VLEET Van den Berg laat winst glippen tegen Bobotsov VISSERMNIEUWS BIJ DE Gewetensnood jeugd in beeld in „Vraag 7 KoPluKo te Katwijk gaat weer expositie houden G.S adviseren Leiderdorp tot verbreding Achthovenerweg TV. concurrent van O.V. NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 FEBRUARI 1965 IJMUIDEN Uit de Noord worden thans alleen maar juichkreten ver nomen. De vissery is over de hele linie meer dan best doch wel erg af wisselend. Sommige schepen vangen niets anders dan koolvis, andere vaartuigen halen bijna uitsluitend haring of makreel op. Doch dat mocht hem voor de vissers de pet niet drukken. Zij waren meer dan tevreden. Ondertussen moet men voor de komende dagen op een grote aanvoer reke nen. Vele schepen konden zich in een paar dagen helemaal vol vissen en komen nu met grote spoed op de aanvoerhavens aan. Deze prettige geluiden kreeg men niet van de schippers van de loggers en kotters tussen 53 en 54 NB te horen. Zij moesten zich nog steeds met zeer schare tongvangsten vergenoe gen. Hoewel de schol zich nog goed liet vangen, was er toch een lichte achteruitgang ten opzichte van de vorige week te bespeuren. Onder de Nederlandse kust was het, wat de tongvisserij betreft, eveneens huilen met de pet op. Verleden week werd dit meer dan goed gemaakt door de grote hoeveelheden kabeljauw die men wist te verschalken doch dat was er tot heden niet bij. Vandaag aan de markt. In IJmuiden lagen vandaag onder meer aan de markt de KW 54 Dirkje met 140 kisten en 1200 stuks stijve kabeljauw, de VL 121 Willem met 1640 kisten (meest koolvis). de KW 85 Rijnmond 4 met 1400 kisten (meest haring), de KW 171 Jan Maria met 1700 kisten (meest haring), de VL 115 Elisabeth met 1150 kisten (meest kool vis) en de KW 153 Francina met 1155 kisten (meest koolvis). Voor de don derdagmarkt waren al bekend de KW 39 Wilhelmina Johanna met 1750 kis ten en de KW 41 Elisabeth Christina met 2000 kisten. Wat er was. Vandaag zorgden 55 vaartuigen in IJmuiden voor een aanvoer van 8827 kisten vis, waarvan 500 kisten schel vis, 250 kisten wijting. 860 kisten gul en kabeljauw, 760 kisten koolvis. 160 kisten kleine gul. 1400 kisten haring, 990 kisten makreel. 2420 kisten schol. 65 kisten roodbaars. 55 kisten tarbot. 10 kisten rog, 7 kisten heilbot. 380 kis ten diversen. 3950 stuks stijve kabel jauw en 15.000 kilo tong. In de rondvissector vertoonden de prijzen een dalende lijn. Dat was bij Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 10.44 en 23.28 uur: laag water 5.49 en 18.39 uur. KATWIJK AAN ZEE Benoeming ambtsdrager wijkgemeente „Overduin". In de vacature de heer H. Schaap is tot ouderling benoemd de heer H. J. van KATWIJK AAN ZEE De extra collecte voor de kerkvoogdij in de Her vormde kerken heeft opgebracht f. 1391. KATWIJK AAN ZEE Vandaag om kwart voor acht houden de jongensclub „Jonathan" en de meisjesvereniging „Hanna" een ouderavond in de zaal bij de Oude Kerk. KATWIJK AAN ZEE Morgenavond om acht uur spreekt voor de mannen- vereniging „Calvijn" in de Kapel ds. C. van den Bergh, hervormd predikant te Oud-Beijerland. de koolvis door de te verwachten grote aanvoer duidelijk te merken. Ook de andere soorten moesten veel terrein prijsgeven. Ook de schol en de tong waren goedkoper: laatstgenoemde soort zelfs aanzienlijk. Dat scheelde gauw een gulden met een paar dagen geleden. De haring bracht nog een aanvaardbare prijs op doch de makreel balanceerde voortdurend dicht in de buurt van het minimum. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 60 kisten schelvis. 200 kisten wijting. 500 kisten gul en kabeljauw. 80 kisten koolvis. 800 kisten haring, 2400 kisten makreel. 350 kisten schol. 