Verdeelsleutel va Cals is 5-5-3 3 C.V.V. velde Rijnsburgse Boys met buitenspelgoal l/Uulerhnll uur Formateur liep in aprilgrap \t: IBM zal na tien jaar 5000 man werk neven vast in lift Ned. zaterdagelftal won van Fortuna (VI) Herstelbank verwacht hogere produktie Pas in tweede verlenging Eur. zwemtitels worden in Utrecht betwist NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 APRIL 1965 Deze week nog beginnen met portefeuilles?* ★|#3r7'' 20',de' stroom (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG De derde fase van de formatie-Cals is nu ingegaan en dat betekent dat de formateur en de fractieleiders vandaag zijn begonnen een ontwerp-regeringsprogramma in hoofdlijnen op te stellen. Daarin ko men behalve de compromissen over de controversiële punten ook ande re zaken, die niet moeilijk liggen. Alles zal nauwkeurig moeten wor den geformuleerd om misverstan den bij voorbaat uit te sluiten. Deze bezigheid vergt tijd en de formateur schijnt er dan ook enkele dagen te willen uittrekken. Gisteravond liet hij tenminste weten, dat hy niet verwacht vóór volgende te kunnen beginnen aan de vierde fase van zijn formatie: de zetelverdeling. „Er moet in de derde fase ontzettend veel op papier worden gezet", zei mr. Cals' directe omgeving. De formateur heeft deze derde fase de minst moeilijke van de zes ge noemd en daarom wekte het enige verwondering dat hij er niettemin enkele dagen over wil doen, temeer daar hij bij de uitwerking van het regeringsprogram veel wil overlaten aan de kandidaat-ministers. Mr. Cals heeft echter de voorgaande fasen sneller beëindigd dan hij aanvankelijk had voorspeld en politieke waarne mers sluiten dan ook niet uit, dat deze week toch nog kan worden be gonnen aan de zetelverdeling en wat daarmee samenhangt: de concrete ver deling van de portefeuilles (die aan deze en deze aan gene partij), de de partementale indeling, de coördinatie tussen de ministeries, de positie van de minister-president en de vice- premier(s) enz. Zetels Bij de zetelverdeling gaat het natuur lijk in de eerste plaats om de vraag hoe veel zetels elke partij moet hebben. Het demissionaire kabinet-Marijnen telt 13 posten Blijft dit aantal gehandhaafd, dan zal formateur Cals naar alle waar schijnlijkheid de volgende verdeelsleutel kiezen: 5 KVP. 5 PvdA en 3 ARP. Een verdeling volgens het schema 6-5-2 is voor de ARP niet aanvaardbaar, omdat ze meent dat ze dan als kleine partij in het kabinet tussen de ..grote broers" in de verdrukking zou komen. Daarmee hangt samen de overweging, dat bij 6-5-2 de protestants-christelijke invloed in ,de regering in vergelijking met de bestaande situatie zou worden gehal veerd, want tot dusver hadden ARP en CHU samen 4 zetels. Bij de verdeelsleutel 5-5-3 gaat de KVP, die in het kabinet-Marijnen 6 por tefeuilles had, er kwantitatief op achter uit. maar dat kan kwalitatief worden gecompenseerd door de KVP naar ver houding meer „zware" zetels toe te ken nen dan de andere partners De KVP zal natuurlijk wél 6 zetels claimen als tot Temperaturen s middags hoger DE BILT Het centrum van het hogedrukgebied op de Noordzee, dat het weer in onze omgeving beheerst, trekt langzaam in de richting van ons land. Rondom het hogedrukgebied be wegen storingen van kleine omvang, die vrijwel geen invloed op het weer in onze streken uitoefenen. In de afge lopen nacht ontstond in vrijwel het ge hele land mist of laaghangende bewol king, die vanochtend echter aan oplos sing onderhevig was. In de komende nacht kan er tengevolge van een sterke temperatuurdaling tot om het vries punt opnieuw mist of lage bewolking ontstaan, maar deze zal overdag vrijwel overal weer verdwijnen, waarna op zonnig