VLEET Herv. school aan Voorstraat voldoet niet aan eisen Nieuw postkantoor in centrum herbouwen N.V. Haasnoot vreest liquidatie door de verbreding Tramstraat Visserij nieuws bit de HAL heeft vertrouwen Wethouderssalarissen te Noordwijk op f9500 Daggeld lager MAISONETTE Burgemeesters op de fiets door Westiand 165 NIEUWE LEIDSE COUKANT 11 DINSDAG 16 MAART 196S Beswaren tegen regeling kom Katwijk (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Donderdag 18 maart rollen Gedeputeerde Staten van Zuid- Bolland de beroepen behandelen van de beer J. A. van Best en zes anderen te Katwijk tegen herziening van de door de gemeenteraad goedgekeurde regeling voor de bebouwde kom. Het gebied dat bij deze regeling is betrok ken wordt ongeveer begrensd door de Badstraat. Tramstraat, Noordstraat, Stationsstraat, Limburgstraat, Secre taris Varkenvisserstraat, het Andrcas- plein en de Louwestraat. Het plan heeft tezamen met andere stede- bouwkundige maatregelen ten doel de dorpskern van Katwijk aan te pas sen aan de ontwikkeling, welke deze gemeente na de tweede wereldoorlog heeft doorgemaakt. De heer J. A. de Best zegt in zijn be roepsschrift dat door realisering van het plan voor zijn bouwbedrijf ongeveer 1000 m2 bedrijfsruimte verloren zal gaan, waardoor hij ernstig wordt gedupeerd. Burgemeester en wethouders hebben hierop geantwoord, dat voor een goede stedebouwkundige ontwikkeling van de dorpskern de huidige situatie nabij Zuid- j straat en Parlevietslop bezwaarlijk kan I worden gehandhaafd. Bij de verwerving I van de gronden door de gemeente zal I reclamant een passende schadevergoe- ding ontvangen. j De commissie van beheer van de stich. ting tot oprichting en instandhouding van Hervormde scholen te Katwijk aan Zee zegt in het beroepsschrift dat er geen enkele garantie wordt gegeven voor de vervanging van de haar toebehorende woning naast de school aan de Voor straat voor het geval deze woning moet worden afgebroxen. Het bestuur zegt be zwaarlijk genoegen te kunnen nemen met een schadeloosstelling in geld. School voldoet niet B. en W. zeggen hierop- dat dc school aan dc Voorstraat niet meer aan normaal te stellen eisen voldoet. In het uitbreidingsplan ..Koestal- Overduin" is aan reclamante een ter- rein in optie gegeven, waarop een j nieuwe school met woning kan worden j gebouwd. Behalve op dit terrein kun- I nen op nog meer plaatsen in de nieu- I we uitbreidingen van dc gemeente I schoolgebouwen met bijbehorende wo- j ningen worden gebouwd. B. en W. menen, dat de garantie dus niet ontbreekt. De hoofdingenieur- di recteur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid en de directeur van de i provinciale planologische dienst zijn van mening, dat het schoolbestuur geen vrees Minister De Jong Schadeloosstelling mil. kleermakers overbodig DEN HAAG Minister e DJong (de- j fensie) ziet geen reden aan mi litaire kleermakerijen in Neder land, zo die nog over onverkoop- bare hoeveelheden stof zouden beschik ken, schadeloosstelling te verlenen, zo deelt hij mede n.a.v. schriftelijke vra- i gen van de Tweede-Kamerleden Van Bennekom en Walburg (beiden ARP>. in verband met dc aankoop van con- fectie-unlformen voor vaandrigs in het buitenland De bewindsman stelt, dat deze order ten dele in eigen land en voor de rest in België en Duitsland Is geplaatst, om- I dut bij de in aanmerking komende Ne derlandse bedrijven te weinig belang stelling bestond, vermoedelijk omdat zij 1 reeds voldoende van werk waren voor- 1 zien. Inbrekers speelden voor expediteurs j ZAANDAM Bij twee inbraken in winkels in de Zaanstreek is dit week- I einde een buit van ongeveer 12.000 aan elektrische apparaten gemaakt. Het systeem was eenvoudig. De inbre kers kwamen binnen aan