RiJ nsburgs-Leidse corso dit jaar „levendig" Het Klaverblad verlaagt alle koffieprijzen Waarom u van ROXY geen prijsverlaging mag verwachten AUTOMOBILISTEN REDEN „DOORRIJDER" KLEM Piket schaakt in Zwolle Belangstelling gedaald voor Sleutelloop Jr AANKONDIGING Lustrumplannen Leidse universiteit vorderen NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 26 JANUARI 1965 Open-Deuravond over de Henry Dunant LEIDEN In de Open-Deurbijeen komst, gebouw Breestraat 19, woens. dagavond 8 uur hoopt dr. P. L. Schoon- heim te vertellen over zijn ervaringen tijdens een tocht met de Roode Kruis- boot Henri Dunant. Kleurendia's, ge maakt tijdens deze reis zullen als illus tratie dienen. Ieder Is welkom. In de pauze wordt de bezoekers een kop koffie aangebo- fN 1965 HET HELE JAAR UITVERKOOP! Hst staat vast dat .faopfw Mm» dit jaar niet beperkt zal blijven tot enkele weken. Twaalf maanden lang zullen prijsbewuste huisvrouwen elke dag kun* oen profiteren van honderden voordelige aanbiedingen en daardoor het leven be langrijk goedkoper kunnen maken. De mérkt biedt hun namelijk een grote keuze-varia tie tegen opnrimingsprijzen. De markt is bet voordeligste en grootste koopcentrum. Omdat de marktkoopman delig inkoopt kan hq het hele jaar con currerend zijn. Dat komt m de prijzen tot uitdrukking. Marktkoopman en straathandelaar (de laatste brengt bovendien de huisvrouw zijn waren „thuis* 1) zijn altijd uit op de combinatie san lage prijs en betrouw bare kwaliteit. Daarom is kopen op de markt steevast geld sparen, wairt— OP DE MARKT IS UW BULDEN EEN DAALDER WAAR01 RIJNSBURG Het bloemencorso Rijnsburg-Leiden zal op 7 augustus a.s. van start gaan onder liet motto „Bloem en Show". Dit motto inspi reerde Georg Kiersch uit Noord wijk tot het maken van een twintigtal ontwerpen voor praalwagens, die in één opzicht duidelijk afwijken van die van vorige jaren: er zit meer „leven" in. Op enkele wagens zal muziek worden gemaakt, een goochelaar vertoont in een bloemenkrans zijn trucs, en een heuse aap zal zijn streken ook op een praalwagen wel niet achter wege laten. Het corso-comité overweegt voorts in Leiden een groot evenement op touw te zetten in samenwerking met de Leidse V.V.V. De plannen moeten echter nog worden uitgewerkt, zodat daarover nog niets concreets kon wor den meegedeeld. Wel staat vast dat in de weken kort vóór het corso een Disney- trein" met een zeer charmante he- lading door de omgeving zal toeren. De acht passagiers zullen folders uitdelen en programma's verkopen. De voorzitter van het corso-comité, de heer C. Leeuwenburg, deelde mee, da\. de firma Zeegelaar te Leiden overeen gekomen is dat deze de opbouw voor de praalwagens zal maken. Steviger De opbouw zal op verzoek van de bin ders wat steviger worden. Ook voor de luxe wagens geldt dat. er wat meer re kening mee zal moeten worden gehou den, dat de wagens met hun kostbare vracht een stootje moeten kunnen ver dragen. Er zal nauwlettend op worden toegezien dat de chauffeurs op de jeeps geen meerijders of -rijdsters hebben. De subsidie wordt voor de praalwagens verhoogd van f 500 tot f 650 per wagen. De prijzen zullen in geld worden uitge keerd: le prijs f 150, 2e prijs f 100 en 3e prijs f 50. De heer Leeuwenburg stelde, dat de combinatiemogelijkheden met bloemen zo groot zijn dat men niet bang hoeft te zijn, dat de gevarieerdheid verloren gaat Ook dit jaar zal worden getracht het corso te maken tot de apotheose van een Rijnsburgse feestweek. Een en ander zal nader worden besproken op de jaarver gadering van de Oranje Vereniging die deze week wordt gehouden. De corso-voorzitter deed een dringend beroep op de Rijnsburgse bevolking het aanzien van het dorp te verfraaien, met name door de tuintjes goed te verzorgen. Dia's Nadat de heer Lugthart, verbonden aan de Koksschool te Leiden, prachtige dia's had laten zien van het laatste corso gaf de heer Kiersch zijn ontwerpen aan de openbaarheid prijs. De bonte wereld van de showbussiness bood uiteraard genoeg aanknopingspunt ten, maar het is telkenmale verwonder lijk te zien