VLEET Raad stelde f 16.000 beschikbaar Zeeverkenners krijgen botenhuis aan het Oegstgeester kanaal Uitbundig 1-Aprilfeest mulo-leerlingen Katwijk Dorpshuis met sporthal Raad van Lisse legde al f 10.000 op tafel Gouden bruidspaar Lisse Visserij nieuws bij de Chefarine .,4 NIEUWE LEIDSE COURANT S DONDERDAG 1 APRIL 1965 OEGSTGEEST De zeeverkenners mogen een botenhuis (laten) bou wen in de groenstrook tussen de President Kennedylaan en het kanaal bij het zich daar bevindende haventje. De raad stelde daarvoor een krediet van f 16.000 beschikbaar; de padvinders zullen het bouwwerkje van de gemeente huren. Omdat de zeeverkenners de annuïteit van f 1.530 per jaar niet kunnen opbrengen, ontvangen zij een extra subsidie die gelijk is aan het bedrag van de annuïteit, verminderd met f 130 per jaar die zij zelf moeten bijdragen. Het is de bedoeling dat in de toekomst een troephuis aan het botenhuis wordt gebouwd. Een en ander stelde de raad gister avond niet dan na uitvoerige bespre kingen vast. Byna alle raadsleden brachten op- en aanmerkingen naar voren over de extra subsidie en geringe bedrag dat de padvinders bij dragen in het project. Zo vroegen de heren Van Weizen, Brouwer (prot.- chr.) en Van Dunné (wd> zich af of deze welwillende houding jegens de plaatselijke afdelingen van het Neder landse Padvinders-Gilde en de Neder landse Padvinders geen precedenten zou scheppen ten opzichte van de an dere voor ..jeugdsubsidies" in aanmer king komende instanties, zoals de r.k Hervormde en Gereformeerde jeugd organisaties. Kantine De heer De Graaf bracht als sugges ties naar voren de padvinders mede gebruik te laten maken van de aan de Poelgeesterweg te bouwen kantine voor gemeentewerken of de zeever kenners de stal te laten gebruiken die men enige tijd geleden voor de pony club bes-temde (uiteraard slechts als de ponyclub dit jaar niet levensvat baar zou blijken te zijn). De raad geeft er echter de voorkeur aan de kantine (waarvan de bouw ƒ212.400.— werd goedgekeurd) slechts voor gemeentelijke doeleinden te ge bruiken. Al zou men voorts de vrije beschikking krijgen over de ponystal, LD.M. nam afscheid van D. Nasveld KATWIJK AAN DEN RIJN Direc tie en personeel van de L.D.M. hebben gistermorgen in het pompstation in Kat wijk aan de Rijn afscheid genomen van de voorman-filterwerker D. Nasveld, met pensioen gaat. De heer Nasveld, heeft jarenlang zitting gehad bij de L.D.M. in de dienstcommissie, die de belangen van personeelsleden met de directie doorneemt. Hij is ook enige ja ren gemeenteraadslid van Katwijk ge weest. Directeur ir. C. de Jong opende de rij sprekers. Hij prees de scheidende om diens kwaliteiten als vakman. De heer De Jong onthulde dat de heer Nasveld ook als timmerman dienst deed. en dat hij feitelijk werd ingescha keld bij alle karweitjes op het terrein, die snel en doeltreffend moesten ge- Bedrijfsleider Homkes prees hem om zijn prettige omgangsvormen met colle ga's, waarna administrateur M. B. Jong namens het personeel van het kantoor in Leiden kwam danken voor dc pret tige contacten. Tot slot spraken nog de bedrijfsingenieur G. Zaadnoordijk. ma gazijnmeester W. Handgraaf en de voor zitter van het jubileumfonds, de heer J. A. P. Moolen. Laatstgenoemde over handigde de heer Nasveld namens alle personeelsleden een geschenk „om mee uit vissen te gaan". Christen vrou wenbon d Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE De afdeling van de Christenvrouwenbond hield gis teravond in dc Oranjezaal een vergade ring onder leiding van de presidente, mevr Van DuUn—Kruijt. Zij hield een korte meditatie over Marcus 10 van vers 32 af. De secretaresse, mevrouw Ravensber- gen, las het jaarverslag. Het aantal leden bedraagt 221. Voor een plaats van meer dan 30.000 inwoners vond zij het ledental te weinig. De penningmeesteresse, mevr Meijer, meldde een nadelig saldo van f 183.88, De uitgaven bedroegen f 1162 