}e clematis blaeiF iij.ljni.utuj.ii.mm O Een reispakket bij elk voertuig PUZZEL VAN DE WEEK De kinderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 27 MAART 1965 Clematissoorten hebben geen kind. Ze groeien en bloeien overal weelderig, ook in droge grond en op een minder gunstige plaats in diepe schaduw. Was de toestand maar zo ideaal met de geliefde groot- bloemige Clematissoorten, waarvan de prachtige kleu ren en de in verhouding zeer grote, dikwijls stervormige bloemen zo bijzonder fasci nerend zijn. In de hoop op een waterval van kleur aan de gevel worden heel wat Clematissen in het voorjaar geplant, waarvan er verschillende in de loop van de zomer als een hoopje ellende in elkaar zakken. Ondanks pappen en nat houden willen ze zich niet herstellen, omdat ze aange tast zijn door de gevreesde verwelkingsziekte. Toch moeten wa bij dit verschijnsel niet direct de moed opgeven en de plant opruimen. Het is heel best mogelijk dat ze het vol- (•end jaar weer normaal uit- oopt De ziekte treedt eerder op bij pas geplante exemplaren dan bij planten, die al jaren vast staan. zon te verkiezen boven een muur in de felle middagzon. De planten houden namelijk niet van zon op de wortels en waar geen andere mogelijkheid is, zal men er goed aan doen de voet aan de zonzijde te be schermen, door er wat groen- blijvende lage heestertjes voor te planten, zoals dwerg-coni- feertjes, lavendel e.d Aanvan kelijk kan een dakpan over de wortels gelegd worden, als de struikjes nog niet genoeg scha duw geven. Steunsel Tegen de muur voldoende steunsel aanbrengen in de vorm van een houten rek, harmoni cagaas of op 25 cm van elkaar gespannen ijzerdraad. De grond wordt in elk geval twee steek diep gespit (pl.i en we zorgen plantgat met eer ongeveer 50 In pot Maar gelukkig is er wat tegen te doen en als we weten dat het optreden afhankelijk is van de grondsoort, de grondbewer king en de standplaats, kunnen we onze maatregelen treffen Om te beginnen kopen we een plant in pot, die minder kwets baar is. De meeste kwekers leveren de Clematissen in aar dewerk of plastic pot. In het eerste geval slaan we de pot De lichtblauwe Clematis Prins Hendrik, de meest grootbloemi- ge van alle Clematissen, onafge broken bloeiend van de zomer tot diep in de herfst. stuk. om de kluit zoveel moge lijk heel te houden. De plastic pot is er gemakkelijk af te schuiven. Behalve dus het be houd van de kluit, geeft het kopen van een Clematis in pot nog het grote voordeel dat hel planten niet zo sterk afhanke lijk is van het jaargetijde en vrijwel het gehele jaar door uiteraard niet bij vorst en sneeuw, kan geschieden. Zon 60 a 70 i doorsnede van .Op normale grond is het voldoende het plantgat te vullen met laag om laag goede tuinaarde en oude koemest, waarvan de bovenste laag van 20 cm uit tuinaarde moet bestaan. De Clematis wordt daarin 5 cm dieper ge plant dan ze in de pol heeft gestaan (vorst ge vaar). Om op kleigrond met succes Clematis te kunnen kweken is vermengen met zand, bladeren en turfmolm aan te raden. Op arme grond zal wat fijn kalk- puin met flink veel koemest, bladaarde of tuincompost wen- seliik zijn. Wie nü een Clematis plant doet er goed aan de plant meteen tot 15 cm boven de grond in te snoeien. Bij droog weer twee of drie keer pet- week flink gieten is tevens onontbeerlijk bij onze zorgen voor de bloei van morgen! A. C. MULLER-IDZERDA