Piet Fransen Oranje naar schoot zege Rokken reiken tot de knie. plooi en plissé zijn mode Israël vocht dapper maar... Goed spel onmogelijk op veld met veel plassen Ivkov is onder de leiders SCHEEP VAARTBERICHTEN Nijhoffprijs voor L. Kunz en Ernst van Alten a Tweeling (9) voor ogen van oom verongelukt NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 JANUARI 1963 (Van een speciale verslaggever) TEL AVIV De vondst was groots geweest. Israël en Nederland zouden beide wedstrijden voor de voorronden van het zware toernooi om de we reldtitel moeten spelen in het voorjaar van 1965. Geen wonder dus dat de Israëli direct genegen waren in de januarimaand een duel tussen beide landenteams in hun oefenschema op te nemen. Nederland was dat had secretaris-penningmeester Lo Brunt al direct laten weten ongeschikt om een wedstrjjd in de eerste maand van het jaar te spelen. Vandaar dat het Oranje-team op de 26e januari Israël in het Bloomfield-stadion van Tel Aviv ontmoette. Helaas, Lo Brunt en zijn Israëli sche confrater hebben te veel op de medewerking van het weer gerekend. Zeker, de wedstrijd kon dinsdag doorgaan. Nederland won het duel, waarin het vaak scheen dat de plas sen de voornaamste tegenstander waren van het Oranje-team, zelfs met 10. Maar daarmee was dan eigenlijk ook al het positieve gezegd. Een speciale voetbalstrategie werd ge boren: het zoeken naar droge plekken. Lage ballen, die al na enkele meters ze ker een plas in hun weg zouden vinden, waren nutteloos. Slechts hoge. verre voorzetten gaven kans op succes. Het ging niet meer om het opbouwen van gave combinaties, doch eerder om het profiteren van de gelegenheid, van de remmende invloed van de plassen en de fouten die de tegenstanders wel moesten maken. Pas in de laatste fase van de strijd, toen de regen was opgehouden en het „waterpeil" eindelijk zakte, ging het wat beter. In dat laatste half uur pas kreeg het veld het aanzien van het do mein van de voetballer, voor de rust was de zwemmer er wellicht beter in zijn element geweest. Die dertig minu ten konden het duel echter bij lange na niet meer redden. Coen ongrijpbaar Veel kan Dennis Neville, de tijdelijke bondscoach van de KNVB, niet van deze eerste interland van Oranje in Azië heb ben geleerd. Coen Moulijn. feller dan ooit en bijna „hard" in de tackle, speelde on danks alles een gave partij Linksback Atzmon en de andere bewakers die Coen bijna omsingelden kwamen vrijwel tot wanhoop. Dfv «fre Rotterdammer zwoegde, als moest hij de felle Israëliërs geheel alleen verslaan. Ook Daan Schrij vers, die vaak als laatste man in de ver dediging opereerde om verrassingen te voorkomen, gaf zijn tegenstanders nau welijks mogelijkheden. Doch dat wist Dennis Neville al lang voordat hij de nationale ploeg onder zijn hoede kreeg Niet ernstig Niemand nam op de over-yverige spelers na uiteraard het ..duel" nog serieus. Zelfs de 15 000 Israëlische toe schouwers niet. die toch amper drie maanden geleden hun nationale team in een heroïsch voetbalgevecht tegen de uit Tokio teruggekeerde amateurs van Zuid-Slavië naar een 20 zege hadden geschreeuwd. Met gelach wer den de glijpartijen van de spelers en de onverwachte wendingen van de bal begroet. Alleen in dat laatste half uur. waarin de vertoning eindelijk wat op voetbal ging lijken, kreeg hun nationa liteitsgevoel de