en de inkom sten f 978,12. Mevrouw Muizelaa'r vertelde een en ander over het ziekenbezoek en de pro paganda voor het winnen van nieuwe leden. Bij de bestuursverkiezing werd op voorstel van het bestuur in de plaats van mevrouw van der Mclj, mevrouw Dijks man benoemd. Voor dc aftredende me vrouw Buijs kon door het bestuur nog geen kandidate worden gevonden. Na de pauze liet de heer D. Kruyt prachtige dia's zien. die hij maakte op een vakantiereis door het hoogland van Auvergne. Padvinderij Katwijk bestaat 35 jaar KATWIJK AAN ZEE Ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van de afdeling Katwijk van de Nederlandse Padvinders Vereniging wordt vrijdag avond 9 april om half acht in de Ka pel een contactbijeenkomst gehouden, die wordt verzorgd door de leden van de plaatselijke afdelingen van het Ne derlandse Padvindsters Gilde en de Nc- I derlandse Padvinders Vereniging. C.H.U. Katwijk KATWIJK AAN ZEE Maandagavond houdt d'e C.H.U., afdeling Katwijk aan Zee. haar jaarvergadering in de Oran jezaal van het Jeugdhuis. Korte inlei dingen worden gehouden door de heer J. Bergman over de Volksgezondheid, de heer C. van der Plas over Sociale Zaken en de heer A Pronk over de grond- politiek. Hoog en laag 'water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 3.47 en 16.03 uur: laag water 11.53 KATWIJK AAN ZEE Morgen kwart voor acht houdt de wijk Noord van de Vijf cents actie een contactayond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. dan zou men toch nog behoefte heb ben aan een botenhuis, zodat het wei nig zin heeft op het al of niet levens vatbaar zijn van de ponyclub te wach- Incidenteel Wethouder Van der Voet hield een vurig pleidooi voor de belangen van de zeeverkenners die in het verledn reeds verscheidene malen van gemeen tewege van hun terreinen zijn verdre ven. De gemeente is moreel wel ver plicht (zoals ook de burgemeester, wethouder Steenmetser en mevrouw Smits (vvd) naar voren brachten) hen te helpen. Daarom moet de financiële kant van de zaak als een incidenteel geval worden bezien. Dat wil zeggen, dat andere instan ties een minder welwillende houding van de gemeente te wachten staat („we moeten in Oegstgeest in de toe komst trouwens veel meer voor de jeugd doen", aldus de heer Van der Voet), doch op bedragen en derge lijke moet de gemeente zich nog niet vastleggen. De raad keurde alle overige agenda punten goed. al vergden sommige stukken nogal wat discussies. Zo pleit te bijvoorbeeld de v.v.d.-fractie bij het door de burgemeester aan de agenda .toegevoegde voorstel tot verhoging van de wethouderswedde tot f 7.500, per jaar voor bewuste handhaving van het element vrijwillige dienstbaar heid aan het algemeen belang". B. en W. komen in de volgende vergadering met nadere mededelingen en voorstellen omtrent het bungalow park. In de rondvraag vroeg de heer Bouland mede naar aanleiding var maandelijkse renteverlies van f 12.000 op de bouwrijpe gronden van dit ge bied om een overzicht van de vooi verkoop beschikbare gronden ir Oegstgeest. KATWIJK. Het onderwijzend per soneel van de mulo-scholen heeft van morgen wel geweten, dat het vandaag 1 april is. In de hoogste klassen kwamen de docebteri voor een merkwaardige ver rassing te staan. Toen ze om acht uur het lokaal binnedkwamen, zaten er wild vreemde leerlingen in de banken. Het bleek, dat de jongelui van de school-Klugkist zich naar die van de heer Bentsnijder hadden begeven en om gekeerd. Wat te doen? De onderwijzers zlden elkaar op en spraken af ook maar an school te verwisselen. De heer Bentsnijder had als eerste uur bijbelse geschiedenis en in de school van de heer Klugkist vertelde hij voor zijn eigen leerlingen ».cu verhaal van Lea en Rachel, in deze situatie wel heel toe passelijk. Bij deze verwisseling hebben de en thousiaste mulo-leerlingen het evenwel r.iet gelaten. Somnv lieten helemaal verstek gaan. Deze leerlingen hadden