Studenten-akkoord kreeg 15 zetels in Leiden Te kust en te keur Christelijk lyceum hield een stimulerend muziekconcours in kerk aan Oude Vest een STAALTJE BEDSET een SI STAALTJE WITTE-WEEK Zwart Wit bouwt aan nieuw tehuis Residentie Orkest met het pianoduo Montés Twee jubilea bij V. en D SCHUDEl'iCITROEN Commentaar L^'NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 FEBRUARI 1965 Vrijdag Zaal Komingskerk (Noord). 7.30 ruil beurs voor verzamelaars. Potterij Zaalberg, Hoge Rijndijk 49. oeterwoude, 8 tot 10 uur: K. ei ursus pottenbakken- Zomerzorg, 7.45 uur: contactavond afd. .eiden e.o. Ned. Ver. ouders van Emi ranten, onderwerp: „Reizen naar eêmigreerden thans voor een ieder elijk". Oegstgeest: zaal Willem de Zwijger- erk, 8 uur: jaarvergadering Chr. korf- alvereniginj, „Fiks". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur; laagsche Comedie met King Lear. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned. [amerorkest. met cello. Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum net Taloelah. Herv- jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgr. 44, uur: jongerensociëteit, politiek forum. Oude Vest 13, 7.30 uur: C.J.V. De Valk. nstuif. Acad. Ziekenhuis. 955 uur: K. er itcursic naar de nieuwe poliklinieken nor interne geneeskunde. Volkshuis, 8 uur: werkgemeenschap )e Ratel, culturele filmavond. Den Burcht, 8 uur: feestavond Ewout loppensz-groep. Noordwyk-Zee: Palace-hotel, 4.45 pening 25ste Daniël Noteboom-wedstrijd Leidsch Schaakgenootschap). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 laagsche Comedie met Kinderen vai Den Haag: Diligentia, 815 uur; Nieu we Komedie met De Parijse Bruiloft. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Con- lertgebouworkest, met bariton. Welke apotheek? r Tot Hulp der mensheid, Hooigracht 48, el. 21060, ook voor de Leiderdorpse apo theek. De Oegstgeester en Voorschoter ipotheek zijn eveneens geopend. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Je bent 'ten naar eenmaal jong (14 jaar); woensdag: lieven hebben het ook moeilijk (K. ver- i O.). het Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De hel van ecu- Remandsland (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Goliath en de slavinnen (14 jaar). Rex (2.30, 7,15 en 9.15 uur): Comman do's in Vietnam (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De nacht an de Leguaan (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): Gejaagd door de 'ind (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: schilderijen, tekeningen 1 grafiek van Fer Hakkaart (van 30 januari tot 1 maart). Boerhaavezaal, Lange Vrouwenkerk- iteeg: schilderijen, tekeningen en gra- van I. van Bommel, S. v. d. Kruit, an Trigt en K. v. d. Water (dagelijks 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur, tot en met 20 febr.). Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7* louaches en schilderijen van Adrian itahlecker en plastieken van Armand van der Helm (van 20 febr. tot en met maart, dag. van *0--17 uur. bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). O LEIDEN Welke bedenkingen men ook mag hebben tegen het rr. ceren in wedstrijdverband, zeker is het, dat van het jaarlijkse schoolmu- ziekconcours van het christelijk lyceum een grote stimulerende kracht uit gaat. Intussen was de taak van de jury, bestaande uit de heren Geirnaert, Hanegraaff en Boelee niet benijdenswaardig, om, met het oog op de drie prijzen, tot een uitspraak te komen, die alle belangstellenden in de voor dit doel uitnemend geschikte Gereformeerde kerk aan de Oude Vest zou kunnen bevredigen. Naar mijn persoonlijke mening was deze beslissing wat