Hongarije kijkt 20 jaar terug Op de vuist voor nazi- Brusselse aannemer veroordeeld groei Snelle in laatste tien jaren Zij deden mijn was waar ik bij stond... Subsidie op woningen verergert woningnood Wrakken voor IJmuiden nu allemaal opgeruimd Havenzand gebruikt voor kunststrand President Soekarno zet communisten op zijspoor Vier doden bij aardbeving in Griekenland Korter dienen in Sowjetunie ASPRO' Erhard: Europese top in juli Frankrijk wil eerst uitzicht op succes DONDERDAG 1 APRIL 196S Op 4 april 1945 Duitsers verdreven De heer Barta. die als kind enige ijzeren gordijn is tussen Hongarije (Van i onzer redacteuren) tijd in Nederland heeft vertoefd bij de familie Delleman in 's Hertogenbosch, beschreef uitvoerig, hoe Hongarije zich ontwikkeld heeft van een arm en in hoge mate agrarisch land, tot een mo derne staat met een zich snel ontwik kelende industrie. Toen de Duitsers verslagen waren, moesten de Hongaren niet alleen de achterlijkheid nen, waarmee zij voor de tweede het Westen. Talrijke Hongaren brengen hun vakantie in het Westen door er nog meer toeristen uit westelijke lan den (ook uit.de Ver. Staten) bezoeken Hongarije. De bevolking van Hongarije mag naar westerse radio-uitzendingen luisteren. De bioscopen vertonen veel westerse films. In een tv-quiz wisten de deelnemers onmiddellijk dé gezich ten te herkennen van Gerhard Schrö- HONGARIJE viert op 4 april i.s, het feit, dat het 20 jaar ge- I leden werd bevrijd, ruim een A maand eerder dan met het Wes- ten van ons land het geval was. I Naar aanleiding daarvan hield J de Hongaarse zaakgelastigde in Den Haag, de heer Lajos Barta. i persconferentie, waarop hij j een beschrijving gaf van de vor- deringen, die zijn land met na- j me in de afgelopen tien jaren op allerlei gebied heeft gemaakt. Het was een gunstig beeld, dat I hij van Hongarije kon schilde- I ren, althans wat de economi- l sche, sociale en culturele aspec ten ervan betreft, want over de politieke situatie werd niet of nauwelijks gesproken. Dat was I kennelijk ook niet de bedoeling van de uiteenzetting van de J zaakgelastigde. Franse minister sprak met Tsjoe reldoorlog al te kampen hadden, ook de gevolgen van het optreden van Hitiers troepen, die grote vernielingen hadden aangericht en het land hadden leeggeplunderd. In de eerste tien jaren na de Duitse bezetting moesten de grootste moeilijk heden worden overwonnen. De vorde ringen die in deze periode werden ge maakt. waren niet opzienbarend. Fas in de laatste tien jaren is er een be-t Vroeger werd Hongarije een Russi- langrijke verbetering gekomen in de; sche satelliet genoemd. Nu wil der, de Westduitse minister van buiten landse zaken, Couve de Murville, zijn Franse collega en andere westerse staatslieden. Dit betekent volgens de heer Lajos niet, dat Hongarije zich wil distantiëren van de andere „socialis tische landen". Overdrijving VAN DEN BRINK HOEDENNIEUWS PARIJS Naar de Franse minis ter van voorlichting Peyrefitte. gis teren na afloop van een kabinetsver gadering heelt medegedeeld, heeft de Franse minister der posterijen en te-j nistische regiem, zoals leicommunicaties kortgeleden in Boe karest besprekingen gevoerd met pre mier Tsjoe en-Lai van communistischde bewering, dat China en met de nieuwe leiders der Roemeense regering. Minister Marette heeft gisteren tij dens het kabinetsberaad verslag van deze besprekingen uitgebracht. Minister Peyrefitte tzette later nog uiteen, dat minister Marette eri pre mier Tsjoe en-Lai elkaar enkele ma len hebben ontmoet tijdens ïecëp- ties en tijdens de begrafenis van het Roemeense staatshoofd Gheorghiu Dej. Het is hoogst onwaarschijnlijk, aldus minister Peyrefitte, dat zij ge legenheid hebben gehad brandende politieke vraagstukken, zoals b.v. Vietnam, aan te roeren, laat staan onderhandelingen te voeren. Voor moord geen verjaring in Oostenrijk WENEN In de toekomst zal het in Oostenrijk steeds mogelijk zijn een j vervolging in te stellen tegen nazi- misdadigers. Het Oostenrijkse parle