VLEET Raiffeisenbank „KATWIJK AAN ZEE" Lisser verloofden hadden goede gespreksavond Op Ook in Haagse plan weg door sportvelden Emissie Amstel Brouwerij RIJN- EN VEENSTREEK Visserij nieuws bij de Loonpolitiek besproken bij C. B. C. Valkenburg COÖPERATIEVE RAIFFEISEN BANK „KATWIJK AAN DEN RIJN" RENTE-BIJSCHRIJVING OVER HET JAAR 1964 L1SSE. .,De televisie kan boeiend zijn, maar uw kinderen zijn veel boeien der", zei mejuffrouw Th. Mötter, leidster van een huwelijksbureau te Den Haag, gisteravond tijdens een bijeenkomst voor verloofden in de zaal van „Mariënburcht". De man moet niet alleen in de verlovingstijd, maar ook in het huwelijk letten op de kleine dingen, attenties die voor zijn vrouw zo belangrijk kunnen zijn. Deze en andere goede raadgevingen verwerkte mejuffrouw Mötter in haar causerie over ..Samen op weg naar het huwelijk", waarin zij ook een verge lijking trok tussen de gezinsomstandig heden van vroeger en die van thans. Vroeger werd alles door de ouders zonder meer geregeld, de huwelijks partner. de vakanties, enzovoort. Te genwoordig heeft er meer overleg plaats, waarbij het gezin ook iets ge- Lisserbroek klaverjaste LISSE. De dorpsraad Lisser- broek. die nog maar enkele weken oud is, heeft een goed succes mogen hoeken met de organisatie van een klaverjaswedstryd, die in het teken stond van het dorpshuiswerk. Onder leidng van de heren J. v. Breugel en J. van der Lans hebben 52 kla verjassers aan de tafels gezeten. Er werd een verwoede strijd geleverd, resulterend in de volgende uitslag: 1. M. de Keizer 8085 punten, 2. J. Möhlmann 8065. 3. A. van Eeuwijk 7924, 4. J. Eveleens 7857, 5. M. G. van der Lans 7778, 7. mej. T. Glas 7733, 7. G. van Gelswijk 7686. 8. J. van Breugel 7545. 9. D. de Graaf 7509. 10. G. Onos 5333 punten. De voorzitter van de Dorpsraad wekte de aanwezigen op tot het op richten van een klaverjasclub. R.K. jongeren van Lisse in Hervormde kerk LISSE. Vrijdagavond heeft kape laan Van Beek van de Mariaparochie met een jongerengesprejcsgroep uit zijn parochie een bezoek gebracht aan de Hervormde kerk aan het Vierkant. Het gezelschap werd ont vangen door ds. S. Kooistra, die de bezoekers rondleidde en een uiteen zetting gaf van alles wat in de ere diensten van belang is. De jongeren stelden daarna nog een aantal vragen. Minder aanvoer II.B.G. LISSE. De aanvoer aan de Co- op. Bloembollenveiling H.B.G van gladiolen gaat nu iets minderen. De prijzen vliegen nog wel niet omhoog, doch men kan toch wel spreken een stijging. Van de laatste aanvoer aan de veilingen werd alles verkocht. Tabaksdistributie inefficiënt AMSTERDAM Drs. R. F. Pasman, directeur van de Kon. Ver. Tabaks- industriën Mignot en de Block schrijft in Economisch-Statistische Berichten dat de huidige dlstributicmethoden van sigaren- cn sigarettenfabrikanten inef ficient zijn. Hij steunt dit op een markt analyse van drs, J. H. T. de Jong. Hij meent voorts dat het rationeel is orders te concentreren bij de groothandel en het toonbankcontact met de handel te onderhouden door propagandacorpsen. Er moet een halt worden toegeroeper aan de slechte gang van zaken bij spe ciaalzaken. De vastgestelde marges zijn onvoldoende. De detaillist moet uit de winst kunnen reserveren voor aanpassing van zijn bedrijf aan de eisen van de verbruiker. De huidige toestand is uiterst gevaarlijk voor producenten en handel. De levensmiddelenbranche dis tribueerde in 1963 reeds 45 procent van het totale tabaksverbruik en het gevaar is dat zij het produkt of de room daar van tot zich zal trekken. Voor een effi ciënte produktic moet de grossier een redelijke beloning ontvangen en vrij zijn in zijn verkooppolitlek om de verkoop punten te voorzien tegen prijzen, die per