Te kust en te keur Leidens nieuwe burgemeester hoopt op open deuren Echtpaar Van der Willigen in Leiden op de fiets K oei vereniging Asopos had een goede start NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 MAART 196S Maandag Stadhuis, 7.30 uur: muzikale hulde voor het echtpaar Van der Willigen. Breestraat 49. 8 uur: Broederschap van oud-padvinders kring Rijnland. Rapenburg 2. 8 uur: alg. ledenverga dering Mij. voor Toonkunst. Breestraat 85, 8 uur: Ned. Inst, van registeringenieurs en afgestudeerden van hogere techn. scholen, ir. J. J. de Heer over „moderne spoorwegbeveiliging". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Salvatore Accardo, viool, en Gérard van Blerk, piano. Dinsdag Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsver gadering. Gehoorzaal, 2.30, 7 en 9.15 uur: Li- belle-show. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreek uur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Oud studenten, Mixed Pickels. Hogewoerd 108, 8 u.: dr. J. M. Vlijm, Geref. studentenpredikant, voor S.S.R.- afdelingen over „Van Kerken tot Kerk. Komt er nog wat van?" Museum Oudheden, 8 uur: prof. dr. A. Klasens over de Ned. opgravingen in Nubië. Zaal Petrakerk, Surinamestr. jaarvergadering afd. Noord Christen vrouwenbond. Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Breestraat 19. 8 uur: Ver. experimen teel Radio-onderzoek. Zomerzorg. 8 uur: A. R. kiesvereniging III. burgemeester Schakel van Noordeloos over de omroepkwestie. Leiderdorp: clubgebouw tennisclub De Mumwk (Plantage), 8 uur: afd. Leider dorp K. en O., dr. D- J. Roorda o\ .,De nazidictatuur, een geheel mei hoofdstuk in de Duitse geschiedenis?' Benthuizen: gemeentehuis. 8 tot uur: receptie burgemeester en rr vrouw Keijzer. Oegstgecst: zaal W. de Zwijgerkerk, 8 uur: huishoudelijke en gezinsvoorlich ting, voorlichting door Ver. Ned. Fa brikaat (met kleurendia's). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Centrum met „Het tweede schot." Den Haag: Diligentia. 8.15 Christoph Eschenbach. piano. woensdag Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Bond Overheidspersoneel, W. Wieringa over loonvorming en inkomens verdeling in Nederland. Het Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijk- gemeente Boshuizerswijk. Steenschuur 6, 8 uur:Ver. voor Peda gogiek. mej. drs. L. S. van Hees ..Samenspel van huis, school en maat schappij". Zaal Bevrijdingskerk. 7.30 tot 7.50 iur: avondgebed. Gehoorzaal. 8 uur: demonstratie Me- dau-Schule (Sportstichting Leiden). Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met „Moortje". Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Re sidentie-Orkest. met vioolsoliste. Donderdag Breestraat 85. 8 uur: modeshow Cou ture Riël. Burgerzaal stadhuis. 4 tot 6 uur: ont vangst gemeentepersoneel t.g.v. instal latie burgemeester Van der Willigen. Rijnsburgerweg: 169: opening Psy chologisch Instituut universiteit. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest. Hal Bevrijdingskerk. Zuid-West, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Rapenburg 127, 8 uur: opening foto tentoonstelling studentenvereniging Ca- Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: West- ned. Symfonie-orkest, met viool en kla vecimbel. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 1.15 uur: Scth Gaaikema en Roelof Stalknecht. „Avondje Nederlands". Vrijdag Schouwburg, 8 uur: solocabaret Fons Jansen. Burgerzaal Stadhuis, 4 tot 6 uur: al gemene receptie t.g.v. installatie burge meester Van der Willigen. Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Werk- nans Wilskracht. Marekerk. 8 uur: bijeenkomst t.g.v W ereldgebedsdag. Bethlehemkerk (Driftstraat). 8 uur. bijeenkomst t.g.v. Wereldgebedsdag. Bevrijdingskerk. 8 uur: bijeenkomst l.g.v. Wereldgebedsdag. Zaal Koningskerk, Noord, 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West, 2 tot 130 en 7 to<t 9.30 uur: bevolkingsonder- I zoek tuberculose. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Na de zondeval". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: to neelgroep Arena met ..De kikkers". Scheveningen: Op Gouden Wieken, uur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht. „Avondje Nederlands". Scheveningen" Oude Kerk. 8 uur: Zuidhollands Orkest, medewerking van koor cn solisten, Johannes Passion. Zaterdag Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jcugd- verband, creatief spel. Hoogl. Kerkgracht 44, 8 uur: Herv. jongerensociëteit, kozakkenfeest. Oude Vest 13, 8 uur: C.J.V. De Valk, A. Zaalberg over Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering K. en Loco Menken droeg ambtsketen over LEIDEN „Wij hebben allen met elkaar tot taak de bloei van deze stad te bevorderen, hetgeen inhoudt dat wij hier een zo goed mogelijke leef- en werkgemeenschap moeten maken". Dat zei burgemeester mr. G. C. van der Willigen vanmiddag in de raadzaal van het Leidse stadhuis waar velen waren bijeengekomen om zijn installatie mee te ma ken. In de zaal was geen vierkante centimeter onbenut ge laten. Er waren vertegenwoordigers van de provinciale overheid en van het rijk-genuanceerde Leidse leven, bur gemeesters uit de wijde omgeving en belangstellenden uit de vorige gemeenten van de heer Van der Willigen: Lek kerkerk en Hoofddorp. Loco-burgemeester S. Menken er in zijn installatierede op dat het functioneren van een gemeentebestuur niet afhankelijk is van één man, maar het is toch duidelijk dat de burge meester een centrale positie heeft. Hij is het samenbundelend element, s de boven de partijen, de coördinator, de initiatiefnemer, de representant van de gemeente bij uitstek, de manager. Het burgemeestersambt stelt inder daad hoge eisen. „Na alles wat wij over onze nieuwe burgemeester hebben gehoord en lezen menen wij te mogen vertrouwen aan deze stad een bekwaam be stuurder is ten deel gevallen", zei de heer Menken. Het spreekt vanzelf dat de loco burgemeester de verleiding om de heer Van der Willigen alvast een tal Leidse problemen voor te houden niet kon weerstaan. Hij noemde de sanering van de oude binnenstad, het verkeersvraagstuk, de keuze tussen wat moet blijven en wat dient te dwijnen, de woningbouw en woning behoefte, de uitbreiding van de stad in het kader van de ontwikkeling der Randstad, de functie van Leiden als streekcentrum, het onderwijs in zijn breedste betekenis. Bij dit laatste deelde de heer Men ken mee, dat er in 1950 4250 studenten en 120 hoogleraren waren en da nu 7465 studenten en ongeveer 200 hoogleraren zijn. In 1970 zullen deze aantallen, naar wordt verwacht, zijn opgelopen tot resp. 8550 en 290. Ook dacht de loco-burgemeester aan de culturele behoeften van de stadsbe volking, de industriële ontwikkeling, de plaats van de middenstand en de veemarkt. Ten slotte droeg de loco-burgemees- Leidens nieuwe burgemeester. gezajnenlijke taak Gehoorzaal. 