Van Nelle verlaagt alle koffieprijzen Cleijn Duijn te wordt rustige Katwijk buurt voor 2400 personen Oecumene tot nog toe niet veel meer dan lapwerk VLEET Van Nelle's KOFFIE Te kust en te keur Raad van Leiderdorp O vereenstemm ing over Voordorp unieuws bij de GOUDMERKNU 2.06 ROODMERKNU 1.82 PAARSMERKNU 1.58 INSTANT COFFEE J" NU 1.98 SUPRA VACUUMNU 1.92 NI EU WK LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 26 JANUARI I960 Dinsdag Geref. jeugdhuis, Breestraat 19. 7 tot 3 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Schouwburg, 8 uur: K en O.-toneel, toneelgroep Theater met „Stop the world Filmzaal Academie, 8 uur: academi sche filmstudiekring Salon Indien. H Wielek over ..Rusland en russische films" Den Haag: Kon. Schouwburg 8.15 uur: toneelgroep Centrum met „De eerbiedige lichtekooi" en ,.De schaduw in het Dal" De Haag: Diligentia, 8 15 uur: De Pa- rij se bruiloft" Woensdag Marekerk. 8 uur: Herv. wijkgemeente Molenwijk, luit.-gen. b.d Calmeyer over „Kerk. overheid en kernbewapening". Pieterskerk. 8 uur: concert t.g.v. 13de lustrumfeest der VV S.L. Schouwburg. 8 uur: K en O.-toneel, Nieuw Rott Toneel met „Op blote voe ten in het park". Het Boshuis, achter Höflaan 74. 7.30 tot 10 u: sociëteitsavond Herv wijkgemeen te Boshuizerwijk (leestafel, muziek, ge sprek enz.). De Haag: Diligentia 8.15 uur: De Pa- rijse bruiloft" Den Haag: Kon. Schouwburg 8.15 uur: Ned. Comedie met ..Een afgehouwen hoofd" Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, m m v vioolsoliste Donderdag Prytaneum. 8 uur: alg ledenvergade ring rk atletiekvereniging De Bataven. Schouwburg. 8 uur: K_ en O.-toneel. Nieuw Rott Toneel met „Op blote ten in het park" Gehoorzaal. 8 uur: Meesterserie ziek K en O.. Les Solistes de Zagreb. Antonio Janigro. dirigent en cello-solist, en Jelka Stanic. viool. Huys Over 't Hoff. Gerecht 10. 8 uur: afd Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver eniging. jaarvergadering. De Haag: Diligentia. 8 15 uur: De Pa rijse bruiloft" Den Haag: Mauritshuis. 8.15 uur Wührer-quartett. Scheveningen: Op gouden Wieken. 8 uur: Auschwitz-herdenking. VrUdag Antonius-clubhuis. 7.3 uur: feestavond personeelsvereniging De Sleutelring, t.g v. 15-jarig bestaan. School Lammcnschonswcg 6. 8 uur: contactcommissie Kinderbescherming Leiden en omstreken. Miep Diekmann over „Kinder- en jeugdboek, onverdeeld bron van contact. Het Boshuis, achter Hoflaan 74. 8 uur: toneelvereniging De Boshuisspelers, op voering van ..juffrouw Martijntje" Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneel toneelgroeo Theater met „Stop the world Academiegebouw. 4 uur: Inauguratie prof. dr. J B Schute gewoon hoogleraar in de farmaceutische analyse. Gebouw voor chr Belangen. Oude Sin gel 238. 8 uur: ledenvergadering tuiniers- en bloemistenvereniging Door Eendracht Verbonden De Lakenhal. 8 uur: openipg tentoon stelling schilderijen, tekeningen en gra fiek van Fer Hakkaart. Den Haag: Kon Schouwburg 8.15 Haagsche Comedie met ..Kinderen de zon". De Haag: Diligentia. 8.15 uur: De Pa- rijse bruiloft". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur r galavoorstelling t.g v. 13de lustrumfeest van de V.V.S.L. Zaterdag Restaurant „Boerhaave". Boerhaave- laan 188a. 3.305.30 uur afscheidsrecep tie B. J Moderaar, directeur kantoor Oegstgeest Alg Bank Nederland N V Aula Louise de Coligny-H.B S„ Kager- straat 7. 