Gaat u met een .Duitse auto naar Duitsland, of met een Franse naar Frankrijk, dan is het meenemen van vitale onderdelen minder noodzakelijk. Met een Engelse auto in Frankrijk echter wordt 't al moeilijker. Daar is men niet zo Angelsaksisch voorzien. Daar kan het niet voorradig rijn van een bougie u al parten spelen. Wat u mee moet nemen? Ten lampjes. Een ventilatorriem mag eerste de onderdelen, die elke zeer zeker ook niet worden verge- automobilist al in z'n wagen heeft ten. En als uw wagen tubeless liggen, namelijk zekeringen en banden heeft, kan een binnenband. Wilt u nog iets meer bij u heb ben. dan komen een set afgestelde bougies in aanmerking, een bo- bine. een condensator, een rotor en vooral een set benzinepomp- onderdelen, of een complete ben zinepomp. Wat voor de auto geldt, geldt ook voor het motorrijwel, de scoo ter, de bromfiets en de fiets. In formeer bij uw dealer, of bij een expert welke mogelijkheden u heeft, als het op het samenstellen van een reispakket aankomt. VfAN ALLE ellendige zaken die het verschil aangeven tussen persoonlijke brieven en dit ding hier in de krant is wel de ergste deze: dat ik hier niet kan doorschrijven. Geen velle tje meer. geen postzegel extra, geen onbekommerd praten en praten, ook geen langzaam en ongestoord naar de kern praten, nee, klaarkomen in je ruimte. Gedachten overspringen, uit weidingen schrappen, desnoods onbegrijpelijk worden, als je je maar houdt aan de zoveel re gels. Zie ik dan 's zaterdags de krant versierd met af en toe drie sterretjes of een gestileerd bloempje op de plek waar ik met moeite een regel heb weg gelaten. dan is, voor zover mijn gebit dit toelaat een licht tan denknarsen te horen. Natuurlijk moeten die sterretjes er zijn. ieder mens snapt dat anders de lange slier die Open Brief heet veel te onappetijtelijk zou wor den. Maar voor iemand die altijd woorden te veel en ruim te te weinig heeft is elke open plek een gemiste mogelijkheid. En wat gebeurt er dan? Dat ik een ware hartstocht krijg voor persoonlijke brieven, 't Wordt een soort drift: je kunt het niet laten. Ook nu. voor ik begon te tikken, heb ik me tegoed ge daan aan een lange brief. Nu hoeft niet alles in de krant, nu kunnen we doorpraten. Geluk kig regent het veel. en dè avonden zijn stil met overal repetities lerende kinderen, an ders zou ik onrustig worden van alle ongeschreven epistels. Als een huisvrouw die met de schoonmaak wil beginnen maar haar been heeft gebroken. Dus voort maar weer, en excuus voor overgeslagen gedachten, vertrouw er maar op dat ze in het lange gesprek dat we hier hebben, wel weer opduiken. Er was zóveel te zeggen de vorige keer. ik ben eigenlijk alleen voor mezelf tot een conclusie gekomen. Met het ophalen van herinneringen en de opmerking dat ieder op zijn beurt voor gaat. dat wij maar tot weinig in staat zijn als wij ons haasten ons lot te boven te komen, heb ik willen schrijven dat christe lijke liefde uit een andere situa tie geboren wordt. CTEEDS, ook nu weer in de brieten die inmiddels als antwoord op die herinneringen kwamen, duikt de verzuchting op: ja, tóen, op z'n mooist, hadden we saamhorigheidsge voel, al ging ieder inderdaad op zijn beurt voor. Er ontstonden toch ook mooie dingen. Maar het moest nu eens weer gebeu ren! Wat denkt u! En soms vraag je je af: waarvoor zijn al die jonge mensen gestorven! En