Belangstelling stijgt voor paastentoonstelling VEBO Te kust en te keur Ditmaal meer hoofdprijzen STAALTJE TERLENKA VAL m. kant 6.25 DRALON GORDIJNSTOF 9.50 Philippijnse verpleegsters in A. Z. te Leiden Leidse NCR(eis)V goede gastvrouw op feest Prof. Kuenen motiveerde weigering NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 27 MAART 196? Zaterdag Gehoorzaal, 3 uur: gymnastiekuitvoe- ring „Brunhllde". Schouwburg, 8 uur: K. en O., een avond met Wim Sonneveld. Den Burcht, 8 uur: Ons Grunneger- laand, blijspel „Laifde en Zuurloarder- maart". Oude Vest 13, 7.30 uur: C.J.V. De Valk, Instuif. Hooglandse Kerkgracht 44, 8 uur. Herv. Jongerensociëteit, Sneeuwbalcabaret Heemstede. Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdver- bond, instuif. Wijkgebouw Levendaal, 1211 uur: bazaar K. en G. voor uniform- en instru mentenfonds. Den Haag: DHigéntia, 2.15 uur: To neelgroep Arena; 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met „De Parijse bruiloft". Zondag Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 uur: vertoning film „Oké, aki Antillas", inge leid door dr. G. D. van Wengen. Maandag Waaggebouw, 912 en 24.30 uur: doorlichting. Stationsplein, 7.05 u,: afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Ver., vertrek met bus 46 voor avondbezoek aan kasteel Duivenvoorde Voorschoten. Dinsdag Waaggebouw, 24.30 en 79.30 uur: doorlichting. Stadhuis, 7-8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, Breestraat, 19, 7-8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentralc. Museum Volkenkunde, 8.15 uur: zen dingscommissie Herv. Gemeente en afd. Leiden Ned. Bijbelgenootschap, dr. J. Voorhoeve over „Bijbelverhalen in mo dern Afrika". Lisse: 4 15 uur: opening Keukenhof door mr. Th. H. Bot. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Centrum met „Polyester Polka", Woensdag Waaggebouw, 912 en 24.30 uur, doorlichting. Het Boshuis (achter Hoflaan 7.4), 7.30- 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijkge- meente Boshuizerwijk. Breestraat 85, 8 uur: mr. H. K. J. Beer- nink voor afd. Leiden CHU over „De algemene politieke situatie in Neder land". Stationsweg 35a. 8 uur: Ver. oud-leer lingen Ambachtsschool, technische avond ovir kleurentoepassing. Breestraat 85. 8 uur: ledenvergadering Leidse Bond van Huis- en Grondeige- Alphcn aan den Rijn: Adventskerk Ju- lianastraat. 8 uur: Johannes-Passioi (chr. oratoriumver. Hosanna). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur toneelgroep Ensemble met „Oorlog is zo n aardig spel". Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Clars Neumann, mezzosopraan. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Ra- dio-Philharmonisch Orkest, met viool- Donderdag Waaggebouw, 912 en 24.30 uur: doorlichting. Schouwburg. 8 uur: Nieuw Rott To neel met Incident in Vichy, voor K. en O Station, 8.15 uur: afd. Leiden Ned. Chr Reis-Ver., vertrek voor excursie naai „Philips" Eindhoven (7.45 uur vertrek van Noordwijk, 8 uur uit Rijnsburg). OEGSTGEEST, Willem de Zwijger- kerk: Ver. van Vrijz. Herv. dr. J. L. Springer over Martin Buber als gods dienstwijsgeer Rijnsburg: bloemenveiling Flora. 3 uur: eerste-steenlegging uitbreiding gebou wen en nieuwbouw kantoor Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: West- ncd. Symfonie-orkest. Scheveningen: Oude Kerk. 7 uur: ge nerale repetitie Mattheüs-Passion. Vrijdag Den Burcht, 8 uur: toneelavond chr. toneelgroep Amphis. Waaggebouw, 24.30 en 79.30 uur: doorlichting. Aula Kagerstraat 7 en 8 uur: muziek en toneel „Ende dispereert niet" Lammenschansweg 6, 8 uur: contact commissie kinderbescherming, mr. Joh. Visser te Neerbosch over de contacten uit de internaten met de plaatselijke instan- Steenstraat 2, 10 uur voorm.: opening Paasveetentoonstelling. Academiegebouw, 4 uur: inauguratie prof. mr. N. Blok (Engels privaatrecht) Zaal Koningskerk (Noord). 