„HOLLAND PROMENADE" Groots idee van Joop Subliem concert in Leiderdorpse kerk Vrij zacht NIEUWE LEIDSE COUftANT ZATERDAG 27 MAART 1965 Op 15 hectaren staalkaart van Nederland Als alles meezit vóór 1970 gereed (Van een onzer redacteuren) Joop Geesink, dc grote Amster damse reclameman, die zich vooral liet inspireren door de ideeën in de States en daar dan ook nog herhaal delijk pleegt te vertoeven, loopt al jaren rond met een groots recreatie plan voor de Amsterdammers, als ook voor alle anderen, die elders hun woonplaats hebben. Het is een min of meer fantastisch plan. dat echter, als alles mee zit, vóór 1970 werkelijkheid geworden kan zijn. Hij noemde het ..Holland Promenade", omdat het voorziet in de mogelijk heid, het wandelend op één dag of een middag te doen en men dan pro oi** gezien heeft wat Nederland in z'n totaliteit te bieden heeft. Overi gens komt er ook een treintje te rijden. Hoe kwam hü zo man dat plan? zal men zich afvragen, wanneer men weet, dat hü er van de hoofdstad 15 ba. ter rein voor verlangt, hetwelk de land- kaartvorm krügt van ona land en zoda nig zal worden ingericht, dat er, nog afgezien van het bouwrijp maken, cir ca 20 miljoen gulden mee gemoeid zal tUn- Welnu, de man van de Dollywoodstu- dio's in Duivendrecht, die in Amerika gegrepen werd door het toeristisch o zo druk bezochte Disneyland, vroeg zich al jaren geleden al, waarom zoiets niet ook in Nederland mogelijk zou zijn. En toen kreeg hij op zekere dag van de gemeente Amsterdam de op dracht tot het maken van een film „Mijn stad - mijn haven". Daarmee begon het. Want bij het maken van die film zag hij al die ontelbare nieuwe huizenblok ken, allemaal zo ongeveer opgetrokken volgens hetzelfde recept en dus oerver- velend om lang naar te kijken. Ze irri teerden hem en deden de vraag bij hem rijzen, of dit nu het hoogste geluk was, dat de samenleving te bieden had. Waar moesten al die tienduizenden, zonder verre reizen te maken, zich eigenlijk ontspannen. Uitlaatklep Voor die compact samenwonende massa moest toch eigenlijk een uitlaat klep gevonden worden een klep zó groot, dat men elkaar niet in de weg kon lopen, integendeel, die tevens in staat was nog vele mensen van elders naar de hoofdstad te trekken. Dan sneed het mes immers van twee kan. ten. Geesink piekerde en peinsde, liet zijn Amerikaanse impressies door het hoofd spelen en wist zodoende meteen het antwoord, toen de gemeente Am sterdam hem cpnieuw benaderde, dit maal met de vraag, of hy ook groots recreatiedenkbeeld naar voren kon brengen. „Inderdaad," zei Geesink, „ik loop al Jaren met plannen, maar als ze voo hoofdstad maar niet te groot zün." En hü ontvouwde die plannen, die een staalkaart bleken te vormen van de di verse wüzen, waarop Nederland leeft en streeft. Die plannen vielen meteen in goede aarde: het zou een recreatie park worden in de Duivendrechtsepol- der, tegenover het z.g.n. Kalfje.Maar. die polder ligt in Amsterdam, wat zo veel zeggen wil als dat men wèl geduld moet hebben. Zal het straks met „Holland Prome nade" net zo gaan als met allerlei dere plannen, die gemaakt werden, be sproken en nog eens qbesproken daarna voorlopig maar weer op stal werden gezet? We weten het niet Wel weten we. dat een man als de heer J. N. Strijkers, directeur van de V.V.V met spanning naar de verwezenlijking van. Geesinks denkbeeld uitziet, wees er nL op, dat de hoofdstad