KATWIJK ZOALS HET WAS Katwijkse Muziekschool Katwijks Musica nog vóór zomerseizoen herbouwd Maar mogelijk wordt het gauw daarna afgebroken rente of risico? Me,een'P RAI FFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" Katwijks DYS drumde voor een volle zaal Stukje Katwijks gemeentehuis erbij Daggeld hoger Noordwijks Crescendo gaf goede uitvoering -J NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 13 MAART 1963 KATWIJK Van de heer J. Hasenoot, Duinstraat 61, kregen wij deze aardige foto van een oud buurtje in de Duinstraat vroeger het Duinpad genoemd. Hervormde hulpkerk in Hoornespolder morgen in gebruik KATWIJK Morgen wordt de hou ten hulpkerk in de Hoornespolder door de Hervormde Gemeente in ge bruik genomen. DV s. onriegwedey zal de eerste dienst leiden. De wijk kerkeraad van Noord-Oost wil nog déze maand een bijzondere wijkavond houden voor de bewoners van de Hoornespolder. Deze bijeenkomst zal een officieel tintje dragen Uitslagen De Brug'' KATWIJK RIJN Uitslagen bridge club De Brug: groep rood: 1. S. Visser C. Duljndam 80 pt.. 2 mevr. Den Duik Jan Parlevliet 77 pt., 3. C. den DuikN. Parlevliet 64 pt.. 4. J. L. van Kempen W. L, van Beelen 63 pt.. 5. A. de Ruiter A. de Lange 62 pt.. 6 L. de WitTh. van Schie 59 pt.. 7 mej. De JongH. de Booij 54 pt. 8. P v. d. Plas—W Guijt 45 pt.. groep zwart: 1. mevr. GroeneveldB. de Bruin 78 pt., 2 J de Jong—D. v. d. Plas 73 pt., 3. W H Agema—O. E. A. Saeü 66 pt.. 4. echtp. D. Parlevliet 64 pt., 5. echtp. J. de Lange 58 pt.. 6. dames v. d. Valk—Saeij 57 pt., 7. mevr. Parlevliet— M. van Duijvenvoorde 55 pt., 8. W. Klos M. D. Hage 53 pt.. Wij leveren U uitsluitend BOERENKAAS van uitgezochte eerste kwaliteit. „De Landbouwer" Voorstraat 36 Telefoon 2136 Geven Katwijkse artsen le vlug verklaring af? KATWIJK De visserijschool heeft aog altijd met een flink aantal ongeoor loofde verzuimen te kampen. In het Jaar verslag over 1964 wordt In dit verband (fhekrld. dat enkele huisartsen blijk- bur bijzonder vlug een verklaring af- [tven dat bepaalde jongens om medische redenen geen school mogen bezoeken. Inmiddels is bekend geworden, dat de »et geen ontheffing van de leerplicht wrleent op de verklaring van enkele huisarts. Daarmee zal nu rekening worden gehouden. Het grote aantal verzuimen wordt ook jeketen aan het feit, dat de straffen zo licht zijn. De school werd over het algemeen foed bezocht. Door het nijpende beman- nlngstekort moesten evenwel verschei dene jonge zeevissers die aanvankelijk de jphool wilden bezoeken, in het v jaar'het schip van een bevriende relatie of van hun familie helpen bemannen, omdat het aders geen zee zou kunnen Aan drie leerlingen van de doorlo pende opleidingscursus die de beste cij fers hadden behaald, werden prijzen uit- jereikt: 1 Henk de Haas, 2 Arie Jonker, 3 Jaap Aandewiel. Hoog en laag valer le Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 0.36 en 13.05 uur; laag water 8. tn 21.20 uur. Maandag hoog water 1.39 en 14.02 uc laag water 9.36 en 22.13 uur. Gevraagd nette winkeljuffrouw Ongeveer 18 jaar. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ T. DEN DULK Voorstraat 114-116 Katwijk aan Zee. MODERNE OMLIJSTINGEN FOTO-KUNSTHANDEL D. KRUYT Als eigenaar Kornet durft door te zetten... (Vai redacteuren) KATWIJK AAN 'LEE Het ziet ernaar uit, dat gebouw Musica aan het Emmaplein toch nog vóór de zomer zal zijn herbouwd. Het gemeentebe stuur van Katwijk schijnt niet ongenegen te zijn de door eigenaar B. M. P. Kornet aangevraagde bouwvergunning te verlenen. B. en W. moeten nog een beslissing nemen, maar wanneer wat de aanvraag betreft aan alle ge bruikelijke voorwaarden wordt voldaan, komt de vergunning met spoed af kan Musica de komende zomer weer gasten herbergen. Dit wel echter geenszins zeggen, dat de gemeente Katwijk de heer Kornet niet voor de rechter zal dagen om hem te dwingen zijn contractuele verplich tingen na te komen, die hem volgens B. en W. van Katwijk nopen het ge bouw .