10.30 tot 4 uur: Kamer centrale Leiden V.V.D., onderwerp: Ontwikkelingshulp. De Lakenhal, 8.15 uur: concert Leny Stevens-Ridderhof, sopraan. Pieter van Veen alt-blokfluit. Peter Dieleman. fluit. Rien de Reede, fluit, Henk Briër. clave - cimbel en piano en Betteke Groot. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 ir: Haagsche Comedie met „Johan an Oldenbarnevelt". Den Haag: Diligentia, 2.15 en 8.15 ar: toneelgroep Arena met De Kik- Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Concertgebouworkest. Scheveningen: Oude Kerk. 8 uur Het Zuidh. Orkest, met koor en solis ten, Johannes-Passion. Welke apotheek? Apotheek Van Drie sum. Mare 110. tel 20406. apotheek Van Breest Smallen- burg Leiderdorp en apotheek Voorscho ten. De Oegstgcester apotheek is zondag gesloten van 824 uur Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): De dan- res van de duivel (18 laar) Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Meisjes zon- ;r remmen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Winnetou. het grote opperhoofd (14 jaar). Rex (2.30, 7 15 en 9.15 uur): De tijger ist ze rauw (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De nacht in de leguaan (18 jaar). Trianon (2 en 7 30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar) Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellenden van 25 febr. tot 29 maart Rapenburg 127: fototentoonstelling stu dentenvereniging Catena (van 418 maart. 1721 uur). Wassenaar: Kunstzaal Heult, Hoflaan T gouaches en schilderden van Adrian Stahlecker en plast.eken van Armand der Helm (van 20 febr tot en met laar-., dag. van iO- 17 uur. bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zod- dag alleen na afspraak). ter mr. Van der Willigen de ambts keten over, die hij zelf vier maanden had gedragen. „Ik wens u goede jaren toe als eerste burger van deze stad onder de zegen van Hem. Die elk i wil geleiden". Burgemeester Van der Willigen liet in zijn toespraak uitkomen dat ver schillen in opvatting mogelijk zullen zijn. ,J)e interpretatie van wat onder „goed voor onze stad'' moet worden verstaan, kan onder ons verschillen, maar wij zullen ons daarbij altijd voor ogen moeten houden dat in ons demo cratisch bestel juist dit onze kracht kan zijn, mits wij allen trachten de weg van onze gezamenlijke politieke Kan Leidenaar z'n huisvuil kwijtraken? LEIDEN De heer M van. Aken. lid van de Leidse gemeenteraad (PvdA), heeft B. en W. de volgende vragen ge steld: 1. Kan het college meedelen in welk stadium het door de wethouder van bedrijven toegezegde pre-advies inzake de extra-vuilophaaldienst verkeert en wanneer het pre-advies door de raad kan worden tegemoet gezien 2. Is het college niet vart oordeel, dat deze aangelegenheid urgentie dient te hebben, enerzijds omdat de voorjaarsschoonmaak aanstaande is en anderzijds terwille van een ef fectieve bestrijding van de stads- verontreiniging 3. Indien het college niet op korte termijn of in het geheel niet voor nemens zou zijn de extra-vuilop haaldienst periodiek (bijvoorbeeld 2x per maand) door te voeren, wil het dan duidelijk maken hoe de burgers het huisvuil, dat niet in een vuilnisemmer past, zoals groot verpakkingsmateriaal, klein huis raad, vloerbedekking, huishoudelij ke gebruiksgoederen, groot tuin afval etc., kan kwijtraken De heer Van Aken verwacht in de vergadering van morgen antwoord. Burgemeester Schakel in Leiden over de kabinetscrisis LEIDEN, Onder auspiciën van de kiesvereniging III van de Anti-Revolu tionaire