Kabinet CHU: voortzetten van beleid-Marijnen „Geen starre standpunten" Waarschuwing voor actie van „deskundigen" Duitse oplichter op Schiphol gevat DREEF WIJ WORDEN GEROEPEN NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 9 MAART 1965 (Vervolg van pagina 1) Er zijn natuurlijk wel compromissen denkbaar, b.v. een hervorming van de samenwerkingsverbanden waarbij een scheiding wordt gemaakt tussen de sa menwerking op technisch en program matisch gebied. Aan de nieuwe zendge machtigden zou kunnen worden toege staan buiten de invloedssfeer van N.T.S.- N.R.U.-verband een eigen technische outillage (studio's, apparatuur) te run nen. Maar van K.V.P- en A.R.-zijde zal dan waarscrijnlijk wel de ei9 worden gesteld, dat daarvoor geen extra gel den uit de kijkpot beschikbaar mogen komen. Anders zouden de bestaande om roepen worden gediscrimineerd. Niemand die gelooft, dat de VVD deze eis zal kunnen accepteren. Im mers, als de nieuwe omroepen die dus geen direkt profijt van hun re clame trékken voor de eigen tech nische outillage niet méér geld uit de pot ontvangen dan ze hij algehele samenwerking zouden hebben gekre gen, zal die outillage niet of nauwe lijks rendabel kunnen zijn. Wie er dan nog geld in steekt, moet met verlies rekenen. In dat geval zou het enthour siasme van het betrokken bedrijfsle ven voor de nieuwe concessional wel eens sterk kunnen bekoelen. Geen optimisme Al met al is men in politieke kringen nog altijd niet optimistisch gestemd ovex de mogelijkheid dat het kabinet-Marii nen zijn ontslagaanvrage zal kunnen In trekken. Sommige liberale bladen zagen gisteren wel enige lichtpuntjes, maar zij baseerden hun conclusies voornamelijk op de foutieve veronderstelling, dat de „halstarrige" antirevolutionairen tot con. cessies aan het (blijkbaar niet „halstar rige") V.V.D.-standpunt bereid zouden zijn gebleken. Hier en daar in liberale kring kwam teleurstelling tot uiting over de verkla ring, die de Unieraad van de C.H.U. zaterdag heeft afgelegd. Waarnemers waren het er over eens, dat deze ver klaring het isolement van de V-V.D. vergroot en haar onderhandelingspositie verzwakt heeft. Bij de antirevolutionai ren heeft de uitspraak van de Unieraad Misselijke grappenmaker Invalide man dood gemeld in krant SCHAESBERG In de Limburgse mijnstreek is de bevolking nog gramsto rig over een misselijke grappenmaker, die vorige week in het Limburgs dagblad een telefonisch opgegeven overlijdens-adver. tentie liet plaatsen, waarin werd meege deeld, dat de 55-jarige heer G. Konsten was gestorven, wat niet op waarheid be rustte. De politie vermoedt wel, wie de ad vertentie liet plaatsen, maar heeft daar- >or geen bewijzen. De heer Konsten, die van zijn aandeel het verzet en zijn verblijf in een con centratiekamp een blijvende invaliditeit overhield, was volkomen overstuur door deze advertentie. Zijn vrouw vreesde, dat hij een hartaanval zou krijgen. Een zoon van het echtpaar Konsten las het doodsbericht in de krant en snelde naar de ouderlijke woning, boos en verdrietig, dat hij niet gewaarschuwd was. De hele dag kwamen mensen condoleren. Dr. H. A. Schuring op televisie Bracknvrplaat Res.-Ork. DEN HAAG Het Residentie-Orkest werd telegrafisch op de hoogte gesteld dat de grammofoonopnamc van de Zeven de Symfonie van Bruckner, die ln het najaar van 1964 onder leiding van Carl Schuricht werd gemaakt, de Grand Prix du Disque verwierf. voldoening gewekt Voor de televisie verklaarde A.R.