de laatste vijftien jaar eigenlijk geen en kele nieuwe attractie erbij kreeg. Voorts heeft de voorzitter der Kamer van Koophandel, mr, D. A. Delprat, nog niet lang geleden de aandacht op gevestigd, dat Amsterdam voor de toe rist dringend wat aantrekkelijker dient te worden gemaakt. „Den Haag heeft z'n Scheveningse pier en z'n Maduro- dam." zo zei hij, „en Rotterdam Euromast, maar wat deden wij op dit gebied de laatste tyd?" Doch hoe belangwekkend zulke uitla tingen ook mogen zijn, er moet méér gebeuren om tot daden te komen er daar ia nog altyd het wachten op. Reeds in de zomer van 1963. dus nu haast twee jaar geleden, werd meege deeld, dat B. en W. bereid waren, bij de gemeenteraad een plan in te dienen inzake het beschikbaar stellen grond, er zou een N.V. „Joop Geesinks Holland Promenade" worden opgericht deze is er nu en werd inmiddels de Staatscourant van 17 november jl. afgekondigd er zou beraadslaagd worden over de zakelijke verhouding tussen de gemeente en die N V. ei worden nagegaan hoeveel bezoekers men jaarlijks kon verwachten enz. maar veel schot zit er niet in de zaak. althans niet van gemeentelijke zijde. Aan de andere kant (d.w.z. Geesink c.s.) wil men zo snel mogelijk aai werk. Hiertoe behoren onder meer als vennoten Shell Nederland, Philips Ne derland, de K.L.M., Heinekens Bier brouwerijen, het Nederlands Zuivelbu- de Hollandse Koopmansbank, Keizersgracht 674, in welk laatste ge bouw „Holland Promenade" haar do micilie heeft. Men startte met een kapi- één miljoen gulden. En men gaf al de Amsterdamse architecten Ooievaar, Stolle en Van Gol, die zich eerder ontfermden over de grote Rot terdamse tentoonstelling E-55, opdracht de slag te gaan. Maar wat geeft het allemaal, als men nog geen zeker heid heeft over de grond, die ook nog moet worden opgespoten en bouwrijp gemaakt, alvorens hij in erfpacht kan worden uitgegeven. Over de vorm van het terrein is men het, zoals hierboven reeds meegedeeld, eens geworden. Het krijgt de omtrekken van Nederland, met de Zuiderzee en Afsluitdijk incluis. Voorts zal het aan alle zijden begrensd worden door water, zodat de bezoekers niet slechts via de weg, doch ook per rondvaartboot kunnen komen. Veel meer kon men ons helaas op de Keizersgracht niet vertellen over hoe precies worden zal. Eerst moet het gemeentebestuur gesproken hebben. mt niet weg, dat we elders dat het groen en geboomte in het recreatiepark sterk zullen domine ren. Borden van de A.N.W.B. zullen de bezoeker leiden van provincie naar provincie, van stad naar stad en van dorp naar dorp. nadat men bü de in gang met carillonmusiek verwelkomd bezoekers behalve een mooi panorama een dancing in een Phonobar en met tevens consumpties kan verschaffen. vernuft der techniek. Dat moet men, In de grotten van deze burcht krijgt I evenals de Phonobar, in Eindhoven zoe- Dollywood z'n kans, om in natuurge- ken. waar men zich ook naar de maan trouwe maquettes de geschiedenis van kan laten schieten. ons land te vertellen. Aan de voet van Teneinde de Nederlandse produkten p „Holland Promenade" zo goed mo gelijk naar voren te kunnen schuiven zullen tal van bekende kunstenaars wor den ingeschakeld want „Holland Pro menade" wil niet alleen jong en oud iets bieden maar ook alle nationalitei- Amsterdam Om met Amsterdam te beginnen, dit kan natuurlijk niet in z'n geheel een plaats krijgen in het park, al wordt dit dan ook 