ment heeft gisteren een wetsontwerp aangenomen waarin wordt bepaald, dat in geval van moord geen verja-1 ring geldt. Het ontwerp werd goedge- keurd door de r.k. Volkspartij en dr socialisten. De rechtse oppositiepar tij. de Vrijheidspartij, stemde tegen. levensomstandigheden van de Hongaar se bevolking, lyperend is, dat de eer- -ste periode van tien jaar ongeveer samenvalt met de laatste fase van het Stalintijdperk en dat die tweede „fase" de ontwikkeling van het land heel sterk in het teken van het optreden van Chroesjtsjef staat. Wat Hongarije betreft, heeft de opstand van oktober 1956 ongetwijfeld een belangrijke rol gespeeld. De opstand De heer Barta liet zich daar niet over uit. Desgevraagd verklaarde hij, dat de opstand van 1956 wel van in vloed is geweest, enerzijds omdat het heeft geduurd, voordat het land de gevolgen ervan had overwonnen, maar ook. omdat de contra-revolutie als een schok heeft gewerkt. Hierdoor werd. aldus de zaakgelastigde, de uit werking van de ideeën in het commu nisme, die al van voor de opstand da teerden, versneld. Hij nodigde de ver tegenwoordigers van pers en radio uit. naar Hongarije te komen om zelf te n 1300, de luthers zien, dat de vrouwen er goed gekleed 'ls*en 450. gaan, dat de mannen eerder te veel; dan te weinig eten krijgen en dat nie- verbluf van kardinaal Mind- mand gebukt gaat onder het commit-j ff™/.Amenkaiti,, ambassade het Westen! bijna het tegenovergestelde gaan bewe ren, aldus de zaakgelastigde, die waar- schuwde tegen overdrijving van dt westerse invloed en de kracht van het nationalisme in zijn land. Hoe sterk de banden met de Sowjetunie en de lan den in Oost-Europa zijn, blijkt uit het feit, dab het grootste deel van de Hon gaarse handel nog steeds op die landen gericht is. De helft van de Hongaarse export gaat naar de Sowjetunie. In dit i verband sprak de heer Barta de hoop uit, dat de handel met Nederland zich sneller zal ontwikkelen en dat de naar zijn mening discriminerende factoren, waardoor zij thans nog wordt geken merkt zullen worden weggenomen. Mindszenty Volgens de zaakgelastigde is er in zijn land godsdienstvrijheid. Ongeveer 60% van de bevolking is rooms-katho- liek, 20% calvinistisch en 5% luthers. In totaal zijn er ca. 7000 kerken of ont moetingsplaatsen. Daarvan hebben de rooms-katholieken er 4757, de calvims- i 447 en de bao- Prof. Hartog: sociale voorzieningen moeten zelfdekkend zijn UTRECHT Als de overheid Op het lijstje van prof. Hartog staan de subsidies van het ministerie van landbouw, het landbouw-egalisa- tiefonds, de subsidies van het ministe rie van economische zaken aan indus trie, handel en energiebedrijven, de sociale voorzieningen en de subsidie aan de woningbouw. Naar de mening van prof. Hartog wordt een groot deel van de belastinggelden eigenlijk ver spild aan pressiegroepen, die dat heb ben weten af te dwingen. Als voor beeld van deze pressiegroepen noem de hij boeren, huurders van woning wetwoningen en trekkers van sociale voorzieningen. Een van de Sunil was-teams.deed de was voor mevrouw D. Postmaa, Cortv.d. Lindenstraat22, Zandvoort. Laat maar eens zien of Sunil inder daad witter wast" zei mevrouw Postmaa. En het bewijs werd haar geleverd. Ook hier won Sunil. Haar was werd stralend wit. uit belastinggelden groepen subsidie- geeft (bijvoor beeld de boeren), dan heeft die groep, omdat ze er zelf toch niet aan meebetaalt, de neiging hoe langer hoe meer te vragen. Het is daarom beter over te gaan tot het systeem van zelfdekkende voor zieningen. Als de boeren het be drag van een half miljard gulden, dat ze per jaar aan subsidie ont vangen, in „goede jaren" zouden moeten terugbetalen, zouden ze aanmerkelijk zuiniger met de be lastinggelden omspringen. Dat is de mening van prof. dr. F. Hartog, hoogleraar in de economie aan de rijksuniversiteit van Gronin gen. Hij sprak gistermiddag op een bijeenkomst van de sectie gemeente- financiën van het Instituut voor Be stuurswetenschappen in Utrecht. Prof. Hartog gaf een