Zoek het eens hogerop i PUZZEL VAN DE WEEK H De kinderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 27 FEBRUARI 1965 Hebt u genoeg van die altijd eendere horizon op uw foto's? Wilt u nu eens heel iets anders Zoek het dan eens wat hogerop: van bovenaf ziet de wereld er heel anders uit. U kunt de prachtigste vergezichten maken of wanneer u loodrecht vanaf een hoog gebouw omlaag schiet tot heel leuke plaatjes komen. Correspondentie voor dei* rubriek te rlcbten san de beer A. J. Ivens. Frankenslag 'J9, Den Haag. Sedert de intrede van de sporttoto beschikken vele bonden en verenigin gen over meer gelden dan zij voor dien te hunner beschikking hadden. De bonden, die zo gelukkig waren rotferd dooi tarna 11- dïagramsti rit vervolgde foutief i rop de listige Varkevli remise J' 10 15x24, 17x46. Z IJ L S T R A 15x4 Als gevolg van een Inmiddels ver ouderde opvatting dat sport uitslui tend betrekking heeft op lichamelijke prestaties hebben de bonden van de denksporten daarin nog geen onder- il jaren genieten Het is vreemd, de natuur van de mens schijnt ^üee^jpP hem altijd omhoog te hebben brtSfcT gedreven. Vroeger al bouwde hij zijn huis op de top van een DitJiUer absorbeert de ultra heuvel. Toen was dat noodza- fotografeert moet u proberen af te drukken vlak na de start of vlak voor het landen. De onder werpen op de grond zijn dan goed zichtbaar en u zult er meer plezier van hebben dan van een groots vaag landschap. Stel het diafragma van uw ca mera in op oneindig en gebruik 'hèt een boge sluitersnelheid, ten- een skylight filter, minste 1/200 seconde. Let er echter wel op dat u de lens van uw camera niet tegen de ruit aandrukt. Het trillen kan ontbreken. Om blauw- kleurendia's tegen te gaan' adviseren wij Biues voor de blanke man. door James Baldwin. Ned. O. Falk. Grote Beren nr. 17. Uitgave A. W. Bruna en Zn.. Utrecht. kelijk als afweermiddel tegen te zalmkleur een warmere tint vliegtuig gaat dan namelijk op Naar verluidt bestaan er plannen dat hoort het komende Holland Festival Trouwens »n opvoering te geven van het omzeilen U, hGt toneelstuk van James Baldwin beschouwing. „Blues voor de blanke man". In Maar om Uiteraard heeft James Baldw in zijn stuk ook gesproken en zelfs als zodanig goed speelbaar stuk gemaakt, wel ol met schuttingwoorden, maar tegenwoordig zo bij. zijn ook niet te omzeilen bij een dergelijke mens- bleekgezichten en roodhuiden in de 19de eeuw. Een relaas, de moeite i ica umu«,1. van het lezen waard (164 blz. kostbai andere zaken f4.25). Dit j Gravin Leonore, door Maria der dn van Kameke. Uitgave Kok N.V. Kampen. Zolang het zover no gekomen, is het dubbel dat het bedrijfsleven mee: Zaterdag Jl. la een cyclus van tien jaar afgesloten met de finale ln Almelo van de naüonale wedstrijden om de Gouden Coca-Cola Sculptuur. Voor deze wedstrijden bestaat grote belangstelling. In de eerste plaats om de'speciale en heel plezierige sfeer, doch zeker niet minder om de VARKEVISSER Z IJ L S T R A rs. Roozenburg de zekere, n niet minder gelukkige In de finale had hij te st vijandige invloeden van buiten aan de opname. Een diepei af. Nu het echter niet meer mogelijk is, dat ieder zijn eigen heuveltje heeft, beklimt de mens reusachtige bergen en ho ge gebouwen uit sport of uit curiositeit. Vanaf zijn hoge plaats op de top van een berg, een hoog gebouw, of vanuit een vliegtuig gaat er een geheel nieuwe wereld zal op blanke man". In dit stuk wordt de rassendiscrimina tie in