Brick Bradford Romans' persiflage op „de detective" Spekkie en Biekkie Senmoet de Egyptenaar De vrouw Alberdien ASPIRIN® BAYER Robinson Crusoënieuwe tv-serie voor de jeugd 9 DONDERDAG 14 JANUARI 1965 e^B*£tXTHeT-ret£KKM<iezPeEK HeTGeve&MC Televisiespel vanavond (Van one radio- en tv-redactie) maar als het nodig is plotse hoogst actief wordt. HILVERSUM Bij al zijn veel- Natuurlijk draaft er ook een s soortig literair werk, dat loopt van Watson op als de trouwe, brave, Pa Pinkelman en Tante Pollewop domme schaduw van de grote r-Toch is het zo!- 1712) Enige lezers zijn verontrust en verontwaardigd over het parapsy chologische experiment dat de V.P.R.O. onlangs voor de televisie begroette hem dus heeft gebracht. Zij stellen die proef ke formule gelijk met toverij, waartegen in de over u. De bijbel ernstig gewaarschuwd wordt. Wat hammed aan werd gehouden. De Bey lijk worden genomen en als ntwoordde toekennen op gewoi het geval? Over de gehele zij vrede, de genade Gods groeten wereld bestaat het geloof vloed die ten goede of ten kwade kan uitgaan van de menselijke ge- lama geen Mohammedaan dachten. Deze overtuiging ligt ten hij onmiddellijk omkeert grondslag aan zegeningen, aan vervloekingen, en eveneens aar de groet of aan een gelukwens wei nig aandacht te besteden, omdat het doe!", beleefdheidsformaliteiten zijn gewor- gerustgesteld den zonder werkelijke inhoud. Maar in het Oosten wordt een zo eenvou dig ding als de dagelijkse groet nog op volle waarde geschat. Door de rei ziger Petermann die in 1864 Damas zegeningen". Daarop hoorde de Bey ijn gevolg, dat Sa- waarop ook priester naroept: „Atini selami", geef mij mijn groet terug! Salama is hier- bij alle volken wordt een zekere direkt bereid en antwoordt: „Cho- vloed verondersteld, uitgaande de Bey de gedachtekracht van de tedemens. zij het dan dat we ons i bet algemeen weinig illusies ma- »n over het heilbrengende karakter, aar daarentegen doodsbenauwd zijn >or bet ongeluk. Hoe het ook zij. in alle tijden en zijn kracht v ongelovige verspild. rijdt, ke wil. of - bezocht, werd hiervai fond voorbeeld gegeven. Een Bey. te vens gouverneur van het district Nal- lin, reed door Damascus en werd ge groet door de jonge Samaritaanse ho- ref- dacht besteden. Maar alle daaraan ontzeggen, doen wij toch be slist niet. Want niemand zal het bijv. in zijn hoofd halen een ander een slechte dag toe te wensen, of veel on- nselijke gedachten, de menselij- het geestelijk streven van de mens. Van de manier waarop deze invloed zich zou moeten doen gelden, heeft echter niemand zich ooit een voorstelling kunnen vormen, ja. het heeft zelfs aan konkrete feiten ontbroken waaruit onomstotelijk zou kunnen blijken dat er werkelijk van een dergelijke invloed sprake is. H. Petition. dies over Dickens, heeft Godfried j Bomans ook nog eens een „speur dersroman" geschreven, getiteld ..Bill Clifford" en hiernaar stelde blaast en mét Bill speurt intellectuele misdadiger, die „de te genstander" wordt genoemd. Iets van het verhaal te vertellen is onnodig (want die kent Walter van de Kamp het televisie-1 het dan al) en voor "de ander jammer spel samen, dat de AVRO van- (die moet het zelf maar ervaren) en avond vertoont. dus melden wij alleen nog, dat er heel wat personen en figuranten aan Aangezien „Bill Clifford" in poe- de opvoering, geregisseerd door Wal- ketuitgave is verschenen, valt het aan ter van der Kamp, te pas komen. vanavond aalf dMeS, - 55 Godfried Bonjans re.f aal de verte.- geval eens in levende liive te zien ler z,jn' Ton Lensink sPeelt de ro1 S.Jems ên oXopmg al Lnnen j Bill Clifford, «enk Mo- Maar dat is met ro ere want er is 1«lb«5 die van rijn schaduw de heer fe lachen om Bomans geestige T°P"S,h Kraaykamp is teksten en originele invallen. rijn bediende. In dit spel gaat het evenmin als in „Hoge pieten" in het stuk zijn Jan het boek om de belangrijkheid van Relèl willv Ruys en Henk van Buren het hoogst onserieuze verhaak Het isals ministers, en Greetje Feidman ef" regelrechte spotternij met de toe- speeit als Coba de huishoudster van wijding, waarmee vele auteurs inge-Topwasch een eenzame vrouwenrol, wikkelde detectivegeschiedenissen construeren en een prachtige persifla- ge op de populaire romandetective zelf. In de eerste plaats heeft Godfried Bomans de vermaarde Sherlock Hol mes voor ogen gehad: de man die zich niet druk maakte en hele deducties opbouwde uit een gevonden lucifers houtje of een kromme speld. Daarom is zijn „Bill Clifford" ook een Londenaar en speelt het geval, zich zó ver van de eigen haardstee af, dat niet de Nederlandse politie, maar de mannen van Scotland Yard eraan te pas moeten komen. WATSON INCLUIS Vanzelfsprekend leggen zij het af tegen de verbluffende slimheid van Bill, die gewoonlijk op een divan ligt, VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO: 8.40 uur: Het Nederlands Danstheater in een ballet van Maurice Bèjart op muziek van Bartók, getiteld „Sonate a trois" en ge ïnspireerd op het toneelstuk „Huis clos" van Sartre, die daarin de mens beschrijft als een gevangene van het eigen bestaan. 