Voor de LCKV zomert het alweer in maart... SPDRT Te kust en te keur Vlag op redes kerk „Van stoomtram tot autobus' J. J. Dreef 40 jaar bij NZH Vechten met water is een fijne sport aaa w de M. Dokter J.P.L. Hulst zaterdag 90 jaar Was gerechtelijk geneeskundige van bijzonder groot formaat Commentaar 65 NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 25 FEBRUARI 1965 Donderdag Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J A. Sm ink Café De Grot (hoek N. Beestenmarkt, ingang Oude Singel 2), 8 u.: jaarverg. Door Eendracht Verbonden. Aula Asserstraat, 8 u.: afd. Centrum Christenvrouwenbond, jaarvergadering. Gerecht 10. 8 uur: Natuurhist. Vereni ging, T. Tieleman over reis naar Grie kenland. Den Burcht, 9.30 u.: jaarvergadering Vita Nova. Lakenhal, 8 u.: opening tentoonstel ling uit het kunstbezit van de leden der Ver. van Belangstellenden door P. Herfst. Gehoorzaal. 2.30 en 8 uur: Gronheid- modeshow Leidse-Hout-ulo, Ant. Duyklaan, 8 uur: opening geschiedenistentoonstelling, uit gaande van leerlingenvereniging „El- Hoofddorp: gemeentehuis, 3 uur: af scheid burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagse Comedie met „Galante Listen'" Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: belcan to-concert Vrüdag Zaal Hoogl Kerkgracht 28 (Lutih. kerk) uur: Leid. Smalfilmliga, vertoning van clubfilm over Leidse zaterdagmarkt, te- re films van J. de l'Ecluse en Herman Kleibrink. Hoge Rijndijk 49 Zoeterwoude. 8 uur: en O.-cursus pottenbakken (o.l.v. G. Zaalberg). Gehoorzaal. 2.30 u.: Margriet-show Den Burcht. 8 uur: feestavond afd. Leiden Ned. Politiebond. Wijkcentrum Koningskerk, 8 uur: jaar vergadering Herv. jeugdvereniging op G. G. Calvijn, spreker ds. L. Kievit. Leiderdorp: Dorpshuis, 8 uur: uitvoe ring Harmoniekapel. Oegstgeest: Toneelzaal van Endegeest, u.: K. en O.. Henk van Ulsen speelt zingt. Den Haag: Diligentia, 8 uur: cabaret Fons Jansen. Zaterdag Gehoorzaal, 9.30 uur: uitreiking van iandelen Wernink Leiden aan vroegere jubilarissen. >oof Oude Vest 13, 8 uur: C. J. V. De Valk, „Voor de vuist weg". Breestraat 19. 8 uur: Geref. Jeugdver- haf band .toneelavond. Hooglandse Kerkgracht 44, 8 uur: Herv. jongerensociëteit, „Dag der fotografie" Terrein Van der Valk Boumanweg Leiderdorp, tegenover benzinestation, 2 uur: oprichting Alg. Leidse Studenten- roeiver. „Asopos". Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum Df met Taloelah. Hoofddorp: aula lag. technische school, 2—3 en 35 uur: afscheid burg. G. C. van der Willigen van gemeentepersoneel en burgerij. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Na de zondeval". Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Haag- Studentencabaret. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest. met pianist. Welke apotheek? Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136, apotheek Van Breest Smallenburg, Leiderdorp en apotheek Voorschoten. Oegstgeester apotheek. Zondag 21 febr. gesloten van 8—24 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De dan seres van de duivel (18 jaar). Lldo (2.30, 7 en 9.15 uur): Meisjes zon der remmen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Winnetou. bet grote opperhoofd (14 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Dc tijger lust ze rauw (18 jaar). Studio (230, 7 en 9.15 uur): De nacht van de leguaan (18 jaar). Trianon <2 en 7.30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellenden van 25 febr. tot 29 maart. De Lakenhal: schilderijen, tekeningen en grafiek van Fer Hakkaart (van 30 januari tot 1 maart). Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7- gouaches en schilderijen van Adrian Stahlecker en plasLeken van Armand van der Helm (van 20 febr. tot en met 11 maart, dag. van i0- 17 uur, bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). Promoties in Leiden LEIDEN De heer R O de Jongh, geboren en thans wonende te 's-Gravenhage, promo veerde tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld „Fotosolvolysc - - prof, dr. E Ha\ nitrophenolcn" Prom i strafrecht (aanteker erkzaamheden i 1870 belast met mstellii wetboek trafrecht art. 1-91)". Promotor u prof. mr J M van Bemmelcn. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN 24 februari Aan de rijksunlv. siteit is geslaagd voor het doet. ex. Westei ologie: Ph H M i (Den LEIDEN Vanmorgen hebben de bouwers de vlag gezet op de toren van de in aanbouw zijnde Vredeskerk aan de Burggravenlaan. Het hoogste punt in deze kerkbouw is dus bereikt. De vraag rijst onwillekeurig wan neer de kerk in gebruik zal worden genomen. Nu. daarop kon men ons geen exact antwoord geven. De uit voerder, die geen inlichtingen mocht geven, verwees ons naar de kerkvoog dij en deze verklaarde ons bij monde van de heer Pelinck: „Het is niet te zeggen wanneer dat zal zijn. Er kun nen tegenslagen komen, het kan ook meevallen. Natuurlenk is er een streef datum maar wij weten niet of daar aan kan worden vastgehouden En om nu te voorkomen dat verwachtingen worden gewekt die toch niet kunnen worden vervuld, zeg ik liever niets". Enkele maanden geleden berichtten wij reeds dat de kerk in ieder geval niet rond Pasen in gebruik kan worden genomen, wat aanvankelijk de bedoe ling was. De bouwer verklaarde toen dat het wel september zou worden. Zonder ongewenste verwachtingen te wekken kan men dus zeggen: aan het eind van het derde of vierde kwartaal van dit jaar. Foto N. van der Horst. Wij kgemeente Molenwijk LEIDEN. De bijeenkomst van de hervormde wijkgemeente Molenwijk, die morgenavond om acht uur in de Mare- kerk zou worden gehouden kan wegens verhindering van ds. Toornvliet te Bloe- mendaal niet doorgaan. Achttien kampen - 700 plaatsen LEIDEN. Dit jaar organiseert de Leidse Chr. Kamoeervereniging voor de 44e maal jeugdkampen. In de loop der tijden is er in de LCKV wel liet een en ander veranderd. Ging men vroeger achter de handkar lopend naar de zomerkampen, tegenwoordig worden de deelnemers er (sinds vele jaren) per luxe touringcar heenge bracht. Ook het aantal kampen is belang rijk uitgebreid. Dit jaar zijn er 18 in binnen- en buitenlandHet aantal kampeerders, dat ditmaal kan worden opgenomen, bedraagt 700. Dat aantal zou groter kunnen zijn, maar gebrek aan leiding en kampplaatsen legt be perkingen op. Bij de aanmelding geldt dus: wie het eerst komt. wie het eerst maalt. De jeugd van 9 tot 16 jaar kan kie zen uit dertien kampen op vier terrei nen in Nederland. Ze kunnen er te recht (een week lang) voor een prijs van f 36 af. De ouderen kunnen dit jaar kiezer uit Niederlauken in het Taunusge- bergte in West-Duitsland of Schröc- ken in Oostenrijk,- Maar ook op vader landse bodem kunnen zij terecht (van 55 af). Van het idyllische plaatsje Schröc- ken in het Bregenzerwald, aan de voet van de beroemde Braunarlspitze (2651 m). hebben we bijgaand plaatje gevonden. Inlichtingen omtrent deelneming aan deze kampen kunnen bij het. cretariaat (Jan van Goyenkade Leiden, tel. 0171023646) worden verkregen. LEIDEN Van stoomtram 1925) tot autobus ('65)", zou men kunnen zeggen over de veertig jaar die de heer Johannes Jacobus Dreef (58) vandaag heeft afgesloten bij de N.Z.H. De op Kastanjekade 18 wo nende Leidenaar kwam 40 jaar ge leden in Hillegom by de NZH. Als poetser. Wethouder ir. J. J. G. van Hoek, die hem vanmorgen de bron eremedaille in de Orde var Oranje Nassau opspeldde ter