BRYLCREEM Te kust en te keur Teleurstellend spel in Les Justes" van Camus GRIEP Voor hem.voor haar Japans bezoek aan de Leidse universiteit Hoger dividend Unilever omzet en winst gestegen Keukenhof Lisse wacht op 600.000 bezoekers uw winkelieR veRkoopt koffie (met c,RAtis speiöje) thee NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 FEBRUARI 1963 Woensdag Breestraat 19, 8 uur: Open-Deuravond, „Onder Zuidelijke Zon" Steenschuur 6. 8 uur: Jaarvergadering Leidse ver. van Postzegelverzamelaars. Boshuis, achter Hoflaan 74, 1.306 u verkoopmiddag van en voor de bejaar densociëteit. Boshuis, achter Hoflaan 74. 7.3010 u.: sociëteitsavond Herv. wijkgemeente Bos- huizerwijk. Schouwburg. 8 uur: Litteris Sacrum met „Taloelah", Hogewoerd 49. 7 en 9.15 uur: K e film ..Dieven hebben 't ook ^o^'iik Doelenkazerne, 8 uur: Welzijnszorg, dansavond mjm.v. The Beat. Hoofddorp Het Verscholen Nest, 2.45 uur: AR. Partijdag voor het district, Tweede-Kamerlid Schakel over „Om de juiste wijzerstand"; in aula technische school 7.45 u.: Tweede-Kamerlid Rool- vink over „Bouwen aan de toekomst", slotwoord ds. Van Galen, Herv, pred. te Hilversum. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u. Ned. Comedie met „Wie is bang vooi Virginia Woolf?" Den Haag: Diligentia, 8 uur: Marion Davies, cello. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Resi dentie-Orkest. Donderdag Zaal Koningskerk: 2.306 uur verkoop van goederen, verzameld door de Her vormde vrouwenvereniging, ten behoeve van de zending. Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink Café De Grot (hoek N. Beestenmarkt, ingang Oude Singel 2), 8 u.: jaarverg. Door Eendracht Verbonden. Aula Asserstraat, 8 u.: afd. Centrum Ohristenvrouwenbond, jaarvergadering. Gerecht 10. 8 uur: Natuurhist. Vereni ging, T. Tieleman over reis naar Grie kenland. Den Burcht. 9.30 u.: jaarvergadering Vita Nova. Lakenhal, 8 u.: opening tentoonstel- ling uit het kunstbezit van de leden der Ver. van Belangstellenden door P. Herfst. Gehoorzaal. 2.30 en 8 uur: Gronheid- modeshow Lëidse-Hout-ulo, Ant. Duyklaan, 8 uur: opening geschiedenistentoonstelling, uit gaande van leerlingenvereniging „EL Hoofddorp: gemeentehuis, 3 uur: af scheid burgemeester mr. G. C. van der Willigen, Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagse Comedie met „Galante Listen". Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: belcan to-concert. Vrijdag Zaal Hoogl Kerkgracht 28 (Luth. kerk) 8 uur: Leids Smalfilmliga, vertoning van clubfilm over Leidse zaterdagmarkt, te vens nieuwe films van J. de l'Ecluse en Herman Kleibrink Hoge Rijndijk 49 Zoeterwoude. 8 uur: K. en O.-cursus pottenbakken (o.l.v, G Zaalberg). Gehoorzaal, 2.30 u.: Margriet-show Den Burcht, 8 uur: feestavond afd. Leiden Ned. Politiebond. Wijkcentrum Koningskerk, 8 uur: jaar vergadering Herv. jeugdvereniging op G. G. Calvijn, spreker ds. L. Kievit. Leiderdorp: Dorpshuis, 8 uur: uitvoe ring Harmoniekapel. Oegstgeest: Toneelzaal van Endegeest, 8 u.: K, en O.. Henk van Ulsen speelt en zingt. Den Haag: Diligentia. 8 uur: cabaret Fons Jansen. Zaterdag Gehoorzaal, 9.30 uur: uitreiking van aandelen Wernink Leiden aan vroegere jubilarissen. Oude Vest 13, 8 uur: C. J. V. De Valk, „Voor de vuist weg". Breestraat 19. 8 uur: Geref. Jeugdver band .toneelavond. Hooglandse Kerkgracht 44, 8 uur: Herv. jongerensociéteit, „Dag der totografie" Terrein Van der Valk Boumanweg Leiderdorp, tegenover benzinestation, 2 uur: oprichting Alg. Leidse Studenten- roeiver. „Asopos". Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met Taloelah. Hoofddorp: aula lag. technische school, 23 en 35 uur: afscheid burg. G. C. van der Willigen van gemeentepersoneel en burgerij. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Na de zondeval". Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Haag- Studentencabaret. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest. met pianist. Welke apotheek? Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136, apotheek Van Breest Smallenburg, Leiderdorp en apotheek Voorschoten, Oegstgeester apotheek. Zondag 21 febr. gesloten van 824 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9 15 uur): Je bent maar eenmaal jong (14 jaar); woensdag Dieven hebben het ook moeilijk (K en O.). Lido (2.30, 7 en 915 uur): De hel van Niemandsland (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Goliath en de slavinnen (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Comman do's in Vietnam (14 jaar) Studio (2.30, 7 en 9 15 uur): De nacht van de. Leguaan (18 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar). Films van donderdag af Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De dan seres van de duivel (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Meisjes zon- (18 jaar). ni LEIDEN K. O. heeft met de toneelgroep Studio het experiment willen wagen van het aanbieden van een „eigentijds" toneelspel, „De rechtvaardigen" (Les Justes) van de Franse schrijver en filosoof Albert Camus. De hoop van de initiatiefnemers, dat dit experiment zou slagen, is maar zeer ten dele verwezenlijkt. Het is geworden tot een vlakke en slappe vertolking van het dialogerende stuk, een opvoering die men zonder spijt kan vergeten. Regisseur Kees van Iersel heeft gemeend heid van de politieambtenaar goed deed dit in 1905 in Rusland spelende werk te uitkomen en Ingeborg Uyt den Boogaard, moeten geven in de hedendaagse entou- die ons de geestelijk-bizarre figuur van rage. Dat bleek een s'. ivige rem op het de grootvorstin wel aannemelijk wist U aanvaardbaarmaken van de probleem- maken stelling, die niet meer van onze tijd is. Voor het overige: laten we deze omdat de gevolgen daarvan reeds ge- stelling van Studio maar spoedig Het gaat er niet om of men het al of niet eens is met de filosofie van Camus, het gaat er om door middel van dit spel deze filosofie aan het pu bliek mede te delen en daarin is Studio niet geslaagd en heit kon daarin ook moeilijk slagen Daarbij komt, dat de dialogen - is in het stuk bijna geen actie het algemeen vlak, slap en weinig tuigend werden gezegd. Ze waren niet indringend en men drong daardoor de gedachten niet aan het auditorium op; het was alles t* monotoon, zonder uitsprin gende nuance Ondanks de vele woorden konden de spelers zichzelf niet „w maken"; op een enkele uitzondering zoals Frans Vorstman, die de geslepen- Kies bij griep ook voor uw kind het betrouwbaarste middel. Bayer maakt Kin der-Aspirin. Het smaakt goed en bovendien is de verpakking beveiligd door een vernuftige sluiting. Kinoer /ÏN D*M stut ASPIRIN 0BAYER Historische expositie in chr. ulo Leidse Hout LEIDEN. Morgenavond om acht ir zal de heer B. van Liiyn, hoofd van de chr. ulo aan de Anthony Duycklaan, in zijn school een histo rische tentoonstelling openen, georga niseerd door de schoolvereniging „Elhaës"'.Ouders en genodigden kun nen dit meemaken. Leden van de schoolvereniging zul- n met een Franse quadrilleeen schimmenspel en pianomuziek een bij zonder cachet aan de opening ver- De tentoonstelling wordt gehouden het kader van een geschiedenis- week. Hieronder vallen ook een bezoek aan de Lakenhal en (vanavond 8 u.) een lezing door de heer B. M. Noach, oud-docent aan het Rembrandt-Ly- ceum over „Humor in de letterkunde". De gehele u eek staat in het teken