DRUM Wijziging statuten van de A.R.P. voorgesteld Gloednieuw CH-weekblad na fusie ClnUüli/7/iine Uw probleem is het onze Subsidie direct aan de particuliere projecten Kerken zoeken 20 legerpredikanten Een woord voor vandaag album sigaren GRIEP... Opschuiven naar rechts is onze taak niet Bea ziet vol vertrouwen afloop concilie tegemoet NSB verontrust over bestedingsbeperking HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! 2 MAANDAG 1 FEBRUARI 1965 Staatssecretaris Diepenhorst tot Iflissie Integraal Hulpverlening De plannen moeten passen in het ont- w kkelingsplan van het land waar hulp wordt geboden en moet de instemming hebben van de centrale overheid. van missie en zending (Van onze kerkredactie) Definitie Dr Diepenhorst gaf de volgende i definitie die tot richtlijn zal dienen:! I ..Onder ontwikkelingsprojecten zijn te verstaan duidelijk afgeronde activi teiten in minder ontwikkelde landen.1 I die door middel van het overdragen DEN HAAG - Het geld dat de SSt regering als subsidie gaat ver- groei van deze landen beogen", strekken aan particuliere projec- j ten in de ontwikkelingslanden, be hoeft niet via een apart kanaal aan de betrokkenen toe te komen. Staatssecretaris dr. I. N. Th. Die penhorst verklaarde dit aan het rooms-katholieke maandblad „Mis sie Integraal". Hij meent dat de jonge staten verstandig genoeg zijn om inzicht te hebben in de juiste verhoudingen. In de begroting is elf miljoen gul den meer opgenomen voor de ontwik kelingshulp dan oorspronkelijk be groot was. Zes miljoen zal gebruikt worden in Indonesië, terwijl vijf mil joen beschikbaar gesteld zal worden voor particuliere projecten in andere landen. In de eerste plaats komen daarvoor in aanmerking projecten van de rooms-katholieke en interkerkelijke hulpverlening. In zijn gesprek met de redacteuren van „Missie Integraal" noemde dr. Diepenhorst dit een experiment. Daar om zal er voorlopig ook geen groot bureau komen. In de eerste tijd zul len twee mensen de aanvragen moe ten bestuderen en het geld verdelen. Voorwaarden Dit geld zal besteed worden voor dui delijk afgeronde projecten waarvan al leen de kapitaalsuitgaven voor eer maximale overheidsbijdrage van 75 procent in aanmerking komen. Van de aanvrager wordt verlangd j dat hij kan aantonen dat zijn plan re- delijke levenskansen heeft. Met een beetje teleurstelling conclu deert de redactie van Missie Integraal dat dit betekent dat de medefinancie ring van bijvoorbeeld ziekenhuizen niet. voor subsidie in aanmerking komt. Wel acceptabel kan zijn een opleiding voor medisch personeel, als daarvoor kapitaalsuitgaven moeten worden ge- Beheersinstituut Indertijd hebben de Nederlandse Zendingsraad en het Centraal Missie Commissariaat zich over de mogelijk heid van een dergelijke subsidie in een brief tot de regering gericht. Toen werd opgemerkt dat als de regering tot subsidie van particuliere projec ten zou besluiten de ter beschikking te stellen gelden eventueel via een na mens de zending en missie optredend beheersbureau zouden kunnen worden verstrekt. Zo zou men kunnen voorko men dat in jonge landen de klacht gehoord zou worden dat dit weer een nieuwe vorm van neo-kolonialisme zou zijn. Dr. Diepenhorst meent echter dat een dergelijk beheersinstituut in het geheel niet nodig is en dat de gelden direct door de regering geschonken kunnen worden aan de organisaties die dat bepaalde project aanpakken. Paus kreeg schilderij kleiner dan em2 (Van c s kunstredactie) (Van onze parlementsredactie) UTRECHT Over ongeveer een maand kan de verschijning van een nieuw christelijk-historiseh week blad worden verwacht. Dit blad zo is zaterdag in de hoofdbestuurs vergadering van