Partij wordt morgenavond om acht uur in de bovenzaal van Zomerzorg een openbare vergadering gehouden in verband met de kabinetscrisis. Het lid de Tweede Kamer de heer M. W. Schakel, burgemeester van Noordeloos. heeft zich bereid verklaard het standpunt van de Anti-Revolutionaire Partij inza ke de omroepkwestie toe te lichten. De vergadering draagt een openbaar karakter, wat betekent dat ook belang stellenden van andere politieke richting worden verwacht. Het is de bedoeling, ia de toelichting van de heer Scha kan gedachten wordt gewisseld over de noodzakelijkheid van de kabinets crisis, alsmede over de standpunten, die tot deze crisis hebben geleid. Advertentie) ^*£55' Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en 40.—. O. het allerbeste van f 200.— en f 400. Horloger v. d Water - Haarl.str 181 heeft het Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe Anker - Roamer Altijd voordelig. Koninkliik zilver J voor G. C. Roest VOORHOUT De heer G C. Roest is zaterdag te zijnen huize. Willem Bois- straat 1. gehuldigd vooi zijn 40-jarig ju bileum bij de fa. C. J. Speelman Zo nen te Sassenheim. Burgemeesteh P M. F. Smolders was er ook. speciaal om de jubilaris de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau op te spelden. De heer Roest, die ook 22 jaar lid van de vrijwillige brandweer van Voorhout is geweest, werd door velen gehuldigd. Hij kreeg diverse geschenken aangeboden waarvan vooral het laatste, een serenade door St. Cecilia, wel bijzonder aardig was. J G de Vos (Den Ha< kand ev Klassieke taal- en lelterkiu de heer A H G v d Coevering (Loosduin mej J T M Burgers (Wassenaar): doet Oosterse taal- en letterkunde; de heer semi-artsex.: mej. J J Fasse Rotterdam), de heer H Reus (Haarlem): artsex.: mej. C M F van Schooten (Voorhout) en de heren R Bieger (Den Haag). J P de Haas (Lei- mogelijkheden zo breed mogelijk te maken, opdat wij ook zoveel mogelijk voor onze stad tot stand kunnen bren gen". De burgemeester zei, in zijn vorige gemeenten wel duidelijk te hebben ge leerd, dat de zorg voor een goede volkshuisvesting en een krachtige be vordering van het onderwijs tot de be langrijkste taken van een gemeente bestuur behoren. Sociale voorzienin gen. volksgezondheid, vrije-tijdsbe- steding en sport, het zijn al evenzeer gewichtige taken. De heer Van der Willigen dacht ook aan de industrie, de handel en het marktwezen. „Al de ze problemen zullen aanspraak mogen maken op mijn volle belangstelling". Speciale aandacht schonk de heer Van der Willigen aan de noodzaak de grenswijziging. Als deze een feit is geworden, zal er tenminste goed doorgewerkt kunnen worden aan de volkshuisvesting en de gemeentelijke planologie. Bereid om alles te doen De heer Van der Willigen verheelde nietmet grote aarzeling deze functie te hebben aanvaard. „AIs men jong is en men ambieert het burgemeesters ambt, wordt men, onbewust misschien, het meest aangetrokken door de uiter lijke zijde daarvan (representatief), maar is men eenmaal tot deze functie geroepen, dan wordt men iedere dag meer geboeid door het werk (de fasci nerende kant). In Leiden zal natuur lijk veel meer beslag op mij worden gelegd voor de representatieve zijde van het ambt, maar het meewerken aan de besluitvorming in de bestuurs organen zal mij evenzeer bezighou den". Hopelijk mogen mijn vrouw en ik hier, bereid om alles te doen wal gedaan moet worden, bij u allen open deuren vinden, ook bij de burgerij". Zilveren jubileum bij Backer en Co. LEIDEN. 