Gouverneur van Suriname: man met twee vaderlanden Voor Delfland: zoet water uit de Rijn? Luchtverontreiniging van invloed op ziekteverzuim Leo Horn veroordeeld tot boete van f 80 Bewogen nacht in Rotterdam Waarom rijdt deze auto zo prettig? In industriegebieden ook meer chronische zieken 7 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1965 Jarige prinses Christina kreeg j gouden broche DEN HAAG Prinses Christina heeft gistermiddag in aanwezigheid van H M. de Koningin een deputatie van de verbindingsdienst op paleis Soestdijk ontvangen. De Prinses is, zoals bekend, petekind van de verbin dingsdienst. De deputatie bestond uit brigade generaal T. de Ruig, inspecteur van de verbindingsdienst, kapitein J. J. van Ger- ven, adjudant-onderofficier J. F. Hicks. reserve korporaal J. W. M. van de Lugt, dpi. soldaat K. M. Koch, en de heer D. van den Brink. Namens de verbindingsdienst bood brigade-generaal De Ruig de Prinses een geelgouden met briljanten versierde broche aan, in de vorm van een tak met dauwdruppels. Minister Soholten (justitie) heeft niet de indruk, dat straffen voor verkeers delicten ..beepaaldelijk" aan de lage kant zijn, zegt hij in zijn memorie van ant woord aan de Eerste Kamer. Uiteraard zal de ontwikkeling in de Duitse Bonds republiek waar sinds kort drastischer wordt opgetreden, met aandacht worden gevolgd. Tijdens een receptie in de Rid derzaal in Den Haag heeft de pas-beëdigde gouverneur i Suriname, mr. H. L. de Vries, kennis kunnen maken met de leden van de Nederlandse rege ring en de leden van de Eerste en Tweede Kamer. De foto toont n.r.: vice-minister-president B. W. Biesheuvel en zijn echtgenote, mevrouw De Vlies en mr. H. L. Vries, tijdens de receptie. Meneer De Vries is er weer (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG „Meneer de Vries is er weer", hebben enkele oude ge trouwen op het Plein tegen elkaar gezegd. Het klonk als goed nieuws. De man, die zich thans in een bescheiden, smal vertrek op het kabinet van de vice-premier voorbereidt op z'n taak als gouverneur van Suriname, hebben zjj leren kennen als een bijzonder innemend mens. De „koffie- mevrouw" verzuimt bij de begroeting om de hoge vertegenwoordiger van de Kroon met „excellentie" aan te spreken, maar ztf behoeft niet te kleu ren. Ze is zegt de gouverneur tot z'n bezoeker een oude vriendin. Mr. Henry Lucien de Vries (55) moet er trouwens zelf ook nog aan wennen om „excellent" te zyn; hoewel het ambtelijke leven hem niet vreemd is, is het toch een hele overgang van de directie van de Suriname Aluminium Company naar het statige, witte, achttiende-eeuwse Gouvernementshuis aan het Oranjeplein in Paramaribo. Twaalf jaar was de heer De Vries gecommitteerde voor Surinaamse za- in Nederland en velen herinneren zich hem als een man met grote be langstelling voor de medemens, vooral de medemens in moe'lijkheden. „Ja, ik ben meer sociaal dan politiek ingesteld", bevestigt hij ons. „Dat is kwestie van hormonen. U kunt eigenlijk wel zeggen, dat ik a-politiek Met het oog op z'n nieuwe ambt lijkt ?t ons een aanbeveling. De heer De Vries zal niet spoedig in de verleiding komen om zich te mengen in verwikke lingen van de Nationale Partij Surina- iwaartoe premier Pengel behoort), de Verenigde Hindostaanse Partij, de Progressieve Surinaamse Volkspartij en de andere partijen. De gouverneur heeft, zoals artikel 12 van de staatsregeling het kort formuleert, de uitvoerende macht Hij is de vertegenwoordiger var de Koning en als zodanig geen verant- varding schuldig aan de Staten. ..itussen begrijpt de zich vrijzinnig noemende gouverneur terdege, dat hij geen onderkoning in een kolonie wordt. Die tijd is gelukkig voorbij. Din Gï de hij de eed af, dat hij zich „in alles zal gedragen zoals een braaf en lijk gouverneur betaamt". Dat houdt