Nog nooit vertoonde film en fotobeelden op tv Brick Bradford Puzzelhoek —Toch is het zo!- «Jesje en Josje Senmoet: De vrouw Alberdien VRIJDAG 26 FEBRUARI 1965 ÉTHÉRGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN 1THERG0LVEN-ETHERG0LVEN-! KOM SNEL PEINSËS, \HETPA- WAAROM pip \LE»S SIN- BOEIEN? NTS-bijdrage aan Holland-Festival (Van o e radio- en tv-redactie) BUSSUM De NTS heeft de organisatoren van het Holland Festi val aangeboden, een bijdrage te leve ren aan de manifestaties door middel van het vertonen van een dramatische produktie (televisiespel), welke dan dus aan een brede bevokingsgroep ten goede komt. Hoewel dit aanbod gunstig werd ontvangen, wacht de NTS nog op een definitief antwoord. Ook heeft de NTS aangeboden, enkele van de evenementen in repor tages op het beeldscherm te brengen. Van de zijde der organisatoren werd de NTS verzocht. Of zij niet een dubbele functie zou kunnen vervullen, nl. door een Iheateropvoering te or ganiseren en daarvan dan tevens een reportage te geven. De NTS over weegt dit voorstel, maar acht het ir. het kader van het Holland Festival niet direct haar taak om een theater opvoering te geven, waarvoor boven dien de kosten zeer hoog liggen. VPRO: 18.00 Nier ïentsmu- itirisch program- iek: 22.25 Repor- >mst van de In- met de Nederlandse t.óv nieuws; zz.4U Spontane reacties: ile discussie; 23.10 Lichte grammo- iziek; 23.45 Socialistisch nieuws in nto; 23.55-24.00 Nieuws. :rsum n. 298 m. KRO: 19.00 Nieuws: NCRV20.20 Memorandum dl. 2. Een hoestdrank, TV- lals. NTS: 22.40-22,45 Jour ITS: 20.00 Nieuws In he :n; 19.55 De Weerman: 20.00 TV- laigret op kamers, tv-spel; 21.5! :ning; 22.25 Nws.: 22 35 Jear el. 20-3.30 Wegwijs tips raatje: 9.10 Klas.-icke mofoon- VPRO: 9 40 In 9.55 Wonen onder een g. VARA: 10.00 Buitenlands Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Hel ivende Woord, meditatie: 7.05 Pianorecital lassieke muziek; 7 30 Nieuws; 7.40 Gewijdt luziek; 7.55 Overweging; 8.00 Djinn. geva- ioerd programma. (Om 11.0C Nieuws); 12.0( .ngelus: 12.03 Licht instrumentaal ensemble n zangsolisten; 12.24 Marktberichten; 12.27 lededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.3( es; 12.40 Religieus nieuws; 12.45 Over- koorzang; 14.30 Voc 8.50 Lichtbaken Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal: 1. scheepskeuken - welaan. 2. niet gesloten - de Griekse letter d. 3. soort van hond - lichaamsdeel. 4. stap - telwoord. 5. bekende afkorting - zuiver - boomloot. 6. jongensnaam - oude lengte maat - bekend gebouw in Amsterdam. 7. vette vloeistof - vreemde taal. 8. verfstof gravure - voorzetsel. 9. sportterm voor - voorzetsel. Vertikaal: 1. gratis. 2. muzikaal toneel spel - iedere. 3. lengtemaat - voedsel - voegwoord (Fr.). 4. banknoot (afk.) - twijg - plaats in N.-Brabant. 5. plaats N.-Brabant - elk. 6. Europeanen - myth, figuur 7. mannelijk beroep - Europeaan. 8. straat (afk.) - voegwoord - hoekpijler. 9. oude vochtmaat deel van de bijbel (afk.) - zijtak Elbe. uur beleven de Beverly Hillbillies nieuwe avonturen met Gran ny's lentedrank. I uur de tweede aflevering van „Memorandum van een dokter", waarin het niet om een lentedrank maar om een hoestdrank gaat en om uur begint het grote schakelprogramma tussen een Nederlandse en drie buitenlandse kranten, waar de zaterdagochtend editie wordt gemaakt. Ned. 2 VARA L uur gaat Shirley Zwerus „swing and sweet" zingen in de Har- melense Kloosterhoeve. uur kan men kijken naar een hartoperatie, uitgevoerd in het Hammersmith Ziekenhuis in Londen. uur het televisiespel „Het Bacchusfeest" van Arthur Schnitzler, gespeeld door o.a. Ton Lensink, Lies Franken en Lou Steen bergen. Een klein liefdesavontuur dat verrassend afloopt. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 VPRO en VARA 8.05 uur concert van de VPRO, te geven door het Radio Kamerorkest en de klarinettist Gi.is Karten: een ouverture van Mozart en het klarinetconcert in Es van Kramar-Krommer. 9 uur gaat voor de VARA het Promenadeorkest samen met het Ra diokoor romantische muziek uitvoeren en om 9.45 uur is het weer tijd voor de kritische rubriek „Tegenvoeter". Hilversum II KRO Een afwisselend muziekprogramma wordt om 9 uur onderbroken door een actuele documentaire (onderwerp blijft verrassing) en om 10.45 uur besloten door het hoorspel „Per huurkoets", weer een ab surdistisch werkje van Arthur Adamov, waarom men wel lachen kan, maar dat toch een tragische achtergrond heeft. Haagse jeugd voor de microfoon (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VARA heeft het plan opgevat een en ander van de moeilijkheden welke zijn ontstaan tussen bepaalde jeugdgroeperingen en die nogal wat onaangename gevolgen hebben gehad, voor de radio uit de doeken te doen. Daarom heeft zij voor het jeugd programma „De Uitlaat" op zaterdag 27 februari a.s. de Haagse groep „De Kikkers" uitgenodigd eens te komen praten. De uitzending is te horen om 1.40 uur. EHBO-cursus Teleac ook schriftelijk (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM/DELFT Wie er zin in heeft, kan schriftelijke begeleiding krijgen van de Teleac-cursus „Onge vallen in en om de woning", door ƒ4,50 te storten op giro 544232 Teleac Delft. Men ontvangt dan na de 8ste les (welke een repetitie bevat van de tot dan behandelde stof) een vragenlijst welke men kan invullen en opzenden. Dat gebeurt ook na de 16e en laatste les. Daarbij krijgt men dan ook nog een toelichtend boekje. De vragenlijsten worden door des kundigen gecorrigeerd en terugge stuurd. Teleac heeft er overigens nog een produktiedirecteur bijgekregen, nl. de heer M. N. Bollen, die werk zaam was bij de NTS als chef van de afdeling bedieningstechniek. Dat is dan de derde directeur. 1749) In het Noord Italiaanse stadje Padua. op veertig km afstand van Venetië, kreeg de Duitse dichter Goe the op 27 september 1787 een geni ale inval. Hij zat in de botanische tuin van de stad, recht tegenover een palm, en bevond zich in een omge ving en een stemming die de juiste sfeer voor bespiegelingen leveren. Hier kwam het denkbeeld bij hem op. dat allerlei plantenvormen zich wel eens uit één enkele vorm zouden kunnen ontwikkelen. Zijn gedachten hierover waren nog erg vaag en on bestemd en hij schreef dan ook in een brief aan Frau von Stein: „Op dat punt ben ik in mijn botanische filosofie blijven steken, en ik zie nog niet goed hoe ik hieruit moet komen". Dat kon ook haast niet anders, want voor de stand van de wetenschap van die dagen was het denkbeeld van Goethe veel te machtig. Het idee, dat verschillende levensvormen zich uit één enkele levensvorm zouden ontwik kelen, noemde hij zonder er dus zelf erg veel begrip van te hebben „metamorphose der planten". De geweldige betekenis van het intuïtief door Goethe ontdekte feit, dat de plant, ondanks uiteenlopende verschillen in vorm en gestalte, hoogst eenvoudig van bouw is en uit slechts enkele grondvormen kan worden af geleid, is door latere onderzoekers bevestigd. De plant ontwikkelt boven Botanische filosofie de grond slechts één en hetzelfde or gaan: het aan een stengelknoop be vestigde blad. We zouden ook kun nen zeggen, dat het blad het ware en eigenlijke wezen van de plant is. Wanneer zij in haar prilste stadium is, als zaad in de vrucht ingesloten, is het blad al aanwezig, met de twee knopjes, waaruit stengel en wortel zullen ontstaan. Hebben haar eerste worteltjes houvast in de aarde gevon den, dan brengt de plant blad na blad voort; of het nu een tere