SPDRT Schoolcomplex YAM gisteren in Voorschoten opengesteld Te kust en te keur Opvoeder in sport en voor het leven Schiedam was verrast over bewaarde geheim Oude klapbrug in Leiderdorp nu 301 jaar Pieter maakte reis met gipsbeen in damesrok SIEUVE LEIDSE COURANT S DONDERDAG 11 MAART 1965 Telegram van L.C.O.V. aan verloofden LEIDEN Het bestuur van de L.C.O.V. heeft gisteren een gelukwenstelegram gezonden aan prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven op paleis Soestdijk. De tekst luidde: „De Leidse Christelijke Oran jevereniging wenst uwe ko ninklijke hoogheid en uw ver loofde van harte geluk. Onze beste wensen voor een blijde toekomst". Het telegram was onderte kend door de heer L. Schipper, voorzitter, en mevrouw B. de Vos-Kwaadgras, secretaresse. Prins Bernhard liet weten binnenkort een werkbezoek te komen afleggen Donderdag Rapenburg 8. 8 uur: afd. Leiden Ver. Intern. Rechtsorde, drs. N'annen over „Verleden en toekomst van de Ver. Naties". Gehoorzaal. 8 u.: K. en O.-concert Roti Philh. Orkest, met violist Prytaneum, 8 uur: prof. dr. A. Vonde ling voor de afdeling Leiden van Poleteia ever „Na Marijnen, wai nu?". Den Haag: Kon. Schouwburg, n: Haagsche Comedie met „Galante Listen". i Haag: Diligentia, 8.15 u.: Nieu we Komedie met „Onze Stad". Vrijdag Hal Bevrijdingskerk, 2—4.30 en 7—9. uur: doorlichting op tb.c. Rapenburg 73 (Academie), 4 uu opening grafiekententoonstelling vi de groep Estampa Popular de Valen- (Leids Akademisch Kunstcentrum). Gehoorzaal, 8 uur: N.R.V.-filmavond. Gehoorzaal. 8 uur: uirvoering chr. muziekver. Concordia. Toneelzaal „Endegeest": 8 uur Henk i Ulsen voor K. en O. Oegstgeest. Den Burcht, 8 uur: feestavond De Spar- Hoóglandse Kerkgracht 28. 8 uur: Leitise Smalfilmliga, films van de heer C. A. den Oudsten uit Lekkerkerk. Oegstgeest, toneelzaal „Endegeest": 8 uur Henk van Ulsen voor K. en O. Oegst geest Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De me thode Ribadier". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Onze Stad". Zaterdag Oude Vest 13, 8 uur: C. J. V. De Valk, groot feest. Hoogl. Kerkgracht 44, 8 uur: Herv. jongerensociëteit, de geschiedenis van het cabaret. Breestraat 19, 8 uur: Geref. jeugd verband, filmavond. Den Burcht, 24 uur: receptie De Spartaan (t.g.v. tienjarig bestaan). Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Candi da". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieu we Komedie met „Onze stad". Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8 uur: Haags Collegium Musicum. met medewerking van Brabants koor en so listen. Welke apotheek? Doeza-apotheek. Doezastraat 31. 21313. en de Haven-apotheek, Haven 18. teL 20085. Films Camera <2.30, 7 en 9.15 uur): James Bond contra dr. No (14 jaar): woensdag (7 en 9.15 uur): Jules et Jim <K. en Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De kooi der liefde (18 jaar). Luxor (2 en 8 uur): The carpetbaggers '18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De z< der musketiers (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Limonade- Joe (18 jaar) Trianon <2 en 7.30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar» Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellender van 25 tebt tot 29 maart Rapenburg 73 (Academie): L.A.K.- grafiekententoons'elling van de groep Estampa Popular de Valencia, (van 12 maart tot 2 april, maandag tot en met vrijdag open van 9-6 uur). Rapenburg 127: fototentoonstelling stu dentenvereniging Catena (van 418 rt. 17—21 uur). Lakenhal: tentoonstelling t.g.v. 25- jarig bestaan Leidse Ver. van Postzegel verzamelaars (van 6 tot en met maandag 15 maart, op zondag van 14 uur, op taterdagavond van 79 uur) Wassenaar: kunstzaal Heufl. Hoflaan 7 gouaches en schilderyen van Adrian Stahlecber en plastieken van Armand i der Helm (van 20 febr tot en met 11 maart, dag van i0- 17 