Te kust en te keur Inauguratie prof. dr. Galama Nieuwe directie „Hart eil stem Spoedig luxe hotel met 250 bedden Eerste lammetjes waren op Leidse veemarkt HET KWAAD VAN ARCH Staat kapster straks met zware schuld en 4 kinderen op straat? Verkeerde nam dagvaarding aan Bod op de Veluwe aanbevolen NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 6 FEBRUARI 1965 Zaterdag Wijkgebouw Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V. De Valk, „Geheim". 1 Geref. jeugdhuis, Breestraat 19. 8 uur: G J V„ E.H.B.O.-avond. Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgracht 44. 8 uun jongerensociëteit, Toonkunst ensemble. Den Haag: Kon. Schouwburg, 3.15 uur: I Haagsche Comedie met „Galante Listen" Den Haag: Diligentia, 8.30 uur: Nieu we Komedie met „De Parijse bruiloft" Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest, met piano. Scheveningen: Op gouden Wieken, 8.15 uur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht met „Avondje Nederlands". Zondag Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 uur: vertasing films „The loon's necklace" en ..Peoples of the Skeena" (Noord- Amerikat. Toelichting de heer Th. J. C. Brasser. Volkshuis, 3 uur: werkgemeenschap De Ratel, concert door Leny Stevens-Rid derhof, sopraan en Rien de Reede fluit. Maandag Academiegebouw, 4.30 uur: senaats vergadering. prof. dr. J. Schöffer over „Het einde van de universiteit als klei ne gemeenschap": uitreiking van de uni versiteitspenning aan de heer J. P. Stam. De Doelen, 8 uur: foto-amateurs, dr. J. Versteeg over „Het speciale van de fotografie". Zomerzorg, Stationsweg 35. 8 uur: voetbalscheidsrechters. Piet Roomer over rijn ervaringen. Scheveningen: Kurzaal, 8 uur: Ned. Opera met „Werther". Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsverga dering. Zomerzorg. Stationsweg 35, 8 uur: jaar- vergadering VOLA. Breesbraat 85, 8 uur: lezing elektro technisch handeisbureau voorheen Swaak Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur I Ohr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- I fonds Ned. Gemeenten. Doelenkazerne. 8 uur. ontspannings avond voor militairen. Gehoorzaal, 7.30 u:. gymnastiekuitvoe- ring Jalin. Oegstgecst: Het Witte Huis. 3 uur: huis houdelijke en gezinsvoorlichting, J. H. Dirkse over aardgas, met films. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Wilhelm Kempff, piano. Woensdag Breestraat 142, 8 uur: modeshow Ger. zon voor aanstaande moeders. Museum Volkenkunde. Steenstraat 1, 8 uur: Ver. Vrienden Volkenkunde, dr. P H. Pott over het nieuwe volkenkun dige museum in Mexico. Het Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot 10 uur: sociëteit Herv. wijkgem. Bos- huizerwijk. Gehoorzaal. 7.30 u: gymnastiekuilvoe- ring Jahn. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met „Omzien in wrok". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest. met violist. Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Leiden Zuid-West Christen vrouwen bond. jaarvergadering. Breestraat 85, 8 uur: diploma-uitrei king aan jonggezel-zetters, -drukkers en -diepdrukker». Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met Galante Listen. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Quartetto Italiano. Den Haag: Gemeentemuseum. 8.15 uur: Willem Noske, viool. e.a. Vrüdag Academiegebouw. 4 uur: Inauguratie prof. dr. F. R Noske (muziekgeschiede- Den Burcht, 8 uur: amateursconcours El-mior. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met Na de Zondeval. Zaterdag Hortus. 2.15 uur: excursie Kon. Ned, Natuurhist. Vereniging. Wijkgebouw Oude Vest 13 8 uur: C.J.V. Dc Valk. gespreksavond. Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdver band, G.J.O.-avond (12 tot 16 jaar). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Koning Lear. Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met De Parysc Bruiloft. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Re sident ie-Orkest. Welke apothcekT Open voor spoedeisende gevallen: Cen traal. Breestraat 74,tel. 20552 en apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp. Apotheek Oegstgeest is zondag geslo ten van 8 tot 24 uur, apotheek Voorscho ten is zondag gesloten van 8 tot 22 uur. Films Camera <2.30, 7 en 9.15 uur): Het strand der liefde (18 jaar). Lldo (2.30. 7 en 9.15 uur: Father Goose (14 jaar). Luxor <2-30, 7 en 9.15 uur): De ver leidster (18 jaar). Rex (2.30. 7 en 9.15 uur): Eddie in topvorm (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): La mépris (18 jaar). Trianon .2 30, 7 cn 9.15 uur): En de hel volgde hem na (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: schilderijen, tekeningen •en grafiek van Fer Hakkaart (van 30 januari tot 1 maart). Boerhaavezaal, Lange Vrouwenkerk steeg: schilderijen, tekeningen en gra fiek van 1. van Bommel, S. v. d. Kruit, LEIDEN'. Gistermiddag heeft prof. dr. E. G. A. Galama, benoemd tot bij zonder hoogleraar in de Friese taal- en letterkunde aan de Leidse upniversiteit, zün ambt officieel aanvaard mei het uit spreken van een oratie over: Everwinus Wassenbergh en de Friese lexicografie. Everwinus Wassenbergh. van 1771 tot 1826 hoogleraar in het Grieks aan de universiteit van Franeker. geldt als de grondlegger van de wetenschappelijke belangstelling voor het Fries. Zijn ..Idio ticon Frisicum" wordt wel beschouwd als de grondslag van de latere Friese lexico grafie. Prof. Galama toonde aan. dat de be langrijkste latere Friese lexicografen, dr. J. Halbertsma en Waling Dijkstra, deze opvatting niet deelden. Het blijkt ook. dat Wassenbergh zelf niet bedoelde een Fries woordenboek samen te stellen, maar zijn werk zag als een bijdrage tot het ..Algemeen Omschrijvend Woorden boek der Nederlandsche Taal", waaraan de leden van de Maatschappij der Neder landse Letterkunde sedert 1773 werkten. Het Nederlands-in-Friesland. de taal van de ..Luiden niet behoorende tot den Boerenstand, welke daarom de oude Friesche Landtaale voor zich niet ge bruiken. of zelfs daar van onkundig zijn", vormt de inhoud van zijn ..Idioticon'". Aantekenineen van een tijdgenoot. Ja cob Hendrik Hoeuff uit Breda, bewaard in een handschrift van de Leidse Maat schappij. bewijzen, volgens spreker, even- Zoekt u een GERO - CASSETTE van f 40.- of f 400.- d. WATER De Gero Specialist Haarlemmerstraat 181 heeft het. ALTIJD VOORDELIGER eens dat deze het „Idioticon" beschouwt als een woordenboek van het Nederlands, al is dit in Friesland soms nog vermengd met zuiver Friese woorden. Volgens spre ker zou dit „Idioticon" dan ook een plaats verdienen in de „Bronnenlijst" van het „Woordenboek der Nederlandsche Taal". Arm van Noordwijks meisje ie afgerukt NOORDWIJK Tijdens haar werk zaamheden in de Noordwijkss wasse rij „Thijswijk" kwam de linkerarm van de 15-jarige Jannie Zwaan giste ren omstreeks half 12 in een mangel machine terecht, waardoor het li chaamsdeel tot aan de schouder werd afgerukt. Nadat drie artsen eerste hulp hadden verleend, werd het Noordwijkse meisje naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden gebracht Gistermiddag was direct levensgevaar geweken, doch de toestand van het slachtoffer is nog ernstig. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Johannes z v: E den Tex en R Lips; Yvonne A, d v: T P Mourits en M C Marcelis; Eric N, z v: N Jansen en M Kooreman; Leendert, z v: J van Beelen en N van der Bent; René H J, z v J H W LJzendoorn en M Dam; Paulina C L, d v: J W Kwinke- lenberg en G A van Gugten; Machteld I. d v: F F van Haeften en H A Treffers Overleden: J Sollie, 80 j. echtg. v W Gout: ACM Pessers, 31 j, vrouw; P J M Hoeks, 66 j. man. voelbaar meer warmte merkbaar meer service PAM voor zorgeloos warm wonen INLICHTINGEN Bil: PAM DISTRIKTSKANTOOR 'S-GRAVENHAGE 3, VAN DER KUNSTRAAT 30 - DEN HAAG - TEL OTO-117471 Hoger dividend Landré en Glinderman AMSTERDAM Landré en Glinder man zal over 1964 (1963) 11 (10*/,) divi dend voorstellen en 5 (5)% in aandelen uit agio. Lezers schrijven ons... Schoolbus Canada Mij is de NLC toegestuurd, waarin drs. W. Kooi uit Alphen het afkeurt dat de kinderen hier zo'n grote afstand afleggen n christelijk onderwijs te volgen. In de eerste plaats moet ik meedelen, dat door een foutieve opgave mijnerzijds het aantal te rijden kilometers verkeerd de krant is gekomen. Ik ben in de r geraakt doordat we het hier altijd x Engelse mijlen hebben. De werke lijke afstand is 250 en niet 384 kilometer. Toch is ook 250 kilometer nog een hele afstand, zo zult u zeggen. Men moet er echter rekening mee houden, dat hier constant 100110 kilometer per uur kan worden gereden, omdat men niet wordt opgehouden door fietsers, bromfietsers en dergelijke. Zelf rijd ik 's zomers dik wijls naar Detroit (435 kilometer) heen éntértfè óp' één dag. Om schoolbusehauffeur te worden moet men een zware test doorstaan. De kosten van de chauffeurs zijn niet hoog, doordat zij hart voor deze zaak hebben. Onze chauffeur is een kruidenier, die vlakbij de school woont. Natuurlijk blijft een en ander voor ouders en kinderen een hele opoffering. Voor het volgen van christelijk onder wijs heeft men echter veel over. De kin deren hebben normale schooluren: van 9—12 en van 1.30 tot 3.30 uur. Aan onder wijs komen ze dus niets tekort. Bradford (Canada) John de Best LEIDERDORP. Naar wij is met ingang van 1 maart de heer H. Welbooren. toonkunstenaar en muziek recensent te Oegstgeest, benoemd tot di rigent van het Leiderdorpse gemengde koor „Hart en stem". Hij volgt in deze functie mevr. Tr. Massaar-Van Driel op, die enige weken geleden het dirigent schap neerlegde. De heer Welbooren, die ook koren leidt in Noord wij kerhout en Leimuiden. zal het instuderen van Handels Samson" met het Leiderdorpse koor voortzetten. DEN HAAG Bouwbedrijf H. A. Lonnée verwacht spoedig te kunnen beginnen met de bouw van het luxe hotel „Belvédère", dat 250 bedden zal tellen en waarvan de kosten zijn ge raamd op 8 miljoen gulden- Het hotel komt in de nabijheid van het In aan bouw zijnde congresgebouw in het wederopbouwplan „Scheveningse Bos jes". Overeenstemming is bereikt over dc wijziging van dit plan. Verwacht wordt dat het hotel in 1967 gereed zal zijn. Het bouwbedrijf is ook eigenaar htet Europahotel in Scheveningen. Het architectenkantoor Blankespoor cn De Vries heeft de plannen uitgewerkt en deze omvatten 125 kamers met balkon, badkamer, radio en televisie. De gehele uitvoering van het complex zal luxe zijn. Er komen grote terrassen, die di- rekt uitlopen op de bestaande bebossing. Er is parkeerruimte voor 160 auto's ge pland. In de garage onder het hotel plaats voor 60 auto's. LEIDEN Gisteren waren de eerste (drie stuks) lammeren op de markt. Ook de iets ruimere aanvoeren zorgden voor een in het algemeen goede handel. De aanvoeren van wolvce bleven gelijk, maar die van run deren en varkens waren iets groter. Melk- en vare koeien waren goed prijshoudend, mindere en afwijkende soorten waren wat flauwer. Vare koeien zyn over het algemeen nog duur. De markt was. vergeleken bij vorige week, nogal rustig, ook met betrekking tot het jongvee. Pinken en graskalveren (bij geringe aanvoer) vrij rustig. Notering: melkkoeien 1100/1325/ 1500; vare koeien 725/975/1250; pinken 475/525/600. Slachtvee: bij 'goede aanvoer een redelijke handel, met prijsniveau ge lijk aan dat van vorige week. De ver koop valt nogal mee, zodat zeker geen lagere prijzen werden bedongen. De invoer van buitenlands vee was ook wat beperkt en dat kwam natuurlijk de binnenlandse handel ten goede. Notering 3,10/3,95/4,20 gesl. gew. per kg. Vette kalveren: de aanvoer neemt weer iets toe, al blijven de aantallen nog gering. Het oude prijspeil kon niet worden gehandhaafd. Notering: lev. gew. per kg. 3,60/3,90/4,10. Nuchtere kalveren: op deze afdeling komt er iets meer leven in de brou werij. De aanvoeren nemen toe, de handel was gisteren traag en de prij zen gingen naar beneden. Notering: lev. 1/1.15/1,35; fok 75/100/115. Varkens: het aanbod was groter, er werden hogere prijzen betaald, zij het dat de aanvoer de prijzen temperde. De handel in lichte varkens en biggen was gisteren bij een goede aanvoer prijshoudend. De biggen vooral zijn weer iets duurder geworden. Notering: zeugen 350/450/476; lichte varkens 95/95/100/110; biggen 58/62/66. Wolvee: de aanvoer van schapen viel, gezien de tijd van het jaar, erg mee. Nog circa 1300 staks waren er gisteren op de markt en de handel was vlug en duur. Notering: vette schapen 95/125/140; vette lammeren 110/150/ Leids hoogleraar ook naar A dam Aan de universiteit van Amsterdam is prof. dr. W. Brand te Voorschoten be noemd tot buitengewoon hoogleraar in de minder ontwikkelde gebie- Prof. Brand, in 1910 in de hoofdstad geboren, studeerde economische weten schappen aan de universiteit van Amster dam. waar hij in 1954 promoveerde. Van 1937 tot zijn benoeming in 1957 te Leiden, waar hij thans gewoon hoogleraar in de staathuishoudkunde van niet-westerse beschavingsgebieden is, verbleef hij in het buitenland. Na zijn terugkeer uit Japanse krijgsge vangenschap was hij werkzaam bij het departement van economische en sociale zaken van de organisatie der Verenigde Naties te Washington. Prof. Brand zal zijn werkzaamheden te Leiden combineren met die te Amster dam als docent en directeur van het In stituut voor sociaal-economische studie van minder-ontwikkelde gebieden van de universiteit van Amsterdam. Ontbinding Breedband AMSTERDAM De aandeelhoudersver gadering van Breedband heeft besloten tot ontbinding van de N.V. De vergadering van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrie ken heeft drs. G. Brouwers, ir. P. van Delden, prof. dr P. B. Kreukniet en mr. A. Rinnooy benoemd tot commissaris en de statutenwijziging goedgekeurd. De di rectie zal Vdortkan raad vaü behéer he ten en het kapitaal wordt verhoogd van f 240 miljoen tot f 350 min. Het bestuur verzekerde dat de Breedband-transactie met dc staat definitief is en voorzitter ir. W. H. Kruyff zeide dat de nog aan de staat te betalen f 110 min. 6% rente draagt. President heeft oog voor trieste zaak DEN HAAG Dat de N.V. Arch wel veel kwaad heeft gesticht, bleek gisteren weer op de rechtbank, waar voor de president jhr. mr. G. Witsen Elias een kort geding diende tegen mevrouw A. J. Seiker, die sinds ruim een jaar een kapsalon drijft in de Meloenstraat om in het onderhoud van haarzelf en haar vier kleine kin deren te voorzien. De kapsalon is vol gens de bekende procedure ingericht. Het pand werd gehuurd van Arch en was gekoppeld aan een huurkoopcon tract voor de benodigde apparatuur. In feite was het pand echter eigendom van mevrouw Kleinenberg-Herscheit. Na de ontmaskering van Arch kwam dit pas goed aan het licht. Vanochtend bleek dat mevrouw Kleinenberg geen vertrouwen stelde in de financiële draagkracht van de huurster en zij eiste dan ook ontrui ming van het pand binnen uiterlijk anderhalve maand. De pleiter van de eiseres, mr. A. J. Timman beweerde dat mevrouw Seiker