1% maal zo groot als Artis. De gedachten gaan evenwel uit naar vier of vijf grachtenhuizen, gebouwd op 7/s de ware grootte, een ouderwetse cinema, enkele kantoorgebouwen, waar in de V.V.V, een reisbureau, het bank wezen etc. zullen worden onderge bracht. Aan dc achterzijde van die grachtenhuizen worden voorts een paar echt Amsterdamse etablissementen ge vestigd, zoals een proeflokaal, een broodjeszaak e.d. Volendam zal aan zjjn trekken komen met een palingzaak, e visser in steen op de kade, zich te laten kieken, winkel, een fotograaf voor het maken prenten in klederdracht, kortom de voornaamste zaken, die men bij een be zoek aan het echte Volendam kan ont moeten. Men krijgt voorts een ware vissers boot te zien, compleet met diverse soor ten netten, maar dan niet in Volendam doch ergens anders langs de water kant. Een Zaanse molen zal de Zaan streek symboliseren en een kaasmake rij zal de attractie van Alkmaar vor- Voor bezoekers die even rusten wil len wordt er gezorgd voor een vijver tje met eenden, zwanen en ganzen, ter wijl het eiland Texel diverse vogels te zien zal geven, die men op de Wadden pleegt aan te treffen. Geluidseffecten zullen hier de echtheid helpen benade ren. Tenslotte zal daar de vuurtoren worden nagebouwd, die men ook zal kunnen beklimmen (100 treden) een fraai overzicht van (h« delijk deel van) Nederland te krijgen Haarlem zal met enkele voor die stad karakteristieke huisjes vertegenwoor digd zijn. evenals met Frans Hals de boekdrukkunst. En Den Haag natuurlijk met z'n Bin nenhof. een restaurant, de Hofvijver met Ooievaarsnest, Scheveningen met een haringlogger tegen een brokje duin en het Westland met een fruit-expositie. Dan volgt daar de Nieuwe Waterweg, met om te beginnen de Harwichboot te Hock van Holland en dan Pernis met z'n olietanks. Schiedam zal vanzelfsprekend Rotterdam, een deel van een groot zeeschip bewon deren kan. Hieronder komt een galerij, waar de Maasstad haar eigen gezicht Natuurlijk worden de Deltawerken beeld gebracht, de Goudse kaasmarkt, het bloemencentrum Aalsmeer, de bol lenvelden e.d. 't Gooi zal men er kennen aan eer Larense boerderij met rieten dak, aar een schilderijen- en tapijtenexpositie er de Veluwe zal zich tonen met haar schapen, kippen en herten. Bruggetjes en punterboten, alsmede een schilderachtige boerderij zullen ver tellen dat men in Giethoorn is, hune bedden zullen Drente en een zuivelboer- derij Friesland vertegenwoordigen. Twente komt voor den dag met tex tielbedrijven, Limburg met onder meei Valkenburg, waar een fraai kasteel de Visitekaartje Iedere provincie krijgt een klein pa viljoen. om de provinciale industrie haar visitekaartje te laten tonen. Ook 'elders krügt de industrie gelegenheid haar prestaties te laten zien, terwyl voorts de provinciale V.V.V's in de pa viljoens in de gelegenheid worden ge steld het goede van hun provincies naar voren te brengen. Bij kijken en luisteren zal het even wel niet blijven op de „Holland Pro menade", dank zij de diverse Horeca bedrijven. In Friesland zal men hier door van melk- of ijsshakes kunnen ge- ieten, op de Veluwe van thee, in Gou da kan men de kaas keuren en terug de Veluwe kan men in Barne- veld in een echt kippenhok kip aan het spit savoureren. Wie dan weer dorst heeft kan zich naar de auberge in het Vierlandenpunt begeven voor n goed glas wijn. Daar Holland Promenade „leringhe ende