de achterzUde. openden de deur van de winkel aan de j voorzijde en laadden in een gereed staande auto wat ze hebben wilden Een j andere werkwijze acht dë politie vrijwel uitgesloten, gezien de omvang van de diefstallen In Zaandam haalde men voor acht- tot tienduizend gulden aan radio's, televisie toestellen, radio-grammofooncombinaties «d. uit een winkel weg. In Kook a d Zaan werd een bezoek gebracht aan een noodwinkel. Hier bedroeg de buit onee- veer 5000 gulden. Ook tn dat geval stal j uien radio's, televisietoestellen e d Onge veer een maand geleden werd uit deze noodwinkel ook al voor 5000 gulden ge stolen. Deze inbraak is nog niet opge helderd. Archs schuld aan Drie Hoefijzers zeer klein I BREDA De bierbrouwerij De Drie Hoefijzers ontkent dat zij een vordering van f85.000 op Arch heeft Zelf heeft zij slechts f5000 te vorderen en de ove rige f80.000 vordert zij slechts ten be- een harer relaties. de heren G M J Souren (Den J H A Hulsbergen (Den Haag); wychologie: de heer W J van Velze *■'- geschiedenis: de behoeft te hebben, dat zij elders geen nieuwe woning kan bouwen. De firma I. Schaddee van Doorn en Zonen heeft er bezwaar tegen, dat haar aan de Zuidstraat gelegen bedrijf, schel penvisserij- en slepersbedrijf, niet ge handhaafd zal kunnen worden. Zij acht zich met een schadevergoeding niet ge baat. Het is voor de firma slechts van belang om ongeveer op dezelfde plaats over evenveel ruimte als thans te be schikken. B. en W. merken op. dat de gronden van de firma Schaddee Van Doorn niet kunnen worden gemist De hoofdingenieur-directeur van de volks huisvesting en de bouwnijverheid en de directeur van de p.p.d. menen, dat het bedrijf niet in de structuur van de dorps kern past. Verbreding van de Zuidstraat een van de toevoerwegen naar het strand achten zij noodzakelijk. Mevr. N. de Best-Van der Marei maakt bezwaar tegen versmalling van het Oostpad. doch B. en W. zeggen dat van versmalling van dit Oostpad geen sprake is. Integen deel, het plan voorziet juist in een breding. De heer T. van Dijk voert aan, dat bij realisering van het plan zijn be drijf een handel in stro, bieten er aardappelen zodanig zal worden be knot, dat de uitoefening ervan onrenda bel wordt. De bedrijfsgebouwen verkeren nog in zeer goede staat B. en W. mer ken op, dat op het grootste deel van dt terreinen van reclamant een bestemming voor verzorgende bedrijven gehandhaafd blijft. Overigens dienen veel grond op eisende bedrijven, als dat van de heer Van Dijk te wijken voor de voortgaan de ontwikkeling van de dorpskern. P. de Gnxyter en Zn. N.V. heeft er zwaar tegen, dat het plan voor haar de Voorstraat te bouwen winkelpand een bouwhoogte voorschrijft, welke varieert van 3,5 tot 10 meter. De N.V. meent, dat de bouwhoogte op 8,5 tot 10 meter dient te worden gesteld. B. en W. ken hierover op, dat hierover nog over leg wordt gepleegd met de stedebouw kundige adviseurs van de gemeente. Het Staatsbedrijf der P.T.T. verzoekt het plan zodanig te wijzigen dat het postkantoor aan de Voorstraat ge handhaafd kan blijven, zolang nog niet zeker is, dat een nieuw kantoor kan worden gebouwd. B. en W. zeggen, dat het plan voorziet in de bouw van nieuw postkantoor in het centrum, juist achter het huidige postkantoor. Moet rederij uit Katwijk verdwijnen (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De N.V. voorheen firma N. Haasnoot, mevrouw M. W. Bloot-Dubbeldam en dc heer J. A. van Best te Katwijk hebben bij Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland bezwaren ingediend tegen het door de gemeenteraad vastgestelde uitbrei dingsplan in onderdelen „Uitbreidings plan Katwijk aan Zee". Dit plan voorziet namelijk in een verbetering van de verkeersverbindingen