hebben we ons niet allemaal gehaast naar ons eerste auto'tje en bontjasje! Zijn we niet al lang vergeten wat alleen de moeite van over-leven waard was? En dan komt vroeger of later de christelijke liefde op de proppen. Die was ook niet veel waard. Of die was wel wat waard maar hielp ons niet van ons gesteld-zijn op daaglijks brood af, niet van ambitie en bezit af. Wie er los van was, stierf. Maar zo is het niet. Of liever: zo is het niet precies. We mogen en daar ben ik de vorige keer toch uitgekomen met dat lange verhaal voor mezelf we mogen de christe lijke liefde niet zomaar brengen in een menselijke situatie als oorlog, nood van deze tijd, „ge worpen zijn", enzovoort. Na tuurlijk, als we dat doen, breekt de liefde stuk op ons onvermo gen. Want zelfs als we tot solidariteit bereid zijn. zelfs als we door vuur sprongen om anderen te nodigen met ons de sprong tot leven te wagen, dan nog is die solidariteit niet ga rantie dat we elkaar op een of ander ogenblik niet in de steek laten. Niets is gegarandeerd. ..Einige sind dann auf der Strasse noch umgefallen. Wir konnten uns nicht um sie kiim- merr". Zo is het. Of. zoals een briefschrijfster van deze week zei: moeilijk om mensen op elkaar af te sturen, we vinden toch allemaal de een leuker dan de andere? U zegt zelf dat we bij het ouder worden maar enkele mensen overhouden om wie we werkelijk geven. Zo'n dame alleen die wel eens ergens over de vloer wil komen of een bezoekje wil hebben, wil mis schien graag bij mensen van stand zitten en heel geen harte lijke maar haastige moeder van zes kinderen aangehoren! (Gelijk heeft zij. zo is het in de prak tijk.) AT AAR NOG EENS: Op al die situaties breekt de christe lijke liefde niet stuk. Die liefde vindt namelijk niet haar ont staansgrond in de situatie. Het is niet zo dat wij hier nu eenmaal tegen elkaar aan ge smeten worden en er het beste De veertjes niet meegerekend door Jac. van Hattum. Uitgave ABC-boeken, Amsterdam. De dichter Van Hattum, die tevens vele sprookjes heeft ver teld, waagt zich met het zeer korte verhaal op onbekend ter rein. En niet met veel succes. De verhalen die in deze bundel bijeengebracht zijn hebben een te duidelijke tendens. Wat wel opvalt en waardering verdient is de bijzonder verzorgde taal can Van Hattum. (128 blz. f 5.50.) Mcrleau-Ponty, door prof. dr. R. Bakker. Uitgave Het Wereld venster, Baarn (serie Wijsgerige Monografieën) Enkele jaren geleden overleed op vrij jonge leeftijd de scherpzinnige en originele filosoof Maurice Mer- leau-Ponty. Minder bekend dan Sartre, die zijn wijsgerig denken o.m. door zijn romans breder uit wist te dragen, is Merleau even belangrijk. Zijn filosofisch denken richt zich op de z.g. mensweten schappen (psychologie, antropolo- gie, sociologie), die een zeer breed arbeidsterrein bestrijken. Vandaar dat het inderdaad nuttig is in kort bestek de elementaire ideeën van Merleau-Ponty zo eenvoudig moge lijk weer te geven. Niettemin blijft het boekje toch in zeker opzicht vakliteratuur. (128 blz., 6.90). Blaise Pascal, door dr. P. van der Hoeven. Uitgave Het We reldvenster te Baarn. De auteur beschrijft uitvoerig Pascals levensloop, om vervolgens in te gaan op zijn opvattingen over de wiskunde en de natuurweten schappen. Tenslotte introduceert hij de lezer in het hoofdwerk van de Franse geleerde, de Pensees, waarbij hij vooral de gedachten van