Joan Haanappel schitterde in uitstekende première Liebrechts verbeterde wereldrecord 3000 m Geloof beloften Duitse sjacheraars niet Zwierige „No, no Nanette in het Amsterdamse Carré Economie en Financiën Indoheem wijzigt directies Metaalstaking in Tiel NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 FEBRUARI 1965 Weense IJsrevue weer in Haagse Houtrusthallen DEN IIAAG De Haagse première van de Weense IJsrevue gister avond in de Houtrusthallen is de première geworden van het Haagse meisje Joan Haanappel. Ruim een uur van de twee en een half uur duren de voorstelling heeft Joan op het ijs gestaan om in deze revue, die als titel „Geluksdromen" had meegekregen, zowel in het eerste deel „De Talis man" als in het tweede gedeelte „De Kat" de functie van topster te ver vullen. Deze prestatie krijgt des te meer reliëf, omdat zij in het tweede deel moest invallen voor de topster Milena Kladrubska, het Tsjechische meisje uit Praag, dat naar een half uur voor de voorstelling bleek wegens ziekte niet in staat bleek te zijn haar rol te vervullen. En het moet direct worden gezegd, dat Joan Haanappel op onnavolgbare wyze als ver vangster van Milena is opgetreden, zozeer zelfs, dat we ons niet kunnen indenken, dat Milena het Joan had kunnen verbeteren. Bij deze beoordeling speelt Haags chau vinisme bepaald geen rol. Joan Haanap pel heeft zich in de periode, waarin zij voor de Weense IJsrevue uitkomt, ont wikkeld tot een ,ster van wereldklasse en zij was het. die als het ware de première Van gisteravond droeg met haar stijlvol rijden,haar techn. perfectie en haar uitzonderlijk goed acteertalent, dat vooral ook als de panterkat in het tweede CMB-voorzitter H. de Mooy Rouleersysteem is uit den boze (Van onze soc.-econ. redactie) RIJNSBURG De heer II. de Mooij, voorzitter van de Christelijke Midden standsbond is ernstig teleurgesteld over de aanvaarding door het Hoofd bedrijfschap Detailhandel van een verplicht rouleersysteem ter bereiking van een vijfdaagse werkweek voor het winkelpersoneel. De heer De Mooij vindt het niet te tolereren dat er in Nederland een pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie be staat voor de middenstand, die geregeerd kan worden door de werknemers en het grootwinkelbedrijf, zoals woensdag in het hoofdbedrijfschap is gebleken. De middenstand zal zich ernstig hebben te bezinnen op de toekomstige structuur van de PBO. Behalve de Christelijke Middenstands bond staat ook de R.K. Middenstands bond, het het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen en de Chris telijke Bedrljfsbond voor winkelpersoneel afwijzend tegenover de verordening. De ze tegenstand heeft echter woensdag niet mogen baten Stappen De voorzitter van de Christelijke Mid denstandsbond deelde reeds nu mede dat de CMB stappen zal ondernemen bij de overheid om de verordening geen wets- kracht te doen krijgen. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft a* eerder in aanneming van de verordening op formele en juridisohe gronden afge raden. Onmogelijk de verordening toch van kracht worden dan geloofde de heer De Mooij dat voor het grootste deel van de middenstand dit een onmogelijke taak wordt. De verordening zal ontaarde een verkapte loonsverhoging om zo door extra loonbetalingen te ontkomen aan een bindend rouleersysteem. De heer De Mooij onderstreepte ten slotte nog eens eens dat hij in principe niet tegen een vijfdaagse voor het winkelpersoneel is, maar voor een grotere vrijheid per bedrijfstak om die vijfdaagse te verwe- bedrijfstak om die vijfdaagse te verwer kelijken. DE BILT. In de algemene lucht drukverdeling komt nog weinig ver andering. Bij IJsland blijft de lucht druk hoog