op welk een verrassende ma nier de heer Kiersch de ideeën uitwerkt. Twaalf ontwerpen kragen al op deze eerste avond een „baas": 1) Opera Bal let: buurtvereniging „Centrum"; 2) Revue Ster: Kwekers Noordwijkerhout; 3) De goochelaar: personeelsvereniging Flora; 4) Fiesta Gitana: Vereniging van Klein- handelaren; 5) My Fair Lady: Coöpera tieve Raiffeisenbank; 6) lm weissen Rös- sel: buurtvereniging Piet Heinstraat; 7) modeshow (met als centrale figuur de lady-speaker): buurtvereniging Kanaal straat; 8) Holiday on Ice: buurtvereniging Sandtlaan; 9) curcus: buurtvereniging Irisstraat; 10) Revue: fa. De Koning Lei den; 11) Walt Disney: kwekers Katwijk- Rijnsburg. Leidse kantongerecht LEIDEN Een 25-jarige grondwerker uit Valkenburg had zich te ver antwoorden omdat hij op een avond in december j.l. met zijn auto op de Vinkweg achterop een voorgesorteerde auto was gereden. Achteruit rij dend had hij zich van een vrije doorgang verzekerd en hij was er toen vol gas en met gedoofde lichten vandoor gegaan. Enkele automobilisten zetten een achtervolging in en konden de dader achterhalen. Voor de po ging zich aan de gevolgen van zijn daad te onttrekken werd hij door de Haagse politierechter reeds veroordeeld tot een boete van f 60 en onvoor waardelijke intrekking van zijn rijbevoegdheid voor de tijd van 3 maanden. Inzake de botsing voerde hij giste ren voor de kantonrechter aan, dat de voor hem rijdende auto plotseling stopte en er rechts geen ruimte genoeg was om uit te wijken. De drie getui gen verklaarden echter, dat de betrok ken auto voorgesorteerd stilstond en verdachte gemakkelijk rechts had kun nen inhalen. De officier vroeg zich af of het ca fébezoek, dat verdachte indertijd had afgelegd alvorens huiswaarts te rijden, niet een grote rol in de gehele zaak had gespeeld. Hij eiste naast een geld boete van f75 de voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter verlaagde de geld boete weliswaar tot f 60, doch stelde in verband met vermeld cafébezoek de intrekking van de rfibcvoegheid on voorwaardelijk en wel voor de tijd van 8 maanden. Al met al zal de grond werker zijn auto dus 6 maanden lang op non-actief moeten stellen. Een 40-jarige horlogemaker uit Nieuw-Vennep nam in de nacht van de 30ste november j.l. met zijn auto een bocht in Rijksweg 4 onder Sassen- heim met een dermate grote snelheid (ruim 90 km/u), dat hij in een slip raakte en een betonnen weghaken ram de. De horlogemaker bleek, aldus het procesverbaal, vooraf nogal wat bor reltjes te hebben gedronken en ging te gen verbalisant „hevig te keer" toen Benoemingen voor Leidse universiteit A. C. Arntzenius, arts, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Car diologie met ingang van 1 september 1964 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dr. B. M Bachra, wetenschappelijk hoofd ambtenaar'in tijdelijke dienst bij de Fysiolo gische Scheikunde voor het tijdvak van 1 februari 17965 tot 1 februari 1966 wederom - novehber 1965 tot weten schappelijk hoofdambenaar in tijdelijke dienst bij de pathalogie; Dr. J. M. de Beyer, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Car diologie, met ingang van 1 september 1964 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar ln vas te dienst bij de Cardiologie; Mr. L. J. Brinkhorst, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie; Dr H. Elsbach, wetenschappelijk hoofd ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Cardilogie, voor het ijdvak van 1 jan. 1965 tot 1 Januari 1966 wederom in deze UMej.e'drs. E. Gocdbloed, wetenschappelijk hoofdambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Celbiologie en Histologie, O. P. Liem, arts voor het tijdvak van 1 december 1964 tot 1 december 1965 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde; Drs. B R. van Neerbos, voodr het tijdvak van 1 juli 1964 tot 1 juli 1965 tot weten schappelijk ambtenaar le klasse ln tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde; Dr J. P. Roos, voor het tijdvak van l sep tember 1964 tot 1 september 1965 