Te kust en te keur Brigadier Van Hilten verliet de Leidse politiedienst Wernink reikte aandelen uit aan ex-jubdarissen Margrietshow bracht lente in Leiden Vlaggen uit maandag t&r STAALTJE CRETONNE 3.55 CRETONNE 5.^0 ZATERDAG 27 FEBRUARI I960 Zaterdag Oude Vest 13. 8 uur: C. J. V De Valk. ..Voor de vuist weg". Breestraat 19. 8 uur: Geref Jeugdver- band .toneelavond. Hooglandse Kerkgracht 44. 8 uur: Herv. jongerensociëteit, „Dag der totografie" Terrein Van der Valk Boumanweg Leiderdorp, tegenover benzinestation, 2 uur: oprichting Alg. Leidse Studenten- roeiver. „Asopos". Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met Taloelah. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met „Na de zondeval". Den Haag. Diligentia, 8.15 uur: Haag- Studentencabaret. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur. Re sidentie-Orkest, met pianist. Zondag Volkshuis, 2.30 uur: vertoning van ,De blikken ridder". Rijksmuseum voor Volkenkunde: 3 films over Noord-Australië, ingeleid door dr. S. Kooijman. Maandag Station, 2 uur: intocht burgemeester mevr. Van der Willigen. Stadhuis, 2,30 uur: installatie burge meester Van der Willigen. Burgerzaal stadhuis, 4.30 uur: recep- e voor genodigden. Stadhuis, 7.30 uur: muzikale hulde j >or het echtpaar Van der Willigen. Breestraat 49, 8 uur: Broederschap in oud-padvinders kring Rijnland. Rapenburg 2, 8 uur: alg. ledenverga dering Mij. voor Toonkunst. Breestraat 85, 8 uur: Ned. Inst, van registeringenieurs en afgestudeerden van hogere techn. scholen, ir. J. J. de Heer .'er ..moderne spoorwegbeveiliging' Benthuizen: gemeentehuis, 10 uur: installatie burgemeester I. J. P. Keij- Gedreven door grote naastenliefde LEIDEN Op bijzonder hartelijke wijze heeft het Leidse politiekorps de heer V; gisteren afscheid genomen van brigadier-rechercheur M. van Hilten. De brigadier, die sedert 1931 deel heeft uitgemaakt van het korps, genoot daarin een zeer grote populariteit, die tot uiting kwam in een overweldi gende belangstelling in de kantine van het politiebureau. Er was geen stoel meer te bemachtigen en de laatkomers onder de korpsleden moesten ge noegen nemen met een staanplaats bij de deur. Het werd geen droevig, maar een blij afscheid van een man, die heel veel voor zijn naaste heeft gedaan, daartoe gedreven door een grote liefde voor God en zijn medemens. i Hilten Den Haag: Diligentia, 8.15 Salvatore Accardo, viool, en Gt an Blerk, piano. Dinsdag Stadhuis, 2 uur: gemeentera'ads\tër- keaf gadering. Gehoorzaal, 2.30, 7 en 9.15 uur: Li- elle-show. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- gei* fonds Ned. Gemeenten. - Breestraat 19, 7 tot 8 uur. spreek- ur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Oud studenten, Mixed Pickels. t dt Hogewoerd 108, 8 u.: dr. J. M. Vliji lijk Geref. studentenpredikant, voor S S R - idit afdelingen over „Van Kerken tot Kerk. Komt er nog wat van?" Museum Oudheden, 8 uur: prof. dr. Klasens over de Ned. opgravingen i Nubië. Zaal Petrakerk, Surinamestr.. 8 uur: jaarvergadering afd. Noord Christen vrouwenbond. Hal Bevrijdingskerk. Zuid-West. 2 tot 1.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Leiderdorp: clubgebouw tennisclub De Munmk (Plantage), 8 uur: afd. Leider dorp K. en O,, dr. D J Roorda ovei -.De nazidictartuur. een geheel nieuw hoofdstuk in de Duitse geschiedenis?" Benthuizen: gemeentehuis, 8 tot 9 uur: receptie burgemeester vrouw Keijzer. Oegstgeest: zaal W. de Zwijgerkerk. 8 uur: huishoudelijke en gezinsvoorlich ting, voorlichting door Ver. Ned. Fa brikaat (met kleurendia's). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Centrum met „Het tweede schot." Den Haag: Diligentia. 8.15 Christoph Eschenbach. piano. woensdag Oude Singel 236, 8 uur. afd. Leiden Ned. Chr. Bond Overheidspersoneel W. Wieringa over loonvorming en inkomens verdeling in Nederland. Het Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijk- gemeente Boshuizerswijk. Steenschuur 6. 