tussen de dorpskern cn enige nieuwe wijken. De N.V. Haasnoot voert aan, dat haar aan de Tramstraat gelegen terreinen, waarop zij haar rederij en haring- handel uitoefent, in het plan tot woon gebied zijn bestemd. Dit betekent, dat haar bedrijf t.z.t. van deze plaats zal moeten verdwijnen. De N.V. heeft echter geen andere be drijfsruimte tot haarbeschikking, terwijl ook £eén geschikte vervangende bedrijfs ruimte in Katwijk aanwezig is. Het ter rein 't Heen, dat tot industrieterrein is bestemd, is voor de rederij en de haring- handel te excentrisch gelegen. De N.V. vreest dan ook, dat haar bedrijf, dat één van Kalwijks grote rederijen is, tz.t. moet worden geliquideerd, hetgeen naar haar oordeel niet in het belang van de Katiwijkse gemeenschap is. Het ontgaat de N.V. waarom langs de Tramstraat geen bedrijfsgebouwen kunnen worden gehandhaafd. De Tramstraat is naar de mening van de N.V. als toegangsweg naar de dorpskern van Katwijk aan Zee voldoende breed voor eenrichtingsver keer. terwijl er ook nog andere toegangs- wegen naar dc dorpskern leiden. Burgemeester en wethouders van Kat- wyk antwoordden hierop, dat voor een goede stedebouwkundige ontwikkeling het handhaven van de bedryfsbebouwing langs de Tramstraat, de hoofdtoegangs weg tot het dorpscentrum, niet mogelijk is. Bovendien achten zij een ingrijpende verruiming van het profiel van de Tram straat noodzakelijk, waardoor alleen reeds een deel van de terreinen van de N.V Haasnoot voor de uitvoering van het plan onmisbaar is. Er worden, aldus B. cn W. voorbe reidingen getroffen elders in de ge meente gronden te bestemmen voor Hoog en laag water Ie katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 3.15 en 15.32 uur; laag water 11.20 cn 23.46 uur. Morgenlandzending in Oegslgeest besproken OEGSTGEEST, Voor de afdeling Oegstgeest van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond sprak gisteravond in Irene mej. C. W. Groenenboom over haar werk voor de Morgenlandzending in Libanon. Samen met de dames Groencveld cn Hartmann houdt «ij kinderclubs, geeft zij Bijbelles, leidt zij vrouwengroepen en kerkkoren in en om het plaatsje Saghbin. Dc Morgenlandzending is oorspronke lijk begonnen als hulpactie in Syrië, uit gaande van alle protestantse kerken in Nederland, Frankrijk en Zwitserland, toen de Armeniërs werden vervolgd door de Turken m 1922. Uit deze vluchtelin- genactie groeide samenwerking met de Arabische en Armeense kerken, die wei nig werkers uit de eigen landen hebben. Mejuffrouw Groenenboom illustreerde haar voordracht met dia's, terwijl zij ook een aantal sierlijke handwerken uit Ar menië ter bezichtiging en te koop had meegebracht. Mevrouw Van Tongeren-van der Kuy had tevoren een meditatie over Matthéus 1319 gehouden. Op 2 juni wordt in dc Haagse Dierentuin de landdag gehou den. De kopjesactie ten behoeve van Pro Rege heeft tot nu toe 375,opgebracht. Geen voorrang verleend: twee auto's beschadigd OEGSTGEEST Maandagmorgen ver leende mejuffrouw T. B. F. v. d. M. uit Noordwjjk op de afrit bij het Rijnzicht- viaduct met haar auto geen voorrang aan een personenwagen op de Rynzichtweg, bestuurd door de heer T. J. H. uit Leiden. Bij de botsing werden beide wagens zwaar beschadigd; de bestuurders kwa men met de schrik vrij. de overbrenging van de bedrijven, welke door de sanering uit de dorps kern moeten verdwijnen. Overigens is een passende schadeloos stelling verzekerd, aldus B. en W. De hoofdingenieur-directeur van volkshuisvesting en de bouwnijverheid en de directeur van de provinciale pla nologische dienst merken op, dat het be drijf in verband met de noodzakelijke verbreding van de Tramstraat daar niet kan blijven gehandhaafd. Mevrouw M. W. Bloot-Dubbeldam meent, dat zij