ook in vertrouwen wekken. De heer De Vries gaat er vanuit dat hij daar in zal slagen. Of hij dan niet te ters is, met z'n middelbare schoolop- Wind uit Oosten DE BILT. Een storingsgebied dat zich gisteren over Scandinavië naar het zuiden bewoog, trok afgelopen nacht in zuidwestelijke richting vlak langs onze kust over de Noordzee. Het bracht in ons land in hoofdzaak in de kustprovincies uat regen of sneeuw. Boven Scandinavië vormde zich ver volgens een nieuwe rug van hoge- luchtdruk, welke zich naar het zuiden uitbreidt, waardoor de winden in ons land weer naar het oosten draaien en opnieuw wat koudere continentale lucht waarin wolkenvelden maar ook opklaringen voorkomen, en geen noemenswaardige sneeuw valt zal worden aangevoerd. Overigens komt daarin in Duitsland in het algemeen niet meer dan omstreeks 5 graden vorst voor, behoudens op plaatsen waarboven een sneeuwdek in de nachtopklaringen voorkomen en de temperatuur tot omstreeks min tien daalt. Langs noord-Groenland en Spitsbergen passeerde een diepe de pressie, welke gevolgd wordt door een- nieuw krachtig hogedrukgebied. dat het reeds aanwezige hogedrukgebied ten noorden van Schotland verder zal versterken. De luchtdruk is bij de faroër reeds gestegen tot bijna 1045 millibar. ZON EN MAAN Zaterdag 20 februari: Zon op 7 46. on der 18.03; maan op 23.52. onder 9.53. 23 februari: laatste kwartier. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen Politierechter: zelfbeheersing s.v.p ZWOLLE De politierechter te Zwolle, jhr. mr. H. II. G. Verspijck heeft de bekende internationale voet' balscheldsrechter Leo Horn, koopman te Bentveld (gem. Zandvoort) gisteren wegens mishandeling veroordeeld tot een boete van f 80. De officier van justitie mr. D. Bins, had f200 geëist Hora had 15 december het vorig jaar. toen hij met enkele vrienden bij Emmeloord aan het jagen gehoon!1, dat arbeiders van de het jachtterrein grenzende gemeentelijke kwekerij hem uitscholden. Daarbij ook het woord „kattemepper" zijn vallen. Hom stapte de kwekerij binnen vroeg wie had gescholden. Hij kreeg geen antwoord. Later op de dag hoorde Horn, er moeilijkheden waren ontstaan over aangeschoten konijn, dat de kwekerij binnengekomen. Opnieuw ging Horn r de kwekerij en vroeg de plantsoen arbeider J. van der Meulen wat hij had gezegd. Van der M. antwoordde: maar mee naar de politie" en daarop had Horn hem. naar hij verklaarde, stompen gegeven. Gevangenhouding Ben Drew met 6 dagen verlengd c MAASTRICHT De gevangenhoudin ui de Amerikaanse Iuchtvaartmak< laar Ben Drew, is gisteren op last va de rechter-commissaris. mr. J. Tackei t minstens zes dagen verlengd. Daar- kan de rechtbank op vordering van officier van justitie, mr. W. Moors, angenhouding van de verdachte be- ?n en deze termijn duurt dertig da gen. Drew wordt vervolgd op grond van overtreding van de uitvoerverbodenwet 1935, die de export van bepaalde goe deren naar bepaalde landen verbiedt Krachtens een beschikking van de mi nisters van buitenlandse en economische zaken is de uitvoer van parachutes lar Tsjechoslowakije verboden. Naar bekend vloog het vliegtuig met de parachutes via Praag, waar op 4 februari een lading wapens werd inge- ■n, naar Malta. De valschermen moesten dienen voor wapendroppings Afrika. De officier en rechter-com missaris hebben intussen ambtenaren de centrale douanerecherche en de dienst luchtvaart van de rijks politie op Schiphol als getuigen gehoord. weest, maar hij had er waardering voor dat deze zyn fout erkende. Horn merkte op dat de moeilijkheden in de hand den gewerkt door de omstandigheid dat zijn jachtterrein vlak bij Emmeloord ligt De politierechter kon zich voorstel len. dat Hom zeer geprikkeld was raakt Hij meende, dat er nu maar eens een eind moest komen aan het ge schreeuw van „kattemepper". een grof