8 uur: H B.S.-vereniging „Ende dispereert niet", bal en cabaret Wijkgebouw De goede Herder, Oude Vest 13. 8 uur: C J V De Valk de heer G. van Veen over klassieke muziek Gebouw Janvossensteeg 17: opening clubhuis Het Kraaiennest, sticnting Ned Herv Jeugdzorg Geref jeugdhuis. Breestraat 19. 8 uur: Geref. jeugdverband Leiden, filmavond, vertoning van „Schipper naast God" Herv jeugdgebouw. Hoogl. Kerkgracht 44. 8 uur: jongerensociëteit. modesho' Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: De Pa- rijse bruiloft Den Haag: Kon, Schouwburg 8 15 uur: Haagsche Comedie met „Na de zonde val". Den Haag: Diligentia. 2 15 uur: toneel groep Arena met ..Wie is de dief?" Scheveningen: Kurzaal 8.15 uui Concertgebouw-orkest met pianosollst. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh en Blanken. Hoge- woerd 171. tel, 20502. De diens', van de apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt ook waargenomen door deze apotheek. De Oegstgeestei apotheek is geopend. Films Camera (2 30, 7 en 9 15 uur): Twee beste vijanden '14 jaar) Lido '2 30, 7 en 9.15 uur): Gisteren vandaag en morgen (18 Jaar). Luxor (2.30. 7 en 9 15 uur): De hofnai (alle leeftijden) Rex (2.30. 7 15 en 9 15 uur): Comman do's in de vuurlinie (18 jr) Studio (2 3.. 7 en 9 15 uur): Wat be treft de vrouwen (18 jaar) Trianon (2.30, 7 en 9 15 uur): McLin tock, de geweldige (14 jaar). Tentoonstel Itngen De Ruif (Jan Voss^nsteeg): werk van Rene de Korte i van 2 tot 29 januari) De Lakenhal: tentoonstelling van ne- dendaagse Italiaanse grafiek 'van 22 der tot 25 lan De Lakenhal: schilderijen, tekeningen KATWIJK In de openbare raadsvergadering van donderdagavond komt ook in behandeling het ontwerp-uitbreidingsplan in onderdelen voor het gebied Cleyn Duijn. In dit ontwerp is opgenomen een herziening van de bestemming in onderdelen van de gronden, gelegen in het industrie terrein aan de Berghaven. Het uitbreidingsplan „Cleijn Duijn" wordt begrensd door de Jan Evertsen- laan, de Zeeweg, de Provinciale weg Noordwijk en het Uitwaterings kanaal. De opzet is, dat men in dit gebied komt it de bouw van een kleinwoonbuurt. Het ligt in zekere zin enigszins afzonder lijk, daar aan alle zijder belangrijke ver- keerswegen zijn gelegen. Er wordt gedacht aan een centrum, met daaromhe n de woningen. Dat cen trum zal een plein worden met flatwo ningen en buurtwi.ikels. Rondom dat centrum komen dan groepen woningen Deze woningen zullen eengezinswoningen zijn. die worden afgewisseld door flat- ingen. woning terrein aan de Jan Evertsenlaan, inmid dels reeds tot stand gek amen, biedt plaats tn enkele openbare bedrijven alsmede in een garagebedrijf. Op de ingebrachte bezwaren tegen het ontwerpuitbreidingsplan antwoorden B n W., dat het onvermijdelijk is. dat ter 'oorziening in d. volkshuisvesting de in dit gebied aanwezige agrarische en tuin- Een auto per Een gedeelte van de eengezinshuizen is gesitueerd aan brede speelstraten, waar verkeer over het algemeei geen toegang zal mogen hebben en waar voor de spe lende jeugd een veilige speelgelegenheid zal zijn. Er zal in het woongebied vol