gele genheid van dit jubileum, zei ervan „Wat u daar ook mag hebben ge poetst, in ieder geval niet de plaat". e uitreiking had vanmorgen plaats de koffiekamer van het stadhuis. Daarbij was een delegatie busbedrijf aanwezig, terwijl de vrouw en kinderen van de heer Dreef blijde getuigen waren Goede bekende Voor hoeveel tram- en busreizigers zal de heer Dreef een goede bekende zijn? Na de veelomvattende functie van poetser, werd hij vier aar later overgeplaatst naar de re Rijnsburg als hulpwerkman. Daarna heeft hij op vele tramlijnen dienst gedaan als conducteur (machinist of wagenvoerder kon niet, wegens een lichte afwijking van het linkeroog). Later ging hij over op de bus. Mo menteel is hij afrekenaar bij de hal tekantoren, in welke functie hij tot voor kort in Katwijk werkzaam was en nu im Den Haag. Huldigingen De N.Z.H.-man-in-hart-en-nieren is later op de ochtend in zijn huis aan de Kastanjekade gehuldigd door directie en personeel. Behalve direc teur N. Hortensius was aanwezig de chef-vervoersdienst F. van Rand wijk, die de directionele enveloppe met inhoud overhandigde. Rayon chef C. Jongejan „een bloemetje voor mevrouw Dreef" en perso neelschef A. Hollinga waren ook op die bijeenkomst. Vanmiddag is een deputatie van het jubileumfonds aan de Kastanjekade verschenen. Daarna hebben vele col lega's en vrienden de weg naar de woning van de jubilaris gevonden om hem met jubileum en onder scheiding geluk te wensen. Filatelisten Leiden LEIDEN. De Leidse Vereniging v Postzegelverzamelaars heeft gisteravond het Logegebouw aan het Steenschuur baar 25ste algemene jaarvergadering ge houden. De belangstelling der leden was matig, aan welk feit de TV-uitzen- ding van de voetbalwedstrijd DWSV niet vreemd zal zijn geweest. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer M. Minnema, bleek dat het ledental is toegenomen van 337 tot 372. De rondzenddienst had een omze' v: 1170 boekjes ter waarde van f54 000 verrichtte 358 rondzend ingen, die een t tale waarde van f 180.000 vertegenwoor digden. Dc jeugdafdeling telt 33 leden. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. Daar de heer Minnema te kennen had gegeven het Kalmer aan te willen gaan doen, werd ln zijn plaats de heer H. Gaykema als se cretaris gekozen. De heer Minnema zal als commissaris deel van het bestuur blij ven uitmaken. Voorts werd ter uitbrei ding van het bestuur de heer J. W Segaar als commissaris gekozen en be sloten, dat de heer W F Briel (2e pen ningmeester) tot aan het herstel van d< heer Tazelaar als penningmeester zal fun geren Kostersechtpaar voor Lhr. Geref. kerk Lisse LISSE In ae vacature, ontstaan door het vertrek van het echtpaar W. Schipper-Hooglugt naar Haarlem heeft de kerkeraad van de Chr. Geref. Kerk het echtpaar M. Biesma-Uittenbogaard voor de kosterij benoemd. Het echtpaar heeft de woning Stationsweg 156a be trokken. Demping Spoorliaven Binnenkort zal het mogelijk zijn het gedeelte van de voormalige spoorhaven, gelegen onmiddelijk ten oosten (tot aan het omleidingskanaal) en ten westen van de Prins Bernhardlaan te dempen. De aanleg van een leiding naar de Rijn haven voor de afvoer van de rioolwater- zuiverings installatie vordert immers ge staag en deze leiding zal naar verwach ting op korte termijn in gebruik kunnen worden gesteld. Het gevolg hiervan is dat er geen enkele reden meer is het onder havige overgebleven gedeelte van de voormalige spoorhaven te handhaven. De kosten van het werk zullen naar raming f 120.000,bedragen. H. J. Doeleman: (Van onze sportredactie) LEIDEN Vroeger zei men tegen de sportbeoefenaren: ,JJaar ligt een stuk weiland. Zet er maar een paar doelpalen op dan kun je spe