zich verkleed een bruidsstoet vor- Geleideliondenfonds afdeling Katwijk KATWIJK AAN ZEE De afdeling in het Koninklijk Nederlands Geleide- fonds hield in de UNI-zaal een feestelij ke jaarvergadering. Voorzitter Bogaards ii, dat bode G. Spaanderdam een groot aantal nieuwe leden heeft gewonnen. Secretaris J. van Rijn deelde mee. dat weer heel wat geleidehonden konden •orden afgeleverd. Penningmeester J. Ouyt meldde een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden W van Duij- ■envoorde. L. Bogaards en J. Kuijt wer- len herkozen. De humorist Harry Touw uit Den Haag slaagde erin de lachers op zijn hand te krijgen. Men vermaakte zich kostelijk Meisjesclubs kielden een ouderavond KATWIJK AAN ZEE In de zaal 'an de Ichthuskerk werd gisteren de gecombineerde ouderavond van de meis jesverenigingen ..Mirjam" en ..Martha" gehouden Ds. W Vroegindewey hield ;n bijbelvertelling, waarna Marry Kuljt *n gedicht voordroeg Hierna een opstel uit de bijbel door Coby Ammeraal en Willy de Best en zang van de meisjesvereniging. Vervol gens brachten vele afgevaardigden hun gelukwensen ovar Het programma vermeldde na de pauze de ..Kerkgeschiedenis" Ps 253 en P« 145 6 gebracht door zes meisjes en een gedicht „Het jong Soldaatje" door Ina Guijt Verder kreeg men te horen een vertelwedstrijd door Marian van der Niet en Corry Kuijt. De gedichtjes ge zegd doo Aria de Vreugd. Willy Krijgs- en Leny Barnhoorn oogstten even- veel succes. Daarna volgden de openbare les en een wedstrijd door de beide meisjesverenigingen. mend, maakten zij een rondgang door Katwijk. Op het schoolplein werden toe spraken afgestoken en een onderwijzer die pas vader is geworden, werd met een schoon -"schenk verrijkt. Weer anderen hadden dc banken ach terste voren gezet, zodat zij de rug naar het schoolbord toe zaten en de on derwijzer achterin de klas moest gaan staan. En verder bleken alle correctie- boekjes spoorloos te zijn. Het is duidelijk, dat de jongelui eert uitermate plezierige morgen hebben ge had. Het onderwijzend personeel heeft in de pret gedeeld Na van de eerste ver bazing tc z(jn bekomen, nam het de con sternatie sportief op en deed het dap- In Lisse wordt veel te veel gesnoept LISSE Het snoepen neemt In Lisse verontrustende vormen aan. Het tandbe derf neemt daardoor hand over hand toe. In zyn jaarverslag luidt gemeente-art* dokter F. J. L. >L Haase jr. hierover de noodklok. Naar z(jn mening wordt er veel te veel suiker en snoepgoed gegeten. Hij betreurt het voorts, dat het O' leg met B. en W. van Hillegom om fluoridering van het drinkwater te ko men geen resultaat heeft gehad. Er zal nu ernstig worden overwogen of met de schooltandverzorgmg moet wor den begonnen Dokter Haase fulmineert voorts tegen het feit, dat afvoerslootjes worden ge bruikt voor het storten van vuil Verheugd is de arte over het toenemen van de verkeersveiligheid. De venteers- maatregelen hebben ertoe bijgedragen, dat het aantal verkeersongelukken v bij doktcrshulp nodig was. in 1964 is ge daald tot 28 Bij het doorlichten werden vijf nieuwe t.b.c.-gevallen geconstateerd. Het bedrijfs- onderzoek leverde twee gevallen op. Streekvergadering van a.r. kiesverenigingen LISSE Gisteravond heeft het Twee de-Kamerlid H. Algra uit Leeuwarden op een in Rehoboth gehouden streekverga dering van de a.r. kiesverenigingen uit de bollenstreek over de kabinetscrisis gesproken. De heer Algra legde uit. dat kabinets formaties in ons land altijd zo moeilijk zijn, omdat niet één partij de meerder heid heeft. Hoe een kabinet ook wordt samengesteld, de KVP is er altijd bij betrokken .Uitvoerig ging het Kamerlid in op het radio- en televisiebeleid. De heer D. Algera uit Noordwijk ver geleek in aansluiting op de toespraak van de heer Algra de radio- en strijd met de schoolstrijd. Ds. A. Kret uit Leiden verzorgde de avondsluiting. Crescendo uit Sassenheim verleende muzikale medewerking. Zuivelavond