doende ruimte zijn voor het stallen van auto's en voor het parkeren er van. Er gestreefd naar een ruimte van een auto per woning. De woonbuurt zal bevatten 141 ecngc- inshuizen en 437 etagewoningen, totaal dus 578 woningen. Het gebied bevat tevem een strook langs de Zeeweg, waarop, in aansluiting op de verder langs de Zeeweg aanwezige voorzieningen, nog bijzonderi gebouwen zijn ontworpen. Zo is gedacht aan een middelbare school en een school voor lager onderwijs. Voor 't bovengenoemde gebied in het industriegcl ied aan de Berghaven was tot dusver geen uitbrei dingsplan gereed gemaakt, waarom B. en W. de gelegenheid aan hebben gegrepen t nu tegelijkertijd te doen Een Kleine uitbreiding van net bedrijfs. Tijdens de OPRUIMING bij JÉ PÉ Pepita stretch broekjes voor kinderen, de laatste met 20% korting. Kinder jasjes, moeten weg. 30% korting. Plat jeager borstrokken, lange mouw. alleen maat 5 van f 4.95 voor f 2.95. Redding in Katwijk "TOALS ook in ons commentaar op pagina 1 gesteld, roept het zater dagnacht voor de Katwijkse kust ge beurde vliegtuigongeluk vragen op wat het reddingswerk betreft. De Katwijkse politie heeft onmiddel lijk alarm geslagen en het vliegkamp Valkenburg dringend om reddings- helikooters gevraagd. Deze helikop ters zijn evenwel niet verschenen en pas bijna twee uur na de melding steeg een vliegtuig op om te gaan zoeken. Van de zijde van de Marine wordt beweerd, dat men in het donker met vliegtuigen en helikopters niets kan heeinnen. Als dat waar Is. moet het toch zeker als een lacune worden aangemerkt, dat een vliegkamp dat een speciale taak is toebedeeld ten aanzien van het opsporings- en red dingswerk op zee niet over materieel beschikt waarmee zowel 's nachts als overdag tijdig hulp kan worden ge boden Op het ogenblik is het dus schijnbaar zo. dat men 's avonds of 's nachts vlak onder de kust al dan niet ge wond in zee kan drijven zonder dat vanuit de lucht iets kan' worden ge daan. Van het vliegtuig dat na een paar uur is gestart, zegt men. dat het „uit hu manitaire overwegingen" is gestuurd, dat betekent om de verontwaardigde toeschouwers zoet te houden. Wan neer men bij reddingswerk in het donker inderdaad niets aan vliegtui gen heeft, heeft het zinloos rondge cirkeld. Van de zijde van de Marine wordt gezegd, dat men het bij dit ongeluk het beste vond het reddingswerk aan de reddingboten over te laten. Die zouden het vlugst ter plaatse kunnen zijn. Welnu, eer de Katwijkse redding boot zee koos was notabene een uur verstreken. De bemanning van de reddingboot heeft haar uiterste best gedaan, maar hoeveel tijd ging er niet verloren, doordat het botenhuis te ver landinwaarts staat? Bij de herbouw van Katwijk n; oorlog is door mensen van de red dingmaatschappij een harde strijd gevoerd om het botenhuis op de oudi plaats aan de Boulevard te situeren, maar schoonheid«nve<-wegingen ver zetten zich daartegen. Toen is het botenhuis zover van de zee af geplaatst, dat men zaterdag nacht ongeveer twee kilometer stap voets heeft moeten rijden, voordat de boot kon worden gelanceerd. Wat te zeggen van esthetische o wegingen, die mensenlevens kunnen kosten? en grafiek van Fcr Hakkaart (van 3d januari tot 1 maart). De Lakenhal: tentoonstelling 40 foto» van Chris Paal Stapels (van 22 dec to' 25 tan.) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7. tentoonstelling van keramiek, schilde rijen en grafiek 'van 30 jan, tot en met 18 febi dagelijks van 10—17 uur. ook on vrijdagavond van 8—10 uur; op zondag uitsluitend na afspraak). bouwgronden moeten worden gebruikt voor het bouwen van woningen en het treffen van daarbij noodzakelijke voor zieningen, zoals de aanleg van wegen, groenstroken en dergelijke. Zij betogen verder, dat dit gebied door zijn centrale ligging ten opziente /an de overige delen der gemeente, zich leent tot het inruimen van een plaats voor enkele bijzondere gebouwen. Belanghebbenden zijn verze kerd van een passende schaieloosstelling. Aan de bezwaren kan niet worden tege moet gekomen, zo concluderen B c In de nieuw geprojecteerde wijk zullen ongeveer 2400 personen huisvesting Agenda Zoeterwoude Tafcltennisnieuws uit Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het eerste niorenteam van tafeltennisvereniging „Effect '54" heeft er zaterdag geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was in de uitwedstrijd tegen „D.D.C." in Den Haag. De heren nen met 9—1. Alleen Freek Hulsbos, die voor het eerst met een nieuw speelde, moest een partij aan zijn te genstander laten. Jan Hulsbos, die een uitstekende vorm verkeerde, Jan Minnaard haalden de volle buit binnen. Ook het dubbelspel was Freek Hulsbos c.s. Het tweede team. dat zonder Karei van Muyden aantrad, kon slechts tegenpuntje, afkomstig van Jan Prie, scoren tegen Gosslma 8. Dc ju nioren wonnen opnieuw en wel met 82 van Treffers 4 uit Roelofarends- veen. Frits van Huis en Joost Min naard (3x) en Jan Brückner zorgden voor de winstpunten, eens voor het dubbelspel. Het programma voor zaterdag luidt: Effect '54 1—Salamanders 4. 'Effect '54 2Pit '54. Junioren nog niet be kend. Interkerkelijk gesprek IXOORDÏÏ IJK NOORDWIJK AAN ZEE Rooms-katholieken, hervormden en gerefor- Inu juist het verschil tussen Abra- meerden hebben in het Verenigingsgebouw een gebedssamenkomst ge- ham en ons. Wij willen ook wél aan houden. Pastoor Perquin verzorgde de Schriftlezingen. Tevoren had de|Gods stem gehoor geven, maar wij hervormde predikant dr. N. van Egmond uit Haarlem een beschouwing ge houden over de oecumene. Hij noemde een aantal verblijdende tekenen ten aanzien van de toenadering tussen de Kerken,, maar meende toch te moe ten betwijfelen of wel werkelijk voortgang wordt gemaakt. Kenmerkend voor het oecumenische werk is, dat vrijwel alles nog vrijblijvend gebeurt. Wezenlijke voortgang, aldus dr. Van Egmond, wordt niet gemaakt. Voor we elkaar op weg gaan. willen we het zijn. Dus betekent oecumene voor velen water in de wijn doen, maar dan de wijn van de. ander. Er wordt ge streefd naar overbrugging van tegenstel lingen, naar het sluiten van een com promis. Vragen Dr. Van Egmond kenschetste dit alles als lapwerk. Om werkelijk tot oecumene te komen, moet volgens hem nieuw land worden ontgonnen. Allereerst zal de weg buiten moeten worden bewandeld. De Kerken zullen zich bezig hebben te houden met de wezenlijke vragen van de wereld. Want het gaat in eerste instan tie niet om de Kerk. Het is God om de wereld te doen. De Kerk is de loopjon- van God om de wereld te dienen. HILLEGOM De verkoop van kinder postzegels is dit jaar bijzonder goed ge slaagd. Opbrengst schoolactie f 9197.50. stand in postkantoor f 1395.95. bij de grote zaken f 4494.40: P.T.T.