scheldwoord. Hij maande Leo Horn tot grotere zelfbeheersing. Een voor waardelijke veroordeling in 1961 wegens mishandeling, een veroorde ling wegens de kattezaak in 1963 Hom schoot toen in de Noordoostpol der een kat dood alsmede een reeks verkeersovertredingen, meende politierechter te zien als een gebrek aan zelfbeheersing. leiding en z'n universitaire studie Nederland? Is hij getrouwd met Nederlandse vrouw en vader van twee zoons, die in Baarn op een kostschool wel voldoende Surinamer? Rond uit geeft hij toe: „Men zou mi met twee vaderlanden kunne Ik vind het hier heerlijk, maar als ik hier een poos ben, verlang ik toch terug naar het zonnige, wat lich tere leven in Suriname. En in Surina- verlang ik weieens naar Neder land. Maar wat de kern van Uw vraag betreft: men is in Suriname overtuigd an mijn liefde voor het land en daar- ia geloof ik, dat er een goede basis Dor samenwerking is." Ontwikkeling Liefde voor het land die deed hem tenslotte toe besluiten zijn topfunc tie in het bedrijfsleven te verwisselen het hoge ambt. Hij praat zonder pathos. Als een idealistische realist oud-officier van de Prinses Irenebrigade. opgeleid in Sandhurst, ook Churchill z'n militaire vor ming kreeg weet hij van de ontwik kelingsmogelijkheden, die Suriname ir zich bergt, maar ook van de moeilijk heden van de beperkingen. „Men moet niet menen, dat Suriname een tweede Venezuela wordt", zegt hij nuchter. Bij de eedaflegging heeft de nieu gouverneur beloofd, dat hij het welzijn Suriname naar zijn vermogen zal bevorderen. Dat welzijn is in de eerste plaats gediend met industrialisatie de zich snel uitbreidende bevolking werk te verschaffen. Als oud-directeur beheerder van de grote Amerikaans- Surinaamse bauxietonderneming weet ?r alles van. Drie dagen na zijn terugkeer in Suriname zal hij optreden als gastheer van prinses Beatrix en haar dan ook de vorderingen laten gemaakt bij de uitvoering van het Brokopondoplan, waar hij zo nauw bij betrokken was. Zoals bekend voor ziet de Brokopondo-overeenk^mst ge sloten door de Surinaamse regering met de Suralco in de constructie van stuwdam met waterkrachtwerk (ver mogen 180.000 KW) in de Surinameri- en de bouw van een aluminium- reductiebedrijf met een capaciteit van ongeveer 50.000 ton per jaar. Naar men hoopt, zal de Koningin wanneer zij later in dit jaar Suriname bezoekt het plechtige startsein kunnen geven de levering van stroom. Voor de heer De Vries zal dit èn als gouver- en als oud-Suralco-directeur een groot ogenblik zijn. In de Ridderzaal hebben nii en zijn echtgenote gisteravond honderden han den mogen drukken van mensen, die zich over zijn benoeming verheugen. Ook wij zijn ervan overtuigd, dat de keus is gevallen op een man, die door zijn integriteit, vitaliteit en onderne mingslust voor het overzeese deel van het koninkrijk van grote betekenis kan Utrechtse PTT'er verduisterde brief met 20.000 DM AMSTERDAM De postale recher che te Amsterdam heeft de 49-jarige PTT-besteller J. v.d. B. uit Utrecht ge arresteerd wegens verduistering van een brief waarin enkele bundeltjes bankbiljetten ter waarde van DM.20 000 zaten. Deze brief was begin maart van vorige jaar door een bankinstelling Rijnsburg (ZH.) met aangetekende wa de naar Utrecht gezonden. Het stuk in Rijnsburg echter bij de gewone post terechtgekomen. Op het postkantoor in Utrecht kreeg J. v.d. B tijdens sorteer- werkzaamheden de brief in handen. Daar hij vermoedde dat er wel eens geld ir kon zitten, nam hij het stuk mee naai huis. Bij opening rolden de pakjes bank papier eruit. In de loop van het jaar maakte de besteller met het geld goede sier en bij zijn arrestatie was er geen cent meer van over. Voorts is gebleken dat hij uit een PTT-kas, die hij heer had, 75 gulden had ontvreemd. De besteller is ter beschikking van de offi cier