in een onderhoud met zijn cliënte de voorgestelde nieuwe huur te hoog had gevonden en had gedreigd met de Huuradviescom missie. „In Zoetermeer heeft mijn cliënte eenzelfde geval gehad. Ook deze mensen waren gedupeerd door Arch. Maar in hen stelde zij wel ver trouwen en zij heeft een nieuw huur contract met hen aangegaan. In dit ge val twijfelt mevrouw Kleinenberg echter sterk aan het zakelijk beleid van gedaagde en aan de rentabiliteit van haar bedrijf', aldus mr. Timman. Desgevraagd deelde mevrouw Sei ker echter „op erewoord" mee. dat zij niets over een te hoge huur tegen mevrouw Kleinenberg had gezegd en dat zij van het bestaan van een huuradviescominissie zelfs niets af wist. De boekhouder van de kapsalon, de heer P. Hazeweyer voerde verder het woord namens mevrouw Seiker. Hij zei dat de huur van het pand altijd op tijd was betaald. De Nederlandsche Bedrijfsbank, die als financier Arch de huurkoopcontracten heeft overgenomen, had uiteraard nog en kele tienduizenden guldens te vorde ren, maar de bank zou accepteren, wat mevrouw Seiker aan afbetaling kon missen. Hij stelde nadrukkelijk dat zij echter niet in staat zou zijn om nieuw duizenden in een nieuwe salon te investeren. Mr. Witsen Elias zei dat er juridisch niet veel tegen de eis van mevrouw Klei nenberg viel aan te voeren, vooral ook daar de kapsalon met een omzet van f 16000 per jaar, belast door zware sóhul- Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nedcrl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden. Telefoon 23405. H van Trigt en K. v. d. Water (dagelijks van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. to' met 20 febr.). Wassenaar: kunstzaal Heuif, Hoflaan 7, tentoonstelling van keramiek, schilde rijen en grafiek (van 30 jan. tot en met 18 febr., dagelijks van 10—17 uur, ook op vrijdagavond vaD 810 uur; op zondag uitsluitend na afspraak). VOORHOUT Kees van der Wel (33), de man wiens schilde rijen de afgelopen weken in de nieuwe zelfbedieningswinkel van kruidenier M. van Dam (39) aan de Herenstraat te kijk hingen, is beslist niet de zelfoverschattende branieschopper, die je achter zo'n expositiestunt zou zoeken. Hij verbergt z'n schuchterheid ach ter talloze vriendelijke lachjes en hij kijkt je met z'n dikke, gebril de en donkerharige kop meer vragend dan overtuigend aan. Die stunt is trouwens helemaal niet van hem. Met zijn vrouw was hij alleen bij kruidenier Van Dam gaan vragen of hij mocht expose ren in het oude winkeltje aan de overkant, dat momenteel leeg staat. De heer Van Dam wist wat beters. Hang ze bij mij in de nieuwe zaak, zei hij en zijn eta leur schilderde een groot bord met kreten als Uniek in Neder land". Zo kwamen tot vandaag veertig werkstukken van Kees van der Wel in de kruideniers winkel te hangen. „Voor ons een kwestie van aan de weg timme ren", verklaarde de heer Van Dam me. Zonder me nu in de artistieke aspecten van zijn schilderkunst te verdiepen, wil ik graag doorge ven, wat Kees van der Wel op mijn verzoek over zichzelf ver telde in zijn flat Willem de Zwij gerlaan 9. Hoewel hij al weer twee jaar terug is uit Canada en nu als typograaf bij De Gruijters Drukkerij in Sassenheim het brood verdient voor zijn gezin, kun je aan zijn uitspraak nog goed horen, dat hij jaren, om nauw keurig te zijn: acht jaar, in Ca nada woonde. HIER komt hij aan het woord: „Nou, ik ben geboren in Rot terdam en zat na de mulo tot de militaire dienst op kantoor. Kort voor m'n diensttijd had ik tijdens een vakantie in Zwitserland mijn Nadat dc voormalige kantoorbediende Kees van der Wel in Canada zijn draai niet had kunnen vinden, kwam hij na acht jaar als typograaf naar Nederland terug met zijn gezin. Maar naast typografische kwaliteiten heeft