en van Scandinavië uit blijft koude polaire lucht naar zuiden stromen. In deze stroming be wegen storingen mee, die sneeuw buien veroorzaken. Deze worden afge wisseld door opklaringsgebieden. De komende nacht is in het binnenland overwegend lichte vorst te verwach ten. Morgen overdag zullen de tempe raturen weer tot enkele graden boven het vriespunt oplopen. De wind is hoofdzakelijk oplandig en kan aan dt kust tijdelijk tot krachtig toenemen. De vorst is in grote delen van Europa nog toegenomen. De vorst reikt tot di Middellandse zeekust. ZON EN MAAN Zaterdag 27 februari: zon op 7.31, onder 18.16; maan op 6.10. onder 13.44. Woensdag 3 maart: nieuwe maan HOOGWATER SCIIEVENINGEN 27 februari 0.40 v.m.: 13.10 n.m. HET WEER CV EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur gedeelte tot uiting kwam. Zij heeft deze zeker niet gemakkelijke rol. waarin zij uiteraard de normale routine en ervaring mist. geschaatst en geacteerd op een wijze, die alle lof verdient De Weense IJsrevue kan zich ge lukkig prijzen met deze topster, die na het eerste gedeelte transpirerend het ijs verliet en in het tweede ge deelte weer fris en monter op de smalle ijzers stond. Joan heeft dan ook een grootse prestatie geleverd Goede solisten Intussen neemt dit niet weg, dat de Weense IJsrevue met meer goede solisten, alsmede met een voortreffelijk ballet in Den Haag aanwezig is. Het acrobatenpaar Lilly Lewin en Manfred Wollschlager rasechte Berlijners hebben geboeid met verbluffende staaltjes van perfecte llchaamsbeheersing, vooral In het cir cusnummer in liet tweede deel. Catrin Sailer eertijds Duits kampioene en Fred Emanuel vroeger jeugdkam pioen van Duitsland vormen niet alleen een echtpaar, maar ook een harmonisch paar op de schaats. Hun gedurfde en gewaagde sprongen werden ademloos ge volgd. De Franse kampioene Nicole Ardent zorgt in deze revue voor een gevoelvol accent, dat de klasse van deze soliste Klaverjascompetitie LEIDEN In de klaverjascompetitie 1964 '65 van de Federatie van Leidse Klaverjas- verenigingen werd weer een aantal wedstrij den gespeeld. De uitslagen: Ereklasse: Groenoord 1—Zaalberg 1 163- 169: T en D 1—Groenoord 1 173J/j—158'/i T en D 1—Zaalberg 1 154%—169% Sportief 1—PvH 1 187135; Oosthoek 1—Sportief 176'/*—1801/., Oosthoek 1SLF 1 153—171 Oosthoek 1—T en D i 163%—167%. MDS 1- m 1Zaalberg PvH 1 156—178, PvH 1—SLF 1 14Ï-RW, SLF 1—Zaalberg 1 i67"s168'/*. Groennooi 1—Oosthoek i 157%—174%. Oosthoek 1- T en D 1 163'/»— 167'/s Oosthoek 1—MDS 170—165. Oosthoek 1—T en D 1 164—153, SLF 1—MDS i 167—159. PvH 1-Groenooi 1 174—141, T en D 1—SLF 1 164—148 Sdo tlef l—Zaalberg 1 174—166. klasse; Oosthoek 2MDS 2 158V» 2 155—176. SLF 2—Zuiderkw. 1 158—179. Cen trum 1—AWS 1 181'/:165'/:, AWS 1—SLF 3 ek 2—Zuiderkw. 171—171. 154'/:1701/:, Grc D 2 159—165. Zuiderkw. 1- 166—167, Sportief 2—4 Azen -L;— -MDS 2 168—173, T en IV» 4 A;- -138%. D 2 169—162, D 2 166—149. Oosthoek 3Groennoord 2 nnoord 2—PvH 2 162—175. Azen 'i—uostnoek 3 164'/»—169%, T en D 3—Groenoord 3 185—163, Oosthoek 3— T en D 3 152—176, Centrum 2—GroenoorC 2 179—164. PvH 2—4 Azen 2 174-/.—163%, Zui derkwartier 2—Groenoord 2 165—157; PvH 2— T en D 3 128'/—185%, Oosthoek 3—Zuider kwartier 2 159'/:157%, 4 Azen 2—Centi 2 149%—175'/:, PvH 2—Zuidcrk' 144181 4 Azen 2Groenoord 2 lf Competitiestanden: Ereklasse- Oosthoek 17—2903%: SLF 1 17—2794: Sportief 1 16 2694'/;. T en D 1 16—2666; Groenoord 1 16 2615; Zaalberg 1 16—2544: MDS 1 15—2455: PvH 1 15—2368 Eerste klasse: Centrum 1 j7—2807'/:; MDS 2 16—2710; AWS 1 16—2619: Sportief 2 15- 2421; Oosthoek 2 14—2362'/:; Zuiderkw. 