26 februari was het pre cies 25 jaren geleden dat de heer G. Zwaan als jongmaatje in dienst trad bij de Leidsche Caramelfabriek v/h Backer Co als leerling caramelbrander. Hij heeft zich daar in die tijd het moeilijke vak van caramelbranden volle dig eigen gemaakt. Dat vak wordt vrij wel nog geheel als handwerk uitgeoe fend. In de kantine van het bedrijf werd de heer Zwaan met echtgenote en dochter ontvangen door de directie. De directeur de heer N. Spaargaren, sprak de jubila- is toe. De heer Zwaan heeft zich opge- erkt tot chef van de caramelproduktie. Een geschenk onder couvert voor de ju bilaris, alsmede een bloemenhulde voor diens vrouw en dochter, vormde een ind besluit van de toespraak. Ook de heer N. G. Spaargaren sprak, als oud directeur, nog een kort woord van hulde dank. Namens het personeel werd ook het woord gevoerd. Diverse geschenken werden overhandigd. Afscheid van Haarlemmermeer HOOFDDORP. Er is voor burge meester Van der Willigen een eind gekomen aan de afscheidsbijeenkom sten, een onafwendbaar gevolg van het feit dat mr. G. C- van der Willigen, de Haarlemmermeer de rug toekeert z'n burgemeesterschap in Leiden voortzet. Zaterdagmiddag was er de laatste mogelijkheid om van de bur gervader afscheid te nemen. Het was tevens een waardig besluit van de re cepties die burgemeester Van der Wil ligen de laatste week voor zijn ver trek kreeg aangeboden. Was er eerst het afscheid van de gemeentepolitie, vervolgens het vaarwel van de ge meenteraad en de brandweer, zater dagmiddag volgde het afscheid het personeel, dat vrijwel volledig aanwezig was in de aula van de lagere technische school in Hoofddorp. Deze receptie begon om twee Een uur later werden de deuren ge opend voor iedereen. Van deze ge legenheid maakten volgens schatting ïim 1200 mensen gebruik. In groepen in honderd werden zij binnengelaten. De leiding berustte deze middag bij wethouder A. van der Zwaard, die gaande vandaag de taak van mr. Van der Willigen, als ,,loco" heeft overge nomen. Hij heette het personeel van de gemeente Haarlemmermeer wel kom. waarna de heer G. C. Loggers, burgemeester van Aalsmeer. Gevestigde en vertrokken personen In de ireek van 17 t.m. 24 februari LEIDEN gevestigd: H C Montanus n fam, v. Hogendorpstraat 40; A J an Leeuwen-Menthen en fam, Lam- menschansweg 56; G Bortuzzo, Os e Paardelaan 30: M S J M van de Tuijn-Lems en fam, Bccthovenlaan 259. T G Boot cn fam. Roomburgerlaan i H P Swarte en fam, Beethovenlaan 67: J R H Kuyper, Rijnsburgerweg 105: L Fernandez Gonzales, Nieuwe Beesten markt 8; E V The, Stationsplein 176; F Bogaard, Plantsoen 45: W. Schlagwein, Waardgracht 19: K Roscam Abbing. van Goijenkade 17-18: A van der Velden, Witte Singel 27: J M Verhulst, Witte Singel 27: K J J Waldeck, Bach- straat 29; C A Wenneker, Rijn en Schie- kade 26; A Sneep, Burgstceg 2; P L v d Zwan, Burggravenlaan 222; O S Derk- Hogewoerd 142; H W Westgeest. 