8 uur.Ver. voor Peda gogiek. mej. drs. L. S. van Hees ovei Samenspel van huis, school en maat schappij". Zaal Bevrijdingskerk. 7.30 tot 7.5( uur: avondgebed. Gehoorzaal, 8 uur: demonstratie Me- dau-Schule (Sportstichting Leiden». Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur; bevolkingsonderzoek tuberculose. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 ur: Ned. Comedie met „Moortje". Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: sidentie-Orkest. met vioolsoliste. Donderdag Breestraat 85. 8 uur: modeshow Cou ture RiëL Burgerzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: ont vangst gemeentepersoneel t.g.v. instal latie burgemeester Van der Willigen. Rijnsburgerweg: 169: opening Psy chologisch Instituut universiteit. Gehoorzaal. 8 uur: Residentie-Orkest. Hal Bevrijdingskerk. Zuid-West, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Rapenburg 127. 8 uur: opening foto tentoonstelling studentenvereniging Ca- 'ma. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: West- ned. Symfonie-orkest, met viool en kla vecimbel. Scheveningen: Op Gouden Wieken. 15 uur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht, „Avondje Nederlands". Bij een jubileum en een afscheid wordt altijd gelogen, zei hoofdinspec teur J. C. Hofstede. Zonder te liegen kon hij echter vertellen, dat hij menig maal met de scheidende in de clinch had gelegen. „U liet zich namelijk niet alles zo maar voorschotelen. Welover wogen en welbespraakt bracht u uw argumenten altijd naar voren en in die gesprekken ging het toe als mens tegenover mens, waarvoor ik veel waardering" heb gekoesterd", aldus de heer Hofstede. De hoofdinspecteur greep nog even terug naar de bezettingstijd, waarin brigadier Van Hilten veel heeft ge daan voor de gezinnen. Hij wist alle melkhandelaren te vinden en was zelfs wel eens behulpzaam bij clan destiene slachtingen (met behulp van een dienstzaklantaarn), waar schuwde mensen voor dreigend ge vaar en ontsnapte daarbij zelf en kele malen ternauwernood. Het goede humeur, de verwenste Hoofdinspecteur J. C. Hofstede overhandigde de scheidende briga dier-rechercheur M. van Hilten twee koffers namens de perso neelsvereniging. Het was een van de grootste wensen van de heer Van Hilten. die van plan is met zijn echtgenote veel te gaan reizen. Foto Van der Horst. Jansen. Burgerzaal Stadhuis, 4 tot 6 uur: al- gemen receptie t.g.v. installatie burge meester Van der Willigen. Gehoorzaal. 8 uur: uitvoering Werk- mans Wilskracht. Mavekerk. 8 uur: bijeenkomst t.g.v. Wereldgebedsdag. Bethlehemkcrk (Driftstraat), 8 ui bijeenkomst t.g.v. Wereldgebedsdag. Bevrijdingskerk, 8 uur: bijeenkomst g.v. Wereldgebedsdag. Zaal Koningskerk, Noord, 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West, 2 to' 30 en 7 to-t 9.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 ur: Haagsche Comedie met „Na zondeval". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: neelgroep Arena met „De kikkers" Scheveningen: Op Gouden Wieken, 15 uur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht, „Avondje Nederlands". Scheveningen" Oude Kerk, 8 uur: Zuidhollands Orkest, medewerking van koor en solisten. Johannes Passion. Zaterdag Breestraat 19. 8 uur: Geref Jeugd verband, creatief spel. Hoogl. Kerkgracht 44, 8 uur: Herv jongerensociëteit. kozakkenfeest. Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V, De Valk. A. Zaalberg over Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering K pijp inclusief eigen-teelt-tabak en krentebrood, dat veel gelach teweeg bracht, passeerden ook de revue. Zelfs het feit, dat hij zich als bijna zestig jarige niet liet kisten door een gym nasiast. die werd verdacht van winkel diefstal, bleef niet onvermeld, waarbij de heer Hofstede de wens uitsprak, dat de scheidende spoedig zou herstellen van de daarbij opgelopen verwondin gen. Namens de personeelsvereniging overhandigde de heer Hofstede twee reiskoffers en namens de afdeling recherche een aktentas met een ge schenk onder couvert. de oorlog de stimulerende kracht was bij de zwem ploeg. die een zekere faam had en bij de schermploeg. De heer Van Hilten was hoofdklasser bij het sabelscher- men en de heer Verzijden zag in hem de grondlegger van de huidige cessen op dit gebied. Welkom bij de gepensioneerden, zei oud-brigadier Den Houter. die wel wist waarom de heer Van Hilten zoveel voor anderen had gedaan. Het volgens hem een bewijs van de liefde voor God en een grote naastenliefde. Ouders erbij Een bijzonderheid bij dit afscheid was, dat niet alleen de echtgenote de kinderen van de heer Van Hilten aanwezig waren, maar ook diens ouders, die beiden de tachtig reeds zijn gepasseerd. De heer Van Hilten sr. ge tuigde van zijn grote dankbaarheid voor het beleven van dit afscheid. Hij verheugde zich over de grote vriend schap die hem voor zijn zoon was ge bleken en hoopte, dat deze nog jaren lang zou mogen worden bestendigd. De heer Van Hilten zei het in zijn afscheidswoord erg mooi te vinden met pensioen te mogen gaan. omdat dank baarheid bij hem de boventoon voert. Sport behoorde volgens hem bij jeug dige politiemannen met pit en al het dienstbetoon vond hij gewoon. Op het punt van de organisaties ge komen, kwam de vakbewegingsman in hem weer boven. In 'n gloedvolle pas sage beklemtoonde hij de noodzake lijkheid van de invoering van een vijfdaagse werkweek in alle dienst takken. Hij vond het jammer dat hij de instelling van een dienstcommissie niet meer had mogen meemaken, hij prikkelde de jongeren de strijd beter werkklimaat voort te Belgische dochter van Samsom N.V. ALPHEN Drukkerij en Uitgeverij Samson N.V. heeft in België een doch teronderneming opgericht. Centre d'edition de documentation C.E.D. N.V. te Brussel. Het d°el is exploitatie van een uitgeverij annex grafisch bedrijf en fabricage van en handel in kan toorbehoeften. Het maatschappelijk kapitaal is een half miljoen Belgische francs. Bewijzen van waardering LEIDEN In de Gehoorzaal werd vanmorgen een bijeenkomst van YVerninks bedrijven gehouden, waarin aandelen aan ex-jubilarissen werden uitgereikt. Voor deze gebeurtenissen, waarvoor men een uitgebreid pro gramma had opgesteld, bestond grote belangstelling. Zoals men zich zal herinneren herdacht Wernink vorig jaar het 150-jarig bestaan. Ter gele genheid daarvan werd besloten dat aan alle werknemers van de bedrij ven die een dienstjubileum vieren een aandeel van f 100 in deze N.V. wordt uitgereikt. Deze toezegging gold ook de vroegere jubilarissen. De bedoe ling is dat bij elk jubileum in de toekomst zo'n aandeel wordt aangeboden. Vanmorgen vertelde de directeur ir. A. Sitsen in de Gehoorzaal het ver zamelde Wernink-personeel iets over de achtergrond van dit besluit ,,Wij. de directies en de leiding onze bedrijven, zijn blij dat een groot aantal medewerkers al zo lang bij onze bedrijven werkt. De trouw die hieruit spreekt is toch in de rr te gevallen wel een gevolg van paar belangrijke factoren die voor de werkende mens bepalen of hij in zijn werk bevrediging vindt. Ten eerste moet men zich in zijn werkomgeving op zijn gemak voelen. Ten tweede moet het werk ons liggen. Men moet ook weten waarom het gaat. Ik doel hiermee op het juiste streven van de vakbeweging om voor de werknemers in de bedrijven te komen tot een die per inzicht in het bedrijfsgebeuren". Tekort aan belangstelling De directeur vond het jammer, dat »r over het algemeen nog niet veel sprake is van enige belangstelling voor algemene bedrijfsvraagstukken. Het kost dan ook moeite om een zo belang rijk informatieorgaan als de onderne mingsraad te bezetten. En wanneer