Leidsch Schaakgenootschap na 70 jaar nog een der prominenten Te kust en te keur Terugkeer naar de hoofdklas door aanmelding van nieuwe talenten is niet uitgesloten een SIAALTJE GARDISETTE VITRAGE 6.30 8.40 Afscheid presidente van Leidse huisvrouwen Fotowedstrijd in Leiden iTEirrr, leidse courant ZATERDAG 20 FEBRUARI 1965 Veertiende lustrum manifesteert zich in D.N.--toernooi Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum iet Taloelab. Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgr. 44, uur: jongerensociëfeit, politiek forum, Oude Vest 13, 7.30 uur: C.J.V. De Valk, sstuif. Volkshuis. 8 uur: werkgemeenschap D? Ratel, culturele filmavond. Den Burcht, 8 uur: feestavond Ewout loppensz-groep. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: laagsche Comedie met Kinderen van de Den Haag: Diligentia, 815 uur; Nieu- re Komedie met De Parijse Bruiloft. Scbeveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Con. ertgebouworkeot, met bariton. Zondag Lodewijkskerk. Steenschuur. 7.45 uui iim.: Baden Powell-herdenking voor alk laders. sprekers: oubaas G. Vink er apelaan F. Wüst. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3 uur: eerertoning film „Land van de lange dag", 'leid door mr. H. S. van der Straaten. Gehoorzaal, 10.30 uur: bijeenkomst Bij- rk d onder Kerkewerk Hervormde Gemeen- ait (u Maandag Kantine Kikkerpolder, 8 uur: algemene U.V.S. Gehoorzaal, 8 uur: Tibor de Machula cellist) voor kunstkring ,.Voor Allen"; [gCy*arinus FUpse. piano. De Doelen, 8 uur: amateurfotografen, •rde ronde zwart-wit. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. er of. dr. F. Vos met film en dia's e hi Stationsweg 33. v, niging Rijnland, 'e V* eeuwon over T ukkn 80,1 n 4* kynologenver- r. M. Donath- „indrukken van Crufts ogshow 1965". Sohevenlngen: Kurzaal. 8 uur: Haagse nopcra. Dinsdag Stadhuis. 78 u.: zitting Bouwfonds Sed. Gemeenten. Brcestraat 19. 78 u.: spréekuur Chr. toigra ticcentrale, rj liRenburg 73, 8 uur; K. .en 0„, fjlm- vl t;dg, Le testament d'Orphee. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Sfudio :et ,.De rechtvaardigen". Rapenburg 61, 8 u.: K. en O., cursus ^merika. nu en in de toekomst" (dr. W. Schulte Nordholt). Den Haag: Kon. Schouwburg. 3.15 u.: entrum met .Klectra". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: concert 'iener Solisten, «'jni Woensdag Igga; Steenschuur 6. 8 uur: Jaarvergadering heb bcidse ver. van Postzegelverzamelaars. Boshuis, achter Hoflaan 74, 1.306 u.: stiffijverkoopmiddag van en voor de bejaar- jjdetisöciëteit. Boshuis, achter Hoflaan 74. 7.3010 u.: !E'. sociëteitsavond Herv. wijkgemeente Bos- Guu öljize''w'jk. atS|, Schouwburg, 8 uur: Litter is Sacrum zijeaet „Taloelah'. jar Hogewoerd 49. 7 en 9.15 uur: K en O. al «Mm ..Dieven hebben 't ook moeilijk •bbCj Hoofddorp. Het Verscholen Nest. 2.45 uur: AR. Partijdag voor bet district. ^Tweede-Kamerlid Schakel over „Om dc juiste wijzerstand"; in aula technische school 745 u.: Tweede-Kamerlid Rool- ink over „Bouwen aan de toekomst", slotwoord ds. Van Galen. Herv. pred. te Hilversum. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u •\'ed. Comedie met „Wie is bang voo: Virginia Woolf?" Den Haag: Diligentia. 8 uur: Marion Davies. cello. Schevrningen: Kurzaal, 8.15 uur: Resl- ovsjdentie-Orkest. Donderdag Hogewoerd 108, 8 uur: dr. J. M. Vlijm, Geref. studentenpredikant, voor S.S.R, Delft en Leiden over „Van Kerken tot Kerk; komt er nog wat van?" Café De Grot (hoek N. Beestenmarkt, ingang Oude Singel 2>, 8 u.: jaarverg. Door Eendracht Verbonden. Aula Asserstraat", 8 u.: afd. Centrum Christenvrouwenbond, jaarvergadering. Gerecht 10. 