geforceerd; er kwam een groter aantal executanten, wier prestaties op ongeveer gelijk niveau lagen, voor een onderscheiding in aanmerking. Dit beknopte verslag evenwel geeft niet de indrukken van de jury weer, doch mijn persoonlijke mening. Heeft de jury alzo geoordeeld naar muzika liteit, stijlinzicht en vlotheid w mee het stuk werd gebracht, ik hier nog aan toe willen vcegen de geschiktheid vóór- en de behande- van het instrument. Het is c-ndoenlijk de prestaties van meer dan twintig mededingers afzonderlijk te noemen. Ik wil me dus voornamelijk bepalen tot enkele en wel in de eerste plaats die der prijswinnaars. Met de eerste prijs werd beloond Dorothée van Wijhe, die Mozarts Fantasie in d uit het hoofd voor droeg in volkomen beheerste rust, doch met geringe dynamische scha keringen. Aan het toucher is veel aandaoht besteed, men kan het met de beslissing wel eens zijn. Iets anders is, dat het spel var Peter Romeijn aan de eerder ge noemde kwalificaties in zijn voor dracht van Alfredo's Granados ir ruime mate voldeed, al vergiste hij zich even in de eerste maten. De ze kleine pianistj toonde een aange boren begrip voor het instrument; naar mijn persoonlijke mening een (door toonbehandeling) zuiiver pianis tische prestatie. Wat verder te zeggen van -de 1 pers. gekleurd 11.50 2 pers. 13.95 NIEUWE GORDIJNEN NODIG? LOOP DAN EENS ONZE GORDIJNENSHOP BINNEN Hoek Hooglandsche Kerksteeg. HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA fraaie toon, die Jelle Moraal als flui tist demonstreerde? En zo kan ik nog wel enkele andere dingen naar voren brengen. Zeker is, dat in alle verde re voordrachten aspecten warer loven, en evenzeer beslist af te wij- De tweede-prijswinnares Ann Huying speelde Debussy's Clair de Lune gevoelig, doch niet in het juis te tempo, dat de componist heeft ge wenst. Deze (op zichzelf lofwaardige prestatie) was dus niet in elk op zicht voldoende gerijpt. Opmerkehjk voorts de bedrevenheid van ter Klaafman op de es-klarinet, daarom reeds een beloning waard was. Zoals ik reeds zei: de jury had het niet gemakkelijk. Er is echter naar objectiviteit gestreefd. De gelukkige winnaars hebben aan het slot hun voordrachten herhaald. Voorts wisten de mededingsters naar de prijs voor de afdeling declatie de aanwezigen aangenaam bezig te hou den tijdens het juryberaad. Het was Winny Kedde, die hier met de eer ging strijken* om haar „Nieuw lied" van Michel van der Plas, terwijl Mar- tie Deegers, begeleid door de heer an Kapel een drietal liedjes zong. Zij beschikt over een mooie en helde- stem, die zij echter met deze wij- van zingen te gronde richt. Voor deze leeftijd is de waakzaam heid van1 een kundig stempedagoog onontbeerlijk. Met aandacht is er ten siotte ge luisterd naar het orgelspel van twee scholieren: Hans van Nieuwkoop, die Bachs G. dur Prelude en fuga vrij beheerst en fris geregistreerd voor droeg en Bert Boer vooral in Invoca tion van Lemmens, waarbij hij het fraaie tongwerk benutte. De we tenschap, dat het hier zeer jonge spe lers op een zo gecompliceerd instru ment betrof, doet mijn bewondering vooral voor Hans van Nieuwkoop slechts stijgen! Al met al een boeiende belevenis oor de familie- en kennissenkring an de jonge, maar stuk voor stuk toegewijde muziekbeoefenaars. Henri Welbooren LAATSTE DAG VAN DE PRACHT KWALITEIT BADDOEKEN IN KLEUREN O O C 50 x 100 <3,4.3 BIJPASSEND WASHANDJE 50 ct HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA Terug naar geboortegrond (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Op maandag 1 maart wordt op het nieuw aange legde Vaancomplex in Rotterdam-Zuid het startsein gegeven voor de bouw van