weer kan worden gerekend. De temperatuur zal morgen in het alge meen tot iets hogere waarden oplopen dan vandaag. ZON EN MAAN Vrijdag 2 april: zon op 6.13, onder 19.15; maan op 6.52, onder 19,50. Vrijdag 2 april: nieuwe maan. HOOGWATER SCHEVEN1NGEN 2 april: 3.40 v.m. 15.56 n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen uitbreiding van het aantal portefeuilles zou worden besloten. Men zoi instelling kunnen overwegen aparte post voor Europese zaken op het ministerie van Buitenlandse zaken of voor ruimtelijke ordening op het depar. tement van Volkshuisvesting en bouw nijverheid. Het zijn oude denkbeelden, waarvan de verwezenlijking op zichzelf niet zo noodzakelijk lijkt, maai oplossing zouden kunnen bieden als bij de zetelverdeling problemen rijzen. Uitbreiding van het aantal departe menten is zeer onwaarschijnlijk Dat een beslissing die men niet halverwege een parlementaire periode neemt, zeker niet nu de commissie-Donner nog op de hele departementale indeling studeert Namen noemen Zoals wij deze week reeds meldden, denkt formateur Cals twee vice-premiers voor het nieuwe kabinet aan te trekken: een socialist en een antirevolutionair. Die zouden dan tezamen met de minis ter-president die ongetwijfeld weer van KVP-huize zal zijn en misschien mr. Cals zal heten een soort kern kabinet gaan vormen, dat de discussie allerlei belangrijke zaken in de plenaire ministerraad voorbereidt en in het kader van het hele regeringsbeleid sterk coördinerend optreedt Hoewel de vijfde fase van de formatie- Cals: het aantrekken van kandidaat- ministers. nog niet Is aangebroken, ont komen politieke waarnemers toch niet het noemen van namen. Dat Is lich telijk voorbarig, maar toch wel sympto matisch voor het groeiend optimisme de kansen van mr Cals. Men ver onderstelt. dat van de huidige demissio naire ministers de KVP-ers Bogaers. Veldkamp en De Jong en ook de a.r ice-premier Biesheuvel in het nieuwe kabinet zullen terugkeren Minister van defensie De Jong wordt zelfs niet kans voor het minister-presidentschap ht als mr. Cals voor de eer zou be danken Over de bezetting van de res terende 9 (of meer) zetels wordt druk gespeculeerd en het ..kabinetje-maken is In Haagse politieke kringen een ge liefkoosd gezelschapsspelletje geworden. KVP moeilijk Men mag overigens aannemen, dat ook de drie fractieleiders al in eigen kring naar kandidaat-ministers uitkijken. Voor KVP is dat een moeilijker probleem voor PvdA en ARP „Ik kan ze wel uit de voorraad leveren", zei dr Von deling dinsdag. De KVP heeft echter niet gek veel capabele figuren die het ministersschap ambiëren. De ervaringen bij vorige formaties hebben dat wel uit gewezen. Reden waarom de KVP vurig hoopt, dat haar beste geestverwanten uit het kabinet-Marijnen bereid zullen zijn de nieuwe ministersploeg over te stappen. Maar nogmaals: het noemen van na- ten wordt pas echt actueel als de par tijen het er over eens zijn geworden welke zetels zij krijgen. Zover zijn ze nog niet, ondanks het hoge tempo van de formateur, waarvoor iedereen bewon dering heeft Het is psychologisch van groot belang dat mr. Cals de vaart erin houdt. Tempovertragingen geven de partners gelegenheid eventuele bezwa- breed uit te meten en dat kan voor een formatiepoging fataal zijn. 1 april De kabinetsformatie blijkt ook ob ject te zijn geworden van 1 april grappen. Een Haags dagblad meldde gisteren, dat de fractieleiders van morgen op Plein 1813 speldjes zou den uitreiken. Minder doorzichtig was een stunt van het secretariaat vai Sociaal-economische raad, dat allerlei belanghebbenden een brief zond waarin werknemers-vertegen woordigers stelling namen tegen de huurpolitiek. Ook formateur Cals en