DRUM YOUTH FOR VERNIEUWT CHRIST ZICH „Kerk laat kunstenaar vaak in de kou staan" ASPIRIN® BAYER Uw probleem is het onze Roep halt toe aan de „decolijnisatie" Een woord voor vandaag Mevrouw Van Ernst pleit voor een wereldgebedsdag Voor Plaatsbekleder in Rome geen plaats AL IS HIJ TUSSEN TWEE VUREN: HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! 3 MAANDAG 15 FEBRUARI 19i ARP uit de Bollenstreek: GOUDA De anti-revolutio naire kiesverenigingen uit Lisse, Hillegom en Sassenheim zijn ver ontwaardigd over de „decolijni- satie", die zij in hun partij menen op te merken. Op de zaterdag ge houden vergadering van de Kamer centrale Leiden zei een woord voerder: „We nemen het niet, dat Colijn en andere leidende figuren uit de jaren dertig thans fungeren als de kop van jut." Tot een uitspraak hierover van de Kamercentrale, waarom de bollen streek-kiesverenigingen vroegen, is het niet gekomen. De heer J. Smal- lenbroek, uitgenodigd om te antwoor den op opmerkingen over de koers van de A.R.P., stelde in allen gemoede de wedervraag: „Wie doen er nu aan „decolijnisatie"? Goed, er zijn een paar kritische boeken en artikelen gepubliceerd, maar heeft ooit de partij als zodanig Colijn of wie dan ook gediskwalificeerd? Dit is een zaak, die ten onrechte aan de orde wordt gesteld." Grote waardering De leider van de a.r. Tweede Ka mer-fractie zei onomwonden, dat de persoon van Colijn blijvende waarde ring toekomt Het is wel eens goed om er aan te herinneren, dat hij de eerste was, die toen tevergeefs heeft gepleit voor Europese samen werking. Wanneer wij thans anders denken over de oplossing van een aantal problemen, waarvoor Colijn stond, betekent dat nog geen „decolij nisatie". Zoals men een arts nu niet kan verwijten, dat hij in de dertiger jaren geen gebruik heeft gemaakt van penicilline omdat dit antibioticum toen nog niet bestond zo kan men het Colijn niet kwalijk nemen, dat hij de werkloosheid niet heeft bestreden met behulp van het conjunctuurpoli- tieke instrumentarium, waarover wij thans beschikken. Dat is onbillijk en onredelijk. Christelijk-sociaal De heer Smallenbroek wees er voorts op, dat de a.r. niet bij het verleden stil moeten blijven staan, al moeten zij daaruit wel lering trekken. Door de snelle ontwikkeling op tech nisch en maatschappelijk gebied staan wij thans voor andere vraag stukken, waarop wij zoals de jeugd terecht verlangt een eigentijds antwoord moeten geven. li Wanneer wordt bèjüpmtoond, dat de ARP heeft op te komen voor het ,yerdrukte in de samenleving, is dat geen koerswijziging maar een voort zetting van de koers uit de beste jaren vdn de partij. De ARP zal christelijk-sociaal zijn, trouw aan haar uitgangspunt, of zij zal niet zijn. Dr. Berghuis heeft met zijn opmer king, dat de ARP sociaal gezien, links is hij bedoelde daarmee alleen „vooruitstrevend" een schokeffect veroorzaakt, dat blijkbaar nodig was. Om uit te laten komen, dat er wel degelijk continuïteit in de a.r. politiek is, betoogde de heer Smallenbroek, dat het er thans op aankomt het in het verleden tot stand gebrachte Ne derlandse organisatiepatroon tegen aantasting te verdedigen. Daarbij had hij het oog op het omroepbestel. Antwoordend op een vraag over de houding van de partijleiding tegenover de verontrusten, herhaalde spr., dat men elkaar moet aanvaarden en vertrouwen, omdat alle betrokkenen zich willen base ren op de Heilige Schrift. „Laten we ophouden met zedemeesteren". De heer Smallenbroek zei het te hebben betreurd, dat drie leden van de fractie tegen de verhoging van