8 uur: Natuurhist. Vereni ging. T. Tieleman over reis naar Grie kenland. Den Burcht. 9.30 u.: jaarvergadering Vita Nova, Lakenhal, 8 u.: opening tentoonstel. !|ng uit het kunstbezit van de leden der Vér, van Belangstellenden door P, Herfst. Gehoorzaal, 2.30 en 8 Uur: Gronheid- modeshow. Hoofddorp: gemeentehuis, 3 uur: af- 'cheid burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagse Comedie met „Galante Listen". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: belcan- 'o-concert. Vrijdag Hoge Rijndijk 49 Zoeterwonde. 8 uur: R. en O.-cursus pottenbakken (o.l.v. G. Zaalberg). Gehoorzaal. 2.30 u.: Margriet-show. Marekerk. 8 uur: wijkavond Hervorm de wijkgemeente Molenwijk, ds. Toorn- 't Bloemendaal. Leiderdorp: Dorpshuis, 8 uur: uitvoe- r'og Harmoniekapel. Oegstgeest: Toneelzaal van Endegeest. 8 u.: K. en O.. Henk van Ulsen speelt 'o zingt. Den Haag: Diligentia, 8 uur: cabaret h>n« Jansen. Zaterdag Gehoorzaal, 9.30 uur: uitreiking van Uitdelen Wernink Leiden aan vroegere jubilarissen. Oude Vest 13. 3 uur: C. J V. De Valk. Voor de vuist weg". Breestraat 19. 8 uur: Geref. Jeugdver- °«nd .toneelavond. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Een van de roemrijkste schaakverenigingen van Nederland, het Leidsch Schaakgenootschap, herdenkt in maart het feit, dat de ver eniging zeventig jaar geleden in 1895 het levenslicht aanschouwde. Het was in de beginperiode van het opbloeiende schaakverenigingsleven toen dr. A. van Rhijn het initiatief nam tot de oprichting van L.S.G., naast het reeds in Leiden bestaande „Heerengezelschap" Palamedes, dat de oud ste schaakvereniging van Nederland was, maar dat nooit een rol van enige betekenis heeft gespeeld. Al dadelijk kwam de grote vitaliteit van de ver eniging tot uitdrukking. Leiden als universiteitsstad ivas een vruchtbare voedingsbodem voor de schaaksport, die toen alleen nog door de „hogere" kringen werd bedreven. Jarenlang heeft L.S.G. dan ook uit universitaire kringen zijn spelersmateriaal kunnen betrekken. Deze omstandigheid is er niet vreemd aandat de vereniging zeer lang de enig belangrijke en verre weg de sterkste is geweest in de historie van de Leidse Schaakbond. boortemoeilijkheden te kampen, waarbij dr Van Rhijn vaak een vredestichtende rol speelde. De grote mannen van LSG waren op dit ogenblik Esser, Leussen en Strick van Linschoten. schakers, die het hele land spoedig duidelijk maakten, dat er met de Leidenaars niet viel te spotten. Iets later kwamen grote figuren als Fonteyn, mr Rueb de stichter van de F.I.D.E.. de wereldschaakbond en van Hoorn. De namen van deze mensen klin ken de iets ouderen onder ons nog zeer bekend in de oren. Daniël Noleboom In 1925 meldde zich aan als lid de jonge Noordwijker Daniël Note- boom. Deze jongeman bleek over schaakkwaliteiten te beschikken, die heel Nederland en ook schakers daarbuiten ten zeerste verbaasden. In korte tijd bouwde hij zich de reputatie op tot de allersterksten te behoren. Helaas heeft zijn vroegtij dige dood een onherstelbaar ver- Het Leidsch Schaakgenootschap werd direct een der sterkste vereni gingen van het land, een van de denen waarom Leiden later zelfs een eigen Schaakbond kreeg, hoewel gro- steden geen eigen bond kregen. In de pionierstijd van het Nederlands schaakleven was L.S.G. een der sterk ste teams. Met het Haagse D.D., het Amsterdamse V A.S. en de Utrechtse Schaakvereniging werd dan ook een begin gemaakt met een nationale clubcnmpetilie- De Nederlandse Schaakbond toen nog niet