de CHU meege deeld zal ontstaan uit een fusie van het Chr. Historisch Weekblad en de Chr. Historische Nederlander. Het eerste blad is een uitgave van de persvereniging „Koningin en Vader land" en staat onder hoofdredactie van mr. J. W. van Gelder; het tweede blad wordt uitgegeven door de stichting Chr. Hist. Pers en staat onder hoofdredactie van mr. R. Pollema. Ook het nieuwe blad zal door een stichting worden uitgege- In het stichtingsbestuur zullen de persvereniging en de „Friese" stich- ting (goed) vertegenwoordigd zijn, terwijl ook het hoofdbestuur van de CHU. de ch vrouwenorganisatie, de federatie van ch jongerengroe pen en de Savornin Lohmanstich- ting inspraak zullen hebben. Het besluit tot samengaan is door de beide betrokken partijen formeel nog niet genomen; de persvereni*- ging „koningin en Vaderland" ver gadert 20 februari. In de vergadering van het hoofdbe stuur is voorts uitvoerig van ge dachten gewisseld over de vraag of een nieuwe enquête meer licht zou kunnen verschaffen over de hou ding van de CHU-aanhang ten opzichte van de ARP. Overwegen de dat een grondige, omvattende enquête zeer kostbaar is en de waarde van de uitslag altijd enigs zins twijfelachtig, werd er de voor keur aan gegeven voort te gaan met het peilen van de meningen binnen de organisatie. Tenslotte werd in grote lijnen een concept-nota inzake het subsidiebe leid op het stuk van de maatschap pelijke gezondheidszorg aanvaard. De betrokken commissie zal op korte termijn de gemaakte opmer kingen in het definitieve ontwerp verwerken. VATIKAANSTAD De Braziliaanse autodidact Erardo Moreas e Silva heeft van Leonardo da Vinci's beroemde schil dering ..Het laatste avondmaal" een minuscule reproductie van 7 x 3V< milli meter vervaardigd. Met behulp van spe ciale lenzen en penselen heeft hij daar twee jaar aan gewerkt Dit microscopisch kleine kunstwerk, aangebracht in een negentiende-eeuwse Franse camee die gezet is in goud en platina, is aan paus Paulus VI aangeboden. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Eind april zul len twintig reservelegerprcdikan- ten nodig zijn voor de periode van een jaar. Dit schrijft de secreta ris van de synode, ds. W. D\jck- meester in het blad „Woord en Dienst". 'Van de twintig zullen er ongeveer tien moeten behoren tot de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Dijckmeester richt zich speciaal tot de predikanten die reageren: „Maar ik dacht dat ..synodaal gezinde" dominees niet werden geduld." Hij doelt op predikanten die zich geheel achter de hervormde geschriften stel len, waarin het probleem van „kerk, overheid en kernbewapening" ter sprake komen Met stelligheid kan gezegd worden, aldus ds. Dijckmeester, dat de kerke lijke (hervormde en nlet-hervormde) instanties welke predikanten voordra gen ter benoeming als legerpredikant er zeker van zijn. dat deze voorge dragenen worden benoemd, tenzij ze medisch worden afgekeurd. VREES Jonge, enthousiaste, apost.olair ge- I richte predikanten zijn van ganser harte welkom, ongeacht hun inzichten over politiek en bewapening. Hun vrees om, althans in de huidige situatie, terecht te komen in een samenleving, die een volwaardig func tioneren van hun ambt zou kunnen belemmeren, is gezien de gebeurtenis sen van het afgelopen jaar weliswaar niet ongegrond, doch zal uiteindelijk geen doorslaggevend argument mogen zijn om zich voor het legerpredikant- schap terug te trekken. de vrijheid van de ambtsvervulling de nodige gevaren dreigen. Gevaren, die de meeste predikanten zonder a; ling op de koop toenemen. RAPPORT Nog steeds is niet het rapport verschenen over de protestantse gees telijke verzorging in het leger dat door een