Er zijn douchecellen die als kolenhok worden gebruikt BUSCHAUFFEUR V Te kust en te keur Bij de Turfmarktsbrug valt eigenlijk niet meer te wonen DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN! Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Eenvoudige modellen op Leidse Libelleshows Wat doet een plateneontroleur bij Hoogovens HOOGOVENS IJMUIDEN ÏSTEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 3 MAART 196S Woensdag Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Bond Overheidspersoneel, W Wieringa over loonvorming en inkomens verdeling in Nederland. Het Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijk- gemeente Boshuizerswijk. Steenschuur 6, 8 uur:Ver. voor Peda gogiek, mej. drs. L. S. van Hees ovei „Samenspel van huis, school en maat schappij". Zaal Bevrijdingskerk, 7.30 tot 7.50 uur: avondgebed. Gehoorzaal, 8 uur: demonstratie Me- dau-Schule (Sportstichting Leiden). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Moortje". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest, met vioolsoliste. Donderdag Breestraat 85, 8 uur: modeshow Cou ture RiëL Burgerzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: ont vangst gemeentepersoneel t.g.v. instal latie burgemeester Van der Willigen. Rijnsburgerweg: 169: opening Psy chologisch Instituut universiteit Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest. Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Rapenburg 127, 8 uur: opening foto tentoonstelling studentenvereniging Ca tena. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: West- ned. Symfonie-orkest, met viool en kla vecimbel. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht, „Avondje Nederlands". Vrijdag Schouwburg, 8 uur: solocabaret Fons Jansen. Burgerzaal Stadhuis, 4 tot 6 uur: al gemene receptie t.g.v. installatie burge meester Van der Willigen. Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Werk- mans Wilskracht Marekerk, 8 uur: bijeenkomst tg.v. Wereldgebedsdag. Bethlehemkerk (Driftstraat), 8 uur: bijeenkomst tg.v. Wereldgebedsdag. Bevrijdingskerk, 8 uur: bijeenkomst tg.v. Wereldgebedsdag. Zaal Koningskerk, Noord, 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West. 2 tot 4-30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Na de zondeval". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: to neelgroep Arena met „De kikkers". Scheveningen: Op Gouden JJÜfeken, 8.15 uur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht „Avondje Nederlands". Scheveningen" Oude Kerk, 8 uur: Zuidhollands Orkest medewerking van koor en solisten, Johannes Passion. Zaterdag Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugd verband, creatief speL HoogL Kerkgracht 44, 8 uur: Herv. jongerensociëteit, kozakkenfeest. Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V. De Valk, A. Zaalberg over Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering K. en G. Gehoorzaal, 10.30 tot 4 uur: Kamer centrale Leiden V.V.D., onderwerp: Ontwikkelingshulp. De Lakenhal, 8.15 uur; concert Leny Stevens-Ridderhof, sopraan. Pieter van Veen alt-blokfluit, Peter Dieleman, fluit. Rien de Reede, fluit, Henk Briër. clave- cimbel en piano en Betteke Groot Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Johan van Oldenbarnevelt". Den Haag: Diligentia, 2.15 en 8.15 uur: toneelgroep Arena met De Kik- Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest Scheveningen: Oude Kerk, 8 uur: Het Zuidh. Orkest met koor en solis ten, Johannes-Passion. 