Koninklijk had nog met ge- 150 CM HOOG 200 CM HOOG In onze gordijnenshop een keurkollectie. HAARLEMMERSTRAAT no. 179 - MIDZA - lies voor L S.G. en heel het Neder lands schaakleven'het ons onmo gelijk gemaakt de volledige ont plooiing van zijn schaaktalent te aanschouwen. Ex-wereldkampioen dr Max Euwe heeft een schaakboek over hem geschre ven, terwijl L.S.G. zijn nagedachtenis in stand houdt met een jaarlijks naar hem genoemd schaaktoernooi: aanstaande za terdag begint het 25ste. Andere bekende namen uit de dertiger jaren zijn Demmendal. Van der Nat. Remouchamps en Tummers. Deze eerste twee komen nog steeds met succes in het eerste team van de ..grote Leidsche" uit. Ook Carel ven den Berg al jaren Amsterdammer momenteel de „strong man", kwam omstreeks deze tijd het clublokaal binnenwandelen. De hoog leraren Droste en Van der Woude be hoorden tot de sterkste schakers, die L.S.G. destijds kende. Zeer veel heeft L.S.G. te danken gehad aan Bosscha, wiens naam in de Leidse Schaakbond een legende is geworden. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Monique, dr v J C Hooijmans en H W van Schie; Maria Phema. dr v T A Lamboo en T E Gijsberts; Muriel Johanna Jo- sephina, dr' v S R Dongen en H T van Egmor.d. Gehuwd: J H Bal en, W E.Guijt. Overleden: W M Greefkes, 65 jr, man; B Zwieninik, x68 jr, man; N van Leeu wen. 77 jr, man; J M Strijk. 72 jr, cchtg v H S legt en-horst; D Trouiwee, 7 4jr, man; Y M Korpershoek, 6 jr, dochter; J van der Hoogt, 42 jr, man; J de Graaf. 87 jr. wed v J P Veen. mej. EGA Sloep Nieuw lijd])erk Na de oorlog begon een nieuw tijdperk. Het nationale schaakleven was vooral dank zij hel wereld kampioenschap van Euwe van 1935 '37 sterk opgebloeid en dc oorlog deed hier weinig afbreuk aan- In 1946 organiseerde het Leidsch Schaakgenootschap reeds een groot internationaal toernooi ter viering van het 50-jarig bestaan- In deze tijd verloor de vereniging en kele sterke spelers, waardoor degrada- ïaar de eerste klas onvermijdelijk bleek. Het dieptepunt kwam omstreeks 1955, toen L.S.G. zelfs naar de tweede klas degradeerde. De inzinking was echter maar van korte duur. Want vrijwel onmiddellijk volgde weer promotie naar de eerste klas. waarin het eerste tiental nu nóg uitkomt. Commissie teeren O uitwassen in huizenhandel LEIDEN De commissie ter be strijding van uitwassen in de hui zenhandel is thans gevormd. Voorlopig hebben in deze commis sie zitting genomen; de heren G. Philipsen, chef van het gemeente lijk bureau voor huisvesting te Lei den, mr. J. W. ten Napel, directeur van de gemeentelijke sociale dienst te Leiden, H. D. van Weizen, make laar in onroerende goederen t< Oegstgeest en Th. J. van der Heij den, rechtskundige te Leiden. Deze commissie zal vermoedelijk met kele deskundigen en een vertegen woordiger uit de handel worden uit gebreid. Het secretariaat van de commissie wordt voorlopig gehouden ten kanto re van Th. J. van der Heijden voor noemd, Hoge Rijndijk 103a, te Lei den Binnenkort zal de commissie by- een komen om zich over maatrege len te beraden. Vanavond zal om 9.35 uur voor de radio een vraaggesprek plaats heb ben tussen een reporter van de KRO enkele leden van de voorlopige ooruitgang Op het ogenblik staat dc deur naar de hoofdklasse weer op een kier. De laatste vooruitgang is vooral te dan ken aan de terugkeer van spelers als De Groot en sinds kort Bekker. het nieuwe lid Wouters uit Den Haag en de aanmelding van jonge spelers als Van der Spek. Van Oosten, Van der Waall en vooral Jacob Kort. Wat Piket voor Philidor is, werd Kort 'oor L.S.G. Kort is