vermacck" samen wil doen gaan ten er een ideaal oord voor school reisjes van maken. Want dat wordt het, icn weet, dat bü de Afsluitdijk en de Deltawerken büvoorbeeld op aan schouwelijke wüze van onze strijd tegen iet water zal worden verhaald. In Utrecht zullen de Spoorwegen spre ken, in Limburg de ndjnen en in Den Haag het Binnenhof, waar men zal vertellen hoe ons staatsbestel fungeert. In 't Gooi kan men wyzer worden wat de radio en televisie betreft, op Texel wat betreft flora en fauna, in Drente de vervening en op een andere plek over de automobiel en de elek tronica. Teneinde ook de kleintjes aan hun trekken te laten komen, kan moeder de v in „Amsterdam" een handig gentje huren, waarmee ze haar kleuter de Veluwe kan rijden. De Velu- s namelyk in hoofdzaak voor dc kleinen gereserveerd. Terwijl de kinde- daar naar hartelust spelen kan moeder in het theehuis van een kopje thee genieten. De kinderen zullen zich daar echt niet vervelen, dank zü de aanwezigheid van draaimolentjes, po- een klein dierenpark, miniatuur auto's, schommels, wippen, een glij baan en zelfs een poppenkast. Kikkerland In Overijssel komt een kikkerland, compleet met welluidend gekwaak. Men kan kikkers van dichtbij zien vanaf kleine bootjes die op rails lopen. Wie écht op het water wil kan het Usselmeer op, waar men in grote Hol landse klompen in een (ondiepe) plas heerlijk kan ronddobberen. Wie een duiker onder water aar werk wil zien moet zich naar Den Helder begeven en voor wie een ouder wetse romantische kermis een attractie vormt kan in Groningen terecht. Brabant wil voor den dag komen met »n 800 meter lange skelterbaan, met Inbraak en ongeluk te Sassenlieim SASSENHEIM Donderdagavond voor 10 uur is ingebroken in e«n wo ning aan de Hoofdstraat Beide etages werden doorzocht maar er wordt niets vermist. Aangenomen wordt dat de thuiskomende bewoners de inbreker (s) op de vlucht hebben gejaagd. Gisterochtend verleende dc berijder van een scooter op de kruising Pro- vincialewegWarnaarlaan geen voor rang aan een auto. Beide voertuigen werden beschadigd maar persoonlüke ongelukken deden zich niet voor. ten. Buiten de grenzen van „Holland Pro menade" komt een Europa-rotonde, een paviljoen van circa 400 meter door snee-, waar de wandelaar een rondgang kan maken door tal van Europese lan den. Dat kan men ook. zittend in eer ronddraaiende snackbar, waar Europe se gerechten in een Europees decor worden geserveerd. Aldus krijgen bui tenlandse toeristen de gelegenheid formaties te ontvangen voor het geval willen doorreizen naar andere plaat- in ons werelddeel. Hierbij wordt de K.L.M. ingeschakeld. Aan parkeerruimte wordt eveneens gedacht: 5 ha. zal hiertoe worden ge reserveerd. En wie alles te voet moet doen behoeft maar een kwartier te lo- aen om van de laatste tramhalte uit ,H.P." te bereiken. Met dat al is reeds een rapport opgemaakt over het te verwachten be zoek, dat de Maatschappü voor Projec tenontwikkeling op 2 a 2b miljoen men- n per jaar taxeert. Als dat waar is. kan de exploitatie in „Holland Promenade" met vertrou- en tegemoet worden gezien. Sloot dempen met puin van Voordorp LEIDERDORP Steeds meer gebrui ken bezoekers van het ijsbaanterrein aan de Mauritasingel de trottoirs en de be plantingsstroken langs de toegang tot de rioolwaterzuiveringsinstallatie als par keerplaats voor hun auto's Een gesdhikte plaats voor een parkeer terrein ligt