3000 kilo tong en tarbot en 3000 kisten koolvis. F.A.O. Op het laatst gehouden congres de F.A.O.de voedsel en landbouw organisatie van de Verenigde Naties, zijn verscheidene visserijproblemen aan de orde gesteld. Verscheidene af gevaardigden waren van mening, dat in vele landen de bouw van een deme vloot wordt gesubsidieerd der dat vaststaat of op grond van de beschikbare visrijkdommen dit verantwoord is. Het onderzoek van de biologen neemt dikwijls te veel tijd in beslag en streeft ook naar een te grote perfectie. Men moet dit werk eenvoudiger en sneller opzetten zodat men voor hetzelfde geld beter resul taten kan bereiken. Het overbevis- singsprobleem dient zeer spoedig op internationaal niveau behandeld te worden. Men kan niet over juiste dernemingsbeslissingen praten zolang men niet weet hoeveel vis zich in bevindt. Filmavond te KATWIJK KATWIJK Gisteravond draaide de Commissie voor culturele ontwik keling en ontspanning van het gereformeerd jeugdwerk in de zaal van de Triumfatorkerk de Cefa-film „Vraag 7", die de gewetensnood in Oost- Duitsland tot thema heeft. Eerder heeft onze kerknieuwsredactie het film verhaal en de geestelijke achtergronden van het conflict uitvoerig beschre ven. De geïnteresseerde lezer zal dus weten dat de door Stuart Rosenberg geregisseerde film verhaalt van communistische methoden die erop gericht zijn de bevolking aan de partij-leiband te kluisteren. Noteboojn-toernooi in NOORDWIJK (Van onze Leidse schaakmedewerker) NOORDWIJK AAN ZEE „Carel, je staat gewonnen", zo riepen en kele „Kiebitzers", onder wie perschef Withuis, tot Van den Berg, toen deze een kwartier na het afbreken van zijn partij tegen Bobotsov langs de pers ruimte in het Noordwijkse Palace liep. Van den Berg, die juist even opper vlakkig met Donner zijn hangstelling geanalyseerd had, was verbaasd dit te horen. Donner en Van den Berg hadden een variant over het hoofd ge zien, die vrij simpel tot de overwinning scheen te leiden. „Heb je Dh7: afgegeven' begerig gevraagd. „Nee, maar wel een die tot dezelfde stelling terugvoert', Carel, die met Donner kennis nam 1 de door de schaakjournalisten gevonden winstvoortzetting. In vreugdevolle opgewondenheid spoed, de Van den Berg zich naar zijn avond maaltijd. in het vooruitzicht van een zeer belangrijk winstpunt. Stond hij immers niet in zijn eentje op de tweede plaats achter Botwinnik? Toen hij 's avonds om half negen echter zijn partij moest uitspelen, gebeurden dingen waarmee niemand rekening had gehouden, want de L.S.G.-er miste de sterkste voortzetting, gaf de winst uit handen en een enigszins teleurstellende remise was het resultaat. Tijdnood geraffineerde wijze worden vooral jongeren in een hachelijke si tuatie gedreven Spreekbeurt te Katwijk KATWIJK AAN ZEE Ds C- v Bergh van Oud-Beijerland spreekt donderdagavond om 8 uip: in de kapel de Voorstraat voor de Hervonnd- Gereformeerde mannenvereniging .Calvijn". Leerlin genavonden muziekschool NOORDWIJKERHOUT De leerlin genavonden van muz.-school Van Munster zijn niet zo aantrekkelijk als die vorige jaren. Ditmaal geen reis r verre landen om allerlei groepjes exotische kostums te kunnen laten op treden, maar een vrij rommelige dwaal tocht door de bollenstreek met veel zou teloos gepraat, dat de aandacht van de muzikale prestaties afleidt. Deze presta ties waren overigens erg uiteenlopend, hetgeen voor een leerlingenavond met rijp en groep niet te vermijden is. Toch blijken er steeds weer groepjes er kelingen te zijn, die een behoorlijk ni veau weten te bereiken. BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. in zaal HAASNOOT, Dwarsstraat 2 WOENSDAGVOND, 24 februari a.s. van 7-9.30 uur n.m DONDERDAGMIDDAG en -AVOND, 25 februari a.s. van 2-4.30 uur n.m. en van 7-9.30 uur n.m. Laatste gelegenheid tot doorlichten KATWIJK AAN ZEE Op de in Riche gehouden ledenvergadering van de Katwijkse konijnen- en pluimveefokkersvereniging KoPluKo waren tevreden klanken .te beluisteren. Voorzitter G. J. H. V. Bosch vond, dat de onlangs