14—2350 T en D 2 1 4—2339 4 Azen 1 14- 2311%; SLF 2 13-2077'/-. Tweede klasse: Oosthoek 3 i4—2318; Groei oord 2 13—2090%; T en D 3 11—1939; 4 Azt 2 11—1774%; PvH 2 10—1566":; Centrum 7—1201; Zuiderkwartier 2 7—1162 verraadt en de Amerikaan Paul Sibley, haar partner in hèt tweede deel. weet een zeker raffinement in zijn optreden te brengen. De komische onderdelen van die reveu zijn sterk bezet met ster ren als de vrolijke Duncan Whaley en de gemoedelijke Albert Lortzirag, als mede met de twee uit schotland af komstige Harvards. Goed showelement Er was gisteravond behalve uit tech nisch oogpunt, ook veel te genieten van het showelement Het eerste deel speelde zich af op het ijs en in een hotel van wintei-sportplaats. alsmede in een filmstudio, waarna in het tweede gedeelte de piste van een circus als decor diende. In ieder geval bood dit voldoende moge- lijheden om de faam, die de Weense IJsrevue heeft ten aanzien van de cos- tumerirag opnieuw te versterken. De revue kwam echter wat moeizaam op gang en zonder af te doen op de technische prestaties in het eerste ge deelte, waren in het tweede deel de mogelijkheden ruimer en het gegeven sterker. Zo liep deze revue naar een indrukwekkende apotheose, waarbij met de wals ..An der schonen, blauen Donau" een goede traditie werd gehand haafd. P. T. Joan Haanappel in het eerste deel van de revue Geluksdro men, dig gisteren de Haagse première beleefde. OSLO Van de drie Nederlandse schaatsmusketiers, Rudic Liebrechts, Ard Schenk en Cees Verkerk, die tijdens de Europese- en wereldkampioenschappen voortreffelijk figuur sloegen, heeft Rudic Liebrechts gisteren het schaatssei- besloten met een daverende verbe tering van het wereldrecord over 3000 meter. een tijd van 4 min 26.8 sec kiwam de 25-jarige tuinder uit Vlaardiragen precies halv eseconde onder 't record van de Rus Amis Antson en nam daarmee re vanche voor de in zijn ogen minder goede klasseringen tijdens de zo belangrijke kampioenschappen. Op hetzelfde ijs Per Ivar Moe, Jouko Launonen en Ard Schenk hun heroïsch gevecht stre den met de wereldtitel als inzet, proefde Rudie Liebrechts gisteravond het zoet van een overwinning in fenomenale we reldrecordtijd Voor hem waren niu de aanmoedigin gen en aan het einde van zijn strijd tegen ik ben m'n zakdoek en m'n wybertjes vergeten'. EEN GRATIS WYBERT-SPELOJE Politie waarschuwt werkstudenten: HEERLEN De politie in Limburg weinig kunnen doen. De organisatoren heeft gewaarschuwd tegen activiteiten van een aantal Duitse sjacheraars, die per advertentie in de dagbladen werk studenten trachten aan te trekken voor het werven van abonnementen op tijd schriften. Zij spiegelen daarin „hoge verdiensten" en veel reizen door de Duitse bondsrepubliek voor, de praktijk blijkt daar weinig van terecht te komen. De politie in Giessen behandelt thans ;n zaak tegen een van de gedupeerden, :n 19-jarige Heerlenaar. Deze was na het lezen van de advertentie naar Aken gegaan om er een contract te tekenen dat later lang niet waterdicht ken te zijn) voor acht weken. In die pe riode zou hij met een wervingskolonne heel Duitsland doortrekken voor het Duitse verkoopbedrijf. Louche zaak Al gauw bleek echter dat hij met een louche zaak te doen had. Het vaste be- dra, dat als basis voor de provisies gold, bleek bijzonder laag te zijn en als er weinig werd verkocht, werden zware „straffen" opgelegd. Een dag niets kopen betekende bijvoorbeeld, dat korting van 20 Mark van het vaste bedrag werd afgetrokken. Een andere „straf" was tientallen kilometers lopen naar het volgende verkooppunt. De „kolonne" reisde in tussen per auto door met de bagage van de gestrafte bij zich om te voor komen dat hij zou vluchten. Weinig uit te richten Hoewel al verscheidene jonge Neder landers