langs de toegangsweg tot de rioolwaterzuiveringsinrichting. Als de sloot langs deze weg wordt gedempt, kan er een ideale parkeergelegenheid voor 30 tot 36 auto's worden aangelegd. De kosten worden begroot op I 11.000. Wanneer de sloot gedempt zal worden met puin, dat oükomstig is van het ge bouw „Voordorp", zullen de aanlegkosten maar f 7.500 bedragen, van f 60 per maand Jachthaven in Leiderdorp LEIDERDORP Dl de lange rü van zorgen, die de gemeentelüke overheid heeft bij de bevordering van het alge meen welzijn, Is de zorg voor de recreatie Zoals bekend staat de zandput via de Does en de Oude Rün In verbinding met het Zuldhollandse merengebied. B. en W. delen mee, dat thans de tekeningen en de kostenbegrotlng voor de aanleg van het eerste gedeelte van de jachthaven gereed zün. Zü stellen de raad voor, eerst een ge deelte van de Jachthaven, waarin gele genheid zal zijn voor het meren van 32 boten, te doen aanleggen. De aanlegkosten daarvan worden op f 24.100 geraamd. Er hebben zich reeds meer dan 100 gegadigden gemeld om ln aanmerking te komen voor een ligplaats in de jacht haven. Het ligt niet ln de bedoeling B. en W. de exploitatie in eigen hand te houden. Er is een watersportvereniging ln oprichting. Het comité, dat de oprich ting van deze vereniging heeft aangevat, is van oordeel, dat de exploitatie van de jachthaven financieel geheel sluitend zal worden Tot de exploitatie zal tevens het onder houd van de outillage, zoals de nu bouwen aanlegsteiger, behoren. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP GEBOREN: Judith Jo3selin, d v J J Broerse en P A Schee per; Eric Jurgen, z v G A van der Zwan en N E Roest; Anton ia Arana Helena, d v G W van Wetten en C T G van Steen; Paulus Abraham, z v J Her,zee Wassenaar. GETROUWD: A J Roskam, 24 J te Oostvoome en M de Graaf. 25 J. LEIDERDORP Een zeer gaaf concert, tot in alles verzorgd, gaf gister avond Het jeugdkamerorkest Leiden" en „Het Nederlands Madrigaalkoor" in de Herv. kerk te Leiderdorp. Als solisten werkten mede Peter Dieleman en Rien dé Reede (fluit). Deze zeer begaafde fluitisten speelden, met begeleiding van klein orkest het Concert in G van D. Cimaxosa (1749— 1801). Dit Mozartiaans knap geschreven concert kan men rekenen tot de „Ga lante Muziek" zoals die in de 18e eeuw werd gecomponeerd en in de salons van vorsten werd uitgevoerd. Dit concert was als het ware een trio an dirigent en de twee fluitisten waar in vooral het perfecte samenspel te lo- viel. Ook in de moeilyke cadenzen jn deze kunstenaars een twee-een heid Gave techniek en een sublieme toon maakten dit fluitconcert tot een glanzend en boeiend geheel. Het Madrigaal Koor met het orkest openden deze avond met twee delen, Kyrie en Gloria, uit de Nelson-Messe van Jos. Haydn. Dit koor bezit uitste kend stemmaterlaal, hetgeen bleek uit de soli in deze Mis, die door eigen koor leden weiden vertolkt. Vooral het „Ag- SCHEEPV AARTBE 6 VWSW Cümci.