Recreatie-oord Noordwiik-noord in plan gereed Leids jeugdkamerorkest bewees bestaansrecht Te kust en te keur Contrabas als geschenk Chr. school slechthorenden viert eerste lustrum Vijfhonderd somerhuisjes - veel kampeergelegenheid nieuwe leidse courant 3 MAANDAG 22 MAART 1965 Maandag Antonius-clubhuis. 8 uur: opvoering door Sempre Avanti van „Een partijtje poker". Rapenburg 33, 8 uur: K. en O.-cursus over gastheren en ongenode gasten. De Doelen. 8 uur: amateurfotografen, derde ronde kleurendia's. Den Haag: Diligentia. 3 uur: Ver. voor Kamermuziek, Quartetto Marie Claire Garnet. Dinsdag School Timorslraat 15. 7 45 uur: studie- en beroepenvoorlichting. Breestraat 19. 7—8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7—8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Antonius-clubhuis. 8 uur: opvoering door Sempre Avanti van „Een partijtje poker". Breestraat 85, 8 uur: jaarvergadering „Koninginnedag". Gehoorzaal. 8 uur: Kunstkring „Voor Allen", André Tchaikowsky, piano. Kleine Gehoorzaal. 2.30 uur: Ver. van Huisvrouwen afd. Leiden. Ligaproduk- ten. De Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, S. C. H. Leenheer met grepen uit de geschie denis van Rijnsburg. Waaggebouw: 2—4.30 en 7930 uur doorlichting. Gravensteen. 8 uur: afd. Leiden-Oegst- geest Viro mr. M. J. van Emde Boas, secr. adviescommissie vraagstukken van ontwapening en inter, veiligheid en vre de. over „Slaaf of meester?" Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Zuid- Hollands Orkest, met blokfluitsolist. Scheveningcn: Kurzaal. 8.15 uur: Les Ballets de Guinée. Scheveningcn: Kurhaus-paviljoen. 8.15 uur: Toneelgroep Oud-studenten. Woensdag Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneel. Studio met „Het gat''. Gerecht 10. 8—10 uur: K. en O.-cursus bloemschikken. Gehoorzaal 8 uur: Johannes-Passion door Leids Kamerkoor. Het Boshuis. 7.30—10 uur: sociëteits avond Herv. Wijkgemeente Boshuizer- vvijk Waaggebouw: 912 en 24.30 uur doorlichting. Steenschuur 6, 8 uur: Leidse ver. van Postzegelverzamelaars. Oegstgeest: Rijnlands Lyceum. 8 uur: grote avond Rijnlandse Oegstgeester Schoolvereniging. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Moortje". Den Haag: Diligentia. 8.30 uur: De Nieuwe Kemedie met ..De Parljse brui loft". Donderdag Café de Grot. hoek Nieuwe Beesten markt. Oude Singel 2, 8 uur: jaarver gadering Door Eendracht Verbonden Gehoorzaal. 2 en 3.30 uur: jeugdcon- cert Toonkunst. School Van den Brandelerkade 24a, 745 uur: studie- en beroepenvoorlich ting. Schouwburg, 8 uur: K. en O., een avond met Wim Sonneveld. Waaggebouw. 912 en 24.30 uur: doorlichting. Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8,15 uur: Haagse Comedie met „King Lear". Den Haag: Diligentia. 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met „De Parijse brui loft". Vrijdag Foyer Gehoorzaal, 7.45 uur: ontmoe tingsavond t.g.v. algemene vergadering N.C. Reis-Ver., medewerking Jong en Joljg en Sempre Avanti. Schouwburg, 8 uur: K. en O., een avond met Wim Sonneveld. Waaggebouw, 24.30 en 7—9.30 uur: doorlichting. Stationsweg 35, 8 uur: alg. vergadering kynologenvereniging „Rijnland". Oegstgeest: Irene, 8 uur: K. en O.- concert, Pieter Odé fluit en Edward Wit- senburg harp. Leiderdorp: Hervormde kerk, 8 uur: K en O-concert, jeugdkamerorkest Lel den met Ned. Madrigaalkoor en solisten Den Haag: Diligentia. 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met „De Parijse brui loft". Zaterdag Gehoorzaal. 