lijstje van voorzienin gen, die zelfdekkend gemaakt zouden kunnen worden, waardoor naar zijn schatting per jaar 1,6 miljard gulden I kan worden uitgespaard. Over de subsidie aan de woning bouw zei prof. Hartog, dat de 350 miljoen gulden per jaar geen enkele nuttige functie vervullen en geheel weg kunnen vallen. „Het is een bodemloze put", aldus prof. Hartog. Het is zijns inziens de vraag, of het geld wel goed terechtkomt. Hij meen de, dat de subsidie de woningnood verergert. Doordat de prijs laag wordt gehouden, stijgt de vraag naar wonin gen. Poort naar Amsterdam nu open ook voor grootste zeeschepen Oplossing kwam pas na bezoek aan kapper Boedapest is geen probleem meer. aak wordt beweerd. Hl' kan h,et ,and verlaten als hij wil. De heer Barta rekende ook af met1w?aI„.V0!*e°,s de heer Barta ste't nog steeds een Mindszenty daar geen prijs op. Ook is hij van mening dat en de kerke lijke leiders en de bevolking van Hongarije, niet naar de terugkeer de kardinaal verlangen. plaats te verdiepen maar straks zullen zij plaats maken voor een Britse reuze- sleepzuiger, die nog sneller zal kunnen werken en 150.000 kubieke meter zand per week zal verplaatsen. De Haringvliet zal dan vertrekken voor werkzaamheden in de Franse Loire, terwijl de Sliedrecht te werk zal worden gesteld bij het wegzuigen van het wrak van de IJsselmonde in de Nieuwe Waterweg. NIEUW STRAND (Van e r verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN - Amsterdams poort naar zee is open. In zeven rig jaar vijftien wrakken J maanden tijd is Rijkswaterstaat in geslaagd vijftien storende wrak-^ p^cpen mond tot een diepte van 20 meter N.A.P. weggezogen. Daaronder waren de de Tjikini, de Rijnraderboot KARLSRUHÈ In hef proces tegen I ken in 3e havenmond van IJmui- Juliana der Nederlanden, enkele mijnen- vroegere medewerker van oud bondskanselier ar. Konrad Adnauer, Erich Helbig, beeft een veroordeelde den op te ruimen en de diepte tej u-groten tot een slordige 16 meter laatste "oorlog spionne, de 39-jarige Westduitse mevr. —N.A.P. Daardoor zullen ook de Dric en een half „^„en kubieke Adelheid Orth, verklaard, dat een chef grootste mammoettankers het meter zand werden daarbij verplaatst. van de Oftstrilllt>;p r»h»im« ai>ncl .one - iiu Vandaag bij v. d. Brink Charmante cloche in zomervilt ondulé r\r? 16,95 van de Oostduitse geheime dienst tegen haar heeft gezegd, dat Oost- duitsland. zolang dr. Hans Globke staatssecretaris was. uitstekend zou zijn ingelicht. „Laat er niets met hem gebeuren", zo had de Oostduitser gezegd, „er is iemand, die met hem samenwerkt en ons op de hoogte houdt". Hij zei dit nadat een agent van de Oostduitse ge heime dienst had verteld dr. Hans Globke bijna per ongeluk te hebben overreden. Erich Helbig was een vriend en een medewerker van dr. Globke. aan wie hij het te danken had, dat hij de baan j Noordzeekanaal kunnen binnen lopen. Overigens twee miljoen kuub aan de zuid-zijde van het zuider-haven- hoofd is gestort. Op die plaats is „ver.,.,., „,rk nog niet «jn kunstmatig strand out- helemaal voltooid. Op het ogenblik staan, dat de naam Bliek-strand heeft wordt nog hard gewerkt de gekregen, naar de hoofduitvoerder pieren. Aan de zuidkant heeft van het project. Het zand, dat nu nog thans 1000 van de 2200 meter zal vrijkomen zal zeven kilometer ver w havenhoofd klaar en aan de in zee worden gestort. noordkant 20 van de 1100. Verwacht Trr.riVTCf 4 r wordt, dat de zuiderpier eind dit jaar 1 klaar zal zijn, terwijl het noorder- hoofd eind 1966 gereed komt. Begin 1967 zal de hele IJmuidense haven mond dan zijn gereconstrueerd en zal 1,0_° _®n 300 meter brede vaargeul zelfs de i de bondskanselier grootste schepen kunnen ontvangen. werd echter door de De zuigers Sliedrecht XIX chef van de Oostduitse geheime dienst Haringvliet zijn nog bezig deze geul ten prestatie, die tot iniet genoemd, aldus Adelheid Orth. noorden en ten zu -- j. Veel tegenstand hebben Rijkswaterstaat i aannemers afgelopen winter onder- et weer. De