van het nog lang hoger onderwijs niet ten einde Leidenaar „scheurde" met 20km-auto door de stad Veel lof en penning voor de uitgever J. P. Stam IS Burgemeester en mevr. Van der Willigen in Leidse stadhuis Te kust en te keur Knop op dash-board maakte van „kruipautootje''' een racewagen Vondeling hekelde in Leiden het bodemvondstenbeleid Griep...? NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 9 FEBRUARI 1965 Dinsdag Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsverga dering. Zomerzorg, Stationsweg 35. 8 uur: jaar vergadering VOLA. Breestraat 85, 8 uur: lezing elektro technisch handclsbureau voorheen Swaak Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Doelenkazerne, 8 uur: ontspannings avond voor militairen. Gehoorzaal, 7.30 u: gymnastiekuitvoe- ring Jahn. Oegstgeest: Het Witte Huis, 8 uur: huis houdelijke en gezinsvoorlichting, J. H. Dirkse over aardgas, met films. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Wilhelm Kempff, piano. Woensdag Breestraat 142, 8 uur: modeshow Ger- zon voor aanstaande moeders. Museum Volkenkunde, Steenstraat 1, 8 uur: Ver. Vrienden Volkenkunde, dr. P. H. Pott over het nieuwe volkenkun dige museum in Mexico. Het Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot 10 uur: sociëteit Herv. wijkgem. Bos- huizerwijk. Gehoorzaal. 7.30 u: gymnastiekuitvoe- ring Jahn. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Omzien in wrok". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest. met violist. Donderdag Povenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Leiden Zuid-West Christen vrouwen bond, jaarvergadering. Breestraat 85, 8 uur: diploma-uitrei king aan jonggezel-zetters, -drukkers en •diepdrukken. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Galante Listen. Den Haag: Diligentia. 8 uur: Quartetto Italiano. Den Haag: Gemeentemuseum. 8.15 uur: Willem Noske, viool. e.a. Vrijdag Den Burcht, 8 uur: amateursconcours Zaterdag Hortus, 2.15 uur: excursie Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging. Wijkgebouw Oude Vest 13 8 uur: C.J.V. De Valk, gespreksavond. Breestraat 19, 8 uur: Geref, Jeugdver band, G.J.O.-avond (12 tot 16 jaar). idsgehoorzaal, 7.30 uur: uitvoering Nieuw Brunhilde. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Koning Lear. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met De Parijse Bruiloft. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Re sidentie-Orkest. Welke apotheek? Open voor spoedeisende gevallen: Cen traal, Breestraat 74,tel. 20552 en apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp Apotheek Oegstgeest is zondag geslo ten van 8 tot 24 uur, apotheek Voorscho ten is zondag gesloten van 8 tot 22 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Het strand der liefde (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur: Father Goose (14 jaar). Luxor (230, 7 en 9.15 uur): De ver leidster (18 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Eddie in topvorm (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): La mépris (18 jaar). Trianon ,2 30, 7 en 9.15 uur): En de hel volgde hem na (14 jaar). ren toonstellingen De Lakenhal- schilderijen, tekeningen en grafiek van Fer Hakkaart (van 30 januari tot 1 maart). Boerhaavezaal, Lange Vrouwenkerk- steeg: schilderijen, tekeningen en gra fiek van I. van Bommel. S. v. d. Kruit, H. van Trigt en K. v. d. Water (dagelyks van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur, tot en met 20 febr.). Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, tentoonstelling van keramiek, schilde rijen en grafiek (van 30 jan tot en met 18 febr dagelijks van 10—17 uur. ook op vrijdagavond van 8- 10 uur; op zondag uitsluitend na afspraak). LEIDEN Vanmorgen verlieten burgemeester en mevrouw Van der Willigen de wijde, malse Haarlemmer meer om het eerste bezoek aan hun nieuwe standplaats af te leggen. Loco- burgemeester Menken en gemeentese cretaris Van der Poel brachten de familie Van der Willigen onmiddellijk na de benoeming wel een kennisma kingsbezoek maar de burgemeester stelde er prijs op het gehele college van B. en W. met de echtgenoten vóór zijn installatie te ontmoeten. Trouwens er valt in verband met deze installatie heel wat te regelen, waarvoor ook de instemming van de heer Van der Wil ligen niet kan worden gemist. Om tien over half twaalf kwam de burgemeester aan de voorzijde van het stadhuis aan. Een agent wees hem de plaats waar hij zUn auto kon zet ten. Hij gaf de burgemeester een par- keerschijf. Aan de voet van het bordes verwelkomden mr. De Jong, chef van het kabinet van de burgemeester, en mr. Lelieveldt, publiciteitsambtenaar, het echtpaar Van der Willigen. „Weikon in het stadhuis" zo begroette de heer Menken hen bij de deur. Nadat de chef van de huishoudelijke dienst, de neer Verhoeven, en enige van zijn mede werkers aan hen waren voorgesteld, leidde de heer Menken de burgemees ter en zijn echtgenQte naar de koffie kamer. Daar volgde een ongedwongen ontmoeting met de wethouders en hun dames. Een rondgang door een deel van het stadhuis besloot dit informele bezoek, ter gelegenheid waarvan het stadhuis vlagde, van de toren de drie kleur, van de voorgevel de Leidse vlag. Het is te verwachten, dat de installa tie van de burgemeester in de eerste week van maart zal plaats hebben. Voor maandag 1 maart staat een ge wone raadsvergadering op de agenda. Wellicht zou deze worden verzet. Het is ook mogelijk dat men een dag na deze vergadering kiest. i de voet Leidenaar iverd 100 LEIDEN De nog bijzonder krasse eer P. Stuifzand die tot 'zijn 78ste jaar een tuindersbedrijf had aan de Zijlsingel vierde gisteren in zijn woning Haarlemmerstraat 303 zijn honderdste verjaardag. Dit was zelfs reden voor een van zijn drie Hongaarse pleegkinderen, mevrouw J. Bucsek-Lajosné, uit Boedapest over te komen om de heer Stuifzand de hand te komen drukken en te delen in de feestvreugde. De heer Stuifzand, die twee keer getrouwd is geweest, heeft zes eigen kinderen. De familie telt thans 13 kleinkinderen en een even groot aantal achterklein kinderen. Onder de velen, die de honderd jarige gisteren kwamen feliciteren, bevonden zich loco-burgemeester S. Menken, de heer J. van Zijp (die de Leidse middenstand vertegenwoor- e), de heer A. Jansen van de Raiffeisenbank en dokter H. P. Veld huizen, wie h?t lichamelijk welzijn tn de honderdjarige is toevertrouwd. Zijn wij goed. ingelicht, dan is de heer Stuifzand thans de oudste in woner van Leiden. Leidse jongen brak ami LEIDEN De 9-jarige scholier Wil lem Klein viel bij het spelen op het militaire terrein aan de Morssingel van een bunker. Hij brak zijn linker Groeten overzee uit Leiden LEIDEN In het stadhuis wer den gisteren groeten opgenomen van familieleden en bekenden van men sen, die emigreerden. Er kwamen een kleine dertig „groetlustigen" aan het woord en allen waren zo verstan dig geweest van tevoren op papier vast te leggen wat ze aan de micro foon wilden toevertrouwen. Het ging er heel geanimeerd toe; een enkele werd de ontroering te machtig. Reeds vandaag zijn de groeten naar alle windstreken uitgezonden in ze ven uitzendingen van elk een kwar- Een er piciën vt omroep. Dia-avond Leidse foto-amateurs LEIDEN Een dia-avond met een praatje, verzorgd door LAFV-voorzltter dr. J. Versteeg, Is een leerzame en inte ressante belevenis. Zo ook gisteravond in de bovenzaal van