-fraotieleider Smallen- broek gisteravond „zeer verheugd" te zijin over de toenadering tussen beide protestantse partijen op omroepgebied. Nader vernemen wij, dat waarneménd K.V.P.-fractieleider Van der Ploeg v schijnlijk vanavond om kwart over acht als eerste het antwoord van zijn fractie op de vraagpunten aan de informateur zal overbrengen. De heer Schmelzer heeft de fractieleiders verzocht de antwoorden spoedig mogelijk" op te stellen. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat hij na ont vangst daarvan nog enige demissionaire ministers, met name mr. Bot (O.. K. W.) zal willen consulteren. ROTTERDAM De C.H.U. vindt de voortzetting van het beleid van het ka. binet Marijnen een landsbelang. Het C.H.-lid van de Tweede Kamer, dr. H. A. Schuring, somde gisteren voor de televisie het goede werk op, dat het kabinet heeft gedaan: de verhoging van de A.O.W., de woningbouw, de prijsbeheersing, een stijging van het onderwijsbudget, een belangrijke be lastingverlaging en het verhogen van de hulp aan de ontwikkelingslanden. Met nadruk betoogde dr. Schuring verder, dat de CHU de functie en de betekenis van de omroepverenigingen erkent. Deze verenigingen hebben im mers als eerste begrepen om welke be langrijke cultuurgoederen het êaat „Zij hebben ons behoed voor een staatsomroep als in België en Frank rijk", zei dr. Schuring. Hoe belangrijk dat is, toonde hij met twee voorbeelden aan. Een reportage van de Belgische artsenstaking mocht niet via de Belgische omroep uitgezon den worden. Daarvoor moest de Neder, landsc televisie zorgen. Verder mocht de Belgische omroep geen klankbeelduitzending over de we genbouw in België maken, omdat de mi nister van verkeer en waterstaat, die ge kritiseerd werd, bezwaren had. Omroepen wil nu bij de bestaande moeilijkheden streven naar een constructieve oplossing het belang van het land. Dit landsbe lang, zei dr. Schuring speciaal, is niet ge diend met starre standpunten in zaken, die niet principieel van aard zijn. In de technische uitwerking moet men zich bij voorbaat niet zo opstellen, dat een com promis onmogelijk wordt. De spreker namens de CHU kon het begrijpen, dat de minister van o. k. en w. zekere marge krijgt voor het vast stellen van een aantal leden en sympa- thiserenden van een zendgemachtigde. Over de zendtijd kan opgemerkt worden, dat in 1967 het aantal zenduren tot hon derd zal zijn gestegen. De mogelijkheden zullen dan veel groter zijn. Dagbladpers Over de coördinatie en de programme ring merkte dr. Schuring nog op, dat de NRU en de NTS aan de gewijzigde om standigheden zullen moeten worden aan gepast. Belangwekkend waren zün opmerkin gen over de verdeelsleutel van de recla me-opbrengsten: „Hierbij doet ziah als .speciale moei lijkheid het feit voor, dat de dagbladpers wellicht benadeeld zal worden door re clame in televisie en radio. Het zal zaak zijn de belangen van de pers. zo belang rijk voor de meningsvorming in een de mocratisch land, nauwkeurig in het oog te houden. Freule Wttewaal Voor de radio sprak gisteravond eer. ander Kamerlid van de CHU en we! freule mr. C. W. I. Wttewaal van Stoet- wegen. Zij zei niets tegen een eventuele Zieke plekken uit bedrijf DEN HAAG De Nederlandse Bond van protestants christelijke beroeps- goederenvervoerders heeft zijn leden gewaarschuwd tegen praktijken van bepaalde zogenaamde reorganisatiebe- d rij ven. Die bedrijven werken met een systeem dat hier op neer komt: twee heren