7.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. Schouwburg. 8 uur: Nieuw Rolt. To neel met „Incident in Vichy". voor K. en O. Hillcgom: Treslong, 8 uur: Johannes- Passion (chr. oratoriumvereniging Asaf). Noordwijk aan Zee: Casino. 7.30 uur: feestavond district Bollenstreek Kon. Ned. Biljartbond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Koning Lear". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Ra- dio-Philharmonisch Orkest, met viool- solist Scheveningen: Oude Kerk. 7 uur: Mattheüs-Passion door Haags Toonkunst- koor, Utr. Sted. Orkest, Haags Knapen koor en solisten Zaterdag Breestraat 19. 3 uur: Gcref Jeugdver band. vossenjacht. Hoogl. Kerkgracht 44. 8 uur: Herv. jongerensociëteit. „The lonely nurse". Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V. De Valk. „Plop". Overdekte veemarkt komt positie Leiden ten goede LEIDEN De vijftiende Paasveetentoon- U"-' stelling van de VEBO, die op 2 april zal wor- en Ophouden, mag zich in een stijgende be- imfiHrlinll lahgstelling verheugen. Niet alleen is hel aan- i JR pat jjfjflf jfffljjf- i_ Ia* ingezonden stuks vee iets groter dan ver- U leden jaar, ditmaal is ook van particuliere zijde met name van slager en slachters veel belangstelling gekomen. Dat is tot uit drukking gekomen in het beschikbaar stellen van een groot aantal hoofd prijzen, iets wat tot nu toe nog nooit is geschied. De Paasveetentoonstelling wordt om tien uur geopend in „In den Vergulden Turk" door ir. J. J. G. van Hoek, wethouder van het Marktwezen te Leiden, waarna de voorzitter van het productschap voor vee en vlees, mr. F. G. van Dijk een toespraak hoopt te houden, getiteld „Actueel landbouwbeleid". De stijgende belangstelling vooi Paasveetentoonstelling legt volgens de voorzitter van de tentoonstellingscommis sie, de heer J. v. d. Maarl, nog eens te meer de nadruk op de wenselijkheid voor Leiden van een goed geoutilleerde overdekte veemarkt. Als Hoofddorper hoopte hij dat Leidens nieuwe burge meester, mr. G. C. v. d. Willigen, erin zou slagen de veemarkt spoedig te realiseren Spoed gewenst De heer Van der Maarl somde ook enkele redenen op waarom spoed ge wenst is. Vanwege het steeds intensie vere verkeer is het houden van een tentoonstelling in Leiden bijna niet meer doenlijk. De tentoonstellingen zijn echter nodig. Voor dieren en mensen is het ook wenselijk, dat ze niet meer 125 cm. hoog moderne ruiten en strepen. Bezoekt onze gordijnen-shop HAARLEMMERSTRAAT 179 (hoek Hoogl. Kerksteeg' MIDZA alle barre andigheden. Een derde en misschien wel belangrijk ste punt was de positie van ons land speciaal de veemarkten In het westen in de E.E.G, De heer Van der Maarl vond het noodzakelijk, dal het westen In Leiden een veemarkt behoudt, die van zich doet spreken in E.E.G.-verband. Met een derne veehal kan ons land zich nog beter Ondanks de algemene verwachting ovei een eventuele achteruitgang van paasvee- tentoonstellingen zijn de cijfers voor Lei den toch wel erg meegevallen. Een van de oorzaken van de pessimistische ver wachtingen is het steeds duurder worden van het mesten van mager vee. Vijftig in zenders hebben weer hun slachtvee geboden. Inzendingen Met 12 stuks Is het zwartbont vertegen woordig. Vorig jaar werden er nog 19 aangevoerd. Ook de inzendingen roodbont zijn teruggelopen 79 (99). De stijging mestvee-inzendingen (weidevee) volgt de algemene tendens op de tentoonstellin gen 20 (9). Nog groter ls de stijging ln de sector kalveren 37 (17). Het aantal