Vijftigjarige Harpe Davids onderging vernieuwing Rijnsburgs raad paraat tegen huizenspeculatie VLEET Met één aandeel 'Vereenigd Bezit van 1894f aandeelhouder in ca« 200 ondernemingen Te kust en te keur Nieuwe auto s voor politie Vernieling aan kerkgebouw te Noordwijk is nu „geregeld" Katwijks raad kocht grond Katwijkse jeugdraad kon geen akkoord bereiken met het gemeentebestuur V' isserijnieuws bij de Geref. Zendingsbon d te Katwijk aan Zee ieuwe leidse courant DONDERDAG 18 FEBRUARI 1965 bed. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uun ge- tenschappelijke hervormde en gerefor- wrde wijkgemeente-avond, de heer S. Hollander over „Wat kunnen wij sa ai doen tot opbouw van het geloofs- en meenteleven?" Ge hoorzaal, 8 uur: K. en O.. Residen- ;.0rkest, met pianoduo. Rijnsburgersingel 22, 8 uur: ouder- fond kleuterschool De Boterbloem. Geref- kerk Oude Vest. 8 uur: muziek- ond Chr. Lyceum. Oegstgeest. Irene: 8 uur Hervormde imeenteavond. prof. dr. J. C. Groot ier „Het gesprek Rome-Reformatie". Den Haag: Kon.. Schouwburg, 8.15 uur* lagsche Comedie met De methode Rl- idier. Den Haag: Dillgentia, 8.15 uur: Ned amerorkest, met cello- Vrijdag Gerzon. Breestraat 142-144: 10,30 u„ u., 3 u. en 4 uur korte mode- Voguepa tronen. Academiegebouw. 4 uur: inauguratie ot. dr. A. E. Meeussen (bantoedst/iek) Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 ruil- verzamelaars. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 30 uur: jaar- trg. afd. Leiden Ned. Ver. Huievrou- ren. Potterij Zaalberg. Hoge Rijndijk 49. «terwoude. 8 tot 10 uur: K. en O - mus pottenbakken- Zomerzorg. 7.45 uur: contactavond afd. Ned. Ver. ouders van Emi- inten, onderwerp: „Reizen naar onze emigreerden thans voor een ieder mo- lijk". Oegstgeest: zaal Willem de Zwijger- jaarvergadering Chr. korf- dvereniging „Fiks". Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Uagsche Comedie met King Lear. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned. amerorkest, met cello. Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum et Taloelah. Herv jeugdgebouw. Hoogl. Kerkgr. 44. jongerensociëteit, politiek forum. Oude Vest 13, 7.30 uur: C.J.V. De Valk. istuif. Acad. Ziekenhuis, 9 55 uur: K. en O.- poliklinieken oor interne geneeskunde. Volkshuis, 8 uur: werkgemeenschap Ie Ratel, culturele filmavond. Den Burcht, 8 uur: feestavond Ewout oppensz-groep. Noordwijk-Zee: Palace-hotel, 4.45 uur: pening 25ste Daniël Noteboom-wedstrijd Leidseh Schaakgenootschap Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: laagschc Comedie met Kinderen van de Den Haag: Diligentia, 815 uur; Nieu- :e Komedie met De Paryse Bruiloft. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Con- ertgebouworkest, met bariton. Welke apotheek? Tot Hulp der mensheid, Hooigracht 48, L 21060, ook voor de Leiderdorpse apo- leek. De Oegstgeester en Voorschoter ptheek zijn eveneens geopend. Films Camera (2.30, 7 en 9,15 uur): Je bent eenmaal jong (14 jaar); woensdag: Dieven hebben het ook moeilijk (K. tnO.). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De hel van Niemandsland (14 jaar), Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Goliath en de slavinnen (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Comman- Vietnam (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De nacht van de Leguaan (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): Gejaagd door de wind (14 Jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: schilderijen, tekeningen grafiek van Fer Hakkaart (van 30 januari tot 1 maart). Boerhaavezaal, Lange Vrouwenkerk- rteeg: schilderijen, tekeningen en gra- van L van Bommel, S. v. d. Kruit, an Trigt en K. v. d. Water (dagelijks 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur, tot en met 20 febr.). Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, tentoonstelling van keramiek, schilde- en en grafiek (van 30 jan. tot en met febr. dagelijks van 1017 uur, ook op vrijdagavond van 810 uur; op zondag uitsluitend na afspraak). Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: {ouaches en schilderijen van Adrian Stthlecker en plastieken van Armand vin der Helm (van 20 febr. tot en maar*., dag. van xO- 17 uur, bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op dag alleen na afspraak). B.B. te Valkenburg gaat uitbreiden VALKENBURG De leden van de BB (enoten gisteren in het Dorpshuis van ten ontspanningsavond. De toneelver eniging OVEMO van de Haagse res« Politie voerde het blijspel op „Ik moet met je trouwen", geschreven door Hans Het zich in de kuststreek afspelende «tuk had een wat zwakke start, ma; SDoedig bereikte de vertolking een hoorlijk peil. Burgemeester Van der Have zei, dat de laatste jaren geen propaganda de BB is gemaakt, omdat volgens schrift van de regering de Valkenburgse «fdeling geen uitbreiding mocht onder laan. Thans echter is bericht ontvangen. uitbreiding tot 34 man is toe gestaan. De burgemeester deed 'n beroep op de bevolking zich als vrijwilliger op te geven, opdat niet van de verplichtings- toogelykheid gebruik zal moeten worden gemaakt. De BB heeft niet alleen in oorlogstijd een taak te vervullen. Ook bij ongelukken in vredestijd wordt beroep op haar gedaan. De voorzitter van de BB, de heer R Oudshoorn, sprak eveneens een opwek kend woord. Tenslotte was er een gezellig sa lijn, met gelegenheid tot dansen Bejaardenmiddag Valkenburg VALKENBURG Alle bejaarden zijn dinsdag 23 februari om 3 uur harte- welkom in de Hervormde kerkzaal. ar een gezellige bijeenkomst wordt gehouden. Deze bespreking had overigens zeer verhelderend gewerkt. De politie treft deze dus geen blaam, constateerde de burgemeester. De politie krijgt nu eindelijk toch ook nieuwe surveillancewagens. De burge meester kondigde aan deze zaak in be sloten zitting te zullen bespreken De heer Benschop meende dat dit al vol doende in geheime zitting was bespro ken. Hij stelde voor dit nu in 't open baar te behandelen. Hij kreeg zijn zin niet, want in verband met het noemen merken achtte men het beter dit achter gesloten deuren te houden Uitvoerig werd gesproken over het voorstel van B. en W een stukje bouw grond te verkopen aan de harmoniekapel Crescendo voor de bouw van een repe titielokaal Niet dat men tegen deze transactie was. maar de heren Alkemade De Geus vonden het onjuist dat aan deze verkoop de bepaling gekoppeld was dat jaarlijks een eploitatierekening moest worden overgelegd. Het liep zelfs zo hoog dat over deze bepaling werd ge stemd. B. en W kwamen met de hakken de sloot. Met 98 stemmen besloot de raad deze bepaling te handhaven. Zwart eweg Bij het punt reconstructie Zwarteweg betreurde de heer Passchier het dat nu s ndet een wandelpad was gecon strueerd Vooral met het oog op de na bijheid van de dr. mr. W van den Berghstichting welks patiënten veel wan delen. achtte hij dit urgent. Wethouder Vogelaar meende dat er voldoende uitwijkmogelijkheden voor wandelaars op deze weg zijn opgenomen. Er.zijn overigens nog vele moeilijkheden te overwinnen bijvoorbeeld met grond aankopen. Toch hopen we in september te kunnen beginnen. Dit is een oud plan "it nu gelukkig kan worden gerealiseerd De heer De Geus uitte zijn waardering jor dit voorstel waardoor een waardige verbinding van Noordwijk met de Estec- laboratoria tot stand kan komen. NOORDWIJK Op de raadsvergadering van dinsdagavond kwamen diverse zaken in discussie. De heer Benschop deelde mede, dat er een be spreking heeft plaats gevonden tussen de burgemeester, inspecteur Ver hoef en hemzelf, waarbij een bevredigende oplossing is verkregen over de kwestie die was gerezen inzake de vernielingen aan het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente. De schade is inmiddels door de ouders van de dader betaald. KATWIJK AAN ZEE In de zaal bij de Oude Kerk spreekt vanavond