dinsdag te houden, maar op zondag. Sinds 1845 is het de gewoonte, dat de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten worden gehouden op de dinsdag na de eerste maandag in november Vele van de indertijd aangevoerde redenen gelden tihans echter niet meer, aldus de senator, die nu de eerste zondag in november als verkiezingsdag wil zien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6