tenminste één van de drie fractielei ders zijn erin getrapt AMSTERDAM De gemeente ei Internationale Bedrirfsmachines overeengekomen dat IBM de produktie van IBM-kantoormachines voor de reldmarkt buiten Amerika te Amsterdam zal samentrekken. Hiervoor zullen tien jaar nodig zijn en dan zullen er 5000 r sen werken tegen thans 600. Men zal be ginnen met een opleidingscentrum, eerste deel der concentratie zal in voltooid zijn. De waarde van de uitvoer IBM te Amsterdam is thans f.100 miljoen LEEDS UNITED IN CUPFINAL LONDEN Leeds United zal de tegen stander zijn van Liverpool in de finale het toernooi om de Engelse voetbal beker. Het team uit Leeds bereikte giste- roor de eerste maal ln zijn historie de eindstrijd door de „replay" tegen Manchester United met 10 te winnen. Het zag er lang naar uit. dat dc uitslag venals die van de eerste ontmoeting issen Leeds en de Mancunians 00 zou orden. Maar een minuut voor het einde braent een trefrer van rechtshalf Billy Bremmcr van Leeds de beslissing. met veel spanning tegemoet geziene ontmoeting Kreeg een uiterst sensationeel einde. Ongeveer een minuut voor tijd beging N'orbert Stiles een overtreding in de middencirkel. De vrije trap werd snel genomen door Leeds-rechtsbuiten John Giles. De hoog voor het doel geplaatste bal werd door Bremmer achterwaarts in gekopt. Het doelpunt bracht een groot deel van de 46.000 toeschouwers in een extase. Na de wedstrijd ontstonden opgewonden taferelen op en rond het veld. Terwijl de dolgelukkige Leeds- Spelers tn tnomi van ner Veld werden gedragen, uitte de teleurgestelde aan hang van de Mancunians zien in nega tieve zin. Scheidsrechter Windle aie ook de eerste ontmoeting had geleid, ove rigens tot misnoegen van veien werd door een toeschouwer knock out gesla gen. De referee kon slechts met moeite onder politiebewaknig dc kleedkamer bereiken. Leeds' vooruitzichten op het winnen in het league-kampioenschap en de be ker werden gisteren nog vergroot. Titel kandidaat Chelsea verspeelde uit tegen Everton een kostbaar punt (11). fn de eerste divisie verloor voorts Aston Villa thuis met 23 van West Ham United. In eeede divisie klopte Leyion Orient Plymouth Argyle met 20. Wielrennen De t»eig Willy Bock- landt heeft gisteren met een voorsprong 35 sec op zijn naaste belagers de Waalse Pijl gewonnen. Zijn tijd over de 177 km was 4 uur 40 min. De uitslag verder: 2 Georges van Coningsloo (België); 3 Piet Rentmeester (Neder land) 4 Robert Lelangue (België»; 5 Vic Schil (België); 6 Jo van der Vleuten (Nederland), allen op 35 sec BREDA Anderhalf uur hebben gister avond een aantal bezoekers en ver pleegsters van het Ignatdus-ziekenhuis te Breda in de lift doorgebracht, doordat de stroom was uitgevallen. Twee liften bleven tussen de ver diepingen steken. In de schouwburg heb ben 600 tot 700 mensen van acht uur tot vijf voor negen in een aardedonkere zaal gewacht op het optreden van de hypnotiseur Johan Vroegop. Een p3ar minuten nadat ze weg waren gegaan, floepte het licht weer. Vissend jongetje verdronken APPINGEDAM De 11-Jarige Johan Hommes is gistermiddag ln het Damster- diep verdronken De Jongen was met twee vriendjes stekelbaarsjes aan het vangen, toen hij op een glad gedeelte m de beschoeiing uitgleed en in het r plaatse drie meter diepe water viel. AMSTERDAM Vannacht is de 48- jarige meubelbekleder P. Enthoven niet /an zijn woning in Osdorp in botsing gekomen met een auto van de wegen- acht. De man was op sla, dood De 35-jarige wegenwachter J- Duivels hof uit Amsterdam werd met hoofdwon- naar het ziekenhuis vervoerd, maar na te ziin behandeld naar huis te rugkeren. Speleologe is tijdelijk kleurenblind NICE De 26-Jarige grotonderzoekster