Amerika behandeld. Baldwin heeft er een eenvoudige verklaring voor. Baldwin stelt het zo voor, filter.' Door de diepere kleur neer u kleurendia's maakt moet dat de negers potenter zijn dan Ir™" het U V00ral hel SkyIight 'Uter niet keanvro™w°n°g°etaS«?d word». neveleffect verminderen. vergeten. hetgeen bij de blanke mannen weer jaloezie verwekt. Telelens Amerika nog steeds Door haar opvallende gelijkenis met koningin Marie-Antoinette raakt markiezin Leonore Marcilly in de wervelstorm van de Franse eenvoudiee'^verklarine te herleiden" tot dergelijke primi- revolutie. Gevangenisdirecteur rs hit m tieve theorieën, gaat toch te ver. Lamberty redt haar leven Als Baldwin schoolmaakt (en hij tegen hou benoemd 1 de nationa de Gelder Zuldhollan totdat zij worden eindigden, de dood vinden. Met Hiarondei JHLs,,«a«= -sen jacobijn en mar- zien omtrc deze symboliek herleiden. Onge- kiezin als hoofdthema, worden ook d it lid van verdienste van s bond). Ferdl Okrogelnik. Tian Van Silfhout en de ers Zijlstra en Varkevis- de genoemde volgorde ook OKROGELNIK erloop: 30—24 19x30. 2x38 26— VARKEVISSER Voorgrond VARKEVISSER Freud Is i feren, zal men echter met probleeem geconfronteerd wor- den: nevel. Rond de grote ste den hangt meestal een uitge sproken blauwe nevel, terwijl deze in de woestijn soms geheel Waar u bij het maken van vergezichten en landschappen het echter verreweg het vanuit de hoogte aan moet den- hem open. jjgn js: een voorgrond. Deze voorgrond behoeft maar heel Nevel simpel te zijn, zoals bijvoor beeld een boomstronk of een paar overhangende takken, of u vanuit een vliegtuig 0f zonder telelens »rt een stuk van de vleugel. Hierdoor schept u diep- i graag i Wanneer men vanaf een der- w ,meei u van gelijke hoge plaats wil fotogra- fotografeert farat, vnl nttttt erhtor mpt Voor de meeste mensen zal Freudiaanse verklaringen ,.2t echter verreweg het een- beurtenissen in de menselijke voudips. zijn plaatjes ,e make„ vSgfS vanaf een hoog gebouw. Wan- zetten bij deze herleiding van neer u in het bezit bent pan een goHUdrê kwesties tot enige primi. tieve sexuele symbolen. Als een telelens raden wij u gebruik blanke dit stuk geschreven had. beslist aan. Echter met zou er terecht een storm van verontwaardiging zijn opgestegen. de leukste James Baldwin is echter een neger effecten bereikt u door zonder en dus veronderstelt men d« meer ioodrecht naar heneten te ^'rec^Fr»- de Spekken op eenzelfde mer kunnen brengen. Bij sommi gen zal hij dan succes hebben ook (182 blz. ƒ4,50). Ev .G. De wraak van de blauwe wolf. door Niek van Noort. Uitgave J. II. Kok NV, Kampen. De springende panter. M. v.d. Galië Kok. Kampen. Aardig jongensboek, dat vooral Uitgave J. TI. boeit doordat het levendig vertelde verhaal zich afspeelt in het Pool gebied. De hoofdfiguur is een De hoofd- dappere Eskimo-knaap, die door Een boek vol i - dat hij rol speelt de legendarische Kit Car- de tovenaar van de groep als zijn verschrokken pionier in de opvolger is uitgekozen. Enkele IVa de start ceerde foto uit een vliegtuig van. diaanse verklaringen op de schrij- nrnrfulrf veii zelf kunnen toepassen proaiiKi geval kunn€n spreken v. compensatie van een minderwaa het Amerikaanse Wes ten. handhaver dit strijder tegen met de Indianen. Episoden uit de and'ere ontwikkeling, ruwe geschiedenis van het land der ƒ4,25 gebeurtenissen, gezag en orde. der de komst van een blanke arts. vredesstichter zorgen evenwel voor een geheel VAN SILFHOUT stand door een bekende combinatie, die altijd nog verrast: 38—33 29x49, 30—24 19x30. 