8 uur: gymnastlekuitvoe- ring „Brunhilde". Schouwburg, 8 uur: K. en O., een avond met Wim Sonneveld. Den Burcht, 8 uur: Ons Grunneger- laand. blijspel „Laifde en Zuurloarder- Oude Vest 13. 7.30 uur: C.J.V. De Valk. Instuif. Hooglandse Kerkgracht 44. 8 uur. Herv. jongerensociëteit. Sneeuwbalcabaret Heemstede. Breestraat 19. 8 uur: Geref. Jeugdver- bond. instuif. Foyer Gehoorzaal. 10.30 uur: algemene vergadering N.C. Reis-Vereniging Den Haag: Diligentie. 2.15 uur To neelgroep Arena; 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met „De Parijse bruiloft". Welke apotheek? Apotheek Herdingh en Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502 (ook voor de apo theek te Leiderdorp) en Oegstgeester apotheek. De apotheek Voorschoten is zondag gesloten van 822 uur. Welke artsen? Zondagdienst hebben de artsen Mas tenbroek. Van Glabbeek, Pleiter. De Bruyne en Postel. Films Camera (2 30, 7 en 915 uur): James Bond contra dr. No (18 jaar). Lido 12.30. 7 en 9.15 uur): In opdracht van de OO M. (14 jaar) Luxor (2.30. 7 en 9 15 uur): De vrouw die tweemaal leefde (18 jaar). Rcx (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De beul van Londen (18 jaar) Studio (2.30. 7 en 915 uur): Limonade- Joe (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Topkapi 114 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellenden van 25 febr tot 29 maart Rapenburg 73 (Academie): L.A.K.- grafiekententoons'elling van de groep Estampa Popular de Valencia naart tot 2 ipril, maandag to met vrijdag open van 9-6 uur). Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: aquarellen, tekeningen en etsen Poppe Damave en keramiek van van Stolk (van 15 maart tot en 1 april, dag. van 10-5 uur, bovendien °P vrijdagavond van 8-10 uur, 's dags alleen na afspraak). Lustruinconcert in Zuiderkerk LEIDEN Het Leidse Jeugdkamerorkest gaf zaterdagavond in de Zui derkerk zijn eerste lustrumconcert. De talrijke toehoorders waren ge tuige van een speelvaardigheid, een orkestdiscipline, een vreugde in het muziekmaken, die nu en dan nauwelijks van een beroepsgezelschap ver schilden. Wat Henk Brier in slechts vijf jaar tijd met deze geestdriftige, muziekgebonden jongelui heeft bereikt, verdient grote bewondering. Ook moet nog worden bedacht, dat hier een zekere mate van doorstroming onvermijdelijk en vanzelfsprekend is. Maar alle lessenaars blijven toch bezet; het aantal spelers is zelfs groter geworden, zodat nu vrijwel geen enkel noodzakelijk instrument wordt gemist. Dit was, voor kort nog wèl het geval met de contrabas. Maar voor deze dure reus hebben de vele vrienden gezorgd. Voor het concert begon, stonden ad- seur Steinbach en voorzitter Marinus Hevl samen op de kansel. De heer Stein bach maakte met dankbaarheid melding het grote bedrag (twaalfhonderd gulden) dat de verzonden circulaires hadden opgeleverd. Op zijn verzoek werd de feestelijk versierde contrabas binnengebracht en aan dc bespeler over gedragen. De heer Heyl dankte names het orkest jor het prachtige cadeau. Een kruk en :n kist zullen het binnenkort nog com pleteren. Voor deze bijzondere gelegenheid ver leende het te goeder naam en faam be kend staande Nederlands Madrigaalkoor zijn medewerking. Deze bestond uit van twee madrigalen (Due madrigal!) van Hendrik Andriessen en (als „wereld première") een compositie van dirigent Briër: „Muslca festiva". Andriessens uitnemend geconcipiëerde meesterlijk geschreven madrigalen werden, door orkest en koor belden, zó vertolkt, dat de daarin door de componist gevangen