niet ds. Van Dijk, maar ds. Tabaksblatt. Het betreft hier een wijkbijeenkomst van de hervormde wjjkgemeente zuid west. Na de pauze wordt een prachti ge reisfilm over Frankrijk vertoond. KATWIJK AAN ZEE Vrydag: hoog water 5.44 en 18 uur; laag water 1.31 en 13.55 uur. J. H. Reijnders, Tandarts Katwijk aan Zee. Vrijdag 19 febr. geen spreekuur. Bij het punt voorlopige goedkeuring onteigening gronden plan Boerenburg drong de heer Van Leeuwen aan op een zo mogelijk tot het uiterste proberen deze gronden langs de weg van onder handelen te verkrijgen. Wethouder Vogelaar zei, dat het college hiervan uitgaat en alles doet om dit in der minne te regelen Ambtswoning De heer Van Leeuwen uitte zijn grote voldoening over het voorstel van B en W tot aankoop van de villa De Land- kant bestemd voor ambtswoning van de burgemeester Aan jarenlange onzekerheid Is hier door een eind gekomen en de raad is verheugd dat de burgemeester nu niet meer de kans loopt op straat te komen We hopen dat gedeputeerde staten dit besluit goedkeuren en we willen daarom graag de hoogte van de koopprijs op de Chr. agrariërs te Noordwijk bijeen NOORDWUK De jaarvergadering van de Ned. Chr. Agrarische Bedrjjfs- bond had u-eer de sfeer van een echt gezellig familiefeest. Vele leden, verge zeld van hun dames woonden het bij, zodat de ruime zaal van het Verenigings gebouw geheel was bezet. Voorzitter C. Benschop begroette in zijn welkomstwoord het hoofdbestuurslid, de heer D. van Zuilen, de districtebe stuurder, de heer Van der Wel en de heer P. van der Niet. die de Chr Be sturenbond en de Chr. Bedrijfsgroepen- centrale vertegenwoordigde. Secretaris D. Berkhey gaf zijn visie op de sociale en economische ontwikkeling. Het ledental was iets teruggelopen en bedraagt thans 81. Penningmeester J. van der Zwart meld de een batig saldo Daarna was het woord aan de heer D. van Zuilen, die eerst de ontwikkeling van lonen en prijzen de revue liet pas seren. Hij maakte daarbij melding van de bereitke overeenstemming tot een loonsverhoging van 5 pet. Vervolgens huldigde de heer Van Zui len met enkele "hartelijke wöbrdch dé heren De Monyé en Van Egmond, die elk 40 jaar lid van het C.N.-V. waren, en de heer Van Drongelen wegens diens 25-jarig lidmaatschap Eerstgenoemden kregen een Bijbels dagboek. De heer Van Drongelen kreeg het bondsinsigne. Ten slotte verscheen het toneelgezel schap „De Vlietkanters" uit Rijnsburg op het podium. Het gaf een goede uit voering van het blijspel „Pension Drie". koop toenemen omdat we met deze op lossing gelukkig zijn. Bij het punt wijziging elektricitelteta- rieven merkte de heer Schelvis op. dat het hem billijk voorkwam als de span- ningsomzetting gerealiseerd is de 10 pro cent toeslag op de tarieven zal verdwlj- B. en W. konden hieromtrent nog geen toezegging doen omdat dit tot de com petentie van een volgend college behoort Bij de rondvraag werd geattendeerd op bermplaten in het Langeveld die niet stevig genoeg bevestigd zijn. Er zal een circulaire uitgaan naar de bewoners van het Calorama-plan met het verzoek zelf toezicht te houden op de plantsoenen die nu weer in goede staat zijn Het slot was een besloten zitting. NOORDWUK AAN ZEE. Morgen avond om acht uur wordt in De Rank een gespreksbijeenkomst gehouden voor gereformeerden en hervormden. Het on derwerp is: het gebed. O KATWIJK Alvorens de gemeente raad van Katwijk zich ging bezighouden met de behandeling van de begroting voor 1965 kwam nog een zestal andere zaken in bespreking, zaken, die eerst laat aan de agenda waren toegevoegd. Allereerst was er een voorstel tot vast stelling van een besluif als bedoeld in de woningwet, voor gronden, gelegen in Katwijk aan den Rijn. Dan was er het voorstel tot verlenen van subsidie (f 1000) aan het chr. ge mengd koor Hallelujah in het nadelig saldo van een uitvoering ter gelegenheid van het 65-jarlg bestaan van het koor. De genoemde punten werden