overwicht Ze smeek ten bijna om de gelijkmaker. Zo ver kwam het niet. al hun rumoer ten spijt. Het zou ook niet verdiend zijn geweest. Zelfs onder de moeilijke omstandighe den waaronder werd gespeeld de tech nisch sterkste ploeg was stellie het meest gehandicapt bleek vaak duidelijk dat het Nederlandse elftal stellig meer klasse had dan de atletische, maar zeker niet grootse amateurs van Israël. Henny zwoegde Opvallend was voorts dat de veel- verguisde Héracles-crack Henny van Nee juist toen de stortbuien de spe lers en toeschouwers het felst striem den tot zijn beste spel kwam De die. om met Neville te spreken, zijn plaats in Oranje verdient door zijn zwoegen, leverde voor de rust door zijn harde werken een uiterst verdienste lijke prestatie. Later, toen de ploegen O, Eddy Lang hebben de trouwe volgers van het oranje-team erop moeten wachten en ver moesten ze ervoor reizen, maar eindelijk zijn ze er dan getuige van geweest: van een grove fout van Eddy Pieters Graafland. Ver in de tweede helft kostte een ongewoon nonchalante actie van de Feijenoorddoelman bijna de zege. In plaats van de bal buiten het strafschopgebied meteen weg U plaatsen, zocht hij het duel. De Rot terdammer raakte de bal kwijt aan de snelle linksbuiten Young die meteen scherp voorzette. Daan Schrijvers zag nog juist kans de bal over de corner- lijn te tikken, voordat de gezamenlijk aanstormende Israëlische aanvallers de bal in het verlaten doel konden lopen. De wedstrijd Over het wedstrijdverloop zelf kan nauwelijks een woord worden geschre ven. dat waard is geschreven te worden. Er schuilt dan ook veel waarheid in de lakonieke opmerking van een Nederland se supporter die, na het waterballet zo'n half uurtje te hebben aangekeken, maar weer in zijn zakje met nootjes dook en met een gevoel van troost vaststelde: „Ik eet me er wel doorheen De Nederlanders begrepen al snel dat afstandsschoten op het doorweekte veld de meeste kans op succes boden. Eerst probeerde Klaas Nuninga het en Bennie Muller volgde hem na een klein half uur. „Nog juist kon de voor treffelijke. maar uiterst grillige Is raëlische doelman redding brengen, al kostte het ook een corner. Het zou de inleiding worden voor de beslissende treffer. Op enkele meters buiten het strafschopgebied ving Piet Fransen de bal op om roeteen hard in te schieten. Doelman Levin was. al zijn klasse ten spijt, kansloos (01). Even was het te veel voor de aanvan kelijk opvallend rüstige toeschouwers. Ze weerden zich plotseling geducht. Zelfs toen de jeugdige Spiegler even later ze ker drie meter buitenspel stond, gaven ze hun landgenoot Abraham Klein, die de wedstrijd zeker niet sterk leidde, te kennen dat ze weinig waardering hadden voor zijn Blessuren Na de rust keerde matchwinner Fran sen niet terug. Guus Haak completeerde de Nederlandse ploeg, die later ook nog Klaas Nuninga veteraan Mick Clavan verving hem kwyt raakte door een blessure. Inmiddels had het dreigende, gryze wolkendek waaruit van tijd tot lijd bliksemschichten tevoorschijn schoten, plaats gemaakt voor een vrywel blau we hemel. Het laatste half uur zouden de dapperen toch nog echt kunnen voetballen. Haak demonstreerde het direct al heel duidelyk door de bal prachtig met de hak over een tegen stander heen te tikken. Arbiter Klein had er weinig waardering voor. Hands, besliste de Israëlische