uur bovendien °P vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). VOORSCHOTEN Gistermiddag om half drie is het nieuwe gebouw van de V.A.M., de Stichting vakop leiding voor het automobiel- en aan verwante bedrijf, aan de Papelaan te Voorschoten officieel geopend. In verband met het heuglijke feit dat prinses Margriet zich verloofde met de Leidse student Pieter van Vollen- hoven, kon prins Bernhard de ope ning niet verrichten. Dit werd nu ge daan door mevrouw E. A. F. E. van Twist-Harshagen. echtgenote van wijlen de heer G. van Twist, grond legger van de Stichting V.A.M. De voorzitter van het stichtings bestuur, de heer J. Kreisel, deelde mee dat hij na het bericht van ver hindering van Prins Bernhard de toezegging had ontvangen dat deze binnenkort een werkbezoek aan het gebouw hoopt te kunnen brengen. De heer Kreisel verwelkomde ver volgens de staatssecretarissen van O. n W-, en Defensie, en burgemees ter L. de Kool. Nadat de voorzitter het ontstaan, de doelstelling en de Ook Expogé zendt gelukstelegram LEIDEN Namens de afdeling Leiden van de Ned. Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de Be zettingstijd hebben de heren F. Voor zaat en W. M. van den Burg, resp. voorzitter en secretaris, een telegram naar Soestdijk gezonden. Zij redigeer den dit als volgt: „Moge Uw beider gezamenlijke le vensweg. vandaag zo zonnig begonnen, leiden langs volle hoven vol van Uw beider lievelingsbloemen, welke als witte bloemen met gouden hart vol gens Hare Majesteit de Koningin zul len blijven herinneren aan de geval len helden en martelaren van het ver zet". Leidse bloemen naar Soestdijk LEIDEN De gemeente Lei- j den heeft haar gelukwensen voor prinses Margriet en de heer P. van Vollenhoven giste ren onderstreept met een bloemstuk, dat nu met vele an- dere bloemen en planten paleis Soestdijk uiting geeft aan de algemene vreugde over ^de^ueriouinp. Telegram en bloemen Leidse universiteit naar Soestdijk LEIDEN De senaat der rijks universiteit te Leiden heeft H.M. de Koningin gistermiddag het volgende telegram gezonden „Met grote vreugde heeft de se naat der rijksuniversiteit te Leiden uwer majesteits mededeling van de verloving van H.K.H. prinses Mar griet vernomen. Het is de senaat een voorrecht uwe majesteit en uwe Ko ninklijke Hoogheid zijn welgemeen de gelukwensen aan te bieden, ver gezeld van de allerbeste wensen voor de toekomst der beide Leidse stu denten". De senaat zond het verloofde paarI een bloemstuk. Benofminefn aan dn Tnifl-n universiteit LEIDEN Aan de universiteit zijn be noemd: Dr. C. Beets, afdelingsdirecteur in tij delijke dienst bij het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie, met ingang van 1 oktober 1964 in vaste dienst: Mevr. Dr. C. Borrie-Voltattornl, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Anthropogenetica. voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 juli 1965 wederom in deze functie: Drs. P. L. J. Cornelissen. wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 wederom in deze functie; Dr. P. Hörchor. voor het tijdvak van 1 december 1964 tot 1 december 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in taak van de V.A.M. had uiteengezet, nodigde hij dr. J. E. van Dierendonck, directeur van het Sociaal Fonds en de Beroepsopleiding van de Commis sie van de E.E.G., uit zijn openings rede uit te spreken. Open geest „Dat u een vertegenwoordiger van de E.E.G. hebt willen uitnodigen", al dus de heer Van Dierendonck, „bewijst dat uw geest open staat voor de ver anderingen die in ons werelddeel be zig zyn zich te voltrekken. Dat u te vens open staat voor de noodzaak na tionale inzichten en activiteiten te toet sen aan die van de Europese Gemeen schap als geheel"- Hij achtte het van belang dat on onderbroken opleiding moet worden nagestreefd en dat elk onnodig ver lies aan tijd moet worden voorkomen. Met