varen of het overweldigende loofdak van een reusachtige boom is, de oervorm die hieraan ten grondslag ligt, is en blijft het eerste blad. Maar de bloemen dan, zal iemand vragen. Ook dit zijn niets dan bla deren. Veranderde bladeren welis waar, en in vorm en kleur niet meer als zodanig herkenbaar, maar toch in wezen niets anders dan bladeren. We kannen dat zien aan de wijze waarop zij zich ontwikkelen, maar vooral ook bij bloemen die als we het zo eens mogen uitdrukken niet helemaal gelukt zijn en deels uit loof-, deels uit bloembladeren bestaan. In die gevallen kunnen de overgan gen gemakkelijk worden gezien. Minder makkelijk valt het ons, te geloven, cat ook de gele meeldraden en het vruchtbeginsel tot het loof behoren. Toch is het zo! Daarover een volgende keer. Documentaire oorlog '14-18 (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De Russische Tsa renfamilie gaat uit wandelen: de grote meisjes in rijke witte toiletten, de ziekelijke achtjarige kroonprins wordt in de armen van een kamerheer gedragen. Negen Europese koningen volgen in 1910 de baar van de Britse vorst in een lange, imponerende stoet. Dat zijn filmbeelden die u nog nooit hebt gezien, waarvan men soms niet eens het bestaan wist. Maar nu zult u ze zien: op maandag 15 maart in de eerste aflevering van een BBC-documentaire over de eerste wereldoorlog. Dat wordt het begin van wat de NTS noemt „de grootste documentai- omdat zij 26 afleveringen van 25 minuten beslaat. Wij moeten echter opmerken, dat hier wat snel de ter minologie van de BBC is overgeno men: onze eigen documentaire „De Bezetting" is, zij het met wat minder afleveringen, in totale tijdsduur nog langer. Maar hoe het zij, de Nederlandse kijkers kunnen nu dan eindelijk ken nismaken met het inderdaad grootse televisiewerk van de BBC. Wij mogen wel zeggen: „eindelijk", want tal van Europese landen hebben de vertoning al achter de rug. In Engeland zelf is nu op het tweede net de hervertoning al bijna afge lopen. De serie zal juist een half jaar lopen, want zij wordt wekelijks op maandagavonden via Ned. 1 uitgezon den. Commentaar „De opvolger" Aan liet begin van de avond zag '.t er naar uit dat de televisie registratie van het door de toneel groep Ensemble in de Tilburgse schouwburg opgevoerde toneelspel „De opvolger" niet aan de verwach tingen zou voldoen. De te lange inlei ding, het te grote toneel voor duidelijk totaalbeeld en de in verklarende dia loog uitgesponnen vrij korte scènes dreigden niet boeiend genoeg in de huiskamer over te komen. Maar spoedig werd dit beter en werd de kijker onhoudbaar meege sleept in het machtige conflict tussen de kardinalen die voor een pauskeuze staan. Over de kwaliteit van het stuk zelf kunnen wij kort zijn: in ons blad verscheen eerder een recensie daar- Dank zij de KRO-televisie konden thans miljoenen mensen genieten van het aangrijpende spel van Ko van Dijk en de vele andere bekwame indivi duele bijdragen tot het imponerende geheel. Beperken wij ons tot de overbren ging door de ether, dan blijft het een moeilijke opgave om een theatervoor stelling op het kleine scherm te van gen. Men kon nu weer eens zeer goed het verschil zien tussen toneelspel en televisiespel. Niettemin hebben goede tv-regie en attent camerawerk er vopr zorgd dat zeer veel van de befaam de opvoering ook kwalitatief uitste kend tot de huiskamers doordrong, al gaat bij de close up een groot deel van het totaalbeeld verloren en komt het massale beeld minder tot recht. Een uitgesproken voordeel van televisieregistratie blijft echter dat dictie, monoloog en dialoog veel di recter en overrompelender tot de toe schouwer doordringen en dat wa: gisteravond ook het geval. Een tele visieavond, om nog lang aan terug te denken. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. Noorwegen. 2. entree adé. 3 de - grendel. 4. Ee - eis - dole. 5. rr - nop - spel. 6. Leende - eek. 7. A.M. ge - i.e. - ede. 8. Noë - et snee. 9. den - rots - nn. Vertikaal: 1. Nederland. 2. oneer emoe. 3. Ot genegen. 4. rr - rio - neer. 5. Weesp - dito. 6. eend - Se Est 7. Gad - opeens. 8. edele - eden. 9. nel - elkeen. HERINNERINGEN het Aan de herinneringen Europa tussen 1900 en 1914, ;erste aflevering (welke de NTS ons reeds liet zien) is gewijd, zullen vooral de bejaarden onder ons veel hebben. Zij zien toestanden, kleding en verkeer terug uit vervlogen dagen. Jongeren zullen zich vergapen aan dezelfde situaties en tijdsverschijnse len, die plotseling levend worden. Maar het frappante van de gehele serie ls, dat er veel beelden uit West- en Oost-Europa zullen zijn, die nog niet eerder in de publiciteit kwamen. Veel materiaal is bijeen gegaard uit particulier bezit. Het was destijds niet aan de orde van de dag om erg veel actuele gebeurtenissen te filmen: de filmkunst zowel als de bioscopen waarin deze vertoond moest worden stonden nog het begin. Bovendien de jaren van de eerste wereldoorlog verboden, gevechtshandelingen slagvelden te filmen, maar dit verbod is, zoals men trouwens wel weet, duchtig overtreden om de dingen voor het nageslacht vast te leggen. Wij behoren al tot dit nageslacht en wij zullen er nu naar kunnen kijken. REUSACHTIG WERK De BBC-televisie heeft een reusach tig werk moeten verzetten om deze documentaire voor elkaar te krijgen. Daartegen wordt zelfs het werk van dr. de Jong en zijn medewerkers aan De Bezetting in de schaduw gesteld. Immers moest men het mate riaal uit de gehele wereld bij elkaar garen en dat alleen al vergde een organisatie van jewelste. Meer dan 30 auteurs, deskundigen en journalisten in Londen en 9 des kundigen verspreid over de wereld arbeidden een half jaar aan het ontwerp voor de serie, waarvan de verdere voltooiing nog een tal van maanden vergde. Het BBC-team behandelde 50.000 brieven van oorlogsveteranen, hield met ongeveer 3000 van hen vraagge sprekken en filmde er ten slotte ongeveer 300 van in Londen, Plymouth, Bristol, Glasgow, Cardiff, Manchester, Frankrijk, Duitsland, Canada en Amerika. Opvallend was, dat iedereen wel '1 "1I 9 T het TV-lab.; België. Nederlands progr. kan. 2 ei 10.30 Volksuniv.; 15.25 n.m. Rugbywt Engeland—Frankr.; 16.55 Muz. voor jonge 17.45 School-tv. wilde medewerken, maar dat vele oud militairen moeilijk tot spreken waren te brengen over die vier oorlogsjaren: zij wilden die tijd liever vergeten. ZÓ GING HET Hoe de BBC ten slotte aan al het materiaal en aan veteranen kwam? Eigenlijk heel eenvoudig: door op roepen in Britse kranten, door de radio en voor de televisie. Iedereen die ooggetuige was geweest van ge beurtenissen in de oorlog 1914-T8 werd dringend gevraagd, zich op te geven en zo kwamen er meer dan 50.000 brieven binnen. Veel medewerking is ook onder vonden van de documentatiebureaus en oorlogsmusea in binnen- en buiten land, van geschiedschrijvers en ge schiedkundigen, van dagbladen, pers agentschappen, filmmaatschappijen, bibliotheken en particulieren. Het commentaar werd in de Engel se versie gesproken door Sir Michael Redgrave, voor Nederland deed Paul van der Lek dat Ook Frans Somers heeft een bijdrage geleverd. Zo heeft men een waardevol breed overzicht kunnen maken, dat in deze staat zorgvuldig op onbrandbaar film band wordt bewaard... alweer voor het nageslacht. 