supralux Brick Bradford Jesje en «Josje Sen moet: „Een kroon voor een kind Tv-spel werd volwassen en de reclame ook De vrouw Alberdien Zwolse vierling krijgt stromen kijkerspost Puzzelhoek 11 DONDERDAG 11 MAART 1965 MIMCTkAN poe vsxsftl MCT iéM FlINKH-STOOT VTOTMl VtRHICLEW. Commentaar r-Toch is het zo!- 1761 Het ziektebeeld dat als shock, of shocktoestand wordt gekend, is voornamelijk bekend geworden op het einde van de Eerste Wereldoorlog en is vooral ook in die periode beschre ven en bestudeerd. We moeten de shocktoestand, die levensgevaarlijk is, zien als een reactie van het or ganisme op een onvoldoende voorzie ning van weefsels met bloed. Dat de doorstroming van bloed zo sterk ver minderd is, kan een gevolg zijn van bloedverlies, maar kan ook veroor zaakt worden door stagnatie van de circulatie in een getroffen lichaams deel, of van bloedindikking zoals bij hevige verbranding kan optreden, wanneer beschadigde capillairen ab normaal doorlaatbaar zijn geworden en veel vocht uit het bloedplasma laten ontsnappen. In al die gevallen is de shock dus een gevolg van me chanisch letsel, waarop het lichaam met afweerreacties tracht te reage ren. Maar ditzelfde kan op psychisch terrein ook plaats vinden, omdat ook bij hevige schrik het lichaam dik wijls antwoordt met een reactie die een shocktoestand veroorzaakt. We spreken dan van psychische shock of zenuwshock, waarmee dan bedoeld wordt de remmingstoestand, veroor zaakt door een ernstig psychisch trau ma, zoals wel voorkomt bij een ern stig spoorwegongeluk, of in de oor log wanneer granaten in de onmid dellijke nabijheid zijn ontploft. Reactie van organisme Als vermindering van het bloedvo- lume optreedt, vaatverwjjding ont staat door beschadiging van capillai ren, het minuten volume van het hart is gedaald, ontstaat er als het ware een wanverhouding tussen de in houd van het vaatstelsel en de daar in circulerende hoeveelheid bloed. Als eerste tegenmaatregel tracht het li chaam de voor het leven zeer belang rijke organen, zoals hersenen, rugge- merg e.d. zo goed mogelijk in stand te houden, wat alleen mogelijk is wanneer de doorstroming van bloed naar de naar buiten gelegen bloedvaat- gebieden huid van armen en be nen wordt afgesloten of ingeperkt. De patiënt is er veel te ernstig aan toe om door een leek geholpen te kunnen worden, maar tegen warm teverlies moeten wij hem in ieder geval beschutten, zodat dekens en kruiken altijd welkom zijn. Dat we zo iemand met rust moeten laten tot deskundige hulp is opgedaagd, zal ie dereen zonder nadere toelichting wel willen aannemen. Nu tegenwoordig de bloedtransfu sie zo'n hoge vlucht heeft genomen en de ontwikkeling van de techniek van het drogen van bloedplasma het mogelijk maakt de stoornissen in de bloedsomloop bijkans direct te be strijden, kan de shockbehandeling veel tijdiger worden verricht dan vroeger, zodat de shocktoestand met minder levensgevaar dan vroeger is verbon den. H. Pétillon 29 Peter de Eter bleef met een zielig gezicht voor zijn vrienden staan, drukte zijn handen tegen zijn buik en sprak op sombere toon: „Ik heg toch zo'n ver schrikkelijke honger. Ik heb nog maar zeven keer gegeten vandaag. Is er bij jullie nog een stevig hapje overgeble ven, Barend en Berend? Het hoeft niet «ens lekker te zijn. Barend mag het gekookt hebban. Als het maar eten is.'' „O, bij ons is. nog een boel overgeble ven, Peter!" riep Jesje uit. „Ga maar met ons mee. Dan vraag ik wel aan moeder of ze het even voor je wil op warmen." „Zou ie dat echt willen doen, Jesje?' vroeg Peter verheugd. „Dank je wel. lieve kind. Mijn maag rammelt zo ver schrikkelijk. Stel je eens voor: sinds vier uur heb ik nog maar drie borden erw tensoep en een pan hutspot gehad." „Kom maar," zei Jesje bemoedigend. „En gaan jullie ook even mee, Ba rend en Berend. Dan kunnen we nog even