Pascal over de secularisatie naar voren haalt. Met name geïn teresseerden in de filosofische kant van de natuurwetenschappen zul len dit boek graag willen bezitten. (112 blz., ƒ6,90) van moeten zien te maken. En dat dat „beste" liefde heet. Nee. christelijke liefde gaat uit «van een verloste wereld, van een kruis. Ontspringt aan een liefde die ons ondraaglijk voorkomt ze was nota bene nog voor een moordenaar, die zich nooit goed „gedragen" had, voor tollena ren. voor heidenen van heinde en ver. voor een geniepigerd, een overspelige, voor ons. Lief de breekt niet, wij vergruizelen. Tot nieuw leven. Tot risico. Tot de ander. Verzoend, verlost, tot overgave. Rook in hel hoofd, door Kees Stempels. Uitgave ABC-boeken, Amsterdam. dat de schrijver een bijzonder scherp waarnemer is, die boven dien in vele situaties de humor onderscheidt. Het verhaal Olga springt met kop en schouders boven de rest uit; hier komt Stempels verder, namelijk in het signaleren van de tragiek. Moeder en dochter bleef daarentegen be neden de maat (157 blz., 5,50). Kinderen van één A sder, door Thea de Bom. Uitgave J. H. Kok N'.V., Kampen. Thea de Born gunt de lezer een blik in een achtcrafstraatje, waarin een mengelmoesje mensentypes woont. De bewoners leven vèr van de wereld met flats en huizen met centrale verwarming. Hun zorgen draaien in feite alleen om hun eigen dagelijkse bestaan en dat van hun buren. Dominerende figu ren in het boeiende verhaal zijn moeder Anna, die door haar man is achtergelaten met drie kinderen, en de gelovige Mels, die het bestaan van een arme schoenlapper in De Paardehoef verkiest boven het leven van een rijke hereboer. Thea de Bom geeft het leven en de karakters van deze zo onderling verschillende mensen overiuigenu weer. (187 blz., ƒ7,90). Propria Cures, een bloemle zing samengesteld door A. Nuia. Uitgave N.V. Dc Arbeiderspers, Amsterdam. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het vermaarde Am sterdamse studentenblad PC is de ze bloemlezing van 7o bijdragen verschenen, wel een indruk ge vend van wat het blad in de loop van de tijd is geweest. In de Floretreeks. (213 blz., ƒ6,50). De niet-gehuwde moeder en haar kind, door H. F. Heijmans en dr. C. J. B. J. Trimbos. Uitgave Paul Brand, Hilversum. De nieuwe aanpak in de zorg voor de ongehuwde moeder en haar !:ind. daai gaat het over in dit door twee deskundige auteurs recht vermeldt de inleiding met enige trots, dat voor het eerst een samenvattend overzicht wordt ge geven waarin de diverse nogal uiteenlopende facetten van de in dividuele en sociale problematiek der ongehuwde moeder en haar kind in brede zin volgens moderne inzichten worden belicht. Dat is belangrijk. Want onk al neemt het aantal buitenechtelijk geboren kin deren af, de problemen die met elk ongehuwd moederschap sa menhangen blijven wel degelijk levensgroot. Tenslotte worden in ons land op 1000 vrouwen jaarlijks nog altijd drie onwettige kinderen geboren. Het boek is er een uit de reeks Samen mens zijn. (342 blz., f 14,90". Het Interessante van posts tak ken door J. H. Boekman. Uitga ve De Branding, Ar..sterdam. Het z jn niet alleen po-'.zegels die door filatelisten verzameld worden. Vaan woiuen oe i.eie brieven bewaard. Zoals de eerste- ctagenveloppen (first day covers) of speciale vluchten. (Snip, Uiver enz.). Ook brieven vóór de postze gels bestonden co-filatelie, of