restaurant De Doelen waar hy een causerie hield met als on derwerp „Het speciale van de fotogra fie". Hij toonde aan dat zowel de beweging als de ontmoeting fotografisch kan wor den weergegeven. De dia's bewezen, dat ook een bewogen foto een suggestieve werking kan hebben en dat de ontmoe ting op nadrukkelijke wijze kan worden weergegeven door foto's van de levens echte mens. Deze foto's worden als het ware geboren uit de persoonlijke beleve- Na de pauze beantwoordde een forum, gevormd door de heren P. de Blocq, J. Ziegelaar, J. Kikkert en R. Singerlin<g met als gespreksleider vice-voorzitter G. L. van den. Berg. een aantal vragen. STERKE STAALTJES VOOR KANTONGERECHT LEIDEN Een 60-jarige metaalbewerker uit Leiden was op 24 oktober op de Leidsestraatweg aangehouden omdat hij met zijn „kruipautootje" (max. 20 km/u) maar liefst 60 km had gereden, terwijl bovendien de snelheid van de betreffende weg (40 km) was genegeerd. De had op zijn dash-board een knop laten monteren (door de dèaler) hij het kruipvermogen van zijn autootje veranderde in dat van een echt automobiel. De man kon met de knop echter geen rijbewijs in zijn zak toveren. Evenmin een geldig kenteken op voor- en achterbumper. Deze zaken zijn hem gisteren voor het kantongerecht door de magistratuur bij zonder kwalijk genomen. W. de Koning noemde deur een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar Het vonnis luidde conform. Kantonrechter de kruipauto's een groot probleem op de weg. „Ze worden gebruikt door die om bepaalde redenen niet in king komen voor een rijbewijs. Steeds meer mensen halen foefjes met het chanisme uit, zodat ze onverwacht hoge snelheid kunnen bereiken". Verdachte beweerde: „Ik was op weg naar mijn ernstig zieke vader. De schake laar, die ik voor het optrekken bij stop lichten had laten aanbrengen om het ver keer niet op te houden, was ik vergeten af te zetten door de nervositeit". Het baatte hem niet. Mr. N J Out wees op het grote gevaar van dit soort over tredingen en eiste behalve een geldboete van f 100 of 20 dagen als stok achter de Eerbetoon van Leidse universiteit LEIDEN Gistermiddag heeft prof. dr. L. Kukenheim, voorzitter van de stichting Universitaire Pers Leiden, de universiteitspenning uitgereikt aan de heer J. P. Stam. Prof. Kukenheim sprak de heer Stam hartelijk toe. Dank zij uw beminnelijke eigenschappen en uw voorzichtig beleid, zo zei hij, is de Universitaire Pers van de grond gekomen en gegroeid en kan zij met trots op haar geschiedenis te rugzien. Zelf hebt gij. zo vervolgde de hoog leraar. meer gedaan dan van een uitgever redelijkerwijs mag worden verwacht, door zelf manuscripten persklaar te ma- en zelfs, zonodig, voor onervaren urs drukproeven te corrigeren. Het stichtingsbestuur is dan ook altijd vol lof geweest voor uw toewijding en men kan zelfs zeggen uw zelfverloochening, waar door gij op voortreffelijke wijze uw per soonlijke bijdrage hebt geleverd ter be- ■dering van de wetenschapsbeoefening te Lelden Mevrouw Prof. Kukenheim betrok in zijn hulde ok mevrouw Stam. die vele bestuursver gaderingen heeft bijgewoond en daarvan de notulen op onberispelijke wijze ver- Prof. Kukenheim meende, dat het de heer Stam grote voldoening moet LEIDEN Prof. dr. A. Vondeling, voorzitter van de P.v.d.A.