van het reorganisatiebedrijf bieden zich aan om een onderneming door een deskun dige te laten „analyseren" en „doorlich ten", teneinde zieke plekken op te spo ren en aldus de winst van de onderne ming te vergroten. Men is bereid dit bij voorbeeld voor f 500 te doen. Indien de onderneming daar op in gaat verschijnt de „deskundige" die de balansen van de onderneming bestudeert en in het bedrijf rondneust. Aan het einde van die periode komt men met aldus de bond een aantal nietszeggende grafieken en statistieken waaruit zou moeten blijken dat de onder neming bijvoorbeeld f 26.000 meer winst kan maken. Daar is dan echter wel een „top-expert" voor nodig die er ongeveer 150 werkuren a f 90 in moet steken, in totaal dus f 14.000. De bond zegt dat met deze systemen grote voorzichtigheid geboden is, omdat zakenlieden waarvan men dit nooit hebben verwacht, er in zijn gevlogen. schadevergoeding aan de dagbladonder nemingen te hebben. Maar, zej ze, men hoort ook, dat de middenstand nadeel zal ondervinden door de reclame van de grote concerns; en wat is voor de bioscoopeigenaren gedaan, toen de zalen leeg bleven na het van de televisie? zo vroeg ze verder. Had zeer deftige namen en een codenummer AMSTERDAM Deftige namen e zelfs een codenummer van een of an der geheim agent werden door een 23-jarige Bremense kleermaker ge bruikt, maar de man, een zekere I- J B. bleek een doodgewone oplichter te zijn. Gistermorgen werd hij op Schip hol gepakt, juist toen hij het lucht ruim wilde kiezen. Een portier uiteer hotel in de Warmoesstraat meende te recht dat hij de politie een tip moest geven. De kleermaker, die in Duitsland al de gevangenis gezeten heeft en sinds oktober door Europa zwerft, slaagde de vorige week in Kopenhagen in t Amerikaan enkele honderden dollars traveller cheques afhandig te maken. Omdat de waardepapiertjes op na; stonden, moest hij zich van gefingeerde handtekeningen bedienen, 't Stomme was overigens, dat I. bij het Amster damse hotel, waar hij verbleef, onder liefst drie namen bekend was. Volgens de ondertekening van een telegram; dat hij naar Duitsland stuurde, luidde hiervan JCD 0024. Bij de portier van het hotel had de Duitser cheques ter waarde van vijfhon derd gulden ingewisseld. Omdat z'n naair niet met die van de bestolen eigenaar klopte, vertelde hij er bij dat hij in Ko penhagen een radio-toestel had verkooht en als betaling travelier cheques had ontvangen. De portier geloofde hem aanvankelijk, maar toen de Duitser ver-i dwenen was, waarschuwde hij toch de politie. Vrijdag zal de Duitser in Amsterdam worden voorgeleid. Onderzocht zal wor den, of hij misschien meer op z'n kerf stok heeft. DEN HAAG De rijksmiddelen heb- 2il over januari i 1067,7 miljoen opge bracht tegen vorig jaar f1086 min. Zij bleven daarmede onder een twaalfde van de jaarraming ad f 1231 min, een normaal verschijnsel voor januari. Rustig weer DE BILT. Het weer in west-Eu ropa wordt thans beheerst door een hogedrukgebied waarvan het centrum zich vanmorgen bij het Nauw van Calais bevond. Dit hogedrukgebied verplaatst zich langzaam in oostelijke richting en zal morgen boven noord- j Duitsland aankomen. De wind blijft zwak, maar draait naar richtingen tus sen zuidoost en zuid. Hierbij is te ver- wachten, dat de bewolking voor een groot deel verdwijnt en er zich plaat selijk mist vormt. De temperaturen schommelen 's nachts om het vries punt, overdag bereiken ze waarden 1 van vijf tot acht graden. De vorst is m midden-Europa afgenomen, maar j het blijft er nog zeer koud voor de tijd van het jaar. ZON EN MAAN Woensdag 10 maart: zon op 7.06, on- der 18.35: maan op 10.18, onder 2.04. Woensdag 10 maart: eerste kwartier. COLDREX Personeel gevraagd 0 Werkster gevraagd voor morgen en/of middag p.v. Mevr. v. Amerongen, Room- burgerweg 12, Lelden. 