ingezonden groepen (acht) is de laatste jaren onveranderd gebleven. Dank zij de stijging bij mestvee en kalve ren is de totale inzending groter. Evenals vorig jaar is ook weer één hok varkens en zijn twee hokken schapen op de ten toonstelling aanwezig. De jury begint haar taak op vrij- Het vuil in Leiden LEIDEN Ook „De Batavier", een maandelijkse periodiek die ten doel heeft de belangstelling voor de historie van Rijnland te vergroten (adres: Valeriusstraat 54 Leiden), schenk aandacht aan het vraagstuk van de stadsverontreiniging. Aan dit artikel ontlenen wij de volgende pas sage. „De afvoer van vuil bleef een pro bleem door de eeuwen heen. De op haler van het vuil met schop en krui wagen was indertijd een goede ge dachte. Al gebeurt het nu niet meer met de kruiwagen, toch moet in die geest de oplossing worden gezocht, namelijk het ophalen van alle huis vuil, ook op de onofficiële stortplaat sen. De Leidse reinigings- en ont- smettingsdienst, die 3 jan. 1914 werd opgericht, moet o.i. door de ervaring van al die jaren weten, dat de mensheid onverbeterlijk is. De dienst zal dan ook alles zelf moeten opha len. ook voorwerpen die naast de vuilnisemmer geplaatst worden, des noods door een speciale auto die de gewone vuilniswagen volgt". dag 2 april om half acht. Daardoor hoopt men te bereiken, dat omstreeks één uur de hoofdprijzen kunnen wor den uitgereikt. Men schrijft ons: Jubileumcollecte voor SIMAVI In de komende week gaan veel jonge mensen ook enkele oudere op stap om alweer een beroep op uw offervaardigheid te doen. „We hebben eigenlijk helemaal geen zin", verzuchtte een leerling van een school, waar de Simavi- film was vertoond. „Maar ja, als je die ellende ziet van melaatse mensen en kinderen, dan moet je wel". Hopelijk reageren wij net zo na de verzuchting „alweer een collecte": de bewogenheid om de nood van de naaste. En de dankbaarheid, dat er artsen en verpleegsters zijn, die daar in de verte een vaak onmogelijk zware taak vervullen. En dus ook dankbaar, dat er een instantie is als Simavi, die zorgt dat onze gift daar komt, waar deze nodig is. Deze collecte wordt dringend aan bevolen door het onderstaande comi té, dat bekend is met de medische nood in de tropen en de zegenrijke arbeid aldaar van Simavi: prof. mr. F. M. baron Van Asbeck; prof. dr. W. R. O. Goslings: mw. dr. Hovens GréveMw. W. L. Klerks-Kruyt. keel-, neus- en oorarts; H. M. W. J. Kortmann, arts; dr. F A. Nolle, internist; mw. J Schuurmans Stek hoven, apothekeres; prof. dr. P van Thiel. Voorts kunt u ook helpen door te collecteren in de ochtenduren van zaterdag 3 april, waarvoor u zich bij ondergetekende (liefst telefonisch: 20408) kunt opgeven. Namens SIMAVI voor Leiden, dr. E. A. Franken-Duparc, Lammenschansweg 133. Kynologen kozen presidente LEIDEN De kynologenverenlglng „Rijnland heeft gisteravond in de bo venzaal van restaurant „Zomerzorg' haar algemene ledenvergadering ge houden. Na het welkomstwoord van vice-\ zittcr F A. J. Alofs bracht secretaris G. Smits zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de vereniging weer op een goed jaar kan terugzien, temeer om dat het ledental van 322 (ultimo 1963) tot 348 steeg. Het financieel verslag van penningmeester C. M. Banning, wees een batig saldo aan. hetgeen uiteraard eveneens reden tot grote vol doening gaf. Desondanks werd in ver band met de toenemende stijging var diverse kosten met algemene stemmen het voorstel tot een kleine contributie verhoging aanvaard. Bij de bestuursverkiezing bleek, de voorzitter zich wegens zijn vertrek uit Leiden niet meer herkiesbaar had gesteld. Nadat mevrouw dra. C. C. Buuren-Veenenbos tot presidente gekozen, volgde de