28x6 18—22. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. tussenzetsel, 3. kunstmens. 7 meisjesnaam, 10. aardrijkskundige aanduiding (afk.), 11. boom, 12. sporeplant, 14. slede, 15. de getakte horens van een hert, 18. stad in Opper-Italië, 20. telwoord, 21. afval van steen, 23. masker. 24. vlaktemaat, 25. bedelaar, 27. voorzetsel. 29. dorp in N.-Brab.. 31. ongaarne, 33. rund. 34. heden, 35. familielid. 36 bijwoord. 37. hoffeest. 39. meisjesnaam. 41. biersoort. 43. keur of kern, 45. tweemaal (Lat), 47. zwaardvis, 49. visje. 50. vreemd»» munt. 51. warboel (fig). 53. meisjesnaam. 55. voegwoord, 56. zeehond, 58. waterkering. 59. oude pengtemaat, 60. Europeaan, 61. smal stilstaand water, 62 als 47. hor. Vertikaal: 1. plomp, 2. alvorens, 3. koor van zangers, 4. voorvoegsel. 5. voorzetsel, 6 hoogste punt, 8. plaats in België, 9. vogel, 11. boom, 13. jongensnaam. 16 eelt (ZN). 17. dikke boterham. 10. stad in Italië, 21. danspartij, 22. deel van het gelaat, 24. geurigheid, 25. bonenkruid, 26. rivier in Frankrijk. 28. schuivende ijsheuvel in de Poolzee. 30. meisjesnaam. 32. waterkering, 37. stad in Duitsland. 38. berg. 39. gravure. 40. wachthuisje, 42. stad in Westfalen, 44. elektrisch geladen atoom. 46. elk. 48. schrobnet. 50. boom, 51. afgesloten hokje, 52. korte kous, 53. vaartuig. 54 zwemvogel, 57. een der drie afmetingen (afk.), 58. lidwoord. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. ar, 3. pels, 7. Omsk, 10. rem. 12. retenue, 15. aval, 17. sam, 18. ha, 19. Ede, 20. pos, 22. oor, 23. one, 24. me, 26. Eerde. 28. nu, 29. hart, 31. moede, 33. Ee, 34. pop. 36. er, 37. neger, 40. toet, 42. Og. 43. gesel. 45. st, 46. pro, 47. bel. 48. kip. 50. big, 51. ar. 53. erg, 55. Isar. 57. sandaal. 60. aai, 61. gene, 62. plan, 63. ns. se. 11. made, 13. emoe, 14. dar, 16. Ie. 18. hoed. 21. sem, 22. Oder. 23. Onan. 24. ma. 25. Erp, 27. roet. 29. hees. 30. tot. 32. ergo, 33. egel, 35. pos, 38. Eger, 39. rek. 41. et, 42. orgaan. 44. lied, 46. Pisa, 47. bal, 49. krap, 50. bi, 52. ban, 54. gal, 56. ris, 57. se, 58. ne, 59. la. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel oplossing". Er zijn drie prijzen: een van 5.en twee van 2.50. 0KSc*<*e5cJK»e8<s<s<scK8osc*<sQ£<*<«<#cK8e§ci<s»<asci<»cgof<»egaf^ Dag nichten en. neven. Hoe is het met jullie allemaal? Heb je 't ook zo koud gehad, afgelopen weekend? Nou. tante Loes wel hoor. de wind was zó snijdend koud, hè. Maar in de tuinen is de lente toch al een beetje in aantocht. Zien jullie ook de crocusjes en andere bolletjes uit de gTond komen? Als 't mooi neer wordt straks is het buiten dubbel zo fijn. Elk jaargetijde is eigenlijk leuk, in de lente gaat alles bloeien, zomers ga je met vakantie en kan je genieten van zon en strand, in de herfst zijn de bladeren aan de bomen zo mooi van kleur en "s winters is er niet altijd natuurlijk sneeuw en ijs. De puzzel was een beetje moeilijk, geloof ik. Niet allemaal hebben jullie 'm opgelost. Wel hadden veel meisjes en jongens een mooie teke ning of aardig versje ingesloten. Erg leuk. Tante Jos vond het fijn weer zoveel mooie kaarten en goede wensen te krijgen, en ze groet alle nichten en neven heel hartelijk. Eén hoeraatje voor alle jarigen van deze week: hiep, hiep, hiep. hoera hebt zoveel boeken, hè. Op Zes tienhoven is veel te zien, vind je niet? Tante Loes komt er ook Schrijf je een volgend der