verkooppunt lon-nd rijn HIJ moet on derscheid kunnen maken tussen grote en kleine afnemers en daardoor zijn om zet kunnen vergroten. De besparing op de orderconcentratie zal voor een groot deel de detaillist ten goede komen. Thans schrijft de fabrikant de grossier welke kortingen hij aan de handel mag geven om de fabrikant m staat te stel len tegen hogere korting dan de gros sier bij de speciaalzaken af te romen aldus dr. Pasman. Hij wijst nog op het ontbreken van sterke branche-organi' saties. waardoor te weinig overleg tussen fabrikanten, groothandelaren en detail listen en van deze drie met de overheid mogelijk is. Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimheraen NoorH*»rmeer Vliet NZ 19-20 - Rijnsburg borgens heeft. De gevoelsmatige sec tor krijgt veel meer accent. Het belangrijkste in het huwelijk is het leren de ander gelukkig te maken. Man en vrouw moeten samen een ideaal hebben, waar zij naar toe leven. LISSE Naar wij vernemen is de toestand van de heer G. F. B. Maas. directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Lisse. die voor een hartaandoening in het Marine-hospi- laal te Overveen werd opgenomen. ernstig. Voor zijn leven wordt gevreesd. school omgekomen KERKRADE Op weg naar school gisteren de zeventienjarige L. Thelen uit Kerkrade bij een verkeersongeval het leven gekomen. Hij reed op de fiets in de Zonstraat, terwijl vóór hem schoolvriend reed. Waarschijnlijk doordat zijn fiets in aanraking kwam met die van zijn vriend, kwam hij te •allen. Hij viel met het hoofd tegen een trottoirband. Kort daarna overleed hij. #Tijdens baggerwerkzaamheden in de Beatrixhavcn te Rotterdam is gis teren het stoffelijk overschot gevonden van de 33-jarige mevrouw P. de Rooy- Bruines. die sinds 12 dagen werd ver mist. De politie vermoedt niet, dat er een misdrijf is gepleegd. De vereniging van Nederlandse gemeenten heeft haar leden gevraagd zich te bezinnen over de invoering van won igbeschrij ving en woningwaardering als belangrijk instrument voor het toe komstig gemeentelijk volkshuisvestings beleid. ALPHEN. ue hee C. F. Suasso de Lima de Prado, Portugees van afkomst, sprak in hotel ..Centraal" voor een gezel schap agrarisohe jongeren jv r de bete kenis van de muziek als kunst in de tijd als verfijning van de levensinhoud en als bron van cultuur en beschaving Hij gaf ook een beeld van het dagelijk se werk van de musicus, wiens tijd op de dag niet minder beeet is dan van ieder ander. Hun dagtaax is aanmerkelijk lan ger dan van wie ook. Aan hun lichame lijke en geestelijke vitaliteit worden zwa- re eisen gesteld, eisen die in de amuse wellicht nog zwaarder liggen. Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE GEBOREN: Yvonne E J. dv J H A Wesselman en A G Th van Rijnsoever: Elisabeth M T. dv J J van der Meer en Th A Schrama. ONDERTROUWD: N E Turk en Th H J M Pouw: C A de Groot en M A Velze- boer: M C Zaal en A C M van der Zwet. GEHUWD: LJvd Poel en A M Rotte veel: P A Wolvers en J J v d Hoorn. OVERLEDEN: J M Bax. 70 jaar. Schiphol krijgt uniek parkeerterrein SCHIPHOL Schiphol heeft een automatisch parkeerterrein, dat in zijn soort uniek is in Nederland. Dit terrein, dat gesitueerd is aan de Ring dijk tussen de hoofdingang en de uit gang van de luchthaven, is voorzien van een automatisch afsluitingsappa raat. waardoor controle door parkeer wachters overbodig wordt. Bij de uitgang staat een automaat, waaruit de automobilist zonder uit zijn auto te stappen een parkeerkaart kan trekken. Door deze handeling gaat de slagboom, die het parkeerterrein af sluit. automatisch open en sluit zich onmiddellijk zodra de auto het magne tische veld voor de slagboom is gepas- Wanneer het terrein geheel bezet is wordt dit