duidelijk de sterkste nan van de vereniging en hij werd 'orig jaar zelfs kampioen van de Leidse Schaakbond. Aan het hoogste bord van het eerste tiental is hij de man. die punt punt scoort, en zijn vereniging heeft hem beloond met een plaats in de inter nationale grootmeestergroep, die aan staande zondag begint. De viering -van het 70-jarig be staan valt samen met het 25ste No- teboomtoernooi. Het Leidsch Schaak genootschap organiseert het toer nooi op uitgebreider schaal met de grootmeester-achtkamp als hoofd schotel. Hiermee wordt weer bena drukt dat L.S.G. niet alleen schaak- technisch maar ook organisatorisch nog tot de belangrijkste verenigingen ons land behoort. Jubilaris bij Riedel LEIDEN Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. C. Ouwersloot in dienst trad bij Riedel Limonadcfa- brieken N.V. te Leiden. Dit heugelijke feit werd herdacht in de kantine van het bedryf, waar het personeel was samengekomen om de jubilaris te hul digen. De heer J. A. Riedel jr.,directeur an de N.V., sprak de jubilaris toe en schetste liem als een ijverig en plichts getrouw chauffeur. Namens de Maat schappij van Handel en Nijverheid overhandigde spreker een getuigschrift penning voor 25 jaar trouwe dienst. De heer Th. Wetting. ook directeur der N.V. s'olde de jubilerende mede- u s de directie een bedrag onder cou\ter hand. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer Benning namens het per soneel en de heer Van Nood, mede uit i leiding en personeel van het bedrijf te Ede. De heer Mokkenstorm droeg op ori ginele wijze een zelfgemaakt gedicht irin de kwaliteiten van de heer Ouwersloot op geestige wijze naar vo- ;n werden gebracht. Ten slotte dankte de jubilaris met elgekozen woorden directie en perso neel voor de hartelijke woorden en fraaie geschenken. Chinese draak danste in Leids museum LEIDEN Het Rijksmuseur voor Volkenkunde kreeg gistermor gen bezoek van een Chinese draak, die er zijn traditionele feestdans uit voerde. Of eigenlijk maakten Apel- doornse kwekelingen de danspassen onder het drakenmasker en -kos tuum. Zij vertegenwoordigden it het improvisatiespel, waarmee de educatieve werkweek in het museum succesvol werd afgesloten, de Chi nese bevolkingsgroep van Suriname, wereld van de Creolen, Javanen of Leerlingen die zich in de gedachten Hindoestanen hadden ingeleefd, uit ten hun vreugde bij de „net echte" installatie van de nieuwe Surinaamse gouverneur weer anders. Vragen over slachthuis te Leiden LEIDEN Het raadslid A. Versnel (PvdA) heeft B. en W. schriftelijk vra gen gesteld over het Leidse slachthuis. Hij vraagt welke maatregelen B. en W. voor 30 juni denken te nemen in geval dit slachthuis niet aan de EEG- voldoet. Ambtsaanv aarding prof. Meeussen LEIDEN Gistermiddag heeft prof. dr. A. E. Meeussen, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de Bantoeïstiek aan de Leidse universi teit, zijn ambt aanvaard met een oratie over: Ethnolinguistiek en taal theorie. Wie ter plaatse talen bestu deert die tevoren nog niet wer den beschreven, houdt graag hoe zeer hij ook in de praktijk staat voeling met de ontwikkeling van de taaltheorie. De laatste jaren, aldus de nieuwe hoogleraar, komen er meer en meer klachten, dat het onmogelijk wordt dit contact in stand te houden. Daar om wordt onderzocht wat in deze situatie het best kan worden gedaan; het antwoord is: concentreren op de uitgangsigegevens- Als dusdanig komen in aanmer king: het onvermijdelijke deel theo rie dat in de termen van elke be schrijver steekt, fonetiek, natuurlij- i en culturele omgeving, tekst, ver- ling. Zelfs