van de periode van 1780 tot 1850. Voor het inrichten van de expositie heeft de geschiedenisleraar, de heer J. Schipper, een beroep gedaan op ouders van leerlingen en op het Leger, eum. Uit beide bronnen heeft hij zeer interessante collectie mate riaal geput. Vooral onder het particu liere bezit bevindt zich een aantal bij zondere stukken. De tentoonstellingingericht in de gangen en in een tot twee 19de-eeuw- se kamers omgebouwd lokaal, is don derdag van negen uur 's avonds af neopend. Ook vrijdag van drie tot vijf ir is zij te bezichtigen. Vrijdag heeft de schoolvereniging ten slotte een schoolavond. Boeiende film van Cocteau in Leiden LE/DEN Met „Le testament d'Orphee" heeft de filmkeuring van K. en O. gisteravond in de filmzaal het academiegebouw een zeer in teressante film gedraaid- Jean Cocteau, die groot was op velerlei gebied, voer de niet alleen de regie, maar speelde zelf ook de hoofdrol. Als Orpheus, de grote zanger en dichier. wordt hij steeds opnieuw in conflicten betrokken Het blijkt, dat onze alledaagse, burgerlijke we reld de dichter een balling is, die geen rust krijgt. Tal van aanvallen worden op hem gericht, maar hoe pe nibel de situaties soms ook mogen zijn, in wezen is de dichter niet te treffen, omdat zjjn geest vrij blijft en zich door niets en niemand laat aan tasten- Cocteau zelf heeft van de film ge zegd, dat hij geen verhaal bevat in de gangbare betekenis van het woord. Het ging hem in eerste instantie om de manier waarop de zich tot sym bolen beperkende handelingen werden getoond, waarbij alle beelden een ge schiedenis op zichzelf inhouden, aparte verhalen als aparte kralen die met elkaar de ketting vormen. Afscheid P. Martijn in Arbeidsbureau Leiden LEIDEN In het Gewestelijk Arbeids. bureau heeft de heer P. Martijn. die twintig jaar lang als bemiddelaar bij het Arbeidsbureau werkzaam is geweest, dinsdagmiddag afscheid genomen uit deze dienst wegens benoeming tot ambte naar voor sociale zaken bij de gemeente Rijnsburg (ingevolge de uitvoering van de nieuwe Algemene Bijstandswet). Het afscheid had in het Leidse bureau plaats omdat de gemeenten Katwijk. Rijnsburg en Valkenburg van 1 januari af daar onder ressorteren Directeur J. Sjoerds sprak over de mooie taak, die de heer Martijn wacht en de heer J. Pluimgraaf getuigde van twintig jaren goede samenwerking. De waardering werd door geschenken van het Arbeidsbureau en van de heren Pluimgraaf en Bovendeert nog geaccen tueerd. De heer Martijn sprak tenslotte dankwoorden Jubileum de heer S. van Weesel jr. LEIDEN Het is maandag veertig Jaar geleden, dat de heer S. van Weesel jr. jongmaatje bij zijn vader in de zaak (Hogewoerd 112) stapte om daar het loodgietersbedrijf grondig te leren. Het een oud en solide bedrüf. reeds in 1882 door de heer Marks opgericht In 1921 trad de oprichter uit het zaken leven terug en werd het bedrijf voort gezet door de heer S. van Weesel sr, diie 1925 zijn zoon voor het bedrijfsleven eresseerde. .Tumor verstond de tijd. Eenmaal baas in eigen huis ln 1942 zette hij het bedrijf zelfstandig voort verbond hij aan zijn zaaik een afdeling radio en televisie. In verband met dit Jubileum heeft a s. zaterdagmiddag van 3 tot 4.30 uur in 't Karrewiel een receptie plaats. AD INT Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème! Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem-ook voor Uw haar! The perfect hairdressing 8EECHAM (NEDERLAND) N.V. - VOOR EN6R0S MOTAM, E6ELANTIERS6RACHT 172-174, AMSTERDAM LEIDEN Een gezelschap geveer 170 studenten en hoogleraren van de Keio-universiteit van Tokio brengt vrijdagmiddag een bezoc de Leidse universiteit. Voorzov kend, is dit de eerste maal in haar 390-jarige geschiedenis, dat zulk een grote Japanse groep de universiteit bezoekt. Rector magnificus prof. dr. D J Kuenen zal het gezelschap in het groot auditorium welkom heten, waarna prof. dT. F. Vos. hoogleraar in de Japanse en Koreaanse taal- en letterkunde, de Japanse gasten in de eigen taal zal toespreken. Na deze voordracht, waarin enkele aspecten Afscheid en installatie bij kleuterschool LEIDEN Mejuffrouw J. M. Baan. lie in 1917 haar loopbaan bij het kleuteronderwijs begon, nam gister avond afscheid als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Mar griet" aan de Duivenbodestraat. Me juffrouw Th- M. Regeer werd geïnstal leerd als tijdelijk hoofdleidster. Ter gelegenheid van een en ander werd een bijeenkomst gehouden in het gymnastieklokaal aan de Drie Octo- berstraat. Dr. J M- Roosenschoon, chef der afdeling onderwijs, begroette de aanwezigen, waarna wethouder S. Sannes zich in het bijzonder tot de sdheidende hoofdleidster richtte. Hij roemde haar staat van dienst Namens de ouders sprak de heer A. Wagemans en namens de collega's mejuffrouw Regeer. Deze werd ten slotte zelf tot tijdelijk hoofd geïnstalleerd door de wethouder. van de Leidse universiteit aan de orde j zullen worden gesteld, wordt de Ja panse gasten ruimschoots gelegenheid geboden kennis te maken met Leidse I studenten Begroeting burgemeester Van der Willigen LEIDEN Burgemeester mr. G. C. van der Willigen en zijn echtgenote zuilen op maandag 1 maart om 2 uur bij het station worden verwelkomd door het college van burgemeester en weihouders en de gemeente-secre taris. Een zoontje van de loco-burge meester en een dochtertje van de ge meente-secretaris zullen mevrouw Van der Willigen bloemen aanbieden. In een tweetal koetsen begeeft het gezelschap zich vervolgens naar het stadhuis. De korte stoet wordt voorafgegaan door het trompetterkorps der Cavale rie. Landelijke ruiters uit de omgeving van Leiden zorgen voor een escorte te paard 's Avonds brengen de plaatselijke muziekgezelschappen een hulde aan het echtpaar Van der Willigen. De stoet vertrekt om half 8 van het ter rein van de Doelenkazerne. Vandaar gaat het via het Noordeinde en de Breestraat naar het stadhuis. ROTTERDAM Unilever zal op 28 april aan de aandeelhoudersvergaderin gen t 2,65 (vorig jaar 2,43) slotdividend per aandeel van f 20 voor de N.V. en 9J4 (8.885 pence per aandeel van 5 shilling voor de Ltd., waardoor de totale dividen den met inbegrip van interim komen op f 4,18 (3,78) en 1 sh. 3 (1 sh. l'i) pence. Het dividend zal 11 mei betaalbaar zijn, doch voor de te New York uitgegeven itukken op 2 juni. De omzet nam met 10/2 pet. toe, de omzet aa bijna 10 pet., de winst t met 4 pet. en de winst na -uim 12 pet. De cijfers voor N.V. en nilj oenen guldens: 1964 (1963) a derden inct oor belasting belasting met 21.740 (19.678) 5882 (5273) 7464) 2183 (1951) Winst vóór belasting 1253 1203) 313 300) bij de N.V. 659 638) 171 165) Ltd. 594 565) 142 135) instbelasting 586 608) 128 154) w.v. N.V. 300 310) 65 73) Ltd. 286 298) 63 81) 185 146) 106 92) 79 54) winst na belast. 667 Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Agnes, dr v C van Klaveren en M van Egmond; Vokeltje Inge. drvH van den Eijkel en P Cederhout; Johannes Cornel is, zn v J la Lau en M C van Ingen; Andrea Wijbrigje, dr v A Peters en H M van Woerden; Paulina Maria Dorothea, dr v W J J van Leeuwen en P E T Knappers. Overleden: P van der Pompe, 68 jr, m: M W Leget. 59 jr. echtg van G Meijers; A F Middendorp, 44 jr, m; E Uljé, 79 jr. m; I Krats. 61 jr, m, F Versluis. 51 jr, m; M C S Louwerse. 