december maand was zelfs in geen veertig jaar zo ongunstig als ditmaal. Desondanks is men er in geslaagd zich nog vrij nauwkeurig houden aan het werkschema. Een r de grenzen de IJMUIDEN Een bezoekje van de leider van het project Haven- mond-IJmuiden ir. J. van Dix- hoorn aan zijn (Rotterdamse) kap per, heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de opruiming van de wrakken. Het bracht de oplossing van een probleem, waarmee de bergers al lange tijd zaten. De Marine had namelijk inde havenmond een wrak gesignaleerd, waarvan men de herkomst niet kende. Men wist alleen bij geruch ten, dat het hier een wrak zou kunnen betreffen van een schip, dat Juliana zou moeten heten. Zekerheid daarvan had men echter pas na het bezoek van de heer Van Dixhoorn aan zijn kapper, waar hij een foto zag hangen van de Prins Bernhard. „Dat kon wel eens een zuster schip van de Juliana zijn bedacht hij en stapte naar de reder. Inder daad bleek de reder in de oorlog zijn Rijn-raderboot Juliana der Nederlanden aan de Duitsers te hebben moeten afstaan. Deze had den het schip tegen het eind van de oorlog vol cement geladen en in de havenmond tot zinken gebracht. Na die mededeling was het probleem snel opgelost. Rijkswa terstaat kreeg tekeningen en foto's van het schip, aan de hand waar van men het wrak op de juiste wijze snel en doeltreffend kon weg- Prof. Hartog stelde Promotie voor tegenstanders van rode partij ATHENE Vier mensen zijn ge dood en een tiental anderen zijn ge wond toen gisteren het gehele centrale gedeelte van Griekenland door een krachtige aardbeving werd getroffen, die haar epicentrum had op ongeveer honderd kilometer ten noordwesten van Athene, in de Golf van Corinthië. president Soekarno heeft abrupt J gesplitst de wrakken- aandacht heeft getrokken. Dat blijkt o.i wel uit het plan van een aantal Franse ingenieurs om deze maand een bezoek aan IJmuiden te brengen om te kijken hoe men de wrakken-opruiming hieri heeft geklaard. Dit o.m. omdat men in Duinkerken met hetzelfde probleem zit. Voor de haven mond daar ligt eveneens een groot aantal scheepswrakken uit de laatste oorlog, die moeten worden opgeruimd Het staat echter wel vast, dat men dit probleem niet op dezelfde wijze zal kunnen oplos-; I sen als Rijkswaterstaat dat in IJmuiden1 heeft gedaan. De kleilaag in de haven-i Jmond van Duinkerken is namelijk aan- ,depaitement|Zienlijk dikker (15 meter) en het zal derde deel van de Nederlandse bevol king de woningnood draagt, want alleen het additionele aanbod worde verdeeld. Wie zit blijft zitten, waardoor in feite de mensen die vóór 1943 een woning hadden geen nadeel van de woningnood ondervinden. De hoogleraar meent een eerlijke verdeling van beschikbare woonruimte te kunnen bereiken door hantering van het prijsmechanisme. Als een huurcontract afloopt, geef dan de vrije concurrentie maar eens een kans, zo redeneerde hij. Hij beseft dat daar door spanningen zullen optreden, maar dat hindert zijns inziens niet. Prof. Hartog vindt ook dat de woon ruimte niet efficiënt wordt verdeeld. De mensen die voor de oorlog vanwege hun gezinssamenstelling grote huizen be woonden, wonen daar nu nog, hoewel him gezinnen klein zijn geworden. MOSKOU De Russische regering heeft de duur van de dienstplicht voor mannen, die hoger onderwijs hebben genoten, teruggebracht tot een jaar. De betrokkenen kunnen te werk wor den gesteld bij onderwijs, industrie en landbouw. Deze maatregel werd ge nomen in het kader van een in de cember 1964 aangekondigde bezuini ging op de begroting van defensie van twee miljard. Tot dusver was de nor male dienstplicht drie jaar, doch bij de marine soms zelfs vier jaar. Verkouden? UetZtoaur o/} Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPR0'. 