de AOW- uitkeringen hadden gestemd, doch hun overwegingen te respecteren. Waarschijnlijk zal de volgende verga dering van de Kamercentrale Leiden worden gewijd aan de verhouding van ARP en CHU. De Romeinse politie verhin dert een privé-opvoering van het geruchtmakende toneelstuk De Plaatsbekleder. De foto toont producer Volonte, die voor de deur van zijn geïmproviseerde laatste poging doet, om de po litie tot andere gedachten te brengen. NED. HERV. KERK Beroepen te De Bilt: J .de Mars te Dubbeldam. tot legerpredikant in lang GEREF. KERKEN Tweetal te Oosteubeek: G. v. Halsema te Berkel-Rodenrijs en J. Ytsma te Rot terdam-Kralingen. Beroepen te Leiden (vac. wijlen dr. H. J. Westerink): G. v. Halsema te Berkel-Rodenrijs. Aangenomen naar Barneveld (2e p.p.): P. J. Westerneng te Oosterzee; naar Heer len (vac. A. ter Hoeve): A. Verdoorn te Hasselt. Bedankt voor Drachten t6e p.p. k P. C. Meijer te Valthermond; voor Vlaar- dingen (dr. M. J. Mulder): P. H. de Kleer te Scheveningen. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Kralingen: B. v. Smeden te Amsterdam-Nieuwwest. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Kootwijkerbroek: P Blok te Dirksland. Tweetal te Yerseke: W. Hage te Klaas waal en P. v. d. Bijl te Gencmuiden. CHRIST. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-Z.: H. v. Kooien te Werkendam en H. Visser Mzn. te Urk. Van tier Land; Evangelisatie is vaak veel te vriendelijk (Van een medewerkers) EDE De Nederlandse Youth for Christ-beweging heeft op de dit weekend gehouden jaarvergade ring een aantal stappen genomen, die moeten leiden tot vernieuwing van dit jcugdevangelisatiewerk. Ds. George Brucks werd benoemd tot directeur van het landelijke werk, terkyl een jonge evangelist Guus den Boef. die zijn opleiding ontving aan de bijbelschool te Bea- tenberg, als reizend medewerker werd aangetrokken. De heer Ramaker, die de laatste jaren dit werk heeft geleid als voor zitter en wilde aftreden, heeft toege zegd nog een jaar deze functie te zullen blijven vervullen. Dick Lugt- hart, die van het begin in 1946 aan idl werk was verbonden, heeft zich offi cieel teruggetrokken Zaterdagavond sprak Sipke van* der Land. leraar Nederlands en Gods- dienstkenrjis van het christelijk lyceum te Leiden. Hij hekelde in het bijzon der een vorm van evangelisatie die zo vriendelijk en aardig, zo hoffelijk en voorzichtig is dat het meer lijkt op een reclame voor een goedkope stof zuiger. dan een proclamatie van het Rijk Gods. Maar Jezus zeide: Laat de kinderen geworden en verhindi ze niet tot Mij te komenwant voor zodanigen is het Kor rijk der hemelen(Mattheüs 19:14). Ach nee, de discipelen hebben niets tegen de kinderen, bij de Here worden gebracht. Zij willen alleen, dat Jezus ev] wat rust krijgt. De Here heeft het druk genoeg. Dat F lammen en blinden geneestdat kunnen ze nog begrijpt maar dat Hij Zich ook met kinderen moet bezighouden, gaat hun net iets te ver. Maar dan grijpt Jezus in en Hij zegt een zeer merkwaard^ woord. Hij zegt: Verhindert ze niet tot Mij te komen. KinderaT verhinderen tot de Here te komen, dit houdt een waarsch) wing in voor ouders en oxideren. Ouders en ouderen kun dikwijls een hinderpaal zijn voor kinderen tot Jezus te gai Staan wij daar wel voldoende bij stil? In onze verhouding t< God kunnen wij voor kinderen een beletsel zijn Hem te zoeker! Laten we ons geen illusies maken! Kinderen zien schetj indien wij niet door ons leven tonen, dat Hij voor ons is hi begin en het einde, dat wij Hem de heerschappij over on laten voeren, dat