verder praten over de gestolen hor loges. Weet jij daar iets van af, Pe ter?" Maar Peter scheen alleeïL te denken aan de maaltijd die hem wachtte. Hij stapte zwijgend en opgewekt1 voort, vro lijk met zijn wandelstok zwaaiend. Vader en moeder Joppers waren wel even verbaasd toen hun kinderen met zoveel visite aan kwamen, maar ze druk ten hun gasten de hand en mevi Joppers beloofde Jesje dat ze meteen nog een lekker maaltje voor Peter klaarmaken. „Is het weer zo ver? „schreeuwde de papegaai. „Ben je er weer, schrok- op? Krijg jij dan nooit genoeg?" En zo zat Peter even later aan de ge dekte tafel achter een flink bord aard appelen met andijvie, terwijl de anderen druk zaten te babbelen over de verdwe en horloges. „Ik heb tegen Barend en Berend ge zegd dat zij eens een kijkje in het Kat viskreekje moeten gaan nemen, vader," zei Jesje. „Als zij de dieven ontdekken, krijgen ze misschien wel een hoge be loning." ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN ETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOLVEN-EIHERGOIVEN- Het programma „Eén tegen Al len" is in de lustrum-uitzending een volwassen televisie-kijkspel geworden. In zyn verslag van de gebeurtenissen ter plaatse, schreef onze speciale verslaggever reeds, dat de honderdduizenden in de huiskamers gespannen de gebeur- tennissen in Oirschot (maar vooral op Soestdijk hebben gevolgd. Dank zij een strakkere regie op het grote plein in de Brabantse gemeente, waar zich het spektakelstuk van de NCRV ditmaal afspeelde, kregen de kijkers een veel betere indruk van de uitvoering der opdrachten dan in vorige malen het geval was geweest. Hoogtepunt was ook op het scherm de verschijning van prinses Margriet en haar verloofde, die de deputatie uit Oirschot op het bordes van het Paleis Soestdijk ontvingen, nadat de Brabanders de race tegen het uur werk grandioos hadden gewonnen. Op deze lange televisie-avond hadden we eerst DWS zien verlie zen van Vasas Györ en tijdens die wedstrijd hadden we ons voortdu rend zitten afvragen, waarom de regering zich eigenlijk zo druk maakt over de reclame in de televi sie. Handige Nederlandse zaken mensen hadden het veld in de Hongaarse stad omzoomd met aan prijzingen voor Nederlandse artike len en we kunnen ons moeilijk voorstellen, dat al die slagzinnen op het Hongaarse publiek waren ge richt. Ze kwamen in ieder geval heel mooi in het beeld De reportage van de verloving werd herhaald en daarna nog eens samengevat in het journaal. Mr. A. O.-Europa kijkt mee Mario del Monaco zingt in pauze Songfestival (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De televisie-uitzending van het Eurovisie Songfestival, te ver wachten op zaterdag 20 maart in directe Eurovisie-overbrenging, duurt langer dan anders: zeven kwartier kan men horen zien hoe het in Napels toegaat en c tussen 10 en 11.45 uur op Ned. 1. Nederland is een van de 17 deelne mende landen die het programma Italiaanse televisie overnemen, mi.. landen achter het IJzeren Gordijn, zoals de Sowjetunie. Polen, Hongarije, Roeme nië en 7sjechoslowakije kijken recht streeks mee. In de pauze van het liedjesprogramma zal de befaamde Italiaanse tenor Mario del Monaco Napolitaanse liederen VERF EN LAK 50 Alberdien richtte, terwijl de scheepsbevrachter sprak haar hoofd op, alsof ze uit een zware droom ontwaakte. Was het nog mogelijk Ties te redden? Ze had de hoop al opgegeven. Ze was gepijnigd door het verwijt dat zij hem niet had willen redden van Siberië. „U moet onmiddellijk naar de gouverneur gaan", ried de Rus haar. „Ik ga mee," zei ze. Moeilijk richtte ze zich op, zich aan de tafel steunend, want ze duizelde. Gosse greep haar bij de rokken. Hij wilde niet dat moeder nog een wegging. Zij zocht haar omslagdoek, terwijl de scheepsbe vrachter de roef al had verlaten om aan dek op haar te wachten Ze ging naar