0 Voor het a.s. seizoen enkele dames (event, meis jes) als winkeljuffrouw. Enige talenkennis gewenst. Luxe zaak (badplaats). Werktijd 9—12.30 en 2—7 u. Zondags vrij. Brieven met inlichtingen en verlangd sa laris onder nr. 8144 bur. v. d. blad. 0 In het Bejaardencentrum '.'Rijn en Vliet" is per 1 apr. plaats voor een ervaren huis vrouw, als groepshelp- ster (Hallve dagtaak).Nade re inL b. d. directrice. Aaltje Noordewierlaan 1, Leiden. Tel. 34341. NV Confectiefabriek Ge- br. De Weerd, v. d. Werff- str. 7A, Leiden, lel. 30390, heeft oP haar japonnen-ate liers plaats voor ervaren en aank. modinettes. Persoon lijke sollicitatie tot 's av. 6.30 uur. Personeel aangeboden 0 Gepensioneerde Kon Mar. (Technisch) zoekt een betrekking, liefst van 9 uur tot 's middags 4 uur. Br. onder no. 8140 bur. blad. Te huur gevraagd 0 Jongeman zoekt drin gend net kosthuis. Geen be- rèeps. Liefst omg. Witte Singel. Br. onder no. 8141 bur. blad. Woningruil 0 Aang groot bovenhuis op gezellige stand. Uitzicht Herenstraat. Gevr. flat of heel huis, liefst Z.W. Brie ven onder nr. 8142 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden 0 Te koop aangeboden: Nw wand- en bergmeubel. Te bevragen: Drechtstraat 12 Leiden (bij Wilhelminabrug) 0 Naaimachine koopjes!!! Singer handnaaimachines 35,55,Nauman hand naaimachine 60,Elektr. Naumann naaimachine in koffer, als nieuw 135. Verkoop met 1 jaar schrif telijke garantie. Herenstraat 23 Leiden. Tel. 32027 Kredieten tot 4000,— voor aankoop meubelen en woningtextiel. Vraag gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam 0 Ruime solide hang- en legkasten, gegarandeerd tim merwerk. slechts 62,50 met Fins hardboard en Fins Ber ken, voor hang- en leg 72, en 78,— 6 vaks legkasten, maten naar wens. de Tim- merwinkel. Uiterstegracht 168 b.d. Oude Rijn. 0 Autobanden. Nieuwe of gebruikte banden voor Uw auto, tractor, of landbouw- wagen. Voordelige prijzen. Hövig, Hoge Rijndijk 1, Zoeterwoude. Telef. 01710- 25517 0 Aang. Volkswagen, voor de prijs van f 375.Leven daal 47, Leiden. 0 Aang. volmaakte werk plaats, boormachine met standaard 220 Volt, cirkel, zaagbank, schuur-en poets machine, handcirkelzaag enz. Nieuwprijs f 550,nu voor de prijs van f 275. Levendaal 47. Leiden. 0 Aang. bankschroef f 35.H.M.W. motorblokje f 20,beenbeschermer Unionbromfiets van f voor f 15,Spijkerspakken van 5 kilo f 3.50 per pak. Levendaal 47, Leiden. Aang. V.W. '61 f 2500,— I.p.st. Binnenweg 26, Noord- wijk a/zee. Tel. 3956. 0 Te koop Vespa scooter '58. Beethovenlaan 27, Voor schoten. Tel. 4816. KOERIERS 0 Te koop wegens aanschaf van nieuwe, diepvrieskast, inhoud 350 liter. Vraagprijs f 575,— Spoed. Verschoor Dillenburgstraat 34, Slikker veer. Tel. 01896—3318. 0 Desiree gouden verlo vingsringen in verschillende modellen ook de zeer brede. Hugenoot kruisjes in zilver en goud, gouden kettinkjes vanaf 16 gulden. Heren en Dames ringen in goud met en zonder steen, gouden armbanden een pracht col lectie, lage prijzen. De klei ne goedkope zaak. Ed de la Beye, Kort Rapenburg 18. 