17 „Nu zullen we u nog even uit de modder sjorren, vader!" riep Josje. die eensklaps weer alle praatjes had, enthou- 'ast. „Geef me de plank maar even in, meneer Pieterson!" „Nee, dat zal ik wel doen, Jos!" lach te de aangesprokene. Hü verlegde de plank een eindje en meneer Joppers stak zijn handen uit en de eigenaar van het scheepje greep ze stevig beet en begon dan te trekken. Maar meneer Joppers was natuurlijk veel zwaarder dan Josje en bovendien zat hij nog dieper in de modder wegge zakt. Aanvankelijk haalden de pogingen meneer Pieterson dan ook niet veel uit. Maar deze liet zich niet ontmoedi gen. Hij zette zich nog eens extra schrap, trok opnieuw en ja hoor, daar stond ook vader Joppers op het droge. Maar o. wat zag hij eruit! Want Josje was niet zo erg modderig geweest, omdat die laarzen had aangehad die in de modder waren achtergebleven. Maar meneer Jop pers zat tot aan zijn middel ongeveer „Vlug, kom mee naar het schipl" riep meneer Pieterson. „Schone kleren aan trekken!" Achter elkaar liepen ze op een drafje naar de boot terug. Vader Joppers keek angstig van zijn vuile kleren naar het mooie, propere scheepje, maar mem Pieterson, die het zag, wuifde geru stellend met zijn arm en riep: boord! We gooien ,Klim paar emmers water overheen!" pO, mijn laarzen staan nog in de mod- terwijl hij aan dek kreet Josji klauterde. „Die vis ik er straks wel uit, lach te meneer Pieterson. „Eerst zal ik jou ook iets anders geven om aan te trek ken. Ik heb gelukkig nog wel een paar broeken en truien aan boord. Ze zullen jou alleen wel veel te groot zijn, Josje. Maar zo nauw zullen we nu maar niet ,Een kroon voor een kind" 39 't Scheen dat de tegenslag hen achtervolgde op deze reis. Bij Bornholm kregen ze blakte, die hen te Rönne binnenzeulen deed. Daar lagen ze dag aan dag met het fraaiste weer, maar zonder een zuchtje wind, zodat ze er niet uit konden. Ties liep dikwijls op het havenhoofd te trippetrappen, maar dat kon de wind niet wekken. Langer dan veertien dagen lagen ze in die haven. Toen er eindelijk wind kwam, waren ze in een wip in Sint Petersburg, maar de reis van Londen af had met het nieuwe schip veel langer geduurd dan ooit zo'n reis met het oude. Ties had veel haast. Hij wilde na het lossen met leeg schip naar huis; er zou geen tijd meer zijn voor inden. Doch Alberdien dacht dat het nu te laat was en dat ze het beter in Sint Peersburg konden af wachten dan dat hun onderweg iets overkomen zou. Ties was er niet mee ingenomen. Hier waren ze op hulp van Russen aangewezen en daarop was hij niet gesteld in een geval als dit; ze waren hem te ruig. Alberdien zei echter dat ze al met Geertien Bouma van de Deo Juvante, die naast hen lag, gesproken had. Die zou haar helpen. Toen legde Ties zich erbij neer, zoals hij zich altijd had neergelegd bij Alber- diens besluiten. Het ging zoals het altijd ging in Sint Pel ~Mrg. Lr kwam een verlader met tien ton van dit en een week later een andere met vijftien ton van dat. Zij hadden niet veel te doen. Ze gingen, om de tijd te korten, dikwijls buurten bij de Bouma's en die kwamen wel Dij hen. maar aan praten kwam ook een keer een eind. Sor gingen ze met z'n vieren de wal op. Alberdien was evenwel niet meer zo goed ter been Daarom gingen de mannen wel eens samen, terwijl de vrouwen elkaar aan boord gezelschap hielden. Alber dien was cr niet erg op gesteld dat Ties de stad inging. In Rusland wist je nooit of je elkaar terugzag, zei ze tegen Geertien. Dat er ook nog een andere reden was waarom ze Ties niet graag alleen de wa) zag opgaan sprak ze niet uit, ofschoon ze er wel aan dacht omdat de omstandigheden wat leken op die toen het misging. Maar Ties gedroeg zich sïnd: de schipbreuk best. In Veendam had hij zich nooit be dronken. en ook in Londen, Helsingör en Rönne had hij, als^hij de wal opging, zich nooit misdragen, En ah -n._.