'ASPR0' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. l/VtZhoüiS c/> aan hel hoofd komen te staan nieuw ministerie, HHHS MHB WÊÊH de uitvoering van de geleide! vrijwel onmogelijk zijn daar doorheen te DJAKARTA De Indonesische economie" zal heten. Tot voor kort boren, was hij minister van handel. Een andere tegenslag voor de com munisten is de grotere verantwoorde- lijkheid die Saleh heeft gpkregen. Het! ministerie voor de basis-industrie en' het mijnwezen, aan het hoofd waar- •an Saleh stond, is door Soekarno Ruim 100 huizen werden volkomen verwoest, terwijl 1000 woningen wer den beschadigd. Vooral de steden Patras en Agrinion haar positie in de regering te hebben het zwaar te verduren gehad. sterken. Demonstratief promov een einde gemaakt aan de pogin- departement gen van de communistische partij WENEN In de AVeense binnenstad I* het gisteren tot hevige vechtpartijen gekomen tussen voor- en tegenstan ders van de wegens zijn nazi-verleden dubieuze figuur van professor Taras Borodajkewicz van de Weense hoge school voor wereldhandel. Er vielen verscheidene gewonden. Borodajkewicz heeft tijdens zijn colleges openlijk toegegeven dat hij er trots op was lid van de nazi-partij te zijn geweest. Hij beleed zijn nar.i- denkbeelden keer op keer. waardoor vele studenten onder zijn gehoor ge- infiltreerd raakten door de nazistische denkwijze. Ongeveer 800 anti-nazibelogers hiel den een betoging om te eisen dat de hoogleraar van zijn functie zou worden i ontheven. Maar het kwam lot vecht partijen toen de betogers op de Karls- platz een groep voorstanders van de! hoogleraar ontmoetten. Straten lang trokken de beide groepen met elkaar op, voortdurend op elkaar inhakkend. De politie had drie uur nodig om de vechtenden te scheiden. De hogeschool heeft voor vier dagen de collegezalen gesloten om de ge moederen tot bedaren te brengen Professor Borodajkewicz heeft zijn colleges voor de hele week afgezegd De senaat van de hogeschool heeft zich van de verklaringen van Borodaj kewicz gedistancieerd én overweegt 4i*ciplinaire straffen. Minister Nicholas Zobas zaken is onmiddellijk naa fen gebieden vertrokken de Soekarno twee felle tegenstan- de getrof- jm de red- coördineren. Malik en Chaeroel Saleh. drie departementen: het! 'dgas, het departement voor de mijnbouw en het departement voor de basis-industrie. <?r* Salehs nieuwe functie is nu minister er- van olie- en aardgaswinning. Dit ministerie is verreweg het belangrijk ste van de drie. Bovendien krijgt hij DÜSSELDORF/PARIJS Bondskanselier Erhard heeft gis teren op de partijdag der CDU dingswerkzaamheden Eenheden van het leger zijn inmiddels woon minister tot „topminister' naar de rampstreken gedirigeerd aan de werkzaamheden deel te Kort onder de mensen. Duizenden vluchten naar het platteland en durvi naar huis terug te keren. ste van de drie. Bovendien krijgt hij J ders van de communisten. Adam ook het toezicht op de twee andere BRUSSEL De Brusselse recht- meeSedee'd- dat president De "eef, gisteren een Be.gi- terwijl de communist Soejono At- de aardschok ontstond paniek 1110 werd gepasseerd. 'iten Malik, die samenwerkte met de nog niet niet zo lang geleden verboden anti communistische bewegingen, zal nu ge- departementen en voorts blijft hij derde vice-premier en voorzitter van het Volkscongres, het door de rege ring gesteunde orgaan dat het Indone sische volk vertegenwoordigt. Saleh is er door de communisten van beschul digd geweest valse communistische documenten te hebben verspreid. Jjh eea hij, Dc meisjes van de zes de klas van de openbare lagere school in Giet hoorn zuid hebben niet alleen hun klas, maar de gehele school wekenlang schoongemaakt, omdat er geen werkster te vinden was. Ondanks herhaalde pogingen lukte het B. en W. van Giethoorn niet, om een schoolschoon maakster te krijgen. De meisjes van de zesde klas vatten toen de koe bij dc hoorns, dat wil zeggen de bezem bij de steel en besloten zelf de l school schoon te houden. Ze hebben hiermee tot nu toe meer dan 500 gulden verdiend. Bin nenkort gaan ze er van uit. I De voetbalpool is voor de tweede keer in één familie gevallen. Elf jaar geleden wonnen John Hughes en zijn vrouw uit het in Wales gelegen Me- nai Bridge samen 75.000 