eveneens automatisch aan de ingang aangegeven. Het parkeren op dit terrein kost een kwartje per uur met een maximum van een gulden per dag. Dit nieuwe systeem heeft de di rectie van de luchthaven ruim 25 a 30.000 gulden gekost. Coöp. Raiffeisenbank „WARMOND" trlijkse controle en rentebijschrijving van spaarboekjes jeugdspaarwetbockjes. vast depotboekjes zullen plaatsvinden op DINSDAG 9 FEBRUARI 1965 WOENSDAG 10 FEBRUARI DONDERDAG 11 FEBRUARI telkens van 9 tot 12 en van 1.30 tot 5 uur. OP DEZE DAGEN WORDEN GEEN GELDZAKEN BEHANDELD Het bestuur. Gedeputeerde Decrenberg stelt: DEN HAAG In de vergadering van de Provinciale Staten heeft Ge deputeerde A- Deerenberg de drie Haagse raads- en statenleden die don derdag hebben gesproken over de aanleg van de Provinciale weg nr. 1 geantwoord. zie pagina elf geantwoord. Hij zei. dat Den Haag de aanleg van deze weg in het dramatische vlak van de volksgezondheid trok. Hij deelde mee. dat bij de constructie van de weg speciale voorzieningen zullen worden getroffen, waardoor het waterwinge bied beslist niet zal worden vervuild. Zo zal het gehele trace van de weg in een soort betonnen bak worden aan gelegd. terwijl bovendien de weg van extra riolen zal worden voorzien. Otter de technische zaken rond deze u-eg is een rapport opgesteld door alle bij dc aanleg van een weg betrokken technische diensten en instanties. ..Enkele leden van de Provinciale Staten hebben gevraagd dit rapport te overleggen. Hier voor heb ik toestemming gevraagd aan de minister van verkeer en waterstaat. Deze had geen bezwaar. Alleen het ge meentebestuur van Den Haag had be zwaar tegen overlegging van het rapport. Vandaar, dat U hel niet kunt inzien". Zo zei de heer Deerenberg scherp. Hij reageerde ook op het betoog van de drie Hagenaars inzake het verdwijnen van sportvelden aan de Roggewoning. ..Het zijn er geen dertig, doch maar en- ZONWERINGSBEDRIJF OUDSHOORN-VAN EGMOND Het Bestuur v zitting te Rentebijschrijving 1964 op de spaarboekjes de Coöp. Raiff. Bank te Rijnsburg i: houden op: 8 februari 1965 9 februari 1965 Maandag Dinsdag Maandag 15 februari 1965 Dinsdag 16 februari 1965 Van 8.30—12.30 uur v dagen te willen aanbi i beroep op alle spaarders hun boekjes op deze De boekjes zullen dan per post teruggezonden worden. kele, en die kunnen door een herindeling grotendeels behouden blijven. Wij heb ben Den Haag gevraagd met een ander plan te komen. Dit Haagse plan, ook mei lus bij de Roggewoning, hebben wij de minister voorgelegd. De Raad Waterstaat, waarin alleen onafhan kelijke deskundigen zitting hebben, ko eoor het plan van de provincie. Hei i§ heel merkwaardig, dat door het plan Den Haag de sportvelden ook moeten verdwijnen," zo zei de heer Deerenberg. Hij zei voorts, dat het ge meentebestuur van Den Haag eerst over tuigd moest zijn van de noodzaak van dc aanleg van een dergelijke weg, wilden Ged. Staten nader overleg plegen. De Statenleden hadden op de tafel de Commissaris der Koningin, mi Klaasesz, een tuil bloemen geplaatst. De voorzitter werd vandaag 58 jaar. AMSTERDAM De inschrijving op de aangekondigde uitgifte van f 2.019.01MJ gewone aandelen of niet-royeerbare certificaten Amstelbrouwerij, ten volle winstdelend over 1965, a 325 pet met schrijvingsrecht voor 7 oude aandelen op één nieuw, staat open bij de Amster- damsche Bank. Incasso-bank, Rotter- damsche Bank en Crediet- en Effecten- bank op 17 februari, begin claimhandei 5 februari, storting 11 maart. Ditzelfde geldt voor de uitgifte f 9.42 miljoen 53i pet 15-jarige in ropeerbare certificaten converteerbare toondcrobligaties van f 1000 a 100 pet. waarbij f 3000 gewone aandelen recht geven op f 2000 obligaties. Conversie mogelijk van 15 februari 1967 tot op 