zonder com mentaar aanvaard, evenals het voorstel tot verlenging van de ontruimingstermijn enkele onbewoonbaar verklaarde wo ningen. Het belangrijkste punt was wel het voorstel tot aankoop van de grond met opstallen Freek van Rhoonstraat 1 van de heer B. M. P. Kornet. Zoals bekend, is het pand, dat hier wordt bedoeld, (Musica), in augustus 1964 door brand vernield. Een der bepalingen van een in 1960 aangenomen overeenkomst met de heer Kornet behelst, dat, in geval de eigendommen door brand geheel of voor meer dan de helft mochten worden ver woest, de levering van de grond en alle KATWIJK Het bestuur van de Jeugdraad Katwijk, waarin plaatse lijke verenigingen van allerlei riéhting samenwerken, heeft zich het af gelopen jaar vooral beziggehouden met het financiële aspect van het jeugd werk. Eerst moet het goed zitten met de financiën wil men naar buiten allerlei activiteiten kunnen gaan ontwikkelen. jaren een dergelijke regeling be- Op 29 mei had een onderhoud plaats met wethouder Haasnoot, waarbij het bestuur van de jeugdraad een uiteen zetting gaf over zijn ideeën met be trekking tot een algemene subsidie regeling. Daarbij werd uitgegaan van inlichtingen die waren verkregen van plaatsen uit de omgeving ongeveer net zo groot als Katwijk, waar reeds enige resterende opstallen binnen zes maanden de verwoesting moet plaatshebben, waarbij de ontvangen verzekeringspen ningen op de koopsom (f 75.000) in min dering worden gebracht. De genoemde bepaling is van toepassing geworden, en de heer Kornet is op grond van de bepaling gehouden de grond met opstallen te leveren. Dit punt werd eveneens aanvaard. Dirigent Schoon speelt doedelzak NOORDWIJKERHOUT Het chr. fanfarekorps „De harpe Davids" staat er in zijn vijftigste levensjaar, om zo te horen en te zien) goed Na enig gesukkel met gaande en komende dirigenten, vond de vereniging in de heer Wijb Schoon (van de KMK) de man, die op dat moment juist nodig was. Voorzitter Laros wilde daarom niet, zoals bij een vorige ge legenheid, van een „verloving", maar van een „huwelijk" spreken. De Harpe wordt pas in september a.s. een halve eeuw, maar, omdat die maand om allerlei redenen niet geschikt is, om feest te vieren, houdt men al met Pinksteren een soort van festival. Wyb Schoon stond nog geen twee maan- en oneffenheden, volkomen te horen de Noordwijkerhoutse blazers of het korps behaalde al een duidelijk succes op een Unie-concours. En dan te weten, dat de Unie-jury zo genadeloos streng pleegt te oordelen! We moeten hieruit dus wel afleiden, dat de nieuwe dirigent de wat verflauwde levensgeesten var Harpe weer heeft opgewekt, de wat slapte studie-energie gestaald en het zelf vertrouwen hersteld. Een beter jubileum cadeau is toch wel nauwelijks denkbaar! Wat moet men aan met een mooi instru mentarium. als de bespelers niet in hun taak geloven! We hebben met veel plezier Harpe Davids-spel geluisterd, we vonden het beter dan ooit tevoren. De klank was volstrekt zuiver en glanzend, alle melO' dieën en motieven waren onverdoezeld te horen, zodat de positieve kwaliteiten, maar tevens de in de hogere stemmen hier en daar nog merkbare aarzelingen RIJNSBURG Bij het begin van de raadsvergadering gaf de burge meester gisteravond op een vraag van de heer D. van der Mey opening van zaken over het uitbreidingsplan van de gemeente Oegstgeest, waar tegen Rijnsburg een bezwaarschrift had ingediend. In de commissie tot wering van school. ?rzuim werd gekozen de heer M. Krom. hout. Het pand Smidstraat 24 werd van de heer Van der Burg aangekocht tegen prijs van f 10.500. Zonder veel com mentaar ging de raad akkoord met de intrekking van het raadsbesluit waarbij grond aan de Johannes Poststraat was verkocht aan de heer F. C. Saton. Deze grond werd nu verkocht aan de heer an der Vijver. Een wat kleiner stuk grond aan de Johannes Poststraat werd tegen dezelfde prys verkocht aan de heer