verkiezing van mej. J. van Oppen lot nieuw bestuurslid. Op voorstel van het bestuur werd de scheidende voorzitter met algemene tot erelid benoemd. Fa. Vlieland 75 jaar LEIDEN In de komende twee we- m wordt er bijzondere aandacht be steed aan het 75-jarig bestaan van de firma Vlieland aan de Nieuwe Rijn. Het begin van deze firma lag in de Maarsmansteeg, doch de handel in zaaizaden werd zo uitgebreid, dat men t verhuizen naar het huidige pand, van alleen de voorgevel nog in oude staat is. Aan de binnenzijde heb ben talrijke verbouwingen en uitbreidin gen gezorgd voor een aanzienlijk grote- 'inkelruimte. Dat was noodzakelijk omdat de firma zich niet beperkte tot zaaizaden; maar uitbreidde met tuinge reedschappen en alles wat betrekking heeft op voeding en onderhoud van die- SCHAKEL „VAN OOY" IN VOOR Suède mantels Adr. van OOY jr Breestraat 39 Leiden SCHIPHOL Een tweede groep van 15 gediplomeerde Philippijnse ver pleegsters is gisteren op Schiphol verwelkomd door de directeur-genees heer van het academisch ziekenhuis in Leiden, dokter M. W. Jongsma. De verpleegsters zullen in het Leidse ziekenhuis te werk worden gesteld om het tekort aan verplegend personeel (50-60 personen) aan te vullen. De eerste groep verpleegsters uit dc Philippijnen, waar door de grote be langstelling voor dit beroep een surplus aan ziekenhuispersoneel is. arriveerde november. Deze meisjes vonden werk het academisch ziekenhuis in Utrecht. „Men is daar zeer tevreden over het werk, dat door de Oosterse meisjes wordt verricht", aldus een verklaring van dokter Jongsma, die zeer blij is met de nieuwe aanvulling. In de toekomst hoopt hij nog meer meisjes uit de Phi lippijnen te kunnen aantrekken. De verpleegsters, die allen gediplo- J oil geren af deiin g NRV te Leiden LEIDEN Het voorstel van de heer L. J. van der Laan om een poging te doen in de Leidse afdeling van de Ne derlandse Reisvereniging een jongeren groep op te richten vond zowel bij voorzitter B. van Rooy, als bij alle aanwezigen op de gisteravond gehouden jaarvergadering grote bijval. Men kan best wat activiteiten (en vooral jeug dige) gebruiken in de vereniging. Een jongerengroep heeft al bestaan. Drie jaar lang werd hieraan enthousiast ge kerkt. tot door een plotselinge terug slag de club moest worden opgeheven. Uit de jaarverslagen bleek, dat het ledental afgelopen jaar tot 2849 geste- was en dat de kas f 1310,95 bevat Verder besloot men de heren F. E. Hopman en H. H. Lof opnieuw het hoofdbestuur kandidaat te stel len. Ter opluistering van de vergadering toonde de heer M. Blitz kleurendia's Londen, het eiland Wight en See- in wintertooi. LEIDEN Sempre Avanti's „Jong en Jolig" weet onder leiding van Koos Kukler een volle zaal een aantal uren aangenaam bezig te houden. De Leidse afdeling van de Nederlandse Christelijke Reisvereniging heeft zich daarom gisteren, aan de vooravond van de algemene vergadering, in de foyer van de Stadsgehoorzaal een goede gastvrouw getoond door de vele gasten van ver en dichtbij een vrolijk programma van dit gezelschap aan te bieden. meerd zijn en van wie er velen zelfs al ruime ervaring hebben, staan onder een driejarig contract dat na afloop eventueel kan worden verlengd. De sa lariëring is gelijk aan die van de Ne derlandse verpleegsters. Onder de motto's „Muzikale cocktail' Met muziek door het leven" zorgden de solisten Nel de Vries. Lyda Spaans, Wim Brugman. Corrie Boelee, Freek Rooyen, Gerard Koolhaas, Tiny Arnoldus Jopie de Haas samen met de n kanten en het dameskoor voor opgewekte iek, zang en kleurig schouwspel. Tot dit laatste droegeri de kostuums een bont steentje bij. De .aanioezigen werden heel toepas- lijk in gedachten