het nieuwe Zwart Wit-clubhuis. Dan wordt tevens de eind- de de ge},eie betonconstructie zodanig, fase ingeluid van een actievoering, die tien jaar heeft geduurd. Maar dat er niet behoeft te worden geheid. het werk achter de schermenf waarvoor we ditmaal een beetje ver Hiermee is de rjj van helpers lang van huis zijn afgedwaald, is al vele jaren langer aan de gang. Als de nlet comP,eet- streefdatum van 1 oktober voor de opening haalbaar is, zal Rotterdam- Clubhuis Zuid in het komende najaar een voetbalaccommodatie rijker zijn, die haar weerga in de Rotterdamse amateursector vrijwel niet kent. Een Het clubhuis, dat in de zomermaan- accommodatie, die tot stand zal zijn gekomen zonder lening bij over- scholieren, ^anneer^deze Ujden7°de heid of gelden uit de sporttoto, waaraan Zwart Wit om principiële schoolsporturen gebruik maken redenen niet deelneemt. Financiering zonder toto Ontelbaar zijn de uren en dagen, die de bestuurders van Zwart Wit onder aanvoering van secretaris Henny Troost in de afgelopen tien jaar hebben besteed aan de club- huisbouw. Tien jaar van vele vrije en vaak nachtelijke uren- En straks bij de ingebruikneming kunnen ontwerper Klaas Bakker en zijn assistenten Kees Schuijt en Theo Bos tevreden zijn. Zwart Wit keert na een verblijf van bijna 25 jaar weer terug naar oude bodem, want op de plaats waar tot voor kort het beroemde wielerbaantje aan de Kromme Zandweg lag en waar Zwart Wit in 1928 door schooljongens werd opgericht, liggen nu drie speel velden gereed. de velden, heeft een totale oppervlak te van 670 m2. Het zal centraal wor den verwarmd; de vergaderlokalen en kantine op een temperatuur van twin tig, de kleedlokalen op tien graden. De kantine wordt even groot als de (met een totale plaatsruimte voor 3000 toeschouwers), de aanleg van een verlichting van het hoofdveld, de ver lichting van een bijveld en het in or de brengen van een klein trainings- huidige'van ASB verkochte op Var- veld. kenoord. met dien verstande, dat een Twintig meter hoog zijn de zes werkkamer door het wegnemen van masten die voor de verlichting van een vouwwand kan worden bijgetrok- het hoofdveld zorgen. De jodium- j^en. lampen hebben een totale lichtsterkte van 96 kilowatt, hetgeen evenveel is Snaarzin als op het KNVB.sportpark in zeist en bij ADO in Den Haag. Deze hele Rondom de twaalf kleedlokalen, lichtinstallatie vertegenwoordigt een waarvan vier dubbele, twee kleine waarde van een ton. doch wordt voor en twee grote lokaliteiten, alsmede f 20.000 aangelegd, dank zij giften en ^e twee wasgelegenheden (met elk schenkingen. vfjf douche-cabines) en de scheids- rf j - rechterslokaliteiten, is een brede Helpend# hnncl gang geprojecteerd, die gedeeltelijk De grootste kracht voor de tot- 0,5 ontspanningsruimte (voor tafel- standkoming van deze accommoda- tennis o.a.) dienst kan doen. Voorts tie ligt echter ln de zelfwerkzaam- er een bestuurskamer die kan wor- heid. Honderden leden van de chr. den vergroot, een ruim buffet met voetbalvereniging Zwart Wit zullen grote keuken en tot slot (voor de in de komende maanden vele uren dameseen zonneterrasje op moeten opofferen om zodoende let- het zuiden met uitzicht op de bijvel- terlijk en ook figuurlijk hun steen- den. tje MJ te dragen. Zo rijn Wim Wit Dit krljst Zwart Wit jaren van onderhandelen met ge- Eigen krachten i Chris de Vlieger de kopmannen bij het aanbrengen van de verlieh. bitantles v .Z'ZÏ™ instanties met ting. Toch z bereikt, als ook niet anderen ecu helpend, hand hadden „i,gestoken. toiV- De tweede chr. technische school dig in eigen beheer. Het project, dat De Vaan met timmerleraar v. d. Steen de bekroning zal zijn