W. Glasbergen. De Geref. Kerk kreeg een stuk grond aan de Johannes Poststraat t.o.v. de bouw van een pastorie voor een vierde predikant. Zinloos De heer C. van Egmond roerde hierby de kwestie aan van de verkoop van nieuwbouw-huizen. B. en W. betoogden er een rem is omdat B. en W. de huisvestingsvergunning uitgeven. De heer W. L. van der Gugten betoogde, dat het zinloos is om rond de groene tafel verkoopprijs van een huis vast te stellen omdat er altijd wel een mogelijk heid is hier onder uil te komen. Wethouder De Mooy was er wel voor w.n premiewoningen aan bepaalde voor waarden te binden. Voor woningen uit de vrye sector achtte hij de uiterste voorzichtigheid geboden. Wethouder Zandbergen was er echter voor alle hui zenspeculatie uit te sluiten. Afgesproken werd dat B. en W. zich over deze materie nog eens zal beraden. Een namerstuk was de intrekking van het raadsbesluit waarbij een stukje grond In erfpacht werd gegeven aan de heer H. Leeuwenbrug Uitbreidingsplan Het grote punt was het voorstel tot herziening van het partieel uitbreidings plan in onderdelen omgeving Sandtlaan/ Additioneel kanaal. Na de toegestane tijd waren er bezwaarschriften ingediend door het Hoogheemraadschap Rijnland en de pachter P. A. Zandbergen. Het Hoogheemraadschap Rijnland wees op een eventuele verbreding van het Addi- tioneelkanaal. De burgemeester betoogde dat er nog een bepaalde groenstrook blijft, zodat ei nog een mogelijkheid blijft tot verbre ding van het kanaal. Langs de Sandtlaan blijft het laatste stuk voor de Sandtlaan- brug een plantsoen. De heer D van der Mey ondersteunde het voorstel. Wel dacht de heer Van der Mey dat het beter was de acht gepro jecteerde huizen langs de Sandtlaan maar te vergeten. Er zijn daar al enkele wo ningen gebouwd. Ook zag de heer Van der Mey wel een mogelijkheid nóg een rytje huizen in het plan op te nemen. Het zit er in dat dit plan wel enig soulaas geeft, maar over enkele jaren is ook dit plan weer volgebouwd. De burgemeester betoogde dat er bij het ontwerp nogal wat gepast en geme ten is. Dit plan blijkt haalbaar te zijn bij de provinciale instanties. De heer T. Kralt was enigszins ver ontrust over de prijs. Op dit grote stuk grond kunnen naar verhouding maar weinig woningen gebouwd worden. Wordt de huurprijs voor deze wonin gen nu niet te hoog? In een volgend bouwplan moeten we streven naar een aantal goedkope woningen Groenstrook De heer Kralt vond het niet juist, dat de kosten voor het grote plantsoen op de grondprijs van de huizen gaat druk. ken, temeer omdat dit plantsoen buiten het „woonbereik" van de woningen ligt. Wethouder De Mooy zej dat het voor de bewoners toch wel prettig is als ze niet in grote complexen huizen wonen. Over 10 jaar zijn wij en de bewoners misschien wel dankbaar voor de groen strook Wethouder Zandbergen vroeg zich af of de kosten van het plantsoen niet in de algemene sfeer kunnen worden ge trokken. Hij was ervan overtuigd dat iedereen later dankbaar zal zijn de mogelijkheid tot recreatie. Over de hoge huurprijzen zei de heer Zandbergen dat de woningen relatief niet zo ver schrikkelijk duur zijn als wjj wel den ken. De burgemeester betoogde, dat een reële kostprijsberekening moet worden opgezet. Er zijn echter enkele mogelijk heden (saneringsfonds, fonds dorpsuit breiding) om enige compensatie onrendabele stukken te vinden. Daarna viel de hamer ter bekrachtiging van besluit dat het aanzien van Rynsburg aanzienlijk zal wijzigen. Tegen het voorstel tot voorlopige goed keuring van de onteigening van gronden in dit uitbreidingsplan waren geen be zwaren. Enkele uren vóór de raadsver gadering was een nieuw voorstel va eigenaar waarin een aanzienlijk lagere prijs voor de grond is genoemd. B. W. zagen hierdoor de kans om tot minnelijke schikking te komen aanzien lijk gestegen. Bij het voorstel tot het verlenen een voorschot aan Spinoza" ter finan ciering van grondkosten