Veer, Groot- Arainers, dan zullen we er een versje in schrijven. Jullie hadden wel feest verleden week. Wat heb jij je vader gegeven? Je mamma heeft ook een mooi cadeau gehad Ben jij op1 Fijn gewonnen met je korfbal- blokfluitles. Annemiek Verhagen ciUD Corrie Zanen. Alblasser- Rotterdam? Jij hebt nog kleine dam. Ben je allang op de club'' zusjes hoor. Je moet je moeder1 Kan je zo goed leren dat je nog Hg11 -oldoende hel door M. VAN NTJIS-ZUIDEMA zeker wel eens helpen als oudste I ïisje. Jij hebt een mooi plaatje van j de puzzel gemaakt. Robbie Ver hagen, Rilland Bath. Schrijf je de volgende keer een lange brief Hier komt de oplossing van de puzzel: Kan, kom en eierdop. Wie krijgen er een prjjs? De hoofdprjjs is voor Ria v. d. Veer, Groot-Ammers. De troostprijzen gaan deze keer naar Jannie Stolk, Bergsehcn- hoek en Alie Vermeer, Asperen. Nu zijn jullie brieven aan de En. is je kamertje mooi gewor den. Plonie van der Sar, Zeven huizen? Heb je nog meer leuke spulletjes, tafel en stoel enzo! Gaat het op school een beetje! Jullie hebben je oom wel ver wend. Is hij niet dronken gewor Nou. het gaat met Tante Loes ook goed, hoor Aatje Schenk, Alblasserdam. Jullie hebben fijn gewonnen met korfballen. Ben je allang op de club? Ga je z< trouw naar de Zondagsschool' Heb je de kaart al gekregen? Je hebt een bijdehand zusje, hoor. Gezeljig. weer een nie nichtje erbij. Lida Scherpenisse, Hoogvliet. En gelijk al zo'n leuk kleurenplaatje gestuurd. Ja. de puzzel was misschien wel een beetje te moeilijk voor je. Je hebt nog een klein zusje en broertje. Is hij zo'n boef? Gert Schilperoort. Goudswaard, krijgen wij de volgende keer een brief van je? Wanneer ben je jarig? Leuk versje heb jij bij je brief gedaan, Willy Schot, Nw-Lekkcr- land. Heb je 't zo naar je zin op school? Gelukkig dat de juffrouw geen pijn had. anders was het niet zo om te lachen, hè Nou. of tante Loes het boek van Dik Trom kent. 't is erg leuk. En poffertjes vind ik ook heerlijk. Zo Gijsbert de Snoo, Hank, wil je ook meedoen? Leuk hoor. Zal je voortaan alleen schrijven als de letter S aan de beurt is? Heb je nog broertjes of zusjes? Je geboortedatum heb je keurig op gegeven. Jij hebt veel cadeautjes gekre gen. Siska van Stam. Bergam bacht. Je bent niet vergeten, hè. Ben je ook al speldjes aan het sparen? Je ruilt zeker wel eens met je broertje of geeft hij je er wel eens een? Ja. je zult best al wel moeilijke dingen leren op school en als je straks weer een klas hoger komt, wordt het nog moeilijker. Natuurlijk mag jij ook een nichtje worden. Ali Stok-, Rid derkerk. Maar dan alleen schrij ven als je letter aan de beurt is. hè. Als je de puzzel goed opge lost hebt, kom je in aanmerking voor een prijs. Heb je nog meer broertjes en zusjes? Jullie hebben gauw groot feest. Jannie Stork, Bergschenhoek. Zijn jullie nog druk aan t repeteren? Jouw zusje kan al gauw lopen, hoor. Dag Sjanie Terlouw. Wijngaar den. nog al een nieuw nichtje. Hartelijk welkom. Je hebt de oplossing mooi eekleurd. Hebben jullie een grote boerderij? Moet je wel eens helpen? Doe jij voortaan ook mee. Corrie Terlouw, Ouderkerk aan de IJssel? Hoe oud ben je en wanneer ben je jarig? We hebben nog geen brief van je gekregen, Cookie van Tilborg, Maassluis. De volgende keer? Krijgen we er van jou ook een. Gerrit van Tilborg, Giessen? En op tijd insturen hoor? Jij houdt van lezen, geloof ik. Hans Valkenburg. Schiedam? Je Jullie ook. Kees Verbree, Bo degraven en Cisca