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Cardiologie; Drs. J. W. I. M. Simons, wetenschappelijk ambtenaar le klasse ln tijdelijke dienst bij de Stralengenetica, voor het tijdvak van 1 vaste dienst bij de Fysiologie: Dr. M J. G. A. Waelen, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Cardiologie, voor het tijdvak van 1 sep tember 1964 tot 1 september 1965 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Cardiologie; H W. H Weeda arts, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de li wendige Geneeskunde (Longziekten), m ingang van 1 september 1964 tot wetei schappelijk hoofdambtenear in vasta dienst bij de Cardiologie. dat hij absoluut niet onder in vloed reed, doch door privé-omstandig- heden over zijn zenuwen heen was, van daar ook zijn onheus optreden tegen verbalisant. De officier vond, dat verdachte een groot gebrek aan verantwoordelijkheids gevoel had getoond en hij eiste een geldboete van f75 alsmede de voor waardelijke intrekking van de rijbe- voegheid voor de tijd van 6 maanden iet een proeftijd van 2 jaar. Nadat de kantonrechter verdachte er met nadruk op had gewezen, dat hij hem ditmaal „nog een kans" wilde ge ven, vonniste hij conform. Slippen Een 40-jarige afdelingschef uit Den Haag kon geen verklaring geven voor het feit, dat zijn auto in de Voorstraat te Katwijk was gaan slippen en tegen twee geparkeerde auto's botste. De materiële schade bleek niet gering te zijn. „Het wegdek was wel enigszins glad doch ik reed hooguit maar 40 ki lometer", verzekerde verdachte. „U heeft blijkbaar geen enkele po ging gedaan om uw auto tijdig tot stil stand te brengen", merkte de officier nog op alvorens niet minder dan f75 boete te eisen omdat hij „de stunt" nogal ernstig vond. De afdelingschef kwam ditmaal nog iet een boete van f50 en een ernsti ge waarschuwing van de zaak af. „Waarom reed u zo hard?" infor- de de kantonrechter in de zaak tegen 18-jarige leerling-timmerman uit Rijnsburg, die in de Geversstraat te Oegstgeest met zijn bromfiets een snel heid van 52 km/u had gehaald. „Ik kwam uit school", zei de jeugdige tim- •man. „Dat is toch geen reden om hard te rijden", vond de kanton rechter. „Neen, maar het ging regenen ik 'wilde niet al te nat worden", lichtte de jongeman heel laconiek nog nader toe. Een nat wegdek vonden de magistra ten een reden temeer om verdachtes abnormaal hoge snelheid zeer afkeu renswaardig te noemen. De timmer- man-in-spé zal daarom f 40 boete moe ten neertellen. LEIDEN Onmiddellijk aansluitend op het Hoogoventoernooi houdt de schaakvereniging „Zwolle" de laatste jaren een toernooi, dat ieder jaar in kracht toeneemt. Onze stadgenoot Joop Pikel, die in Beverwijk een fraai resul taat in de meestergroep behaalde, is evenals vorig jaar voor de sterke hoofd groep in Zwolle uitgenodigd. Deze hoofdgroep bestaat uit tien spe lers, die zeven ronden zullen spelen vol gens het zgn. Zwitsers systeem. Onze stadgenoot Piket is nu in de gelegen heid zijn krachten te meten met ten minste twee grootmeesters. Want e eens uitgenodigd zijn de Bulgaar Bo- botsov, derde prijswinnaar in het Hoog. oven toernooi, en de Joego laaf Boris Ivkov, tegen wie Piket vorig jaar remise wist te bereiken. Verder staan op de deelnemerslijst onder anderen de Duitse schaakmeester Rellstab, de sterke Hongaar Flesch, die vorig jaar winnaar van dit toernooi werd, en Horman Littlewood, een spe ler uit het Engelse tiental, die in Be verwijk in een reservegroep speelde. De deelneming van de Duitse groot meester Darga is nog onzeker. Het is te hopen, dat Piket in dit ster ke gezelschap niet ten onder zal gaan, want de Philidorspeler bleek zeer ver moeid na het zware Hoogoventoernooi. Maar dit geldt waarschijnlijk voor het i merendeel der deelnemers. WAT IS HET BESTE FOTOTOESTEL? In een onderhoudend praatje met een mooi plaatje een ge zellig kopje koffie) onthult JAN WOLFSLAG velerlei wetens waardigheden over automatische fototoestellen en reflexcamera's op MAANDAG 1 FEBRUARI a.s. des avonds om half negen in de bovenzaal van Restaurant van der Heyden aan de Bree straat. Toegangskaarten a 1.