boven, zei tot Hajo dat hij op de kinderen passen moest, en gaf aan Hen drik de sleutel van de provisiekast. Hij moest het avondeten maar klaarmaken. Toen wilde ze met de agent meegaan. Die keek naar haar omslagdoek en kaper. „Hebt u niet iets anders?" vroeg hij. „iets mooiers en deftigers. De vrouwen uit het westen hebben altijd mooie kleren." „Wat komt het erop aan?" vroeg Alberdien. Ze had volstrekt geen lust zich op te tooien. ,,'t Zou van voordeel kunnen zijn als u een goede Indruk maakt op de gouverneur." Zij kreeg een schok. Was die gouverneur een man van hetzelfde slag als de politiecommissaris? „Ik ben geen vrouw die indruk maakt op mannen." zei ze wat weemoedig „Dat bent u wel! U imponeert. En dat te meer, wanneer ge u als een dame kleedt." Alberdien trok de schouders op, maar ze ging terug in de roef en haalde haar zondagse kapothoedje met gitten en veertjes en fluwelen keelbanden voor dc dag; ook sloeg ze haar zwarte pelerine om. Zo vond de scheepsagent het goed. Op de kade riep hij een huurrijtuigje aan. Daar stapten ze samen in. De gouverneur was niet meer op het stadhuis. Hij zou niet voor de volgende ochtend te spreken zijn, zei de portier, 't Sloeg Alberdiens even opgewaaktc hoop weer stuk, Doch de scheepsbevrachter reed nu met naar naar de gouverneurswoning aan de oostzijde van de stad. Het statige landhuis was omgeven door een door K. NOREL Een zwaar klingelende schel bracht een lakei in rijke 'ivrei naar voren. De bevrachter deed voor Alberdien het woord. Of de gouverneur te spreken was. ..Onmogelijk'antwoordde de lakei. „Zeg da* een Hollandse dame hem onmiddellijk wenst te spreken." Nu lette de lakei op Alberdien. Haar pelerine en de gitten op haar hoedje maakten blijkbaar indruk op nem. Hij ging ofschoon mompelend dat de gouver neur niemand aan huis ontvangen wilde. Toen hij terugkeerde, vroeg hij onderdanig of de dame in de ontvangkamer wilde komen. „Dit is voor driekwart gewonnen", fluisterde de scheepsbevrachter Alberdien in. Meteen trad hij „Gaat u niet mee?" vroeg Alberdien hem. „De dame alleen," zei de lakei. Zij aarzelde. Een hevige argwaan rees plotseling in naar op. De scheepsbevrachter fluisterde haar in: „Ga gerust. De gouverneur is zeer integer." Toen volgde Alberdien de lakei door een brede, marmeren gang. waarin haar schreden veerden op eev dikke loper. De ontvangkamer was ruim en hoog. Er was een lambrizering van wit hout met gouden krullen; daarboven hemelsblauw behangsel. Voor de vele ramen hingen gordijnen van dezelfde kleur. In 't midden van de kamer hing een grote kroon met veel kristal en langs de wanden stonden evenens kristal len luchters. „Neemt u maar plaats", zei de lakei en wees haar een van de blauw beklede stoelen op vergulde poten aan. Doch zij bleef staan, verbijsterd door de luxe, verlegen wat zij straks zou moeten zeggen, beangsl dat zij opnieuw in een val gelopen was. Ze moest lang wachten. Het gaf haar aanvankelijk verademing, omdat ze opzag tegen de ontmoeting met een blijkbaar machtig heer, maar later benauwde haar het wachten, omdat zij vreesde dat hij niet zou komen, en wie wist of Ties deze avond niet reeds op transport gesteld werd Opeens klkite het slot van de deur echter haar rug Verschrikt ging ze op zij. Ze had geen schreden horen naderen. Er stond een rijzig man met grijs haar en een grijze ringbaard op de drempel. Zijn figuur boezemde Alberdien ontzag in, doch geen angst. Daarvoor had hij te vriendelijke ogen. „Uit Holland?" vroeg hij in het Duits, en met nodend handgebaar: „Gaat u toch zitten, dame." Zij nam plaats in een van de zwaar gecapitonneerde stoelen en zei dat zij de vrouw was van Hollandse kapitein en zij hier lagen met hun schip. „Ah zo", zei hij op een toon, alsof zij hem niet volkomen onbekend was. „Ik kom voor mijn man die gevangen is geno- had." „Vrouw en