daar waar theorie voor de eihnolinguist wel bereikbaar is. zal hij proberen door kritische schifting het domein van de theorie te beper- sommige stellingen brengt hij over naar de wetenschapsleer, ande re verwijst hij naar het rijk van de schijnproblemen, andere nog be schouwt hij liefst als vragen die wel licht nog lang hangende vraagstuk ken zullen blijven, een kleine rest neemt hij als voorlopig vaststaande stellingen aan. Door deze versobering hoopt de ethnolinguist. dat zijn me thode uiteindelijk de theorie zal ten ?oede komen. Jeugd en toneel Leiden LELDEN Onlangs is opgericht de jongerenafdeling Leiden van de Neder landse Amateur Toneel Unie (NATU). Het doel van de vereniging is het to neelspel onder de Leidse jeugd op een hoger peil te brengen. Zo worden bij- oorbeeld elke laatste maandag van de maand contactavonden gehouden, warop deskundigen allerlei aspecten van de toneelkunst bespreken. Voor nadere in lichtingen kan men zich wenden tot de de heer B. Baarda. Frede- rik Henderiklaan 14 te Voorschoten, tel. 01717-2242. LEIDEN Met dank heeft de Leidse afdeling van de Vereniging van Huisvrouwen gistermiddag tijdens de jaarvergadering in de Stadsgehoor zaal afscheid genomen van mevrouw H. A. van Herwaar den-W ildeboer als presidente. Tot nieuwe voorzitster werd de secretaresse, mevrouw W. van Dam-Nederhoed, gekozen. Ook veel dank was er voor mevrouw A. J. Jansen-de Wit, die uit het bestuur trad. De dames R. G. M. Sijbesma- Knol lid van het jongerencontact) en N. Trouwborst-Van der Aa (uit Katwijk) werden in het bestuur gekozen. Ondanks het feit, dat de leden via :n lijst met handtekeningen mevrouw an Herwaarden hadden gevraagd als presidente aan te blijven, besloot deze om gezondheidsredenen toch tot af treden. Het huisvrouwenlepeltje, eei: fotoboek van Leiden (namens het be stuur), een boekenbon en bloemen (van de leden) vertolkten de dank baarheid voor haar driejarige arbeid. Mevrouw Jansen, wier werk als ex cursieleidster veel waardering oogstte, ontving eveneens een lepeltje, een ge schenk van het bestuur, bloemen en een grammofoonplaat van de leden. Hooglandse Kerkgracht 44. 8 uur; Herv. jongerensociëteit, „Dag der fotografie" Terrein Van der Valk Boumanweg Leiderdorp, tegenover benzinestation. 2 uur: oprichting Alg. Leidse Studenten- roeiver. „Asopos". Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met Taloelah. Hoofddorp: aula lag. technische school, 23 en 35 uur: afscheid burg. G. C. van der Willigen van gemeentepersoneel en burgerij. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Na de zondeval". Den Haag. Diligentia, 8.15 uur: Haag- Studentencabaret. Scbeveningen: Kurzaal, 3.15 uur: Re sidentie-Orkest. met pianist. IVelke apotheek? Apotheek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136. apotheek Van Breest Smallenburg, Leiderdorp en apotheek Voorschoten, Oegstgeester apotheek. Zondag 21 febr. gesloten van 824 uur. Film» Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Je bent maar eenmaal jong (14 jaar): woensdag Dieven hebben het ook moeilijk (K cn O.). Lido (2.30, 7 cn 9.15 uur): De hel van Niemandsland (14 jaar). Luxor (2,30, 7 en 9.15 uur): Goliath en de slavinnen (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Comman do's in Vietnam (14 jaar) Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De nacht van de Leguaan (18 jaar) Trianon (2 en 8 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellenden van 25 febr. tot 29 maart. De Lakenhal: schilderijen, tekeningen en grafiek van Fer Hakkaart (van 3U januari tot 1 maart). Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7* gouaches en schilderijen van Adrian Stahlecker en plastieken van Armand van der Plelm (van 20 febr. tot en met aart, dag. van 10—17 uur. bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). ZEIST ln zijn voor een flatbewoner begerenswaardig ge legen) huis Myosotis wat in goed Nederlands vergeetmijniet- je betekent Verlengde Slotlaan 43, sprak ik voor u een paar da gen geleden met de man, die aan staande donderdag 90 jaar hoopt te worden en die in Leiden en omgeving nog zeer bemind en geliefd is: dr. J. Riemens. Van 1917 tot 1944 was deze in 1875 te Driebergen geboren predikan tenzoon zelf predikant van de Hervormde Gemeente te Leiden. Dat geeft banden en zijn beminne lijke persoonlijkheid droeg daar toe niet weinig bij. Vitaal en actief, dat dr. Rie mens nog is! Het strijdt bijna met je werkelijkheidsgevoel om hier van een negentigjarige te spre ken. zoveel werk verzet hij nog en zo vol is zijn agenda nog. Voor so-mmigen, die hem niet kennen een misschien moeilijk te geloven feit: die agenda van dr. Riemens is nog zo vol, dat het moeilijk is een afspraak met hem te maken. Hij geeft nog catechisatie, preekt nog, is nog actief redac teur van De Protestantreist per bus en trein nog waarheen hij wil waarheen zijn God wil, zal hij zelf in gedachten corrigeren als hij dit leest en hij fietst nog als een druk bezette predikant door de kerkwijk van dominee P. Klap. Dat wil zeggen als vrij williger. Pastoraal medewerker, zo heet dat", haastte hij zich te verklaren toen ik hierover noti ties maakte. Daarna, zonder pauze: „Maar u moet van mij niet een al te grote merkwaardigheid ma ken, hoor, want 'k weet drom mels goed, dat het allemaal ge nade is. Een zeldzaam voorrecht. Wat dat betreft, heb ik een goed voorbeeld aan Albert Schweitzer, hè. Die is nog iets ouder dan ik De beminnelijke predikant dr. J. Riemens. die van 1917 tot 1944 in Leiden stond, viert donderdag in Zeist zijn negentigste verjaar dag. De banden met Leiden zijn nog sterk en niet alleen omdat hij erevoorzitter is van het zangkoor Ex Animo. Hy legt nog steeds een onvoorstelbare activiteit aan de dag op kansel en catechisatie maar hy heft bezwerend zijn vinger omhoog als je hem als een merkwaardigheid gaat zien omdat hij „drommels goed weet", dat het allemaal genade is. en zijn lichaam heeft Afrika heel wat meer dulden". ZIJN oudste dochter, die. zoals dr. Riemens het zelf uitdruk te goed zestig is" en die alles waarneemt in huis, bracht koffie. Geruisloos verwijderde zij zich en de stille rust van de studeerka mer keerde weer. ,,'k Vind het fijn om 't Evan gelie nog te mogen brengen," her vatte de bijna negentigjarig het gesprek. „En ik heb daarbij het ontzettende voorrecht nog gezond te mogen zijn. Mijn dagindeling? Och, half acht, acht uur sta ik op. Na het koffiedrinken ga ik wel eens even zitten. Laten we zeggen: ik leef gewoon. We heb ben een regelmatig leven gehad. Half elf, elf uur naar bed. Vijftien jaar wonen we hier nu in „Myosotis". Dat is door mijn kinderen zo genoemd. Dat komt, mijn jongste zoon, die hier in Zeist ivoont, woonde eerst bij ons in en die houdt erg veel van bloe men. Hij is nu biblothecaris bij het Rijksinstituut voor Natuur bescherming. We ruilden met pro fessor Minderaa, die nu in ons vroegere huis in de Cobetstraat in Leiden woont. Later hebben we allebei het huis gekocht. Mijn vrouw is acht jaar gele den heengegaan. Wij hebben sa men nog acht jaar gewoond hier aan de Verlengde Slotlaan. Zij is in Leiden zo'n geweldige steun