14 februari 1972, waarbij 1 obligatie f 1000 met f 1000 bijbetaling recht geeft op f 500 certificaten. Vervroegde aflos sing is mogelijk van 1 maart 1967 tot op 28 februari 1975 a 101 pet. daarna a 101 pet. Zolang de obligaties uit zal de N.V. niet aan derden hypothecair verband verlenen tenzij de houders in gelijke of eerste rang daarin delen. Dit zelfde geldt voor N.V.'s waarin zij t derheidsbelangen bezit; al dan rechtstreeks. De binnenlandse omzet was in 1964 (1963) 718.500 (640.800), of 275 pet van 1954, de uitvoer 228.000 (217.100) of 261 pet. Het dividend heeft sinds de op richting in 1890 ten minste 6 pet bedra gen, over 1963 12 pet. De emissie is no dig omdat zelffinanciering niet voldoen de is voor dc beraamde investeringen m verband met de groei van de omze'. Over 1964 mag een belangrijk hogere winst worden verwacht, en men mag rekenen op 14 pet dividend. Serie inbraken in Alphen ALPHEN Gisternacht zijn verschei dene inbraken gepleegd. Uit een bouw keet nabij het Ambonezencomplex werd ten nadele van. een Warmondse aanne mersfirma een hoeveelheid materialen ontvreemd ter waarde van vierhonderd Voorts werd na verbreking vnn een ruil aan de achterzijde ingebroxen in het kantoor van de bouwmaterialenhan- del C. Goedhart in wijk Hoorn. Men een kluis te openen, maar deze be vatte niet wat men zochl. De buit be stond uit wat thee. koffie, zeep en andere huishoudelijke artikelen. In het ernaast staande pand van de Verenigde Graanhandel had men meer Slagvaardig Hazerswoude HAZERSWOUDE Voor de com petitie speelden enkele teams van de tafeltennisvereniging Slagvaardig. De resultaten waren ditmaal minder gun. voor onze plaatsgenoten. De da mes verloren tegen Gossima uit Voor burg met 3—7, de heren wisten tegen Unitas een gelijkspel (55) te be halen. De beide juniorenploegen ver loren van Pit '54 (meisjes) en Effect jongens). Inbrekers in Hazerswoude HAZERSWOUDE In de nacht van 3 op 4 februari werd er bij de Leidse Houthandel aan de Hoge Rijndy\k in gebroken. De kantoren werden overhoop ge haald en de brandkast uit het kantoor naar één van de houtloodsen gesleept. Daar werd hij geopend. De inhoud van de kast bestond slechts uit enkele papieren. Meteo rdames wonnen, de lieren verloren de strijd HAZERSWOUDE De volleybal- verenigingMeteor kwam gisteravond in het gymlokaal met twee ploegen in het veld". Eerst traden de dames tan tegen D.O.S. I uit Schoonhoven- Meteor toonde zich zeker een klasse beter, gezien dc standen na dc eerste twee sets (155 en 153). Hierna kreeg dc ploeg een kleine inzinking, rdoor de derde set eindigde met 1315 in het voordeel van Schoon- n. Dc vierde set werd gewonnen met 157. Voor de heren stond de belangrijke wedstrijd tegen M.V.C. uit Moordrecht oP het programma. Ze deden het slech ter dan de dames, want de eerste sets gingen al verloren met 1513 en 1511. Hierna begonnen ze pas goed te spelen: ze zagen kans de derde set met 15——10 te winnen. De vierde set moest dus cle" beslissing" brengen. Door de beslising van de scheidsrechter ging deze voor Meteor verloren met 1513, zodat de ploeg uit Moordrecht de beste kansen heeft op dc kampioenstitel Meteor heeft nog een kleine kans op promotie wan. het zich op de tweede plaats te handhaven. ïs. Uit de brandkast nam men ruim f 600 mee. is men toen nog een pand verder gegaan, dan zou men bij het hoofd van de Alphense politie, de burgemeester, zijn gekomen. ALPHEN Onze plaatsgenoot de heer J. van Heijningen slaagde aan de Eerste Nederlandse slagersvakschool te Utrecht voor het vakdiploma slagerij. ALPHEN Maandag. 