tengevolge van het plan nu reeds schade lijdt, aangezien zij haar pand Sluisweg 59 had kunnen verkopen, doch bij het bekend worden van het plan de verkoop is afgesprongen. B. en W. zeggen, dat het huis moet worden af gebroken. om verbreding van de Sluis weg mogelijk te maken. B. en W. ver wachten, dat liet plan binnen 10 a 15 jaar zal zijn gerealiseerd. De heer J A. de Best tenslotte, heeft er bezwaar tegen dat op een afstand van slechts 12 m. van zijn perceel Willy Sluijterstraat 31 '37 een woongebouw van zes tot acht lagen is geprojecteerd. B. en W. menen, dat dc heer De Best niet bang behoeft te zijn, dat dit woongebouw hem het zon licht zal benemen. Islamitische conferentie tegen Engeland DJAKARTA De eerste Afrikaans- Aziatische Islamitische conferentie te Bandoeng, waaraan 33 landen deelna men, is zaterdagavond geëindigd, heeft besloten een organisatie in het le ven te roepen en het secretariaat ir donesië te vestigen, de vijftiende mei tot dag van protest tegen de oprichting de staat Israël te verklaren en on- meer Engeland te veroordelen we gens „zijn agressief optreden tegen In donesië en zijn inmenging in de zaken van Zuidoost-Azië". Voorts „ziet de con ferentie het gevaar van binnendringing van de decadente westelijke bescha ving in de Mohammedaanse gemeen schap", zij veroordeelde imperialisme en kolonialisme en wilde de eenheid en samenwerking van de Mohammedaanse gemeenschappen vergroten. ROTTERDAM De Holland-Ame- Ca"ada ka Lijn verklaart dat zij in 1964 op verschillende terreinen nieuwe wegen heeft ingeslagen Het exploitatiesaldo was ƒ8,16 (vorig jaar 2,28) miljoen. De totale bruto-winst bedraagt 15,1 (12,7) min. De zuivere winst is ƒ4,09 min. Reeds voorgesteld is 6 (5)% di vidend. Het passagiersvervoer nam af ten dele door krasse verlaging der luchttarieven en door verminderde tonnage. De resul taten van de nieuwe dienst op Australië, Nieuw-Zeeland en om de wereld waren niet onbevredigend. Een verbetering der lijnvrachten op de meeste trajecten j niet voldoende om de exploitatie in e wicht te brengen. De tariefverbetering in de algemene vrachtvaart maakte het mogelijk deel oostelijke richting. De resul taten aan de westkust van de V.S. er NOORDWIJK De agenda die de gemeenteraad vanavond heeft af te handelen is niet zo lang. De heer A. H. van Schooten heeft een bezwaar schrift aan de raad gericht inzake betaling van precariorechten. Daar kla ger echter op het trottoir voor zijn garage auto's te koop heeft aangeboden, menen B. en W. dat deze aanslag gerechtvaardigd is en daarom wordt voorgesteld deze te handhaven. B. en W. stellen voor een krediet van f40.000 beschikbaar te stellen voor ver legging van de waterleidingbuizen in de Zilkerduinweg te Noordwijkerhout. Een belangrijk punt is het voorstel van en W. tot het instellen van rechtsge dingen tot onteigening van gronden en opstallen in het plan Beeklaan Midden het plan Vinkeveld. Aankopen kopen 1 W. stellen voor grander) aan 6e an A. Alkemade voor f35.700 en G M. de Ruyter-Alkema- voor f 12.878,75. Voorts wordt voorgesteld voor de ver binding van de Rijnbaanweg met de Beeklaan van mevrouw J. G. van der Weyden-de Groot aan te kopen het pand Pickéstraat 49 tegen een koopsom van f35.000 en onder voorwaarde dat me vrouw Van der Weyden het woonhuis dat voorlopig nog niet behoeft te worden gesloopt, levenslang gratis zal mogen be- Tcnslotte moet het pand Beeklaan 310, eigendom bij mevrouw P. Hegeman- Koel, worden afgebroken B. en W. stel len voor aan de eigenaresse een bouw perceel aan de Fresialaan ter grootte van ±300 m2 aan te bieden als vervan ging, benevens een bedrag van f45.870 ais schadeloosstelling. Voorgesteld wordit deze aanbiedingen m de desbetreffende eigenaars