— p.p. verkrijgbaar bij Foto-Ciné JAN WOLFSLAG N.V. A.V. Holland beleefde goed jaar LEIDEN De atletiek vriendenkring „Holland" heeft een bijzonder succesvol jaar achter de rug. Dat kwam gisteravond tijdens de jaarverga dering nog eens tot uitdrukking in het jaarverslag, dat secretaris C. W. van Venetiën opdiste. De promotie naar en het behoud in de eerste klasse was het hoogtepunt, dat werd bereikt dank zij goede training en mentale voorbereiding. Helaas was er ook een dieptepunt, namelijk de geringe be langstelling voor de nationale Sleutelloop. Dit heeft er toe geleid, dat het bestuur heeft besloten dit atletiekfestijn voorlopig van de kalender af te a.v. Holland verkeert in een gun stige financiële positie en maakt zich 1965 op de grens van 200 leden te overschrijden. De voorzitter van de technische commissie, de heer W. H. Rietbergen, had een langgerekt mee slepend relaas over de prestaties in het afgelopen jaar. Het sprak tot de: verbeelding, want de enthousiaste tech- zag zelfs kans sneeuwvlokken in juli te laten neerdwarrelen. Hij doelde hierbij op de 22 Leidse en 6 Zuidhol landse records, die door Holland-atle ten werden gebroken. Vooral bij de jeugd was het aantal prestaties ver rassend hoog. Bondstrainer Wegens het bedanken voor de T.C. in de heer E. Westerhout, kwam er ïn plaats vrij, die zal worden ingeno- en door de heer G. Hoope. Het plan »n reisfonds te stichten, werd voorlo pig in de ijskast gezet. Voorts kon voorzitter H. C. Rietbergen Jan van Heek gelukwensen met zijn benoeming tot bondstrainer van de KNAU. De gelukwensen bleven nog even stromen, want Jan van Heek was ook winnaar van 'de Herman Vorstermans- wisselbeker voor het meeste verdiens telijke lid. Secretaris C. W. van Vene tiën kreeg ter gelegenheid van zijn be- stuursjubileum een prachtige bak met kamerplanten. De beker voor de beste technische prestatie ging naar tienkam per Wim Thisse en de prestatiebeker, voor hardlopen naar Frans Beker. Voorlichting in Warmond WARMOND Woensdag wordt uit gaande van Bloembollencultuur een voorlichtingsmiddag gehouden in hotel De Zon, 2 uur. Behandeld worden: 1 ir Van Veen, „Wat doet de Voorlichtings dienst?": 2 eenvoudige verwarming van bloembollenschuren, door H. J. Lange- veld; 3 hoe moet u de bemestingsadvie zen van het Lab. voor Grondonderzoek lezen?, door J. Eigenbrood. De door ons gebruikte tabakken bepalen de prijs van uw Roxy sigaret. Er wordt steeds dezelfde top-kwaliteit over zeese tabaksoorten geselecteerd en verwerkt. Als ver trouwd, veelgerookt merk is Roxy dit aan zijn naam ver plicht. Het is ook in uw belang dat in deze opvatting geen wijziging komt. Prijsverlaging zou beslist tot kwaliteits vermindering leiden. Wij garanderen, dat onze kwaliteit onveranderlijk blijft. Roxy makers of cigarettes from top-class U.Sal, tobaccos de enige Amerikaanse sigaret waar u „ja graag" tegen zegt Preteiland in Witte Singel LEIDEN Terwfil de lustrumviering in de V.V.S.L. in volle gang is, z(jn enkele nadere bijzonderheden bekend ge. worden over de viering van het grote universitaire lustrum in juni en juli De „Sleuteldagen", vroeger „Bungerij- dagen" geheten, zullen beginnen op terdag 26 juni en duren tot woensdag 30 juni. Er is een rijk geschakeerd pro gramma opgezet met o.m. een Sleutelbal MOKKA-DESSERT NU 2.06 ROODMERK NU 1.82 GROENMERK NU 1.58 OPLOSKOFFIE (per 50 gram) NU 1.98 VACUUM KOFFIE. NU 1.92 viswedstrijden, een hospitamiddag, skel terwedstrijden en een kinderspeelmiddag op het feestterrein. Dit feestterrein is ge. projeoteerd in „Oud Hortuszicht", dat zal worden uitgebreid met een eiland water van de Witte Singel Het universitaire lustrum begint op 1 juli met een galavoorstelling van het lustrumstuk „Thyl Uilenspiegel", speciaal voor het lustrum geschreven door Hugo Claus. De dag daarop houdt de rector magnificus, prof. dr. D. J. Kuenen, die tevens voorzitter van de Universitaire Lustrumcommissie is, een oratie, gevolgd door een receptie, die bij goed weer zal plaats vinden in de hortus botanicus. Op het feestterrein