van jarenlange ciubhuis, bestaande uit op de voorgrond heeft de kozijnen ge- inspanning, doorzettingsvermogen on- twaalf riante kleedge- maakt, de r.k. technische school Don derhandelingstaktiek, durf, koopman- metselklas van tien schap, organisatie en spaarzin, verte- Inzetten en de heer P. van Rul- genwoordigt een waarde van enkele tenburg, voorzitter van de zusterver- tonnen. Het kan later worden Met eigen krachten gaat accommodatie werken, die omvat de een kantine legenheden, de bouw van zittribunes Bosco gaat aan weerszijden van het hoofdveld capaciteit van duizend plaat- n) en achter de doelen staantribunes eniglng DOS '32 berekende en teken- rijkt met een overdekte tribune. LEIDEN. Bij de verkiezingen voor de Leidse studentenraad heeft het Nederlands Studenten-Akkoord, een van de nieuwe landelijke studenten partijen, de helft van het aantal beschikbare zeteLs (30) weten te verkrijgen. De Progressieve Studenten-Organisatie kreeg acht zetels en de Studenten- Vakbeweging zeven zetels tegen zes vorig jaar. Andere partijen deden aan de verkiezingen niet mee. Van de ongeveer 7000 studenten brachten er 2174 hun stem uit, 29 minder dan vorig jaar. Mozart niet ideaal vertolkt LEIDEN Na het optreden voor K. en O. van de Solistes de Zagreb vormde het concert in dezelfde serie van gisteravond wel enigermate een teruggang. Het programma mocht dan vermelden, dat het pianoduo Tila tn John Montés in Amerika en Europa overal grote geestdrift heeft ver wekt, wij voelden weinig neiging dit oordeel te onderschrijven. Hun spel in Mozarts elegante :er gevoelige dubbelconcert in K.V 365 was. vooral van Tila Montés, vrij hard. brokkelig, ongenuanceerd. boeiend en niet charmerend in ni6 net langzame deel. Zelfs parelend gaaf <ji passagespel kwam in de briljante fina- Sivc k weinig of niet voor. De noten waren er maar dat is toch perfectionistische lüd niet ïneer toereikend. We kunnen ons in tik geval betere klavierduo's voorstel- hebben de indruK datdie zeelichter bij huis dan Argentinië te vinden zullen zijn. Van Otterloo diri- leerde het Residentie-Orkest bij het begin van de avond in Mozarts 40ste «ymfonie, in g. it zeer expressieve, zeer „galante" wat smartelijke werk ia als het *are het donkere middenpaneel van drieluik gevormd door de drie osgistrale symfonieën die Mozart in <le zomer van 1788 componeerde. De orkestratie is. zeker in vergelijking ®et de 41ste Jupitcr-symfonie, tamelijk taperkt en vraagt niet om monumen tale verklanking Reeds de eerste maten brengen de rogenaamde „Seufzer", het zuchtmo- ii de dalende halve toonschrede. •He later vooral in het langzame deel nog vaak terugkeert. Ook de dissonc- rende synkopen van het obstinate me nuet wijzen op een getourmenteerde. ®elancholische, doch bepaald niet he roïsche stemming. Van Otterloo nam het werk zeer snel in alle delen, te iar onze smaak, wel glad en af gewogen van toon. doch verstrakt. Beethoveniaans en niet galant om de ze musicologische stijlterm nog een: te gebruiken. In deze Ottecloose ver klanking viel zeker wel wat te bewon deren. maar van Mozart maken w< ons toch een andere voorstelling. Tenslotte werd ons een uitvoering van Brahms' tweede symfonie in D geboden. Nu is deze tweede de blij moedigste. doorzichtigste, in het adagio ook de innigste van de vier prachtige symfonieën die Brahms ons heeft na gelaten. Menige dirigent zou van deze omstandigheid hebben geprofiteerd om deze zeldzame gelegenheid een opti mistische Brahms ten tonele te voeren aan te grijpen. Van Otterloo evenwel scheen van Brahms' zonnige humeur in de tweede symfonie allerminst over tuigd te zijn, het leek alsof hij wilde bewijzen