62 jr. m; N J A van der Voort, 54 jr. m. buitengew. winst derdenaandeel 27 26) winst 635 566) 164 140) 14 13) winst toekomend aan houders gew. aand 594 N V. 326 i 154 13) 89 84.' 65 46) spijsvetten De winst op margarine was ondanks hogere omzet lager, die op wasmiddelen is gehandhaafd, die op an dere groepen hoger Jeugdsecretaris Leger des Heils aangesteld voor de Pliilippijnen LEIDEN Luitenant-kolonel L- Nijman. sedert enige jaren landelijk jeugdsecretaris van het Leger des Heils in Nederland en als zodanig verbonden aan het hoofdkwartier te Amsterdam, is aangesteld als officier- commanding voor het Leger op de Philippijnen. Binnenkort zullen de heer en mevrouw Nijman ons land verlaten en zich vestigen in Manilla, waar zich ook het hoofdkwartier be vindt. Zondag hoopt het echtpaar Nijman voor te gaan in de samenkomsten van het Leger hier ter stede (gebouw Hooigracht 30A). Sneldammen in Leiden LEIDEN Onder auspiciën van de propaganda-commissie van de LDDB wordt vrijdagavond in het clublokaal van DCL aan de Beestenmarkt een sneldam- toernooi gehouden. Aan dit toernooi zul len veertig spelers uit het district deel- en. Indien mogelijk zal na afloop nog blindpartü worden gespeeld. Opening Psychologisch Instituut te Leiden LEIDEN Dr. E. H. Reerink, pre sident-curator der Leidse universiteit, zal volgende week donderdag (4 maart) het in het pand Rijnsburger- weg 169 ondergebrachte Psychologisch Instituut van de Leidse universiteit officieel openen. Het instituut, dat al enige tijd in gebruik is. staat onder leiding van prof. dr. A. M. J. Chorus. Jaarverslag Kredietbank LEIDEN Verschenen is het jaar verslag over 1964 van dc „Gemeente lijke dienst voor kasbeheer en kre dietwezen". Er wordt onder meer in meegedeelde, dat men nogal te kam pen had met de personeelsbezetting. Ten aanzien van de kredietverstrek king werd de lijn voortgezet. Het aan tal verstrekte kredieten liep terug maar het verstrekte bedrag bleef na genoeg geüjk. terwijl het gemiddelde kredietbedrag toenam- Uit het verslag blijkt verder, dat de 20 personeelsleden zich met velerlei zaken op financieel gebied bezighou den, zoals: het behulpzaam zijn van de ontvanger der gemeente bij het voeren van zijn administratie: het voeren van het kasbeheer van de ge meentelijke diensten en bedrijven; het werkzaam zijn als ontvang- en bp- taalkantoor ten behoeve van gemeen telijke diensten; het vervullen van de functie van geldschietbank: verlenen voorschotten op pensioenen en andere periodieke uitkeringen; ver richten van kassiers- en administa- tieve werkzaamheden. WATERPOLO Sleutelstad kwam in vierde bekerronde LEIDEN. Sleutelstad heeft vla een goede 42 overwinning op Rotterdam II de vierde ronde om de KNZB-waterpolo- beker bereikt. Hiermede revancheerde het zich voor de grote nederlaag, die het eerder in het seizoen tegen de Maas stadbewoners leed. Het was een wedstrijd waarin de taktiek van trainer Harry Vriend pas goed voldeed. Snelle aanval- en switches, die het spel een leuk aanzicht gaven, werden afgewisseld door slecht plaatsen en domme overtredingen. Het eerste doelpunt, waarmee Sleutel stad de score opende, werd gemaakt in de periode kort voor rust. Een snelle aan val bracht Kees v. Hooidonk vrij voor doel: 1—0. Na de hervatting kan Van Kralingen dank zij een blunder van de Leidse aohteritoede gelijk maken. In de derde periode nam Sleutelstad weer de leiding. Een snelle aanval over rechts, bracht de goed meegekomen Kapaan recht voor het doel in vrije positie. Toch kwam Rotterdam II weer terug. Chris v. d Wiel, de oersterke midvoor, die goed door Kapaan werd afgedekt, zette een backhand in, draaide zich toch ;n slingerde de bal adhter doelman Van Rooyen. Met