slachtoffer zijn geworden van deze Gestapo-methoden van het ver koopbedrijf, heeft de politie tot nu toe proberen zelf buiten schot te blijven, wat hun vrij goed lukt omdat, zodra de jongens de politie wil waar schuwen, hij door zijn lotgenoten op een pak slaag wordt getrakteerd. OS 1972 in Parijs? PARIJS Parijs denkt nu reeds aan de Olympische Spelen van 1972, die naar alle waarschijnlijkheid weer in Europa zullen worden gehouden. De Franse gering beraadt zich momenteel over groots opgezet sportprojekt in de Franse hoofdstad. Architect Henri Bernard heeft sportcentrum gepland in Vincennes met stadion voor 1ÜÜ.0ÜÜ bezoekers en vele trainings- en wedstrijdaccommoda- De kosten zijn geraamd op ongeveer 130 min gulden. Reeds in 1970 project verwezenlijkt kunnen zijn. Tot dusver heeft alleen Boedapest te staan gegeven interesse te hebben de organsatie van de Spelen van 19 NHM gaat boren bij Bergumermeer DEN HAAG De NAM zal binnen kort in Friesland, aan het Bergumer Meer in de gemeente Tietjerksteradeel, een boring verrichten, zo wordt in het huisorgaan medegedeeld. In Friesland heeft de NAM in voorgaande jaren met succes de gasputten Sonnega nabij Wol- vega en Blij a nabij Hol werd geboord. het horloge de toejuichingen van het sportieve Noorse publiek Voor Anton Huiskes zelf eens wereldrecordlhouder op deze afstand was het eveneens een glorievolle dag. Want 12 jaar nadat hij met 4 min 40.2 sec in Davos naar het record gleed, kon hij nu Rudie Liebrechts iet zijn fantastisch resultaat gelukwen- Na Jaap Eden, Anton Huiskes, Siem Heiden, Kees Broekman en Jan Langen- is Rudie Liebrechts de zesde Neder lander d'ie zijn naam op de wereldrecord- lijst kon inschrijven. De uitslagen van de wedstrijden luiden: 500 meter: 1. Hroar Elvenes (Noorw) a Roar Grumvold (Noorw) 41.- sec; 3. Ard Schenk (Ned) 41.2; 4. Alv Gjestvang Herman Aamodt (Noorw) 41.6. 000 meter: 1. Rudie Liebrechts (Ne,d) 4.26.8 (raw wereldrec.);; 2. Per Ivar Moe (Noorw) 4.31.8; 3. Nils Aaness (Noorw) 4.35.-; 4. Bjoern Tveter (Noorw) 4.39.-; 5. Paul Enock (Can) 4.40.4; 1000 meter: 1. Roar Grumvold (Noorw.) 23.3 (raw Noors ree.); 2. Ard Schenk (Ned) 1.24.3; 3. Villy Hangen (Noorw) 1.25.-; 4. Magne Thomassen (Noorw) 1.25.4; 5. Hroar Elvenes (Noorw> 1.26.-; 10. Peter Nottet (Ned) 1.27,8; 12. Piet Modder (Ned) 1.29.-. 5000 m: 1. Fred A'Maier (Noorw) 7.40.5; 2. Jonny Nilsson (Zweden) 7.42.6; 3. Cees Verkerk (Ned) 7.43 2 4 Per Willy Gut- tormsen (Noorw) 7.53.8. Psychiater Wardrop geeft Engeland raad: Ga in Nederland les nemen LONDEN Dr. Keith Wardrop, een bekende psychiater heeft dezer dagen Groot-Brittannië de raad gegeven Nederland school te gaan over de be handeling van jeugdige delinquenten. en brochure gepubliceerd door het instituut voor studie over de delin quentie prees hij het werk van Neder landse reclassering voor de jeugd. „Het is een indrukwekkend feit dat alle Nederlandse rechters die met jeug dige delinquenten te maken hebben, niet alleen juridisch zeer bekwaam zijn, i ook beschikken over een aanzienlijke kennis van de jeugdproblemen. De sterke Calvinistische inslag de Nederlanders leidt er nog steeds toe, dat in het rechrt de nadruk op de straf gelegd wordt, maar ook heeft leid tot een overheersend gevoel, van verantwoordelijkheid, van plicht te genover zijn evennaaste". In Groot-Brittannië staan de meeste jeugddelinquenten terecht voor niet- juridisch geschoolde leken. Jeugdige de linquenten worden toevertrouwd aan de zorg van de plaatselijk autoriteiten of van instellingen welke onder het gevan geniswezen ressorteren. Ondine winnaar van race naar Rio RIO DE JANEIRO Volgens voorlo pige berekeningen is de Ondine het schip dat het