Lisse LISSE De plaatselijke inelkhande- laren hebben in samenwerking met het Zuivelbureau een zuivelavond gehouden, gisteravond in het KAB-gobouw. Me juffrouw De Waard van het Zuivel bureau beklemtoonde het belang de zuivelprodukten, waarbij zij enige kleurenfilms liet zien. In de pauze kre gen de dames verversingen aangeboden, Ook werd een prijsvraag uitgeschreven. tal van prijzen waren verbon. den. LISSE Dat men niet te lang meer wil wachten om tot een gemeen schapshuis annex sporthal te komen, over welke plannen wij enkele maan den geleden reeds uitvoerig schreven, bleek wel uit het feit, dat de raad na behandeling van dé gewone agenda op de laatste vergadering een en ander nader besprak en een „aanloopbedrag" van tienduizend gulden op tafel legde. Het gemeenschapshuis zal in een behoefte moeten voorzien, want niet alleen breidt Lisse zich uit, maar ook zullen enkele van de thans be schikbare vergaderzalen binnenkort verdwijnen, wellicht zelfs ook Witte Zwaan". restaurant, van waaruit beide gebou wen kunnen worden bediend. Men acht het plan Blokhuis, tussen Kanaal- De veilinghallen, waarin thans onder meer de bloemenfeesten worden ge houden, zijn uiteraard niet berekend op feestelijke of intieme bijeenkom sten. Het K.A.B.-gebouw wordt ge sloopt in verband met de aanleg van goede verbindingen met Llsse-Oost. In de Mariënburcht wordt een kleuter school gevestigd en het is mogelijk dat ,,De Witte Zwaan" verdwynt in band met de aanleg van een westelijke omleidingsweg direct langs de dorps kerk. die bij de Nassaustraat aan de Heereweg zal beginnen en ter hoogte van de Hervormde kerk uitmondt in de verkeersader Heereweg-Lisse-Oost. Het stichtingsbestuur voor het ge meenschapscentrum heeft een goed op gezette enquête gehouden (waarvoor bij het ministerie van maatschappelijk werk veel waardering bestaat), die wel aantoont dat men in Lisse met dorpshuis heel blij zou zijn. Deze week vergaderde het stichtingsbestuur met vertegenwoordigers van het ministerie over de bouwplannen. Twee-eenheid Het ligt wel in de bedoeling bij het gemeenschapshuis een sporthal te doen verrijzen, zo. dat beide voorzieningen een twee-eenheid vormen. Bovendien denkt men over de plaatsing van een LISSE Morgenavond om acht uur houdt dr. ir. E. J. Fortanier uit Wa- geningen voor Theorie en Praktijk in De NachtegMJ »?g(ug met dia'». LISSE j3e fotoclub bollenstreek vergadert morgenavond om acht uur in de filmzaal van het laboratorium voor bloembollenonderzoek. LISSE Donderdag 8 april hoopt het echtpaar VermcyR(jsdam zjjn gouden huwelijksfeest te vieren. De bruidegom Is in Lisse erg bekend, doordat hij jaren lang meteropnemer-incasseerder bij het gas- en waterbedrijf was. De heer Vermey is uit Leiden afkom stig, zijn bruid werd in Oegstgeest ge boren. Uit het huwelijk zijn zeven doch ters geboren, die allen in Lisse trouw den. Er zijn 21 kleinkinderen en 1 ach terkleinkind. Twee gehuwde dochters ai in Kalamazoo (USA). Eén Wandelmars Lisse LISSE Zaterdag 10 april houdt de wandelsportvereniging DJO de derde Keukenhofwandeltocht. Men kan zowel individueel als in groepsverband mee doen. De afstanden zijn 5, 10 en 15 km. Gestart wordt 's middags van één tot twee uur bij het HBG-gebouw aa Grachtweg. Inschrijfadressen: G. Lubbers Meer- en Houtstraat 28; mevrouw De Ridder, Doormanplein 28 en J. Brussé. von Bönninghausenlaan 13 Wijkavond Katwijk KATWIJK AAN ZEE Gisteren werd in het gebouw naast de Oude Kerk een wijkavond gehouden die in het teken stond van het lijden en de opstanding. Na een kort openingswoord door de wijkpredikant ds. A. Vink werd het woord gegeven aan ds F. J. Broeyer. de vroegere Katwijkse predikant, die mo menteel hulpprediker is in Hoogmade. hield een Ujdensoverdenking. Ver der volgden declamaties door de heer •an Duyvenboden. Ook werd een paasvenhaal gelezen hen komt morgen naar Holland i het te vieren. a bruidegom