len. Die wei was volgens de toen heersende meningen ongeschikt als bouwgrond. Zij werd dan afgedankt en dan kon de sport erover be schikken". Dat zei de heer H. J. Doeleman (37), technisch ambtenaar bij de Leidse Sportstichting. Hij deed vervolgens uit de doeken, dat de rollen thans zijn omgedraaid. Het aanbrengen van een funde ring voor huizenbouw is in de arme grond goedkoper dan de aanleg van een aan alle eisen voldoend sportcomplex. Landelijk, provinciaal en ook plaatse lijk zijn tal van cultuurtechnische diensten dagelijks bezig met de pro blemen van sportcomplexen. Uit het gesprek met de heer Doeleman is wel duidelijk naar voren gekomen, dat het niet aangaat zo maar te zeggen: „Kan daar of daar nu niet even een sport veld worden aangelegd". In iedere provincie zijn streken aan gegeven als groenstroken. Over een nadere precisering daarvan wordt een gesprek gehouden met diensten van de betrokken gemeenten, waarbij de Pro vinciale Planologische dienst de pro vinciale wensen en eisen op tafel legt. Er ontstaat een zogenaamd praatplan, waarin de wensen voor speelterreinen, vijvers, plantsoenen en terreinen voor actieve en passieve recreatie worden uitgebalanceerd Drainage Die diensten werken ln nauw over leg met de ambtenaren van de cultuur technische diensten. Want er zijn tal van problemen. Een ervan is veelal de drainage. Als men over drainage begint, gaat de heer Doeleman schuife len op zijn stoel. Het is een van zijn stokpaardjes. Een materie vol proble men. En problemen irriteren hem ge weldig. Hij wil voor alles zien een oplossing te vinden. Dat valt niet mee. Touwtrekken De beste gronden in die groenstro ken worden gereserveerd voor sport accommodaties, waarbij nog rekening moet worden gehouden met het inwo nertal van de betrokken gemeenten. Overigens vertelde de heer Doeleman, dat het altijd een touwtrekken is om dat ook goede gronden moeten wórden gereserveerd voor tuinbouw en andere agrarische doeleinden. Wat er echter overblijft is voor de sport. Voor het tot een praatplan komt, zijn er al jaren van voorbereidende besprekingen en onderhandelingen voorbijgegaan. Als het praatplan is doorgenomen, duurt het in de regel nog ongeveer vier maanden voor een gemeentelijke dienst zo men er de tijd voor kan nemen het plan voor de aanleg van een sportcomplex be- steksgereed heeft. In de regel wordt dat gedaan door diensten van ge meentewerken, de Kon. Ned. Heide Maatschappij of de Grontmij. Dat hangt af van de grootte van de ge want grond en water zijn verschrik kelijk wisselvallig. Zo vertelde hij, dat het water in zones wordt verdeeld: de bovenste vijf centimeter van de grond bevat pre nataal water, daaronder volgt een laag van tien centimeter en daaronder een nieuwe grotere laag. Voor al die lagen zijn afzonderlijke doorvloeiingsfac- toren samen te stellen. Deze af- vloeiingscijfers variëren met de grond- De heer Doeleman onthulde, dat men in de laatste tien jaar een stormachtige ontwikkeling heeft doorgemaakt ten aanzien van de drainage. Tien jaar ge leden, zei hij, vond men bijvoorbeeld voor het Lugdunum-complex in Lei den een drainage niet nodig. De in zichten veranderden, dank zij de ideeën van de chef van de cultuur technische dienst van de K.N.VJ3., de heer Bremerkamp. Het gevolg: het Lugdunum-complex en dat is wel gebleken moest worden voorzien van een drainage. „Maar op tien vierkante meter van het speelveld boorden we zeven verschil lende grondsoorten aan. En daar ga Groot verschil De cultuur-technische diensten van de gemeenten zijn niet alwetend op het gebied van iedere sport. Ze kunnen echter terugvallen op de sportbonden. Een ijsbaan is heel wat anders dan een