20406, apotheek Van Breest Smallen- burg Leiderdorp en apotheek Voorscho ten. De Oegstgeester apotheek is zondag gesioten van 824 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De dan seres van de duivel (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Meisjes zon der remmen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Winnetou, het grote opperhoofd (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De tijger lust ze rauw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De nacht van de leguaan (18 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar). f ilms van donderdag af: Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): James Bond contra dr. No (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hebzucht in de zon (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Winnetou, het grote opperhoofd (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Samson tegen de piraten (14 jaaro). Studio (2.30, 7 en 9.15 uurN: De nacht van de leguaan (18 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellenden van 25 febr. tot 29 maart. Rapenburg 127: fototentoonstelling stu dentenvereniging Catena (van 418 maart. 17—21 uur). Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7- Leidse raad onder nieuwe voorzitter LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft gisteren voor het eerst een vergadering geleid van de Leidse gemeenteraad. De dag na zyn stallatie reeds. Dat duidt op zelfvertrouwen, een eigenschap die aan de top van het stadsbestuur niet kan worden gemist. De raad heeft het hem niet moeilyk gemaakt. Hij vergaderde wel lang maar voor een groot deel over detailpuntjes die de heer Van der Willigen volop gelegenheid gaven regelmatig zijn huurlieden secretaris Van de Poel en wethouder Menken, in stilte te raadplegen. De burgemeester is bezig zich aan te passen aan de Leidse vergadertechniek en hij probeert ernstig te onthouden welke n achter welk gezicht schuil gaat. Het zal hem overigens duidelijk zyn ge worden, dat de Leidse raad zich kenmerkt door grondigheid van bespre king. Gistermiddag rees er zelfs verschil van mening over de functie vai een komma in een verordening! Ter gelegenheid van de Dag Europa wijdde voorzitter Van der Willigen eerst een kort woord aai thema „Europa". „Willen wij var werkelijk verenigd Europa iets te rechtbrengen, dan zullen wij vóór al les het de deelnemende landen duide lijk moeten maken, dat wij er met een uit-de-tijds nationalisme niet komen. Werkelijke Europese samenwerking betekent een stuk verlegging va nationale regeringen naar de Europese lichamen, met name als het gaat on de macro-economische vraagstukken" Komen de jongens? De meisjes-H.B.S. wordt een ge mengde school. Dr. Duyverman (VVD) bleek er benieuwd naar te zijn of de jongens nu werkelijk zullen komen. En als zij komen, hoe zullen dan de ouders reageren van die meisjes, die speciaal meisjesonderwijs toch wel ee mooie vorm van onderwijs vinden Mevrouw mr. Geelkerken (prot.-chr) die bij deze omzetting, een sterke ka rakterverandering van de school zag, hoopte, dat de toelating van jongens een verbreding zal geven van H.B.S. b. Wethouder Sannes (PvdA) wee: op dat de speciale meisjesscholen in den lande teruglopen. De omstandig heden maken omzetting nodig, moeten toch voldoende aanmeldingen om dit onderwijs te kunnen voort zetten. „Ik heb de indruk dat de ouders er niet ondersteboven van zul- en zijn". Surveillance bevorderen Voor de vervanging van de radio apparatuur bij de politie gaf de raad bedrag van 22.500. De heren Kuyt (PvdA) en De Kier (prot.-chr.) meenden, dat, vooral gezien het per soneelstekort bij de politie, blijvend moet worden getracht langs technische weg de surveillance te bevorderen Gevraagd werd of het nieuwe systeem ook geschikt is voor de aanschaffing van portofoons. De voorzitter ant woordde dat de aan te schaffen bilofooninstallatie op dit ogenblik de modernste is. De wenselijkheid var portofoons zal met de commissaris var politie worden besproken. Hatelijk woord Ook het derde tijdelijke volkstuin complex in de Zoeterwoudse Oost- vlietpolder komt in beheer bij de Leidse Bond van Volkstuindersver- enigingen De heer De Kier vond dat woordje „tijdelijk" maar hatelijk. Kan dit nu niet een vast complex worden Daaraan hebben de volkstuinders be hoefte. Wethouder Piena (PvdA) wilde de ze