commissie van het CIO-M het leven is geroepen. Daardoor is het misverstand versterkt, meent ds. Dijckmeester, als zouden predikanten die de inzichten van de hervormde synode inzake de kernwapenen delen niet in de krijgsmacht worden toege laten. Volgens de schrijver zijn er bin nenskamers vorderingen gemaakt met de voorbereidingen tot herziening van de structuur van de protestantse gees telijke verzorging van de militairen. Ds. H. T. A. J. Westrik overleden (Van e r medewerkers) HOOGEZAND Plotseling is overle- dert de emeritus predikant van de Neder landse Hervormde kerk. ds. H. T. A. J. Westrik. Hij werd in 1885 geboren te Batenburg en was bijna tachtig jaar oud. Deze predikant studeerde te Leiden. In 1913 werd hij in zijn eerste gemeente De Wilp. Groningen.bevestigd. Hij diende vervolgens de gemeenten van Surhuister- veen. Peperga. Holwerd en Rolde In 1947 ging hij om gezondheidsredenen met vervroegd emeritaat. ratificeert synodebesluiten Groningen-Zuid heeft in een rondschrij ven aan de gemeente meegedeeld, dat hij de uitspraken, die de generale synode heeft gedaan in de zaak-ds. A. van der Ziel in overeenstemming acht met de Heilige Schrift, de belijdenis en de kerk- Gelijk bekend betreft deze zaak een conflict tussen de kerkeraad van Gro ningen-Zuid en één van zijn predikanten. De synöde sprak uit, das ds. Van der Ziel inderdaad schorsingswaardig is en keur de de schorsingsweg eveneens goed op enkele detailpunten na. De kerkeraad is dankbaar, dat de sy node hem niet heeft beschuldigd van schending van de kerkorde, maar dat zij de noodzaak van afwijking van artikel 79 heeft erkend. Aangaande de detailpunten heeft de kerkeraad de kritiek van de synode vrij wel geheel als juist erkend. Met betui ging van leedwezen heeft hij dan ook aan ds. Van der Ziel meegedeeld, dat bepaal de handelingen verkeerd zijn geweest. De kerkeraad hoopt nu, dat ds. Van der Ziel zal komen tot een hartelijke erken ning van zijn in de synodebesluiten aan gewezen schuld. De schorsing van ds. Van der Ziel blijft lus voorlopig gehand- NED. HERV. KERK Beroepen te Vlaardingen 'als jeugd- pred.-toez G Allers te Amsterdam, Rred. voor buitengew. werkzaamh.; te 'oordbergum: L. Gulmans. kand. te Reit- Aangenomen G. J. T. v. Dijk ren (Zld.i. Bedankt voor Ouderkerk a. d. IJssel: J. Hovius te Dordrecht. Benoemd tot geestel. verzorger v. h. Bergwegziekenhuis te Rotterdam: T. H. Oostenburg, laatsrtel. pred. te Bussum. GEREF. KERKEN Beroepen te Vlaardingen (vac. dr. M. J. Mulder): P. H. de Kleer te Sohevenin- gen: te Zwijndrecht (vac. H. J. v. Dui nen): K. H. Schuring te Alphen a. d. Rijn; te Hillegom (a s. vac. A. K. Krabbe): W. P. H. Pouwels te Nunspeet. Aangenomen naar 's-Gravenhage-O.: S. v. Bekkum te Monster; naar Noond-Schar- woude: B. Borreman, kand. te Amster dam, die bedankte voor Blokzijl, 's-Gra- venmoer en Moordrecht. Emeritaat: ds. K. Schouten te Lisse heeft om gezondheidsredenen vervroegd emeritaat aangevraagd. OÜD-KATHOLIEKE KERK Benoemd tot aartspriester v. Utrecht (vac. can. C. A. Smit) voor stad en ge west: prof. dr. P. J Maan. kanunnik v. h. metropolitaan kapittel v. Utrecht en pas toor te Utrecht. ..Welzalig hij, die de God van Jacob tot zijn hulpe heeft, wiens verwachting is op de Here, zijn God." Een loflied van David, een lofzang, die hij zingt uit de ervaring van zijn leven. David, weet langzamerhand wel waar hij aan toe is. Vertrouwt niet op edelen, op een mensenkind bij wie geen heil is. Hij kan er van meepraten. Niet. vertrouwen op mensen, maar op God. Er zijn er nog altijd onder ons, die toch het eerste verkiezen boven het laatste. Vertrouwen op God? Ach. Hij is zo ver. Hij is zo onzichtbaar, zo