sintelbaan voor atletiek en tussen de aanleg van voetbalvelden en korf- balvelden zit ook een groot verschil. Een van de moeilijkste punten vooral ten aanzien van de korfbal- velden is welke grassoort men moet nemen. En ook daar speelt de drainage een grote rol, vooral rond om de korf. De heer Doeleman vecht momenteel heel hard met dat probleem. Hij wil stukjes veld rond om de korven, die zelfs bij de zwaar ste regenbui meteen droog zijn en waarop het gras behoorlijk blijft Momenteel doktert hy wat betreft de grassoort aan een mengsel van Deense en Noorse grassen. „U moet niet vergeten dat rond de korven ge durende het grootste deel van een wedstrijd zestien spelers en speelsters draven. Bü een voetbalwedstrUd zwerven er 22 over een veel groter veld verspreid". Vechten Men blijft proeven nemen. De heer Doeleman neemt ze met de praktijk opgedaan in zijn geboorteplaats Eist in de Betuwe en de theorie in de hand. Maar vaak blijkt de gok verkeerd te zijn geweest en dan vallen alle theorieën van de knapste koppen weg. „En daar sta je dan weer", zegt hij. Hij kan urenlang doorpraten over de problemen van de drainage, die moet overeenkomen met de bebou wingsmogelijkheden, de reglementen van een polder, de waterstand in de polder en de behoefte van de ver enigingen. Hij blijft ook vechten met het water. Dat is zijn sport, als man uit het waterige polderland. (Van een onzer redacteuren) SOESTDIJK In de verpleegin richting Nieuw Mariënburg viert oud-Leidenaar dokter J. P. L. Hulst, dc markante oud-gerechtelijk ge neeskundige, zaterdag zijn negentig ste verjaardag. Hij verheugt zich nog en redelijk goede gezondheid zijn verjaardag zal zaterdag onge twijfeld de nodige interne drukte geven in Nieuw Mariënburg, waar ook zijn enige zoon. die internist is te Baarn, met zijn vrouw de verjaar- ig van dokter Hulst zal meevieren. Pas op zijn 82ste jaar legde hij zijn erk als gerechtelijk geneeskundige neer. Vele keren was de naam deze medicus met zijn sierlijke baard en patriarchale kop nauw verbonden geruchtmakende rechtzaken. Aar- Natuurzuivere frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking Regisseurs hebben bet ook moeilijk LEIDEN. Bedoeld als dievenkomedie bleek de gisteravond als K. en G.-film van de maand in Camera gedraaide rol prent ..Dieven hebben het ook moeiiyk" lang niet het niveau te halen van de ver. maarde films in dit genre. De Italiaanse regisseur Mario Monicelli heefi het heel leuk en goed bedoeld, maar de opgewonden, al te spraakzame schur ken die zijn verhaal bevolken, overdrij ven alles zo, dat een klucht ontstaat, die zeker voor wat nuchter ingestelde men sen soms bepaald onverteerbaar wordt De enkele echt grappige scènes konden de film niet redden, Ja, regisseurs heb ben het blijkbaar ook wel eens moeilijk. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Jacob, z v: J van Muijden en N van Tol; Johannes, z v: J Greeven en A G Vet; Hendrik. J. z v: H J Redel en W E de Jong: Hendrik, z v: H Jungerius en B de Mooij; Peter, z v: K Wittekoek en A v Leeuwen: Pauline, d v: G Spoel en M T Haanappel; Edwin, z v: J A Noordervliet en A D L Verdegem; Elisabeth Th W. d v: B Stravers en G van der Poel: Mattheus K, z v: J W Bartlema en C L A van Seume- ren: Petrus J M, z v: P J Sassen en E Pieterse; Elisabeth J, d v: W de Vroom enJ Kloosterman: Sylvia d v: G Wagemaker en A Zirkzee: Iris d v: M de Vos en J H Fruining. Overleden: T Kooloos, 65 jaar, man; F Koel, 44 jaar man; N Kuipers. 