8 uur. wordt in hotel Centraal een filmavond gehouden van de Ned. Chr. Reisvereniging onder het motto: ..Kies uw vakantie 1965 vanaf bet witte doek". Overeenstemming c.a.o. i bloem bollen bed rij f DEN HAAG Pai tijen bij de CAO /oor het bloembollenbedrijf hebben n het kader van het loonakkoord 1965 van de Slichting van de arbeid algehele overeenstemming be reikt over een nieuwe CAO. Naast verwerking van de huurcompen- satiebijslagen en een daaraan gekop pelde verlaging van de jeugdloonper centages werd overeengekomen de lonen met gemiddeld 4,25 procent te •erhogen. Behalve over deze eigen lijke loonsverhoging werd overeen stemming bereikt over het aanbren- enkele verbeteringen in het secundaire vlak. waaronder, zoals reeds eerder werd meegedeeld, de in stelling van een sociaal fonds. ZOETERWOUDE De heer S. J. van der Stoel alhier is benoemde tot bij zonder lid van het college van beroep voor het bedrijfsleven. IJMUIDEN Zo goed het verleden week met de visserij ging, zo slecht gaat het de laatste dagen. Uit de noordelijke contreien van de Noord komen zeer pes simistische meldingen binnen. Men is al blij met trekken van tien manden hoops. Een van de schippers drukte zich wel op zeer originele wijze uit: ..De waterstand in de Noordzee is flink gestegen van dc tranen die wij plengen om de meer mise rabele vangsten". Ook uit de meeste andere visgebieden moest men sombere geluiden beluisteren. De grote kotters op 56 NB haalden per trek niet meer dan 15 manden hoops aan boord. Het betrof voornamelijk kleine schelvis, gul en wij ling. Dc loggers en kotters tussen 54 en 55 NB moesten het in hoofdzaak hebben van de schol. Tong en tarbot waren wederom bijzonder schaars. Onder de Nederlandse kust was het eveneens een trieste boel. Verder dan tot trekken van ongeveer drie kilo tong en een mand of drie andere vis bracht men het niet. Al leen van de spanvissers bereikten vrij gunstige meldingen de wal. Toch lopen hun haringvangsten iets terug. Doch de prijs aan de afslagen blijft goed zodat er altijd wel een lonende reis in zit. Wat er was. Met 20 vaartuigen aan de markt en 3510 kisten vis in de hallen was het in IJmui- den voor vrijdag tamelijk rustig. De aan voer bestond uit 140 kisten schelvis. 100 kisten wijting 40 kisten gul en kabel- lauw. 230 kisten kleine gul. 330 kisten koolvis, 1250 kisten spanharing. 240 kis ten makreel. 980 kisten schol. 20 kisten tarbot. 90 kisten diversen, 250 stuks stijve kabeljauw en 4500 kilo tong. De betrek kelijke schaarste had geen stijging in de prijzen tot gevolg. Het gunstigste wat men er van kan zeggen is dat er geen verdere daling intrad. Dit houdt dus in dat de schol gemiddeld om de f 25 per kist bleef zitten, de kleine gul spotgoedkoop was, de kabeljauw niet verder kwam dan f 96 en dat de tong voor minder te koop was dan men bij een aanvoer van slechts 4500 kilo zou verwachten. In Schcvcningen. In Scheveningen werden aangevoerd 200 kisten kleine gul en diversen, 1000 kisten schol en 3000 kilo tong. West-Duitsland. De Westduitse vissers kwamen in 1964 VALKENBURG De nieuwe districtsbestuurder C. Zwijnenburg sprak gisteravond in dc zaal van de Hervormde kerk voor de Christelijke Be drijfsgroepen Centrale, afdeling Valkenburg, over „Onze nieuwe c.a.o. on der dc huidige loonpolitiek". Verhelderend werkten zijn toelichtingen met behulp van een flanclbord. Na afloop ontspon zich dan ook een uitge breide discussie. Tijdens dc vergadering, die werd geleid door voorzitter Gravekamp. werden vice-voorzittcr P. Visser en secretaris Chr. Grave- kamp herkozen. tot een totale aanvoer van 412.787 waarvan 306.907 ton verse vis en haring. 