van justitie te Utrecht gesteld. Op grondslag van het rapport van dt commissie die over de strafbaarstelling van de niet-ambtelijke corruptie advies heeft uitgebracht, wordt een desbetref fend wetsontwerp voorbereid. (Vervolg van pagina 1) Die spanning had zich ontladen verschillende stakingen, die ten slotte zo hoog waren opgelopen, dat gisteren niet minder dan tien- tot vijftiendui zend man 't werk hadden neergelegd ei dat er op de werven, die nog buiten het loonakkoord waren gebleven maar waar nog niet werd gestaakt, de toe stand zo onrustig werd, dat geregelde arbeid nauwelijks sprake was. Krasse maatregel Op de werf van Wilton-Fijenoord was het zover gekomen, dat de directie gister, middag aankondigde, dat de poorten met ingang van vandaag zes uur des ochtends voor alle werknemers gesloten zouden blijven tot maandagochtend ze een maatregel, die voor zover ons bekend in de omgeving van Rotterdam nog nim mer is getroffen. Deze maatregel, tezamen met het af breken van besprekingen tussen de metaal-vakorganisaties en de directies van de drie werven in de loop van gister middag waren voor de bestuurders var de vakorganisaties het sein tot een ver zoek aan de vakraad om in Rotterdam bijeen te komen. Afkoeling De sluiting van Wilton-Fijenoord was het antwoord op het optreden de stakers gedurende de gehele don derdag. Zij hielden de werf bezet, molesteerden werkwilligen, verhin derden zelfs een schip, dat zojuist was gereedgekomen en dat gistermiddag zou uitvaren, van de werf te vertrek ken. De directie van Wilton-Fijenoord beschouwt deze sluiting als een „moge lijkheid tot afkoelen der gemoederen". De lonen zouden worden uitbetaald het gebouw Musis Sacrum te Schie dam onder conditie, dat de stakings- duur wordt gerekend twaalf uur te zijn, die niet worden uitbetaald. Wel wordt loon betaald over de dagen sluiting. Gusto Afbreken van de besprekingen gister middag werd veroorzaakt door de handel, wijze van Gusto: nog tijdens de bespre kingen maakte de directie van de werf Gusto aan het personeel bekend, dat de uurlonen zouden warden opgetrokken, - dat tegelijkertijd de tarieven zouden worden verminderd met het bedrag, •mee de lonen zouden toenemen. De vertegenwoordigers der vakorganisaties beschouwden deze handeling, verricht toen de besprekingen nog niet ten einde n, als een affront. Zij verlieten de conferentiezaal. Vakraad bijeen Om negen uur gisteravond kwam de ■akraad te Rotterdam bijeen met als voorzitter de heer Baart en als werk geversvoorzitter de heer ir. K. v. d. Pols. Pas tegen twee uur des nachts was de vergadering ten einde. Tijdens deze vergadering werd gesteld, dat het sluiten van de werf van Wilton-Fijen oord tot maandagochtend verstrekken, de gevolgen kan hebben. Men achtte het een naïeve gedachtengang van de directie dat daardoor de gemoederen zouden bekoelen en zelfs werd de zijde der vakorganisaties twijfel uitgesproken over de vraag, of de vak bondsbestuurders hun leden wel zou den kunnen adviseren na deze sluiting weer aan het werk te gaan. Ten slotte besloot de vakraad er bij de werkgevers op aan te dringen, de loon onderhandelingen met de districtsbestuur ders van de vakorganisaties te hervatten. Hervatting van deze besprekingen ge schiedde ongeveer een uur later. Overeenstemming De tijd tussen twee en drie 's nachts hebben de vakbondsbestuur ders gebruikt voor intern onderling beraad. Omstreeks half vijf was eenstemming bereikt met de directies van Wilton-Fijenoord en de R.D.M. Om vijf uur des ochtends had men de zaak ook rond met de directie van de werf Gusto. Op verschillende van de 25 scheeps werven in de provincie Groningen die zijn aangesloten bij de scheep vaartver- cniging ..Hoogezand", worden langzaam, aan-acties uitgevoerd, omdat de vereni ging de leden heeft geadviseerd geen gebruik