te doen ingeval hierop niet wordt ingegaan binnen drie weken, een ooteigeningsge- ding aanhangig te maken. De burgemeester stelt voor aan Gedeputeerde Staten te adviseren de wethouders van Noordwijk een jaar wedde van f 9.500 te geven. Vorig jaar november werd een voor lopige lijst ontvangen vain beschermde monumenten voor de gemeente Noord- Ten aanzien van de percelen te Noord- wijk-Binneo meent het college dat een belangrijke beperking van de owtwerp- lijst op zijn plaats is. B. en W. menen dat 27 van de 49 percelen die op de voorlopige lijst voorkomen daarop inder daad moeten blijven staan. Het college wil hieraan nog toevoegen het pand Voorstraat 5A. door te groot scheepsaan- bod onbevredigend. De vloot staat te boek voor ƒ212,9 min. De directie heeft vertrouwen in de toe komst van de passagiersvaart AMSTERDAM Het tarief van dag geld is 15 maart met een procent ver laagd tot 2% pet. in verband met de zeer ruime geldmarkt, die onder meer veroor. zaakt is door de betalingen van f 190 miljoen door het Rijk aan de gemeenten alsmede van f 50 miljoen rente en aflos sing van gevestigde schuld Op 12 maart werd het tarief met een half tot 314 pet verhoogd. Kapelaan sprak voor Geref. jeugd Sassenherm SASSENHEIM Zondagavond had kapelaan v. d. Westen, in het Jeugdhuis, een aandachtig gehoor van leden va Geref. Jeugdorganisatie „De Spring plank". toen hij sprak over het Concilie. Zorg van de Kerk moet zijn dat de zaak van het Evangelie niet gaat verstarren. Daarom het Concilie, aldus de kapelaan. Het wonderlijke is. dat hert is uitgegroeid tot iets wat niemand had verwacht, ook paus Johannes niet. Men had van hem de indruk dat hij maar een „tussenpaus" zijn. Maar hij werd door de Geest gegrepen. Zelf heeft hü de draagwijdte wat komen ging niet geheel gezien. De bedoeling van het Concilie is een in nerlijke vernieuwing der Kerk. om haar daarna de wereld voor te houden als Kerk van Jezus Christus. is de schijn dat er niet veel ls be reikt. Maar meer dan schijn is dat niet. Want de Kerk is in beweging geraakt. Kapelaan v. d. Westen zag het als een grote stap in de goede richting dat er ook leken werden toegelaten. Daarnaast n er waarnemers uit andere kerk gemeenschappen met wie wel degelijk rekening werd gehouden. Na de pauze werd nog een aantal vra gen beantwoqrd. SASSENHEIM De vorige week ge houden collecte voor het sanatorium Zonnegloren te Soest heeft f 691,12 op gebracht. Lanceerbases bij Philippijnen MANILLA In de pers zijn berich- n verschenen dat Indonesië op twee eilanden vlakbij de Philippijnen vijf di visies heeft gelegerd en onder leidng van Russische technici lanceerbases op de eilanden aanlegt. Een legerwoord- voerder wilde de berichten bevestigen noch ontkennen. 1JMUIDEN In januari van dit jaar werd 3.757 ton gezouten haring uitgevoerd voor een waarde van 3 miljoen, tegen 5.222 ton voor een waarde van 3.9 miljoen in januari 1964. Afnemers waren onder meer België (741 ton, West-Duitsland (1.028 ton), Frankrijk (945 ton), Roemenië (696 ton), Noorwegen (110 ton) en Israël (128 ton). De ex port van hokking bereikte in de ver- slagmaand het totaal van 369 ton een waarde van f 468.000 tegen 402 ton voor een waarde van f 484.000 in januari 1964. België kocht 87 ton, \Vest-Duitsland 147 ton en Griekenland 101 ton. Voor verse haring bestonden goede afzetmogelijkheden. Uitgevoerd werd 7.213 ton voor een waarde van f 1.8 mil joen tegen 1842 ton voor een waarde van f758.000 In januari 1964. België nam ton af. West-Duitsland 1.177 ton en Frankrijk 1.138 ton. De export van zee vis bedroeg in de verslsgmaand 4.039 voor een waarde van f6.1 miljoen tegen 2.596 tan voor een waarde van f5.