's-Gravensandestraat 99; M Jansen, Zoeterwoudsesingel 94: L G M Vercauteren, Herensteeg 15; E C Pier- hagen. Koninginnelaan 66: W P Seeker, Oude Rijn 45; M do Boer, Witte Sin gel 89: L de Hoog, Ververstraat 49; M P Brokaar-Van der Wolf, Oostdwars- gracht 11; M L de Boer, v d Brandeler- kade 23; H Prinsen. Rapenburg 76 M G G Buffoni, Boshuizerkade 26; G Marino. Nieuwe Beestenmarkt 8; G Mele. Nieuwe Beestenmarkt 8; J Rodri guez Manuel, Jul vl Stolberghof 55; E Voss, Timorstraat 36: W Caron, Cobetstraat 76; L C H M Braam, v d Brandelerkade 26; A J van Staveren, Pr Hendrikstraat 19a: A de Vries, La ge Morswcg 5; J F Thijsse. Bevrijdings- 5; J Karstens. Apothekersdijk 34; J Leeuwenburg. Johan dc Wittstraat 44: C M P van Beek, Herengracht 122; R Samuels, Surinamestraat 168: J J H Suijver, 5e Binnenvestgracht 19: W J B Hoestra, Stieltjesstraat 33; P E M Berendsen, Zoeterwoudsesingel 96: J J Meijer, Oude Vest 35: C van Beekum Noordeinde 2a: A Keuning-Weerdmees- i.b. to. Klikspaanweg: A M G Ver hoef-Van der Weijden. Jan van Houtka- l: A S Langerak, Duinhof 22; E P M de Bruin, de Goejestraat 38; W H G Lieuwens, Witte Singel 17; J Kling, Varkenmarkt 7: HM van den Adel, Rapenburg 57: H C E Jansen-Heys, Willemstraat 32: E C van Denderen. Ch de Bourbonhof 20: A van der Pot, Plantsoen 1: A L Wallet, Rijnsburger- eg 10: C E M Steur. Rijnsburgerweg 10; H M van Jen Berge. Noordeinde- plein 8a: D Ravensberge, Richard Hil- l 91: W Steenks. Lage Morsweg 5; T H Kwee, Van Swietenstraat 43: J C Defourny, Herenstraat 9a. ■trokken: H R Bult en fam Vijf Meiplein 182 Heemskerk. Zaalberglaan G Potappel en fam Hoflaan 223 Utrecht, Marcopololaan 325; J G Eer- en fam Bocrhaavelaan 282 Lei derdorp. Hoofdstraat 79; F J Prins en fam Moddermansstraat 59 Rotterdam, Straatweg 23: J van Zomeren en fam Mierisstraat 16a Valkenburg zh. Hoofdstraat 53; J de Ruiter-Stellinga fam Utrecht Veer 14 Frankrijk; L Zitman en fam Nic Beetsstraat 5 Lei derdorp. Middelgeest 19; A J Vlieger fam Sweelincklaan 13 Bussum. des Jacoblaan 4; M C M Dekker Soemba- straat 63 Amsterdam, Adm de Ruyter- weg 184 II; D Laterveer Maredijk 107 Vlaardingen, Keesomstraat 14: der Bent Fagelstraat 17 Noordwijk, Piet Heinstraat 83; H Laterveer-van 't Riet Houtlaan 55 Vlaardingen, Keesomstraat 14; M de Jong Roodborststraat 1 Zeist, Utrechtseweg 84: G M J van Kempen Klikspaanweg 19 Oegstgeest, Pr Hen driklaan 30; A J var. Aken-van der Poel Hoge Rijndijk 212 Voorschoten. Voortheijstraat .'e; C P J van der Klaauw Breestraat 115 Huizen NH, ad Llsselmeerstraat: A T ten Kate Hoge woerd 14 Amstelveen. Maarten Luther- weg 157; CPA Bakker Plantsoen Bergen NH. Karei de Grootelaan 22: J Klein Plantsoen 45 Geertruidenberg. Ir de Voogtstraat 13; J P P Steenstra Taussaint Rapenburg 4 's-Gravenhage, Violenweg 11; J Mandersloot Donker- steeg 14 Enschede. Anjelierstraat 10: J A F Kluivers de Goejestraat 55 Zuid Afrika: F J A Broeze Kernstraat 25a Rijswijk ZH. Delftweg 14: G G M Rooij Haarlemmerweg 51 Wamel. Waal band ijk 146;H R F van der Horst Lage Rijndijk 96 a Brazilië: J. de Haas-La- terveer Joubertstraat 8a 's-Gravenha ge. Jacob Catsstraat 260. W E Bal- -Guijt Rijn en Schiekade 111 Voorscho ten. Leidsewerf 334; J W Briet Witte Singel 8 Amsterdam. Minervalaan 20 III; E M Okker Witte Singel Mid delburg, Molenwater 69: M C Colen brander Donkers'eeg 19 Amsterdam, Viottastraat 11: M H M L Detrie Lan ge Mare 71a Hazerswoude. Rijndijk 274: E G Wernink Lammenschansweg 127 Voorschoten, Govcrt Flinckplantsoen 28; A Mulder Lorentzkadc 3 Delft. Prof. Evertslaan 138: A Kuilman Meerbur gerkade 2 's-G'-pvenhage, v Alkemade- laan 357; J H Wassenaar Wasstraat 29 Oegstgeest. Endc-geesterstraatweg 11: B K van der Leeden Pietersk choor- steeg 14a 's-Gravenhage. Herman Cos- terstraat 258: J Stikkelorum-Galjaard Ketelboetersteeg 5a Oegstgeest, Hoge Morsweg 45b; E van Dijk Groeneveld- stichting 2 Brummen, Nurg de wijs laan 35; P C Bleeker Fr v Mierisstr Amsterdam, Kromme Mijdrecht