over iets niet genoeg weet, is het oordelen erover niet mogelijk, hoe ge- LEIDEN Gekleed in mouw- en kraagloze mantels van dunne wollen stof, waaronder zij kleurige zijden japonnen droegen, begonnen de zes mannequins gisteren in de Stadsgehoorzaal met de presentatie van „hun' Margriet-modeshow 1965. Via ochtend- en nachtkleding, strandcombina ties, eenvoudige jurkjes, deux-pièces, cocktails en een korte bruidsjapon van nylon belandden zij ten slotte bij een aantal geslaagde avondtoiletten en een lange bruidsjapon van zachtgroene satijn. makkelijk het ook sommigen valt een oordeel uit te spreken De uitreiking van de aandelen heeft, naar de heer Sitsen verklaarde, niets te maken met verdeling van winst. Ze zijn uitsluitend een bewijs van waar dering voor trouw en tegelijkertijd een poging om de medewerker nauwer bij het algemene bedrijfsgebeuren te betrekken. Als aandeelhouder krijgt men een jaarverslag en men kan, mits men daarvoor een snipperdag over heeft, op de jaarvergadering komen. De aandeelhouder krijgt dividend; dat is een deel van de winst die verdeeld wordt. De heer Sitsen reikte vervolgens bij een persoonlijk woord de aandelen uit. Een bijzonderheid van de groep der 40-jarigen was dat deze twee oud directeuren bevatte. De heer C. C. J. Wernink directeur van Werninks In dustrie- en Handelsonderneming N.V., overhandigde de aandelen aan de rechthebbenden van zijn bedrijf. De heer P. P. de Koning ten slotte vertelde na de pauze iets over zaken die iedere aandeelhouder interesseren. Chr. Geref. Kerk Lelden LEIDEN De middagdienst van de Chr. Geref. Kerk begint morgen om 3 uur. Voorganger is ds. Verhagen van Den Haag Rechte, gerende en plooiroken w •n gezet aan bloezende, korte normale lijfjes- Voorts zagen smalle schouders, al dan niet n Organisatie De afdeling Leiden van de Chr. Politie-Bond schonk de scheidende 'n platenbon. De heer A. Moll merkte op. dat de heer Van Hilten 40 jaar lid is geweést van de organisatie en dat hij deze 27 jaar als bestuurslid heeft ge diend. Uit de toespraak bleek ook. dat de scheidende niet had stilgezeten. Hij vertrouwensman van het fonds sociale voorzieningen, organiseerde tal festiviteiten voor anderen en heeft baanbrekend werk verricht voor het totstandkomen van het Centraal Poli- tie-Overleg in Leiden. Hoofdinspecteur D Verzijden ver tegenwoordigde de Leidse Politie- Sportvereniging en memoreerde, dat LEIDEN Zoals u waarschijnlijk al hebt gelezen, zal onze nieuwe burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, aanstaande maandag zijn intrede doen in de gemeente Leiden. Om deze dag zowel voor de burgemeester en zijn echtgenoteals voor onze stad, tot een ware feestdag te maken, doe ik een beroep op u, inwoners van Leiden, maandag de vlaggen uit te stèken. In het bijzonder richt ik dit verzoek tot de bewoners van die stra ten, waarlangs de stoet zich naar het stadhuis zal begeven, de Sta tionsweg. de Steenstraat, de Prinsessekade, het Kort Rapenburg en de Breestraat. Voor uw aller medewerking zeg ik u bij voorbaat dank. S. Menken, weth. loco-burgemeester. aangezette korte mouwtjes, en ronde halsjes met en zonder kraagjes of cols. Jurken in prinsesselijn en jes in tuniekstijl werden afgewisseld met grappige zonnecombinaties (shorts, rok en blouse) en sportieve chemisier- modellen. Van de gewone kleuren noemen we de charmante pastels voor grotere maten, de helrode, lila of oranje tin ten voor jeugdiger figuurtjes en de altijd modieuze zwartwitcombinaties voor elke leeftijd. Soepele wol, katoen, nylon, flanel zijde, linnen en ottoman waren gebruikt voor de modellen, waarvan knippatronen verkrijgbaar zijn. Aardige details waren: de pyania- kniebroek, de lange roze avondpanta lon met wijde pijpen en aangeknipt bovenlijfje, het lichtblauwe, van ro- bloementjes voorziene „herenover hemd" met shorts, een witte badman tel gevoerd met roze bloemetjeskatoen oor oudere dames, een serie sportieve blousons met rok. een rode cocktail pantalon met doorzichtige kanten klok- rok voor de tieners en een lange ondjurk met „antieke" in witte nylon geweven lila strepen. G. Gehoorzaal. 