van Yessem. Schiedam? En goed naar de letter kijken, hoor. Wat verdrietig van je vrien dinnetje, Marian van Vliet. Ze venhuizen. Je bent zeker wel erg geschrokken. Je mag altijd wel heel voorzichtig zijn met over steken. Hoe oud is je broertje? Jullie hebben een gezellig feest gehad toen de juffrouw jarig was. Sary van Vliet, Maasland. De film was zeker wel mooi en spelletjes gedaan Kan je broertje zo goed mee op school? Wil jij ook een nichtje worden, Gonnie Vogel, Vlaardingen? Lan ge brief heb jij geschreven, gezellig hoor. Vandaa" is het feest bij jullie, hè. En dubbel feest. Jij bent ook al gelijk jarie mei je broertje. Gefeliciteerd met je moeder en vader, hoor. Wat heb je een grappige parkiet. Nelleke Vogelaar, Mijnshcren- land, en Ineke Vos. Aalburg krijgen wij van jullie een vol gend maal een gezellige brief? Schrijf maar eens hoe oud je bent en wanneer je jarig bent. Afgesproken? Heb je een fijne verjaardag gehad, Kees de Vos, Middelhar- nis? Nog van harte gefeliciteerd. Veel cadeaus gekregen jes op visite gehad? 1 vriend- Dit is een ge makkelijke puz zel, meisjes en jongens. De vak jes met de stip pen moeten zwart gemaakt worden 'en dan zien jullie de geschenken te voorschijn komen, die het meisje op het plaatje voor haar verjaardag heeft gekregen. Maar vinden jul lie kleuren niet leuker? dan lijken de cadeaus ook veel mooier, hè. Krijgt Tante Loes van jullie allemaal de puz zel gekleurd te zien? en apart de cadeautjes opnoe men, hoor. De oplossing in zenden vóór dins dag 2 maart. Streefkerk. Keurig gedaan. Hoe is het met Anita, is het een lief kindje? Is de meester weer be ter? Ja. dat is wel leuk een dag vrij te krijgen, hè. Heb je zo'n gezellige middag gehad, zaterdag, Wim de Vos, Streefkerk? Fijn op zolder ge speeld Daar kan je altijd mooie spelletjes doen. hè. Die autootjes kent tante Loes wel. ze zijn heel Kom jij de nevengelederen versterken, Kees van der Wal, Krimpen a/d Lek? Er zijn zoveel nichten dat we graag een -r-f erbij hébben, hoor Je krijgt zeker wel eens wat lekkers van je vader of bakt hij geen taart jes? En je speelt mondharmoni- ka Doe je mee in een clubje? Lust jij zo graag pannekoeken Ada v. d. Wel, Maasland? Oef. heb je er geen pijn in je buik gekregen? Zoveel tegelijk. Dus jij bent ook over de Van Brienenoordbrug geweest, Loek van Wijck. Alblasserdam. Met een wandelclub of met een paar vriendjes? Heb je wel een schrift waar je de bloemen en bladeren in doet die je gedroogd hebt? Heb je er al veel? het? Zijn je logeetjes er nog, Ine vam der Salm, Scheveningen? Is 't gezellig? Waaide het hard toen je bij de zee was. Dan is het een mooi gezicht, hè. Woon je vlakbij het strand" Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Johan Schellevls. 's- Gravcnzandc. Is het groot feest vandaag. Komen er nog vriendjes bij je spelen? En heb je veel cadeautjes gekregen.? Nou. je schrijft het maar eens Veel plezier in ieder geval. Jij krijgt al gauw je rapport Anja Smit, De>n Haag. Heb je veel huiswerk? Je bofte met je vrije dag. hè. De oplossing was niet helemaal goed. dat heb ie intussen wel gezien. Volgende keer beter dan maar. Nou. tante Loes vindt ook dat het maar gauw zomer moet wor den, hoor Conny Spaans, Sche veningen. Al die zieke mensen, hè. Hoe gaat het met jou. alweer beter? Handwerk je zo graag? Je hebt al veel gemaakt, hoor. Ge lukkig dat je weer gymnasiek hebt. dan word je leniger. Heb jij een vriendje èn vrien dinnetje. René