0 Gouden Heren en Dames horloges. Een dames gouden horloge met gouden band 1959 gulden pracht uurwerk, ook in doublé en staal- pri ma kwaliteit vanaf 25 guld. Een grote collectie gouden hangers, zeer mooi van vorm en kwaliteit. Komt U eens kijken? De kleine goedkope zaak. Ed de la Beye, Kort Rapenburg 18. Diversen Veel geld voor uw ge bruikte meubelen bij aan koop nieuwe. Rechtstreeks van fabriek. Eno-rtt keuze, elke prijsklasse, eerste klas afwerking. Betaling in 6 maanden rentevrij. Vraagt vrijblijvend catalogus post bus 538 Den Haag. 0 Laat ons uw matras over trekken en eventueel bijvul len. In 1 dag als nieuw terug 1 pers. vanaf 19.50, 2 pers. vanaf 26,50. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51 Leiden. 10 rijlessen voor f47,50. Nieuwe Volkswagen, gedipl. instructeur Erk. bondsauto- rijschool „De Sleutelstad". Tel. 01710-31241. 0 Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegst- :st. Tel 01710-53105 9 10 rijlessen voor f 47.50. Fonkelnieuwe lesauto's. Ge dipl. instructeurs. Bonds- autorijschool „de Centrale" Tel. 01710—24600. Paraplu reparatie (ook opvouwbare), wandel stokken. invalidestokken, rubberdoppen. Reparaties worden alléén aan de zaak aangenomen. Paraplu-maga zijn Van Oerle, Haarlemmer straat no. 95. t„Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen Grote keuze in ver- lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16. Tel 26854. 0 Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting. Blonks Autobedrijf. Nieuw- straat 33-41 Leiden. Tel no 30600 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17 M, OpeJ Rekord, Volkswagenbusje m. open dak Garage Werk hoven. Maredijk 34a Telef 22300—32735. 0 Nog enige duurdere was machines en centrifuges m schoonheidsfoutjes, dubbel wandig volle garantie. Was machines vanaf f 155.-, f ?10, f 310.- De nieuwste Twinset Combi's vanaf f 490.- enz Firma DUSOSWA. Turf markt 1—3. tel. 24409 Leiden 0 Plm. 30 modellen kasten met gecomb. hang-leginde- ling vervaardigd uit fijnere houtsoorten. Zeer solide con structie, ook vele modellen wandkasten vanaf 29,75 Houthandel den Burcht. Hoogl. kerkgracht 49 hoek Nieuwstraat Leiden. Telef. 33078. 0 Vamor rijschool „Irene" geeft de eerste 10 rijlessen voor 65,- Nieuwe Beesten markt 2, Leiden Tel. 01710- 26753. b.g.g. 01729-286. 0 Voor lieve gesteril. poes en gecasrt. kater 1% j.) wordt wegens dood van eigenares vriendelijk tehuis gezocht. Tel. 24295. 0 Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto van Bemmelen Zuidbuurtseweg 30, Zoeterwoude. Tel. 01715- 353. 0 Verloren. Enige, weken geleden een gouden medail le met beeltenis van Paus Pius XII. Dierbare herinne ring. Terugbezorging met beloning. V. Baerlestr. 12a. (Morskwartier). 0 Woensdagmarkt. Wegens reorganisatie van mijn be drijf op al onze dames- en herensport truien, vestjes, kindertruien 25% korting. Katoenen onderjurken nu 3.50. Nieuwe Rijn over Klei ne Burcht, Japie. 0 Woensdagmarkt. Nu ko pen onze bekende Super wit rib herensportgoed. dat zo mooi blijft in de was, vijf, zes, zeven 1,98, nu 1.49. Nwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. 0 Woensdagmarkt. Alles eruit. Duster schorten 6.98. alle kleuren 3.98 Nylon onderjurken tot 50 7,98, nu 3.98. Lakens spotgoedkoop. L.F.C. voetbaldoeken nu 1.25 Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. 0 Woensdagmarkt. Alles moet eruit. Dames directoirs tot 50 1.98, nu alle maten 1,25 Losse dames- en heren pya. ma jasjes, alle maten 4,98. nu 3,50. Nieuwe Rijn over Klei ne Burcht. Japie. 