gehouden tentoonstelling uitstekend is geslaagd. De secretaris penningmeester van de expositie, de heer D. van Duijn, ging hier nader op in. Hij zei dat het prettig was, dat zo fijn kon worden samengewerkt met de p.v. De Rijnmonders. Een dergelijke samenbundeling van krachten achtte de heer Van Duijn voor de kleindierensport van grote betekenis. Door de grote belangstelling voor de tentoonstelling ging van haar veel propaganda uit. Een show als deze is bepaald voor herhaling vatbaar. Dank werd gebracht aan de talrijke mede werkers, die voor dag en dauw met de opbouw begonnen. De secretaris penningmeester bracht een ere-saluut aan de heren G. J. H. V. Bosch, I- Schaddé van Doorn, P. Kralt, C Kromhout en Kr. Schaap. Batig saldo Er is een batig saldo overgehouden Veel waardering was er voor de ver lotingscommissie en in het bijzonder voor de heer P. van der Kwaak, die de financiële kant van de zaak behar tigden- Alles was voortreffelijk gere geld. Dankwoorden waren er ook voor de heer J. C. van Rossum, die 's nachts vele uren tussen de kooien heeft door gebracht. Besloten werd de tafelkeuring te houden op zaterdag 28 augustus a-s. Tot keurmeester werden be noemd de heren Van der Broek uit Rotterdam en Van der Klink uit Stolwijk met als reserve de heer Van der Berg uit Den Haag. Na de pauze wisselde men van ge dachten over het houden van een vol gende tentoonstelling. De datum hier voor zal nader worden vastgesteld en voor de benoeming van de keurmees ters kreeg het bestuur vrij mandaat. Vervolgens had de prijsuitreiking plaats: Grote hoenders: L. Serlie en P v. d. Steur; Krielhoenders: F. v. d. Mark, W. Handgraaf, De Mooij en Quist. Konijnen: Grote Rassen: F. van Duijvenbode, I. Rozema, J. G. van Rossum en C. de Vletter; Lotharin- gers: G. Hermans; Groot Chinchilla: P. Kralt; Wener wit: J. Hus, L. v. d. Plas; Witte van Hotöt: W. Kraaien- oord; Lucks:: D. de Bruin en A. Hase- noot; Parelfeh: H. Boesaard, Rex Ta- peks:: :C. de Mol; Klein Chinchilla: knr. 131; Tan zwart: D. Barnhoorn en P. Hommel; Hollander: Combinatie De Bruin-Hasper en L. van Duijn; Bis zwart: D. Knip; Polen: B. G. de Mol, P. v. d. Kwaak en M. de Mol en C. Zuidhoek; Kleurdwergen:: :P. v. d. Kwaak; Cavia's: P. v. d. Kwaak. Sierduiven:: P. v. d- Kwaak; Post duiven: K. Schaap, H. v. ochie, A. Boot en Th. de Kluyver. genlijst krijgen in te vullen, waarvan de antwoorden beslissend zijn voor hun verdere toekomst: via jeugdbe weging en studiemogelijkheden door de partij vooruit te worden geholpen of, als reactionair verdacht, alle kan sen op een carrière te vernietigen. Acht mnd. geëist tegen Noordwijker ROTTERDAM Het zal niet vaak voorkomen, dat twee lieden „optrek kend als gezworen kameraden van en naar de Nederlandse rechtbanken", zoals mr. A. R. Jolles, president van d€ rechtbank, constateerde aan het in breken gingen onder toezicht van do Rotterdamse recherche. Toch was een dergelijke inbraak reder tot een eis van acht maanden met aftrek van voor arrest tegen dc antcnnczetter P. B. uit Noordwijk, 23 jaar oud, en van zes maanden eveneens met aftrek tegen V. J. M. uit Rotterdam, 22 jaar oud. Op de lijnbaan trachtten zij op 9 ja- ïuari de deur van een banketbakkers zaak te forceren, die deur gaf niet dat was maar gelukkig. Want daarachter zaten vier rechercheurs! Er werd juist in die tijd nog gestolen de Lijnbaan en de politie is daar dus gaan posten. Toen de beide brier.den naar de win- 2l van Bastet aan de overkant liepen n daar een vitrine te forceren, wa in zij verzekerd van vier zeer geïnte resseerde tcuschouwers Ook een voor bijganger bleek geïnteresseerd: die waarschuwde het hoofdbureau. „Kruipauto" gaf geen voorrang in Lisse LISSE De heer H. C. J. uit Nieuw Vennep wilde met zijn „kruipauto" (20 km) van de Veldhorststraat linksaf slaan, richting Hillegom. Bovendien gaf hij geen