de wens dat de verlangde resul taten van dit vakonderwijs ook op in ternationaal niveau zullen worden uit gedragen, besloot dr. Van Dierendonck zijn toespraak. Proefmotor Hierna volgde de officiële opening door mevrouw Van Twist. Zij stelde een proefmotor in werking op een ver sierd podium in de ruime praktijkhal. Deze proefmotor geeft de leerling een duidelijk beeld van het inwendige van een verbrandingsmotor. Een rondgang, gevolgd door een re ceptie in de kantine van het moderne schoolgebouw, besloot de feestelijke opening, waaraan de deelnemers een fraai boekwerkje over de V.A.M. overhielden. Het personeel bood een grote zonne wijzer aan, die op het gazon aan de voorzijde van het gebouw is opgesteld. Een fraai plastiek, voorstellende de techniek in de motorbranche, werd aangeboden door rijksgecommitteerden en medewerkers aan de V.A.M.-exa- mens- Onder de vele gasten bevonden zich onder anderen mr. ir. M. Groote, inspecteur-generaal van het onder wijs, die op 10 mei 1963 de eerste paal voor het complex sloeg, de ar chitect van de school, ir. L. de Jonge, en de directeur van het bouwbedrijf, de heer J. van Vliet. Namens de BO- VAG was voorzitter J. W. Nefkens aanwezig, terwijl ook R.A.I.-voorzit- ter S. Schootstra van zijn belangstel ling blijk gaf. D. GOEDHART TWEE foto's van de Haagse fotograaf A. Dingjan, één van het complex van de VAM, met de door het personeel ge schonken zonnewijzer op de voorgrond, en een interieurop- ne van de grote praktijkhal. (Van onze sportredactie) KATWIJK Sport is noodzakelijk voor een gezonde ontplooiing van de persoonlijkheid, maar men moet proberen geen sportmaniak te worden. Op dit thema baseert de heer D. Goedhart, voorzitter van de sectie zaterdagvoetbal van de afdeling Leiden en sinds kort ook penningmeester van de afdeling, zijn toespraken tijdens kampioens recepties. Hij verduidelijkt deze basering met op te merken, dat het leven niet alleen moet worden bepaald bij de sport. Er zijn ook andere en hogere waarden. Eten is goed, teveel eten is schadelijk. En het woord eten kun je in dit geval ook vervangen door het woord sport". En als hij dat zegt is het niet zozeer de sportman Goedhart, maar meer nog de goedmoedige leraar Goedhart die opvoedend aan het woord is. Opvoeden op school en in de sport, dat is in weinig woorden de levens wijze van de heer Goedhart. Maar achter die woorden schuilt een bos van daden. Die kwamen overigens pas nadat de in 1908 in Waddinxveen ge borene juist door de voetbal niet meer aan sport kon doen. Dat ongeval ge beurde op het koolasveld van Unicum in Rotterdam bij de geref. kweek school. Een verzwikte enkel had ver strekkende gevolgen, maar het sport terrein bleef trekken, hoe kreupel hij ook was. In 1931 werd hij benoemd tot on derwijzer in Katwijk. In die tijd was juist de voetbalvereniging Katwijk opgericht. In een ellendige tijd ove rigens, want met gedwongen zelf werkzaamheid (werkeloosheid) kwam het tweede terrein van die vereni ging tot stand. De openingswedstrijd tegen RCO staat de heer Goedhart nog heel goed voor de geest. Hij voelde zich erg tot de vereniging Katwijk aangetrokken. In de pauze De banden bleven bestaan ook na zijn benoeming in Ter Aar in 1936. Hij is daar vijf Jaar verbonden ge weest aan de herv. school en ook dat had consequenties, want de voetbal ler Goedhard durfde het zo maar aan in de pauzes met zijn leerlingen te gaan voetballen. Dat beviel de oude ren in Ter Aar maar matig, maar on willekeurig zullen ze nu toch wel terugdenken aan die tijd. TAW doet het momenteel niet zo gek In de eer ste klasse van de afdeling Lelden. En de Ter Aarders kunnen ervan verze kerd zijn dat hun verrichtingen in het huis aan de Drieplassenweg te Katwijk met intense belangstelling worden gevolgd. Maar terug naar Kat wijk. Want in 1941 werd de heer Goed hart hoofd van de Groen