eerst de finishlijn passeerde, win- lar geworden van de 1200-mülenrace in Buenos Aires naar Rio de Janeiro. Het kan nog enige tijd duren voordat de gehele uitslag bekend is. aangezien nog slechts zes van de 27 deelnemende jachten in Rio zijn aangekomen. Het Nederlandse schip Stormvogel finishte als tweede De jachten, afkomstig uit zeven lan den, werden op 14 februari gestart voor de 1200-mijlenrace (.1930 km), die wordt beschouwd als de od twee na belangrijk ste zeezeilwedstrijd ter wereld. De twee grootsten zijn de NewportLissabon en de Los AngelesHonolulu-races. Het ziet er naar uit. dat de Ondine. met de Amerikaan Huey Long aam het drie grote prijzen in de wacht zal slepen: de blauwe wimpel voor de snel ste overtocht, de eerte prijs in de Roaxc- klasse A en het algemene kampioen schap. Marijke Morley stal de show AMSTERDAM Wie verwacht in o, no Nanette een flitsende, spitse musical te kunnen zien, komt bedro gen udt. Maar dat neemt niet weg dat de presentatie van deze 40 jaar oude operette gisteravond in het Am sterdamse Carré andere waarden heeft, die voor het grootste deel op charme berusten. Presentator Bob Pe ters heeft er goed aan gedaan een poging te wagen om No, no Nanette terug te brengen op dezelfde wijze van veertig jaar geleden, toen Vincent Youmans zijn succesrijke werk schreef. Uiteraard heeft men zich tamelijk veel vrijheden veroor loofd bij de hergeboorte van deze mu sical comedy. Maar over het geheel genomen moet worden gezegd dat Bob Peters en regisseur Sylvain Poons redelijk in hun opzet zijn geslaagd. Het is Nanette, het meisje dat nooit iets mag, die de show heel onomwonden stal in de persoon van de kleine Marijke Morley. Z(j bewoog zich met een der gelijke frisheid over het toneel, dat ook de twee topspelers Johan Kaart en Joop Doderer daar het grootste plezier in moe ten hebben gehad. Een heerlijke karikaturale interpretatie van de dirie opportunistische meisjes Flora, Betty en Winny gaven respectie velijk Ronny Bierman, Louise Rettich en Diana Dobbeknan. Mary Smith werd vertolkt door Teddy Schaamk op een mis. schien ies te vlakke manier, terwijl Rosy Parrish zich verrukkelijk uitleefde in de koopzieke mondaine vrouwmetde broekaan, de echtgenote van de ad vocaat van Smith. Het speelse element in dit luchtige ver tier werd nog versterkt door de oude dansjes (Charleston, Black bottom enz.) die de grote schaar vrienden en vrien dinnen van Nanette tussen tekst en zang door met groot succes bracht. Hoewel de songs uit de musical uiter aard het sterkste accent hadden, vormden ze niet de sterkste troef van het optreden. Vaak kwamen de liedjes, vooral solo, er een beetje iel uit en soms was de tekst niet eens verstaanbaar. De waardering van de in het Neder lands herboren No, no Nanette lag even min in de vertaling en bewerking, want de humor van de musical is al zozeer achterhaald, dat er van de-tekst niet veel ■te maken viel, Nee, het is duidelijk dat deze oude musical het gisteravond alleen heeft ge haald doora de zwierige en charmante wijze van presentatie, waarbij aan ieder detail de grootste zorg was besteed. Zoals Johan Kaart en Joop Doderer hun tea for two-cha-cha-cha deden, was een open doekje meer dan waard; zoals M. Mor ley haar oom deed bezwijken was on vergetelijk; de samenzwering van de echtgenotes van de twee vrienden kon niet vrouwelijker, terwijl de manier waarop de drie beschermelingetjes Papa Jimmie attakteerden de pret aanzienlijk groter maakte. Daarbij gevoegd dat costumering en decors vrijwel perfect waren is het echt wel gelukt de juiste stijl van de „roaring twenties" te doen herleven en daar ging het presentator Bob Peters tpch maar D. V- Sweelinckprijs