te maken van de mogelijkheid ondernemingsgewijze differentiatie maximaal 4 procent. Gewoon omdat deze automobilist zich meer fit voelt dan andere. En zijn geheim schuilt in het dashboardkastjeDaar ligt altijd een rol King. Heerlijk frisse King pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Natuurzuivere King hoort in uw wagen als uw papieren. Vergadering nam noodkreet over Gezamenlijke actie tegen verzilting (Van een onzer verslaggevers) DELFT Gaat het hoogheemraad schap Delfland in de (hopelijk nabije) toekomst „zoet water" aftappen van de Rijn op een punt bovenstrooms en aan merkelijk oostwaarts van het Rijn mondgebied gelegen? Dit staat niet vast zij het dat dijkgraaf en hoogheem raden een daartoe uitgebracht advies als de aantrekkelijkste der mogelijkhe den zien, zo verklaarde mr. dr. Winse- mius tijdens de bijzondere vergadering van donderdag. Deze vergadering draaide zoals gemeld om het verziltingsprobleem: Delfland ziet zijn zoetwatervoorziening ernstig bedreigd nu de minister dan heeft uitgesproken dat in Rotterdam geen in- voor zoet water dient te komen om dat het Maaswater daar niet van vol- doende kwaliteit ls. Nationale maatregelen vroeg de dijk graaf in een rede, die de voltallige ver- gadering van hoofdingelanden (met plaatsvervangers) aanhoorde. Het gezel schap bleek in de discussie als één mar achter de mening van het dagelijks be stuur te staan. Tevoren had het hoofd de technische dienst, ir. A Wiersma. een technische toelichting ge geven. De dijkgraaf zei dat er geen reden tot paniek was. Maar wel moeten spoedig maatregelen worden genomen. De oplos- Werkgeversverbond licht leden voor (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG „In ons land zijn aanwijzingen verkregen dat het ziek teverzuim in een gebied met verontreinigde lucht in vergelijking met an dere streken ongunstig wordt beïnvloed tijdens een periode met plotseling toegenomen algemene verontreiniging. Als meer specifiek chronisch ef fect moet de longkanker worden gezien, die op den duur kan ontstaan ten gevolge van jarenlange inademing van kleine hoeveelheden kankerbevor- derende stoffen. Ook deze aandoening komt vermeerderd voor in gebie den met verontreinigde lucht, onafhankelijk van de rookgewoonten". Dit schrijft ir. D. van Zuilen, direc teur van het Instituut voor Gezond heidstechniek T.N.O., in een extra mer van het orgaan van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers, „De Nederlandse Industrie", dat geheel gewijd is aan de talrijke problemen die verband houden met de luchtveront reiniging door industrieën. teerd van aandoeningen van de bov ste en de lagere luchtwegen (bijv. bronchitis), alsmede van hart en vaat stelsel, ten tijde van perioden met toegenomen luchtverontreiniging, tot uitdrukking komend in een verdubbe ling of verdrievoudiging van het zuim ten gevolge van dergelijke doeningen. Invloeden dus, die incidenteel karakter dragen. Sterfte Ook het chronisch effect durende blootstelling aan verschillende soorten van verontreiniging is bij ver gelijkend onderzoek tot uiting gekomen. Over het algemeen worden in meer ver ontreinigde gebieden een groter aantal gevallen van bronchitis, bloedarmoede e.d. aangetroffen dan in overigens ver gelijkbare doch weinig verontreinigde gebieden. Voorts zijn er aanwijzingen dat verontreinigde streek Ir. van Zuilen zet verder o.m. uiteen, dat in verschillende streken van ons land periodiek beschadiging van gewassen werd en wordt gconstateerd. son, ernstige mate. Bovendien zijn schadelijke invloeden aangetoond op dieren en Spreiding Het extra nummer van „De Neder landse Industrie" is gevuld met bijdragen van vooraanstaande despundigen nen en buitenland, waaruit wel blijkt dat aan studie en onderzoek van luchtver ontreinigingsproblemen reeds veel wordt gedaan, maar