voorrang aan een uit de rich ting Hillegom komende auto, bestuurd door W. K. uit Beverwijk. Bij de botsing alleen materiële schade. Plaats voor derde Geref. predikant in Sassenheim SASSENHEIM In verband met het sterk groeiende ledental, dat thans ruim 2300 zielen bedraagt, is de Geref. kerkeraad overgegaan tot de stichting een derde predikantsplaats. Mei de voorbereidende werkzaamheden is begin gemaakt. Aan de Emmalaan werd een woning aangekocht, die zal dienst doen als pastorie. Vóór het afbreken waren de toeschou- •ers weer eens getuige geweest van een ïnuwslopende tijdnood van de ex-Lei- denaar. Het begon met een soort Morra- gambiet daar had het tenminste iets weg van het Siciliaans. Van den Berg bereikte een gunstige stelling met en vrijpion die zich diep in de zwarte •este boorde. Het tijdnoodduiveltje dreig de echter een spaak in het wiel te steken, ant de machtige e6-vrijpion werd sma kelijk door de Bulgaar verorberd. Min of meer wanhopig begon Carel voor wiens kansen niemand meer een cent gaf toen een tamelijk steriel uitziende koningsaanval via een opmars van de h-pion. Bobotsov echter begin de fout eveneens vlug te gaan spelen, hoewel niet hij zelf. doch zijn tegenstander in tijd nood was. Deze kreeg stellingsover- wicht en bü het afbreken bleek dat de naar h6 opgemarcheerde pion pro motiekansen had, die nauwelijks waren te keren, 's Avonds liep de partij echter af met bovenvermeld Zeer veel belangstelling had ook de partij BotwinnikKort. Want de Leide- naar presteerde het namelijk gedurende lange tijd het nitiatief te nemen. De witte koning stond nogal op de tocht, omdat Botwinnik niet mocht rocheren. Het is echter goed mogelijk, dat de stel ling van Kort enigszins werd overschat In ieder geval heeft de Leidenaar er gens we weten niet precies waar de sterkste voortzetting gemist Botwinnik ruilde een toren af en begon toen doodgemoedereerd met zijn koning van el naar al te wandelen. Toen het zóver was gekomen, kon de Rus pas aan enig tegenoffensief gaan denken, Kort raakte enigszins in tijdnood, en kwam direct in het nadeel en Botwinnik keek verbaasd op toen de Leidenaar, die middels een pion verloren had bij het afbreken, remise aanbood. In de avonduren werden alle remise illusies van Kort op wrede wijze stoord Het is echter tóch duidelijk, dat de L.S.G.-kampioen enigszins c plankenkoorts is heen gekomen. Zijn spelpeil vertoont in de drie gespeelde partijen een duidelijk stijgende lijn. Hij valt dan ook zeer te prijzen voor de wijze waarop hij de formidabele Rus partij heeft gegeven. Arme Larsen Arme, arme Larsen! De talentvolle Deen heeft zijn tweede nul te pakken, en wat niemand had verwacht, tegen de Rus Flohr, de meest vredelievende speler van het toernooi. Salo Flohr echter scheen zich weer in zijn jonge jaren te voelen, want hij speelde met de gevaar lijke Deen een „open" spel door allerlei pionnen op de vierde lijn te plaatsen. Larsen scheen waarschijnlijk het ge voel te hebben, dat de laaste Rus nu maar st laten zien wat hij kon, want hij gaf Flohr de kans. naar 't voorbeeld grote broer Botwinnik in de eerste ronde, een stuk te offeren. Larsen was verstandig dit te weigeren, maar hij werd hem kreeg toch een allerminst benijdenswaar. dige stelling. Flohr gaf geen krimp er was nu onverbiddelijk; de uiterlijk on bewogen, maar o zo nerveuze Rus, be haalde een gedecideerde zege. De van Larsen is hiermede allerbedroevendst geworden. Het zal hem niet meevallen zichzelf voor een algehele afgang te be hoeden. Ten slotte Donner-Trifunovic, re mise na 19 zetteneindelijk de eer ste puntverdeling voor remisekoning Trifunovic. Donner was wel op iets meer uit, maar de Joegoslaaf ont nam hem alle kans op enig initiatief. Jan Hein wilde terecht geen risico's nemen en bood remise aan, de derde in successie. Hier volgt dan de partij FlohrLarsen: 1. Pf3 g6 2. c4 Lg7 3. Pc3 Pf6 4. e4 c5, 5. d4 cd4: 6. Pd 4: Pc 6. Er is een variant van het Siciliaans ontstaan. 