van Prin- stererschool. Intussen echter was de vereniging Katwijk opgeheven, tot zijn grote ergenis. Hij had gevraagd of ze even wilden wachten met liqui datie, maar bij zijn komst was het euvel reeds geschied. De laatste wed strijd speelde Katwijk toen tegen Quick Boys. De oranjehemden won nen nota bene met 31. En dat tegen mannen als Jaap de Best, Bouw en Maarten Verdoes. In die barre oorlogsjaren werd de ambtenarenvereniging ASVK opge richt door L. Schrama en zijn man- Onmiddellijk na de oorlog kwamen de naam Katwijk en de oude kleuren van die vereniging weer terug en de heer Goedhart werd voorzitter. Toen de zaak eenmaal weer behoorlijk liep nam hij afscheid als voorzitter en werd voorzitter van de gymnastiekvereni ging Hercules, die juist was opge richt. Ook die werd snel in het zadel ge holpen. Dat moest wel snel gaan, want Katwijk beleefde weer een dieptepunt en het innerlijk vertelde hem dat zijn steun moest worden verleend. De gedegradeerde Katwij- kers kwamen er onder zijn voorzit terschap weer bovenop. Toen dat een feit was, gaf hij met een gerust hart de hamer over aan een jon gere. De vereniging Katwijk was hem er erg erkentelijk voor en be noemde hem tot ere-voorzitter. Maar dit feit kwamen we eerder nog te weten uit het jubileumnum mer van de voetbalvereniging Kat wijk dan uit de mond van de heer Goedhart, die het allemaal gewoon Dienende taak Hij beschouwt zijn taak in de voet balmaatschappij als een dienende. Dat blijkt al uit het feit, dat hij scheids rechter werd toen hij zelf niet meer mocht spelen van de dokter en uit het feit, dat hij in oorlogstijd toch de jeugd wilde bezighouden en in weer wil van het verbod op samenscholin gen toch schoolvoetbalwedstrijden ging organiseren. Zoiets valt op en het duurde dan ook niet lang of de heer Goedhart werd gekozen in de school- voetbalcommissie. Als de heer Goedhart over tchool- voetbal spreekt, lacht zijn hele ge zicht. Hij vindt het een lust. Het leu ke van de opoffering van zijn paas vakantie vindt hij de geest en het enthousiasme waarmee de sctioot- jeugd zich altijd op de wedstrijden voorbereidt en ze ook in de ware geest speelt. Maar zijn gezicht betrekt als hij denkt aan zijn taak in de technische commissie voor het vaststellen van het afdelingselftal dat zal uitkomen in het vierbonden-toernooi. Ook over die moeilijkheden komt hij heen, want geen moeilijkheid is hem nog teveel geweest. Dat werd vlak na de oor log wel bewezen toen hij als organi sator van vele voetbalwedstrijden op trad, die Engelse luchtmachtteams ten bate van allerlei goede doelen, zoals voor nieuwe kerkklokken in Katwijk, speelden. Hij bewaart er de mooiste herinneringen aan. Geen maniak Als men dit zo leest en veel kon niet eens meer aan het papier wor den toevertrouwd omdat het anders een pagina vol zou zijn geworden zal men zich licht kunnen afvragen: „Is deze man zelf niet een beetje een sportmaniak geworden?" Het ant woord is absoluut ontkennend. De heer Goedhart heeft ons steeds de hogere en andere waarden van het leven voor ogen gehouden en het was toch echt wel moeilijk hem steeds over de sport aan het praten te hou den. Zyn gedachten gingen steeds weer naar de scholen .en naar de op voeding van de jeugd. Aanrijding op weg naar Soestdijk SCHIEDAM - Verraste het nieuws [in de vorstelijke verloving gisteren geheel ons land, in Schiedam vroeg zich gistermorgen verbaasd af rom al die fotografen zoveel be langstelling hadden voor het huis aart de Burgemeester Knappertlaan 128. De journalisten kregen van een per soneelslid van het bedrijf van de heer Van Vollenhoven te horen, dat noch het echtpaar noch de zoon Piet thuis waren. Waar zij zich bevonden wist hij evenmin (zei hij). Het huis bleef hermetisch gesloten. Om kwart voor elf echter werden in de grote Ameri kaanse wagen, die al de hele morgen op het garagepad bij het huis had ge daan. enkele koffers geladen. Vlak daarop stapten zowrl mevrouw als dc heer Van Vollcnhoven in de wagen. Door snel weg te rijden probeerde dc heer Van Vollenhoven de journalisten te ontwijken. Ook mevrouw Van Vollen hoven wilde geen inlichtingen verstrek ken. De auto reeds snel weg. stak de B.K.