geweest, hé, en dat weten de men sen ook wel". Het gesprek gaat in de richting van de acht kinderenvijf doch ters en drie zoons, van wie de oudste zoon is overleden. De thans oudste zoon is predikant in het Groningse. Van de dochters is er één getrouwd met ds. West- hof in Kollum, één met een lec tor in Eindhoven, één woont sinds haar huwelijk iwUtrecht, de vier de is verpleegster en de oudste woont dus in Myosotis. MET het manuaal van iemand, die niet gewend is met tijd te morsen, haalt dominee Rie mens zijn zakhorloge te voor schijn. ,,'k Ben een klein beetje gepresseerd", zegt hij. Moet de bus van kwart over elf naar Utrecht hebben". We praten nog even over de aanstaande verjaardag en weer kinkt het: „Maakt u alstublieft geen merk waardigheid van me. Eigenlijk ben je lijdzaam object. Ik zou het veel leuker vinden nog een tijdje onopgemerkt m'n weg te gaan en m'n kinderen die dag te vieren. Alleen uit hartelijkJi&rf. tegen over vrienden ben je min of meer verplicht je te onderwerpen. Ik vind maar één ding merk waardig en dat is het Evangelie omdat dat je een geweldige kracht en rijkdom geeft, hè! ln mijn leven heb ik als ieder mens nweilijkheden gehad en ook nu heb ik mijn zorgen. Als we Jezus Christus niet hadden, was het niet zo lang vol te houden!" kandelaar, waarin elk jaar de naam van een verdienstelijk lid wordt ge- inscribeerd. Mevrouw D. Valken- burgh-Voorbrood, die zeer veel deed voor de inzamelingsactie van brilmon turen voor Afrikaanse landen, is de eerste die haar werkzaamheid aldus ziet gehonoreerd. De dames Bakker, Rietman en Ver- stelle ontvingen huisvrouwenlepeltjes wegens haar prestaties op het gebied van ledenwerving. Mevrouw Bogaars trad uit de commissie van bijstand en mevrouw Koevoet nam haar plaats in. Mevrouw Brandenburg volgde me vrouw Key op als lid van de redactie commissie. Mevrouw Van Dam-Nederhoed zal de afdeling vertegenwoordigen op de algemene vergadering op 19 mei in Uitrecht. Leiden gaat akkoord met een contributieverhoging tot f 10 per jaar. Mevrouw A. C. Kriest-Den Haan, pen- ngmeesteresse, kon een batig saldo in f 145,58 vermelden. De onderafde lingen hebben eveneens een goed jaar achter de rug. Het zangkoor, de toneel club en het pas opgerichte jongeren contact (thans ongeveer 50 deelne mers) kunnen nog leden gebruiken. Advertentie Zoekt U een Gouden armbaDd of collier voor 70,- en 100.- of 300,- en 800,-. JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 ALTIJD VOORDELIG LEIDEN In het kader van het universitaire lustrum wordt voor de komende zomer een fototentoonstelling georganiseerd met daaraan verbonden een fotowedstrijd. Deze wedstrijd staat onder het motto „Leiden-Universiteit" en is toegankelijk voor iedereen die in Leiden, Oegstgeest, Leiderdorp of Voorschoten woont of werkt. De voorwaarden zijn te verkrijgen bij de fotohandelaren en bij de portiers van de universiteitsgebouwen aan het Rapenburg en aan de Stationsweg. Over de toelating van de foto's tot de tentoonstelling beslist een jury. be staande uit prof. mr. J. A. Amkum, prof. dr. R. F. Beerling. prof. dr. J. H. Oort, prof. dr. A. Querido en prof. dr. J. H. van de Waal. Op de expositie die begin juli wordt geopend, zal het publiek verzocht wor den zijn voorkeur kenbaar te maken. De maker van de foto waarop de meeste stemmen vallen, ontvangt de eerste prijs van f 250,Op dezelfde wyze worden de tweede en derde prijs van resp. f 150 en f 75 toegekend. Voor filmers bestaat de mogelijkheid films in te zenden onder hetzelfde moH»

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3