en garages in plan „West" vroeg de heer J. Kromhout of „Spinoza" dit bedrag niet geheel uit haar reserves kan putten. Wethouder Zandbergen wees erop dat van het fonds risicoreserve slechts 50% mag worden geïnvesteerd. Het bezwaarschrift van de heer Boon te Heemstede tegen oplegging van een rioolbelasting werd behoudens een op merking van de heer J. Kromhout zonder discussie afgewezen. Aan het slot van de vergadering dank te de burgemeester de heer Zandber gen voor het feit dat hij 36 jaar lang de woningbouwvereniging „Spinoza" heeft gediend als bestuurslid, secretaris en voorzitter. Spelmiddag voor CJV-jongens RIJNSBURG De kring Valkenburg van bet C.J.V. hield In de Jeugdhaven in Rijnsburg een spelmiddag voor jon gens. Deelgenomen werd door de jon gensclubs uit Katwijk aan den Rijn, Rijnsburg en Valkenburg. De uitslag van de wedstrijden is als volgt: Ringspel: 1. Jan Knetscih, Katwijk aan den Rijn; 2. Reek Binnendijk. Valken burg; 3. Kees van der Nagel, Valken burg. Tafelbiljart: 1. Leen van der Horst, Katwijk aan den Ry'n; 2. Piet Vletters, Rynsburg; 3. Daan van den Vijver, Rijns- burg. Sjoelen: 1. Kees van der Nagel. Valkenburg; 2. Kees Ouwehand, Katwijk aan den Rijn; 3. Jan Knetsch, Katwijk aan den Rijn. Dammen: 1. Kees Zwanen burg; 2. Nico van der Plas; 3. Bas Rem- melzwaal te Katwijk aan den Rijn. Tafel, tennis: 1. Bart Verbeek: 2. Piet Vierber- gen, Valkenburg; 3. Henk Brussee, Rijns- burg. Burgerlijke stand van Rijnsburg RIJNSBURG GEBOREN: David, zv P Barnhoorn en J Slijkhuis: Pieter M. zv G Paauw en E E Kralt. OVERLEDEN: Thomas Ravensbcrgen. 90 jaar; Teunis v d Haak, 74 jaar. Het samenspel, de aandacht leiding én voor elkaar, de vlotheid uitdrukking, het (gegroeide) muzikaal elan betekenden even zoveel bewijzen van de gelukkige veranderingen, die het korps in korte tijd heeft doorgemaakt. Geen wonder, dat er nu ook weer groeitendens merkbaar wordt Het is goed musiceren in De Harpe Davids! Het programma vermeldde een aantal goede, vrij goede en ook wel gezellige werken. De suite „Albertha" van Jack Havey. met twee (van de drie) program matische titels, is deugdelijke concert muziek, zonder overigens iets bijzonders te betekenen. Nog minder is dat het geval met de vijf Noordhollandse „paneeltjes' van Boedijn, die zoals verwacht mocht worden, zeer handig geschreven zijn (met enkele reminiscenties aan grote mees ters, Beethoven b.v.), maar de opschrif ten natuurlijk niet honoreren. Hoe zot men trouwens een polder, het IJsselmeer en Kennemerland muzikaal moeten uit beelden! Waarom maakte de componist van het Gooi een tango? Dan beviel ons de „Beyersche Defileer- marsch" in zijn pittig melodieuze onge compliceerdheid heel wat beter. En wat speelde het korps hier mooi! Ook eer simpele fantasie: „Éarly one morning' van Seymour klonk heel prettig. Van Rimmers niet gemakkelijke „Rule Britan- nia"-fantasie maakte het korps, afgezien een paar onzeker vertolkte passages, werkelijk iets goeds. De lijnen werden met zekerheid getrokken en de klank was boeiend. Enkele marsen completeer den het programma; van de grote Sousa klonken er zelfs twee! Bejaarden en politie in Sassenheim SASSENHEIM Adjudant W. A. de Romph, groepscommandant der rijkspolitie, besprak gistermiddag voor de leden van de prot.-chr. bejaarden- kring het werk en de taak van de po litie. Na een overzicht van de histori sche ontwikkeling ging de adjudant in op de v/yze waaro de politie thans functioneert. Er heerst veel verkeert begrip over het werk van de politie. Het publiek heeft er geen notie van welk belang rijk werk wordit verricht, o.m. als voorlichtend orgaan voor de justitie, beschermer en vriend van de jeugd. Lag vroeger het accent op de bestraf fing. thans is er een meer opvoedend karakter. Men kan voor hulp en raad altijd bij de politie terecht. Aldus de heer De Romph, die nog een en ander over de Rotterdamse moordzaak ver telde. Dirigent Schoon had een doedelzak meegebracht vertelde er op een amu sante manier allerlei dingen van en blies een paar solo's weg, tot aller genoegen. Een échte muzikant lijkt ons deze K.M.K.