welluidendheid zich vrij kon Bacco") duidelijker en glanzen- maken. zij het in het mijnlied („Ah. der dan in het quasi-sombere ..Che debbó far", met zijn smachtende liefdesleed. Spontaan Henk Briërs feestelijke muziek hoor- ;n we dus voor het eerst. In zo'n geval het onmogelijk. Iets werkelijk steek houdends over een weliswaar zeer aan- horenswaardige compositie te beweren. Hoewel de sterk belijnde figuur „viva la musica" een voorname, steeds herken bare rol speelt menen we toch. dat het dc componist niet van meet af aan om onwrikbare uitgebalanceerde con structie te doen is geweest. Daarvoor lijkt zijn werk te spontaan, te rijk aan invallen. Briër is hier de rasechte muzikant, die intuïtief zijn vorm ontwerpt en. min of briljant, verwezenlijkt. De klank dc deze feestmuziek ls nieuw, vrij kleurig en. althans bij eerste auditie, niet erg doorzichtig. We hebben het gelegen heidsstuk met véél belangstelling aange hoord. ook al door de uitstekende leven dige uitvoering, waarin orkest en koor gelijkwaardig aandeel namen. Een herhaling is echter zeer gewenst De strijkers waren begonnen met Han dels Concerto grosso (opus 6. no. 6) in g-klein. Enkele wrijvende aarzelingen daargelaten, maakte deze uitvoering reeds een heel goede Indruk, al misten toch wel min of meer dc seigneurale cr. de breedheid, de klaokverzadl- ging. aan de stijl eigen. Inspirerend Briër bewees met de inspirerende di rectie van het Concert voor twee fluiten orkest van Cimarosa voor deze laat- achttiende eeuwse muziek een belang rijk grotere affiniteit te bezitten. De so listen Peter Dieleman en Rien de Reede (beiden nog studerend) gaven voortref felijk spel te horen: hun toon was (zij het minder in enkele forti) mooi en soe pel bewegend, hun samenwerking per- KASTEN Leiden Tel. i'Zi fekt, hun opvattting stijlzuiver. Ze wer den uitstekend door het orkest bijge staan, De zogenaamde Linzer-symfonle (KV- !5, in C) van Mozart besloot het con cert. Dit steeds weer boeiende werk doet sterk aan Haydn denken. Het feit, dat de componist het in oktober 1783 Adjudant Linderhof verlaat politiekorps LEIDEN Maandag 29 maart zal de adjudant van gemeentepolitie A J J. Linderhof in verband met het bereiken de pensioengerechtigde leeftijd de dienst verlaten Die dag zal hij in besloten kring af scheid nemen van superieuren, collega s oud-collega's. Van half viif tot vijf r krijgen belangstellenden gelegenheid de kantine van het politiebureau aan de Zonneveldstraat de scheidende adju dant de hand te drukken. „hals over kop" voor een concert in Linz moest schrijven en daarbij van Haydns oeuvre profiteerde, verklaart de ver wantschap afdoende. Mozart levert, ze ker voor dilettanten, altijd grote moei lijkheden op. Zelfs bij de herinnering aan illustere voorbeelden (Walther b.v.), mocht deze uitvoering echter om de cor rectheid en de goede voordracht, worden geprezen. Een lofwaardige vermelding verdienen ook de hout- en metaalbla- WolfswinkeJ De Haardstee open op 7 april LEIDEN Op woensdag 7 april zal in het pand Witte Singel 70 het tehuis „De Haardstee" worden geopend. Dit gaat uit van de Stichting Tehuizen voor geestelijk Gehandicapten te Lei den. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen hoopt de opening te verrich ten. Voorzitter van het bestuur der stich ting is de heer G. P. E. Weijer, voorzitster mevrouw L. H. A. Klaasesz- de Bruijne. Brand in rommel LEIDEN De nevelspuit van de brandweer heeft zaterdagavond om tien over acht voor de nodige afkoeling ge zorgd van een door onbekende oorzaak brand geraakte hoeveelheid waarde loos materiaal, zoals oud meubilair, i de Caeciliastraat In de week van 10 t.m. 17 maart Gevestigde en vertrokken personen LEIDEN Gevestigd: H Geenjaar- Leemans en fam, Sluisstraat 12; J J Ras en fam, Fred v Edenlaan 31; F Vinkestijn en fam. Hoogl kerkchoor- steeg 11a; P A Krekelaar en fam, Clarensteeg 29; P Thomas en fam. Fal- jerilstraat 18; M J A Hoogenboom, Schelpenkade 32a: E F Born, Fagel- straat 17; J A Aanhane. Roomburger laan 55; J van Harten. Fruinlaan 4; J Singer, Hooigracht 15 H Huizer Rijn Schiekade 125; H J Bos, Klikspaan- weg 7; M Dekker, Rijnsburgerweg 10; R G Noppen-Wegman .Haarlemmerweg 62; T M Broekman. Witte Singel R Krsnik, Piet Paaltjenspad 3; E M M Tanke, Pieter de la Courtstraat K S Nio Rijnsburgerweg 10; M Bogaardt, Witte Singel 27; C L Ekkers, Vreewijkstraat 27; P H van der Zeeuw- Peeters. Pieter de la Courstr 29; G Meima. Hoge Rijndijk 128; C P Capers, Paramaribostraat 131; H J Kroon Leeu- erikstraat 8. P Nijhof, Noordein- Lustrum in Leiden LEIDEN Aan de Hoge Morsweg 12 staat de „Christelijke school voor slechthorenden en spraakgebrekkigen". Een school, die evenals de twee andere prot.-chr. scholen voor slechthorende en spraakgebrekkige kinde ren in Nederland, (Utrecht en Rijswijk) in een grote behoefte voorziet. Op 1 april a.s. zal het precies 5 jaar geleden zijn. dat de Leidse school werd gesticht. Tevens zal dan de heer W. van den Engh 5 jaar fungeren als hoofd van de school. Hy is de onvermoeibare propagandist voor uitbreiding en specialisatie van dit soort onderwijs, waaraan zowel hij als zijn staf van deskundige leerkrachten hart en gave heeft verpand. Met groot succes overigens. Want startte de school op 1 april 1960 met 15 leerlingen en 2 leerkrachten, bij de her denking van het eerste lustrum bezoe ken dagelijks uit Leiden en omstreken circa 80 slechthorende en 20 spraakge brekkige kinderen tussen de 4 en 18 jaar de school. Er zijn 10 gespe cialiseerde leerkrachten, 2 logodisten. 2 vakleerkrachten en een maatschappelijk werkster aan de school verbonden. Op 1 april a.s. zal worden gestart met het onderwijs aan een afzonderlijke kleutergroep. Ook hoopt de heer Van den Engh er dan in te zijn geslaagd een akoepedist aan zijn staf tc verbinden. Ook wordt sinds enige tijd in de school twee avonden per week aan een aantal leerlingen algemeen vormend onderwijs gegeven in samnwerking met LV.I.O., P.B.N.A. en L.O.I. Voorts krijgen 6 kin deren van 2 tot 4 jaar van enkele leer krachten der school thuis een z.g. „home-training", die is gericht op de voorbereiding van het toekomstige schoolbezoek. Dat het streven van de heer Van den Engh ook steeds is ge richt op een uitbreiding van de soorten onderwijs aan SH- en SG-kinderen mo ge voorts blijken uit het feit, dat bin nen afzienbare tijd de streefdatum Is J september a.s. voor een groep kinderen ook een ULO-afdeling zal worden gerealiseerd. Audiometer Naast het reeds beschikbaar staande moderne test- en onderwijsmateriaal, vormt een gloednieuwe audiometer (tot dusver alleen tot het instrumentarium van een ziekenhuis behorend) sinds kort „de trots van de school". Niet voor niets werd de school aan de Hoge Mors weg enige tijd geleden officieel erkend als audiologisch-centrum voor kinde ren van 4 tot 18 jaar. Teneinde het eerste lustrum niet on gemerkt voorbij te laten gaan vormden bestuurs- en personeelsleden onder voorzitterschap van de heer P van Re- mundt een