Steenbergen, Voorburg? Bof jij even. Ja. dat doe je wel graag zeker met de eleclrische trein spelen. Is ook leuk. hè. Is de juffrouw al beter? Als je weer aan de beurt bent, Theo v. d. Tang. Den Haag, schrijf je dan eens hoe oud je bent? En misschien weet je nog wel iets gezelligs te schrijven. Wij krijgen graag een lange brief van je. hoor Liny Toorman. Den Haag. Maar zal je alleen insturen als je letter aan de beurt is? Dan kom je ook in aanmerking voor een prijs. Je geboortedatum heb je keurig op gegeven. Wil jij wel graag een beetje verwend worden. Johan Yeld- huijzen. Voorburg? Maar dat word jij vast wel eens. denk ik. Fijn dat je moeder de verhaaltjes voorleest. Kan je ze zelf nog niet lezen? Gelukkig dat je ons hoekje zag, Anneke Verbaan, Scheveningen. Kan je ook meedoen, hè. Heb je al veel speldjes? Ja, dat heb je goed gezien, hoor. Er wordt bedoeld de letter van je achter naam. Dus je bent prachtig op tijd. Jij bent ook vroeg met school reisje geweest. Gerda Verweij, Pijnacker. Jullie hebben er een lange dag van gemaakt en hele maal naar Brussel geweest. Je zult wel een fijne dag gehad hebben. Ben je op een zangkoor? Je hebt leuk postpapier, Hetty van Vliet, Rijswijk. Dat heeft Sinterklaas goed uitgezocht. Je leert al moeilijke sommen, hoor. Weet je al wat voor versje je moet leren? Ik denk dat de handwerkjuf frouw wel eens gelijk zal heb ben. Marian van Vliet, Rijswijk. Al die meisjes bij elkaar kunnen kwebbelen, hè. En voorlezen is ook fijn. Je hebt een gezellig lente-plaatje getekend, dank je weL Je oma is wel erg ziek ge weest, Marjolein Visser, Den Haag. Is ze nu al wat beter? Jij bent goed in Frans. hoor. Doe je 't graag? Ja zoveel sneeuw te „Als het niet zoveel geld kost te". zei vader, „zouden we je zo weer terug sturen"' Hen bedacht dat het toch wel erg akelig voor Dik was. Hij had gedacht heerlijk uit te gaan en nu wa« alles zo naar geweest. Weet je wat. Dik moest van avond maar met Boudewijn gaan fietsen. Dik was nog niet vaak op zijn nieuwe fiets geweest Hij kon dan onderwijl weer eens naar oom Kees gaan Oom Kees had een ongeluk gehad. Moeder was er van ge- schrokken, toen ze het hoorde. Hij was door een jongen aange reden. en had zijn enkel ver stuikt. Nu mocht hij helemaal niet lopen. Gelukkig was het niet zo heel erg aangekomen. het niet zo vlug meer Hen vond oom op een gemak kelijke stoel in de voorkamer; hij was wat blij hem te zien. Oom hield' wel van een praatje, en Hen had heel wat te vertellen 'i Viel Hen nogal mee. oom zag «r zo gewoon uit „Wanneer is het gebeurd met Uw been? Is het al lang?" „Laat eens kijken, het was geloof ik op de avond dat je moe thuis kwam. Er kwam een jon- i dan beterde gtr, voorbij op de fiets, juist toen ik de weg overstak. Hij reed erg hard en maakte wel gauw dat bij weg kwam Dat was niet erg netjes. Gelukkig kwam even later de dokter voorbij, die heeft me overeind geholpen en me naar binnen gebracht". „Wat een gemenerd!" Hen was verontwaardigd. „Weet u niet, wie die jongen was?" „Welnee,dat heb ik zo gauw niet gezien. De dokter weet het wel, die was hem juist tegenge komen toen hij zo hard wegfiet ste." Ja dan was het die toï'i ben ik hem ook tegen ge* ïmen. Hij riep nog .Dag Hen" maar ik was al voorbij, eer ik hem zag. Ik had zo'n haasi omdat ik bijna te laat was om moe van de trein te halen, ik had zo lang voor de over veg mie .ui wachten Ik vind he.n anders niets aardig meer." Niet aardig? En de vorige keer beweerde je dat