-loket f 1482,65: kerstkaarten f 73.75. Totaal f 16.644,25 (vorig jaar f 12.949,64). HILLEGOM In de eerste divisie ta felvoetbal bleef M, Litjans ongeslagen. T. Kauffman verstevigde zijn positie in de kopgroep door van L. van der Reep te winnen In de tweede divisie behield C. Clemens het leiderschap. De uitslagen: lste divisie: F. de WitM. Litjens 1—3: H Stevens—H Verbrugge 21: J. Ver hoeven—H. Verbrugge 0—4: jl,. van der Reep—T Kauffman 0—3: M. Kleyna—Be- versteeg 30; K. StevensW. Lemmers 1—0: 2de divisie: P. van Holten—W Lemmers 1—0: D. Buts—P. Topper 1—0, R. Stevens—P. Stijnman 1—0: R van Holten—C Rusman 3—2: R. Stevens- Topper 2—0: C. Clemens—D. Buts 3—0 LISSE Op de Oranjelaan is de bromfietser J. L. W. uit Lisse door een auto aangereden Hij liep vrij ernstige verwondingen op. Wat zfin de vragen van de wereld waarover de Kerk een verlossend woord kan spreken? Dr. Van Eg mond noemde: de bewapeningswed loop, de verdeling van de aardse goederen, de rassenkwestie, het vraagstuk van de gerechtigheid. Het gesprek met de wereld moet op gang komen. Daarna komt de weg naar binnen aan de beurt. Prof. dr. H. Berkhof heeft hier voor indertijd een prachtig voorstel ge lanceerd: het uitwisselen van een aan tal gemeenteleden. Hoewel er naar het inzicht van dr. Van Egmond tegen dit experiment geen doorslaggevende be zwaren zijn aan te voeren, heeft het slechts in één of twee plaatsen ingang gevonden. Israël Ten slotte is er de weg naar de diepte, die van het gebed. Daarbij moet echter worden bedacht, dat men God alleen om wegen mag vragen, die men zelf ook werkelijk wil bewandelen. En dan kan natuurlijk ook Israël niet worden geten. Zonder het oude bondsvolk feite geen oecumene mogelijk God heeft Zijn volk niet verstoten. Israël hoort bij. Kerk, Israël en wereld moeten men op weg gaan. Waar ze terecht zullen komen? Dat wist Abraham ook niet toen hij op bevel van God wegtrok. Dat is daarbij van te voren te we ten, waar we uitkomen. Wij willen wel aan oecumene doen, maar dan als spel, zodat we „het eigene" kun nen bewaren. Met God zouden we veel meer kunnen en moeten wagen. ZOETERWOUDE Dinsdag: uitvoe ring van de C.J.V. Sassenheim met het toneelstuk „Een valstrik voor een man alleen". Vrijdag: klaverjastoer- nooi in „Ons Huis" onder auspiciën van de Herv. Jeugdcommissie. IJMUIDEN De haringvisserij in de Ierse Zee kan wel als geëindigd worden beschouwd. De meeste schepen hebben dit visgebied met schrale ladingen in de ruimen verlaten. De laatste dagen was het steeds zeer slecht weer. zodat men gedwongen was in de baaien te blijven liggen. Onder normale omstandigheden had men nog voor een aanvulling kunnen zorgen door haring van de Ierse vissers te kopen, maar die kwamen in de niet aflatende storm evenmin aan bod. De IJ 82 Rotterdam is van de Noor se haven Stavanger uit naar 61 NB gestoomd. De treiler liep Stavanger binnen om een euvel aan de motor te verhelpen. De tot dan gevangen vis r ongeveer 150 kisten werd aan de rederijgenoot IJM 26 's-Graven- hage meegegeven. De