ï miljoen in januari 1964. België nam 801 ton af. West-Wuitsland 1.656 ton. Frank rijk 767 ton, Italië 127 ton. Groot-Brit- tannië 394 ton en Zwitserland 44 ton Aan visconserven werd 1.094 ton uitge voerd voor een waarde van f 1.5 miljoen tegen 1-255 ton voor een waarde f 1.7 miljoen in januari 1964. Wisselvallig De visserij in de Noord leverde uiteenlopende resultaten op. Sommige vaartuigen haalden behoorlijke hoeveel heden koolvia, makreel en haring op, andere schepen konden bijna niets ber gen. Overigens moet men voor de komen de dagen op een vrij stevige aanvoer kenen. Zondagavond liepen in IJmuiden schepen met 1600 kisten vis binnen, die pas woensdag kunnen lossen. Van de loggers en kotters die achter de tong zijn gaan Jagen werd vernomen dat de eerste trekken bitter weinig opleverden. Ook de grote kotters op 56 NB kwamen niet al te best voor de dag. Men moest zich tevre den stellen met trekken van dertig den hoopj. Wat er vai Aan de IJmulder markt versohenen 85 vaartuigen. Zij zorgden voor een voer van 9.150 kisten vis, waarvan 810 kisten schelvis, 1250 kisten wijting 815 kisten gul en kabeljauw, 420 kisten kool- vis, 1150 kisten treilharing, 560 kisten apanharlng, 700 kisten makreel, 2150 kis ten schol, 45 kisten tarbot, 250 kisten roodbaars, 680 kisten diversen. 2400 stuks stijve kabeljauw, 520 stuks ijskabeljauw en 16.000 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag stonden in IJmuiden voor een losbeurt genoteerd de KW 55 Johanna Lydia met 860; KW 177 met 15; VL 14 Margaretha met 1150; KW 74 Hette Mar- garetha met 176; IJM 25 Julie Streiff met 1440; IJM 208 met 33; KW 124 Sur- sum Corda met 155; IJM 65 Frank met 75; KW 143 Gijsbertha met 62; IJM 209 Meyert Menno met 162; VL 112 Bets en Gerda met 1410; KW 190 Margaretha Christina me» 66; KW 212 Marlena met 245; WR 58 Sytje met 44; KW 84 Neeltje Johanna met 77; KW 63 met 46; IJM 67 Hans met 31; KW 174 Cornelia met 62; IJM 204 Verwachting met 13: IJM 45 De Hoop 1 met 87; KW 33 Limanda met 56 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw: 272 Magda met 23; KW 53 Willem Henry met 76; VL 131 Petronella met 1130: KW 144 Comelis den Duik met 1600; KW 205 Dirkje met 119: VL 16 Voorloper met 1300, SCH 171 Cornells Vrolijk Fzn met 970; KW 49 Antje met 1570; KW 32 Sa- kina Martina met 1350; IJM 221 met 70 kisten en 700 stuks stijve kabeljauw: KW 165 Alida Jacoba met 325: KW 149 Arie Jacob met 450 kisten en 300 stuks stijve kabeljauw: KW 87 Albatros met 435 kis ten en 1050 stuks stijve kabeljauw: KW 3 Koraalbank met 550 kisten en 70 kleine kisten haring: VL 153 Liesje en Rutger met 1200; SCH 303 Wilhelmina Maria met 1010 kisten. 200 stuks stijve kabeljauw uit de IJslandse wateren en dc SCH 117 On derneming 3 met 1100 kisten. Een groot deel van deze schepen moest naar de woensdagmarkt worden verwezen. In Scheventngen In Scheveningen werden aangevoerd 350 kisten schelvis. 300 kisten radio. 250 kisten wijting, 600' kisten gul en kabel jauw, 300 kisten koolvis. 200 kisten ha ring. 200 kleine kisten haring, 600 kisten makreel. 150 kisten diversen. 500 kisten schol en 5000 kilo tong en tarbot. TE KOOP: FRAAI GELEGEN 1 woonk.. 4 slaapk., toilet en douche. Hypotheek aanwezig. Inl. Mak. en Ass. Kantoor MINNEE BOULEVARD 56 KATWIJK TELEFOON 3155. De kerkbrand in Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Dat het vuur zondagmorgen vroeg nog behoorlijk heeft huisgehouden in de chr. geref. kerk toont deze foto wel duidelijk. Het dak hoven het orgel werd vernield en van het orgel zelf bleef ook niet veel over. De schade is dan ook aanzienlijk. Gisteren heeft men in dc kerk de brandrommcl opgeruimd. Het spreekt vanzelf dat men de schade zo spoedig mogelijk ongedaan wenst te maken. Met verschillende instanties is daar over al contact