uitgereikt Concert ter ere van mr. Landré UTRECHT Tijdens een feestcon- cert ter ere van zijn zestigste ver jaardag werd in Tivoli aan Mr. Guil- laume Landré deSweelinck-prijs uit gereikt. Landré heeft in tal van be stuursfuncties veel voor het muzikale leven van ons land gedaan zodat men de toekenning van deze prijs ook in dit licht moet bezien. Vele jaren was mr. Landré voorzitter van de BUMA en na de dood van Willem Pijper bekleedde hij ook het voorzitter schap van de Nederlandse sectie van de International Society for Contemporary ;ic. Kortgeleden nog werd Guillaume Landré benoemd tot lid van het be stuur der nieuwe Nederlandse Opera stichting. Daarnaast heeft hij zitting fn vele staatscommissies, zodat men kan bespreken van een welbesteed leven in dienst van de Nederlandse muziek. Bod Standard Brands op N I. Suikerunie AMSTERDAM De heren Hope Co. zijn door Standard Brands Inc. te New York gemachtigd een bod uit te brengen op alle uitstaande gewone en preferente aandelen Ned.-Indische Suikerunie N.V. te 's-Gravenhage f 725 per aandeel zonder het over vast tc stellen dividend, dat f 21.60 zal bedragen. Bij aanvaarding zullen aan deelhouders recht behouden op uitkerin gen of schadeloosstellingen uit hoofde van de in de N.I.S.U.-stichting onderge brachte of nog in te brengen Indonesische belangen van Sentanen Lor c.s.. Gemol- krep en Bogokidoel. Koersstijging KLM door speculatie AMSTERDAM Beurskringen schrij ven de scherpe koersstijging der aande len K.L.M. uitsluitend toe aan specula tieve belangstelling in Wall Street, waar de koersen der Amerikaanse luchtvaart maatschappijen sinds enige tijd enorm omhoog gaan en dit trekt de K.L.M. als enig buitenlands luchtvaartfonds mee. Overigens ziet men geen reden tot een zo vaste houding. Voorts vernemen wij dat de K.L.M. midden maart mededelin gen zal doen over 1964. De aandelen zijn ruim f 25 per stuk (in twee weken tijds opgelopen tot boven de f 100). raad van bestuur van Indoheem heeft de volgende benoemingen gedaan bij Indoheem en voorgesteld bij de dochtermaatschappijen met ingang van 15 van de heren: G. v. Vliet algemeen procuratiehouder met persoonlijke titel van directeur administratie. W. Singer jr en J. Wezenaar proc.houder met pers. titel adjunct-directeur administratie, A. Smit alg. p.lï. m, p. t. dir. inkoop, mr M. Polak alg. p.h. m. p t. secretaris raad van bestuur. K. J. v. Duren proc.li. m. p. t, direc. personeelszaken. C. Schrevel. adj. idem, K. Singer sr. adviseur idem; bij Van der Heem: ir. W. J. Boot, ir. H. Borleffs en A. H L. Busquet dir. met aftreden van L. G. Gussenhoven. F. de Hartog en ir. P. G. Zaaijer, tot proc.h. m. p t. dir. fabriek Utrecht ir. J. Keu- ning; bij Interheem: N. de Roo hoofddir., L. A. Majoie dir. met aftreden van G. v. Vielt en F. de Hartog; b\j Enaf: ir. W. J. Boot dir., C. H. Braakman en ir. W. W. van der Poel adj.dir. met aftreden van G. v. Vliet en ir. P. G. Zaaijer; bij Indola: L. F. Verheijdt dir met aftreden van W. H. Braskamp. H. Kohu en N. H. de Roo: bij W. H. Braskamp; H. Ver- voeld dir. met aftreden van W. H. Bras kamp, II. Kohn en ir. C. Rcgoort: ir R. E, Kohn tot onderdir.. terwijl ir. M. Getrèur dir. blijft. De directies van V. d. Heem Electronics. EMB en Emi blijven ongewijzigd. Bij al deze dochteronder nemingen zullen de leden van de raad van bestuur van Indoheem uit de heren L. F. Verheijdt hoofddir. en P. C. der Bent dir Wyers peinst nog over bankschuld AMSTERDAM Het bestuur van J Wyers' Industrie- en Handelsonder neming beraadt, zich no/ datie van de bankschuld, hetzij door aandelen, converteerbare obligaties of lening. De agioreserve is nog groot om met uitkeringen door te g De