9.00 uur: ,,De avonturen van Bill Clifford" heet het televisiespel dat Walter van der Kamp bewerkte naar de gelijknamige speurdersroman van Godfried Bomans en waarin de auteur zelf als de verteller optreedt. gaat Bert Brugman's poppentheater operafragmenten spelen, zet de NTS de serie „Het grote avontuur" voort met de af levering „De geschiedenis van Nathan Hale", de jonge kapitein die in de vrijheidsstrijd in 1776 als held sneuvelde. VANAVOND TE HOREN Hilversum I AVRO 8.15 uur is het tijd voor aansluiting met het Concertgebouw in Am sterdam. waar het eigen orkest onder leiding van Pierre Boulez werken van Mozart, Schat en Ravel gaat spelen. Solisten zijn de harpiste Vera Badings en de fluitist Jan Visser. In de pauze, omstreeks 9.05 uur: eerste klankbeeld „Nieuwe waarheden over werknemers". Hilversum II, NCRV: 8.10 uur zijn boeren en burgers in Buitenveen weer in actie en om 8.35 uur begint het Steravondprogramma met als gast in „Daar wil ik meer van horen" de Rotterdamse kikvorsman Peter van den Oever, veel muziek en het spel ..Als de kat van huis is". 10.00 uur: Dr. Albert Schweitzer speelt orgelwerken van Bach. 11.00 uur: nog wat nieuwe platen, toegelicht door Kees van Zwol. 76 „Ja, we gaan dadelijk eten hoor jongen," zei mevrouw Spoe ling. „Maar er is geen erwtensoep. We eten vandaag andijvie." „Heerlijk, moeder," zei Spekkie glunder. „Andijvie met een balletje gehakt. Dat is precies waar mijn maag om zit te springen." „Dan zal jouw maag toch nog een half uurtje moeten blijven door springen, jongen," sprak Spekkie's vader, „want je moeder gaat eerst nog een kopje koffie voor ons alle maal inschenken." „Ja, en dan gaan Jojo en ik er eens vandoor," merkte oom Bram op, „want wij hebben nog een be spreking met de architect." „Schiet het huis al goed op?" in formeerde de commissaris. „O, dat gaat best," lachte oom Bram. „Af en toe staat de bouw wel even een uurtje stop, als er weer eens naar een schat moet worden gegraven, maar ik denk dat deze onderbrekingen nu tot het verleden zullen horen. Nietwaar, Spek?" „Ik denk het ook, oom," grinnik te Spekkie. „Hoewel, met zeero vers kun je het nooit weten," voeg de hij eraan toe. Na een goed kwartiertje nam het bezoek afscheid. Commissaris Bo nebakker bracht tante Fru en Biek kie naar huis en reed dan zelf door eten, hè. Blek?" vroeg tante Fru, die een tikje een zenuwachtige in druk maakte. „Maar voor we gaan eten, moet ik nog iets heel belang rijks tegen je zeggen." „Iets heel belangrijks, tante?" vroeg Biekkie verbaasd. „Wat is dat dan?" „Ja, wel, nu. ja...," begon tante Fru, „Hoe vind jij de commissa ris?" vroeg ze dan. „Commissaris Bonebakker?" her haalde Biekkie. „Een reuze aardige man, tante. Dat weet u toch ook wel. Waarom vraagt u dat?" „Wel, jongen," zei tante Fru, de zaak is, dat de commissaris heeft gevraagd of ik met hem zou willen gaan trouwen." „Gaan trouwen?" riep Biekkie uit. „U met commissaris Bone bakker? Maar dat is geweldig, tan te! Heel, heel hartelijk gefelici teerd! Wanneer is de bruiloft?" „Dat weten we nog niet precies, jongen," antwoordde zijn tante. „Maar ik ben zo blij dat jij het prettig vindt Je vindt het toch wel echt prettig, is het niet?" voegde ze er aan toe. „Ja, natuurlijk, tante," verzeker de Biekkie haar. „Dan krijg ik ook een vader!" vervolgde hij geest driftig. „En een reuze aardige va der bovendien! Want ik noem u wel tante, maar het is toch altijd net alsof u mijn moeder bent." Achter het nieuws: actuele nlannen (Van onze radio - en tv-redactie) BUSSUM De VARA-actualitei- tenrubriek „Achter het nieuws" heeft enkele plannen. Een daarvan is, om samen met de Waalse televisie RTB te komen tot een reportage over de Vietcong-rebellen. Een tweede plan betreft uitzendin gen op 14 en 15 maart dan wil het team de leiders van soortgelijke ru brieken in Duitsland. België, Oosten rijk, Italië en Canada, met wie het samenwerkt in het Tv-magazine In ternational,'ontvangen tijdens de ge bruikelijke halfjaarlijkse vergadering, welke dan gehouden wordt in het Amsterdamse Doelenhotel. In de uitzendingen wordt aandacht geschonken aan enkele evenementen, welke de samenkomst begeleiden, zo als een ontvangst in het Amsterdamse stadhuis en het afscheidsdiner in het Havengebouw in de hoofdstad. 