houdt het Leids Studenten Toneel een permanente show. De intocht van de reünisten is op za terdag 3 juli om half drie. Tevoren is bijeenkomst van het Studium Generale, tijdens welke prof. dr. B. J. Schaper, hoogleraar in de algemene ge schiedenis, een rede zal houden Opera De feestelijkheden zullen duren tot donderdag 8 juli. Er zijn voorstellingen van „Die Opernprobe", een opera van Lortzing, onder regie .van Frans Boer lage; dirigent is Leo Driehuis; het orkest is het „orchest" van Sempre Crescendo- Voor leden van het Leidsch Studenten Corps wordtCorps wordt op dinsdag 6 juli Buitendag te Noord/wijk gehouden; dag later worden alle studenten ver wacht bij de rennen te Duindigt. Die- avond vindt het slotfeest plaats op het Rapenburg. Corpsleden kunnen op 8 juli „uitwaaien tijdens een waterdagge". Bordeiiwedstrijden D.C.L. LEIDEN DCL startte weer met de bordenwedstrijden. De eerste-tiental- spelers moeten allen eenmaal tegen de andere spelers van DCL uitkomen. Hij, die de meeste punten bijeen speelt wordt uitgeroepen tot clubkampioen. Uitslagen: Slingerland-Van Akkeren 2—0; v. d. Reijden—Zeegers 2—0; Brou werSchelvis 20; W. F. OlivierVre- develdt 20; HakemulderDuivenbode 11; W. F. OlivierGroenendijk 20; P. OlivierVredeveldt 20. Bordenwedstrijden 2e groep: Levahrt Kerkvliet 20; VeldeZonneveld 02; HubertsVelde 20; ZonneveldLe vahrt 11. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBURG De heer A. F. van Beusekom uit Culemborg hoopt donder dag om 8 uur voor de Hervormd-Gere- formeerde Evangelisatie in zaal De Vries een spreekbeurt te vervullen. Haagse rechtbank Leidenaar maakte rondrit met taxi DEN HAAG „Wacht maar even, dan breng ik je thuis," zei een Leidse loswerkman na een langdurig bezoek aan een café aan de Beestenmarkt te gen een Leiderdorpse vriend. „Stap maar in," noodde hij en hield het por tier van een taxi open, waarmee het tweetal wegreed. Na aflevering van zijn vriend „Laat maar zitten" ging de loswerk man naar Rotterdam, Den Haag en Wassenaar. In Leiden teruggekeerd schreef hij bij het achterlaten van de taxi: „Bedankt voor het lenen van uw wagen. Geld volgt." Zover is het nooit gekomen, want de politie wachtte hem al op. Nu stond hij voor de Haagse rechtbank. Achteraf bleek dat de man 's mid dags zijn woning had verlaten om voor zijn vrouw boodschappen te doen. Met het daarvoor bestemde geld was hij een café ingedoken. De rechter ver weet de man het gebrek aan verant woordelijkheid ten opzichte van zijn vrouw en drie kinderen. Ook de officier was die mening toe gedaan, hoewel hij zich bij het ont vreemden van de taxi bepaalde. Hij eiste twintig weken gevangenisstraf waarvan achttien voorwaardelijk. De rechter legde tien weken gevangenis straf op, waarvan acht voorwaardelijk. De man zelf verklaarde nog dat hij u op de goede weg was teruggekeerd. Frits van Veen sprak voor Leidse arbiters LEIDEN Voor de COVS afdeling Leiden heeft de bekende oud-scheids rechter Frits van Veen gisteravond in „Old Dutch" een interessante lezing gehouden over „het arbitreren in deze tijd". De Amsterdammer, die een be wogen 23-jarige internationale car rière achter de rug heeft en die sinds 1940 lid is van de hoofd-scheidsrech- terscommissie van de KNVB, besteed de vooral aandacht aan de persoon lijkheid van de scheidsrechter. De persoonlijkheid, de houding, de pedagogische en psychologische in zichten en handelingen zijn wel de belangrijkste punten van de methodiek bij het arbitreren. De spelregelkennis, de voorbereiding, de lichamelijke con ditie en de tactiek, techniek en het systeem van het fluiten moet men eveneens behoorlijk onder de knie heb ben, maar de invloed, de „greep" van de scheidsrechter op het spel, is toch wel het voornaamste. De heer Van Veen nam in zijn onder houdende causerie verder nog de grote problemen van het leiden van wedstrij den in deze tijd onder die loep: de spel- verruwing, het winnen ten koste van alles en het verdwijnen van het karak ter en de traditie van de voetbalsport.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3