dat achter deze luchthartige pose toch nog altijd een sombere. aartillcnde ziel school voor wie al les zelfs op de fraaiste lentedag nog steeds heel moeilijk is. Afgezien van de frequente traagheid der blazers had hij het orkest goed in bedwang en viel er metrisch en rit misch veel te genieten tot in de luid ruchtige finale toe. maar het klonk wat gezwollen en dat vermoeit op den Het langdurige applaus bewees, dat de dirigent ondanks deze bedenkingen weerklank voor zijn visie had gevon den. Dr. J. van der Veen. De lijsttrekker van de N.S.A., de heer S. van Eyndhoven. was plezierig ge stemd. „Het is logisch dat de SVB slechts één zetel winst heeft kunnen verkrijgen. Niet omdat Leiden zo conservatief doch omdat het onderling overleg (bijv. consilium) zoveel verder is dan elders. Er heerst een grotere belangstelling verantwoordelijkheid bij Corps en VVSL voor de gebeurtenissen binnen de civitas Matig verheugd was de P.S.O.-voor zitter R. Samkalden. „In ieder geval ii gebleken, dat de PSO een goed alter natief heeft. Het is betreurenswaardig, dat een partijstructuur dwars door de verenigingsstructuur hier niet moge lijk is. De NS A is conservatief, zeker als men bedenkt dat de groep is opge bouwd uit leden van de voormalige liberale fraktie van de Studentenraad van vorig jaar. Het is vooral de vriendjespolitiek iri de gezelligheids verenigingen geweest, waardoor de NSA zo hoog is gekomen, dus geen politiek bewustzijn." aldus de heer Samkalden. Teleurgesteld De heer H. Amptmeijer, voorzitter de SVB afdeling Leiden, was duidelijk teleurgesteld over de geringe winst zijn groepering. Volgens hem blijkt hier uit dat het Leids Studenten-Corps conservatief bolwerk is. Als één LEIDEN Twe woningstoffeerders van V D. de heren P- Delmeer en L. J. A Martij-n. werden vanmorgen fees telijk ontvangen door het personeel in verband met hun zilveren jubileum. De heer -ribnau, bedrijfsleider, gaf >n karakteristiek van beide vaklieden de heer v. Weeren, chef van de stof- feerderij. dankte voor de prettige sa menwerking en de bereidheid om steeds klaar te staan voor de klanten. Op het overdekte dakterras ontving de directie de jubilaressen en hun echt genoten. De heer C. Kerckhoff, directeur, dank te de jubilarissen voor hun ambitie en vakmanschap- Hij wees op liet bijzondere hun taak, steeds by de klant thuis komen, waardoor zij in de gelegen heid waren goodwill voor de zaak te kweken. Vandaag kon de directeur hun vakmanschap eren door de aanbieding •an het vererend getuigschrift van de Maatschappij van Nyvcrheid en Handel met de draagmedaillc en legpenning. Namens de directie bood de heer Kerck hoff een geschenk onder couvert aan hebben ze op de NSA gestemd. De r jes van de WSL stemden alleen op vrouwelijke kandidaten, hetgeen er, vol gens de heer Amptmeijer, op wijst, dat ze niet het minste benul hebben wa; het gaat. ..Door de stembussen te plaatsen op druk gefrequenteerde sociëteiten var VVSL en Corps verkeerde de NSA dui delijk in een bevoorrechte positie. De werkelijke verhoudingen z(jn niet tot uiting gekomen. Ik weet nu waar we gend jaar de aandacht van de kiezer op moeten vestigen." AUPING Ledikanten Wentelbedden Stapelbedden Cleopatra's Binnenvering Polyether en Rubbermatrassen. INTERIEURVERZORGING W. J. ZIRKZEE van 'tHoffstr. 