ongrijpbaar. Het kan allemaal wel zijn, maarDe mens heeft te kiezen tussen Gód en de mens. Het kan ook anders worden gezegd: de mens heeft de keus tussen alles en niets. En desondanks hoe dikwijls grijpen we niet. naar het volkomen niets? Voor David is God de enige Helper. De Helper uit alle nood. Hij behoedt de vreemdelingen, zegt hij in de 146ste Psalm. Wees en weduwe houdt Hij staande. De Here is Koning voor eeuwig. Koning voor eeuwig. Eeuwig, dat is zonder begin en zonder einde. David steunt op de Here, verkiest Hem, in weerwil van alles, boven alles. Geeft zich aan Hem. over op genade of ongenade. Alleen Hem, Die trouwe houdt tot in eeuwigheid. Niemand anders. We staan aan het begin van een nieuwe week. Een week, waarin van alles kan gebeurenDie veel moeilijkheden in zich verborgen kan hebben. Maar: welzalig hij, die de God van .Jacob tot 'zijn hulpe heeft. Welzalig hij, die het durft te wagen met Hem, Die voor ons de kruisdood is gestorven. Stellen ook wij, als David, onze verwachting op Hem? Wij lezen vanavond: Genesis 22 vers 1 tot 19. ROZEN TULPEN PADDE8TOELEN Bolknak Bolknak Senorita® 30 ct 25 CL 16 et Ds. Dijckmeester vervolgt. Er zijn! nog wel andere terreinen v maatschappij te noemen, waar ^j"nen I krachtig! 24 uur... weg! direkt! Prof. Mulder tot vrijzinnigen: hoe te spreken jn deze tegenwoor dige wereld tot de fnens van deze tijd? Moeten we er niet volledig voor open staan, dat de kerk in deze tegenwoordige wereld voor een ontzaglijk moeilijke taak staat, als zij voor de mens van heden de naam des Heren wil belijden? En zouden we dan niet kunnen zeggen, dat we in dit opzicht als we werkelijk met dit probleem worste- lèn, ineens ontdekken, dat de vrij zinnigen zich bij ons in de buurt bevinden? Prof. Mulder haakt hierop in, als den in ons land, prof. mr. A. Mulder, hij zegt, dat het bij uitstek de taak in het orgaan van deze verenigingvan de vrijzinnigen is om te zoeken „Kerk en Wereld", Hij reageert daar- naar de middelen om het evangelie mee op wat ds. H. G. Groenewoud in waar te maken voor de mens van het orgaan van de Confessionele Ver- deze tijd. Dat is de mens, die werkt - eniging had geschreven. ,met de gegevens, die de wetenschap pen op het ogenblik aan ons voor artikel over de verhouding leggen. ASSEN Wat mogen de recht- zinnigen verwachten van de vrij zinnigen als hun „inbreng" in de kerk? Niet dat zij aarzelend achter de rechtzinnigen aanlopen. Wel dat zij om Christus' wil het experi ment aandurven met de waarach tigheid van het evangelie in deze tijd. DEN HAAG Het Centraal Comité van de Anti-Revolutionaire Partij heeft zaterdag besloten de kiesvereni gingen voor te stellen de mogelijkheid te openen voor het individuele lid maatschap. Met name wordt hierbij gedacht aan in het buitenland verblij vende functionarissen. Natuurlijk, zo stelt het Centraal Comité in een com muniqué, blijft de nadruk liggen op het aangesloten-zijn van kiesvereni gingen. j Dit voorstel is een van de wijzigin- gen van het partij sta tuut, die het Cen traal Comité aan de kiesverenigingen zal toezenden. Het betreft hier ver beteringen van de werkwijze inzake de kandidaatstelling voor de Tweede Kamer.en de vaststelling van het pro gramma van actie. „Zij doèn echter geen afbreuk aan de democratische besluitvorming zoals die in de ARP van kracht is", aldus het Centraal Co mité. Het Centraal Comité benoemde voorts een nieuw lid van de redactie van het par tij weekblad Nederlandse Gedachten in de persoon van me vrouw C. M. Tonkens-Kaajan uit Am sterdam. Hiermee doet voor het eerst een vrouw haar intreden in deze re- Vertaalfout wekte misverstand (Van kerkredactie) dactie Mevrouw Tonkens heeft onder meer bekendheid gekregen door haar werk in de Nederlandse Christen Vrou wenbond (zij is eindredactrice van het orgaan, de Christenvrouw), in het AR- vrouwencomité en in de a.r.