7. Le3 Pg4 8. Dg4: Pd4: 9. Ddl Pe6. Een eigenaardig antipositioneel uit ziende zet. omdat de zwarte e-pion nog niet gespeeld is. 10. Dd2 O-O 11. Le2 d6 12. O-O Ld7 13. f4 Lc6. Allemaal nog vrij logisch. 14. Lf3 b6 15. b4. Ziet er niet zo prettig uit wegens de penning van het witte paard. Maar het is toch wel dienstig om Pc5 te verhinderen. 15 Tc8 16. Tacl f5 Ook in de partij BotwinnikLarsen moest zwart deze zet spelen om een even tueel f5 van wit te remmen. 17. Pd5 Dd7 18. ef5: gf5: 19. Tfel Pd8. De i-pion moest nu eindelijk eens op gespeeld worden, maar de tekstzet geeft wit de kans tot een vrij eenvoudig stuk offer 20. Lb6 e6. Op ab6 volgt Te7: 21. Ld8: Tfd8: 22. b5! Lb7. Moet wel. 23. Pb4, De pointe van wits vorige zet is duidelijk Het witte paard komt nu via b4 naar het sterke veld c6. 23 Lf3: De enige kans om wit nog een zwakte te bezorgen. 24. gf3: Kh8. De torens moeten naar de g-lijn. 25. Pc6 Tg8 26. Khl a6 27. a4 ab5: 28. ab5: d5. Wit staat natuurlijk veel beter, hoewel nog zeer nauwkeurig spel vereist is. 29. Tgl Lf6 30. Tg8: t Tg8: 31. cd5: ed5: 32. Tgl Tgl: t 33 T d4 34. Dd3Dd5. 35. Kfl—Kg7 36 Pe5— Dc5. Zwart mag het paard niet slaan dat de b-pion dan doorloopt. 37. Dc Dd6 38. Df7 t Kh6 39. Dg8. Zwart, nog steeds in hevige tijdnood, gaf op, omdat Pf7 dodelijk is. Botwinnik-Kort Zonder commentaar hier nog de partij BotwinnikKort: 1. g3 g6 2. Lg2 Lg7 3 e4 e5 4. c4 Pe7 5. Pc3 d6 6 d3 Pbc6 7. Pge2 Le6 8. Pd5 O-O 9. Le3 Dd7 10. Dd2 Tae8 11. h4 Pd4 12 Ld4: ed4: 13. h5 c6 14, Pdf4 d5 15. cd5: cd5: 16. Pe6: De6: 17. Kfl de4: 18. Pf4 Da6 19. Le4: f 5 20. Lf3 g5 21. Pd5 Pd5: 22. Ld5: Kh8 23. Tel Tel: t 24. Kei: Dl 25 Lg2 h6 26. Kdl: Le5 27. Kc2 Ld6 28. Kbl Lb4 29. Dc2 a5 30. Kal Dd7 31 a3 Tc8 32 Db3 Lc5 33. Tel b6 34. Te6 Kh7 35 Tf6 a4 36. Df7 Df7: 37. Tf7: Kh8 38. Tf5: Kg7 39 Ld5 Tc7 40 Te5 Te7 41. Te7: Le7: 42. Lc5 Kf6 43. La4: g4 44. Kbl. De partij werd hier afgebroken t enkele zetten door Botwinnik gewon- De uitslagen van de derde ronde jn: BotwinnikKort 10, DonnerTri. funovic Vz—Vz, Flohr— Larsen 1—0, den BergBobotsov VzVz. Stand: 1. Bot. winnik 3 pt; 2/3. Flohr en Van den Berg 2 pt.; 4/6. Trifunovic, Donner en Bobot- 114 pt.; 7. Larsen Vz pt.; 8 Kort 0 pt. Het programma van de vierde ronde luidt: Kort—Bobotsov, Larsen—Van den Berg, TrifunovicFlohr, Botwinnik Donner. Vooral naar de laatste ontmoe ting wordt reikhalzend uitgekeken, hoe- ive nauwelijks op een zege van landgenoot mogen hopen. Geen broodsanering in Hillegom HILLEGOM Van sanering in de broodbezorging zal voorlopig nog niet veel komen, al wordt er wel overleg ge pleegd. De meeste bakkers zijn wel voor sanering te vinden, doch één firma, die in staat is bijna overal vóór de middag brood te bezorgen en die in hele wijken al vrijwel de enige bezorger is, voelt er niet voor. Voorts geloven de zelf brood bakkende ondernemers er niet in dat het reeds dit jaar tot vijftien vrije zaterda gen (laat staan 52 vrije zaterdagen) zal komen Een vrije dag midden in de week mogelijk, maar op zaterdag of maan- g is „te gek om over te praten". Dat het bestaan van de bakkers in ge- ar brengen, aldus de mening van de bakkers. VALKENBURG Het Is tegenwoor dig niet gemakkelijk iets te organiseren. Vroeger had men bü vergaderingen volle zalen. Tegenwoordig houdt de televisie ansen thuis. Deze verzuchting werd geslaakt door secretaris W. Slootweg op de in het Dorpshuls gehouden algemene ledenvergadering van de Oranjevereni ging Wilhelmina Ook voorzitter J. C. der Nagel sprak zijn teleurstelling >ver de slechte opkomst van de Toch was er geen reden de hele avond et sombere gezichten te zitten. Men kon tevreden zijn over het afgelopen jaar Alle festiviteiten verliepen succesvol. Aan de volksspelen