5-7 Leiden, tel. 24610 LEIDEN De Vulpenkiniek aan de Breestraat wordt belangrijk groter. Er komen afdelingen kantoormachines en -meubelen en technisch tekenmateriaal bij. De leiding van de verbouwing berust bij het architectenburean H. van den Berg Leiden); het aannemersbedrijf A. van Muyen (Leiden) voert het werk uit Het moet vóór 1 juli worden opgeleverd. TUSSEN DE BLADZIJDEN Gejaagd door de ivind TRIANON De bekende film naar het nog meer bekende boek van Mar garet Mitchell is terug in Leiden. Het middelpunt van het verhaal is egoïstische en opportunistische vrouw, die door felle slagen wordt getroffen. Regisseur Victor Fleming heeft zich geen eigen visie op het drama veroor loofd, maar domweg de lijn van het boek gevolgd. Daarbij heeft hij niet kunnen voorkomen, dat de doorzichtig, heid van het verhaal behouden werd. Voor wie het boek niet heeft gelezen, blijven dan ook tal van dingen duister. F. Hakkaart bij Roto hartelijk gehuldigd LEI-DEN Gisteren werd het feit gevierd dat de heer F. Hakkaart 15 jaar geleden zijn intrede deed bij de Neder- landsche Rotogravure Maatschappij N.V. In de kantine sprak directeur J. C. Staf- leu over de door jubilaris betrachte stiptheid en bood een serie boeken en een geschenk onder couvert aan. Namens het personeel vestigde de heer W. Streefland de aandacht op het aandeel dat de jubilaris als lid van de jubileum- nissie heeft gehad in de voorbe reiding van feesten voor jubilerende col lega's. Hij bood een scheerapparaat en platen klassieke muziek aan. Voor het bedrijfskantoor overhandigde de heer A. A. Verhoef een vulpenset, na de jubilaris dankwoorden sprak. LEIDEN Wethouder Menken reikte, zoals wij reeds berichtten, gistermorgen dé zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau, aan mejuffrouw J. van der Velden uit. De gouden jubilaresse de fa. J. J. Krantz Zn werd bovendien door directie en personeel flink in het zonnetje gezet. (Foto N. van der Horst) NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Wie zich in de roman hebben ver diept en erdoor gegrepen zijn, zullen de film desniettemin met veel belang stelling volgen. Men kan hem niet ont. zeggen, dat hij de aandacht gevangen houdt. De sterren zyn: Clark Gable, Vivien Leigh, Leslie Howard en Olivia de Havilland. (Bekend boek in beelden). Je bent maar eenmaal jong CAMERA Deze dolkomische kleu renfilm met in de hoofdrollen Troy Donahue, Connie Stevens en Ty Har din speelt zich af in het Amerikaanse stadje Palm Spring, waar een groep baseballspelers de vakantie gaat door brengen. Er ontstaan tal van verwik kelingen in en om het motel, waar de sportieve groep de boel stevig op stel ten zet. Natuurlijk komt alles 'weer foed als de jongelui naar huis gaan. !en vrolijk geval met veel grapjes. Op woensdag draait voor K. en „Dieven hebben het ook moeilijk", een klucht rondom een bende onhandige brandkastkrakers. (Ontspanning). De nacht van de leguaan STUDIO Het bekende toneelstuk van Tennessee Williams is verfilmd. Met in de hoofdrollen Richard Burton, Ava Gardner, Deborah Kerr en Sue Lyon. Een bezetting van klinkende namen dus, maar dat is nog geen ga rantie voor een klinkende film. De monologen en dialogen deden het mis schien op de planken goed, als de ac teur oog in oog stond met zijn publiek, maar in de film blijft het „spreken" zonder meer, zonder de kijker echt aan te spreken. Dat is jammer, want wat er wordt gezegd is soms interessant en boeiend genoeg. Richard Burton of wel de man van Liz kan bepaald niet overtuigen als de geestelijke, die uit de Kerk is gezet en die zijn boterham verdient als reisleider van een groep dames Mexico. Hij zit helemaal met zichzelf en de wereld in de knoop en dat leidt tot allerlei complicaties. De kwekken de dames belanden door zyn toedoen in een hotel in de bergen, geheel ge- isoleerd van de omgeving. In een broeierige hitte, raakt ieder tot het uiterste gespannen. Een schil deres en haar heel oude grootvader komen ook naar deze plek en tussen de schilderes (wonderlijk