Josie Laurens, die 88 dagen |n een onder aardse spelonk heeft doorgebracht, lijdt aan tijdelijke kleurenblindheid. Deze con clusie trokken de artsen die Josie in het ziekenhuis hebben geobserveerd. Haar gezondheid is echter uitstekend. Bouw Hemspoorweg- tunnel begint in'67 AMSTERDAM In 1967 wordt, zo heeft het rijk toegezegd, begonnen met de bouw van de Hemspoorwegtunnel. De verwachting is dat deze omstreeks 1972 gereed zal zijn. Dit heeft de Am sterdamse wethouder dr. J. M. den Uyl gisteren meegedeeld tijdens de begro tingsbehandeling in de gemeenteraad. Vader trapt zoontje dooddrie jaar ROTTERDAM De rechtbank heeft de twintigjarige loswerkman P. J. A. van V. uit Rotterdam conform de eis veroor deeld tot drie jaar met aftrek. De loswerkman had vorig jaar zijn drie maanden oude zoontje zo ernstig mishan deld. dat het aan de daarbij opgelopen ernstige verwondingen overleed De burgemeesters R. Metjers (Krim pen aan de Lek). A. Boer (Zevenhuizen) en C. J van Bommel (Heinenoord) gaan 1 april met pensioen- In aantrekkelijke wedstrijd: 6-5 sportredactie) ZEIST De aan. trekkeljjke en doel puntrijke wedstrijd tussen het voorlopig Ned. zaterdagelftal en het Vlaardingse For tuna (de zaterdagvoet ballers wonnen met 65) zal de keuze- commissie dinsdag avond ongetwijfeld enkele dingen hebben geleerd. Met nog drie weken voor de inter land tegen Frankrijk moet er stellig in de nationale selectie nog worden schrapt en verbeterd wil men in Parijs beslagen ten Us komen. Waren het sterke spel van linksbinnen Pannen (WVF) en de knappe midden linie Koelewijn en vooral Visser en Van Elderen duidelijke lichtpunten, in nega tieve zin moest toch worden geconsta teerd dat de backs Van Soeren en Mooi- broek alsmede rechtsbuiten Zuiderveen zwakke schakels waren. Daarbij kwam dan nog het niet altijd even gelukkige optreden van keeper De Joode die niet bij alle doelpunten vrijuit ging en enkele malen te laat was met het waarschuwen van zjjn achterspelers, waardoor ver de situaties ontstonden. Ook linksbuiten Vedder, die heel goed begon, voldeed niet geheel aan de verwachtingen, maar heeft nauwelijks meer concurrentie nu Slag- Sportieve strijd om Zilveren Molen gasverwa^^!^-^ Z -Limburg Helsinki Stockholm z' Oslo Kopenhagen 2 17 3 0 6 25 8 0 windstil 18 5 17 9 0 2 13 -0 O 2 15 2 0 1 11 -1 0 2 13 0 0 1 13 -1 0 rindstll 20 6 0.- ITW 4 18 9 0 hndstll 21 8 0 no 8 20 11 0 i 2 20 10 0 DEN HAAG De Nationale Inves teringsbank (Herstelbank) merkt in het jaarverslag op. dat de vrij sterke eco nomische groei in 1964 de verwachtin gen niet onbelangrijk heeft overtroffen en dat in tegenstelling tot de verwach ting de spanning op de arbeidsmarkt niet is verminderd. De vraag is nog groter geworden. Wat de verwachte investeringen in 1965 betreft, maakt de krapte op de arbeidsmarkt arbeidsbesparende en kostprijsverlagende investeringen op grote schaal noodzakelijk. De Euro- markt doet de noodzaak van moderni sering toenemen. Door de toenemende consumptie ontstond toenemende be langstelling voor breedte-investeringen. De opschorting van de investeringsaf trek zal wel geen belangrijk uitstel van investeringsplannen hebben veroor zaakt, doch het bouwvergunningenbe- leid heeft in belangrijk sterkere mate tot uitstel van noodzakelijke investerin gen geleid. Wat de middelen voor in vestering betreft, zijn de reeds beken de resultaten van ondernemingen ver beterd of weinig gedaald, doch bij vele kleine ondernemingen zal men de loon kostenstijging niet geheel hebben kun nen goedmaken. Vooral bij onvoldoend gemoderniseerde ondernemingen zullen de resultaten gedaald zijn. De liquidi- teitskrapte in 1964 zal ongetwijfeld dc omvang der investeringen in 1965 