rechtspreker, die op het zelfde moment bijna een vijand van de ex-Hagenaar werd. Ondanks de weersverbetering bleven de omstandigheden voor de spelers uiterst moeilijk. Dat bleek na 28 minuten in de tweede helft. Prachtig passeerde Pununey Bergholtz de geroutineerde Ben Baroukh. Een harde voorzet volgde die Klaas Nuninga een unieke kans bood. De Ajacied behoefde de bal maar aan te raken om een tweede Nederlands doel punt te scoren De blonde Groninger was echter een fractie van een seconde te laat. De sfeer werd er inmiddels in het veld niet beter op en de druk van de Israëli's nam toe. Heel dicht kwam de Het Nederlandse voetbalteam heeft gisteren in Tel Aviv in de stromende regen en op een veld vol plassen Israël met 0I ver slagen. B\j de foto: de GVAV-er Piet Fransen (tweede van links) scoort. Op de voorgrond de Is raëlische doelman Levin. Vera der v.l.n.r.: de Israëliërs Lef- kovitz, Ben Baruch en Leon. ploeg van trainer Merimovitch, die over nog geen week zijn plaats moet afstaan aan de Zuidslaviër Milovan Ciric, in de voorlaatste minuut bij de gelijkmaker. Van amper drie meter kopte linksbuiten Young in, nog juist redde Pieters Graafland, doch de bal kwam voor de voeten van Chelnikier. reeg ge nten en Simultaan tournee is gestart Flohr: hoogste score (92 pet.) AMSTERDAM Gisteravond is de jaarlijkse V en D-simultaantoernee in de hoofdstad van start gegaan. Vier grootmeesters en twee meesters namen eraan deel. De uitslagen luiden: gesp. gew. rem. Botwinndk (Rusl.) 25 21 4 92 pet Flohr (Rusl.) 35 32 3 96 pet Larsen (Denem.) 35 30 4 91 pet Donner 35 31 4 94 pot Bouwmeester 31 26 2 87 pet v. d. Berg 22 14 6 77 pet Einde aan schandaal Van voetbalveld naar gevangenis NOTTINGHAM Een schandaal in het Engelse profvoetbal, dat verle den jaar grote opsahudding verwek te, eindigde gisteren tegen het de cor van een rechtszaal in Notting ham met het zenden van tien spe lers en exspelers naar de gevange nis voor het plegen van fraude. Voetballers die door onjuiste prak tijken de uitslagen van wedstrijden beïnvloeden, waarmee grote geld bedragen waren gemoeid. James Gauld, een 35-jarige man, die zich als een soort verrader ontpopte kreeg vier jaar celstraf en werd tevens veroordeeld tot een boete van 5001 pond sterling (50.000 gulden). De andere negen kregen vier tot vijf tien maanden, by wie internationals als Tony Kay en Peter Swan, die er met vier maanden gevangenis gena dig af kwamen. Joe Richards, de president van de Engelse voetbal league zei na de rechtzitting: „het was een zwarte dag in de geschiedenis van ons voet* bal, maar het is een verademing dat alles nu is opgeklaard". De aan klacht tegen deze spelers was een gevolg van een aantal nogal sensa tionele artikelen in een krant, waar in met naam de spelers werden ge noemd, die volgens afspraak z.g. ..verloren" wedstrijden speelden. Na verhoren bleek de juistheid van de berichtgeving en tevens kwam aan het licht dat alle mannen reeds eerder door hun clubs waren ge schorst voor het zelfde vergrijp. Schaaktoernooi Zwolle ZWOLLE De uitslagen uit de twee de ronde van het internationale schaak toernooi in Zwolle luiden: groep A: Rellstab (W. Did)—Ivkov (Zd SI) 0—1. Aalders (Ned)Van deT Weide (Ned) 0—1, Littlewood (GB)—Bobotoov (Buig) 0—1. Weisz (W Did)—Piket (Ned) 0—1, Flesch (Hong)Andrlessen (Ned) Vz. Van der