kinderen", zei Alberdien. „Wij blijven verweesd achter, wanneer hij niet terugkomt." ..Dan had hij toch zulke dingen niet moeten doen", zei de gouverneur enigszins verwijtend. „Een aanslag op onze ambtenaren.' „Dat heeft hij niet gedaan", sprak Alberdien fel. „Het was een ongeluk." „Dèt zegt men altijd, dame. Bent u erbij geweest?" „Dat niet." „Welnu..." Zijn toon bleef vriendelijk, maar hij liet Alberdien weinig hoop. „Ik ken mijn man", pleitte ze. „Ik weet dat het onbestaanbaar is. Hebt u hem zelf verhoord?" „Mijn ambtenaar." (Wordt vervolgd) Stempels, hoofdredacteur van de NRC, besprak de grondwettelijke aspecten van de troonopvolging en in een geïmproviseerd amusements programma presenteerde Netty Ro- senfeld o.m. het Leids Studenten Jazz Gezelschap en de steeds popu lairder wordende Shepherds, die pittig van Piet Hein zongen. Avondoverdenking wordt tijdelijk Passiestonde (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vijf weken achter een zal op woensdagavond de Avond overdenking in het NCRV-radiopro- gramma Passiestonde worden en dan vroeger op de avond worden uitge zonden, nl. om 10.05 uur onder de algemene titel „Kruiswegen". Prof. dr. J. T. Bakker spreekt achtereenvolgens over de volgende onderwerpen: woensdag 17 maart „Het veraal gaat voorop", 24 maart „Het brood dat wij breken", 31 maart „Voetsporen in de wereld", 7 april „Knieval voor de ander" en 14 april „De lof is het laatste". VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS en AVRO 8.40 uur zendt de NTS het eerste van twee programma's uit waarin fragmenten van Duitse balletfilms zijn bijeengebracht. M=s ziet het wereldberoemde Moskouse balletgezelschap. 9 uur begint het tv-spel van de AVRO „Romeo en Jeannette", een niet voor jeugdige kijkers bedoeld liefdesdrama. 10.45 uur Eurovisiereportage ijshockey uit Finland. Derde spelperiode Tsjechoslowakije-Canada in de wereldkampioenschappen. Ned. 2 KRO 8.01 uur Bert Brugmans Marionettentheater in operafragmenten. 8.20 uur is er een film over het werk van de Franse graficus Alexan dre Steinlen. 8.55 uur een nieuwe spannende aflevering van „Het grote avontuur waarin de ondergang van de onderzeeboot Hunley tijdens oorlogsgevechten wordt getoond en 10.10 uur Eurovisiereportage ijshockey, tweede spelperiode Tsjecho- slowakijeCanada. VANAVOND TE HOREN Hilversum I AVRO De AVRO zendt vanavond tussen 8.55 en 10.30 uur de opera „Le coq d'or" van Rimsky-Korsakoff in studiouitvoering door omroeporkest, omroepkoor en solisten, uit. Bogo Leskovic dirigeert. Stereofonische uitzending. 11.05 uur nieuwe platen in Discotaria. Hilversum II NCRV Voor een paar uur gezelligheid kan men by de NCRV te recht: 8.10 uur voortzetting van de gebeurtenissen in Buitenveen en 8.35 uur Samen uit samen thuis" met als gast opperschipper J. Molier, die over mijnenopruimen vertelt. Rita Corita zingt en het bekende spelletje ontbreekt niet. 10 uur speelt Feike Asma orgelwerken van César Franck in de St- Clotilde te Parijs. 11 uur presenteert Kees van Zwol platennieuws. Resultaat van VARA-uitzending (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM/ZWOLLE Natuur lijk herinnert men zich de uitgebreide documentaire, die Gabri de Wagt over de Zwolse vierling Dorothé, Elly, Riny en Han Kiffers maakte en die op zondag 31 januari op het Neder landse scherm' verscheen. Bij de VARA vertelt men ons nu, dat deze uitzending stromen post van kijkers in huize Kiffers heeft doen binnenkomen. Nog altijd is er geen einde aan. De post heeft het er druk mee... niet alleen wat het bestellen betreft: meer wat de puzzlekant van de ■kijkersbelangstelling betreft. Blijk baar heeft Nederland een groot ver trouwen in „Tante Pos", want tal van brieven en kaarten droegen de won derlijkste adressen. Soms ook stond er alleen maar op: Aan de fam. Kiffers, Zwolle. Een heel beleefde briefschrijver tikte een hele enveloppe vol met: „Aan het viertal Kiffers (Han, Dorothea, Riny en Elly), van Galenstraat 100 of op ander adres? Post! U weet hem wel te vinden in Zwolle. Bij voorbaat dank". Welja, zolang er maar „Zwolle" op stond, bracht de post al die brieven trouw op het juiste adres. Heel treffend was, dat de brieven stroom niet alleen aan de vierling was gericht, maar ook wel aan vader en Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 1. Houten schoeisel 5. 