aanduiding toch niet schrappen. Dit is nog steeds Zoeterwoudse grond en bovendien wordt er gewerkt aan een groot recreatieplan voor dit gebied. Het is mogelijk dat daar nog eens een andere situatie komt, ofschoon er naar gestreefd zal worden, de volks tuinen op deze plaats te houden. Lawaaierige brug De verbetering van de Turfmarkts brug gaat 67.000 kosten. Dr- Roorda (PvdA) had kennis genomen van klachten van omwonenden over het lawaai dat het verkeer over de brug door een aantal loszittende planken veroorzaakt. „Het is eigenlijk niet meer te doen om in deze omgeving te wo nen", zei de heer Roorda. Is het niet mogelijk, het verkeer 's avonds en 's nachts via de Blauwpoortsbrug om te leiden Wethouder Piena vond het ook een ..verschrikkelijke situatie"- De brug zal nog wel vier a vijf jaar dienst moeten doen. Bij de komende vernieu wing zal het hout worden vastgezet Het lawaai is dan afgelopen. B. en W. zullen Ged. Staten vragen het krediet voor de brugvernieuwing snel goed te Wethouder ir. Van Hoek (WD) kon zich voorstellen dat, als deze goedkeu ring lang op zich zou laten wachten, maatregelen als de heer Roorda had gesuggereerd nodig worden. Hogere badhuistarieven Het was de bedoeling, het nieuwe bad huis Lindestraat op 1 maart open te stellen. De afwerking vraagt echter meer tijd, zo deelde wethouder Menken (KVP) mee toen de verhoging van de badhuis- tarieven aan de orde iverd gesteld. Het kan wel 1 mei worden. Drs. De Bruijn (PSP) vroeg zich af wat het effect van deze verhoging op het badhuisbezoek zal zijn. De water beschavingin Leiden is nog echt niet waar zij zou moeten zijn. Er zijn zelfs douchecellen in woningen die als kolen- berging worden gebruikt. Wethouder Menken kon dit effect be- gouaches en schilderijen van Adrian Stahlecker en plastieken van Armand van der Helm (van 20 febr. tot en met 11 maart, dag. van iO17 uur, bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). slist niet bepalen. Een feit is dat de be langstelling voor de badhuizen constant vrij goed is. „Wij hebben goede moed op behoud van de klandizie". Er zijn ge noeg gemeenten te noemen waar de ta rieven nog belangrijk hoger liggen. Kleineren de dupe Het voorstel „verhoging tarieven precariorechten" kreeg niet de alge mene sympathie. Het betrof hier verhoging van 50 procent De heer Lambermont (KVP) t dat de kleinere ondernemers en huis eigenaren hier de dupe dreigen te worden. Mei persoonlijke draagkracht wordt geen rekening gehouden. Dr. Duyverman (VVD) had wel begrip voor de deernis van de KVP'er. Mr. Woudstra (prot.-chr.) had het beter gevonden als het voorstel vóór 1 jan. 1965 op tafel was gekomen, gezien de terugwerkende kracht van de veror dening tot 1 jan. jL Overigens werd een aantal punten van de verordening kritisch belicht. Hier was het ook dat mr. Woudstra een komma ontdekte waar deze naar zijn mening niet moest staan. Wethou der Harmsen (prot.-chr.) evenwel ver dedigde het recht van de komma. Dr. Duyverman had nog andere taalkundi ge bedenkingen tegen de tekst van de verordening. De heer Harmsen ont raadde de heren echter, aan zulke klei nigheden veel tijd en aandacht te be steden. Veewagen voor personen UET gemeentebestuur van Lei den houdt het voor mogelijk dat een veewagen is ingericht voor personenvervoer. B. en W. zullen dat wel als muggenzifterij betitelen maar de beruchte komma in de gistermid dag aangenomen precarioveror- dening, waarover de heer Woud stra terecht viel, verhindert, zui ver taalkundig gezien, toch elke andere uitleg. Daar staat: een veewagen, een vrachtautomobiel of een motor rijtuig, ingericht tot het vervoer van meer dan 6 doch niet meer dan 20 personen. Bij handhaving van de komma slaat het tweede deel van deze zin op de gehele opsomming in het eerste deel. Wil men de in richting alleen op het motorrij tuig betrekken, wat toch de be doeling is, dan zijn er twee moge lijkheden: 1 de komma laten val len2 een motorrijtuig dat is in gericht. De tweede mogelijk heid is, terwille van de duidelijk heid, te verkiezen. Het foutje werd achter de B. en W.