zijn goed gezond met plezier in een bejaarden woning van Rustoord. Achterweg 19a. Op 8 april wordt 's middags van vier tot vijf uur in De Witte Zwaan een recep tie gehouden. straat-Julianastraat-Wilhelminastr., de meest geschikte plaats voor het toe komstige vergader, en sportcentrum. Zoals bekend, zal in deze contreien ook het nieuwe gemeentehuis worden gebouwd. Combodienst in Leiderdorp LEIDERDORP Zondag 4 april wordt in de aula van de chr. school Zijlkwartier aan de Splinterlaan een combo-jeugd- dienst gehouden, die om de twee maan den daar wordt voorbereid. .Naast eer aantal bekende liederen, wordt er ook een nieuw lied gezongen nl. „Kijk naai de sterren". Het onderwerp van de prediking zal zijn „Petrus en Judas". De teksten, die aan dit onderwerp ten grondslag liggen, zijn: ,.En hij ging naar buiten en weende bitter", en „En hij ging heen en verhing zich". Waarom loopt het met de een zo heel anders dan met de ander? Heeft Jezus Christus hier nog iets mee te ma ken? De diensten, die om 7.30 uur beginnen, worden goed bezocht. Men kome dan ook zo vroeg mogelijk. Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! IJMUIDEN De schelvis heeft zich voor het grootste gedeelte verplaatst van 67 NB naar 60 NB. Uiteraard zijn de Nederlandse schepen er achter aan gegaan. Zü hebben weer naar hartelust kunnen vangen, sommige vaar tuigen brachten bet tot een dagtotaal van 400 kisten. Het betrof voorna melijk de kleinere soorten, maar daar was men ook tevreden mee. Veel geld brengen die weliswaar niet op. maar door de hoeveelheid is toch een lonende besomming te maken. Temeer daar de meeste andere vissoorten verstek laten gaan. Soms komt men wat haring tegen doch de makreel bijvoorbeeld is in geen velden of wegen te bekennen. Op 61 NB en iets daarboven treft tamelijk veel koolvis aan. Deze vissoort de laatste dagen in grote hoeveelhe- aan de markt met een sterke prijs daling tot gevolg. Verscheidene partijen draaiden al door en dat is in een hele tijd niet gebeurd. Dat is een strop voor de schepen van de verre visserij, die hierdoor helemaal niet tot een lonende besomming kunnen komen. Met de tongyisserij ging het iets beter. Tussen 54 en 55 NB haalden sommige vaartuigen vannacht een totaal van 5C kg. De schol laat zich moeilijk vangen Erg rouwig is men daar niet om daar deze vissoort thans in een bijzonder slecht vel steekt. Onder de Nederlandse kust valt voor de loggers en kotters minder te beleven. Hun beste trekken leverden niet meer dan tien kg tong twee a drie manden andere vis op, hoofdzakelijk magere schol en wijting. Wat er was In IJmuidcn lagen slechts tien vaartui- sn aan de markt Toch zorgden zü nog jor 5.831, kisten vis, waarvan 430 kis ten schelvis, 1880 kisten radio, 280 kisten wijting. 100 kisten gul en kabeljauw, 80 kisten kleine gul, 1750 kisten koolvis, kisten haring. 100 kleine kisten ha ring, 1 kist makreel, 110 kisten schol. 90 kisten diversen, 10 stuks sMjve kabel jauw en 1500 kg tong. De scholaan- bestond alleen uit drietjes. Deze brachten in het gunstigste geval f 26 veel meer slechts f 17 op. De grote schelvis was iets duurder, maar het hield op met een gunstigste no tering van f 44. De kleinere soorten wa ren door de grote aanvoer heel wat min der in tel. Grote partijen werden opge houden en werden toegewezen aan de vismeelfabrièk of de zogenaamde katten- centrale. De grote gul haalde eveneens een betere notering en werd bij de eerste af slag ingezet op f 61. De kleine gul stond er heel wat slechter op en moest met gemiddelde notering van f 25 genoegen nemen. De tong handhaafde zich onge veer op het peil van de voorgaande dag. De kabeljauw was tamelijk schaars en bereikte dientengevolge een betere no tering met als top f 150. Vandaag aan de markt In IJmuiden verschenen vandaag on der meer aan de markt de VL 112 Bets en Gerda met 1310 kisten, de IJM 25 Juliej Streiff met 960 kisten, de KW 101 Nestor met 1110 kisten, de VL 131 Petronella met 950 kisten, de SCH 171 Cornelis Vro- Ujk Fzn. met 970 kisten en de VL 14 Margaretha met 1040 kisten. In Schevenlngen In Schevenlngen werden aangevoerd 350 kisten schelvis, 400 kisten radio. 