dochter Bondor te Halfweg wordt geliquideerd wegens arbeïdsschaarste. Het centraal magazijn komt in de ge bouwen. Het bestuur gelooft dat het omzetstijigingspercentage zal blijven, zodat men de kostenstijging zal opvangen. Wyers "heeft het grote ;n nog voor de boeg, en dit zal wel niet minder gunstig zijn. nog voldoende financieringsmogelijkihe- voor investeringen. Deze bedroe- in 1963/64 f2,3 min. maar zullen iet in de miljoenen lopen. De neming van een wollenstoffenfabriek te Eindhoven ter wille van de gebouwen is bestreden door onderhandse plaatsing f 1 min. aandelen tegen gemiddeld 453 petwat enige kritiek deelhouderszjjde ontmoette, doch het bestuur moest snel beslissen. De delen zijn gespreid geplaatst bij bankconsortium. Het aantal vestigingen in België zal geleidelijk worden uitgebreid maar dit zal geen grote be dragen vergen. De vestiging te Eind hoven opent de mogelijkheid van werk het Westduitse industriegebied. De samenwerking met verwante Westeuro- pese ondernemingen verloopt zeer be vredigend. misschien komt er wel een; ■ere samenwerking ergens in hel buitenland. In januari is een tweede computer aangeschaft, aldus nog steeds het bestuur. Een aandeelhouder merkte at de ziahtbare winst bijna geheel uitgekeerd doch het bestuur ver klaarde dat er een behoorlijke stille rve in de activa is en dat mi voorzichtig fiscaal toelaatbaar deert dan belastbare vrije AMSTERDAM In verband krapper wordende geldmarkt tengevolge van de maandwisseling is het tarief van daggeld met een half procent tot 3% pet. verhoogd. Op 23 februari werd het met een half procent tot 3 pet. verlaagd Groei van Nefo AMSTERDAM De aandeelhouders- ergadering van de Nederlandsche Fondsen Mij. Nefo heeft het dividend bepaald op 8 procent, waarvan 4 pet. interim, alsmede 5 pet. aandelen agio. Het gewone aandelenkapitaal van 1 januari tot op 19 februari met f 1.5 miljoen toegenomen tot f34,8 mil joen; het vermogen van f68,5 miljoen tot f74 miljoen Kortman en Schulte in Zwanenberg OSS Zwanenberg-Organon neemt de NV Kortman en Schulte te Rotter dam over. Hiermee is ongeveer f 20 min gemoeid. De NV blijft binnen het con cern zelfstandig onder dezelfde directie, terwijl Zwanenberg-Organon aandeel houders zal voorstellen de directeur der NV, dr. A. P. J. Hoogeveen tot lid de raad van bestuur te benoemen. Zelfde dividend Figee HAARLEM De Machinefabriek Fi gee etelt over 1964 (1963) 12 (12) di vidend voor, waarvan 5 (5) in aan delen Landré en Glinderman Componist geen emissie AMSTERDAM Landré en Glinder man ziet op dit ogenblik geen redenen voor een aandelenemissie, en evenmin voor converteerbare obligaties, daar dan de obligatiehouder de financierings wijze bepaalt. Liever denkt zij zo no dig aan een andere lening. Directeur ir. J. V. Egberts is niet bepaald onte vreden over de orderontvangst, doch het eindresultaat is heel moeilijk te voorspellen. De belangstelling voor mo toren van 15 tot 1500 pk stijgt nog steeds. Gezien de hoge rentestand is het niet noodzakelijk de* post debiteu ren te verlagen. FAILLISSEMENTEN' (Opgegeven door Van der Graaf Co) Uitgesproken; A C A Sier (C.B.H., com missionairs van buitenlandse huizen en Meu belhal, Spuisteeg 3b), privé Groest 57, Hi! versum, cur. mr. A Borst, Amsterdam; Chr ter Heege (techn. adv. bur. en plaat sing TV antennes), J. van Lennepstraat 322 Amsterdam, cur. mr. J C Lankhof; L Speel- Cerdar ;r), Krc mr. J Jansoi isloot 341, Am- Ook als componist neemt Guillaume Landré in ons land een vooraanstaande plaats in. Hij stamt uit een muzikaal gezin, want zijn vader Willem Landré jarenlang criticus in Den Haag en liet ook als componist een opmerkelijke Het programma van de feestavond