-fractie in dc Tweede Kamer, sprak gisteravond in de grote zaal van Den Burcht op uitnodiging van de streckfederatie „De Bollenstreek" van de P.v.d.A. over de actuele politieke situatie. Over de huidige exploratie van on ze bodem zei hij onder meer, dat zijns inziens de gemeenschap allereerst aanspraak mag maken op de aardgas- en olievondsten. Het regeringsbeleid in deze noemde hy een wanbeleid. Hij motiveerde deze gedachte door te zeg gen, dat onze regering buitenlandse (staats-)bedryven ordeloos laat vech ten om onze bodemschatten. Verder vond de heer Vondeling het een belachelijke zaak, dat de prijsstij gingen van het onroerend goed iri ons land niet worden belast, zoals in ver scheidene andere landen, waaronder ook niet-socialistische, wel gebeurt. In het algemeen was hij van me ning, dat er in ons land systeemloos wordt gewerkt. Er zijn geen meerja renplannen en dat wreekt zich op al lerlei gebied. Met name noemde hy de achterstand in de universitaire bouw en het verkeersprobleem. De heer Vondeling sprak ook nog over de welvaart, die volgens hem in eigen land een beetje beter moet wor den verdeeld, terwijl bovendien meer moet worden gedaan aan hulp voor achtergebleven gebieden in de we reld. Spr. zag mogelijkheden voor een grotere loonsverhoging. schenken, dat onder zUn leiding sinds 1945 ruim tweehonderd voortreffelijk gepresenteerde uitgaven van hoog leraren, stafleden en oud-alumni van Leiden verzorgd zijn, waaronder vijf reeksen, die grote bekendheid genie ten. En zelf bent u auteur van een fraai uitgevoerde catalogus, die kan illustreren alle arbeid die u voor de Universitaire Pers hebt verricht. De „moeilijke zijde" is er ook en in niet geringe mate, In 1945 hebt u zich gestort in een onderneming, die drievoudig hachelijk genoemd kon worden. Immers de uitgeverij is op zichzelf reeds een hachelijke onderneming, want de onbe kende lezer voor wie men werkt, is machtig en onberekenbaar. Daarbij komt dat de Universitaire Pers eèn stichting is. dus een idealistisch doel nastreeft, een unicum in de uitgeverswereld, die met enige achterdocht het doen en laten van deze nieuwe vorm heeft gevolgd: ten on rechte. want deze idealistische opvatting bezorgde ons vele idealisten, die bij rea listische uitgevers niet terecht konden. Winst De bedoeling was werk van goede kwa liteit en goed wetenschappelijk gehalte te publiceren, en niet in de eerste plaats winst te boeken. Wij behoeven niets te verdienen, maar daarom wilden wij dit wel, om in staat te zijn uitgaven te fi nancieren die zuiver commercieel gezien, niet zouden kunnen worden gerealiseerd Ten slotte was het avontuur voor u per soonlijk hachelijk, omdat u al een lange ervaring had als boekhandelaar en anti quair. maar niet als uitgever. Prof. Kukenheim merkte ten slotte op er dankbaar voor te zijn dat hij als voor zitter van het bestuur en als vriend in Paasvebo 1965 LEIDEN Mr. P. G. Van Dijk, voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, hoopt op vrijdag 2 april de Paasveetentoonstelling te openen met een rede, getiteld „Actueel land bouwbeleid". Prof. dr. Kukenheim overhan digt de heer Stam de universi teitspenning. de gelegenheid was de heer Stam toe te spreken. De penning wordt u uitgereikt uit erkentelijkheid voor de belangrijke diensten, die u aan onze universitaire gemeenschap hebt bewezen. „Mag ik nu nog met die auto rij den?", vroeg de veroordeelde. „Zo lang voor dergelijke auto's nog geen wettelijk verbod is uitgevaardigd, mag ook u er nog mee rijden", gaf mr. De Koning ten antwoord. Hij voegde er aan toe: „Maar dan zon der foefjes, anders gaat u onherroe pelijk een week de cel in". Geen „zicht" Honderd gulden boete bracht het to tale brokkenbedrag voor een Alphense koopman gisteren op f 1900 Hij moest na melijk f 1800 gulden niet-verzekerde schade betalen, die hij op de Hoge Rijn dijk bij de oprit van rijksweg 4a had aan gericht. Daar had hij geen voorrang ver leend aan een auto die daar recht op had. Hij had de afstand verkeerd geschat Nu was dat niet zo verwonderlijk. De man had sinds 1959 geen rijbewijs. Een nieuw