- jiem mee; was een orjen_ dat je de mannen niet altijd door K. NOREL met enige aarzeling. Ties en Albert pasten trouwens op In Petersburg. In de sloppen en zelfs in de nauwe straten met de grauwe huurkazernes waagden zij zich niet. Op de grote piemen en in de voorname straten, bij de paleizen van de tsaar en van de grootvorsten, liep je geen gevaar, tenminste bij daglicht niet. Bij avond waagden zij '-h niet verder dan de haven buurt. Daar kwamen Engelsen en Duitsers en vooral veel Nederlanders, nog meer dan Russen, in de bier huizen, die, evenals in Danzig en in Riga, Nederland se namen droegen. In de Kluiver of in de Boegspriet dronken zij soms een glas bier en een enkele keer een glaasje wodka, hoewel ze daarmee zeer voorzichtig waren, want het was koppig goed. Op een avond troffen Ties en Albert In de Kluiver een paar Nederlandse stuurlui, die dag binnengeko men. Een van hen, royaal nu hij voor het eerst aan wal was na een lange reis. gaf een rondje. Ties achtte zich verplicht dit ook te doen. maar daarna stond hij op. want het werd tijd, de vrouwen wachtten. De echter dat 't zo niet ging. Hij andere stuurn wilde ook tracte „Morgen maai Doch de stuui en deze bracht Toen kon Ties i Ties uitstellen. .Dan zien 4 Albert Bouma ging telijk man Geertie vast kon houden Alberdien beaamde dat, hoewel n had de kastelein al glazen wodka. jor zijn fatsoen niet weggaan zon- het glas leeg te drinken en daarop meende Albert dat hij te kort zou schieten, als hij alleen geen rondje gaf. Dus dronken zij een vierde glas. En na deze vier glazen wodka vergaten Ties en Albert beiden dat de vrouwen wachtten. Ze zaten met z'n vieren recht genoeglijk bij elkaar en namen er nog eentje De drank maakte hen opgewekt en spraakzaam, zelfs zanglustig. Toen een van de stuurlui een liedi<* '--en ging, vielen de anderen in en met z'n vieren zongen ze: Wij leven vrij, wij leven blij.... Ties, die anders nooit zong, omdat hij niet van drukte hield, galmde nu boven alles uit Een stel Russen aan een ander tafeltje nam aanstoot aan het zingen. Wellicht ging 't vals; in elk geval was 't onwelluidend en leek het niet op 't goede zingen van de Russen. Ze schreeuwden naar de Hollanders dat ze moesten zwijgen. Die galmden echter door. Een Rus kwam op hen af. „Als 't nou maar uit is!" De Rus "akte Ties bij de schouder. Die gaf hem een muilpeer in 't gezicht Toen was het plotseling slaan de ruzie. Vijf, zes Russen kwamen hun makker te hulp en allen sloegen erop los. De glaasjes vlogen van de tafels en in gruizels op de tenen vloer. Een volle kruik ging op dezelfde wijze aan scherven. Een Rus, door Albert neergeslagen, lag in een plas wodka, te suf en wellicht ook te dronken om weer op te staan. Eerst ging het met de vuisten, daarna sloegen ze wodkakruiken. Albert kreeg _a- stoelpoot op zijn Engelsen, die hun partij gekozen hadden. Drie Russen lagen in katzwijm op de vloer. Een wodkakruik vloog door de ruimte. De kastelein dook achter zijn tapkast weg, maar de kruik trof de spiegel daarachter, die aan gruizels ging. 't Was een tumult. „Politie!" schreeuwde iemand achter in de zaal. De vechtpartij was in een oogwenk uit. Ties en Albert drongen naar de deur om weg te komen. Het was buiten donker. Een koele nachtwind waaide om hun verhitte koppen. Ze zagen geen politie. Maar ze zou stellig komen en ze wisten: als de Russische politie toesloeg, sloeg ze hard. Ze moesten maken dat ze wegkwamen. In de roef van de Vrouw Alberdien zaten Alberdien en Geertien, de eerste vooral zeer ongerust over het lange uitblijven van de mannen. Daar kwamen ze aanstormen, overhaast en buifen adem. Albert met bebloed gezicht, Ties met ges-beurde kleren. De uwen schrokken en nog veel erger, toen zij boor- i dat de politie hen op de hielen zat. Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11