75 jaar, w%d van L Jongeneel; G v Delden, 63 jaar, man. dige bijzonderheid over die baard: sinds 1897, toen hij de nodige indruk wilde maken bij zijn artsexamen, heeft dokter Hulst zich niet meer geschoren. Dokter Jean Pierre Louis Hulst werd in Alkmaar geboren. Hij bezocht de h.b-s. te Zutphen en studeerde me dicijnen te Leiden. Aanvankelijk ging hij de kant van de psychiatrie op, waarna hij zich in Wenen ging toeleg gen op de gerechtelijke geneeskunde. Van 1903 tot 1920 was hij patholoog anatoom bij de toenmalige Boerhaa- veklineik van 1928 tot 1940 do ceerde hij criminalistiek aan de uni versiteit te Leiden. Leidekker „viel" dood Dokter Hulst was duizenden keren als deskundige betrokken bij een ge rechtelijk onderzoek. Vele malen wer den verdachten door zijn onderzoe kingen vrijgesproken. Anderzijds wer den ontkennende verdachten mede als gevolg van dokter Hulst veroor deeld. Een voorbeeld: in de twintager jaren stortte van de Amsterdamse Majellatoren een leidekker naar be- Afscheid M. van Hilten LEIDEN De heer M. van Hilten, brigadier-rechercheur van politie, neemt morgen afscheid van de politiedienst. Van 3 uur tot half 5 is er gelegenheid afscheid van hem te nemen Sinds 1931 heeft hy bij de Leidse politie gewerkt. „Kraaiennest" weldra open LEIDEN Zaterdag 13 maart wordt het clubhuis „Het kraaiennest" van de stichting „Nederlands Hervormde jeugdzorg te Leiden" in het voormali ge gebouw Prediker. Janvossensteeg 17, officieel geopend. neden. Hij was dood. De verzekering betaalde een hoog bedrag uit aan zijn baas, die op het leven van zijn knecht een bijzonder hoge verzekering had gesloten. Niemand dacht aan misdrijf. De leidekker werd begraven en zyn baas kreeg de verzekeringspenningen. Een jaar later stortte weer een lei dekker, van dezelfde patroon, naar beneden. Er rees argwaan. Het li chaam van het eerste slachtoffer werd opgegraven en dokter Hulst consta teerde. dat de schedel op drie plaat sen was ingeslagen, terwijl het li chaam verder geen kwetsuren ver toonde. Hoewel de aannemer tot rijn dood bleef ontkennen, werd hij tot levenslang veroordeeld; hij overleed in de gevangenis te Leeuwarden. Om tenslotte nog even op dokter Hulst zelf terug te komen: hij is offi cier in de orde van Oranje-Nassau en ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Warenmarkt "DOND de Leidse warenmarkt heerst nogal spraakverwarring. De plaatselijke overheid en de Ka mer van Koophandel bijv. zijn van oordeel dat de verplaatsing van de zaterdagmarkt naar de Hooglandse Kerkgracht, misschien op enkele uit zonderingen na, een gunstig resultaat heeft opgeleverd. De marktkooplie den daarentegen klagen als nooit te voren. De plaats van de markt deugt niet, de inrichting en opstelling laten ook te wensen over en verbeteringen blijven uit. Wie de marktmensen hierover hoort praten, houdt maar één indruk over: de Leidse markt gaat er op deze manier aan. De kooplieden willen dan ook dolgraag naar de garenmarkt. als daar vol doende ruimte zal zijn gekomen- Wij zouden wel eens willen weten wie er gelijk heeft. Verdoezelt het gemeentebestuur de werkelijkheid, om het besluit van de raad tot ver plaatsing van de markt naar de Kerkgracht te kunnen blijven recht vaardigen. of maken de kooplieden zich schuldig aai. schromelijke over. drijving ten einde uiteindelijk toch op de Garenmarkt te komen? De verstandhouding tussen gemeentebe stuur en kooplieden is op het ogen blik slecht. Geen wonder als de me ningen zo ver uiteenlopen. Daaraan moet toch wat zijn te doen. In een openhartig gesprek, zonder emoties, zullen de werkelijke kaar ten van beide kanten op tafel moe ten komen. Wat zijn de juiste markt- resultaten en ziet het gemeentebe stuur nog mogelijkheden voor ver beteringen en desnoods verplaat sing? De Leidse markt is een belang van de eerste orde!

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3