we Hem erkennen als onze Leidsman da verhinderen wij hen tot Jezus te gaan, wij zijn er de oorzaa van, dat zij zich van Hem afwenden, althans niet naar Hei toewenden. Kinderen voor zodanigen is het Koninkrijk dt hemelen, zegt de Here. Verhindert ze niet tot Hem te gaai Wij lezen vanavond Mattheüs 5 vers 33 tot 4$. Nu GRIEP veelvuldig voorkomt... .is het verstandig u daar zo goed mogelijk tegen te wapenen. Mijd, als het enigszins kan, dichtbevolk te ruimtes, voorkom overmatige inspanning en zorg voor vitamine- rijke voeding en goede nachtrust. Mocht u dan toch nog griep krij gen, neem dan tijdig 'Aspirin van Bayer in. Want bij griep vinden meer mensen baat bij Aspirin dan bij enig ander middel. DAAR STAAT v-ax ACHTER 20% voordeel bij aankoop van getinsverpakking van 100 tabletten. We vergeten dan, zei de heer Van der Land. dat onze Meester de men sen de dingen recht in hun gezicht wist te zeggen. Wie met Hem in aanraking kwam, stond dadelijk voor de beslissing van zijn leven. Geen hoekje Boekenhoek De spreker herinnerde er aan dat de 1 S'naloomgroep de kerken verweten heeft j dat zij te zelfverzekerd optraden bij de jBJanneke. door T. v. kerkbouwactie ..Antwoord-"64: „we moe- Roest-Kleinmeijer. Uitgave J. N. ten niet aanmatigend optreden", vervolg- Voorhoeve, Den Haag. hij. Boeiend wordt de levensgang Die jongen 1 Theater door politie ontruimd beschreven van een meisje, dat ongehuwde moeder geworden breekt met geloof in God en men sen, in een later gesloten huwelijk niéts dan bitterheid ervaart, maar v7i^iiteindelijk mede door haar ^volwassen geworden kind een lieuwe weg vindt, en ziet wat God net haar voor had. Christelijke Iroman van de goede soort. (188 Iblz., 6,50) ROME De Romeinse politie heeft zowel zaterdagavond als zon dagavond de uitvoering van Rolf Hochhuth's toneelstuk De Plaats bekleder verhinderd. Het zou de première geweest zijn in Italië van dit stuk, dat de rol van paus Pius XII in de tweede wereldoor log kritiseert. De komst van De Plaatsbekleder heeft in Italië een felle controverse genade als een christen-kunstenaar, die zich in zijn geloofsgemeenschap veelal vereenzaamd voelt, de kerk niet de rug toekeert. Velen zijn er die gebukt gaan onder de gedachte dat zij in eigen kring niet serieus genomen worden. Hoe kunnen zulke kunste naars ooit tot grote prestaties komen als de groep, de kerk, waarin zij leven, niet stimuleert tot de uiterste ontplooiing van hun creativiteit?" Deze niet als een aanklacht bedoelde, maar tot bezinning oproepende woorden sprak de Haagse beeldende kunstenaar Henk Krijger tijdens het tweede congres dat de Stichting Christelijk Cultureel Studiecentrum (C.C.S.) zaterdag in het Amsterdams Stedelijk Museum had geor- ^Eem Christen-kunstenaar, aldus Krijger in diens gefundeerd betoog, zit tussen twee vuren, enerzijds het vuur van de wereldse heilstaatszoekers, aan de andere kant het kerkelijk vuur dat helaas vaak slechts een vuurtje blijkt te zijn. Zo voelt de kunstenaar zich een vreemdeling die men in de kou laat staan, een mens die in leven en werken een christen wil zijn, doch wien het dikwijls moeilijk valt. de kerk te zien als het onderdak waar hij in zijn vreemdelingschap kan bivakkeren hartekreet van de kunstenaar weer eens het grote belang onderstreept van het C.C.S., dat streeft naar echt christelijk stijlbesef en daarvoor de ogen van het protestantse volksdeel wil openen. Te hopen is het daarom, dat het C.C.S. spoedig zal kunnen komen tot een beroepsopleiding om kader te kweken voor een waarlijk christelijke