Weide, Bobostov em Ivkov hebben de leiding met 2 punt en- Groep B: Panr (GB)Bahlmeyer (Ned) 10, Stegeman (Ned)Pavlovic (Zd SI) afg., Renckens (Ned)Pavlovic (Zd SI) afg., Renckens (Ned)De Vries (Ned) Vz'a. Wetzig (W Did)Ivanova (Buig) 1—0. Heemskerk—Riemersma (Ned) afg Parr heeft de leiding met 2 punten, gevolgd door Wetzig met 1 Vt punt TafeltennisinterUind Grote nederlaag tegen Duitsers o VENLO In de nieuwe sporthal van Venlo is gisteravond voor vijfhonderd toeschouwers de tafeltennds-interland NederlandWest-Duitsland gespeeld. De Duitsers wonnen met 8L Bij de pauze stonden ze reeds met 40 voor. De uit slagen waren: Wim Schoonemeyer (Ned.) Hans Micheiloff (Did) 14—21. 14—21, Frans Schoofs (Ned.)Walter Dahlmann (Did) 14—21, 17—21, Bert van der Helm (Ned.)Dieter Weitz (Did) 1621, 1221. Frans Schoofs (Ned.)Hans Mi cheiloff (Did; 18—21, 14—21; Wim Schoo. nemeyerDieter Weitz 1421, 1221, Bert van der HelmWalter Dahlmann 14—21. 11—21; Frans Schoofs—Dieter Weitz 21—17. 11—21. 21—17; Bert van der HelmHans Micheiloff 1021, 821; Wim Schoonemeve-Walter Dahlmann 22—20, 11—21, 12—21. Lichte vorst DE BILT Een langgerekt hoge- drukgebied strekt zich uit van noord- Rusland via Scandinavië naar het zee gebied tussen IJsland en Groenland. Aan de zuidflank ervan stroomt voort durend tamelijk koude lucht naar het westen. In onze omgeving geschiedt dit met geringe windkracht, aangezien boven Duitsland een vlak lagedruk gebied aanwezig is. Dit lagedrukgebied veroorzaakt in west-Europa plaatse- lijke sneeuwval. Mede hierdoor moet worden verwacht, dat de temperatvtur in Nederland langzaam verder zal da len, waarbij het komende etmaal op overwegend lichte vorst moet worden gerekend. De kans op sneeuw blijft aanwezig. Zon en maan: donderdag 28 januari: zon op: 8.26, onder 17.20; maan op: 5.36, onder 13.25. Maandag 1 februari: nieuwe maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 28 januari: 0.05 v.m.; 12 34 njn. Eerste lijst 5 g SJtSCS* BoceUna Broer* 1 shout 35 t Gothenburg o Lumey 24 Kopenhagen Liryirsüigel 25 p Vllèfi MARE MAONOM K ZW Mei doornsioeel 2 MEELT JE BROERE 26 p Whx.be Nieuw Amsterdam 37 Barbedes RlisbergecS?"*' S IteibKMAlN 36 Dunriaikt»» Uujamus wjucMAM 2 cdfoij-skJ-.U. -6 p TerjcheK.fd .KS'k,. Paris Dit is een van de (jeugdige) mo dellen van de Franse mode-ont werper Pierre Balmain. Het is een crème-kleurige voorjaarsmantel, zonder kraag, met diepe zakken, waarbij een ceintuur de taille aan geeft. PARIJS Zelfs Balmain, die door de jaren heen de ontwerper was met een mild oog voor het feit dat ook of juistde oudere vrouw er graag modieus wil uitzien, heeft ditmaal slechts het droombeeld voor ogen gehad van een jonge vrouw, echt niet boven de dertig, en dan nog zo slank als een den. Heeft hij daarom ook zijn collectie niet zoals andere jaren „Jolie Madame" ge noemd? Het voorblad van het program ma toont slechts een grote gouden B met een witte roos erdoor geslingerd. Pas op de achterpagina vinden we de naam Jolie Madame, maar alleen als aanduiding van de parfums. Zijn collectie is wel mooi, maar o zo jeugdig. Zwierige plooirokjes en naïe ve smookwerkjes zijn er kenmerken van. Er werden enorm veel redingotes getoond. Ze zijn zowel in de rug als aan de voorzijde flauw gegeerd, heb ben kleine revèrs en een aan de hals sluitend klein kraagje; ze sluiten met een lange rij