-kiesver enigingen in de hoofdstad. Voorts werd het eindverslag vastge steld van het door ongeveer 250 a r. gespreksgroepen besproken onderwerp „De christelijke organisaties in deze tijd". Men is tot de conclusie gekomen dat deze vorm van activiteit in de par ty aanslaat. Het partijbestuur zelf zal in een volgende vergadering de positie van de christelijke organisaties en met name die van de christelijke politieke partij i in de huidige situatie verder bespreken] Kardinaal Boa wijst er voorts op, dat de hand van gegevens, die uit de j een deel van de teleurstelling van de Dit zou zo kunnen worden uitgelegd, dat het volgens het conciliedekreet niet vanzelfsprekend is, dat God door mid del van de Bijbel spreekt tot niet- katholieke bybellezers. Kardinaal Bea wijst er echter op. dat de correcte ver taling van het Latijn moet luiden: „Zij zoeken God in de Heilige Schrift, zoals Hij in Christus tot hen spreekt". De bedoeling was niet, om een uit spraak te doen over de werking van de Heilige Schrift onder niet-rooms-ka- tholieken, maar om de bedoeling van de niet-rooms-katholieke bijbellezers te waarderen. STUTTGART De gebeurte nissen aan- het slot van de derde concilieperiode geven de protes tanten geen reden, om het reste rende gedeelte van het concilie niet met vol vertrouwen tege moet te zien. Dit schrijft de be kende kardinaal Bea in het pro testantse Duitse weekblad Christ und Welt. Wie de ontwikkelingen van zeer na bij meegemaakt heeft, weet, dat het in de gegeven omstandigheden niet veel anders kon. dan het Is gegaan, zo is de kardinaal van mening, die in Rome als een vart dé méést progfe'ssieven he kend staat. Men móeTclé resultaten van het con- ilie rustig en objectief bekijken, aldus kardinaal Bea. en dan kan het, niet an ders, of men moet het dekreet over de oecumene positief waarderen als een groot en belangrijk resultaat. In het dekreet wordt onomwonden uitgesproken, dat er ook buiten de Rooms-Katholieke Kerk vele en belang rijke gaven van de Heilige Geest te vinden zijn. zoals het Woord Gods in de Heilige Schrift, het leven der genade, geloof, hoop en liefde en andere gees tesgaven. Ondanks de gebreken, die aan de te stellen, protestantse kerken kleven, erkent het concilie toch. dat de Heilige Geest Dit moet dan de zorg op zich nemen ze wil gebruiken als heilsmiddelen. I voor een blyvende propaganda voor n... en de verspreiding van de bijbel nijbellesen Ds Van den Bent voor het NBG naar de West SCHIPHOL Om de verspreiding van de bijbel en andere christelijke lectuur in Suriname en op de Antillen te intensiveren is ds. N. W. van den Bent uit Amsterdam zaterdag met het lijntoestel van de KLM naar Parama ribo vertrokken. Hij zal de komende twee maanden een onderzoek instellen naar de mogelijkheden om uit de be staande lectuur-eommissies der diver se kerken één centraal comité samen gespreksgroepen werden verkregen Eveneens zal daarbij aandacht worden besteed aan het effect, dat de toe nemende internationalisering van het leven op de ohristelijke organisaties heeft. Tenslotte heeft het Centraal Comité nog uitvoerig gesproken over de ver houding van de ARP tot de CHU. Men plaatste zich achter het moderamen, dat besprekingen met het dagelijks bestuur van de CHU voert protestanten bij het bekend worden van de definitieve tekst van het dekreet te wijten is aan een vertaalfout. Na veranderingen op het laatste mo ment werd in de passage over het lezen van de Bijbel door de niet-rooms-ka tholieke christenen