cultuurbe leving. Proces Veldhoen In de ochtendzitting van het congres werd gesproken over „Het proces Veld hoen". Prof. Rookmaaker gaf vooraf met lichtbeelden een toelichting op het werk en de bedoelingen van de graficus Veldhoen, die bij voorkeur de intiemste relaties van de mens tot onderwerp kiest voor zijn prenten, waaromtrent, zoals bekend, enige tijd geleden de rechter recht kunnen doen wedervaren in kort verslag. Wij volstaan daarom met te vermelden, dat in een forumge sprek vele interessante aspecten naar voren kwamen. Prof, mr. W. H. Nagel, dr. C. van Emde Boas, ds. S. J. Popma prof dr. H. R. Rookmaakers dus een jurist, een sexuoloog. een pastor en een kunsthistoricus zeiden eenparig te geloven in de zuiverheid van Veldhoens 1 benadering en uitwerking van het thema. Vele protestanten die bij kunstopdrach-Anderzijds betreurden zij het unaniem ten betrokken zijn, hebben nog te weinig dat deze kunstenaar in handen is geval- gevoel voor de artistieke waarden van len van publiciteitsliedcn, die zijn werk een kunstwerk. De beoordeling daarvan op straat hebben gebracht, ontaardt veelal in exegese-kwesties. Er- Veldhoens opzet, kwalijke taboes te go. de appreciatie is niet kunstzinnig doorbreken en de mensen in tegenstel- g'ericht, doch afhankelijk Exegese-kwestie „J„ de mate waarin men „iets van de leer" uit het kunstwerk meent te kunnen halen. De heer Krijger zei zich zorgen te maken over het gebrek aan stijlbesef onder reformatorische christenen. Huive rig is hij ook voor het invoeren van elementen, o.a ook in de liturgie, die slechts 'een goedkope ontroering wekken en met het wezenlijke van het geloofsbe- leven weinig of niets van doen hebben „Veel is er, dat in feite niet deugt. Daarvoor draagt juist de christen-kunste naar mede-verantwoordelijkheid. Daarom ook zal hij niet uit de kerk mogen lopen uit de kinderjaren terugvallen. Een ^rie delen bladgrond, zeer sterke betrokkenheid op de - J- derfiguur kan gemakkelijk tot een ling met zoveel verworden moderne kunst het zuivere en edele in het lichamelijk te leren zien. is zonder twijfel eerlijk. Echter, opgedrongen confrontatie met seksualiteit kan zeker zo gevaarlijk zijn als het niet voorlichten van een kind in het stadium waarin dit kind voorlichting dringend behoefte heeft.^Hetl o -ccaattc pHHSSl wc* relaties, die de betrokkene heeft, den door een grote mate van ambivalen tie gekenmerkt. Onder ambivalentie verstaat men de gelijktijdige aanwezig heid van tegengestelde gevoelens, spe ciaal liefde en haat. jegens dezelfde doch creatief hebben te getuigen, nóch-i gehouden."" Dan zal het C.C.S. zich ?.®"00Ni__?5i wellicht kenmerkend tans zonder wereldvreemd te zijn. Zo j bezighouden met de functie en andere heeft hij de beste kans, dat iemand bem luistert". beide kanten is verenigd het werkelijk pornografisch geschrijf i bijv. Jan Cremer, die, zo zei een van deskundige forumleden, „nodig m worden voorgelicht, want van seksuali snapt de jongen nog niets". olgende congres wordt in april gT~V, wérd de zaal ontruimd. Enkele bezoekers moesten hierbij uit.de zaal worden gedragen. Intussen zetten de toneelspelers de voorstelling voort. La ter begonnen zij ritmisch in de han- x den te klappen en „vrijheid, vrijheid" veroorzaakt, die ernstige moeilljkhe- te roepen Buiten zongen toeschouwers d"i voor premier Moro kan meebren- een verMtslled uil de oorlog. jen Men vernacht, dat de kwestie 0ok gis,erav0Ild, toen het stuk in vandaag door een communistische se- premjère zou zijn gegaan, zorgde de nator in het