vóór- Maar dan bfnt u er nog niet. Poststukkenverzamelaars (of post- waardestukken-verzarneiaars, zoals zij zich liever noemen da. de internationaal aanva»"de, aar het Duits ontleende, term „Ga.. tsa- chen" verzamelaars) hebben ook belangstelling voor briefkaarten, luchtpostomslagen, adreswijzi- gingskaarten, brieven met machi- nefrankering, enz. enz. Wie op heldere wijze ingelicht wil worden, kan aan bovenge noemd boekje veel plezier beleven! (96 blz. ƒ6,90) De kwerulant, door Pleter Reeuwijk. Uitgave ABC-boeken. Amsterdam. Ironisch verteld verhaal over een dorp en zijn inwoners. Ex tra aandacht krijgt de dorpsti ran Gryvo de Verschrikkelijke. Verder treden, een paar tantes op. Naast het verhaal speelt de verandering van dorp-in-de- greep-van-de-adel tot dorp dat beheerst wordt door een nieuwe Durgerlijke klasse. Hier en daar is de verteltrant wat gewild. (145 blz., 4.90). Herinneringen van W. Ch. J. Bastiaans. met een woord ten geleide van dr. D. de Visser. Omslag en tekeningen Ben Snij ders. oplaag 200 genummerde exemplaren. Niet in de handeL Geen afzonderlijke uitgever ver- Uit het bovenstaande blijkt wel, dat het boekje bedoeld is voor een kleine kring. Het bevat veel. dat als documentatie van groot belang kan zijn, ook al zijn sommige van die gedeelten inderdaad r et ge schikt om de aandacht te trekken van een lezerskring, zoals de merkwaardige ambtelijke briefwis seling. Andere gedeelten zouden inderdaad door velen met grote aandacht gelezen worden, en zou den goed in de smaak vallen b'j de velen, die belangstelling hebbea voor het oude indië in tempo doeloe. Soms vraagt men zich af: Waren de toestanden aan het einde van de vorige en het begin van deze eeuw werkelijk zo primitief? Het boekje omvat ook vele verha len over geestverschijningen, zwar te kunst, enz. Men stelle zich voor een hoofd met rollende ogen dat voortrolt over een duistere achter galerij en een vrouw die het kalm toevoegt' Wat heb je er aan een oude vrouw te plagen? Het hoofd verdwijnt dan weer. In alle op zichten een merkwaardig werk. (153 blz.). Kruisuword-puszel Horizontaal: 1. dril, 6. verstand (Gr.), 11. boom. 12. opschik, 14. puntig voorwerp. 16. voorzetsel. 18. plaats in 't N. van Hon garije, 20. water in N Brab., 21. plaats in N.H.. 22. dorp in Fries!., 23. voegwoord (Fr.), 24. welaan. 26. meervoud (afk. Lat.), 27. voor- naamw., 28. bid (Lat.), 30. jongensnaam, 32. voegwoord, 34. water stand tafk.). 35. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.). 37. voeg woord, 38. pers. voornaamw.. 40. plaats in N Brab.. 41. wijn maat, 42 water in N Brab., 43. muzieknoot. 44. boom, 45. gebod, 47 onzes inziens (afk.), 49. vis, 51. zijtak Saaie, 53. Europeaan. 56. emeritus (afk.), 58. voegwoord, 59. de gouden bul 'afk. Lat.), 61. oriënt expresse (afk.), 62. schilderstuk op hout, 64. krachtig, sterk, 65. voorzetsel, 66. jongensnaam, 69. geheel de uwe (afk Lat), 70. gem. in N. Brab, 72. bijwoord, 73. kolenemmer, 75. plaats in Bretagne, 76 vettige zelfstandigheid, Vertikaal: 2. bekende afkorting, 3. deel v. e. woord, 4. voeg woord, 5. torenkraai (gew 7. voorzetsel, 8. echtgenoot. 9. voor voegsel, 10. metaalsoort, 12, titel (afk.), 13. welaan, 15. de onder wereld (Myth.), 17. voorzetsel, 18. zijtak Donau, 19. vogel, 20. li chaamsdeel, 25. telwoord, 26. rivier in Italië, 28. hoopje drogend hooi, 29. water in N. Brab.. 31. afzonderlijk, 32. meisjesnaam, 33. jongensnaam. 