kon hij niet krijgen omdat er aan zijn gezichtsvermogen teveel mankeerde. Eerst had hij enige tijd een chauffeur in dienst. Toen verkocht hij zijn auto. Dat werd te lastig, zodat hij zijn vrouw een rijbewijs liet halen. Omdat zij niet altijd kon rijden, deed hij het zelf ook wel eens. Tot die aanrijding Noch officier van Justitie, noch kan tonrechter hielden met goede beloften veel rekening De man was voor een zelfde feit al eens eerder Veroordeeld. Mr. Out had voor de aanrijding 75 gulden of 15 dagen en voor het onbrekende rij bewijs 100 gulden of 20 dagen geëist, be nevens het onvoorwaardelijke verbod binnen twee jaar een motorvoertuig te Leidenaar brak in om boeten te betalen DEN HAAG Een 1.8-jarige Leidse loodgieter moést voor de Haagse po litierechter verschijnen omdat hy had gepoogd met een. 19-jarige vriend in te breken in een Leidse fabriek. Zijn motivering: ik had geld nodig om een aantal boeten te betalen. Die boeten bleek hij te hebben verzameld met zijn te snelle bromfiets. De politierechter wilde de loodgie ter nog een kans geven. Hij veroor deelde hem tot 60 boete en een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. Geslaagden P.B.N.A. ARNHEM Uit deze omgeving slaag den de volgende personen voor een exa men van het Koninklijk Technicum PJB.N.A.: Adspirant bouwkundig opzichter te kenaar (le deel):W. Hofman. Leiden: W. Houtman, Alphen aan den Rijn. Bouwkundig uitvoerder (le deel)J, M. de Haas, Leiden. Adspirant landmeetkundige (deel I): J. W. Snelderwaard, Wassenaar; J. A. Henry, Alphen aan den Rijn. Hoger techn. basiscursus werktuigbouw: C. A. Mooy. Alphen aan den Rijn. Uitgebreid technisch basiscursus werk tuigbouw: A. J. van den Oord, Alphen aan den Rijn; L. P. J. Weyers, Hille- gom. Basisopleiding technisch chemicus: M. J. Rasser, Leiderdorp. besturen. „Als u weer wordt betrapt wacht u zeker gevangenisstraf', verze kerde mr. De Koning hem nog. Sclirik-gas Een 19-jarige Voorschotense mon teur was op 13 december met zijn auto een bocht van de Veurseweg uitgevlogen. Slippend ramde hij drie geparkeerde auto's, waarvan de laat ste in een tuin werd gesmakt. De schade was enorm. Zijn beroep op noodweer, een plotselinge rukwind en het in paniek verwisselen van gas- en rempedaal, legde bij officier en kantonrechter geen gewicht in de schaal. Er was onverantwoord hard gereden. De eis luidde f 100 of 20 dagen met voor waardelijke intrekking van de rijbevoegd heid voor 6 maanden met 'n proeftijd van twee jaar. Het vonnis luidde f 75 of 15 da gen met de geëiste voorwaardelijke ont zegging. Rillerig? Onprettig? Pas dan óp voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'AS"PR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. AS PRO' Ds. Punselie straks 65 jaar dominee LEIDEN Zoals wij gisteren al meldden hoopt dr. J. Riemens, emeri tus-predikant van de Herv. Gemeente, op 25 febr. zijn 90ste verjaardag te vieren. Tussen haakjes: bedragen kun nen op het in ons blad van gisteren vermelde gironummer worden gestort ten name van „Comité dr. J. Rie mens", dus niet t.n.v. dr. J. Riemens. Een bijzonderheid is wel dat op deze dag zijn collega ds. M, J. Punselie, eveneens emeritus-predikant van de Herv. Gemeente alhier, wonende aan de Rijnsburgerweg, hoopt te herden ken dat hij 65 jaar geleden het predik ambt aanvaardde in de Herv. Gemeen te van Kuinre. In 1909 deed ds. Pun selie, die nu 89 jaar is, zijn intrede te Leiden. Ruim dertig jaar heeft hij de Leidse Gemeente gediend. Met ingang van 1 mei 1940 werd hem emeritaat verleend. Leidse chauffeur reed van schrik door DEN HAAG Een 65-jarige Leidse chauffeur had zich voor de Haagse po litierechter te verantwoorden, omdat hij op de Nieuwe