parlement aan de ordepolltie er door midde, van ee„ blok. kade voor, dat niemand het gebouw zal worden gesteld. Volgens radio-Vaticaanstad zou het een ernstige belediging zijn voor zo wel de stad Rome, als voor de gevoe lens van de rooms-katholieken, als het stuk in het centrum van het .ooms- katholicisme zou worden opgevoerd. Verzetslied Zaterdagavond ontruimde de politie het theater juist, toen het doek opging voor de generale repetitie. Eerder had de politie al verhinderd, dat toneelcritici en leden van de theaterclub het gebouw betraden. Toen bleek, dat de voorstelling toch door kon binnengaan Volgens de politie was er geen ver gunning verleend om het gebouw als theater te gebruiken. De producent Gianmaro Volonte verklaarde echter, dat een vergunning in dit geval niet no dig is, omdat het een besloten voor stelling geldt, die alleen bestemd is voor de leden van de toneelclub „Let- ture Nuove". Volonte zei verder, dat hij reeds diverse telefonische bedrei gingen te incasseren had gehad. Vanavond zal een nieuwe poging worden gedaan om tot een opvoering te komen. dat betekent niet dat beschaamd in een hoekje moeten gaan zitten treuren, omdat het christendom zoveel verknoeid heeft en zo ontstellend tekort is geschoten. Het is allemaal waar. maar dwars daar door heen is Christus overwinnaar. Wc moe ten de jeugd van Nederland weer zeggen dat ze Gods jeugd is en dat het de omgekeerde wereld is nog langer zonder Christus te leven. Niet het geloof is vreemd, maar het ongeloof. Jezus ver wonderde zich over het ongeloof van de Beslissing Sprekend over de „zeven hoofdzon den" die voor deze jeugdevangelisa- tiebeweging op de loer liggén, waar schuwde de heer Van der Land tegen een evangelisatie die buiten de ker ken en gemeenschappen omgaat. Hij hield de aanwezige jongeren ook voor dat het beslissingselement (zo ken merkend voor deze beweging) niet op de achtergrond mag raken. „Veel mensen", zo zei hij, „luiste ren welwillend naar ons en ze vinden het bewonderenswaardig dat we voor onze overtuiging uitkomen en ze wen sen ons nog veel succes toe ook, maar zelf hóuden zij zich op de vlakte. Zo vrijblijvend is het evangelie niet. Het vraagt een antwoord, een persoonlijke beslissing. We moeten ons niet scha men daar op aan te sturen. Het kan verzet oproepen, maar het kan ook tot overgave leiden. En in beide gevallen is er meer bereikt dan met een bescheiden en vriendelijk ge sprek, waarna men weer overgaat tot de orde van de dag." (Van een onzer verslaggeefsters) Een universele dag van gebed om de wereldvrede te bevorderen met als direct resultaat daarvan actie ten bate van de in nood ver kerende mensen in de gehele we- jreld door, middel van de Verenig de Naties,, het Rode Kruis en an dere bestaande organisaties op het gebied van de hulpverlening. Heel in het kort is dit het ideaal en het dagelijks streven van mevrouw Patricia van Emst-Back, in Voor burg wonend (Westvlietweg 145) en lid van de Church of England. Zij is dankbaar voor de Wereld vrouwengebedsdag, maar zij wil er graag uitbreiding aan geven door de instelling van een Wereldgebedsdag. Haar doel hoopt ze te kunnen verwe zenlijken door middel van de Ver enigde Naties. Daarom heeft ze alle delegaties bij de VN in een brief haar voorstel voorgelegd. Daarbij heeft ze het niet gelaten, want ook vroeg en vraagt zij mede werking aan vorsten, staatshoofden, kerkelijke leiders, politici enz. In de afgelopen jaren groeide haar corres pondentie uit tot een zeer respectabe le: honderden brieven werden naar Vraag: Wat is