lustrum-comité, dat de taak op zich nam enkele lustrum-festivitet- ten te organiseren. Dit merkten zaterdag al de oud-leer lingen. die in de afgelopen 5 jaar de school hebben verlaten en thans leer lingen van een school voor vervolg onderwijs zijn. Vrijwel allen hadden ge hoor gegeven aan de uitnodiging voor de reünie in de school. Na een hartelijk getinte massale be groeting en een even hartelijk wel komstwoord van de heer Van den Engh werd van 10 tot 12 uur de tijd gevuld met het ophalen van oude herinneringen -en een rondgang door de school waar in de jongste aanwinsten op lesgebled werden bewonderd en gedemonstreerd. Om 1 uur werd het trefpunt van de reünisten het Boehaave-restaurant waar na een welkomstwoord van de voorzit ter der schoolvereniging, burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg, de maal tijd werd gebruikt Tijdens het „theeuurtje" projecteerde d eheer Van den Engh enkele series dia's over de dagelijkse gang van zaken in de school en hij hield een causerie over de mogelijkheden van het avond schoolonder wijs en de nazorg. de 2a; A W M G van Leeuwen Rijns burgerweg 10 M J Zwetsloot, Rijnsbur gerweg 10; O B Wiersma, Wasstraat 2c; P de Boer. Sophiastraat 53; M van der Zijde, Rijnsburgerweg 10; F E Zwaan, Klikspaanweg 38; N Lazaro Lopez, Nieuwe Beestenmarkt 8; G C Wcilter, Madoerastraat 15; J Hunik-Mu- zerie, Burggravenlaan 52; W B A de Lange Herensteeg 5a: W J de Meij- Luhrman, Burggravenlaan 122; K M van Hee. Julianakade 40; D Antheunis, Roodenburgerstraat 5: H Boumia, Groenhovenstraat 2; M A CS van Maasdam. Rijnsburgerweg 10; J M de Water, de Goejestraat 69; F Neyndorff, Vreewijkstraat 21; W F van Wijk. Thorbeckestraat 49; VERTROKKEN C van der Keur en fam, Boerhaave- laan 30, Voorschoten, Frans Halsplant soen 121; H E Bok en fam. Boerhaave- laan 248, Amstelveen, Bevelandseln 113, J Moraal cn fam, Akkerhof 47, Bever wijk, Plesmanweg 203; M W Dagniaux- Bartstra en fam, Justus Carel Huis 9, Oegstgeest. Dorpsstraat 41; C C van der Esch-Krijger en fam, ab Morssin gel Noordwijk, de Ruijterstr 47a; Doeff en fam. Steenschuur 7, 's-Gra- venhage, Benoordenhoutseweg 66; E R Muller en fam, Kanaalweg 88, Neder landse Antillen; W J van Diemen en fam, Koolaan 63, Australië; M A H van Remundt en fam, Stadhouders laan 20, Voorschoten, Pauwenstr 9; M Velsink-de Vrij en fam. Stationsweg 31, Delft, Hendr. Tollenstr 122; A F Hen- sen Verbaten en fam, de Wetstraat 7. 's-Gravenhage. Prinsegracht 174; M Pat- teri. Turfmarkt 6, Italië; A L van Leeuwen, Nieuwe Rijn 20, 's-Gravenha ge. Regentesselaan 94; M T van Kop- singel 112; M A H Devilee-Nozeman, pen, Zoeterwoudsesingel 106, Delft, Oost van 't Hoffstraat 6. Hazerswoude, ab Jaagpad ad. Gemeneweg; T J Fu, Lust hoflaan 43, Enschede. Cort v d Linden- laan 8; G G M Aalders, Morssingel 10, Israël; T de Bruin, Rijnsburger weg 10. Oegstgeest, Deutzstr 17; H Kos ter, Warmonderweg 39, Duitsland; J Ruis-Meertens, Lage Morsweg 75, Ha zerswoude, Gerard Doustraat 16; P A J Devilee, da Costastraat 50. Hazers woude, ab Jaagpad a d Gemeneweg; A Korenhof. Dicpenbrocklaan 26. Lei derdorp. Mauritssingel 29; H C Smith, Groenhovenstraat 19. 