-,o :T,; Atntt»* 28 Z1W C J ACOB VBRCCiME £LYKERK 26 pKlZO KpRjcc IICHTEN nus Deo" werd zangers vertolkt Henk Briër de dirigent van J.K.L. nam de juiste tempi en leidde koor orkest tot een glorieus slot. De twee Madrigalen van Hendrik Andriessen zijn juweeltjes van kooroompositie. Polyfo- nisoh en melodisch kregen zij een juiste interpretatie. Na de pauze de Symfonie No. 36 in C de zgn. Linzersymfonie. In de uitvoering is gebleken welk een bekwaam dirigent Henk Briër is. Wat hy met dit Jeugd orkest presteert, is wonderlijk. Alles krijgt toon, iedere frase wordt duidelijk overgebracht. Hij kan dit kamerorkest in elk tempo laten spelen zonder schom melingen of klankverlies. Iedere inzet is er. Ieder thema werd helder ten gehore gebracht. Het Presto werd een geestdrif tig einde, waarop een spontaan applaus volgde uit de geheel gevulde kerk. LEIDERDORP Na overleg me bestuur stellen B. en W. de raad voor met ingang van een door B. en W. te be palen datum, voor het resterende deel van 1965 aan de Stichting Muziekschool Leiderdorp twee lokalen van het gebouw Hoofdstraat 103 te verhuren voor de prijs 0 De kuikenboerderij van J. Meulen- dijk in Nuenen is gisteravond tot de grond toe afgebrand. De schade wordt geschat op 100.000 gulden. MI- —■■■iini Dode bij sloop restaurant in Alpben ALPHEN Vanmorgen Is in Al phen aan de Rijn bij de sloop van het café-restaurant Zomerzorg in de om geving van het station een ernstig on geluk gebeurd, waarbij de dertienja rige jongen Wim Tuis uit Linschoten is gedood. De jongen was een aantal slopers behulpzaam toen een deel van het pand instortte. Hij werd onder puin bedolven en was op slag dood. De 35-jarige heer A. Hubrechts. eveneens uit Linschoten, werd aan de rug het hoofd gewond, en is naar ziekenhuis ia Woerden gebracht. Passagiersschepen VISSERIJ* EN MARKTNIEUWS Vlasertjbe- n guldens: SCH 106—7675. SCH 132—2750, SCH 74— 4620. SCH 234—2800. SCH 67—2380. SCH 71—2800 SCH 12—1380, HD 125—1980. KW 2043920, KW 106—3030. KW 142—1760. SCHEVENINGEN, 27 maart Vlsserljbe- richt. Totaal aan de markt: 380 kisten schol. 100 kisten schelvis. 250 kisten kabel jauw, 95 kisten wijting. 55 kisten diversen. ALKMAAR. 26 i - Kaasmarkt. Com- delbare 2.40. Goudse volvette 2.55. Handel redelijk. KATWUK AAN DEN RUN. 26 maart Groenteveiling: waspeen (per kist) AI 660— 8 60 An 2.506. BI 7 30—8.80. Bil 2 10. Cl 90—2 40. Cn 40—160. witlof 33—63. sla (per 100 stuks) 18—24 stoofsla 25. spinazie 49—51, prei 3497. rabarber 7987. fruiten I ïOS 154 II 34—64. gele kool 8. rodekool 9—12. oêrenkool 4—14. uien (per kist) 5.30—8.10. adijs (per 100 bos) 44. selderie (per 100 os) 5—11. peterselie (per 100 bos) 8—16 .anvoer waspeen 210 000 kg. LEIDEN, 26 maart Groenteveiling: an dijvie 75—88. snijbonen 4—5.80. kroten ge kt -tO. prei 50—68 rabarber 50—80, splna- 42—71. stoofsla 40—55.- spruiten A 63—1.16. komkommers 77—69, .06, koi L 25—88. A 6-25. Exportpapierfabriek grog vooruit NIJMEGEN De gang van zaken bij de Ned. Exportpapierfabriek 1964 verbeterd. De produktie in tonnen bleef gelijk, de omzet steeg 10 pet. hoewel een grote uitvoeropdracht af liep. Hoewel de personeelskosten met 15 pet. toenamen bleven de exploita tiekosten gelijk. Het exploitatiesaldo steeg tot f 1.23(0,73) miljoen. Er kwam f 108.000(278.000) belastingschuld vrij. De interest was f 166.700(117.855). af schrijvingen vergden f 382.125(817.517) en de winst bedroeg f 264.000 Reeds voorgesteld is 5(4) pot. dividend, alsmede 3(10) pet. in aandelen uit agio. De produktieviteit nam met 10 toe. De machines waren behoorlijk be zet en men rekent voor 1965 op nog iets betere produktie. Het is nog te vroeg om verwachtingen uit te spreken. Men moet afwachten of de nie chine geringe aanloopkosten zal heb ben, en of de buitenlandse concurren tie zal toenemen. Het aantal concurren ten binnen de Euromarkt nam toe. Ka