pond. Thans heeft de 41 jarige David, broer van John, 22.000 pond gewon nen met een inzet van vijf shilling. Toen zijn broer in 1954 de pot binnenhaalde, had David er oorspronkelijk mee willen ophouden, omdat de prijs toch niet meer binnen dezelfde familie zou vallen, naar hij stel lig meende. Zijn rijke broer was gisteren de eerste, die hem feliei- I De politie van New ï'ork heeft een 50-jarige werkloze gearresteerd, die herhaalde malen het Witte Huis had opgebeld en daarbij dreigde presi dent Johnson te zullen vermoorden en zijn ambtswoning te zullen opbluen. Dom genoeg, had de man aan de tele fonistes van het Witte Huis zijn naam en adres genoemd. I In een kunsthandel in de binnenstad van Phila delphia zijn dieven tij dens het bezoekuur naar j In het gebou' binnen gelopen, hebben een landschap in olieverf van Maurice Utrillo mee genomen en zijn weer buiten gewandeld. sche aannemer tot een voor waardelijke gevangenisstraf van twee jaar en een boete van 19 miljoen frank (1,4 miljoen gul den) veroordeeld. Hjj werd schuldig bevonden aan nalatig heid. de dood van 18 mensen tot gevolg hebbend. De slachtoffers werden veroorzaakt door het instorten van een gebouw van de Belgische dienst voor de statistiek in de Wetstraat in Brussel op 17 september 1962. De aannemer, J. B. FEcluse. was bezig naast dit gebouw de fundering te leggen voor een nieuw pand. Daarbij werd vol gens de beschuldiging een muur, waaronder een put was gegraven, niet gestut. ■an de statistiek Klaiber heeft beloofd in juli te zullen deelnemen aan een confe rentie van staats- en regerings hoofden der EEG-landen. Deze zou moeten worden voorbereid door een conferentie van minis ters van buitenlandse zaken. Erhard benadrukte dat ondanks „de teleurstellende resultaten" der be sprekingen tussen de ministers Couve en Fanfani in Rome, de Frans-Duitse vriendschap een van de steunpilaren blyft van de Duitse buitenlandse po litiek. Andere steunpilaren zijn: de eenwording van Duitsland, nauwe samenwerking met de VS en reorga nisatie van het Atlantisch bondgenoot schap. Bevoegde kringen in Parijs Het doek had een waar- Tw opgemerkt, maar deze ernstig genoeg geacht bouw te ontruimen. de van 20.000 dollar. De! diefstal werd pas ontdekt! toen de eigenaar sluiten. niet hard zijn rede uitsprak. Deze het ge-]de Franse regering blijft vasthouden laan de mening dat een conferentie het aannemings- van regeringshoofden, voorafgegaan is voor de rech- door een ministersconferentie, over ter moesten verschijnen, werden het vraagstuk van de politieke een- de christen-democraat Karl Wéber~~i« vrijgesproken. Het proces heeft vele wording zal moeten worden gehouden.overigens geen kritiek geoefend van maanden geduurd. Voorwaardè is evenwel dat er voor- liberale zijde. ingenieurs bedrijf, die eve BRUSSEL Peyrefitte dacht dat een Europese top gehouden zou kunnen worden, zodra de belangrijke besprekingen in Brussel, in het bijzonder die met betrekking tot de landbouw, tot een goed einde zullen worden gebracht. Naar verwachting zal dit op 30 juni het geval zijn. Erhard vond het van groot belang dat met het oog op de hereniging van Duitsland, een politiek van ontspan ning gevoerd zou worden. Rusland voert, volgens de kanselier, alles behalve een politiek van ontspanning. Erhard raadde daarom de westelijke mogendheden af met elkaar te gaan wedijveren om aan de communistische landen kredieten met een zo lang mogelijke looptijd te verlenen. In West-Duitsland Liberalen blijven in coalitie BONN De Westduitse liberale partij heeft gisteren op een vergade ring van haar bestuur en parlements- fractie besloten van de regeringscoa litie deel te blijven uitmaken. De bijeenkomst had tot taak „de consequenties te trekken" uit het aftreden van de liberale minister van justitie, Bucher, die zich had verzet legen verlenging van de verjarings termijn voor de vervolging van nazi- oorlogsmisdadigers. Op de vervanging van Bucher door

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9