-tafel niet erkend. Het is goed, dat er raadsleden zijn die temidden van de vele en gewichtige zaken blijven waken voor de zuiverheid van de tekst der stukken. De al meer in de raadsvergadering gehoorde reac tie dat men aan zulke kleinig heden geen kostbare tijd moet be steden zou haast doen vrezen dat men niet in staat is, zulke schoon heidsfoutjes te voorkomen. kleine ondernemers als voorbeeld de heffing op een sigarettenautomaat. In deze branche is de winstmarge toch al klein. De wethouder was daartegen- er van mening dat als de lasten de baten overtreffen de winkelier daar naar moet handelen. Als een automaat verlies oplevert, moet men 'm weg- doen. Wat betreft de terugwerkende De heren Lambermont en Lij ten (beiden KVP) stemden tegen h voorstel. Extra vuilnisophaaldienst In antwoord op vragen van de heer Van Aken (PvdA) deelde weihouder Van Hoek mee, dat de extra vuilnis ophaaldienst de aandacht van B. er W. nog steeds heeft. „Het is een zeei moeilijke zaak", zei hij. „Van de ge meentelijke commissie voor de reini- gings- en ontsmettingsdienst had ik wel suggesties verwacht, maar die zijn er niet uitgekomen. Er is nu plan klaar, maar dat is nog niet op alle punten bevredigend. De datum waarop deze dienst begint kan ik dan ook nog niet noemen". Het gemeentebestuur stelt zich ver der voor, in de schoonmaaktijd meer keren de mogelijkheid te geven pakjes naast de vuilnisbak buiten te zetten, zoals dat na Sinterklaas en Kerst mocht gebeuren. Als de extra dienst dan inmiddels geregeld zou zijn, hoeft dit uiteraard niet. Raadslid bedankt De heer S. W. C. van Egmond (KVP) heeft bedankt als raadslid om dat hij wegens verandering van werk kring naar Rotterdam gaat verhuizen. In sept. 1962 kwam hij in de raad. Hij maakie deel uit van de commissies ge neeskundige dienst en sport- en jeugd zaken. Volgens de kandidatenlijst zal de heer Van der Klugt, die al eens in de raad heeft gezeten, tot zijn opvolger worden benoemd. Ten slotte deed de gemeenteraad nog de volgende benoemingen: de heer A. van den Berg tot lid van de raad van beheer van de Sportstichting en de heer M. Mengelberg tot tijdelijk leraar in de muziek aan het Rem- brandt-lyceum. Sluitavond CO VS Leiden LEIDEN De scheidsrechtersgroep Leiden en Omstreken van de COVS gaat op maandag 15 maart in Zomerzorg het ;rseizoen besluiten met een „Am sterdamse" avond. Deze aanduiding slaat voornamelijk op de sprexer tijdens die bijeenkomst, de heer Jacques van den Berg, een van de medewerkers van het weekblad Sportkroniek. HEBT U EEN RIJBEWIJS? In het werk van een zit vee-l meer dan U denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de op leiding zorgen wij. Kom er eens over praten op onze kennismakingsavond aanstaande don derdag 4 maart van half acht tot negen uur. U bent van harte welkom in ons haltekantoor, Stationsplein, Leiden. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. LEIDEN Ook door niet geroutineerde naaisters gemakkelijk te maken modellen veel in prinsesselijndie door hun eenvoud basisstukken van een smaakvolle garderobe zijn, waren gisteren in de Stadsgehoorzaal het hoofdthema van Li belle's modeshows. Voor de modieuze toets zorgden doorgestikte zijden kragen, strikken, in zij- en coupenaden verborgen steekzakken, splitjes in rokken of jakjes en diepe V-uitsnijdingen in voor panden. Aardig was het idee alle vijf manne quins een bruidstoilet te laten presen teren: de toeschouwsters kregen daar door een overzichtelijk beeld van de mogelijkheden. Een klassiek lange ja pon met sleep (a la Hartnell) en een kort jurkje van witzijden jersey met rechte kanten mantel voor de jongere, ;n witte jaquardzijden japon met lange satin duchesse mantel, een jurk met gedrapeerde col in marineblauw met lurex of een witte japon met