pitaalslasten en verkoopkosten zullen toenemen. In 1965 en 1966 wordt de koopgroep gereorganiseerd. In hoev< men de uitvoerbelangen buiten de Euromarkt kan uitbreiden, is nog niet te peggen. Spoorwegdirectie Onderzoek naar inkomenspositie UTRECHT De directie van de Ne derlandse Spoorwegen heeft in overleg met de erkende vakvereniging besloten. onafhankelijke commissie in te stel len die bereid en in staat moet zijn een onderzoek in te stellen naar de inko menspositie van het spoorwegpersoneel, i vergelijking met die van werknemers i het bedrijfsleven en bij de overheid. De N.S.-directie heeft dit besluit ge- amen omdat zij allerminst gelukkig is met de moeilijkheden die zich in de algelopen maanden rondom de totstand koming van de pas goedgekeurde spoor- weg-c.a.o. hebben geopenbaard. ons bedrijf leeft in het algemeen gevoel van onbehagen, van achter stelling. Deze gevoelens van „achter stand" bederven de sfeer in het bedrijf. Zij moeten de wereld uit", zo schrij ven de drie directieleden van de Ne derlandse Spoorwegen in een verkla ring aan het spoorwegpersoneel ruim 29.000 mannen en vrouwen die is afgedrukt in een extra numr „De koppeling", het personeelsorgaan van de Spoorwegen. PERSONALIA Per 1 april benoemd tot burgemees ter van Hooge en Lage Mierde J. Meijs, thans hoofdcommies ter secretarie van Culemborg. De heer Meys is lid van de KVP. Benoemd tot ridder in de orde van oranje-nassau zyn J. Develing, Den Haag en F. T. Haak, te Rijswijk (ZH). hoofd commies A, resp. technisch hoofdambte naar voor bijzondere diensten bü het ml nisterie van sociale zaken en volksge zondheid. 0 Benoemd tot ridder in de orde var Oranje Nassau J. can Doornen, Zoeter- meer, directeur bij Brinkers' margarine- fabrieken NV. 0 Dr. H. P. Th. Gaeffke is benoemd tot gewoon lector in het Hindi te Utrecht. TER AAR. 26 maart Groenteveiling: 'ltlof I 60—73. B 42. stek 15. spinazie 40— 63 B 3041. rabarber 5870. afw. 13. uien spruiten 37—74. allee per tcg; sla A 22— b 1415. C 812. komkommers E 14 17. knolselderij 4—8 per bosje; stoofsla 80 1 20 per kist. Exportveilingkomkomm 40 C 43, D 38, E r 40 per boaje. per stuk; radijs Uitverkopenwet in werking DEN HAAG Het staatsblad ver meldt dat de uitverkopenwet 1964 op 1 april in werking zal treden. De belang rijkste verandering heeft betrekking op de periode die onmiddellyk aan een sel- oenopruiznlng voorafgaat Homlsbossche zeewering drie meter hoger ALKMAAR In het kader van de Deltawet zal de Hondsbossche zeewering 8,50 tot 11,45 meter plius NAP. worden verhoogd. De kosten zullen in totaal dertien miljoen gulden bedragen. Derde verhoging van daggeld AMSTERDAM Het tarief van dag geld ls heden, voor de derde achtereen volgende maal verhoogd, nu met een half tot 3 Vz procent, daar de geldmarkt door ultimo-op vragingen steeds krapper wordt Dividendvoorstel Gelderland—Tielens Papierfabrieken: Voorgesteld wordt 27 (vorig jaar 27) pet dividend, waarvan 12 pet als interim is uitgekeerd. Schokbeton kondigt 14 (vorig Jaar 12)% dividend aan. waarvan 10 in aandelen uit agio, enerzijds in ver band met de gunstige resultaten, ander zijds met het oog op de investeringen x>r industriële woningbouw. NDSM zal in april een lager dividend voorstelen van 6 (vorig jaar 7) pet. Het jaar was onbevredigend. Mübeb stelt 17 contant dividend jor over het verhoogde kapitaal (vorig jaar 17,6 contant alsmede 10*/» in aan