vieegevoerd naar rre landen en streken: Duitsland, Schotland. Italië. Tirol, Engeland, Frankrijk. Zwitserland en het oude- SCHAKEL VAN OOY IN VOOR AL UW AANKOPEN VAN HET HITS VAN VERTROUWEN DAT VERTROUWEN GEEFT. Adr. van OOY Jr, Breestraat 39, Leiden Wenen-van-de-operettes, ioaarin voor al Lyda Spaans en Wim Brugman zich schenen thuis te voelen. De laatste oogstte overigens ook succes door de manier, waarop hij onder meer zijn „Orgellied" voor het voetlicht bracht. Te klein „Jonig en Jolig" had het eechter. jam mer genoeg, met de ruimte niet getrof fen:'het toneel van de foyer is voor het gezelschap beslist te klein. Men voelde zich kennelijk teveel „als haringen ii een ton", waardoor een en ander niet z< vilot kon worden afgewerkt als wel ge ■enst was. Dat men desondanks in staat 'as de vrolijkheid van de liedjes o lal over te brengen, is een complimentje waard Wim van Ark en Herman Blom zorgden ook met enige moeite de verbindende teksten; mevrouw Van der Kaay begeleidde aan de piano. De voorzitter van de afdeling Lelden de heer A. van de Bos. kon in zijn ope ningstoespraak het voltallige hoofdbe stuur. directie en personeel van het Cen traal Bureau, afgevaardigden van andere afdelingen, leiders en ex-leiders uit het gehele land en Leidse leden verwelko- Begeer-feest in Leiden LEIDEN In de grote zaal van het Antoniusclubhuis hebben de kernen van de drie personeelsverenigingen van de Koninklijke Ned. Fabriek van goud- en zilverwerken Van Kempen en Begeer uit Zeist, Coevorden en Voorschoten gisteravond onder het motto „Drie vliegen in één klap" een non-stop revue- en cabaretshow ten beste gegeven. Een voorbeeldige sa menbundeling van krachten maakte het mogelijk, dat aan het in drie delen uiteenvallende programma ruim 60 dames en heren alsmede een Drentse kleutergroep medewerkten. Na een hartelijk welkomstwoord van de voorzitter der Voorschotense perso neelsvereniging. de heer A. Arentsen, het bijzonder gericht tot de directie leden en de gasten uit Zeist en Coe vorden. beten de Zeister amateur-tone listen de spits van het programma af. Onder regie van de heer H. de Werd. ;aven zij een opvoering van de revue ,Op tijd wat pret" met zowel artistieke als kleurrijke hoogtepunten: het optre- revuemeisjes, de hoelahoela danseresjes van Hawaii en de harem dames van de Sultan van KoeteL De personeelsgroep uit Coevorden leverde hierna onder leiding van Bas Berends haar bijdrage aan het welsla- het geheel met een musical, de tekstdichter Johan Linge- de titel „Als jachthoorns klinken" had gegeven en die een sprookjessfeer droeg. Na de pauze volgde tenslotte de „Zil- pengo-cabaretgroep" gevormd door per soneelsleden van de Voorschotense ves tiging. die onder regie van de heer Theo Schilden, schrijver en producer, het uit twaalf nummers opgebouwde program ma waarin enkele geestige schetsjes opvielen (t.w. Theo Schilden), vlot en vaardig voor het voetlicht brachten. Zonder enige chauvinisme: de bijdrage van Voorschoten vormde ongetwijfeld het beste deel van het geheeL Museum Oudheden. 3 uur: opening tentoonstelling „Opgravingen in bijbel se grond" Rehoboth (Rapenburg 10'. 8 uur: ouderavond Chr. Jeugdver. Rehoboth. Den Haag: Diligenlia. 2.15 u.: toneel groep Arena met „Wie is de dief?"; 8.15 uur: André Gorog, piano. Scheveningen; Kurzaal, 8.15 u.: Con certgebouw-Orkest, m.m.v Arthur Ru binstein. piano. Zondag Gehoorzaal, 10.30 uur: Bijeenkomst Bij zonder Kerkewerk Herv. Gemeente, on derwerp: „Zaaitijd". Welke apotheek? Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553, ook voor apotiheek Leiderdorp. Verder open de Oegstgeester apotheek. De apotheek Voorschoten is zondag ge sloten van 822 uur. Klim* Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): James Bond contra dr. No '18 jaar) Lido (2.30. 