kort jasje (jaquardzijde) voor oudere of niet-traditionele bruiden. Pasteltinten Pasteltinten als bleu, beige, zacht groen en -geel, lila en roze zagen w< naast helderrode en -groene kleuren ambinaties als wit met zwart of ie. Katoen, linnen en wol w gebruikt voor de dagelijkse kledij, zijde (in jaquardmotieven) of „ver edeld katoen" voor gelegenheidsstuk- Jonge meisjes kwamen aan haar trekken met o.m. een camel rok met brede tailleband, een cognackleurige kraagloze mantel met gerende rok (modellen van Mary Quant), sportieve jekkers (cabans) en een marineblauwe Het woord zegt het al: een plateneontroleur contro leert platen. Stalen platen om precies te zijn, die - nog niet op maat geknipt - onder de walsen vandaan kwa men rollen. Hij inspecteert ze op oppervlaktefouten, vlakheid en dikte (dat luistert vaak bijzonder nauw) en geeft aan hoe fouten verbeterd kunnen worden. Zó werkt een plateneontroleur. Natuurlijk zijn er veel meer van zulke specifieke beroepen bij Hoogovens, en ze vragen telkens weer om heel andere kwaliteiten. Maar het kan allemaal geleerd worden. Daarom is ervoor mensen met een gezond verstand en die weten wat wer ken is, altijd plaats bij Hoogovens. Ook voor u dus. Als u eens schreef of belde naar Personeelszaken Hier is het adres: Personeelszaken, gebouw „Buitenhof"telefoon 02550-6611, toestel 1111. rok met rood jasje en witte blouse. Voor de grote maten waren er soepel aansluitende kraagloze japonnen en Een grappige roze-wit geruite hansop van katoen, aan een wat kil strand te dragen over een badpak. pakjes met slankmakende, afstaande Succes oogstten de effen linnen jurk jes waarover gestreepte of geruite jasjes werden gedragen, een roze ja pon met gehaakt kraagje en dito lange mouwen, een fleurige strand-hansop, een rozerode horizontaal doorgestikte deux-pièces, een oranje jurkje met bolero en grijsgestreept schortje en sportieve combinatie van witlinnen pantalon met jasje. Christenvrouwen Noord in feestvergadering LEIDEN Als laatste van de drie Leidse afdelingen van de Nederlandse Christenvrouwenbond hield gister avond in de Petrakerk de afdeling Noord haar jaarvergadering. Ook hier waren de resultaten van het afgelopen jaar bevredigend. Het ledental steeg tot 73 en er was nog f 25.14 in kas. Het bestuur had de vergadering een feestelijk bintje gegeven door een klein etentje te organiseren. De vijf wijk- hoofden werden door mevrouw Haver kamp, presidente, verheven in de ,Orde van de Vrouwenweerbaarheid" voor hun trouwe werkzaamheden. Mevrouw Van de Maarel en mevrouw Stuifsant declameerden en een koortje zorgde voor muzikale omlijsting met ..Lappenkrispijn", „Kermisbed" en twee liederen uit de bundel Johannes de Heer. Enkele dames verzorgden ten slotte een gewaardeerde modeshow. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Sicco JeQle, z v C Elzenga en J Sixma; Elske Boukje, d v W van der Werf en P C Born; Amja, d v J van Duijn en W Imthorn; Leendert, z v J F Spreij en H Foekkmg; Wiebske Nicohne, d v P H de Blocq ra Scheltinga en W M Flim; Hendrik, z v W J van der Winkel en P Sloterdijk; Franci- na Sophia Geraldina, d v H Messe- maker en M A E Scheepmaker; Da niël, z v G L Ta venier en W Guijt; Jacob Cornells, z v W M Beekhuis en J de Mooij, GEHUWD: T Smitshuijzen en J Tuibhof; W O Bryan en A M C Cho- OVERLEDEN: N Stouten, 61 jaar, man; T H W Sandberg, 63 jaar. man: C F M Muhlstaff, 72 jaar, echtgen van D Gloudemans; M W P Crama, 65 jaar, vrouw; C Westerhoven, 54 jaar, echtgen van T Verbiest; J M Tref fers. 84 jaar, vrouw- Academische examens LEIDEN 2 maart Aan de rjjksuniver- iteit te Leiden zijn geslaagd: doet. ex. aard- unde de heer Ch E S Arps (Oegstgeest); oct. ex natuurkunde de heer H R Mous- ifa (Leiden); doet. ex. scheikunde de heer Jacobs (Leiden): idem D de heer H J M Goeman (Leiden); Idem H de heer K Th de heer R H M M A de Jor

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3