idealistisch geval) en de uit zijn lood geslagen predikant-reisleider ontspinnen zich allerlei gesprekken over de menselijke onmacht, eenzaamheid enz. enz. dertijd kon Nieuw Rotterdams Toneel in de schouwburg het stuk niet aanne melijk maken; de film blijft hierin nog een ronde achter. (Weinig overtuigend). De hel van Niemandsland LIDO Een zogenaamde helden film met sympathieke, menselijke sol daten, die de ergste beproevingen doorstaan en de vijand steeds te slim af zyn. Een Koreaanse jongen van zeven jaar strijdt aan de zijde van het dap pere drietal en hij weet zijn grote ka meraden voor vele gevaren te behoe den. Op hun beurt redden zij de jongen als hij gewond in vijandelijk gebied ligt- Het eind is rozegeur en maneschijn met sentimentele muziek op de achter grond. (Oorlog op z'n Amerikaans) Commando9s in Vietnam rikaanse majoor en een Zuidvietna- mese arts zijn door de Vietkong gevan gen genomen en nu is het de taak van een handjevol verzetsstrijders hen te bevrijden. De liefde speelt onderweg ook een woordje mee en dat is er bij na de oorzaak van, dat de hele onder neming mislukt. Gelukkig komt men spoedig tot bezinning en loopt alles zo mooi af als men zioh maar kan voor stellen. (Oorlogsfilm van het gangbare type) Goliath en de slavin LUXOR Een film vol van gena deloze onderdrukking, sluwheid en verraad, wapengeweld en eenzame op sluiting. Zo wordt „Goliath en de sla vin" in de advertenties aangeprezen. Veel moois behoeft u er dus niet van te verwachten. De sterke man loopt achter een mooi slavinnetje aan, dat hij vlak voordat de bezoeker huis waarts gaat inderdaad in zijn bezit krijgt. Intussen is er gekleed in mooie, kleurige kostuums, heel wat afgevoch ten. (De dikste spierenbundels trekken aan het langste eind). Maaltijden "TtOOR ONZE gunstige levensstan- daard zouden wij haast vergeten dat er in verschillende categorieën van de bevolking nog wel degelijk behoeften bestaan. Wij van de re dactie werden daarop enkele weken geleden nog eens attent gemaakt toen een lezeres in een van de Leidse hofjes ons vroeg, wanneer men hier met de verstrekking van warme maaltijden aan bejaarden zou beginnen en of in onze stad ook de mogelijkheid bestaat dat er voor moeilijk ter been zijnde bejaarden eens een boodschap wordt gedaan. Deze vrouw wil graag in haar huisje blijven wonen; :ij is nog goed gezond maar tobt met haar benen, waardoor zij niet in staat is normaal boodschappen te doen. Haar eten is dan ook onvoldoende. Een euvel waarmee vele bejaarden schijnen te zitten. Hadr naam en adres hebben wij aan de Kerk waarvan zij lidmaat is doorgegeven; wij weten dat er aandacht aan is besteed. Maar hoe- velen blijven er onbekend. ZU ver keren in stille nood die langzaam maar zeker hun gezondheid onder- mi jnt- De nieinve bejaardentehuizen los ten reeds een groot aantal persoon lijke problemen en noden op, maar zij zijn in getal en grootte beperkt gezien de toeneming van de bejaar- dengroep in onze bevolking. Het initiatief van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers te Leiden en het Leidse Vrouwencontact om binenkort warme maaltijden aan be jaarden te gaan verstrekken ver dient dan ook luide begroeting. Hier wordt voorzien in een zeer reële behoefte. Wil echter dit initiatief zich op solide basis kunnen ontplooien, dan is naast de persoonlijke inzet mate riële en dergelijke steun onmisbaar. Geen redelijk beroep zal tevergeefs mogen zijn. Elke Inkrimping van deze noodzakelijke dienstverlening zal moeten worden afgewezen. Wij twijfelen er niet aan of tal van bejaarden zullen met deze hulp ge lukkig zijn!

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3