namen in totaal 276 personen deel. Een extra dankwoord werd gericht aan het adres van de be stuursleden S. van der Veen en C. Hou- waart voor de voortreffelijke organisatie de kinderoptocht. Spreekbeurt te Valkenburg VALKENBURG De heer J. Kruit hof te Monster spreekt donderdag avond om 8 uur in zaal-De Vries voor de Hervormd-Gereformeerde Evan gelisatie. Penningmeester D. Doldersum meldde een voordelig saldo van f 361,03 bij een bedrag van f 1851,96 aan uitgaven. Bestuurslid S. van der Veen stelde zich bij de bestuursverkiezing niet herkies baar. De voorzitter dankte hem voor het vele werk in het belang van de vereni ging verricht Tieners Valkenburg op songfestival VALKENBURG Op de vergadering van de Oranjevereniging Is ook het voor lopige feestprogramma voor de vijfde mei bekendgemaakt. Een nieuw idee is het houden van een grote feestavond op het Dorpshuisplein. Het plein zal wor den verlicht. De gedachten gaan uit naar een songfestival voor Valkenburgse tle- De dag wordt begonnen met eert vlag- genparade voor de muziektent. Daarna kinderzang en een herdenkingsdienst in de hervormde kerk, een optocht- en sportdemonstraties. Ook zal er weer een gaarkeuken zijn. Voor de kinderen wordt wellicht een balloowedstryd gehoudea. LEIDERDORP Gedeputeerde Staten hebben het gemeentebestuur van Leiderdorp geschreven dat het aanbeveling verdient de Achthovener weg te verbreden en te verbeteren. Dit vloeit voort uit bij het gemeente bestuur van Koudekerk bestaande plannen zijn deel van deze weg onder handen te nemen. G-S. achten het wel van belang dat deze verbetering ge lijktijdig ter hand wordt genomen. B.'en W. steilde raad voor een plan te doen ontwerpen. Men zit met de bezwaarlijk te ver breden flessehals de Doesburg in de Hoofdstraat. Het college meent daar om dat gelijk met de verbreding van de Achthovenerweg moet worden overgegaan tot aansluiting van deze Raadsagenda Leiderdorp LEIDERDORP Maandagavond kwart voor acht komt de gemeente raad bijeen. Op de agenda sta een gemeenschappelijke regeling voor de drinkwatervoorzie ning in de Rijn-Gouwestreek en 't wijzen van gem. vertegenwoordigers alg. bestuur; vaststelling nieuwe uitke- rings en pensioenverordening wethouders: vaststellen van 't getal weke lijkse lesuren van het vakonderwijs bij het gewoon lager onderwijs; delegeren van de benoeming van leidsters bij het openbaasr kleuteronderwijs a( verhoging subsidie type-onderwijs de Christelijke Ulo; benoemen lid advies voor het toekennen van studietoelagen; benoeming van tot wering van schoolverzuim; medewerking ten behoeve van de vo< Prot. Chr. Kleuteronderwijs: verbouw inrichting van de woning Hoofdstraat tot kantoor voor de afdeling sociale zaken ter secretarie; verbeteren gevels Hoofdstraat 7 en 9; goedkeuren de begroting van de zwem polovereniging „De Does"; kopen perceel grond met opstallen van de diaconie van de Hervormde Gemeente Leiden en tot het afbreken van deze opstallen: onderhandse aanbesteding var de doortrekikng van de Persant-Snoep- weg; krediet voor het maken van eer plan tot verbetering en verbreding var de Achthovenerweg; verpachting var weiland aan de heer A. J. Rietkerk: subsidie aan de Leidse Volksuniversiteit O., afdeling Leiderdorp; huren het beschikbaar stellen van schoollokalen ten behoeve van het kleuteronderwys het lager onderwijs. Doortrekking van Per sa nl Snoepiveg LEIDERDORP B. en W. vragen de raad goedkeuring van het voor stel tot doortrekking van re Persant Snoepweg tot aan de Hoogmadeseweg ondershands aan te besteden. Zoals wij vorig jaar schreven zal bij aan besteding in het voorjaar de weg dit najaar nog gereed kunnen komen. Dat betekent niet alleen een ont lasting van het verkeer ovei de Aca- sialaan naar Hoogmade. Ook is het belangrijk voor aansluiting op de Engelendaal, die de verbinding gaat vormen met de