-tQgen é^rdef vastgesteld bc- drag aan de gemeente óver te dragen. Het dagelijks bestuur van Katwijk houdt voet bij stuk. Interpretatie Zoals wij al eerder schreven, gaat het om de interpretatie van het con tract. Er staat in. dat overdracht aan de gemeente moe* volgen, wanneer de helft of meer door brand is verwoest. Wanneer men uitgaat van de toestand het gebouw op het tijdstip dat hel contract werd afgesloten, is wel zeven tig procent afgebrand. Neemt men echter het gebouw in aanmerking op het ogenblik dat de brand uitbrak, dan is lang niet de helft onbruikbaar ge worden. B. en W. nu menen, dat moet worden uitgegaan van de oor spronkelijke toestand De heer Kornet is van het tegendeel over- 'tuigd. De rechter zal moeten uit maken, wie gelijk heeft. Paradoxaal Geheel los van deze kwestie staat de door de heer Kornet aangevraagde vergunning tot herbouw. Deze wordt behandeld zoals elke andere bouw- aanvraag. Het zou machtsmisbruik van de gemeente zijn als zij de ver gunning weigerde enkel en alleen op grond van het feit, dat zij een con flict heeft met de heer Kornet. De paradoxale situatie doet zich dus voor, dat de gemeente straks naar alle waarschijnlijkheid een vergunning af- Banketbakkerij Kees van Egmond Meeuwenlaan 39 - Katwijk aan Zee - Telefoon 5500 vraagt le, 2e en 3e BEDIENDE en EEN LEERLING BEDIENDE Vijfdaagse werkweek. Vreemde vraag. Rente natuurlijk. Wie kiest er nu risico. Andere vraag: Waar blijft U zo lang met Uw spaargeld? Geld in huis geeft immers risico? Geld op onze spaarbank geeft rente. Kies uw eigen spaarvorm. Voorstraat 50 Telefoon 2019 geeft voor de herbouw van een pand. dat zij zelf zo spoedig mogelijk hoopt te kunnen afbreken, omdat het in het saneringsgebied ligt. Hoog spel De heer Kornet speelt hoog spel. Wanneer hij straks de vergunning krijgt en gaat herbouwen, loopt hij de kans ingevolge gerechtelijke uit spraak na enige tijd zijn herbouwde pand voor de in het oude contract bedongen prijs aan de gemeente te moeten overdragen. De aan de her bouw bestede kosten zijn dan ver loren. De heer Kornet speculeert er natuurlijk op, dat hij het proces wint of dat het zolang duurt voordat de rechter uitspraak doet, dat hij het aan de herbouw bestede geld er uit heeft. Heeft het proces evenwel een snel erloop en wordt hij in het ongelijk gesteld, dan lijkt er een dikke strop hem in te zitten. Met de moge lijkheid dat hij zijn bouwaanvrage alsnog intrekt, moet daarom rekening worden gehouden KATWIJK AAN ZEE, Voor de Evangelisatiekring spreekt maandag acht uur in de Uniezaal de hei Haneveld uit Bodegraven over „L_ wonderen van het hemelse Jer&apleaF. KATWIJK De opbrengst «PI voorjaars-zendingscollecte in de Her vormde kerk bedraagt f3600,35. Drumband-voorzitter klaagde over moeilijkheden met repetitieruimte KATWIJK AAN ZEE „Het te betreuren dat er voor de Katwijk- se verenigingen zo weinig zaalruim te beschikbaar is. We hopen dat daar spoedig verandering in zal komen. D.V.S. is bij elk openbaar feest aan wezig om zijn vrolijke klanken te laten horen. 'Vorig jaar nog wor wij op twee concoursen een eerste prijs. Maar toch hebben we net een moeilijke periode achter de rug. De huur van de repetitieruimte werd opgezegd. Gelukkig hebben we nog net op tijd andere oefengelegenheid gevonden". In deze trant liet de voorzitter van D.V.S. zich gisteravond uit bij de opening de bijeenkomst in de zaal van de Kapel aan de Voorstraat waar de popu laire drumband zijn jaarlijkse uitvoering gaf. De belangstelling voor D.V S„ dat dit jaar weer zal deelnemen aan coursen in Rotterdam en Schevenineen, was uitstekend. Behalve het sombere