- laan over en verdween in de Ary Prins laan. Na enkele minuten kwam de auto ui die straat weer terug. De heer Van Vol lenhoven had in zijn haast met zyn auto tijdelijke dienst bij de Inwendige Ge neeskunde II: Drs. S. H. Goedemoed. wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 15 maart 1965 tot 15 maart 1966 wederom in deze functie: Dr S. J. Lenselink, voor het tijdvak van 1 septemberij 1964 tot 1 september 1965 tot wetenschappelijk hoofdambte naar A in tijdelijke dienst bij de facu- teit der Letteren (Ned. Letterkunde). een paaltje dat voor zijn huis staat, aan gereden, waarbij de auto werd bescha dig^. Hij ging snel even naar binnen om iets te halen en verdween daarop weer via de Ary Prinslaan. Bij de instructies die hij thuis achterliet was het bericht dat de familie vier dagen buiten Schiedam zou blijven, naar men mag aannemen Soestdijk. Mevrouw Van Vollenhoven staat be kend als een bijzonder vriendelijke da me, die veel van dieren houdt. Verle den jaar kwam zij in het nieuws, toen zij een eekhoorn in het huis aan de B.K.-laan recht tegenover het Ju- lianapark had opgekweekt. Met veel liefde behandelde zij dit diertje en haar foto verscheen in diverse bladen. Als eerste blijk van vreugde werd van middag een groot bloemstuk namens het gemeentebestuur naar paleis Soestdyk gestuurd met de hartelijke gelukwensen aan het verloofde paar. Wethouder H Sabels, tevens loco-burgemeester van Schiedam heeft s middags met dc ge meentesecretaris mr. M. J. Blok op Soestdijk een bloemstuk aangeboden. De heer Van Vollenhoven heeft een grote voorliefde voor vogels. In de tuin achter het huis is een grote kostbare vogelverzameling. Ook is hij bestuurslid van de Schiedamse Vogelhoudersvereni- ging. Voor het politiemuziekgezelschap in Schiedam voteerde de heer Van Vollen hoven. ten behoeve van nieuwe instru menten. een groot bedrag. Zijn liefde voor dieren komt ook naar voren uit zijn bestuurslidmaatschap van Diergaarde Blijdorp in Rotterdam. De connecties met het Koninklijk Huis zijn reeds van oudere datum en lopen via de familie Wilton De gelukkige verloofde van de Prinses, had niet alleen in Leiden een dixieland-orkestje doch ook in Schie- Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Helena Chr d v J M W Kouwenberg en C G Stoffers: Adriana M d v J Teske en S M Philips; Jacob z v G van der Bent en W H Koemans. Overleden: W Greene. 70 jr. man: A Mulder. 55 jr. echtgcn v J Plaat- zer: A Moerkerken. 82 jr. man; M E S de Vries. 7 mnd. dochter: A P van de Nouweland, 72 jr. echtgen van G P Koot: T E Augustinus. 40 jr. echt gen v H J van der Slot; H van El- burg, 56 jr. echtgen v J v Leeuwen. Filmavond kring Leiden Law n-Teimisbond LEIDEN De „verlovingsroes" waarin ons volk gisteren was gedom peld, heeft de kring Leiden en het district Den Haag van de Kon. Ned. Lawn-Tennisbond, die gisteravond bij Van der Heyden aan de Breestraat een film- en contactbijeenkomst hadden, geen parbèn gespeeld: de zaal was heel goed bezet. Na de opening door de voorzitter, mr- W. L. Renaud, wer den drie films vertoond: de nationale kampioenschappen 1964, de trainings methoden voor atleten ter 'voorberei ding van de Olympische Spelen 1964 te Tokio, en „volmaakt tennis", de fi nale heren-enkelspel Duitse kampioen schappen tussen Laver en Santana. Na elke film was er een pauze van tien minuten voor onderling contact. Feestprogramma LEIDERDORP Voor de viering van Koninginnedag en Bevrijdingsdag heeft de Oranjevereniging reeds voorlopige programma's samengesteld. Op Konin ginnedag hebben onder meer plaats: 's morgens aubade door schoolkinderen, kinderspelen en -feesten, muzikale rond gang. 