be- invloeden. Of de spanning op de ka pitaalmarkt zal afnemen, valt moeilijk te voorzien. De belangrijke stijging van de produktiecapaciteit in 1964 zal de produktie in 1965 doen afnemen. De bank heeft in 1964 (1963) 161 (122) kredietcontracten afgesloten met een bedrag van f 172(77) miljoen. De aflos singen en annuleringen beliepen f 77,3 (53,8) miljoen, waardoor de uitstaande contracten tot f616.7 miljoen toenamen. Hiervan zijn er f 46,6(49.2) miljoen on der staatsgarantie en f 23.4(16.4» mil joen met deelneming van derden. Het debiteurenbedrag van uitstaande con tracten steeg tot f540 miljoen. Onder staatsgarantie zijn ontwikkelingslenin gen verleend, waardoor het totaal de zer leningen steeg tot ruim f 100 mil joen. Een eerste investeringskrediet voor Nederlands bedrijf in het buiten land is aangeboden. Van de investeringskredieten heeft f35,4 (26,1) min betrekking op de bouwnijverheid en f 163,1 (146,4) mil joen op de grote vaart. Het bruto-bedrijfsresultaat was f23.96 (21.28) miljoen tegenover f 2,68(2,52) miljoen onkosten, f 1,99 miljoen disagio en leningskosten. f 2.92(2,5) min. reservering deelnemingen en de biteuren, f 6,06(5.91) miljoen toevoe ging aan de extra-reserve ten goede. Voorgesteld wordt op aandelen B 314 (3Vz) procent dividend en op aandelen A 2 (2) procent De statutaire reserve wordt dan f32,54 miljoen, de extra-re serve f59,44 miljoen. (Van onze sportredacteur) LEIDEN. Elf moedige Rijnsburgse voetballers neb ben gisteravond in de tweede wedstrijd om de Zilveren Molen van LFC de landskampioen van de zondagama teurs CVV bijzonder lastig gemaakt. Beter gezegd, zij zagen zelfs kans de Rotterdammers, die in hun eigen inge wikkelde combinaties verstrikt raakten, zo onder druk te zetten dal deze een 20 voorsprong moesten prijsgeven. De Rijnsburgse Boys moesten echter toch het hoofd buigen. In de tweede minuut van de tweede verlenging maakte rechtsbuiten Van Baaren een doelpunt, waarvan iedereen een buitenspelsmaakje in de mond kreeg. Het maakte weliswaar een onbevredigend einde aan deze zeer aantrekkelijke en sportieve wedstrijd, maar de C. HEEMSKERK nederlaag werd er voor de Rijnsburgers alleen maar schuiuer eervoller op. Kutterink af. doch die stond ^ijn mar netje. Zes minuten na de hervatting beslisten de Rotterdammers de wed strijd in hun voordeel. Althans da' dacht iedereen, want bij weer een var de bliksemsnelle aanvallen kwam rechtshalf Lagendijk mee. liep goed door en verrastte de iets te laat reage rende Driebergen met een strakke schuiver Dc RijnsDurgcrs kwamen terug verrasten de tweeduizend toeschouwers met voortreffelijke en snelle combina ties. die steeds verwarring stichtten vooi het doel van Kutterink. Tien minuten na de tweede Rotterdamse treffer was het dan ook raak. Kutterink schoot slecht uit. Dick Heemskerk ving de bal voed op. gaf een cross-pass naar Jac den Heijer. die dankbaar gebruik maak te van een mistasten van rechtsachter Mommers (21). Steun Het publiek beeon de Rijnsburgers hun moedig optreden te steunen. Zelfs de neutrale toeschouwers deden mee dat ondervonden midvoor Wuyts rechtshalf Lagendijk. Wuyts vloerde tweemaal Van der Kwaak en daar biter Kroft niet erg sterk handelend optrad liet het publiek duideliik ziin mening weerklinken. Lagendijk trachtte na een ingewikkelde solo-actie een strafschop te forceren. Het leverde hem slechts een medelijdend en langgerekt ah-geroen od Riinsburgse Boys schiep zichzelf kansen. De Rotterdammers kwamen zc in de verdrukking, dat de hoekschop verhouding binnen enkele minuten tot 9—1 in het voordeel van de Rijns- burgers opliep. Er moest een doelpunt komen. De Riinsburgers verdienden het Misschien niet vanwege