10.30 tot 4 uur. K centrale Leiden V.V.D.. ondei Ontwikkelingshulp. Den Haag: Kon. Schouwburg, uur: Haagsche Comedie met „Johan van Oldenbarnevelt". Den Haag: Diligentia. 2.15 uur: toneelgroep Arena met De Kik- Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Concertgebouworkest. Scheveningen: Oude Kerk. 8 uur Het Zuidh. Orkest, met koor en solis ten. Johannes-Passion Zaterdag (6 maart) De Lakenhal. 8.15 uur; concert Leny Stevens-Ridderhof. r-praan. Pieter var Veen alt-blokfluit. Peter Dieleman. fluit Rien de Reede. fluit. Henk Briër. ciave cimbel en piano en Betteke Groot Zondag Bevrijdingskerk. 7 uur: Geref. evange- lisatiedienst. ds. G. Rang te Haarlem >ver „Is het leven een draaimolen?" medewerking trombone en orgel)- Welke apotheek? Apotheek Van Driesum. Mare 110. tel. 20406. apotheek Van Breest Smalien- buig Leiderdorp on apotheek Voorscho ten. De Oegstgeester apotheek is zondag gesioten van 824 uur. Films Camera '2.30. 7 en 9.15 uur): De dan- n-es van de duivel (18 jaar) Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Meisjes zon der remmen (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur). Winnetou. het grote opperhoofd <14 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): De tijger ist ze rauw (18 jaar). Studio <2 30. 7 en 9.15 uur): De nacht an de leguaan (18 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellenden van 25 febr tot 29 maart. Rapenburg 127: fototentoonstelling stu dentenvereniging Catena (van 418 rt. 17—21 uur). assenaar: kunstzaal Heufl, Hoflaan 7' gouaches en schilderijen vaD Adrian Stahiecker en plastieken van Armand der Helm (van 20 febr tot en met iaar.. dag. van x0- 17 uur. bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). LEIDEN Een beetje gereser veerd, alsof ze een verhoor moest ondergaan, zat ze, gehuld in een kleurig schort, tegenover me op een houten stoel in de kamer van mejuffrouw M. Noordman, hoofd van de personeelsdienst van Krantz: de nijvere Johanna van der Velden (63), voor allen in het bedrijf de onmisbare „Anna". Vorige week vierdezij haar gou den jubileum en dat leverde haar tot haar grote schrik en vreugde een koninklijke onderscheiding en een televisietoestel op. „U moet er echt niets aan doen", had ze van tevoren tegen mejuffrouw Noordman gezegd, toen die over dat jubileum begon maar er is wel wat aan gedaan, uitzonderlijk veel zelfs. Want normaal wordt bij Krantz nooit eèn jubileum met hel voltallige personeel gevierdde machines moeten immers doordraaien! Voor Anna is echter alles een tijdje stil gezet en ze kon haar tranen niet bedwingen tijdens die groot scheepse huldiging. Een paar dagen later heeft ze me verteld, hoe ze een halve werkten; nu zijn er vooral man eeuw geleden bij Krantz terecht nen kwant als aankomend weefster. „Na de school ben ik eerst drie |P een zaterdagmiddag ben ik weken in een dienstje geweest bij L/ wezen horen en toen werd mevrouw Van Rigteren op de ik aangenomen voor de weverij. Oude Singel", begon ze, „maar Het duurde jaren voordat je was omdat m'n zusje hier werkte, kon ingewerkt. We waren met alle- ik ook bij Krantz komen. Het was maal meisjes en in 't begin had toen echt een eer om bij Krantz je veel hulp nodig van een ander, te mogen werken en je kwam er Je moest er kalm en geduldig alleen als je er familie had. Ik voor zijn en niet denkenik leer weet nog wel. dat er vroeger al- het niet. Ik heb voor één getouw leen maar vrouwen op de weverij gestaan Een halve eeuw geleden nam „Anna" als dertienjarig meisje achter een weefgetouw plaats by Krantz. Veel heeft ze sindsdien zien veranderen