provinciale weg nr. 5. Voor de voltooiing van de Persant Snoepweg is een bedrag van f. 677.0U0 geraamd. LEIDERDORP Het type-onderwijs aan de chr. ulo is duurder geworden. Het instituut B. de Klerk Wolters ziet zich door gestegen lonen en prijzen genood zaakt het lesgeld te verhogen. De ouders betalen ƒ.23,50 per jaar, de gemeentesub sidie per leerling is sinds 1959 ƒ.13,50. Dit laatste bedrag willen B. en W. verhogen tot ƒ.16. weg op de Mauritssingel. Hiervoor zal en nieuwe brug over de Does moeten worden gebouwd. De kosten van dit project zijn nog niet bekend. B. en W. willen echter een plan hiervoor laten ontwerpen, waarvoor zij van de raad een krediet van f 5000 vragen. Aankoop „Voordorp" kost kwart miljoen LEIDERDORP Na lange tijd derhandelen hebben B. en W. overeen stemming bereikt met de diaconie van de Leidse Hervormde Gemeente over de aankoop van het voormalige kin kertehuis „Voordorp" met de bijbe horende grond. De prijs bedraagt f. 248-000. Voor de inmiddels begon nen afbraak vragen B. en W. de raad een krediet van f. 22.000. De diaconie heeft als voorwaarde bij de verkoop gesteld over enige tijd grond te mogen kopen nabij de krui sing van Hoogmadeseweg en Munni- kenweg. Hierop wil zij een verpleeg inrichting stichten voor langdurig zieken voor de desbetreffende Inter kerkelijke Stichting in Leiden. In de 22.000 gulden is tevens be grepen de som voor de afbraak van de woning Ockenrode 2, momenteel nog bewoond door ir. J. P. van Leeu- dven maar eigendom van de ge meente. „Met vallen en opstaan" in Leiderdorp LEIDERDORP Het Groene Kruis houdt in het gebouw aan de Berken- kade op donderdag 25 en vrijdag 26 febr. de tentoonstelling „Met vallen opstaan", die ten doel heeft onge vallen bij kinderen te doen verminde- Er zullen ook kleurendia's worden geprojecteerd. De tentoonstelling is voor ieder toegankelijk. Geopend: don derdag van 2.305 en 79 uur;'vrij dag van 1011.30 en van 2.30—5 en 79 uur. LEIDERDORP De Culturele Raad bestaat voor de volgende zittingsperiode D. J. Roorda (voorz.), mej. M. v. d. Voort (vice-voorz.), de heer H. C. Klee- mans (secr.), mevrouw D. E v d. Laa- ken-Smit en de heren A. Karstens en v. d. Sterra Beroep voor ds. Dekker te Noordwijk-Binnen NOORDWIJK Ds W. Dekker, Ge reformeerd predikant te Noordwijk- Binnen, heeft een beroep ontvangen van de Gereformeerde Kerk te Weesp. RSC stelt zich veilig RIJNSBURG In de voorlaatste competitiewedstrijd heeft de Rynsburgse Schaakclub het behoud van het tweede klasserschap, dat toch al vrüwel vast stond, definitief veilig gesteld. RSC versloeg het hoger geklasseerde Professorenwijft I uit Leiden gedecideerd 64, hoewel de overwinning halver wege de wedstrijd allerminst zeker was. Opvallend was, dat bij RSC alleen verloren R. Tijsterman en H. de Mooy, twee jonge spelers die in de bordencom petitie een goede gooi naar het clubkam pioenschap doen. Gedetailleerde uitslagen: M J Gou- driaan (RSC)-I Kruts (Professorenwijk) 10; H Tijsterman-F Schmidt VzVz', W Binnendijk-F Swaak 10; A Vletter- F, v d Veen 14Vz', J Schoneveld-J Vink Vz14; R Tijsterman-H van Os 01; H de Mooy-A v Lunteren 0—1; A Ra- vensbergen-C Visser 1—0; Jac P Noort- Oasten 14—14 D van der Viiüvor- J Verkuyl 1—0. Henk van Ulsen vrijdag niet in Oegst geest OEGSTGEEST Het optreden van Hen van Ulsen aanstaande vrijdagavond voor de leden van K. en O. gaat niet door. aangezien de acteur bij een auto ongeluk een voet zodanig heeft verwond, dat hij tenminste tien dagen rust moet houden. De voorstelling is nu verschoven naar vrijdag 12 maart, reeds gekochte kaarten blijven geldig. Brnrnl in Oegstgeesl In werkdieren naar DWS OEGSTGEEST Zorgzaam legden vanmorgen vroeg de werkers aan het universitaire bouwplan langs rijksweg 4 hun goeie goed" in de werkkeet. Ze hadden het van huis mee genomen. omdat zij zich van middag direct na hun