technische capaciteiten, maar toch zeker wel dank zij geestdrift Vijf minuten voor lijd gebeurde het. Jac den Heijer nam de hoeksehop, de bal werd onvoldoende weggewerkt en kwam weer bij hem terug. Toen volgde een harde schuiver dwars door het defensieblok heen naar de linker vleugel. En daar dook plotseling Cees Heemskerk op om met een lage harde schuiver een doelpunt te maken, dat geen Rijnsburger ooit van hem heeft gezien. De vreugde was groot en het scheelde niet veel of de Rijnsburgers speelden ae landskampioenen nog naar een neder laag. Maar dat had ook weer teveel van het goede geweest. boom van De Zwerver dit seizoen wegens studieredenen niet beschikbaar blijkt. Het arsenaal van voorhoede-spelers is overigens toch gering, want toen Kiel wegens een knieblessure een kwartier voor het einde uitviel kwam Bos ma als laatste aanvaller in het veld. Zodoende lijkt het op het eerste gezicht ook moeilijk voor het te egoïstisch en tak. tisch vaak dom spelende Zuiderveen een vervanger te vinden, tenzij men alsnog een speler buiten de kerngroep kiest, het geen meestal niet gebruikelijk is. Dat echter de laatste oefenwedstrijd op dins dagavond 13 april tegen Velox in Utrecht zal worden aangegrepen om een wat ster. kere achterhoede te formeren door moge lijk Nijland en Kralt of misschien v. d. Giesen als backs een kans te geven, lijkt zeer aannemelijk. 'Afgewacht dient te worden of de KC een tweede keeper wil testen. Nog steeds is er geen tweede kee per aan de centrale trainingsgroep toe gevoegd. Is het wachten op Van der Elf zoals Wat de wedstrijd zelf betreft moeten twee dingen worden opgemerkt. Beide ploegen boden elkaar in een niet al te hoog tempo volop gelegenheid te spelen, waarbij de doelpunten vooral van For tuna op vrij goedkope manier tot stand kwamen. Na 7 min. strafte Pannen bekwaam on voldoende wegwerken af en 1 min. later scoorde Nieuwstraten direct na een slor dige uittrap van Hooymans (2—0). Kort voor rust maakte een te lang combine rend Fortuna door Doesburg er via een buitenspeldoelpunt 21 van Na rust kwamen de goals met de regel maat van de klok. Na 8 min. besloot Kiel een fraaie rush met een harde voorzet, waarbij Hooymans de bal niet kon vast- krijgen en Zuiderveen gemakkelijk doel puntte, maar direct daarop blunderden Mooibroek en De Joode en de bü afwe zigheid van Verweel midvoor spelende Don had maar voor het intikken (32). Met een prachtig doelpunt na een pass van Nieuwstraten maakte Kiel, die lang zamerhand zijn draai vond. er 42 van, maar een te zachte terugspeelbal van Koelewijn liet De Joode kansloos en Don schoot weer in (43). Een strafschop van Koelewyn. na vasthouden van Zuider veen. betekende 5—3. nadat spil Visser, des morgens vader geworden van een tweede dochter, op de doellijn had gered. Direct daarop stompte De Joode by een mooi schot van Doesburg onder de bal door (54). maar met een keurig doel punt van Zuiderveen werd het 64 en tot slot door te ver opdringen van v. El- deren een van de vele malen via Doesburg 65. bij pijn Het aanvalsspel van CVV was dege lijker van opbouw en ook mooier var uitvóering. De Rotterdammers ontwik kelden een zeer hoog tempo en de ba) ging van man tot man. Maar dat spel letje lag de Riinsburgers wel. ondanks het feit dat zii met invallers voor Var Klaveren (Van der Kwaak stond dit maal spil). Dick Heemskerk (zijn jon gere naamgenoot was de vervangen er Bab Kralt (od de training in Zeist) moesten aantreden In de eerste helft wogen de partijen aardig tegen elkaar op, al waren dt bliksemsnelle aanvallen van CVV ge vaarlijker. De Rotterdammers combi neerden echter te lang. waardoor het ■errassend effect uitbleef. Rijnsburgse Boys was enthousiaster, speelde feller op de bal en doelpuntte net eerst. Cees Heemskerk bractit de bal goert op. doch gaf toen een tikje terug Jac den Heijer. Maar Cees liep en stond buitenspel. Twee mtn voor rust namen de CVV-ers een ver diende voorsprong. Van Baaren had de kunst van Heemskerk afgekeken, maar doelpuntte zelf. Verrassend ..gas-ervaring" achter) N.