geluid ovei zalennood in Katwijk, had de voorzitter tocli ook prettige woorden In zijn ope ningstoespraak. Die sloegen op de nieuwe uniformen, waarin de leden van het korps gisteravond voor het eerst optra- Discipline De drumband heeft de beschikking over een grote kern van leden, die de militaire-dienstplicht al hebben vervuld. Degenen die dit nog niet hebben gedaan worden meegenomen door het gedicipli- neerde spel van de anderen, wat duide lijk Ln de uitvoering naar voren kwam. Na het openingsnummer kon al direct worden geconstateerd dat voor deze uit- Noordwijkse filmclub mag eens achter het televisiescherm zien NOORD WIJK Dinsdag komen de leden van de Noordwijkse Filmclub weer bijeen in het Zingerhotel. Woensdag kunnen de leden de voor bereidingen en de camera-repetities de tv-uitzending in Treslong bij en voor het programma „Piste" Zij die overdag aanwezig zijn. kun nen de directe uitzending 's avonds bijwonen. „Nooitgedacht" troef NOORDWIJK In Ons Gebouw speel de de klaverjasvereniging Nooitgedacht competitiewedstrijd. De uitslag luidt: SfekB.i'f6 punten; 2. J. van n SOfflMB; k.'yühk 5053; 4. P Ooms 5Ó0é; 5. M Hoek 4095 6. D. Van Beelen «fff tfer'dej- Niet 4927; 8. W. Hoek 4923; 9. J. Vlieland 4888; 10. A. Cramer 4850. moest door zalennood in Katwijk naar Valkenburg voor uitvoering VALKENBURG Gisteravond gaf de Katwijksche Muziekschool haar jaarlijkse leerlingenuitvoering in het. Dorpshuis. Voor deze avond bestond bgzonder veel belangstel ling, want het was zelfs „staande re ceptie". De directeur van de Muziek school, de heer J. Gouw, verwelkom de de vele aanwezigen, onder wie burgemeester M. A. van der Have. Hierna was het „muzikale" woord aan de leerlingen. In groepsverband en solo's kreeg men accordeon-, gitaar-, blokfluit-, ukelele- en mandolinemuziek te horen, terwijl de solo's werden gegeven op piano en elektronisch orgel. Walsen, volksliedjes, marsen en kampliedjes wisselden elkaar af, terwfjl diverse liedjes werden meegezongen. Alles klonk zeer muzikaal en slechts een en kele artiest-in-de-dop maakte een foutje, hetgeen hem of haar door het gulle publiek (applaus) gaarne werd vergeven. Grappig was dat één blokfluit groepje eigenlijk niet tot de muziek school behoort, want deze kinderen zijn van de speeltuinvereniging „Val kenburg". Ze krijgen echter wel les van de heer Gouw. maar niet op school, doch op de speeltuin. Lustrum Een aardige bijkomstigheid was dat deze uitvoering tevens 't eerste lus trum van de Katwijkse Muziekschool inhield. Gezien de vele leerlingen die de school telt, voorziet deze in een behoefte en zullen er nog wel vele jaren bijkomen. De enige leerling die al deze jaren reeds aan deze school zijn lessen volgt, Kees van Duin, werd later op de avond door de heer Gouw voor het voetlicht gehaald en kreeg als aandenken enige muziekstukjes. De leerlingen werden tijdens de uit voering op voortreffelijke wijze bege leid door mevrouw C. de Kluyver- Gouw, terwijl de heer Gouw zelf ook waar nodig, een helpende hand uit stak. Al met al een zeer geslaagde KATWIJK Het gebouw van de Leidsche Buitenschool heeft weer bewoners. Sinds de ulo school van de heer Klugkist vo rig jaar naar het nieuwe gebouw aan de Bestevaerweg is vertrok ken, heeft het leeg gestaan. Na een nodige vertimmerbeurt, hoofdzakelijk aan de binnen- kant, is het gebouw deze week ingeruimd voor de dienst Open bare Werken van de gemeente. Gistermiddag is dit stukje ge meentehuis-op-afstand in ge bruik genomen, waarmee Open bare Werken voorlopig weer uit de brand is. Foto D. Kruijt Droevig Het is alleen zeer droevig dat de Katwijksche muziekschool naar Val kenburg moet gaan om daar een uit voering te geven! Voorheen werden deze avonden altijd in Musica gehou den. maar Musica is uitgebrand en nu is er in heel