34. bloeiwijze, 36 halsdoek, 37. arbeidseenheid, 39. steen. 44. landbouwwerktuig, 46. bijwoord, 48. komt van de inktvis, 50. geboorteplaats van de sprookjesdichter Andersen, 51 voorzetsel, 52. familielid. 54. schiereiland in 't N. van de Adriatische zee, 55. gebaar, 57. eiland in de Ierse zee. 58. telwoord, 60. tweemaal (Lat.), 61. voorvoegsel. 63. jongensnaam. 67. adelijke titel op Java (afk.), 68. voorzetsel. 70. oude rekening (afk.), 71. stoomschip (afk.), 73. lengtemaat (afk.) 9 an, 11. tolk, 13. riet, 14. pas, 16 nm. 18. kano. 21. mok. 22. want, 23. aard, 24. pa, 25. ork, 27. maar. 29. peer. 30. kip, 32. Norg, 33. dier, 35. nat. 38. roos, 39. sla. 41. Aa, 42. Kampen. 44. elim. 46. doos. 47. dis, 49. meer, 50 dm. 52. mei, 54. ree. 56. sta. 57. vr. 58. re. 59. r.i INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel- oplossing". Er zijn drie prijzen: een van 5.— en twee van 2.50. voorzetsel OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1 er. 3. pond. 7 stal, 10. net, 12. Maarten. 15 Eton. 17. Rai. 18. ka, 19. olm. 20. rem, 22. was. 23. ark. 24. po, 26. toman. 28. at. 29. park 31. kanon, 33. de. 34. kin. 36. at 37. dries. 40. paar, 42. kr. 43 Oerle, 45. ta, 46. dag. 47 dor. 48. alm. 50. dom, 51. is, 53. Ier. 55. mops. 57. Vermeer. 60. set. 61. drie, 62. rein. 63. na. Vertikaal: 1. ene, 2. retort, 4 om, 5. nar. 6. daar. 7. st, 8. tel. ONZE BRIEVENBUS Hoera nichten en neven, de lente ia in 't land. Maar we hebben er nog niet veel van ge merkt, hè, deze week. Wind en regen, dat was er wel. De lente is er echter tóch, hoor. Er stond de afgelopen dagen zo'n schattige foto vin een schaap met vijf lammetje* In de krant. Hebben jullie 'm ook gezien? Leuk hè. Je zou zó een lammetje willen oppakken. Verschillen de meisjes en jongens gaan al gauw in hun schooltuintje werken. Dat doen Jullie zeker wel graag, 't Lijkt me fijn, een eigen stukje grond te hebben en ervoor te mogen zorgen dat alles opkomt en gaat groeien. Tante Loes moet nu nog even i station dat je de briefschrijvertjes aanspreken l|J«n? die vergeten hun adres ook in de ^oer h?or - brief te zetten. Zullen jullie dat j jfelleke Schoneveld. voortaan doen? Dus óp de enve-1 land, leuk dat je weer eens": ioppe en in de brief. Fijn zo! Doe je wat regelmatiger mee? Was Tante Jos doet jullie de harte-bet een fijne logeerpartij bij je tan - lijke groeten en allen die haar evmnf^Laa?'hè een kaart stuurden worden weer Be je «vmnastiekclubie' heel erg bedankt. Tot slot feli"-op- een-ï> mr;asueKC!UDJ*- teren de nichten en neven en mee te doen Anje van tante Loes alle jarigen: hiep yen. Vreeswijk. In we!) hiep. hoera!!! Je? Wanneer ben je jarig? We gaan eens naar de puzzel j ^at kijken. Welke figuren uit het£7 Khool? tadt sprookje van Roodkapje zaten in aiweèr beier? riat was de bomen verscholen? De groot- j leuk moeder, de jager en de wolf. Wie krijgen er een prijs thuis gestuurd? De hoofdprijs is voor Lida v. d. Voorst. Koudekerk a/d Rijn en de troostprijzen gaan naar Annemieke Verhagen. Rot terdam en Marian van Vliet, Rijswijk. Wat een gezellige brieven heb ben jullie weer geschreven. Hier komen de antwoorden. M deèl la h*t maandag feest geweest school. Jan van Wagenlngen, meioord? De klas versierd en s letjea ge-da; door M. VAN NUIS-ZUIDEMA „Nou, dan zou ik hem!" viel Boudewijn Hen bij