dat er nog veel meer moet gebeuren voor werkelijk afdoende op lossingen kunnen worden gerealiseerd. Ir. P. K. van Meurs. oud-directielid var de Planologische Dienst in Noord-Hol land, pleit voor een beperking en „aflei ding" van de groei van grote steden. Dit lijkt het moeilijkste voor de twee grote zeehavengebieden van de Nieuwe Wa terweg en het Noordzeekanaal Spreiding naar elders is. waar maar enigszins gelijk nodig. „Men moet er niet -of juist wel denken wat bijv. de vestiging van petro- leumraffinadenjen aan het Noordzeeka naal alleen reeds uit een oogpunt van luchtverontreiniging zou betekenen omringende agglomeraties van Amsterdam, de Zaanstreek, de IJmond Zuid-Kennemerland," aldus ir. Van Meurs. r A. Beukers, voorzitter van de Stichting Europoort-Botlekbelangen. con. stateert de behoefte aan en landelijk .bestrij dings- en controlestelsel", dat I verdeeld zou moeten worden in een aan tal districten en waarin ook een belang rijke plaats moet worden ingeruimd voor weerkundigen. sing moet buiten het gebied van het hoogheemraadschap worden, gezocht. Een pleidooi tot gezamenlijk handelen kwam van de heer C. Hage uit Delft. Ge meenten en Kamers van Koophandel (dat drie) moeten volgens hem met Delfland samen zich tot de regering wen- De situatie is beangstigend, vond hoofd ingeland J. Emmens uit Naaldwijk. O.ok de bodemdaling speelt bij de verzil ting een rol (wat dr. Winsemius be aamde). Zelfs internationale belangen spreken hiermee, zei de heer Emmens. die zich over de oplossing pessimistisch toonde. Bedreiging van de leefbaarheid was een term, die de Haagse vertegenwoordiger D. AV. Dettmeijer bezigde. Zoek eontact met Rotterdam of met prominente Rotter dammers over deze zaak (de naam dr. K. P. v. d. Mandele viel), raadde hg aan al was het sleehts informeel. Er moeten niet teveel deskundigen worden Inge schakeld, want experts zyn het wel eens niet met elkaar eens Van andere zijde kwamen suggesties als die voor een zoetwaterpijpleiding on der de Maas door. Voorraad genoeg We moeten vechten tegen het zoute ater betoogde de Vlaardingse weihouder Walstra. Delfland heeft 10 a 12 m3 zoet water per sec nodig, by Lobith komt ,er sec 2200 m3 binnen, een bewijs dat er ■oorraad genoeg is. Maar om het water oor Delfland beschikbaar te krijgen! Bovendien vond deze spreker, moet Delf land zelf zorgen dat het eigen water niet vervuilt Dit vraagstuk is bijzonder ingewikkeld, stelde de dijkgraaf. Er is water en ln theorie is het te krijgen ook. Men zou het uit het Flevomeer kun nen halen, men kan een verbinding met de Rijn maken op een „hoog punt" in het oosten en of met de Hollandsche IJssel; men kan denken aan onttrek king van water aan het Haringvliet (dan moet het eerst-afgedamd zyn). .Sociaal recht" De deskundigheden zijn niet zo gepor teerd voor de meeste van deze mogelijk heden. Slechts één project lijkt dijkgraaf hoogheemraden dus attractief: een verbinding met een punt stroomopwaarts i toevoer van zoet water op enigerlei ij ze vandaar. Waar dat punt zal<zijn is niet bekend. (Evenmin maakte dr. Winsemius dui delijk van wie het advies is. Het komt van een hoogleraar, in welk verband valt te denken aan prof. W. F. J. M. Krul red.). Wat de kosten van zo'n project betreft, de dijkgraaf vond het een „sociaal recht" de regering een bijdrage te vra gen. Mogelijk zal Delfland zich tot de rijksoverheid wenden. Een bespreking met de betrokken vaste commissie van de Tweede Kamer is reeds aangevraagd. Vier jongens randen 13-ja jarig meisje aan ROTTERDAM Vier Rotterdammers m 13 en 14 jaar hebben bekend dinsdag, avond bij de Spaanse Polder in Rotter dam een 13-jarig meisje dat op de fiets langs reed. te hebben aangerand. Het viertal is bij de zeden- en kinderpolitie bewaring gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7