Katwijk geen enkele zaal meer. waar ruim 400 belangstellenden tegelijk een onderdak kunnen vinden. Dit kan wel Ln een gemeente, die slechts 2200 inwoners telt, maar niet in Katwijk met zijn ruim 33.000 doering' terdege de hele materie een straffe studie tot in onderdelen was gemaakt. De trompetten aren vrijwel volkomen gelij-k van toon i in zuiverheid. Ook de trommen vorm en een klankrijke eenheid. Katwijks Glorie Allicht dat „Door Vriendschap Steifc" zijn beste prestaties cup het gebied van .arsen heeft. Daarvan getuigden o.m. de sterk uitgevoerde Zolderklankenmars. de Glorie van Rotterdam en de Ca sa Torri-mars wel van Dit was echt „het betere werk". Topnumbmers waren ook ïarsen Katwijks Glorie en de DVS- fairfare. Tijdens de pauze is weer een flink aantal loten van de hand gegaan, waarvan de opbrengst dient om de verenigingskas te verstevigen. Daar- onthaalden De Vierkanters het publiek op het vrolijke stuk „Pen- Drie" van Jan Blazer. Om het zacht te zeggen: er is bijzónder ge noten deze avond. Sikkens draagt Remmert over aan Billiton DEN HAAG De Sikkens Groep draagt haar, gehele belang in Remmert Holland N.V. over aan de Billiton Mij. in ruil voor 700 aandelen Il-de rubriek van f. 1000 in Billiton, voor het eerst winstdelend over 1965, omdat het wenselijk is de werkzaamheden van. Remmert en van Billitons dochter Che mische Fabriek v/h dr. A. Haagen te Roermond ten aanzien van anorganische én organische pigmenten samen te voe gen. Hierdoor wordt het geplaatste ka pitaal van Billiton tot 32.2 miljoen ver hoogd. Sikkens behoort tot het concern Kon. Zout Ketjen. AMSTERDAM. In verband met de krapte op de geldmarkt is het tarief voor daggeld 12 maart met een half tot 3 "4 procent verhoogd. Op 4 maart werd het met een half tot drie procent ver laagd. De krapte houdt verband met het voldoen van de verplichtingen der ban ken ten opzichte van het strafdeposito, dat tot op 14 maart 134 miljoen be draagt tot van 15 maart tot op 14 april 67 miljoen. Dirigent moest het publiek om stilte vragen NOORDWIJK Kapelmeester Alb. Mey had voor het jaarlijkse zaalconcert van de harmoniekapel Crescendo een zeer aantrekkelijk programma samengesteld. Het tra ditionele deel, de marsen aan begin en eind, King Cotton van marsen koning Sousa en The Middy van de niet minder befaamde Alford, i den in stijl -vertolkt Met welke intenties sommige „muziekliefhebbers" een dergelijk Iconcert bezoeken is niet geheel duidelijk. Midden in de balletsuite Zémire et Azor van Gretry moest dc dirigent een deel van het publiek verzoeken niet te pralen tijdens het concert daar dit zo. hinderlijk voor de muzikanten kvasj Deze blamage was te meer ohgehoorfl ipjndat Hé uitvoering op zulk) een hoog ar tistiek peil stond. Crescendo beschikt over een zeer voortrefelijk team klarinettisten ook de koperblazers mogen er zijn. Voortreffelijk klonk bijvoorbeeld Pre lude Adagio en finale uit concerto V in G. F Handel. Interessant was de uitvoering een tweetal versies van het bekende American Patrol van Meacham. Eerst in het ..klassieke" arrangement an Delhaye en vervolgens in een bewerking van de hand van Jerrv Gray, jarenlang trompettist in de band van Benny Goodman. VooraJ de jeugd stelde dit tweede arrange ment zeer op prijs. Eigentijds Eigentijdse muziek braent Cre- Eigentjjdse muziek bracht Cres cendo met de vertolking van Svm- phonische schets van Gerard Boe- dijn en Harlem Shadows van Mein- dert Boekei. Vooral dit laatste num mer, motieven van de negro-spiri- tual Joshua fit the faftle. of Jericho, werd onberispelijk en zeer fnuzi- kaal gebracht. Kapelmeester Mey heeft zijn orkest olkomen in de hand en kan dit tot grote prestaties brengen. Hij deed dit in dit voortreffelijke concert en de bloemenhulde die hij na afloop kreeg as volkomen verdiend. Verheugd