- speler! De Harpe Davids is goed met hem af! Na de pauze genoot men van luchtig toneelspel („Leugenaar uit liefde") door de R.K vereniging „Amicitia" uit De Zilk. Joh. van Wolfswinkel. In studie De heer Haasnoot beloofde de zaak in studie te zullen nemen. Op 5 no vember had een nieuw onderhoud met hem plaats, waarbij bleek, dat de door de jeugdraad voorgestelde subsidieregeling door de wethouder niet te verwezenlijken werd geacht. De meningen van de wethouder en van het bestuur betreffende de taak van de Katwijkse jeugdraad waren bepaald niet gelijkluidend. Het was niet meer mogelijk een concreet werk plan op te stellen, waarmee beide partijen zich akkoord konden ver klaren. Een paar weken later besloot het bestuur daarom een brief naar het college van burgemeester cn wethouders te schrijven, waarin onder meer werd verzocht duide lijk aan te geven, welke verwach tingen het college van de Kat wijkse jeugdraad heeft en hoe men denkt een vruchtbare samen werking tussen burgemeester en wethouders en de jeugdraad tot stand te kunnen brengen. Op 19 augustus jl. is de jeugdraad koninklijk goedgekeurd. De bestuurs functies zijn begin vorig jaar als volgt verdeeld: C. G- Kamerting, voor zitter; G. van Marle, vice-voorzitter en penningmeester; J. P. van Kem pen. secretaris; F. C. Langmuur. tweede-secretaris: J. H. Edeling, no- tulator en G. A. van Schoot en. tweed e- notulator. GEVRAAGD net winkelmeisje Goed loon. Prettige werkkring. 5-daagse werkweek. SLAGERIJ E. H. v. d. PLAS Jr. ANNASTRAAT 18 - KATWIJK a ZEE Telefoon 2271, b.g.g. 5665. IJMUIDEN Na lange tijd geschitterd te hebben door een teleurstel lende afwezigheid is de haring onverwacht op 59 NB opgedoken. Hiervan profiteerde de VL 34 Anita door uit twee trekken niet minder dan 350 kisten haring van prima kwaliteit scheep te halen. Andere vaartuigen konden hel zover niet brengen, maar zij haalden toch aanvaardbare hoe veelheden scheep. De stemming in deze contreien was best, want behalve haring werd hier ook tamelijk veel makreel gevangen. Op 60 NB zijn nog maar weinig Nederlandse schepen te vinden. De hele meute is naar 59 NB gestoomd om ook iets van de haring- en makreelscholen te bemachtigen. Op 56 NB was er voor de grote kotters een stuk minder te verdienen. Ook scheidene schepen van deze groep zijn naar 59 NB vertrokken. De kustvissers werden voor een zeer aangename ver rassing gesteld. Opeens kwamen in deze omgeving grote scholen kabeljauw voor. In de loop van woensdagmorgen voerden zij grote hoeveelheden springlevende „dikkoppen" aan. De prys zakte later weliswaar iets maar met de opbrengst was men toch dik tevreden. Tuussen 54 en 55 NB bleven de tong- vangstgfc zeer matig. Men moest het weer hebben van de schol. Van d$ze vissoort haalde men per trek gemiddeld 10 kisten boven water. Engeland Hoewel het gebruik van antibiotisch ijs >or het vers houden van vis aan boord in treilers officieel is toegestaan, be perkt het zich op dit ogenblik alleen tot Grimsby en dan nog slechts op de schepen van de Ross Group Ltd. Deze maatschappij voert een serie praktijk proeven uit door op haar schepen een deel van de vangst met dit ijs te laten behandelen en de rest met gewoon ijs. Hoewel het oordeel van de handel nogal Variatie in voeding bij Sassenheimse vrouwen SASSENHEIM Mevrouw Bran den burg, presidente van de Ned. Christenvrouwenbond afdeling Sas senheim. opende de vergadering in Het Bruine Paard met een meditatie over „ons dagelijks brood," waarna de heer G. Douwstra uit Soest, van het Bureau Voorlichting Merkartikelen,, een causerie hield over „variatie in de voeding". KATWIJK AAN ZEE Gisteravond hield de afdeling van de Gerefor meerde Zendingsbond in de Kapel haar jaarvergadering