gezegd (in de al gemeen bekend geworden vertaling) De gescheiden broeders zoeken God in de Heilige Schrift, „zoals wanneer Hij tot hen in Christus zou spreken". andere christelijke lectuur., Ds. Van den Bent, die sinds 1963 al» colporteur verbonden is aan het Ne derlands Bijbelgenootschap (NBG) in Nederland, heeft zich ook in Indonesië, daar hy vanaf 1939 totl963 als zen dingspredikant werkzaam was. bezig gehouden met de lectuur- en bijbel verspreiding. Hij heeft daar een aan tal commissies opgericht, die zich nu met dit werk bezighouden. Daarom heeft het NBG ds. Van den Bent ver zocht twee maanden naar de West te gaan om daar tot een soortgelijk re sultaat te komen. tussen de hervormden en de gerefor meerden schreef ds. Groenewoud na melijk: De gereformeerden leggen grote nadruk op het handhaven der belij denis. Een zaak, waarin wij, confes sionelen, naast hen staan. Maar wat betekent dit handhaven der belij denis nu, wanneer we niet weten, UTRECHT De raadsvergade ring van de Nederlandse Studen tenraad heeft een motie aangeno men waarin de NSR zegt ernstig verontrust te zijn door de berichten over de bestedingsbeperking voor het wetenschappelijk onderwijs, vooral op het gebied van de nieuw bouw. De NSR vreest dat deze be perkingen het onmogelijk maken het huidige peil van het weten schappelijk onderwijs in Nederland te handhaven. Hy is van mening dat een duidelijk tn continu onderwijsbeleid van de Als voorbeelden noemt prof Mulder het geschrift van bisschop Robinson, de beschouwingen, die prof. Smits heeft geschreven over de betekenis van na tuurrampen en de vrijzinnige benadering van het gebed. Men wenst dat deze wijze van religieus beleven zal klinken door de liturgie en door de catechisatieboekjes door de berijmingen van de psalmen gezangen. De vrijzinnigen dienen vooraan staan in de rij van hen. die de vijfdaagse werkweek met het kerkelijk ritme pogen te verenigen. Zij zouden initiatieven moeten nemen voor kerkdiensten voor stedelingen in de agrarische recreatiecen. tra. Geen rad voor ogen Dit alles mogen rechtzinnigen van de vrijzinnigen verwachten. Maar rij regering vereist is voor het welzyn!™°Sen niet verlangen, dat de vrijzin- van ons volk. De raad betuigt na- ln '?°n.rt ï°m" va" d5 drukkelijk adhesie aan de protesten "rth"de„, Iheoloeie. In dit verhand die van universitaire zijde zijn geuit en verklaart zo nodig tot protestacties te zullen overgaan. De federatie van liberale studen tenverenigingen ip Nederland heeft zaterdag eveneens uitgesproken dat het peil van de academische opleidin gen in gevaar wordt gebracht door de finaciële beperkingen die aan univer siteiten en hogescholen worden op gelegd. Tenslotte Is er op de NRS-vergade- rlng een motie aangenomen waarin men zich achter de huidige studen tendemonstraties in Portugal schaart. orthodoxe theologie. In dit - verband laakt prof. Mulder het. dat rechtzin nigen en sommige vrijzinnigen de rechterflank en de gereformeerden gerust willen stellen door te wijzen op de verschuiving van de vrijzinni gen. Wie zo redeneert, draait of de gerefor meerden een rad voor ogen, of hij accentueert het verschil tussen rechts- en lijiksvrijzinnigen. Meestal komt het op het laatste neer. wat betekent, dat de links-vrijzinnigen buiten de deur worden gezet. Voor vrijzinnigen acht prof. Mul der deze houding onvergeeflijk. Vraag: Waar zijn de nrs. 5-9 te boven deze leeftijd, wier ouderdomsren- onjuist, want krijgen van de voordrachtenbundels, te.;i aap verzameld door een hoofdonderwijzer. uitgave E. J Bosch, Baarn, of de voordracht Erick de getrouwe Russische :ij 65 jaar zouden zijn, niet bedragen dan ƒ60. U heeft echter veertig jaar geplakt