knopen. De lengte reikt net tot de knie. Daar de mannequins zo slank als een riet zijn, lijkt het geheel één lange smalle streep. De zeven achtste mouwen zijn ingezet en er is een lichte verbreding van de schouder lijn te zien. De tailleurs hebben korte nauwsluitende jasjes, dikwijls met op het kraagje en aan de pols smockwerk. Perfect uitge voerd natuurlijk, maar het staat wel een beetje prutserig. Die smockkraag- jes vinden we ook bij de japonnen, die met knopen in de rug sluiten. Boven dien ts er een gesmockt smal heupstuk je even onder de taille. De rokken heb. ben plooien of plissé en soms zelfs een dubbele plissé. Veel mantels en tailleurs sluiten met kleine koperen knopen. Ook waren er stofrolletjes langs hals en als ceintuur of om de manchetten, waarin die ko peren knopen verwerkt waren. Ze schijnen in de stofrol te zitten en ste ken dan half door kleine openingen heen. Het lijkt wat op een beslagen hondenhalsband. Voor de cocktailjaponnen werden druk- gedessineerde zijde en mousseline ge bruikt, die alle een zwarte ondergrond hadden. Heel grillig van kleur en pa troon. De ruimte van de rok was hier verkregen door een overrok, die in een Zelfs Balmain zeer jeu (Van onze moderedactrice) brede plooi aan de voorzijde open sprong. Bij de avondtoiletten heeft Balmain zich kennelijk laten inspireren door het verre Oosten. Brede mousseline be- drukt met grote bloemen in dezelfde kleur maar met een tsintnuance als een Oosters kleed om het lichaam gewikkeld en werd dan met een brede baan over de schouder geslagen, y de zijde over de rug uitwaaierde. Een tweede serie avondtoiletten had de beroemde Balmaln-borduursels, maal geen zware bloemdessins, i ragfijne arabesken van kleine glinste rende pailettlen en steentjes. De rok is gerend van de hoge taille af, maar de echt wijduitstaande rok heeft afgedaan. Het lange slanke silhouet blijft behou den. Rose is hier de hoofdkleur. Rose in verschillende nuances voerde trouwens de boventoon In de gehele collectie. Verder was er hard rood. heel donker marineblauw, dat bijna zwart was, brons, hardblauw en wit. Heel sterk waren de mooie kleurcombina ties: hardrood-marineblauw; zachtrose- turquoise; groen-rose-tabaksbruin. Op kille zomeravonden kan een bont mantel behaaglijk zijn. Welnu, Balmain heeft een oplossing gegeven om eens van dat „vervelende" nerts af te komen. Er werd een witte mantel ge toond van horizontale banen nerts er hermelijn en een in de combinatie wit te vos en hermelijn. Dat laatste geeft de draagster wel een formidable vang, maar ja. men gaat er beslist niet ongezien mee voorbij. Ook prachtige ottermantels in heel zacht beige grijs. Jacques Lau9ay Nog maar enkele Jaren geleden Jacques Lausay van Bordeaux naar Parys gekomen. HU is bescheiden be gonnen, maar begint al mee te tellen. Zijn collectie was zeker de moeite waard. Ook hier de wijde rok, meestal geplisseerd met daaronder een strakke rok. Een combinatie die als het ware uitnodigt om in huppel, en draaipasjes door het leven te gaan. De tailleurs hebben heel korte jasjes, ze zijn nauwelijks iets meer dan een bo lero. Ze sluiten met knopen of hebben een onzichtbare sluiting. Bij een crème tailleur werd een witte boorkraag ge dragen, die onder de rechterschouder sloot met een zwarte herenstropdas. De mantels hadden een hooggeplaatste taille; waarom er