'ooievaar (gewestelijk) 9. onderwijzer 11. lengtemaat (afk.) 13. bijwoord 14. maanstand 15. zwemvogel 17. stap 19. buitenhaven 20. kookvat 22. aardsoort 23. boom 24. rivier in Duitsland 25. gebod 26. lichaamsdeel 28. sociëteit (afk.) 30. touw (Ind.) 32. rustig 3. oude lengtemaat 34. dorp in Gelderland 37. gouverneur-generaal (afk.) 38. scha de 40. rubber (Ind.) 41. overste in een klooster. Vertikaal. 1. rolrond hol voorwerp 2. voorzetsel 3. dienstbode 4. puntig voor werp 5. sociëteit (afk.) 6. kraam 7. oude rekening (afk.) 8. deel van een huis 10. teken dat in de psalmen voorkomt 12. in de regel 14., telwoord 16. koninkrijk in het midden van de Himalaya 18. uitslag op metalen 20. voor 21. bijwoord 25. duurzaam 27. stad in Rusland 29. aalgeer 31. denk beeld 32. hemellichaam 35. bolrond vruchtje (spreektaal) 36. verlegen 38. dag der week (afk.) 39. muzieknoot. Oplossing vorige puzzel Horizontaal. 1. Weert 4. brand 8. ic 10. no 12. bos 15. stier 17. trema 19. een 20. are 22. nor 23. snert 24. bes 26. dek 27. Sem 29. entre 30. telle 31. roe 33. Rg 37. ei 38. satan 39. stins. Vertikaal: 1. wisse 2 en 3. ra 5. re 6. nn 7. donar 9. do 11. tin 12. brander 13. sterkte 14, den 16. teken 18. model moeder Kiffers. Zo kreeg Kiffers o.-m. een brief van mevrouw Lauternbach, moeder van de Deinurnse vierling, die daarin schrijft: „Het zijn allemaal maar gewone -kinderen en wij streven er naar, dat zij ook zo mogen opgroeien". Er kwam een brief van een drieling die een beetje spijtig bekent: „Jullie -mogen jezelf zijn, maar onze ouders beschouwden ons als een edhte een heid, die in alles hetzelfde -moest doen". Dat de vierling uit Zwolle niet als een „eenheid" ma'ar als vier verschil lende jonge mensen op het scherm is igekomen, blijkt ook wel uit het feit, dat zij ook persoonlijke post kregen. Ze zijn natuurlijk heel blij met zoveel hartelijke belangstelling. Tv-spel vanavond Romeo en Julia in moderne visie (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De gevierde Franse .auteur Jean Anouilh schreef zijn hedendaagse verbeelding van Shake speare's „Romeo en Julia" onder de gewijzigde titel „Romeo en Jeanoet- te" beslist niet voor kinderen. Dit voor het geval er vanavond om 9 uur nog al te jeugdige kijkers aan de beeldbuis zouden zitten. Een „moderne versie" van het klassie ke drama Is eigenlijk wat teveel gezegd, al heeft Anouilh zeker veel van de essentie van het stuk: de romantische, hartstochtelijke liefde die tot de dood leidt, tot zijn spel laten doordringen. Men ontmoet in dit stuk, dat een poëtische inslag heeft zoals alle werken van deze bijna mensenschuwe, achter gesloten deuren met afgezette bellen en telkens wisselende geheime telefoon nummers zich verstoppende kunstenaar met het onopvallende gezicht, de jonge Romeo in de persoon van Frédéric, die verliefd is op Julia (Else Valk) en bij haar thuis komt kennismaken. Daar ontmoet hij echter Julia's zuster Jeannette, die een heel ander soort liefde bij hem opwekt. Julia komt er dan niet meer aan te pas. En met Jeannette verkiest hij de dood. Anouilh gaat verder dan Shakespeare, die in zijn liefdesdrama de allesoverheer sende ware liefde wilde demonstreren: deze Franse auteur toont tweeërlei soort grote liefde aan, gekoesterd door éen jongeman voor twee geheel verschillende meisjes, en daarom niet te dragen. Het