-Ierland verloor van Wales: 0-5 BELFAST Het Noordlerse voetbal elftal, dat twee weken geleden te sterk was voor het Nederlands elftal (21), heeft ditmaal In het Windsor Park In Belfast een zware nederlaag moeten in casseren. De Noordleren verloren met 05 van Wales Nederland ontmoet Nrd- Icrland volgende week woensdag ln het Feijenoord-stadlon ln een returnwedstryd voor de voorronden voor het wereld kampioenschap 196G De Noordieren hadden overigens de beste start. Zij zetten diverse gevaarlijke aanvallen op en leken op weg naar een nieuw succes, totdat Tottenham Hotspur- buitenspeler Cliff Jones in de 18e min. tegen de verhouding de score opende en de kansen keerden Aanvoerder Roy Vernon besliste de strijd in het voordeel van de Welshmen door vlak voor en na rust met twee fraaie goals de stand op 30 te brengen De Ieren speelden zonder veel over tuiging verder. De oppermachtige Welsh men voegden ten slotte nog doelpunten van Williams en Allchurch aan hun to taal toe, zodat zij als grote triomfators het Windsorpark verlieten. Na deze wedstrUd luidt de stand in het voetbalkampioenschap van Groot Brittannië: 1. Engeland 4 uit 2; 2 Wales 4 uit 3; 3 Schotland 2 uit 2; 4 Noord Ierland 0 uit 3 De ontmoeting Engeiand-Schotland op 10 april op Wembley zal uiteindelijk beslissend zijn. Ned. militairen te sterk voor België EINDHOVEN Het Ned. militair elftal heeft gisteravond op het PSV- terrein te Eindhoven de interlandwed strijd tegen België verdiend met 30 gewonnen. Alle doelpunten werden in de tweede helft van dit aantrekkelijke duel gescoord door linksbuiten Nico Mares (MW), die de Belgische doelman Coulonval (reserve-keeper van FC Luik) vele malen heeft belaagd met venijnige schoten. Voor rust waren de beide hardwer kende. maar improduktief spelende teams volledig aan elkaar gewaagd. Daarna toonden de in een hoog tempo opererende Nederlanders zich in tech nisch opzicht duidelijk de meerderen van hun tegenstanders en speelde de dikwijls felle strijd zich voornamelijk op de Belgische helft af. De meest opvallende spelers in de Nederlandse ploeg waren stopper Spin hoven (Xerxes), doelman Stuy (Telstar) de schier onvermoeibare Blauw witter Geestman, Bij de Beelgische militairen waren linksbinnen De Vrindt (Anderlecht), Van Snick (Herenthals) en Ghellynck (La Gantoise) de uit blinkers. Er waren ongeveer 4000 toe schouwers De return wordt 14 april in Brussel gespeeld. de beste medicijn Eind augustus in De Hommel redactie) UTRECHT H. is wel zo goed als zeker dat Nederland volgend jaar va tot en met 27 gust us voor eerst in Utrecht de Europese zwemkam. pioenschappen za organiseren. Technisch staat er de orga nisatoren bijna niets meer ln de weg, want de uitbreiding van het prachtige embad De Hommel aan de West zijde van Utrecht, maakt voortreffelijke orderingen. Dat anderzijds de vlsa- moellykhedcn voor de deelnemers uit Oost-Duitsland roet in het zwemeten zouden gooien, Is praktisch ook uitge- Binnen een maand zal de Kon. Ned. Zwembond contact opnemen met het dagelijks bestuur van de Europese het resultaat van het contact met het ministerie van buitenland.se ken te bespreken. Indien namelijk de Oostduitsers in West-Berlijn hun willen afhalen, zijn er geer lijkheden. Het verleden heeft evenwel geleerd dat de Oostduitsers dit tieke redenen soms weigeren. Vandaar de KNSB