verschillende op he renmanier gesloten waren, bleef een raadsel. Ook verscheidene robes-man- teaux in portefeuillevorm. De materialen zijn soepel maar wel ste vig. wat ook wel moet bij al die plissc. Als kleuren: veel marineblauw, hard groen. zandkleur, en een ietsje licht oranje. Er was ook hier een tendenz naar jeug digheid, maar toch waren het model len, die ook een vrouw van veertig nog zullen flatteren. Daarmee heeft Lau say bewezen kundig te zijn, want het zijn details, die een japon „kinderach tig" of „volwassen" kunnen maken. DEN HAAG In de Haagse raad zaal aan de Javastraat, waar ieder jaar de M. Nijhoff-vertaalprijzen den uitgereikt, kon ook dit jaar aan twee vertalers deze prijs worden toegekend: aan Ernst van Altena Ludwig Kunz Ernst van Altena werd de prijs toe gekend in het bijzonder voor de vrij wel complete vertaling, die hij maakte van het oeuvre van Francois Villon. Met uitzondering van enkele inderdaad onvertaalbare gedichten, die in soort middeleeuws bargoens zijn ge schreven, ligt nu de eerste volledige vertaling van deze grote vijftiende eeuwse Franse dichter ter tafel. Het is de jury niet onbekend, dat tegen de vertaling van Van Altena bezwaren zijn ingebracht als zouden ze al te vrij zijn, maar de jury ls zich bewust van moeilijkheid om de Villon van toen Nederlands van nü weer te -geven, Van Altena is er door zijn vrij moedigheid in geslaagd de voortduren de levendigheid en actualiteit de onon derbroken spanning van de oorspronke lijke sfeer staande te houden, al kwam de nauwkeurigheid en de subtiliteit daarmee hier en daar in het gedrang. Om deze kwaliteiten heeft de jury ei toch toe besloten Ernst van Altena vooi zijn werk te bekronen De andere bekroonde van dit jaar i: Ludwig Kunz, geboren ln 1900 in Gör- en sedert 1938 woonachtig in Ne derland. waar hij zich zeer verdienste lijk heeft gemaakt voor de vertaling 1 de nieuwe Nederlandse dichtkunst het Duits. Na de oorlog heeft Lud wig Kunz voor de Duitse radio groot aantal exposé's gegeven over derlandse dichters en beeldende kunste- Zo bracht hU een groot Duits publiek in kennis met werk van Multa- van Eeden. Achterberg, Lodei- Lucebert, Claus en vele anderen. Vooral voor Lucebert heeft de heer Kunz een grote bewondering. Zijn uitga Lucebert-Gedichte und Zeichnungen is daar een vrucht van. Reeds eerder had hij zijn Junge nlederlandische Ly- rik uitgegeven en in voorbereiding ii n: RIJSBERGEN De tweeling zusjes De Hoon (negen jaar) zijn gis termiddag om het leven gekomen toen zij bij het oversteken va drukke verkeersweg van Breda Antwerpen in hun woonplaats door een personenauto werden overreden. De meisjes waren uit de bus ge stapt die hen van hun school in Breda naar Rijsbergen had gebracht. Aan de óverzijde van de verkeersweg stond hun oom die hen beduidde, dat zij met oversteken moesten wachten, omdat er een auto naderde. De kin deren hebben dit verkeerd begrepen en staken toch de weg over. KOOG AAN DE ZAAN De acht jarige Simon Petrus Kok uit Westzaan. is gisteren onder het achterwiel van een melkauto gevallen- De auto had juist flesjes schoolmelk afgeleverd bij de school, die hij bezocht. GRONINGEN De 47-jarige H. Hilbolling uit Leegkerk is gistermor gen om het leven gekomen toen hij onder een zware opzakmachine raak te. Het geschiedde tijdens het lossen van de machine van een