had zich gegroepeerd rondom de uit- "king namens staatssecretaris L. J. M. van de Laar van de Swee- linckprijs aan de jubilaris door mr. H. J. Reinink. Voordien had de voor zitter van Donemus dr. Jos Wouters bij wijze van „feestrede" enkele frag menten voorgedragen uit zijn in het programma uitgedrukte inleiding over „Guillaume Landré en zijn werk". Ook muziek De muziek kwam ten slotte gelukkig ook aan bod en de keuze kan men re- presetatief noemen, omdat verschillende perioden uit het leven van de componist zijn jeugdwerk uitgezonderd erdoor bestreken werd. Zo hoorde met boeiende vertolkingen van het Strijkkwartet nr. 2. het Sextet uit 1959, de Anagrammen en de Symfonie nr. 3. De uitvoerders met de leden van het Geudeamuskwartet voorop hebben zich, zoals het betaamt, volledig inge spannen om het de componist naar de te magen en zo kon men spreken van een ziravolle afsluiting van deze zestigste verjaardag. Paul Hupperts leidde het Utrechts Stedelijk Orkest en in het Sex tet hadden zich Peter van Munster (fluit) en Leo Borgart (klarinet) bij het Gau- demus-kwartet gevoegd. Huib Deetman TIEL Het fabriekspersoneel van de metaalwarenfabriek Metawa heeft zijn eisen voor het verkrijgen van de 4 pet. ondernemingsgewijze differentia tie kracht bijgezet door gistermorgen tot staking over te gaan. Over het verkrijgen van deze loonsverhoging wa ren woensdag de onderhandelingen ge opend. Men had toen echter geen over eenstemming bereikt. Ondanks het ver zoek van de directie, ondernemings raad en vertegenwoordigers van de vakbonden, duurde het nog tot gister middag half vier voordat het werk werd hervat. De directie is voorne mens de uren die niet zijn gewerkt niet uit te betalen. Maandag worden de onderhandelingen voortgezet Gevonden en verloren in Rijnsburg RIJNSBURG GEVONDEN: rechter dameshandschoen, bruin; groene suède handschoenen met gebreide band; heren- rijwiel, oud, groen-grijs; damesrijwiel, oud, blauw-grijs; grijze want; rode le ren dameshandschoen; slof „Camel" si garetten; zijden hoofddoek, gekleurd, overwegend blauw; here nrij wiel met handremmen, groen; zilveren ringetje met rode steen; armbandje met naam plaatje „Tineke"; ring met 3 sleuteltjes en twee kleine hangsloten; rode wollen sjaal; leren portefeuille; grote en kleine sleuteltjes; handtasje, blauw met witte randen; linker dameshandschoen, glacé, zwart; twee lipssleutels aan ring; witte, gebreide, linker handschoen; zwarte da- meshanschoenen; rechter kinderwant, wit; zwart kinderfietsje, geschurd zadel- dekje. VERLORENPyjamabroek, licht blauw; paar nieuwe nylon kousen, ge prijsd f. 3,50; Step, groen/ geel, verroest, op onderkant van het plankje; zij densjaal, zwart met grote witte bollen; lichtbruine herenportemonnaie. inh. f. 4,50 a f. 5,en foto's; poes, zwart met witte sokjes; witte kinderlaars; blauwe vulpen; lange bruine dameshandschoen, glacé; jongensjas, bruin met zwart; huis sleutel, Lips, aan blauw koord; zilveren kettinkje met 4 bedeltjes; speelgoed pistooltje; rechter steunzool; rood rol- schaatsriempje; lijst met handtekeningen voor de kenkeraad; blauwe leren tas; bruine leren hererawanten; lichtbruine leren portemonnee, inh. f. 7.— en WA. verzekering bromfiets; grijze damesfiets met handremmen; transistor radio „Ge neral" met leren tasje; motorrijtuigenbe- lastingkaart UN-78-39; leren portefeuille inh. toeristenkaart 1963 en f. 37,50; licht bruine portefeuille inh. rijbewijs en bloedgroepkaart; vierkleuren balpen; armbandje met naamplaatje „Marjan"; damesrijwiel D.K.W. zwart; nieuwe kop. lamp; gele snelbinders; rode damespor- temonuaie. Mi. klein geld en pasfoto's.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5