80 kisten wijting, 110 kisten gul en kabel jauw, 700 kisten koolvis, 250 kisten ha ring. 100 kleine kisten haring. 12 kisten makreel. 150 kisten schol. 1200 kg tong en 200 kg heilbot. Bomen en speldjes in Voorschoten VOORSCHOTEN Circa 200 school kinderen van de 5e en 6e klassen heb ben gistermiddag na schooltijd hon derd bomen geplant in het Frans Hals plantsoen. Wethouder G. Schrama sprak hen tevoren toe in de Bethanië- school en na afloop kregen alle kin deren een speldje. Raiffeisenbank in Voorschoten groeide VOORSCHOTEN In het 57ste jaarverslag van de Coöp. Raiffeisen bank wordt medegedeeld, dat de krachtige ontwikkeling van de laatste jaren zich ook in 1964 heeft voortge zet. Het balanstotaal steeg tot f 9.900.000,- tegen f 8.600.000,- in 1963' tervvyl de spaargelden toenamen met f 1.100.000'- tot f 8 500,000,- De totale omzet van de bank bereikte in 1964 een hoogtepunt, want deze nam toe met niet minder dan f 32.500.000,- tot f 138.500.000.-. Aan hypotheken, voorschotten ningen, waar tegenover de aflossingen f 400.000.. bedroegen. Dientengevolge nam ook het financiële resultaat toe. zodat na de gebruikelijke afschryvingen en reserveringen een bedrag van f 20.225.65 aan de reserve kon worden toegevoegd, waardoor het reservefonds thans f 211.100,- bedraagt. Plantenavond voor vrouwen in Voorschoten VOORSCHOTEN tn de ontmoe- tingshal van de Hervormde kerk werd voor de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Voorschoten, het een en ander uitgelegd over bloe men. planten en tuinaanleg door de heer A. Wetselaar. medewerker van de Hortus Botanicus te Leiden. Hij sprak over de functie van de plant vroeger en nu en daarbij werd een serie dia's vertoond. Eveneens werd aandacht be steed aan sturingsmogelijkheden, waarbij kleur en verspreiding van geur ook belangrijke factoren zijn. De heer Wetselaar merkte o.m. op, dat de stad Leiden voor recreatie in parken en plantsoenen niet veel mo gelijkheden biedt. Daar tegenover staat, dat verscheidene singels van grote schoonheid zijn. Vele Lcidenaars brengen graag een bezoek aan de Hor tus. waar men van uitzonderlijke plantengroei kan genieten. Daarbij is de Victoria Amazonica (de plaats van herkomst) genoemd, wereldberoemd. Na de pauze volgde eeh serie dia's, waarbij voornamelijk de kleurencom- positie ter sprake kwam. De leden konden vragen stellen. VOORSCHOTEN GEBOREN: Mar- H. z v Hendrik P Olivier en Maria E W Neuteboom; Catharina W. d v Die- d-rich T van Manen en Jansjc H Valk: Hester Carols, d v Jacob P Turion en Cornelia M A Vermeulen; Petrus Th. z v Theodorus W J de Bruyn en Johanna Bartel?; Hugo, z v Adriaan J van den Berg en Catharina A Wondergem: Arie. z v Corelts Rijsdam en Antje Visser; Edward F. z v Karl H W Spiegel en Anna M C van den Boogert; Ellen, d v Pieter Winkel en Tine N de Wit: Ro land. z v Gerrit H Radstaake en Ca tharina C Geisler. ONDERTROUWD: Pieter A Terlouw i Math i 1de L Raven sbergen. OVERLEDEN: Helena G van Meilrs. 76 j: Jacobus Meyer, 85 J. De vier middelen verenigd in één tablet Chefarine „4"- ieder afzon derlijk al beroemd - werken teza men nóg beter en helpen vaak dan, wanneer andere middelen falen. Eén der bestanddelen is het be trouwbare maagmiddel Chefarox. Wanneer er teveel maagzuur ont staat, wordt dit door Chefarox geneutraliseerd. Dode vis op strand door afval in zee NOORDWIJK De laatste dagen wor den op het strand tussen Schevenlngen en IJmuiden duizenden jonge vissen getroffen, vooral bü Noordwük. De bio logen van het Rijksinstituut voor Vis- sery-Onderzoek te IJmuiden gaan thans de oorzaak na. Zy menen al een spoor gevonden te hebben doch pas wanneer zy