je hem zo re izelruk vond. Hoe is dat zo ine '.as eranderd?" „fa toen! Maar ik ben hem r.u il t"'i paar maal tegengekom dat h'j me niet heeft gegroet, en hij 'seek zo boos naar me" „Kim Hen, zo erg zal het wel ni?t zi.'n, dat is niets voor die do.;U' Hij zal iullie wel nio: (Volgende week verder) :»osc*<3»ev<*c8C8awicsai<8<»KS<»asaL<aei8oH3i^^ zien zou tante Loes ook wel zullen jullie op je beurt letten? lijken. Krijgen we dan eens een lange Tsjonge wat zal jij een prach- brief? tige fiets hebben. Rick Visser. Den Haag. En helemaal zelf, opgespaard, knap hoor. vind ik een mooie kleur Woor oor, niol.M, M-r J het)l ee" m0°' Plaal)€ Van dc oplossingen gemaakt. Alie Ue, vermeer. Asperen. Netjes ge- vinden het leuk al! K eens een j d hoor. Is je voet »?er lange brief Khnjtt. helemaal beter? Een klein beetje En, zingt je kanariepietje „i. leuk is het ook wel, hè. als het Wim van der Wel, Rijswijk. Is I niet zo'n pijn doet. Kon je het vogeltje van jou alleen" Is dc gezellig met je zusje spelen. Je tekening mooi geworden op, houdt veel van haar. lees ik. school" Ja. van die straaljager heb ik Els v. d. Water. Den Haag hoe gehoord. Anneke Smit, Koude- oud ben je en wanneer ben Je kerk a/d Rijn. Dat is vast een jarig? fijn ding om in te spelen. Hoe Zal jij goed naar de letter gaat het met de vcrkeerslessen? kijken die aan de beurt is, Erik Wijkhuizen, Zoetermeer? Niet zomaar schrijven, hoor. Anders krijg je nooit een prijsje. En dat is toch wel eens leuk, hè. Houdt jullie poes zo van fre sia's, Imy Zijlstra, Den Haag. Nou, dan heeft ze een goede neus. hoor. 't Is wel grappig. Jij hebt al veel zwemdiploma's. Je zult het wel goed kunnen. Kan je ook al reddingzwemmen? En Je bent op een zangkoor. Ook fijn hè. Jij kunt ook al zo zwemmen. Gaukc Zijlstra, Den Haag. Leuk dat het cadeautje ln de smaak vieL Ben je bij de padvinderij? Zingen doe je ook graag, lees ik. Hoera, nog een nichtje erbij, en dat is Atie Schellingerhout, Koudekerk a/d Rijn. Ik kan wel zien dat je goed kan tekenen, hartelijk bedankt hoor. Je kunt mooi je postpapier gebruiken, hè, nu je met de brievenbus mee doet. Dat is lang geleden dat je geschreven hebt, Joke Schouls, Llsse. Doe je 't weer eens wat meer? Je hebt al veel repetities gehad en niet zo gemakkelijk waren ze. Doe maar goed je best. Heb je 't hondje pas?? Anneke Vooys. Katwijk a/d Rijn en Marion Vos, Benthuizen zijn hè. Wat heeft je broertje al veel bij elkaar gespaard. Heb jij ook zoveel platen? Jullie hebben een mooie pen gekregen. Lida v. d. Voorst, Anneke v. d. Voorst en Albert v. d. Voorst, Koudekerk a/d Rijn. Zoveel geld opgehaald of kreeg toch wel? Leuk hoor. Jullie vel trots op de straaljager, r al eens in geweest? Heb 1 in de winkel gestaan. Albert? Hanneke en Willy Smokers, Poederoyen, zullen jullie voor taan wat vroeger schrijven? Nu waren jullie eigenlijk ook weer te laat en dat is zo jammer hè, blijft je brief te lang liggen. Afgesproken? Je kunt zeker al aardig orgel spelen, Willy? Stu deer je iedere dag? Jij bent druk aan 't handwerken, Hanneke. Je maakt leuke dingen, hoor. Wan neer is de jaarvergadering van de meisjesvereniging? Ken je 't stuk al wat je moet opzeggen? En zo is de brievenbus weer helemaal leeg, meisjes en jon gens. Dc letters A t/m D zijn nu aan de beurt. We doen allemaal oins best op de puzzel en schrii- ven er een gezellige brief bij, hè. Tot de volgende keer. TANTE LOES

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 16