moederbinding? Antwoord: Het woord binding is van vreemde komaf. Het heeft in de psy chiatrische en psychologische termino logie er speciale betekenis gekre- de Cnassidim ontleend aan de psychoana- jfji lyse (van de Oostenrijkse Sigmund Freud) en duidt op meer driftmatig gebonden zijn geliefd object. Europa, die veel doet met volksmuziek? Antwoord: U doelt bier kennelijk op de in vroeger eeuwen door Israel Ba'al Sjem Tow gestichte mystische secte Oost-Europa, die de olksmuziek een belangrijke plaats in de Oostenrijkse psychiater het dagelijks leven toewees en haar een - - - tevoren niet bereikte diepte en sterk emotioneel karakter verleende. Vraag: Hoe heet een potplant •ruchten komen als Moederbinding betekent dus een zeer sterke gebondenheid aan de moederfi guur. Ook volwassenen kunnen een sterke moederbinding hebben, die voor een belangrijk deel hun gedrag bepaalt, het bijzonder ten heeft een betonnen vloer. De vloeren zijn aan de onderkant, oppervlakkig gezien, droog, maar onze slaapkamer vloer heeft aan de onderkant vele druppels water over de hele oppervlak te. Het zand onder de vloeren is kruimeldroog, een beetje wit uitgesla gen. Er is flinke ventilatie. Weet u een oplossing? wno>aan Antwoord: Dit wit uitslaan van hel Spaanse zand wijst toch op vocht. Verder heeft peper? Zij zit vol met die vTESten bedekking met linoleum de uitwase meer laat de. bladeren vallen, zodat er STl°IC.n. :ht' Antwoord: Deze Spaanse peper heet persoonlijke relaties. Een man. die sterk capsicum frutescens of ook wel gebonden, zoekt eenjarig). Zij wordt zijn moeder meerderd door zaad daarom heeft het vocht zich beneden een uitweg gezocht en dit u dan als condensvocht in druppels de vloer hangen Dit is een nadeel een nieuw huis. Veelal legt men om reden de e~|g| Brieven, die olet eyn voorzien van naam en adres, kunnen niet in behandeling worden genomen Geheimhouding Is verzekerd. Vra- gen. die nlel onderling met elkaai ln verband staan moeten In af zonderlUke brieven worden ge steld. Per brief dlenl een gulden aan postzegels te worden tngesln ander verschijnsel, dat in de psycho analyse met regressie wordt aangeduid, Regressie houdt in: Een terugvallen op een levenshouding uit eer van het leven. Lijders kunnen bijvoorbeeld op de mechanis- liefst op een warme voet. Na gelegenheid te geven te verdwijnen o( opkomst moet u haar voorlopig nog ook wel legt men er een goedkooD warm houden en dan geleidelijk koeler zeiltje, daar dit veelal spoedig verrot is. zetten Gedurende de zomermaanden Zet onder de vloer wat ongebluste kalk waardoor het overtollige vocht opgeno- ,an afborstelen nog wrijven met ee ,.an die vooraf in sla- of raapolie dip drenkt. Het ijzer moet dan nog wel flink heet zijn. Het verdient aanbeve ling om roest en andere verontreinigin- de oppervlakte af te schuren kan zij zelfs buiten op roegere tijd zonnige plaats staan, liefst met pot ingegraven. De grondsoort moet behandeling begint. Van het eikehout moet u eerst het beits afkrabben. Op het ruwe hout brengt u vervolgens lichte beits aan. .Vraag: Ik heb Californische schild- uigcgiaveu. ue grunusoun inoet mei ie tang auren. aan neen u Kans. aal er padden gekocht, die steeds minder gaan licht zijn, wel voedzaam, bijvoorbeeld paddestoelen gaan groeien op het hout eten. Wat moet ik daartegen doen" dat dit spoedig verteerd alle sterke gevoelsbindingen I zeker voor de moederbinding Vraag: Is er een Joodse secte in Oost- deel graszo- dengrond of goede tuingrond en eer .u deel verteerde mest. In het najaar moe' u haar binnenhalen