0 Woensdagmarkt .Alles eruit, onze bekende lange onderbroeken en borstrok ken. vijf, zes en zeven 2,98, nu twee stuks vijf gulden. Flanellen 4.98. nu 3.50. Nwe Rijn over Kleine Burcht. 0 Woensdagmarkt. Alles moet weg. Grote Portugese badlakens 7,98, nu 3,98. Leu ke baddoeken 2,25 nu 1,49- Dames- en heren pyjama's 5.49. Kinder pyjama's vanaf 2,98 Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. Vakantieadressen 0 CERIALE ITALIË. Bun galows te huur. Onze prach tige bungalows aan de Ri- vièra staan met zes bedden op U te wachten, huur 100.- 250,- per week. Koud en warm stromend water, ter ras met zeezicht, enz. enz. Vraagt inlichtingen of kom zelf de foto's zien op onze bureaus. Vlaming's Reis- en Boekingskantoor. Stations weg 44a. Den Haag. Tel. 070- 604133 TOONKAMERS BURGSTEEG 3-5-12 NIEUWSTRAAT 1 Toonkamers met enorme sortering van eigen fabrikaat en de meest vooraanstaande fabrieken. _bll»Mide «nki. De Duitse fabrikanten zijn bekend om hun perfecte pasvorm. Wij importeerden dan ook voor u o.a. deze mantelcostuums. Stijlvol van model en prachtig van stof. Onze collectie is zeer uitgebreid. a-Diolen mt. 36-46 b-Trevira mt. 36-46 N.V. NEDERLANDSE GASUNIE TRANSPORT EN VERKOOP VAN AARDGAS nieuw adres Gevers Deynootweg 134 Sche veilingen Datum van ingang i 8 maart 1965 Nieuw telefoonnummer: 5147 41 (070) Postadres Postbus 5091, 's-Gravenhage OFFICIËLE BEKENDMAKING Gemeente Noordwijk Uitbreidingsplan in hoofd zaak 1965. 22e herziening van het uitbreidingsplan in on derdelen (plan Offcm). Het hoofd van het. gemeen tebestuur van Noordwijk brengt ter openbare kennis dat vanaf 10 maart tot en met 7 april 1965 ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage zijn gelegd: 1. Een ontwerp-plan tot herziening van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak - uit breidingsplan in hoofdzaak 1965 - met de daarbij beho rende bestemmingsbepalin- j gen; 2. Een ontwerp van de 22e herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen - plan Offem - en de daarbij behorende ontwerp-verorde- ning tot de 18e herziening van de bebouwihgsverorde- ning, behorende bij de uit breidingsplannen in onder delen der gemeente Noord- Een ontwerp-uitbrei- dingsplan in onderdelen - plan Duinrand - en de daar bijbehorende ontwerp-veror- dening tot de 19e herziening van de bebouwingsvei'orde- ning bedoeld onder 2. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belangheb benden bezwaren tegen de ontwerp-plannen indienen. Noordwijk. 9 maart 1965. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, G. F. W. VAN BERCKEL FABRIEKSKANTOOR vraagt voor spoedige indiensttreding AANK. BEDIENDE voor de VERKOOP- en DEBITEUREN ADMINISTRATIE. Enige administratieve ervaring gewenst. Geboden wordt: CANGETJE - TEL. 23005 FLINKE JONGEMAN gevraagd, groothandel in fruit. Fa. J. SIERE EN ZOON Breestraat 151/153 PRIKKEL- OF KRAMPHOEST? Branchicum Elixir Natlermann Verkrijjb. bij Apoih. «n ark. Droi PROF. DR. J. H. BAVINCK Een bundel overdenkingen Wij worden geroepen Het grote geheim van het werkwoord „hebben" Wat God bedoelt met de doodgewone din^^n Het woord dat we zo graag zeggen willen Ingezonkenheid - hoe komen we eruit? God keert de orde om i God is toch anders dan wij geneigd f6.90 zijn te denken Ais de nood het hoogst is I De weg naar het lever». Verkrijgbaar to de boekhandel zomtt a KEvmaes oitbetersmo - w*flEMiaaE«

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6