's-Gravenhage, Saffierhorst 45; A Bolderhejj. Rapen burg 123. Algereij: G A Zweers, Mont- gcmcrystraat 19. Wageningen, Zoomweg 38; J A C Rodoe. Rich Holstraat 36. Heerlen. Dr. Jaegersstraat 27; C F A de Vries-Bik, Witte Singel 92, Ensche de, Olieslagweg 119; H W J A Aver- beck. Rapenburg 16, 's-Gravenhage, L. de Colignvstraat 151; N Begemann, Nieuwe Rijn 17, Groot Brittannië; C van der Graaf, Buys Ballotstraat 11. Alkmaar, Montelbaan 50; J A van Bol huis, Zoeterwoudsesingel 109, Deventer. Gibsonstraat 14; A C Felix. Hogewoerd 125. Oegstgeest, Leidsestraatweg 11; H J M Lagerberg, Bronkhorststraat 33a, Hilversum, Noodweg 37; C W A Klok- Schillings. Hansenstraat 32a. Velsen, Bornstraat 39; A P M Blom, Haag- weg 138. Boskoop. Burg Colijnstr 57; F R J Willemse. Witte Rozenstraat 4, Voorhout, Jac v Beierenweg 93; A Koo reman-den Os. Lammermarkt 43 a, Voorburg. Parkweg 24d; J Bijenhof, Hoefstraat 8, Deventer, Westenbergstr. 1; E K de Jongh, Groen esteeg 48, Amsterdam, Biesboschstr 2411; H J Bakker, v Bemmelenstraat 29, Wasse naar, Deijlerweg 120; T G Visscher, Burggravenlaan 12, Groningen, Heresin- (Van een onzer redacteuren) NOORDWIJK Duizenden vakantiegangers zullen in de naaste toekomst profijt trekken van een aantrekkelijk recreatieplan waar aan door het gemeentebestuur van Noordwijk jarenlang is gedok terd: het plan Duinrand. Na veel wikken en wegen is het thans ter visie gelegd. Dit Duinrand-plan omvat in hoofdzaak ongeveer 25 hectare recreatiegrond waarop zo'n vijfhonderd zomerhuisjes kun nen worden geplaatst, een aantal kampeerterreinen en de ontsluiting van dit gebied door de verbetering van de Duinweg en de Randweg. Het ten noorden van de bebouwde kom liggende recreatie-oord zal ten eerste omvatten een tien hectare groot terrein in Puik en Duin (Z 1), bestemd voor de bouw van zomerhuisjes. Daarna komt in noordelijke richting gezien een brede groenstrook gevolgd door een strook van ongeveer acht hectgre, eveneens bestemd voor zomerhuisjes, voor een deel behorend bij heit bungalovvhotel De witte Raaf (WR). Kamp* eren Ter hoogte van café De Duinrand (D) zijn opnieuw groenstroken gepro jecteerd en verder naar het noorden komt een derde strook, voor zomer huisjes en kampeergelegenheden (5 hectare) (Z 3). Hier is al een aantal kampeerboerderijen gevestigd en der ligt daar in de buurt het fraaie kampeerterrein van het staatsbosbe heer (K). In aanbouw is een appartemen tenhotel, dat 1 mei a.s. in gebruik wordt genomen (A). Dit hotel be staat uit 22 appartementen en een woning voor de eigenaar, de heer J. Willemsen uit Amsterdam. Het wordt gebouwd door de firma De Raad uit Nomordwijk naar een ontwerp van het architectenbu reau Prinsen en Den Ouden te Oegstgeest. De verbetering van de Duinweg iDW) zal inhouden een rijweg van zes meter breedte met daarnaast een drie meter breed fietspad. De Randweg (R) wordt eveneens aanzienlijk breder er hij zal bovendien iets meer naar zei toe worden verlegd. Deze wegverbetering is ook van be lang voor de verdere ontsluiting van het Langevelderslagcentrum, dat op de afgedrukte kaart net niet meer is te zien. Dit centrum met dagwinkels dergelijke is thans in aanbouw. Het zal nog vóór het zomerseizoen worden geopend. Nog juist binnen de grens van het Duinrand-plan valt de Noord- wijkse jeugdherberg (J). Begeleiden Het gemeentebestuur is niet van plan zelf de exploitatie van de terrei nen ter hand te nemen. Het ziet zich slechts een begeleidende en stimu lerende taak toebedeeld. Met het plan zijn bepaalde mogelijkheden gescha pen. de verdere uitwerking wordt het particuliere initiatief overgelaten. De verwachting is, dat dit niet lang op zich zal laten wachten. De vraag naar zomerhuisjes is bijzonder groot. De voor recreatie aangewezen ter reinen zijn thans grotendeels in ge bruik als bollengrond. De kwekers zullen dus