7 en 9-15 uur): Sex and the single girl (18 jaar' Luxor <2.30, 7 en 9.15 uur): Dédé de havenmeid (18 jaar' Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur': tot en met zondag: Vrouwenjagers (18 jaar); v3n maandag tot en met woensdag: De grote uren (alle leeftijden) Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Alta In- fedelta (18 jaar' Trianon (2.30. 7 en 9 15 uur): Het ge heime commando <14 jaar) Tentoonstellingen Rapenburg 73 (Academie'. L.A.K- grafiekententoons'eiling van de groep Estampa Popular de Valencia (van 12 maart tot 2 ipril. maandag tot en met vrijdag open van 9-6 uur) Janvossensteeg 59 (De Ruif): etsen van Theo Ros (27 maart1 mei). Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: aquarellen, tekeningen en etsen van Poppe Damavc en keramiek vaD Jar. van Stolk (van 15 maart tot en mei 1 april. dag. van 10-5 uur. bovendien op vrijdagavond van 8-10 uur, 's zon dags alleen na afspraak). LISSE Misschien zijn er op timisten, die denken, dat de nationale bloemententoonstelling De Keukenhof, die volgende week weer haar voorjaarspoorten opent, ieder jaar zomaar vanzelf staat te groeien en te bloeien. Dat is echt niet waar! Moet u maar eens gaan praten met chef-tuinman J. Th. Brouwer, die dit jaar z'n zestien de Keukenhof aan 't oppoetsen is met zijn dertig tuinlieden. Elk jaar is hij van 1 januari tot en met 31 december bezig met zijn man- nen. Werkelijk bezig. Een leek kan in de verste verte niet bevroeden wat die dertig tuinlieden allemaal te doen hebbenin die Keukenhof. Vandaar dit praatje met chef- tuinman Brouwer, wonend in de Patrijslaan (nr. 8) in Bennebroek Hij zal z'n schouders ophalen en een beetje schamper lachen als hij dat „chef-tuinman" gedrukt ziet staan. Dat deed hij ook toen ik hem vroeg hoe hij genoemd wilde worden in mijn Notities. ..Moet u luisteren, wat dat be treft ben ik een raar mens", ant- ivoordde hij. ..Ik geef niet om titels of zo maar om wat aan 't eind van de week in 't zakje zit. Koper in Bennebroek. Daar werk- houden en dit was op dat moment Maar u noemt maar wat. Chef- (C jfc 00k en een dikke zestien jaar toch eigenlijk maar een avontuur, tuinman, voorman-werkbaas, het geleden kwam hij mij vragen of Maar 't is een pracht-avontuur nteresseert me niet. Mijn werk is jfc er wat voor voelde in De Keu- geworden en nooit heb ik spijt ge- workomende kenhof te komen werken ?iet ?iad van m'n besluit hier als eer park moest toen nog worden in- ste tuinmnn in De Keukenhof te gericht en geopend. Twee maan- gaan werken. Ik ben in Benne- Ik was hier het eerste slacht- den heb ik op de wip gezeten. Zou broek blijven wonen. Zeven jaar offer. Dat rit zo: de heer W. van ik het wel of zou ik het niet doen? heb ik heen en weer gefietst, toen der Lee, die hier nu directeur is, Meneer, ik heb van kindsbeen kocht ik een oud „eitje" en nu was voorheen bedrijfsleider bij af meer van een vaste baan ge- heb ik een zware brommer. Op een bankje, buiten in De Keukenhof (die komende week weer opengaat) heb ik een haastig gesprek gehad met de eerste tuinman, die hier zestien jaar geleden in dienst trad: de heer J. Th. Brouwer, die nu leiding geeft aan dertig tuinlieden. Het hele jaar door hebben hy en zijn mannen volop werk om de Keukenhof voor u en mij en nog honderdduizenden andere mensen zo aan trekkelijk mogelijk te maken. ieder geval alle werkzaamheden in het bos te ver delen. HET werk hier is zo ingedeeld als we dichtgaan, rooien we alle bollen en dan worden de per ken gespit en veranderd. Haastje- repje gaan we daarna weer bollen planten en we zijn dan erg blij als we alles er voor de Kerst on der hebben. Na de Kerst is het bladeren harken geblazen, gras maaien, paden schoonmaken: kan ten afsteken en banken zetten. En voordat je het weetgaan we al weer open. Het typische was dat toen ik deze baan aannam, een oom van me zei, wat moet je nu doen als de Keukenhof dicht is? Geen pro bleem, hoor! 