drama moet volgen. Men zal de Belg Wies Andersen zien als Frédéric en Shireen Strooker als Jeannette. Johan Kaart speelt de vader van de beide meisjes. Cor van Rijn is de broer Lucien, Enny Meunier de moeder van Frédéric. Een veelbelovende rolbezetting dus. Nog een keer praten over kerk en sport (Van onze radio- en tv-redaktie) BUSSUM De veel'.eid van me ningen over de sport zoals die door protestanten wordt voorgestaan, aldus laten CVK en IKOR ons weten, heeft het wenselijk gemaakt nog een derde tc' visie-uitzending te wijden aan het onderwerp „Kerk en sport". Die zal men kunnen volgen op dinsdag 23 maart tussen 22.10 en 22.35 uur op Ned. 2. Twee deskundigen, wier opvattin gen hebben school gemaakt, zullen dan discussiëren naar aanleiding van vragen, die de samensteller van het programma, Henk Biersteker, nog eens zal opwerpen. De gesprekspartners zijn de heren J. C. van Asch, docent aan de Christe lijke Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Arnhem en dr. K. Rijsdorp, rector van de Haagse Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding. Fietsen voor tv Weet u nog van Jan Jansen? (Van c s radio- en tv-redactie) BUSSUM Weet u nog, dat vorig jaar Jan Jansen winnaar werd in de wieler wedstrijd Parijs-Nice, hetgeen hem met roem overladen in het vaderland terug bracht? Zulk een wedstrijd is er ook nu aan de gang en de NTS zal haar kijkers op dinsdag 16 maart tussen 5.50 en 6.25 uur op Ned. 1 een van de Franse televisie overgenomen Eurovisie-reporta- van de laatste etappe laten zien. Deze etappe gaat van Draguignan naar Nice, waar het al volop lente is en de limosa bloeit. De wedstrijd, waarin twaalf ploegen an acht renners tegen elkaar uitkomen, verdeeld in 8 ritten met 175 km als maximumafstand. En ja, verleden jaar Jan Jansen triomfator. Wie weetj we nu weer te zien krijgen... >listenle der Sluis, sekretaris van de Anti lire Partij. 18.30 Ritmisch ensem- __.igsolisten. 19.55 Stereo: Omroep Orkest, groot omroepkoor en solisten: Le te uit de Opera Le coq d'or. 20.45 Nieuws. .50 2e acte uit de opera Le cog d'or. 21.39 NCRV: 19.00 Niet praatje. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 2.00 Klassieke gewest, regionaal te. toneelstuk. NTS: pioenschappen IJshockey te Tampere in Finland: TsjechoslowakijeCanada. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws. KRO: pied de 20.01 Marionettenthes NTS: 20.55 Het /-film (deel 6). KRO: Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.1: grammofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water, informatief programma voor weg- en waterweggebrui kers. 9.35 Waterstanden. VPRO- 9.40 Mor genwijding. Vara: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Voo#ie vrouw. 11.55 Viool en piano: moderne muziek. 12.17 •lichting: Voor de landbouw. piano (opn.). 12.55 Actualiteiten. Avro: 13.00 Nieuws. 13.10 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursbe richt 13.30 Bariton en gitaar: klassieke liederen 13.55 Bij de tijd en bij de thee: gevarieerd programma. 15.30 Lichte orkest muziek (opn.). Vpro: 16.00 Nieuws. Aanslui- J In eigen persoon interview. 16.15 Kerkorgelconcert met commentaar. 17.30 Voor de rijpere jeugd. Hilversum II 298 m. Kro: 7.00 Het levende Woord. 7.OS Lichte grammofoonmuziek, re portages en commentaren. 8.30 Nieuws. 8.40 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 In de platensoos: oude grammofoonplaten. 11.00 Voor de zieken. 1140 Kinderkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Nieuwe grammofoonplaten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten of wat grammofoonmuziek. 12 50 Wissewassen. ge varieerd programma (herhaling). 13.10 Lich- 13.45 Musiëst lek. 13.35 Voc 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor jeugd. 17.30 Coda: muziek v

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11