de vierde periode kwam ook de beslissing. Van Haven werd vrij spoedig naar de kant verwezen en Van Zijl maakte dankbaar van de nume rieke meerderheid gebruik (32). Met prachtig diagonaal schot van links besliste Kapaan de wedstrijd. Fleurige voorjaarsweelde in de Keukenhofwaarnaar straks weer duizenden bezoekers uit binnen- en buitenland komen kijken iirriiimnisiiïïiriiüiiiiiniinnmnrnnniiiiiiiiniiiiiimitinni Leidse Eend is terecht LEIDEN De begin deze week van c Rijnsburgerweg ontvreemde 2CV (Lelijk Eendje) is teruggevonden in Amstelveen. Bejaarde Leidenaar door scooter LEIDEN Een stak gistermiddag o tig de Morsweg ove door een scooter en ding op. 'egrepen 80-jarige Leidenaar n 4 uur onvoorzich- Hij werd gegrepen iep een hersensehud- Academische examens LISSE De Keukenhof wordt dit jaar zoals wij gisteren reeds meld den) op 30 maart geopend door mr. Th. H. Bot, minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Van 31 maart af kunnen de bezoekers weer toestromen, ditmaal via een groter aantal inritten. Andere uitbreidingen in en om het bloemenpark zijn: verdubbeling van parkeergelegenheid voor personenauto's (thans 14,5 ha), vergroting van kantoor- en ontvangst ruimte, de aanleg van een speciaal busstation van de N.Z.H.V.M. aan de Loosterweg (met rechtstreekse toegang tot de tentoonstelling) en van een reserveparkeerterrein voor touringcars aan de Stationsweg (voor top dagen). Op goede vrijdag, beide paasdagen en zater- en zondagen zullen treinen in Lisse stoppen, hetgeen buiten het Keukenhofseizoen naet het geval De voordelige retourkaarten zijn ook voor deze stoptreinen geldig. Wil men geen exploitatietekort krijgen, dan zal de Keukenhof dit jaar Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Winnetou, het grote opperhoofd (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De tijger ist ze rauw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De nacht in de leguaan (18 jaar). Trianon '2 en 7.30 uur): Gejaagd door s wind (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellenden van 25 febr. tot 29 maart. De Lakenhal schilderijen, tekeningen i grafiek van Fer Hakkaart (van 3D januari tot 1 maart). ssenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7* gouaches en schilderden van Adrian Stahlecker en plast.eken van Armand der Helm (van 20 febr trt en met laar, dag. van .0- 17 uur, bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). RooömeRk f i.82 peR 250 qr. ceylon-melAnqe f 0.86 peR 100 qr. ten minste 600 000 bezoekers moeien ontvangen (de entreeprijzen zijn niet verhoogd). Vorig jaar overschreed men dit minimum: er kwamen 712 889 mensen naar de kleurenweelde in de bollentuin kijken. Ruim zestig procent daarvan kwam uit het buitenland, voornamelijk West-Duitsland. Ook op deze zestiende bloementen toonstelling krijgen jonge beeldhou wers de gelegenheid hun werk te ex poseren. Zestien Franse en 28 Neder landse kunstenaars zijn hiervoor uit genodigd- Iedere amateur kan voorts meedoen met de foto- en filmwed- strijd. Bosplan Anderhalf mHjoen gulden is uitge trokken voor een herbebossingsplan, dat in de komende 25 30 jaar moet zijn gerealiseerd. In dit plan is opge nomen de gelijdelijke vervanging van de bekende beukenlaan door een lin- denlaan. De beuken blijken niet zo goed bestand te zijn tegen de zilte zeewind. opaganda onder de buitenlanders wordt weer gevoerd door middel van uit Montreal), via medewerking aan de „Holland-actie" van de A.N-V.V. de Engelse plaatsen Birmingham Manchester en door kleine vier daagse shows in een Berlijns waren huis en op vijf stations in Duitsland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3