hij ook schilderkunstige aspiraties uit Canada meegebracht en zo werden in de voorbije weken bij kruidenier Van Dam in zijn woonplaats Voorhout een veertigtal werkstukken van Kees van der Wel geëxposeerd, zomaar tussen de pakken koffie en de flessen azyn. uit Alkmaar afkomstige vrouw leren kennen. Wij besloten naar Canada te emigreren, waar ook al familie van mijn vrouw woonde. Ik ging vervroegd uit dienst, we trouwden en emigreerden naar Canada. Daar heb ik van alles aangepakt, 'k Ben zelfs judo leraar geweest zelf heb ik de bruine band. Maar ten slotte ben ik in het drukkerijbedrijf terecht gekomen en dat vak trok me aan. Ondertussen werden onze twee kinderen, een jongen en een meis je, in Canada geboren. De jongen is nu tien en onze dochter is vijf. Waarom we, na acht jaar in Canada te hebben gewoond, weer naar Nederland terugkeerden? Ja, dat is een moeilijke vraag. Ach teraf heb ik er zelfs een beetje daar gaan schilderenvooral door een vriend, die reclametekenaar was. Daarna ben ik in contact ge komen met een Roemeense schil deres. Zij bekeek m'n werk en toen kreeg ik verschrikkelijk op m'n mieter. Je hebt wel kleurge voel, zei ze, maar het moet ont wikkeld worden. Nu goed, ik on der haar leiding weer verder ge gaan maar toch mis ik een aca demische opleiding. Iets wat ik heel hard nodig heb, is de basis vormen te pakken te krijgen. Nu zit ik bij Ars Aemula Naturae in Leiden. in de tuin. In één jaar verkocht ik op die manier voor meer dan zevenduizend gulden. Daarmee betaalden we onze terugreis naar Nederland en onze spulletjes. Ik dachtin Canada zijn ze nog niet zo cultureel als in Europa, dus daar moet het nog beter gaan. Je komt terug in Holland en merkt dan, dat je teveel hebt ge ïdealiseerd. Want wat hangt hier bij de mensen aan de muur? Ita liaanse dingetjes en zo. 't Be roerde is dat ik nu Canada weer zit te romantiseren. Je hebt daar zoveel meer rust en de natuur is er zo heerlijk ruig. Europa is ge zelliger en intiemer maar in Ca nada is het onderlinge contact weer veel jovialer. Dat bij Van Dam is nu m'n eerste expositie, 'k Heb er een paar dingetjes hangen, die com mercieel van aard zijn en dat had ik niet moeten doen. M'n eigen stijl is het abstracte. Door die ex positie de dingen hingen een beetje te hoog voor het mooi heb ik onder anderen contact ge kregen met een paar erkende kunstschilders en dat vind ik reuze belangrijk. Want ik ben me er ten volle van bewust, dat ik er beslist nog niet ben en dat ik nog veel moet studeren. Maar een hobby kan je het niet meer noe men. 't Is geen ontspanning meer voor me. Iedere avond zit ik te schilderen en dat valt soms niet mee na een dag werken". „O, nee, noemt u het beslist geen hobby", vult mevrouw Van der Wel aan, die er een kamer voor moet missen en als tegen prestatie voor deze atelierruimte een mooie piano kreeg. „Nee, me neer, 't is meer een obsessie". MA ["AAR goed, in Canada ging ik dus steeds meer schilderen. We woonden in een bungalow langs een drukke weg, die naar spijt van gehad, dat we zijn te- de Niagarawatervallen leidde en ruggegaan. Maar ziet u, ik was ik zette m'n schilderijen gewoon den. nu niet bepaald een florerend be drijf kon worden genoemd. Hij had echter kennelijk oog voor de trieste kant van de zaak cn besloot de zaak een week aan te houden. De beide partijen raadde hij aan nog eens met el kaar te praten om eventuele „misver standen" uit de weg te ruimen en alsnog tot een vergelijk te komen. Daar de eiseres momenteel aan de R>- vièra vertoeft, zal mr. Timman zijn cliënte in deze zaak moeten vertegen woordigen. Dagschool in Leiden voor detailhandel LEIDEN Dezer dagen is opge richt de „Stichting Leidse Scholen voor de Detailhandel". Deze stiahting is