Voorzitter Wassing toonde zich in zijn welkomswoord zeer verheugd over de geste van de gemeente om de kapel een stuk grond af te staan voor de bouw van een repetitielokaaL Er moeten nog wel enkele moeilijk heden worden overwonnen maar bin nen afzienbare tijd (twee jaar) gaat men ongetwijfeld bouwen. Er volgde ten slotte nog een ..oor verdovend" optreden van de drum band onder leiding van tamboer- maitre B". Aartse. Na de pauze werd de film The graet Caruso met in de hoofdrol Mario Lanza, gedraaid. Nazi-verpleegsters vrijgesproken II 1 ff] MüNCJHEN, Dc veertien vrpuwen van middelbare leeftijd, die in München terechtstaan voor hun aandeel als ver pleegsters in het nazi-programma tot het doden van ongeveer achtduizend onvol waardig geachten, zijn gisteren allen vrijgesproken Hoger dividend Nisu DEN HAAG De Nederlandsch-Indo- nesische Suiker Unie zal over 1964 (1963) f21.60 (21) dividend voorstellen. Raadsagenda Noordwijk NOORDWIJK Dinsdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: Bezwaarschrift precariorechten, wij ziging op de heffing en invordering van leges, wijziging statuten stich ting huize Dalrust krediet verlegging waterleidingbuizen in provinciale weg. aankoop grond aan de Oude Zeeweg, instellen van rechtsgedingen tot het onteigenen van gronden en opstallen in het plan Beeklaan-Mid den en Vinkeveld, advies betreffende ontwerplijst van beschermde monu menten, herziening Wethouderssala- -j, begrotingswijzigingen. Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Maria H J v P J A de Ridder en I H Caspers, Robbert B. z v IJ L v Rooien en A M Bartlema: Annemieke D M. d v IJ L Rooijen en A M Bartlema. Ondertrouwd: Wilhelmus A Plug, 27 en Jannetje C van Beelen. 34 jr. Getrouwd: Leonardus P J Wijsman, jr en Christina M W Kerkvliet, 23 jr; Johannes J Reijerkerk, 23 jr en Jacoba Haasnoot, 20 jr, Katwijk; Hidde A E Gorter, 22 jr en Jans Nagtegaal, 18 jr, Leiden. Overleden: A Rodenburg, 77 jr; A M A Rutten. 70 jr; J v Butselaat, 61 jr C J Verloop, 73 jr; C Meijer-Zuidhoek. 67 jr. Claimemissie Moira AMSTERDAM Op 31 maart opent de N.V. Verzekenngs-Bank Moira bij de Algemene Bank Nederland en de Amster dam-Rotterdam Bank de inschrijving op f 300.000 niet royeerbare certificaten van aandeel, ten volle winstdelend over 1965 a 1001c, waarbij een stuk van f 100 recht geeft op een van f 100, begin claimhan- deL 15 maart, ten einde een betere ver houding te scheppen tot de bedrijfsom vang. De produktie over 1964 was hoger dan over 1963 en bij de verdere toene ming zal_ de kostenstijging de resultaten niet Verminderen. Men wil het dividend- percentage 7 veel mogelijk handhaven en over 1964 16% voorstellen. De aandelen worde op de incourante markt verhan deld, het laatst voor ongeveer 840%. In (1962) was de winst f 349.386 (93.468), het dividend 16 (14)%. De vrije reserves beliepen ƒ1,85 min, de technische ƒ11,04 min het spaartegoed jaarkassen 61,2 min, het ingeschreven bedrag spaarkas Plus verzekerd kapitaal ƒ472,4 (424,09) Bod Tuschinski aandelen NBT AMSTERDAM De directie van de N.V. Ned. Bioscooptheaters beveelt een bod aan van Matubel N.V. ter ver wisseling van de gewone aandelen NBT in een gelijk bedrap aan toonder- aandelen Matubel. en van de 7 pet cumulatief prefernte winstdelende aan delen NB tegen 400 pet contant of f 1500 aandelen Matubel per f 1000 7 pet c.p.w. aandelen NB aanmelding uiterlijk op 24 maart bij de Amster dam-Rotterdam Bank. Uiterlijk 26 maart wordt bekend of het bod gestand wordt .gedaan. RIJNSBURG Dinsdagmiddag om :ie uur zal de heer Spaandermans uit Leiden dia's vertonen voor de bejaar densociëteit Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet NZ. 19-20 - Rijnsburg ZONWERINGSBEDRIJF OUDSHOORN-VAN EGMOND

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11