in de persoon van voorzit- Jan de Vries, die tevens voorzitter an de Europese zwemliga. contact zal opnemen met de zwembond uit de DDR isaregeling te bespreken. Aan- genomen mag worden dat alles naar te vredenheid zal worden geregeld. Duizend zwemmers Dat betekent, dat waarschUnlijk eer recordaantal van 25 tot 27 landen met in het totaal 800 tot 1000 deelnemers in Utrecht acte de présence zal gev de titels te betwisten, die er on de tien heren- en de acht damesnummers, als mede bU het waterpolotoernool te ver dienen zUn. Dat waterpolotoernooi zal stellig gro- r dan ooit tevoren worden, omdat e» eer dan zestien deelnemende teams zyn De poules in de voor-wedstrijden zullen groter worden dan de gebruike lijke vier. Dat brengt organisatorische problemen met zich. want alle wedstrij den, die zo ongeveer een uur duren, zullen dan niet ln De Hommel kunnen vorden afgewerkt. Daarvoor is men met le gemeente Utrecht in onderhandeling 'oor het gebruik van het bad „Kromme Rijn- Een speciale zorg is ook de huisves- ng, maar het is aannemelijk, dat in deze een oplossing wordt gevonden in saimenspreking met de stichting studentenhuisvesting Er komt namelijk september een studentenflat van 330 eenpersoonskamers klaar. Volgend jaar zal nogmaals een dergelijk gebouw voor gebruik gereed zijn. In deze flats kunnen de deelnemers worden ondergebracht, zodat de officials en persvertegenwoor digers hotelaccommodatie in en rond de Domstad kunnen krijgen. De wedstrijden worden in de morgen en avonduren afeewerkt, waarbij alle finales in de avonduren plaats vinden. De fraaie nieuwe buitenbassin van De Hommel, dat in zijn betonconstructie ge reed is. zal dan ook door TL-buizen wor den verlicht ..Snel" had Het grote wedstrUdhassln heeft een oppervlakt« van 22 x 50 m Het heeft een diepte van 2.25 m en krijgt acht wed- strjjdbanen Verwacht wordt dat door het gelijkmatige vloeroppervlak en een nieu we vinding op het gebied van de golf- breking door middel van drijvende roos ters een „snel" bad zal ontstaan, waarin diverse records zullen worden gevestigd. Het water zal. wanneer dit noodzakelijk is, worden verwarmd en permanent op een temperatuur van 23 graden worden gehouden. De sprlngkuil voor het schoon- springen achter het bassin krygt zelfs een temperatuur van 27 graden. Het geheel zal worden omzoomd door tribunes met een permanente toeschou wersaccommodatie voor duizend belang stellenden. maar tiidens de wedstrijden et een totaal van 6000. De tijdwaarneming zal via elektroni sche weg geschieden door registratie van de handtik. Het startschot zal worden gegeven met behulp van een geluid bandje dat het schot direct achter ieder startblok laat weerklinken. De gehele uitbreiding van het zwem bad De Hommel, dat in 1962 gereed kwam. heeft een bedrag van ruim 4Va miljoen gulden gevergd. Behoudens de bijdrage van de Ned. Sportfederatie van .000 voor de bouw van het wed strijdbassin komen alle overige kosten ten laste van de gemeente Utrecht. Alle mogelijke medewerking van de rijks overheid bij het beschikbaar stellen van de nodige bouwvolume, alsmede het ver lenen van goedkeuring voor deze belang rijke uitgave, hebben een vlotte uitwer king van de grootse plannen mogelijk gemaakt. Verzending zeepost Met de v de schepen kan zeepost wor- De data. waarop de corres- ioet zijn be- ndcuii van het schip ,AJdabi 4/4»; Australië (Rieder- stein 7/4); Brazilië (Aldabi 4/4. Aragon 8/4 ,.°/4)- Ca"fda Rudgefjell 7/4); (Weimar 4/4 Montferland 7/4»; Indo- (Polyilorus 7/4): Kenya, Oeganda, Tan- rdonnais 4/4); Ned, Antillen M.rilieUW1Z^el«nd 'Cumulus tf'SSW pondentie uiterlijk njika (La Bourdoi

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11