Rotterdam hoopt op het nieuwe operatieterrein wat koolvis te verschalken. De SCH 33 Margriet loste dinsdag 530 kisten vis. die men op een verre reis naar de Lofoden had gevangen. Het weer was al die tijd schitterend, dat wil zeggen bijna geen wind. maar wel erg koud. De treiler kwam zelfs zo dik onder het ijs te zitten dat de haven van Hammerfest moest worden opgezocht. Daar heeft men vier dagen gelegen om te kunnen ont dooien De makreelvisserij op 59 NB ver. oorzaaktc vele teleurstellingen. Verschil lende schepen haalden het net boordevol blauwpljpjes boven water, maar de last De netten scheurden waar. door de kostelijke buit dween. De IJM 37 Delft moest de thuis- reis onderbreken om in Bergen n man kement aan de motor te laten repareren. Wat er was Vandaag lagen in IJmuiden 110 vaar tuigen aan de markt. Zij zorgden voof 9 590 kisten vis. waarvan 1100 kisten schelvis. 850 kisten radio, 420 kisten wij ting. 150 kisten gul en kabeljauw. 140 kisten koolvis. 1560 kisten haring. 280 kisten makreel, 3800 kisten schol, 50 kisten haai, 80 kisten tarbot. 630 kisten diversen 3.050 stuks stijve kabeljauw en 24.000 kilo tong. Vandaag aan de martk Vandaag verschenen in IJmuiden onder meer aan de markt de IJM 66 met 40. de IJM 67 Hans met 34, de IJM 65 Frank met 40. de KW 100 Alpha met 64. de KW 59 Floris met 51. de KW 191 Deo Volente met 113. de KW 88 met 62, de KW 107 Jacoba met 40. de KW 24 Cornells met 48. de WR 59 Alle met 51, de KW 207 Noordster met 53. de KW 217 Cornelia met 100, de KW 52 De Vrouw Anna i 59, de IJM 239 Nooitgedacht met 85, de KW 225 Azimuth met 105, de KW Bertha met 52, de KW 75 met 98, de KW 116 Vier Gebroeders met 67. de KW 140 met 92, de KW 34 Tiny met 60, de IJM 221 met 95. de KW 27 Anne Marie mot 32. de KW 221 Ane Jacob met 1.12, de WR 57 Johanna Cornelia met 125, de IJM 211 met 108, de KW 8 Deining met 224, de KW 44 Rijnmond 3 met 700 kis ten en 800 stuks stijve kabeljauw, de SCH 33 Margriet met 560, de VL 131 Petronella met 580, de VL 110 Michiel Jan met 300. de VL 121 Willem met 200. de VL 73 Elly met 200. de VL llö met 350, de VL 142 Voorwaarts met 650 de SCH 261 Cornells Vrolijk Fm met 500 kisten. Voor de woensdagmarkt t ren al bekend de HD 74 Michiel met 800 en de KW 15 Rijnmond 1 met 8885 kisten en 1350 stuks stijve kabeljauw. Laatstgenoemd schip komt van IJs land en heeft 25 kisten schelvis, 100 kisten roodbaars, 250 kisten gul en beljauw, 470 kisten koolvis en 10 kisten diversen in de ruimen. Voor de donder- dagmarkt is uit de verre wateren thuis stomend de KW 43 Rijnmond 2 De vangst van dit schip was nog niet bekend. In Scheveningen Jn Scheveningen werden aangevoerd 1100 kisten schelvis. 180 kisten wijting. 150 kisten gul en kabeljauw. 200 kisten koolvis. 300 kisten makreel, 1000 kisten schol. 