36.756 ton diepgevroren vis, 65.460 industrievis en 3.664 ton gezouten Het laatste produkt is van vrij groot be lang. De genoemde aanvoer had alleen betrekking op de hoeveelheden die in de thuishavens aan de wal werden gebracht Verder werd 5.485 rechtstreeks in Spanje en Portugal aangevoerd. In 1963 wa: totale produkte echter beter. Toen v 4.514 ton in Duitsland aangevoerd 5.827 ton in de landen op het Iberisch schiereiland. Deze vermindering is te wijten aan de lagere kabeljauwvangsten. Deze op hun beurt sproten weer voort uit de uitbreiding van vele territoriale wateren waardoor de Westduitse vi belangrijke produktiegebieden verloren zagen gaan. Tentoonstelling. Ook dit jaar zal in Engeland een grote internationale visserijtentoonstelling den gehouden. Van 27 mei tot 2 juni is de imposante Olympiahal het domein alle onderdelen die tot deze bedrijfstak behoren. Letterlijk alles wat interest op visserijgebied zal te zien zijn. Twee dagen zijn uitgetrokken om de deskun digen die uit bijna alle landen zullen komen gelegenheid te geven van ge dachten te wisselen over visserij proble- ZATERDAG 6 FEBRUARI 1965 Handelde minister onjuist Zaak-Nijmegen in laatste stadium Van een onzer redacteuren DEN HAAG De afdeling geschillen an bestuur van de Raad van State had deze week een oude, ruchtmakende zaak te behandelen, namelijk de oorlogsscha dekwestie rond de villa Belvoir te Ny- megen. Vorig jaar werd op een aanklacht van een Nijmeegs gemeenteambtenaar door de justitie een onderzoek ingesteld, we gens vermeende frauduleuze handelingen van het Nijmeegs gemeentebestuur, docb na onderzoek werd deze zaak justitio neel geseponeerd. Nu ging het doek op voor de laatste akte; de bestuurlijke kant werd belicht. Het gemeentebestuur van Nijmegen was in beroep gegaan tegen een besluit van de minister van financiën in 1964. waarbij aan het gemeentebestuur van Nijmegen werd meegedeeld, dat de door het rijk te betalen oorlogsschade van de villa Belvoir op ongeveer f 51.000 was gesteld. Tien jaren eerder echter had het ministerie van financiën meegedeeld, dat het uit te keren bedrag van de oorlogs schade f 215.000 zou zijn en na dit heu gelijke bericht nam Nijmegen een voor schot op van f 175.000. Nu eist de minis ter van financiën een fors bedrag van Nijmegen terug. Voor het gemeentebestuur werd het standpunt verdedigd door dr. mr, J. B. Sens, van 1932 tot 1942 plaatsvervangend gemeentesecretaris van Nijmegen. Hij is de man geweest, die voornamelijk de zaak-Belvoir tijdens zijn ambtsperiode heeft behandeld. De fraude-affaire zou in 1962 direct teniet zijn gedaan door de justitie, als men zou hebben gezocht naar twee getuigen, die de ongegrondheid van de beschuldiging van vervalsing van stukken direct hadden kunnen bewijzen, omdat al die stukken tijdens hun functie in Nijmegen door hun handen zijn ge gaan en door hen buiten twijfel als echt zouden zijn herkend. De heer Sens noemde ook de namen van deze getuigen: dat was hijzelf en d~. Sweenks. thans burgemeester van Hel mond. De verlaging van het uit te keren bedrag door de minister, nadat de justi tie de fraude-aanklacht had geseponeerd, was volgens dr. mr. Sens in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur. Nij megen heeft van de minister nooit de nieuwe argumenten tot het verlagen van de uitkering aan Nijmegen kenbaar ge maakt. Ook de heropening van het over leg. waarom Nijmegen had gevraagd, was door de minister geweigerd. Namens de minister werd het pleidooi van dr. Sens aangehoord door mr. J. C. A M. van Hal. hoofd van het bureau bijzon dere uitkeringen van het ministerie van financiën. De Raad van State zal in deze zaak advies uitbrengen aan de Kroon, waarna een bèsltssing zal wor den genomen. RENTEBIJSCHRIJVING Hiermede berichten wij U, dat er op de navolgende data van 's morgens 9-12 uur en 's middags van 2-3.30 uur de rente op de spaarbankboekjes wordt bijgeschreven: MAANDAG S februari 1965 letter A