Rijn met zijn vrachtauto voor f 80 schade had aangericht aan een de gemeente Leiden toebehorend pand. Hij was onmiddellijk doorgereden en daarom stond hij nu terecht. De chauffeur erkende fout te zijn ge weest. „Ik was zo geschrokken, dat ik doorreed". De officier eiste f 75, de rechter maak te er f 50 van. Crematie dr. Knuttel LEIDEN Morgen zal op Westerveld dr. J. A. N. Knuttel worden gecremeerd, die op 86-jarige leeftijd overleed. Vroe ger heeft dr. Knuttel voor de Communis tische Partij geruime tijd zitting gehad in de Leidse gemeenteraad. Rotterdam moet ook een universiteit LEIDEN Het ziét ernaar uit, dat de numerieke groei van de univer siteit nog lang niet een punt van verzadiging heeft bereikt, al zijn we nu op de toppen van de geboortegolf. Nog altijd put het hoger onderwijs in Nederland uit het arsenaal van de bevolkingsgroep, die men sociaal als die van de gegoede burgerij kan omschrijven. Bij al het gepraat over de mocratisering van het hoger onderwijs wordt eigenlijk vergeten, dat de hoogste drempel niet daar, maar bij het voorbereidend hoger en middel baar onderwijs ligt. Dit zei prof. dr. I. Schöffer, hoogleraar in de vaderlandse geschiedenis, gister middag in het groot auditorium, waa tijdens een openbare zitting van de senaat ter gelegenheid van de 390ste dies natalis een voordracht hield over: Het einde van de universiteit als kleine gemeenschap. Overlading Prof. Schöffer merkte over de acade mische vooropleiding op dat sedert 1876 de verzwaring en verbetering daarvan is uitgelopen op een overlading van vakken en een overvragen van kennis en inzicht Zodanig zelfs, dat dit eindexamen sociaal selectief werkt. Alleen de jongen, die van huis wat „meebrengt", die ouderlijke hulp bij het vele huiswerk kan krijgen en voor wie de ouders zich de weelde kunnen veroorloven doubleren en bijles sen te bekostigen, lijkt de beste kans te maken voor het eindexamen te slagen. Zowel de mammoet-wet als de plannen tot verlichting en vereenvoudiging van de eindexamen-eisen zullen aan deze sociaal ongewenste toestand een einde gaan maken. Pas dan zal de sociale door schuiving plaats gaan hebben, waarop wij reeds aan het wachten zijn. Voor de universiteit zal deze nieu we vloedgolf nieuwe problemen mee brengen. Wc zullen nog benauwder in onze gebouwen zitten dan ooit tevoren en dc regeringsbezuinigingen te dezen op dit ogenblik zyn ook daarom zo ontstellend kortzichtig en misplaatst. Het wetenschappelijk ni veau van het hoger onderwys zal door de verlichting van het eind examen onvermydelyk omlaag gaan. Aan de studieduur, die nu reeds aan- zlenlqk wordt verkort, zal nog op zyn minst één jaar propaedeuse moe ten worden afgeknabbeld. Zo kan het niet anders of het doctoraalexamen zal meer dan thans een vakopleiding afsluiten, geen academisch-weten- schappeiyke studie. Voor bijzonder begaafde studenten zul len de universiteiten meer nog dan thans het geval is. volle nadruk moeten leggen op de post-doctorale studie die als weten schappelijke opleiding kan eindigen met een proefschrift. Intussen, de zwaarste stoot van de nieuwe aanwas van studenten inschrijvingen zal niet op Leiden ge richt zyn. Reeds nu wijzen de cijfers uit, dat vooral de grote steden door hun eigen groeiende bevolking, de meeste studenten zullen aantrekken. Het is dan, naar de strikt persoon lijke mening van de spreker, in het belang van Leiden, dat spoedig de Rotterdamse hogeschool in een uni versiteit zal worden omgezet. Lei den zal, door zijn vele gespeciali seerde richtingen en wetenschappe lijke tradities, bovenal aantrekkelijk moeten blijven voor de post-docto rale studie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3