50 kisten haai, 300 stuks stijve kabeljauw, 5500 kilo tong en zes grote haaien. LEIDERDORP. Ruim vier uur heef» de raad van Leiderdorp nodig gehad om zijn agenda af te werken. Na een herdenkln* van Sir Winston Churchill, dc nieuwjaarsrede burgemeester antwoord vkn de de raad, de heer P. J. M. s. waren de belangrfikste punten het feilen van flnancierlngsmaatregclen de hulsvesting van gemeenteambte- n, het subsidiëren van de Stichting Openbare Bibliotheek Leiderdorp en het toekennen van subsidies voor 1965 uit het Cultuurfond, aan plaatselijke vereni gingen en instellingen. De gemeente heeft in 1964 57 ha grond aangekocht en 40 ha werd pachtvrij ge maakt. In dit par zal het bouwblok Ouderzorg gereed komen en een begin worden gemaakt met het bouwen in de Zijlhof, in de loop van het jaar zullen daar de eerate woningen klaar komen Definitief is met Leiden ove-eenstemming bereikt voor de bouw van 100 woningen fn de Zijlhof, t w 40 woningwetwoningen. 40 premiewoningen en 20 woningen in de vrije sector. Dat zijn woningen van het Leidse contingent. Op 31 december 196a stonden 300 wo ningzoekenden op dc woonlfist. Het aan tal inwoners steeg van 8670 per 1 januari 1964 tot 9080 per 31 december 1964. Het voorstel tot een financieringsrege ling voor de huisvesting van gemeente, ambtenaren, heeft het college terug ge nomen om het nader te bezien. Mr. J. J de Groot 'vvd) zei, dat de gemeente geen hypotheekbankje moest gaan spelen zij moet volstaan met 't verstrekken van ga ranties. De heer A. M Kleiss steunde mr. De Groot en zei bezwaar te hebben tegen de taxatiekosten voor gemeenterekening bij aankoop van een bestaand pand. De leden van de commissie van bij stand zullen f 10 presentiegeld ontvangen. Tot lid van de Culturele Raad werden benoemd de heren F. J. van Dalen, W. Chr. Hendriksen, Ad. J Hoogenboom. A. Karstens. L. Krassenburg. E. Kronenburg. A Kruidenier, mevr. D E. v. d. Lasken- Smit, P J. Rodenburg, dr. D. J.Roorda, P. van der Sterr een mej. M. van der Voort, Bibliotheek Langdurig sprak de raad over de sub sidiëring van de Stichting Openbare Bi bliotheek Leiderdorp. Dc"heren mr. J. J. de Groot en J. M Tieken vonden een contributie van f4,50 te laag. De heer A. M Kleiss 'kvp> wees er op, dat Leiden een zeer goede bibliotheek heeft. De heer W. v. d. Sluys zou de schoolbibliotheken willen uitbreiden. Zou een dependance van de Leidse bibliotheek niet mogelijk zijn? Ziende op de toe komstige ontwikkeling zei de heer P. J. Andrik (pvda) in het stichten van de bi bliotheek voordelen te zien. Ir. Poels zag een grote behoefte aan een bibliotheek Burgemeester Gallas pleitte voor zelf- standigheio van de gemeente. Een depen dance zou niet veel goedkoper zijn. Er zullen 3000 boeken moeten worden aan geschaft. Het is de bedoeling dat er ook een leeszaal aan verbonden wordt. Het voorstel werd aangenomen met als tegenstemmers de herer L. Los en J. W. Boot 'art en W v d. Sluys (chu). De subsidievoorstellen werden aange nomen. ofschoon wel bezwaren werden aangevoerd. Bij de rondvraag werd aandacht ge vraagd voor het gevaarlijke punt Does laanHoofdstraat. De busroute zal wor den verlengd, zodat het eindpunt nu wordt het viaduct bij de Geref. kerk De bewoners van de Oranjewijk krijgen be richt over hun contracten wat betreft de voortuinen. Ten slotte deelde de voorzitter nog mee, dat met de eigenaars van Voordorp nu overeenstemming |s bereikt over de prüs. Ditisde koffie,diedooi 282 huisvrouwen in steden werd getest in vergelijking met diver se bonenkoffie. Ruim 7I°/o prefereerde Supra om haar geur, maalsel en smaak. SUPRA brandvers gemalen vacuum verpakt

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4