opgenomen. Overzicht veiling van Rijnsburg RIJNSBURG De peen was weer zeer groot, groter dan vorige week. Tegenover deze aanvoer stond een goede vraag van exportzijde, raardoor dc prijzen weer hoger lagen. De A-sorterlng werd eerst gekocht oor prijzen tussen 39 en 4214 cent per kg, later tussen 36 en 40 cent en tegen het eind ?7 cn 40 cent. De prijzen voor de B-sorlering lagen aar weinig lager Voor de binnenlandse sortering werd betaald tussen 12 en 28 cent per kg. De kwaliteit van de boerenkool ls nog al verschillend, zodat de prijzen varieer- ;n van 5 tot 33 cent per kg. De prijzen e voor rode kool werden besteed lie- sn van 8 tot 23 cent per kg. Groene kool is duur, de prijzen schom melden van 18 tot 56 cent per kg. Burgerlijke stand van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Geboren: Comelis E J, z v J J M van Leeuwen en Th C vd Krogt; Jacqueline E, d v M Wessel en E Th Brouwer: Josepha P M, d v A P Berg en C M vd Meer. Getrouwd: G W Th Tomassen en E H v d Hoeven; L J Devilee en Th A Q van Dekken. Overleden: H Witteveen, 62 Jaar- ZOETERWOUDE Uitslagen klaver- jastoernooi, gehouden in het vereni gingsgebouw Ons Huis: 1 Th. van den Berg met 5759 pnt: 2 G. Verhagen met 5587 pnt; 3 mej. J. A. van der Poel met 5415 pnt; 4 J. van der Loo met 5339 pnt. De troostprijs was voor P. Berg met 2956 pnt. Dc opbrengst van deze avond komt ten goede aan het bouwfonds van de jeugdcommissie. Benzinestation aan Leidsevaart VOORHOUT De raad krijgt vrij- ïg een simpel voorstel te verwerken: aankoop van 600 vierkante meter grond van L, Bouwmeester en vergunning aan de heer J. Elsinga voor een uitweg op de Leidsevaart. Achter deze schijnbaar geringe gebeurtenissen staan grotere be langen: de heer Elsinga wil een benzine station aan de Leidsevaart vestigen in de bocht onder de gemeente Sassenheim. B. en W. zijn hier niet tegen zij heb ben echter wel onderhandelingen aan moeten knopen met de heer L. Bouw meester, die op zijn eigendom aan de zuidzijde van de Leidsevaart nu ook een kan exploiteren. De gemeente ontvangt f 50.000 voor de vergunning tot de uitweg aan de noord en zuidzijde van de Leidsevaart ten be hoeve van de exploitatie gedurende 25 jaar van een dubbelzijdig benzinelaad- station onder de voorwaarde dat men dit bedrag direct zal besteden voor de aanleg van een openbare verlichting langs de weg waaraan het benzinestation zal zijn gelegen. Subsidie Kunstkring VOORHOUT B. en W. stellen de raad voor afwijzend te beschikken op het verzoek om subsidie van de „Kunst kring Voorhout", aangezien deze ver eniging nog niet bewezen heeft voldoen de levensvatbaar te zijn. Raadsagenda Voorhout VOORHOUT De gemeenteraad, die vrijdag om 8 uur bijeen komt heeft te behandelen: aankoop grond van L. Bouw meester; vergunning voor uitweg op de Leidsevaart. verzekering gememtegel- aanbiedimg begroting woningbe drijf en gemeentebegroting 1965; aan vullend krediet voor huisvuilauto; reke ning gemeentelijk woningbedrijf 1962; krediet voor voorzieningen aan ambts woning Herenstraat 39; vaststelling hu ren van woningen van gemeentelijk wo ningbedrijf; voorschotten 1965 voor R.K. meisjesschool. R.K. jongensschool en christelijke school: exploitatievergoeding kleuterscholen 1965; voorstel afwijzend te beschikken op verzoek van kunstkring Voorhout om subsidie; subsidieverlening f 1500 aan Oranjevereniging voor viering bevrijdingsdag. Nog volkstuinen in Voorhout te huur VOORHOUT Bij de Leidsevaart is in perceel weiland door het gemeente bestuur beschikbaar gesteld voor de aan- van volkstuintjes. De tuinen zullen oppervlakte hebben van 200 vierkan te metier en worden ondier nader te stel len voorwaarden verhuurd voor f 10 per jaar. Ieder die een dergelijke volkstuin