en behoort 11.000 km niet tot deze categorie Zij, die ouder maand o\ :liaf? zijn dan 65 jaar, krijgen nu een Antwoord: In de gewone handel zijn ouderdomsrente naar gelang van de premies, die zij hebben betaald (natuur lijk aangenomen dat die rente dus eenvoudige reken- zij uitverkocht, maar misschien kan u helpen bij de tweede hands-boekhan del of in een openbare leeszaal Vraag: Ik heb ongeveer 40 jaar in loondienst gewerkt en al die jaren is er voor mij geplakt, terwijl ik ongeveer 35 jaar lang toch een eigen brandstoffen- handel dreef Nu is de zaak deze Ongeveer zes jaar geleden kwam mijn wij zoon uit de militaire dienst thuis we- gens een afwijking aan de rug. Ik kan nu niet meer voor de volle 100 pet. mee Hoe kom ik voor een uitkering in aanmerking en hoe moet ik handelen? bewijst De raket legt 11,000 ai Dus per dag 24 maal 564.000 km. Hij doet er 714 of 225 dagen, dit is 225 maal 264 000 km of 59.400 000 km. ongeveer 60 miljoen km in plaats van uw 300 min mijl of 500 min. km. Natuurlijk hebben de Amerikanen de heeft geplakt, aarde staat. Zij laten de raket geen 500 min km lopen als het met 60 min. ook gaat. Met spanning verwacht ik uw onduidelijk, antwoord, on thuis zit. Antwoord: Op niet werken wjj dat de raket 28 november afgevuurd en met 24.586 mijl per uur 325 min. Brieven, die niet r\jn voorzien van naam en adres, kunnen niri ln behandeling worden genomen. Geheimhouding ls verzekerd. Vra gen. die niet onderling met elkaar in verband staan moeten ln af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden Ingeslo ten. De rest van deze brief 'ij nemen aan dat uw Wanneer hij invalide ls kan. zal hij wel voor een uitkeringJRJ u aanmerking komen Hiervoor bestaat mijl moest afleggen |H groepsregeling welke is ondergr dan de rechtstreekse afrtand tussen 1 de planeet of de Wetenschappen. Antwoord: De gegev vólledig genoeg voor een concreet ant- dienst, die met. de uitvoering daarvan Als w" J u-- woord Als wij het goed begrepi hebben, is u reeds 65 jaar en ontvangt dus «en ouderdomspensioen. Ingevolge do gedeeltelijke liquidatie van de inva liditeitswet worden er met ingang van 1 januari 1965 geen rentezegels meer o. geplakt. Het geld van de geplakte zegels Ook het A.N.P. gaf "dit cijfer wordt terugbetaald aan werknemerr belast ii Vraag: Enkele weken geleden schreef u dat de raket, die de Amerikanen op Mars afschoten, 300 miljoen mijl moes! de aarde wisselt afleggen om de planeet te bereiken of 99,5 min. km. Mars betrekkelijk dicht langs heen te gaan ,43! - p omgeving daarvan op 15 juli te berei- bracht in de op 1 januari in werking ken. Tiin nipt ptr.ede.n. Algemene Bijstandswet U Aangezien niet gemeld was. hoe op dus helaas" geen "inlichtingen geven "óp pJiot wende" de gemeentelijke den duur de constante snelheid van het dit punt, maar ongetwijfeld is r- --- rrpot .nt. ->j. proJectip] bedraagt, en hoeveel Invloed wel e- de snelheid van de aarde heeft, is het niet mogelijk zo maar een rekensomme tje te maken. De afstand van Mars tot 'e aarde wisselt van 57,1 miljoen tot standbeeld 9.5 min. km. Mars en de aarde zijn te het Huis ten ergelijken met twee sneltreinen, die Antwoord zich in volle vaart voortbewegen in Frederik Hendrik staat op de binnen- veningen zal dit waarderen. Vraag: Wat is er gebeurd met het' itandbeeld van Frederik Hendrik voor het Huis ten Bosch? Antwoord: Het ruiterstandbeeld beneden de 35 jaar waarschijnlijk andere kranten ook. concentrische cirkels, zodat i werknemers Volgens mij ids dit getal absoluut groter afstand overbrugd moet worden i veel plaats van het Legermuseum te Leiden, het bijzonder mooi uitkomt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2