vrachtauto op 't terrein van een aankoopcentrale in Groningen. STADSKANAAL Gisteravond ls op de Gieterstraat tussen Gieten en Gassel- te een bromfietser, een man van onge veer 50 jaar, van achteren aangereden door een personenauto, ln de sloot te rechtgekomen en overleden- HEERENVEEN Gisteravond is op de weg van Sint Nicolaasga naar Joure nabij Huis Ter Heide, een dode man aangetroffen, de 51-jarige verzekerings agent K. Bijlsma uit Heerenveen. Hij is waarschijnlijk aangereden, maar over de omstandigheden van het ongeluk is niets bekend. thans een tweede deel hiervan hande lend van Hugo Claus tot Hans Verha gen. met tekeningen van Karei Appel. In hun dankwoorden sprak Ernst y Altena zijn bijzondere erkentelijkheid uit aan mevrouw Georgette Nijhoff-Ha- gedoorn, die heip zeer bij zijn studie nf van Frangois Villon behulpzaam weest en op de avond van de uitrei king vertalingen van Van Altena las. Ludwig Kunz zette uiteen, wa hij zich juist speciaal tot dc moderne et dichters aangetrokken voelt De heden daagse letterkunde houdt zich niet meer aan nationale grenzen. Zij hebben, zoals Hans Magnus Enzensberger het uitdruk te: „een stilzwijgende internationale overeenkomst gesloten om de nationale fg grenzen op te heffen en te werken aan een wereldliteratuur". De jury uitgaande van het Prins Bernhard Fonds bestond ditmaal uit: prof. dr. S. Dresden, prof. dr. P. Min- deraa, Adriaan Morriën. Mr. E. Straat Dolf Verspoor en Bert Voeten. J. U. Priestman was secretaris. Bij ontstentenis van de voorzitter y het Prins Bernhardfonds, prof. Gaay Fortman, die thans ln Suriname vertoefd, werd de avond geopend door de vice-voorzltter, mr. dr. F. J. M. A. H. Houben, die eraan herinnerde, dat het elf jaar geleden was. dat de dich ter Nijhoff was overleden. Als voorzitter van de jury las prof. dr. S. Dresden het judicium voor. Tafeltennisploegen voor Zuid-Slavië DEN HAAG De Nederlandse tafel tennisploeg, die ons land zal vertegen woordigen op de wereldkampioenschap pen, die van 15-tot 25 april in het Zuid- slavische Ljubljana zullen worden ge houden, is als volgt samengesteld. Dames: Ursula S tulemij er—Artz (Wibo) Ria Bogmans (Germinal) en Aukje Wynia (AMVJ), non playing captain is de heer G. Holswilder. Heren: Frans Schoofs (Nedlloyd), Wim Schoonemeijer (SVE), Bert van der Helm (Scylla), Carel Deken (Smash). Non playing captain is Cor du Buy. Als chef d'équipe maakt de heer A. Scharroo de reis naar Zuid-Slavië mee. Leerboek Nederlands voor Indonesiërs DEN HAAG In de loop van diit jaar zal een nieuw ruim 200 bladzijden tel lend leerboek Nederlands voor Indone siërs. geschreven door dr. J. F. H A. de la Court verschijnen. Gebleken is na melijk dat veel Indonesiërs sedert hel herstel van do diplomatieke betrekkin gen belangstelling hebben getoond voor Nederlandse boeken en tijdschriften. De ambassade in Djakarta ontvangt veel verzoeken om literatuur en lectuur. Ook richten Indonesiërs ziich om dezelfde re den wel tot bevriende relaties in Neder- ,he* °°s op cIc deviezen toe stand is het voor Indonesiërs moeilijk op de normale wijze boeken in Nederland te bestellen. In afwachting lossing voor dit landse regering van het nieuwe leerboek afnemen'«m ie kunnen voldoen aan de talrijke aanvra gen djie de ambassade in Djakarta lüer- beredken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6