volkomen zekerheid hebben, zullen zÖ gegevens verstrekken De visiiwasie bestaat uit allerlei soor ten: schol, wijting, gul. kabeljauw, poon en wat niet al. Er zijn soms zeer grote vissen bij van wel 50 centimeter lang. Hoewel dus nog niet kan worden gezegd waaraan deze massale sterfte te wijten is, staat wel vast, dat het iets te maken heeft met de verontrekadging van het zeewater door een instantie aan de wal. De dood van de viasen is géén gevolg van het lozen van afvalstoffen door INoordzeekoor in De Rank NOORDWIJK AAN ZEE Maandag avond om acht uur geeft het Noordzee- koor een uitvoering in De Rank mt listische medewerking van Frans Schalk. Directie Louis Peeters, begelei ding Ria CLere RDC winnaar van liet vierdorpentoemooi RIJNSBURG Het is RDC. opnieuw gelukt de eerste plaats te veroveren in het vierdorpen (dam) toernooi. Het is voor R.D.C. 1 een goed seizoen geweest, want eerst wist het kampioen te worden in de overgangsklasse LD D.B en nu boek te het dus succes in het vierdoruentoer- nooi. Het team moet nog eenmaal win nen om de wisselbeker definitief in be zit te krügen De uilslagen van de strijd tegen K D C 1 (eindstand 137) luiden: J Zwaan (KDC)N. B. J- Imming (RDC) 20. Fr. SpierenburgD. Kromhout 02. J PassehierW. Leeuwenburg jr. 11 A. van BeelenC v- d, Bosch 2—0. T v. d- PlasG. van Zuylen 02. J. Schone- veld sr. J. v. d. Mey 02. J. Heems kerk—P. van Egmond 0—2. H. Klinken bergA Schaddelee 02. J. van Duiven- bodeJoh. Kromhout 2—0. J, Schone- vetö jr.—D- van Egmond 0—2 van Zuilen wist uit de negentien wedstrijden 30 punten te vergaren. Num- twee is P- van Egmond met 26 punten, nummer drie D van Egmond met 22 punten. Verkeersongelukken HILLEGOM De bromfietser G. W. uit Breezand botste gistermiddag om streeks 12 uur tegen de achterkant van een stoppende auto. Hy liep een shock op en verwondingen aan zyn handen en moest in het Diaconessenhuis te Haarlem worden opgenomen. Drie uur later was er materiële schade doordat een op de Van den Endelaan rij dende automobilist zijn voertuig niet tij dig tot stilstand bracht toen een ervoor rijdende automobilist stopte om daarop rechthebbend verkeer voorrang te geven Voorts was er materiële schade bij in haalmanoeuvres in de Van Meerbeek straat en in de Weeresteijnstraat. Internationale hulde voor Sassenheimse viervoeters SASSENHEIM Bij de jaarlijkse hondententoonstelling te Brussel, uit gaande van de „Société Royale Saint- Hubert", waren de gebroeders Schra ma uit de Vrouwenpolderstraat dit jaar aanwezig met twee Sint Bernhards: de kortharige Oar von Sauliam (3 jr) en de langharige Helga von HutwilL Beide dieren staan in de Zwitserse stamboekregisters ingeschreven. Onder de 25 ingezonden Sint Bern hards namen die van de broers een zeer goede plaats in: beide wonnen een eerste kampioensprijs. Helga werd daarbij dubbelkampioen, daar zij als de mooiste Sint Bernhard de „Prix spe cial" kreeg. Oar is nu voor de derde maal internationaal kampioen en twee maal nationaal kampioen. Helga werd voor de eerste maal dubbelkampioen. op de Hofstad-hondenshow in januari te 's-Gravenhage werd ze voor de eer ste maal nationaal kampioen. SASSENHEIM Gistermiddag tegen 1 uur gaf een vrachtwagen op de krui sing Sassenheim-Noord, geen voorrang aan een bromfietser. Deze kwam te vallen: de bromfiets werd zwaar be schadigd. Ongeveer half 3 reed een andere bromfietser tegen een perso nenauto die van de Haven de Hoofd straat opkam. Hierbij liepen de auto en bromfiets slechts lichte averij op. SASSENHEIM Dinsdagmorgen, om streeks half 11 moest een vrachtwagen in de Hoofdstraat afremmen voor een stilstaande bestelwagen. De bestuurder van een achteropkomende personenwa gen hield niet voldoende afstand', waar door hij op de vrachtwagen reed. De auto liep aan de voorzijde zeer ernstige schade op, de vrachtwagen' werd slechts licht beschadigd. Sparen in Valkenburg VALKENBURG In maart werd