's middags kinderfeesten en klaver, jastoennooi. Op 5 mei luiden om 8 uu. de klokken, waarna het programma wondt voortgezet met koraalmuz;ek. kerkdienst. poppenkastvoorstellingen, opening kermis, wedstrijden brandweer en BB. en opvoering spél ..Vandaag en morgen" door toneelgroep „Ons Genoe gen". Verdere festiviteiten zijn. 8 mei: wielerronde voor amateurs, optreden Swiebertje en zijn gezelschap, puzzelrit- ten voor auto's en fietsers, sportdemon- straties en vuurwerk. LEIDERDORP De oude Leldcr- dorpse (klap)brug is weer een jaartje ouder geworden. Na de ingebruikne ming van de nieuwe brug vorig jaar. hebben schalkse Leiderdorpers in de nachtelijke uren de „brug der zuch ten" van een fraaie grafkans voorzien. De opgekalkte cijfers 16641964 gaven de mooie ronde leeftijd van de brug (en haar voorgangers) aan. Binnen drie maanden na het gereedkomen vpn Studenten in Leiden opgetogen Juichende elubgenoten naar Soestdijk LEIDEN De Leidse studenten wereld was opgetogen. Juichend werd het bericht van de verloving van twee mensen uit hun midden ontvangen, zowel in dc pas ver nieuwde sociëteit Minerva, als in de club aan het Rapenburg, waar de meisjes van de VVSL lunchten, toen het nieuws bekend werd. Onmiddel lijk vertrok men met auto's en bus sen naar Soestdijk. In Minerva van het Leidse korps werd het Wilhel mus aangeheven. De praeses collegii. de heer Van Rappart .wees in een korte spontane toespraak op de nauwe banden, die het corps reeds met het Koninklijk Huis heeft en riep vervolgens de le den op zich naar Soestdijk te bege ven. maar niet nadat de traditionele oranjebitter was geschonken. De leden tooiden zich met inderhaast bestelde oranje tulpen,, 's Avonds werden de jaarclubs Chimaera, waarvan de heer Van Vollenhoven lid was. en Gollywalk, waarvan de Prinses deel uit maakte, op Soestdyk ontvangen. Volgens zyn clubgenoten is het de bedoeling van de heer Van Vollenho- ven zich na voltooiing van zijn studie als advoocaat in Rotterdam te vesti gen. Oorspronkelijk ging zijn belang stelling meer uit naar de buitenlandse dienst en het bedrijfsleven, doch na zijn jongste stap, lijkt het hem juister als advocaat in een meer onafhanke lijke positie tegenover de maatschappij te staan. Zijn vrienden, die niets hadden ver moed, maar wel gemerkt hadden, dat Pieter zo nu en dan „onbereikbaar" was, venvachten geen enkele verandering in, hun vriendschappelijke verhouding met hen. Lachend vertelden zijn vrienden: Toen hij enkele weken geleden terug keerde van zijn wintersportvakantie de nieuive brug (in september) had de oude brug volgens een besluit van de gemeenteraad weg moeten zijn. Zij staat er echter nog, in weer en ivind omhoog wijzend, niet langer de doorvaart of het verkeer belemmerend, maar wel het uitzicht. Vorige week zijn in de gemeenteraad vragen ge steld over deze brug. Toen bleek dat het echt wel de bedoeling was haar af te breken, maar de zaak was nog niet rond. Infoormatie bij bureau gemeente werken leerde ons vandaag dat het wachten nog is op het klaarkomen unn de bestekken voor de afbraakwerk zaamheden, die. zoals bekend, onder supervisie van de provincie in samen werking met de gemeente (brug en landhoofden) en provincie (vernieu wingen aan beschoeiing) to orden voorbereid. Naar verwachting zal dc brug echter het eind van de zomer niet meer halen (Eigen foto) in Zwitserland, zei hij wel. dat hij de verpleegsters in het ziekenhuis, waarin hij voor een gebroken been tv as opgenomenduidelijk had ge maakt. dat hij zo snel mogelijk naar Holland moest. Omdat hij met zijn gipsbeen onmogelijk een broek kon dragen, maakte liij de reis tot ver maak van zijn medepassagiers in een geleende damesrok

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3