en in het volle licht oud smeedijzer - zo koel mogelijk zetten. Het afvallen donkergebietst eikehout weer blank ma- Je- van blad zal wel tot oorzaak hebben, ken? de dat zij te droog en te warm gehouden is Antwoord: Er zijn verschillende me en dat de lucht te droog is. U moet thoden om aan oud smeedijzer zijn geregeld gieten met lauw water en veel aptracietzwarte kleur terug te geven, over de bladeren sproeien met koud U warmt het voorwerp op tol hel water. Waarschijnlijk is de overgang donkerrood gekleurd is. Daarna pro- van buiten naar de kamer, waarin beert u zo vlug mogelijk het voorwerp gestookt wordt, te groot geweest. met een staalborstel af te borstelen. Na Vraag: Wij wonen in een nieuw huis het afborstelen moet u het voorwerp heel kleine stukjes vlees". Verder Onze slaapkamer op de begane grond vooral niet in water afkoelen. Wanneer zij veel zon hebben want anders vallen de vloer "'dt. 6„w vraag: Hoe kan ik lelijk geworden den, doch zogenaamde moerasschildpad- gffijUjjjga r— - dcili die dus niet zo goed tegen water kunnen. Daarom moet u in uw aqua rium zorgen voor een duidelijke schei ding tussen water en land. zodat het water niet de kans krijgt door het zand heen te dringen. Dat de beestjes niet zo levendig meer zijn, zal vermoedelijk te wijten zijn aan vitaminetekort. Vraag dus in een dierenwinkel naar A-D- vitamine. Geef de beestjes bij voorkeur alle delen van de wereld gezond me honderden brieven uit talloze landftr kwamen naar Voorburg. BRIEVEN Dti Een willekeurige greep uit de adresseerden: de Dalai Lama Tibet, de president van India, Radhakrishnan, koning Hussein r Jordanië, de minister-president Israël, aartsbisschop Alexei van 3 kou, de aartsbisschop van Canterbu koningin-moeder Elisabeth van En land, aartsbisschop Makarios, de Pf?" en vele, vele andere autoriteiten. Hun reacties waren meestal welwilie en vol sympathie voor het streven t mevrouw Van Ernst. Nodig oin tot daif51 te komen is echter, dat één landen vertegenwoordigd bij de VN i voorstel tot instelling van een Wen gebedsdag indient, hetgeen dan spreking wordt gebracht in een pleni zitting van deze wereldorganisatie. W land dat zal moeten doen? Het antwofSd is voor mevrouw Van Ernst zelfsprekendheid. Nederland natu; lijk, maar als het Engeland is of f uu ander land is het ook goed. LAUW' Zover is het nog niet, want juist Nederland zijn de reacties, aldus J vrouw Van Ernst, misschien wel lauwst en het traagst. Zij schreef hervormde en de gereformeerde sjfcm de en kreeg als antwoord, dat n haar streven waardeerde, maar dal toch met verdere stappen nog I wacht diende te worden. De Mevrouw Van Ernst wendde r,el ook tot koningin Juliana. Zij kfl een bedankbrief van het secretaris "1 van de vorstin en een antwoord het ministerie van binnenlandse ken, dat evenwel geen perspectiet opende. Ondanks dit alles gaat vrouw Van Ernst door met lï activiteiten om. zoals zij het i uitdrukt, „een betere atmosfeer scheppen in de wereld" en zo mo lijk oorlog die toch ook ontst door gebrek aan liefde en positK Jr elk van ons uit Gebed door en voor alle landen alle rassen zal er moeten komen. 1 gebed zal moeten worden gekopt* aan goede werken op alle terrt Positieve waarden moeten won leij geherwaardeerd en hel wereldomf tende werk van UniceJ en de I voor alles wofi oor zet mevrouw ngenhulp n gesteund. Dat ZIJ i het najaar i In Lissabon heeft ecu 28 een vierling gekregen. De lange winter- werdeii te vroeg geboren maar hebb redelijke levenskans.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2