H?t viel Dik toch tegen, dat er niets te zien was. De politie was weg, en zelfs de glas waren alweer opge daan jullie mee. Her is toch niets te beleven". Hen keek eens om zich heen. nergens was iets bijzonders te zien. „Wat moeten we doen? Dat ik nu toch ook geen fiets heb, zo'n -aten we dan hier blijven, misschien komt de politie nog terug!" vond Dik. „Hè nee" zeiden Hen en Bou dewijn haast tegelijk, „wat is „O. natuuilljk". Dik werd 1 kwaad. „Omdat ik het zeg. wil- I len julli. hei met anders hadden I jullie het we' gedaan!" Een beetje verwonderd keek Boud :wijn naar Dik. „Hoe kom (Vervolg) „Dat hooft niet ben er nog wel een, die verleden jaar in de tuin genomen is, daar sta ik wat goed op." „Hè nee, die andere, waar we met z'n tweeën op staan is veel mooier." „Niks hoor. die niet, en dan jij er zeker ook bij, maar als jullie dat doet, moet ik er ook bij als het bestolen jongetje" lachte „Nee, ik alleen," zei Dik kwaad. „Jullie kunnen het na tuurlijk weer niet uitstaan." „Kom Dik. daai zou ik me nog voorbarigheid van de jongens. „Jullie hebt de dief nog niet!" „Ja maar, als we hem vinden", hield Dik vol Ten slotte ginj ze toch maa Huis. .Zouden we niet even op Han wachten?' vroeg Hen. die zijn tweelingzus niet graag in de zal we} niet Hen wou zijn fiets al halen, maar bedacht zich. Eoudewijn hrl -e: nu toch ook geen' „Wat toch een gemene streek, je fifeis weg te gappen! Als ik die vent hier had je daar nu toch bij!" „Nou. he' is toch zeker zo. Jullie zijii de hele week samen geweest, en nu mag ik nog niet één keertje mijn zin hebben „We kunnen hier toch niet de hele morgen blijven wachten op de politie, die misschien niet eens meer komt", Hen schopte een steentje naar een vogel, die verschrikt opvloog. „Kom. laten I we maar gaan!" .Jullie kunt gaan hoor. maar Wat is dat nu voor een puzzel denken jullie mis schien wel, jes en jongens. 'k Zal jullie ver tellen hoe je 'm doen moet, hij is erg leuk. In de namen van de acht af beeldingen, die je op deze tekening ziet gaan acht andere na men schuil met de volgende beteke nis: in no. I zit een kleur verbor gen: no. 2 bete kent niet mis; no. 3 wordt door de bijen gemaakt; bij no. 4 moet het ontbrekende woord worden in gevuld: ten ein dezijn; no. 5 wordt een sie raad; no. 6 is een ander woord voor 100 jaar; in no. 7 zit een vrucht ver borgen en bij no. 8 moet je weer het ontbrekende woord invullen: aan de van de afgrond staan. Ik krijg dus 8 nieuwe woorden van jullie. Zet je de nummers waar ze bijhoren ervoorDoe je best. De oplossing inzenden vóór dinsdag 30 maart. Icletn'zeke' 8eborc"7 n°8 er* Wat een fleurige bloemen heb JIJ op je brief getekeijd. Hennle Ver heul Benthuizen. Heb je al veel bedeltjes aan je armbandje? Weet krijgen, dacht Jet Kolpabad. Lyda sluis? Heb je een zwemdiploma? Leuk stukje hebben Jullie opge- Vond jij aardig, Marian t Zit Je op dezelfde i Jouw broertje weet la. hoor, mokkataart. 1 Je zult wel blij geweest zijn Je broertje, SJanfe Weerhelm, 1 •-""•r, als je al zulke grote broei usters hebt. En jij mag hei helpen, hè. Ben je wel eer sloot gevallen met springen? SprultenburgOude-Weterlng. Is week gauw omeegaan? Gezellig dat Je ook een nichtje wil worden. puzzelt zo graag hè. Kan Je al got gitaar spelen of heb Je nog ma: jongens A t/m D zijn nu aar Je best op de puzze

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 18