werk naar het Olympisch Stadion in Amsterdam wilden begeven voor de voetbalwedstrijd DWS- Vasas. Opgewekt in het voor uitzicht van een prettige avond togen zij aan het werk. hun zondagse colbertjes en panta lons onbezorgd achterlatend. De werknemers zullen de wed strijd vanavond echter niet in hun nette'pakken kunnen bij wonen: om acht uur vanmor gen brak er namelijk door on bekende oorzaak brand uit in de keet, waardoor de kleren ondraagbare stukjes textiel werden. Ook de schade aan an dere voorwerpen is groot, on danks de spoedige blussings- werkzaamheden van de Oegst- geester en Leidse brandweren. Zwieten Zoeterwoude liep 11.000 km ZOETERWOUDE Onder grote be langstelling van de zyde der leden en donateurs de grote zaal van het paro chiehuis De Drie Eendjes was tot op de laatste plaats bezet heeft de wandel- sportvereniging „Zwieten" haar negende algemene jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag van secretaris J. W. Hoogervorst bleek, dat het „2>wieten" in elk opzicht goed ging. Zo liepen in totaal 708 leden niet minder dan ruim 11.000 km bij elkaar op 20 wandeltochten, nam het recordaantal van ruim 70 junior-leden zonder uitvallers deel aan de jeugdvierdaagse in Breda, behaalde de vereniging „en bloc" een tiental pres- tatieprijzen, en organiseerde men naast de traditionele Rij nstreektoahten voor de 6de maal de Leidse Hutspottocht Met zijn bijna 100 leden mag „Zwieten" zidh tot de grootste wandelsportverenigingen des lands rekenen. Penningmeester Th. Zandbergen meld. de een flink batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd de heer v. d. Gaag met algemene stemmen als voorzitter gekozen. De periodiek aftre dende leden mej. E. van Steijn en de heer .N. de Broer (beiden alg. adij.) wer den bij acclamatie herkozen. Daar de heer P. Vlasveld (alg. adj.) zich niet meer herkiesbaar kon stellen, werd in zijn plaats de heer H. Hilders gekozen. Tijdens de bespreking van het wandel- programma 1965 werd met algemene stemmen besloten de Bredase pleeg ouders dit jaar voor een bezoek aan Zoe terwoude uit te nodigen Na afloop van de vergadering volgde en gezellig samenzijn, dat muzikaal werd opgeluisterd door „The Rythme Club". Mondbeademing in Voorschoten VOORSCHOTEN In het Gezond heidscentrum aan de Wijngaardenlaan geeft de afdeling Voorschoten van de Vereniging voor E.H.B.O. dinsdag avond om 8 uur voor belangstellenden onder leiding van dokter H. M. van der Horn een demonstratie in mond- op-mond-beademing. Iedereen die dit wil. kan de methode proberen op een oefenpop. Aangezien het aantal deelnemers aan deze avond niet te groot kan zijn, wordt alleen toegang verleend aan degenen, die tevoren schriftelijk of telefonisch zich aanmelden bij voorzitter W. Duijts. telef. 2568. of secretaresse mevrouw can Ooijen-Brouwer, telef. 4156. Collecte Voorschoten VOORSCHOTEN Volgende week wordt de jaarlijkse collecte gehouden voor de twaalf Groesbeekse tehuizen (ver zorging alleenstaanden). Wie wil helpen bij het collecteren kan zich aanmelden by mevrouw Roos, Verdilaan 3, tel. 3920 Fluitrecital in Voorschoten VOORSCHOTEN De fluitist Lucius Voorhorst zal a.s. zondag (28 februari) 11 uur een recital geven in de hal het Cultureel Centrum in Voorscho- Het programma vermeldt werken Van Eyck, Telemann, C. Ph. E. Bach. Van den Sigtenhorst Meyer. Varèso. Toebosch e.a. Scheepsbouworders rode landen in Engeland LONDEN Roemenie heeft twee motorschepen van elk 14 800 ton be steld by James Laing and Sons Ca K?Un^la°d S' waarrfe va» samen miljoen. Het is dc eerste Roe- scheepsopdracht in Engeland )aar De Ts j ech oslowaakse zeevaartmaatschappij heefl een vracht- schip voor stortgoed van 35.000 brt besteld bij de Britse groep Swan Hun- ter. te bouwen bij Barclay Curie and Co. De kosten bedragen f20 min

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5