t.m. G. DINSDAG 9 februari 1965 letter H t.m. M. WOENSDAG 10 februari 1965 letter N t.m. S. DONDERDAG 11 februari 1965 letter T t.m. Z. Op bovengenoemde dagen kunnen er GEEN spaarbusjes geledigd worden. AUTO FINANCIERING W. OUWEHAND'S en AUTOVERZEKERING ASS. KANTOOR Kamperfoelieplein 1 Katwijk aa Zee Telefoon 3139 0 Een vlotte afwikkeling va n uw schadeverzekeringen gegarandeerd Na een korte schets van het werk .an de vakorganisaties in de jaren vóór de oorlog, besprak de heer Zwij nenburg de snelle opbouw en de ge leide loonpolitiek van na de bevrij ding. De Stichting van de arbeid, waar in mensen uit de vakbonden zitting hebben, heeft tot taak de mogelijkhe den op loonpolitiek gebied na te gaan. De Stichting had voorheen echter al leen een adviserende stem. aangezien het college van rijksbemiddelaars de beslissingen nam (namens de minister van sociale zaken) en de maximum lonen vaststelde. De stichting heeft thans echter een sleutelpositie gekregen en heeft het recht te beslissen of een c.a.o. al dan niet wordt goedgekeurd. Het college van ryksbemiddelaars werd een ad viserende stem toegekend, doch de minister van sociale zaken heeft ook nu het laatste woord. Krappe markt De heer Zwijnenburg besprak nog een groot aantal punten, zoals de ge differentieerde loonpolitiek, de „zwar te lonen", de krappe arbeidsmarkt, richtlijnen in de vrijere loonpolitiek, de stakingen in de metaalsector en hei aflopen van alle c.a.o.'s vóór 1 april van dit jaar Burgerlijke staiul van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Alexan der. zoon van N. van Dam en J. van Drongelen. VALKENBURG Dinsdag zal tus sen 8 en 9 uur 's avonds een notabel voor de Hervormde Gemeente worden gekozen. De aftredende notabel, de heer H. Imthom, is herkiesbaar. Burgerlijke stand van Ter Aar TER AAR Ondertrouwd: E. T. Zwanenburg en K. M. C. Kroft, Korte- raarseweg 5: A. Turk en J. C. Kouwen- hoven, Langeraarseweg 165. In verband met het feit. dat men elkaar ten aanzien van de nieuwe c.a.o.'s nog steeds niet heeft kunnen vinden, heeft de regering zich ermee bemoeid en een loonsverhoging van vijf procent voorgesteld. De heer Zwij nenburg sprak tenslotte als zijn me ning uit, dat de loonpolitiek in het komende jaar zal veranderen. MOTORRIJWIELENVERZEKERING AUTOVERZEKERING BROMEIETSVERZEKERING RIJWIELVERZEKERING enz. ASSURANTIEKANTOOR VAN DER PLAS WYBORGHSTRAAT 7 KATWIJK AAN ZEE. Het kantoor voor al Uw TELEFOON 2916. verzekeringen. VOORSTRAAT 50 POSTREKENING 230.287 Aan de spaarders van onze Bank wordt hierbij medegedeeld, dat de ten kantore van de Bank zal plaats vinden op de in het onderstaand schema, ach ter de beginletter der familienaam vermelde data, onder aanbieding van de boekjes, A en B 8. 9 en 10 FEBRUARI 1965 C en D 11 en 12 FEBRUARI 1965 E, F en G 15, 16 en 17 FEBRUARI 1965 H en 1 18 en 19 FEBRUARI 1965 J, K en L 22, 23 en 24 FEBRUARI 1965 M en N 25 en 26 FEBRUARI 1965 O, P en Q 1, 2 en 3 MAART 1965 R en S 4 en 5 MAART 1965 T, U en V 8, 9 en 10 MAART 1965 W, Y en Z 11 en 12 MAART 1965 Om tijdrovend oponthoud te voorkomen, zul len tijdens de rentebijschrijving GEEN SPAARBUSJES ter lediging worden aangeboden. Na 12 maart a.s. kunnen de busjes weer van elke maandag t.e.m. vrijdag van 9 tot 12.30 uur voormiddag en van 2 tot 3 uur namiddag worden aangeboden. Volgens het spaarreglement is de aanbieding van elk spaarboekje verplicht in verband met de nodige controle op onze administratie. Kantooruren: voor RENTEBIJSCHRIJVING zal het kantoor van de Bank elke maandag tot en met vrijdag geopend zijn van 9-12.30 uur voormiddag en van 2-3 namiddag. Op vrijdagavond zal GEEN rentebijschrijving plaats vinden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11