voor de vakantiegangers het veld moeten ruimen, maar ge zien de hoge prijzen voor recreatie- grond zal dat mogelijk weinig moei lijkheden geven. Op de verschillende terreinen zullen kampwinkels verrijzen, douche- en toiletgelegenheden en wat dienstge bouwen. Het Duinrand-plan getuigt van visie. Noordwijk bepaalt zich niet tot zijn bebouwde kom met het daarbij ge- gel 17; J J Overdijk, v Limburg Stirum- straat 20, Rotterdam, ab HM „Karei Doorman"; D J Piek. Houtlaan 55. Oegstgeest, de Kempenaerstraat 109; G H Hoorn, Lijsterstraat 32, Kampen, IJsseldijk IB; A Dorrepaal, Piet Paal tjenspad 3, Katwijk, Hoorneslaan 149: E C van der Br eggen, Rijnsburgerweg Oegstgeest, Juffer mansstraat 27; A M Mackertich, Rijnsburgerweg 140, 's-Gravenhage, Jac Gillesstraat 35; F G Terhoeve, Morsweg 17a, 's-Gravenha ge, Damasstr 191; W G van Apeldoorn, Groenhovenstraat 11, Heemstede, He renweg 126. legen strand, maar benut zijn natuur lijke mogelijkheden tot en met. Ge zorgd wordt voor een behoorlijke spreiding van de vakantiestroom, waardoor niet alle gasten op een kluit je komen te zitten. Het plan-Duinrand is een ruim en luchtig project, dat tal loze vrienden van bos, strand en duin veel vreugde belooft te geven. Ds Haan naar Amsterdam LEIDEN Ds. H- J. A. Haan, diie door de Evongelisch-Luitheiise Gemeente van Ams6endam-Nooa-d was beroepen^ heeft dit beroep aangenomen. Van deze ge meente wordt ds. Haan de eerste pre dikant: een groot arbeidsveld ligt hier voor hem open. De Leidse Evangelisch- Lutherse Gemeente dïent hij van 29 juna 1952.. Ds. Haan zal vermoedelijk nog J Leiden verlaten. r de komende z Kleuterschool had ongenode gast(en) LEIDEN Zaterdagnacht is ingebro ken in de Prinses Marijke kleuterschool aan de Anthony Duycklaan. Men vond 's morgens een raampje opengebroken, vermoedelijk met een schroevedraaier. In beide lokalen trof het personeel open gebroken bureaus aan. Uit het ene was een zendingsbusje f 20). uit het andere een goudkleurig dames-polshorloge ver dwenen. J. C. van Schaik naar Veenendaal LEIDEN Naar wij vernemen, is de heer J. C. van Schaik, hoofd van' de Zuiderparkschool (chr.-nationaal), met ingang van 1 augustus benoemd tot hoofd van een Hervormde school in Veenendaal. De heer Van Schaik kwam vyf jaar geleden naar Leiden, waar hy hoofd van de nieuwe Zuiderparkschool werd Voordien diende hy het chr. onderwijs te Veen. De afdeling Leiden van de Geref. Bond m de Herv. Kerk kent de heer Van Schaik als voorzitter. Hy is ook voorzitter van de afdeling Leiden van het Geref. Schoolverband en bestuurs lid van de Leidse Muziekschool. P araatlieidsoefemng LEIDEN Vrijdag 2 april zullen ongeveer 500 inwoners van Lisse, Noordwijk, Wassenaar, Warmond, Oegstgeest, Leiderdorp. Zoeterwoude Alphen aan den Rijn deelnemen B B eCn '>araa"ie't*soe'en'n5 van 7500ste student in Leiden LEIDEN Naar vanmorgen werd verwacht, zou op het inschrijvingsbu reau van de Leidse universiteit (Sta tionsplein) vanmiddag omstreeks half vier de 7500ste student worden inge schreven. Aan dat ogenblik wilde men enig cachet geven. Zwaar gewonde bij auto-ongeluk LEIDSCHENDAM De 21-jarige me juffrouw G. R. uit Voorschoten is za terdagavond zwaar gewond toen de auto waarin zij zat en die werd bestuurd door de 20-jarige G. E. uit WarmoDd. uit de bocht vloog. Zy werd uit de wa gen geslingerd en kwam in een achter een stenen muur gelegen sloot terecht. Zij werd naar het academisch zieken huis in Leiden gebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3