bij de rijkspostspaarbank f23.164,56 ingelegd en f5.209,31 terugbetaald. Poging tot moord in Tilburg - dader in arrest TILBURG De 36-jarige Tflburgse radio- en televisiehandelaar H. Schouten, is gisteravond het slachtoffer geworden van een poging tot moord gepleegd door een 29-jarige gehuwde drukker uit Rycn. Het slachtoffer werd met zeer ernstige verwondingen aan hoofd en handen in het ziekenhuis in Tilburg opgenomen. Voor gedeeltelijke blijvende invaliditeit wordt gevreesd. De drukker is na bet plegen van zijn daad in zijn woning in Rijen aangehouden en ingesloten. De drukker had enkele weken gele den een televisietoestel gekocht bij S. maar niet voor financiële afwikkeling ge zorgd. Gisteravond werd de handelaar opgebeld door de drukker, die voorgaf op weg naar Tilburg te zijn geweest maar wegens defect aan zijn brommer niet te kunnen komen. Afgesproken werd toen, dat S. met zijn auto naar Rijen zou komen en samen met de drukker naar Tilburg zou rijden waar hij bovendien nog bij een bewoner aan de Delmenveg moest zijn. Vanuit de auto van S. werd gezamenlijk in het donker naar het aangegeven huis nummer gezocht. Toen S. zich ver voor over boog, werd hij door de drukker on verhoeds met een bijl aangevallen en op het'hoofd geslagen. Half uit de auto ge stapt moest S. nog meer slagen incasse ren. De Tilburger trachtte met zijn han den de slagen boven het hoofd af te we ren. doch werd zo gewond, dat de vin gers van beide handen vrijwel werden afgehouwen. Op zijn geroep snelden bewoners van de Delmenveg toe. verleenden eerste hulp en waarschuwden de politie. De drukker heeft zich tijdens de verwarring uit de voeten gemaakt en de byl die hij kenne lijk van huis had meegenomen, weg geworpen. Op verklaringen van het slachtoffer zelf kon de Ryenaar in zijn woning, waar ook diens bebloede kleren werden aangetroffen, worden gearresteerd. De bijl werd door een speurhond in een tuin nabij de Delmerweg teruggevonden. De motieven die tot deze daad hebben geleid zyn nog niet bekend. Spaans vliegtuig stort neer: 50 doden TANGER Zoals wij reeds gisteren in een deel van onze editie hebben ge meld is een door een Spaanse lucht vaartmaatschappij gecharterd vliegtuig in de Straat van Gibraltar neergestort. Daarbij zijn echter niet 49 maar blij kens de laatste berichten 50 personen, onder wie een Nederlandse vrouw, om het leven gekomen. Slechts drie van de 53 inzittenden, overleefden de ramp. Zij werden later door reddings boten uif zee opgepikt en naar een zie kenhuis in Tanger overgebracht. De drie geredden blijken Scandina- viërs te zijn, onder wie een Deen met één arm, die naar de Spaanse vissers boot Virgen del Camillo zwom, die hem en twee vrouwelijke passagiers oppikte. De 45-jarige Eric Cedermann. zo luidt de naam van de Deen, die enkele jaren geleden zün linkerarm'moest missen, kon niet zeggen hoe het ongeluk zich had voorgedaan. „Plotseling" had hij in zee gelegen zich vastklemmend aan een stuk hout. Een van de twee vrouwen, lag gis termiddag in ernstige toestand, bewuste loos in een ziekenhuis in Tanger. Volgens de directeur van het relsbu-' reau in Malaga dat het vliegtuig, een' Convair van de vliegtuigmaatschappyi Iberia, had gehuurd, bevonden zich onden de passagiers behalve Scandinaviërs. nogT een Duitser, een Oostenrijker twee Ame-' rikanen. drie Britten en een Nederlander. De bemanning besfond uit vijf Span jaarden. één meer dan gebruikelijk, na melijk een stewardess in opleiding. Intussen wordt uit Tanger vernomen, dat 46 of 47 lijken zijn opgevist en naar Cadiz, in Zuid-Spanje. zijn overgebracht. tussen goud en diamant in Hillegom HILLEGOM Zaterdag viert het echt paar H. Hoogervorst-W. Hoogervorst-van der Meer zijn 55ste huwelijksfeest. De bruidegom is 70. zijn vrouw 76 jaar. De familie telt thans 8 kinderen. 34 klein kinderen en 3 achterkleinkinderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5