in samenwer king met de damesverenigingen „Fébé"' en „Ruth". Voorzitter A. de Jong sprak over He breeën 12. Uit het jaarverslag van de secretaris G. Bogaards. bleek, dat het ledental 322 bedraagt. Er werden 910 kalenders ver kocht Penningmeester Kr. Haasnoot meldde, dat de inkomsten f 17348.25 bedroegen de uitgaven f 17.300.20. Aan het hoofd bestuur werd f 17.100.06 afgedragen. Het batig saldo was f 48.05. Vervolgens las mevrouw Hoek-Jonker, secretaresse van „Fébé" het jaarverslag. In het afgelopen jaar werden 3 verkoop- dagen gehouden waarvan een in samen werking met „Ruth". De penningmeeste- resse M. van der Marei van Fébé kon mededelen dat de krans f 2736.50 bijeen bracht. Het batig saldo bedroeg f 2052.45. Hiervan werd f 1800.ter beschikking gesteld van de Gereformeerde Zendings bond en f 200.— voor de Inwendige Zending op gereformeerde grondslag Voor het vele werk, dat mejuffrouw Van der Marei voor de vereniging doet, ontving zy uit handen van de voorzitter een boek. Mevrouw M. Verloop-de Jager las het jaarverslag van de damesvereniging Ruth voor. Een bedrag van f 1750.werd afge dragen aan de Geref. Zendingsbond. Vervolgens werden bij de bestuurs verkiezing de aftredende heren M. van der Plas en G. Bogaards herkozen. Na de pauze sprak ds. W. Vroeginde- wey over het zendingswerk. verschillend is geweest b-acht schelvis, bewaard in antibiotisch ijs, acht tot tien shilling meer op dan de onbehandelde schelvis. Een der treilers ondervond vertraging waardoor de reis 25 dagen duurde. Bo vendien moest vanwege de grote aan voer nog 36 uur op de lossing worden gewacht. De schipper vreesde al, dat on geveer 100 kisten afgekeurd zouden wor den, maar het bleken er slechts vier te zijn. Volgens het oordeel van de han delaren was de vis beter dan gemiddeld aan de markt was Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 15 Rijnmond I met 840 kisten en 1100 stuks stijve kabeljauw uit de IJslandse wateren, de VL 105 Elisabeth met 1250 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de VL 34 An- nita met 1175 kisten en de IJM 37 Delft met 920 kisten en 70 stuks stijve kabel jauw. Voor (je vrijdagmarkt waren thuis- stomend de VL 14 Margaretha met 955 kisten en de KW 150 Marian Ellen met 810 kisten. Wat er was Aan de Uimiider markt lagen 10 vaar tuigen. Zij zorgden voor 4356 kisten vis, ■van 140 kisten schelvis. 120 kisten radio. 140 kisten wijting, 80 kisten gui kabeljauw, 140 kisten koolvis, 17 kis- haring, 3450 kisten makreel. 130 kis ten kleine makreel, 100 kisten schol. 3 kisten tarbot, 180 kisten diversen. 1700 stuks stijve kabeljauw en 300 kilo tong. Door de vrij geringe aanvoer werden in de rondvissector goede prijzen ge boekt. De grote schelvis noteerde zelfs f. 100,—. De pennen haalden een mooie notering van f. 86. De scholprijs bleef ongeveer gelijk aan die van de voor gaande dagen. De tong echter moest met veel lagere notering genoegen ne- Dat scheelde wel een gulden. Nu er voldoende makreel in de markt wordt gezet, komt de prijs voortdurend dich* in de buurt van het minimum Alleen de bonken werden f. 45.behoorlijk be- ald. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd I kisten schar. 30 kisten schol 400 kis ten sprot, 100 kisten gul en 50 kilo tong. Zeggenschap Een lid van de Velser raad had ge merkt, dat de Minister van Verkeer en Waterstaat onlangs heeift gezegd, dat hem niets bekend was van een streven van i W. van deze gemeente medezeggen schap te krijgen in de leiding van het Staatsvissershavenbedryf in Umuiden. i W, nemen hier met klem stelling tegen. Zij achten het visserijbedrijf van 3- groot belang voor de gemeente. Zij willen juist heel graag iets in de melk te brokkelen hebben. Op het ogen blik beraden zij zich hierover. Zodra zy zich voldoende hebben georiënteerd, zullen zij de bewindsman hun verlangen kenbaar maken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 15