tot stand gekomen door samenwer king tussen de drie Middenstandsor ganisaties, nl. de Kon. Nederlandsche Middenstandsbond, de Rooms Katho lieke Middenstandsbond en de Chris telijke Middenstandsbond, en de Leid se Onderwijsinstellingen, Het bestuur van de Stichting heeft zich allereerst de oprichting van een vierjarige detailhandelsdagschool voor Leiden en omstreken ten doel gesteld. Deze school leidt op, na een voortge zette opleinding in het detailhandels bedrijf, tot zelfstandige detaillisten en kaderfunctionarissen voor het Groot winkelbedrijf. Het bestuur wil de school per 1 september 1966 laten beginnen. O c DEN HAAG Voor de rechtbank had i hoger beroep van een vonnis van d« kantonrechter zich te verantwoorden een 50-jarige Haagse jurist, die voor zijn naam „mr. drs." voerde, welke laatste toevoeging onrechtmatig zou zijn. De kantonrechter had hem voor dit feit tot een geldboete van f 40 veroordeeld, waarvan de jurist hoger beroep aante- Toen vanmorgen de zaak door de recht bank zou worden behandeld, maakte ver dachte bezwaar tege het feit, dat de dag vaarding niet aan hem was betekend. Ijlings werd de betrokken wachtmees ter opgeroepen die echter moest mee delen. niet met zekerheid te weten met verdachte te hebben gesproken. Het was in de gang der woning erg donker en degene die de dagvaarding aannam zei da hij degenen was naar wiens naam werd gevragad. Later bleek echter, dat het iemand was geweest die ook in het huis van de jurist woonachtig Op grond hiervan verklaarde de recht bank de dagvaarding nietig. „Jammer, want nu kan niet principieel worden uit gemaakt of ik terecht of tem onrechte de „drs"-titel voer", aldus verdachte. „Dat kan dan middels een nieuw proces", hielp de officier van justitie hem. „Maar volgens mijn persoonlijke me ning is een en ander al geregeld volgens art. 147 W. van S., dat duidelijk genoeg is", aldus de president Mogelijk wordt deze kwestie dus later opnieuw aanhan ging gemaakt. Schoenenbeurs: veel grotere show De internationale schoenenbeurs, die van 5 tot en met 7 april in de Utrechtse Jaarbeurs wordt gehouden, wordt aan zienlijk groter dan die van vorig jaar. In de Julianahal bezetten schoenfabri kanten uit verschillende landen toen 4000 vierkante meter expositieruimte. Tot nu toe heeft men al 5000 vierkante meter verhuurd. De Julianahal is daarvaoor te klein geworden. De jaarbeursdirectie heeft daarom be sloten, de tweede internationale schoe nenbeurs in de Irenehal onder te bren gen. Er komen onder meer inzendingen uit België, Duitsland, Frankrijk, Italië en Zweden. Vooral de Italianen zullen met een collectieve inzending op grootse wijze voor de dag komen. NUNSPEET De directie van de N.V. Mij. De Veluwe Verffabriek heeft het bod van de Amsterdamsche Bank namens opdrachtgevers van 272 li op de aandelen aanbevolen. Aandeelhouders kunnen hun stukken uiterlijk 17 februari inleveren en 24 februari zal worden Be- kendgemaakt of men het bod gestand doet. De technische ontwikkeling ver eist speurwerk en het voortbestaan van het bedrijf aanmerkelijke investeringen, terwijl eigen vermogen en winstvermo gen niet voldoende zijn voor beroep op de kapitaalmarkt of zelffinanciering. Opneming in een groter geheel kan voortbestaan en werkgelegenheid te Nunspeet ten volle waarborgen. Op 30 september was de winst vóór reserve ringen f 58.201 en de directie verwacht dat de resultaten van 1964 weinig zullen afwijken van die van 1963. Het geplaatst en volgestort kapitaal is f 385.250. De aandelen zijn genoteerd op de incou rante markt. Dividend K011. Boot AMSTERDAM. De Koninklijke Ne derlandsche Stoomboot Mij zal 12 maart over 1964 (1963) 8 (8,5) dividend voor stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3