delen, waarvan 9,2 uit agio). Nievelt Goudriaan en Co's Stoomvaart Mij. zal 5 (vorig jaar 5) pet dividend •oorstellen. ROTTERDAM Ook de werkge vers. en werknemersorganisaties voor de Rijn- en binnenvaart hebben thans overeenstemming bereikt over een we collectieve arbeidsovereen komst. Indien de Stichting van de Arbeid geen bezwaar maakt zullen de basisionen met vyf procent worden verhoogd. PROMOTIES AMSTERDAM, VU. Tot doctor ln de risk en natuurwetcnsch. (cum DE BILT Terwijl de luchtdruk in onze omgeving sterk opliep naderde van 't westen uit een warmtefront, dat vergezeld van een smalle regenzone zaterdagochtend ons land bereikte. Het front veroorzaakte niet veel regen. Achter het front stroomt morgen met wind tussen zuid en zuidwest zachte lucht ons land binnen, maar deze is ook nogal vochtig zodat er geruime tijd bewolking blijft. Er is wel kans dat morgenmiddag de zon er in slaagt door de bewolking te komen en dat de temperaturen waarden in het bin nenland bereiken van 10 tot 15 graden. Een hogedrukgebied dat zich vanmor gen bij de voet van de Pyreneeën be vond, verplaatst zich naar het Alpen gebied en dit heeft tot gevolg dat het weer op wat langer termijn gezien warmer wordt, waarbij de regenkan sen gering zijn. Zon en maan Zondag 28 maart: aon op 6.25, onder 19.07; maan op 5.19. onder 13.40. Maandag 29 maart: zon op 6.23, onder 19.08; maan op 5.44, onder 14.51. HOOGWATER SCHEVENINGEN OAASTERKERK 26 V a.-b x-aj)t sa vuMtarai o Harno 28 ZW P Openbare vrijwillige verkoping NOTARIS A. W. C. VER HEES te KATWUK is voornemens op de woens dagen 7 en 14 april 1965 resp. bij opbod en afslag, telkens des avonds om acht uur. in zaal Haasnoot aan dc Dwarsstraat te Katwijk aan Zee in het openbaar te verkopen; Perc. 1 Het huis aan de Stationsstraat 5 te Katwijk aan Zee. verh. voor ƒ5,65 per week. Perc. 2 Het huis aan de Stationsstraat 7 te Katwijk aan Zee. verh. voor 5,65 per week. Perc. 3 Het huis aan de Stationsstraat 9 te Katwyk aan Zee. verh. voor 5.65 per week. Perc. 4 Het huis aan de Zeeweg 57 te Katwijk aan Zee. verh. voor 5.20 per week. Perc. 5 Het huis aan de Zeeweg 59 te Katwyk aan Zee. verh. voor ƒ7.10 per week. Perc. 6 Een inpandig tei rein, gelegen achter d huizen a. d. Stationsstraat 5. 7 en 9. ter grootte ongeveer 120 c.a. warop een houten woning is geplaatst, welke niet onder de ver koop is begrepen. Betaling der koopp. dient te geschieden vóór of ui- terL op 14 mei 1965. Aan vaarding na betaling der koopp. onder gestanddoe- ning der huren Bezichtiging dinsdags er donderdags van 24 uur n.m. Nadere ioL en biljet ten worden verstrekt ten kantore van gen. notaris. Uitdeuken en spuiten van Uw auto? Gratis wagen beschikbaar tijdens - herstelling van plaatschade - GARAGE MODERN Willy Sluiterstr. 31, tel 01718-3941 KATWIJK AAN ZEE (jBauknedit- ozosouce KOELKASTEN van Zijp Haarlemmerstraat 279 horoscoop en talisman OR. PAUL BAUIR De macht van het moderne bijgeloof De waarheid over de mysterieuze wereld van het bovennatuurlijke jhelderxlend- held, waarzeggerij, telepathie, droomuitlegging, coverkunst, spiritisme, spoken, heksengeloof, wondergenezlngen, wichelroeden, aerdstralen, horoscopen, enz. Woord vooraf van Dr. Okke Jager Met 38 Interessante foto's Verkrijgbaar In de boekhandel N.V. GEBR. ZOMER A KEUNINGS UITGEVERSMIJ WAGENING1N gebonden f 14.50

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11