wil huren, moet zioh vóór 20 maart schriftelijk melden bij B- en W. Uitvoering in Leimuiden LEIMUIDEN De R.K. Gemengde Zangvereniging „Gloria Deo" zal don derdag 18 maart een uitvoering geven het parochiehuis. Onder leiding van de heer H. Welbooren heeft het koor een gevarieerd programma ingestudeerd. De begeleiding is in handen van de heer J. Postma uit Noordwijkerhout Solistische medewerking zal worden ver leend door mevr. v. d. Meer-Aartman, mezzo-sopraan, en de heer Johan Kra- Junioren Effect '54 kampioen ZOETERWOUDE Zaterdag verover den de junioren van de tafeltennisver eniging ..Effect '54" het kampioenschap der 2« klasse C van de afdeling 's-Gra- venhage. Zij versloegen T.O.V. uit Noord- wijk in eigen huis met 8—2. Jan Brückner zorgde met één winst- partij voor hert beslissende 5e punt, waar mee het kampioenschap een feit werd. De andere winstpunten waren afkomstig van Frits van Huis en Joost Minnaard. De junioren van „Effect '54" hebben een goed seizoen achter de rug. Zij heb ben tot nog toe 26 punten uit 14 wedstrij den behaald. Zij eindigden als 2e in de bekerwedstrijden voor de aanvang van de competitie. Na afloop werden zij door het bestuur gehuldigd. Door tegenstander T.O.V. werden bloemen aangeboden. Het le seniorenteam was zaterdag slecht in vorm in de wedstrijd tegen Ba ronie 3 uit Alphen aan den Rijn. Het ver loor met 64. De kans op promotiewed strijden is hierdoor wel bijzonder klein geworden. Het 2e seniorenteam heeft zijn over winningen van de laatste weken niet kunnen voortzetten. Het verloor met 91 van Sett 4 uit Den Haag. Alleen Karei van Muyden wist de eer voor zijn team te redden. Het programma voor zaterdag 20 maart: Effect '54 senioren I tegen D.S.B. uit Den Haag, Effect '54 senioren II tegen DOCOS II uit Leiden, Effect '54 junioren tegen Treffers 4 uit Roelofarendsveen. Bloemen schikken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Vrijdag houdt m damescomité uit de Hervormde Ge meente een avond in het verenigings gebouw „Ons Huis" aan de Dorpsstraat. De heer B. de Jonge uit Den Haag, le- een tuinbouwschool aldaar zal spreken over het verzorgen van kamer planten en het schikken van bloemen. ander zal hij verduidelijken door het vertonen van kleurendia's en door een demonstratie schikken. De be doeling van het comité is meer van dergelijke avonden te organiseren. WESTLAND Vrijdag belooft het ..de dag van de sportieve notabelen" te worden. Dan immers zal een dertigtal burgemeesters en ambtenaren vanuit "t Woud een fietstoer door het Westiand beginnen. Met deze ronde waaraan naar alle waarschijnlijkheid ook de Commis saris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland deelneemt, openen deze bijzondere wielrenners de A.N.W.B.- Westland- en Delflandroute. Met het uitzetten van deze twee rou tes heeft dc A.N.W.B. een begin ge maakt met het organiseren van een serie rondritten in de omgeving van grote steden. Westiand en Delfland heb ben hiervan de primeur. De A.N.W.B. wil de fletser en de bromfietser in de gelegenheid stellen een aardige route to rijden, waarbij zo min mogelijk de ver keerswegen worden gekruist De West- landroute raakt Den Haag en de Delf landroute Delft en Rotterdam. De beide tochten worden aangegeven door recht hoekige A.N.W.B.-bordjes. De Westland- route is 45 km lang en loopt langs Den Haag, Delft, t Woud, Dc Lier, Wester- lee, 's-Gravenzande. Naaldwijk, Poeldijk Wateringen en weer terug naar Den Haag. De Delfland route is 30 km lang en loopt langs Delft, Den Hoorn, Schip luiden, Zouteveen, Kethel en via Kan delaar weer naar Delft De A.N.W.B.- en V.V.V.-kantoren stellen vanaf 19 maart vouwbladen van deze routes be schikbaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11