straat 72 huis: G C Metzger-Schijf Trompstraat 56 Purmerend. Kolfstraat 53: A H Schoneveld-Verhaar Houtlaan 55 Rotterdam, Pastoriedijk 155; C van der Goes-de Sitter Rijnsburgerweg 77b Gravenhage, Pieter Bothstraat 39: E T G Veugelers-Evers Rijnsburger- eg 10 Oss. Nieuwe Hescheweg 5c: M J van Gcijn Rapenburg 47 Rotter dam. Burg Meineszlaan 57b: TAB Hummelink Lage Mare 90 Lichtevoor- de, Zieuwentseweg 22; J J M Grossat Morsstraat 22 Zoeterwoude, Tit Brand- smastraat 15; P A Meijer de M v Streefkstr 45 Voorburg, Joh Coollaan 4; G J B Scheltes Zoeterwoudsesingel 55 Amsterdam, Leidsekade 83 I: R J W Kadir Ally-Bonoo Zoeterwoudsesingel 102 's-Gravenhage, woord kreeg om zijn collega namens de B.B. toe te spreken. Burgemeester Van der Willigen gaat niet met lege handen weg. In Ledden behoeft hij ook geen moeilijkheden "te ondervinden aangaande het parkeer probleem, namens de B.B. kreeg hij namelijk een fiets, waarvan hij onge twijfeld veel gebruik zal maken. „Ook in uw vrije tijd gaat u er schien met de fiets op uit. En alleen fietsen is dan ook niet zo leuk", sprak vervolgens gemeentesecretaris Thien. „Daarom heeft de personeelsvereni ging van Haarlemmermeer besloten uw echtgenote van een nieuw rijwiel te voorzien". Nadat burgemeester Van der Willi gen voor de goede woorden en de cadeaus had bedankt, namen de per soneelsleden afscheid van de familie. Lid van verdienste Omstreeks drie uur volgde de open bare receptie, waarvan een druk ge bruik is gemaakt. Van tevoren had men kenbaar gemaakt dat het aantal sprekers beperkt moest blijven. Zo werd het woord gevoerd door de heer A. Verkuyl die de scheidende burge meester toesprak namens de land bouworganisaties. Het Rode Kruis was vertegenwoor digd door de heer W. Bolle, die mee deelde dat het hoofdbestuur had be sloten mr. Van der Willigen lid van verdienste te maken. De heer Bolle overhandigde de zilveren legpenning van het Rode Kruis. Burgemeester Van der Willigen, zijn echtgenote en drie dochters, kregen, zoals gezegd, ruim 1200 handen te schudden. Zij waren dan ook blij, NOORDWIJKERHOUT De afdeling Noordwijk van het Nederlandsch Bij belgenootschap houdt op donderdag avond een filmavond in Noordwijker- hout, waarop films worden vertoond be trekking hebbende op het werk van de Bijbelgenootschappen in de wereld. Kaarten zijn ad ƒ.0.75 verkrijgbaar aan de zaai. De filmavond wordt gehou den in 't R.K. Jeugdhuis aan de Lange- velderweg. Een zeer interessant filmpro gramma! maar ook voldaan toen het vijf uur was en naar huis konden gaan. Zij ten slotte nog vermeld dat de openbare receptie werd onderbroken door een muzikaal afscheid, van de drumband O.B.K. uit Zwanenburg/ Halfweg. Van de Leidse jxilitie LEIDEN. In de nacht van zaterdag op zondag werd van de Breestraat een auto uit Lisse ontvreemd. De man die er met de wagen vandoor was gegaan, botste in Rotterdam tegen een lichtmast. Hü kreeg een schedelbaslsfractuur en de auto werd totaal vernield. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de winkel van Van Leeuwen aan de Nieuwe Rijn. Er wordt f200 vermist. Gistermiddag viel een mevrouw nit Hazerswoude op de Hoge Ründük met haar brom/iets. Met een hersenschudding moest zjj naar het ziekenhuis worden ge bracht. Haar zoontje, dat achterop zat, mankeerde niets. Gistermiddag staken kinderen de grasberm van de spoordijk nabg het Mors-viaduct in brand. Over een lengte van 25 metei brandde het gras weg. De brandweer bluste het vuur. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST, Geboren: Karin Sibylla, d v R Kuipers en R Jansema; Margaretha Johanna, d v A van Duijn en A P van der Meij; Gerdine, d v A H Labee en J J Kleiweg; Jozina Antoinette, d v J van der Heijden en A L Eveleens; Johannes, z v J van Dam en A F van Bukel. Ondertrouwd: A J Kranenburg en T M Vermeer; L J Snijders en H M de VogeL Overleden: M C Dullaert, w v M G van Leerdam; A J van Thiel; H O J J Veen. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG GEBOREN: Cor nelia Florentina. d v F F A v d Westen en J J Slootweg. Steenfabriek werd clubhuis (Van onze sportredactie) LEIDEN Ook de student, die geen lid is van het Corps kan nu de roeisport beoefenen in verenigingsverband. Zaterdagmiddag opende na melijk de rector magnificus van de universiteit, prof. dr. D. J. Kuenen op het terrein van de voormalige steenfabriek Canton het clubgebouw van de studenten-roeivereniging Asopos. De heren hadden van het oude gebouwtje op het terrein van de Kon. Grofsmederij nog heel wat gemaakt. Er zijn toiletten aangebracht en men beschikt er zelfs over enkele douches. Helaas heeft men niet overal de tocht kunnen buitensluiten. Doch de verblijfplaats Canton aan het prachtige roeiwater van de Oude Ryn is slechts tijdelijk. Met de jaren zal Asopos naar een andere plaats van vestiging moeten uit zien. H Solleveld Boerhaavelaan 24 wezig Prof, Kuenen was de geschïkste man voor de opening. Zelf was hij roeier van Njord, lid van Die Leythe en getrouwd afkomstig van De Vliet. Na de wens. dat Asopos zou mogen groeien ook tot meerdere glorie van de universiteit, liet hij de paars-witte vlag "in Asopos ontrollen. Praeses O. Oudshoorn onthulde dat Asopos genoemd naar een rivier in het oude Griekenland reeds 68 leden heeft. twintig al hard aan de trai ning bezig zijn om straks ook op het wa ter het oestaansrecht te kunnen aantonen. Men zit als nieuwe vereniging echter met het euvel van „oude" boten. De heer Oudshoorn bracht dank aan de universitaire en gemeentelijke autori teiten, van wie wethouder Piena met Riebeekstr echtgenote en dochter bij de opening aan- i-Gravenhage, v Aerssenstr 60: M J Baar Houtlaan 55 Rotterdam, Stations singel 63 a; M H C Coppens Rijnsbur gerweg 10 Breda. Koninginnestraat 70; M C C C Uijt de Haag Rijnsburger weg 10 Breda, Nieuwstraat 48. Grofsmederij werking. Bundeling Namens de „Grof' heette ir J. B. Postel de aanwezigen hartelijk welkom op het terrein. De goede betrekkingen nog ver stevigend doopte hij een van de twee bo ten van Asopos met de naam Canton. Het jongste lid van Asopos. de heer C. Jonge, neel doopte een gladde vier van Duitse makelij. Thebe. De stad Thebe lag aan de Asopos, die een samenbundeling was van 26 kleinere rivieren ook wel de doch ten en zonen van Asopos geheten. Op dit thema waren natuurlijk tal i an toespra ken geënt. Prof. dr. H. Berkhof gaf even een over zicht van zün kennis van de Griekse klassieken, waarbij hij achter riles sym bolen zag. Hy was als voorzitter van Pro Civitate uitermate verheugd met deze „open" vereniging, die hü veel dochters en zonen toewenste. De universitaire sportraad bracht via de heer Dijkstra gelukwensen over, ter wijl het bestuur van de vrouwelijke stu dentenroeivereniging De Vliet de geluk wensen vergezeld liet gaan van een gou den regen-boom, die pas volgend jaar zal bloeien. En ook dat werd als symbool ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3