't Is vaak wel een probleem hoe je alles op tijd klaar moet krijgen. Vergeet u niet, dat we altijd nog 26 hectaren groot zijn. Je moet er wel hart voor heb ben. hier te iverken. Want kijkt u eens, 's zaterdags en 's zondags moetje ook wel eens ie handen uit de mouwen steken. Dat doe ik met plezier. En o. meneer, het geeft zo'n voldoening als je de be zoekers later ziet genieten en als je die bewonderende opmerkin gen hoort. Maar wilt u eigenlijk nog meer van me weten? Ik moet vort, ziet u!" LEIDEN. De rectoreg magnifici van de Rijksuniversiteiten van ons land hebben zoals bekend, geweigerd hun goedkeuring te geven aan het voorlezen van een communiqué van de Nederlandse Studenten Raad. Dit zou hebben moeten gebeuren aan het begin van de colleges van elf uur af gelopen donderdag, de dag van de so lidariteit met de studenten in Spanje en Portugal. De Leidse rector magnificus, prof. dr. D. J. Kuenen. antwoordde op de vraag naar de motieven van deze wei gering, dat men over onvoldoende ob jectieve gegevens beschikt aangaande de werkelijke toestanden aldaar. Hij achtte colleges ongeschikt om er poli tieke of politiek-culturele manifesta ties aan te doen voorafgaan. Het is volgens prof. Kuenen de vraag of d eSpaanse en Portugese studenten met een dergelijke actie inderdaad ge- baa- zouden zijn. Hij gaf toe- dat de vrijheden waarbij de Leidse universi teit telkenjare op 26 november stil staat ter herdenking van de protest rede van prof. Cleveringa van dezelfde orde zijn als die waarvoor de Spaanse en Portugese universitaire wereld thans in beweging is. Benoemingen aan Leidse universiteit LEIDEN Curatoren van de univer siteit hebben benoemd: Dr J. C. An- Lix, wetenschappelijk hoofdambtenaar tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, met ingang van 1 februari 1965 in vaste dienst: dr. O C. van Belle, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelij ke dienst bij de Fysische Chemie II. "~H het tijdvak van 1 maart 1965 tot lart 1966 tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Fysische Chemie II: dr. H. P. Noo- teboom, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst by de Expe rimentele Plantensystematiek, met ingang 1 maart 1965 in vaste dienst: dr. W. H. Rutten. wetenschappelijk ambte- r in tijdelijke dienst bij het Centraal Rekeninstotuut. met ingang van 15 fe bruari 1965 tot wetenschappelijk ambte naar le klasse ie vaste dienst; dr. H. W L. Ruijgrok. wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij Experimentele Plantensystematiek ingang van 1 januari 1965 in vaste dienst: mej. drs. Y. B. van der Sluis, het tijdvak van 1 februari 1965 februari 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Psy chologie; drs. L. Streep, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Psychologie, met ingang van 1 ja nuari 1965 in vaste dienst; drs, P M. Vermeer voor het tijdvak van 1 april 1965 tot 1 april 1966 tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren; mej. drs. K. P. Versteeg, voor het tyd- van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 wetenschappelijk ambtenaar ln tij delijke dienst bij de Theoretische Orga nische Chemie; drs. J. H- Wieffering, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de Expe rimentele Plantensystematiek,

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3