maai ze bleef het bedrijf trouw. Vorige week werd ze onderscheiden en ze kreeg een televisietoestel. Ze kon haar tranen niet bedwingen, zó hartelijk werd zy gehuldigd. Een paar dagen later vertelde ze me van de tijd toen je als meisje nog je ontslag moest nemen als je verkering kreeg met iemand van het personeel. In die tijd maakten houten „tempels" het de weefsters nog moeilijk en wevers waren nog niet te bekennen in de fabriek. Tegenwoordig gaat het weven veel gemakkelijker dan vroeger. Toen had je de houten „tempels" en dat was een temptatie. Want er mocht geen gaatje in de „lijst" zitten. Zat er wel een in, dan kreeg je boete. Maar ik had veel plezier in 't werk en het was net alsof we een grote familie waren. Bovendien verdiende je ook goed: toen ik hier kwam begon ik met f2,50 per week; in het dienstje ervoor had ik maar een gulden. We begonnen hier op de weve rij om half 8 en gingen 's avonds om 7 uur naar huis. Maar dan hadden we tussen de middag an derhalf uur schaft. Nu gaan we om 5 uur naar huis en hebben we een half uur. J\TEE, 't is nooit bij me opgeko- ■L men om hier weg te gaan. Naderhand ben ik uitgekozen als controleuse en nu heb ik een brievenbus in de weverij hangen. Als er moeilijkheden of proble men zijn, stoppen de mannen een briefje in die bus en dan kom ik kijlfen wat er aan de hand is. M'n zusterdie hier ook werkte, is later weggegaan omdat ze ging trouwen. Een echt Krantzen- huwelijk. In die tijd moest je als meisjes bij het bedrijf weg als je verloofde er ook werkte". Anna, die uit een gezin van drie jongens en zes meisjes komt, kan haar geluk niet op nu ze iedere avond in haar huisAnna Paulownastraat 39, naar de tele visie zit te kijken. Ze droomt van een bejaardenwoning in de buurt van de Meerburgerkade. Voorlopig blijft ze nog werken, tot grote geruststelling van al het andere personeel van Krantz. „Als ik een telefoontje zou krij gen van Anna dat ze ziek is, dan zou de hele weverij in rep en roer zijn en alles zou mislopen", verzekerde mejuffrouw Noord man me. GEBLOEMDE PRACHT KWALITEIT 120 CM BREED per meter NIEUW FILMSTONE KINDER HAARLEMMERSTRAAT 179 hoek Hoogl. Kerksteeg - MIDZA Jaarvergadering DEV LEIDEN De zesenzeventigste al gemene vergadering van de Leidse tuiniers- en bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden", in de bovenzaal van café „De Grot"' gehou den. mocht zich in een vrij grote belangstelling verheugen. Voorzitter J. H. Smit. gaf een terug blik op het afgelopen verenigingsjaar, dat zich kenmerkte door een groot aantal activiteiten en de feestelijke herdenking van het 75-jarig bestaan der vereniging. Secretaris M. den Hartog meldde een ledental van ruim 800. Dat DEV ook in financieel opzicht een gunstig jaar heeft gehad, bleek uit het verslag van de penningmeester, de heer A Hofman. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De periodiek af tredende heren P. Helvenstein. P. Staffeleu en M. den Hartog werden bij acclamatie herkozen. Enkele hyacinten in pot waren ter beoordeling ingezonden. De hoogste lof werd toegekend aan de inzen dingen van de heren A. Hofman en A. F. Nederberger, die elk 27 punten kregen. Na de pauze hield de heer H. Grif fioen. vaste plantenkweker te Voor schoten. een causerie over vaste plan ten in het algemeen, toegelicht met kleurendias. SiieWaimnen in Leiden LEIDEN Onder grote belangstelling werden gisteravond LDDB-sneldamwed- strijden gehouden C. Varkevisser werd onbedreigd winnaar, ondanks dat hij tegen J. Slingerland verloor, die nu de 2e plaats bezette. A. Huisman werd met een score van 31 punten 3e. In de eerste klasse werd C. Jansen (LDV) eerste, ge- olgd door Muller (Zegveld) en de DCL-er A. van Duyn Na aflooo reikte de voorzitter van de propaganda-commissie. de heer J. Schone, veld, de prijzen uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3