18.15 EvJIMMBMBgWI re Partij: 18.30 Licht 19.00 Voor de kinde- 19.30 Concoursmuziek _20 05 Moderne pianomu- CONTACT IN RIGA In de haven van Riga lag. klein en plomp tussen trotse barken, slanke schoeners en fregatten met ten hemel torenend tuig. de kof Rehoboth te wachten op een lading hout. Het werd lang wachten, zoals gewoonlijk het geval was in de Russische havens. Als 't schip er was. was het hout er niet, en als 't hout er was. was er geen schip. En kwam je eindelijk aan laden toe, dan ging het op z'n elf en dertigst. De bootwerkers en dc schuitenvoerders haastten zich niet. en als er wodka was. dan werd er eerst gedronken en daarna gewerkt, of niet gewerkt als er wat veel gedronken was In vroeger dagen had Gosse Holthuizen zich vaak verbeten als hij in Riga was, of in Sint Petersburg. waar het nog erger was je lag er soms twee maanden voor ie je lading had maar met de jaren was bij bezadigder geworden. Hij vond Riga nu wel een geschikte haven om te bezeilen als zijn schip aan een goede beurt toe was. Onder het wachten bestond hier ruim gelegenheid tot breeuwen schrapen en teren, en om dc zeilen na te zien. Zo werd de lege tijd gevuld en de schade van het liggen werd redelijk vergoed doordat je er best hout kreeg geen sparren zo geschikt voor masten als de Rigase dat in Rusland altijd wat goedkoper was dan aan de over kant van de Oostzee, in Zweden. Wanneer je garen spinnen kon door het oefenen van geduld, dan deed je dat. Nu was het eindelijk zover dat ze in lading lagen. Een zolderschuit niet juffers was langszij gekomen: twee Russen draaiden aan de windas en een ploeg stond in het ruim. De juffers schoven drie bij drie door het grootluik naar omlaag. Gosse keek hierbij toe en turfde met krijt op een plankje, want hij moest weten wat hij in zijn schip kreeg, voordat hij straks zijn naam zette onder het connossement, waar- door K. NOREL bij hij op zich nam om zoveel standaard hout naar Holland te vervoeren. Bij het trage werken van de Russen had Gosse ruim de tijd om tevens toe te kijken op zijn beide knechts, die op een vlot onder het achterschip bezig waren met het teren van de spiegel, en ook om af en toe een blik te werpen op de kade. waar tal van koks aan het koken, bakken en braden waren. In de houthaven mocht, zo luidde het voorschrift van de Rigase politie, aan boord geen vuur ontstoken worden wegens brandgevaar. Daarom stond er een rij stenen fornui zen op de kade en deden de koks van alle schepen daar hun werk. Onder deze koks was Gosse's dochter, Alberdien. Jeichien. z'n vrouw, had er niet veel mee op dat Alberdien daar werkte. Aan boord kookte ze altijd, maar op de kade tussen al die vreemde kerels aan het fornuis te staan was niets voor een meisje, vond zij. Gosse had erom gelachen. Alberdien had de broek an. Zij zou zich door de kerels vast niet op 'r kop laten zitten. Maar als Jeichien ongerust was. hij was toch aan dek en de stookplaats was dichtbij: hi.i hield wel een oogje in het zeil. Kijk. waar was Alberdien nu? O. ze stond bij de groentekar om in te slaan. Bij haar fornuis scharrelden een paar kerels. „Halié! Lekko!" riep de baas van de laadploeg ln zijn gangboord. Er kwam een vrachtje juffers aan. Gosse zette streepjes op zijn plankje en keek daarna weer naar de kade Alberdien kwam van de groente- kar terug. Ze boog zich over haar pannen. De kerels, die straks bij naar fornuis scharrelden, stonden nu achter haar rug te ginnegappen. Was het nodig dat hij tussenbeide kwam" „Halié! Lekko!" Een nieuwe bundel juffers schoof naar het ruim en Gosse zette weer streepjes op zijn plankje. Hij schrok op van Alberdiens schelle stem. klinkend over de kaai. Zijn dochter was er een van weinig woorden. Nu commandeerde ze de koks. Eén sjouwde i fornuis naar het hare. blijkbaar op Bij griep vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. DAAR STAAT (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De NTS zal op zondag 17 januari een nieuwe televisieserie voor de jeugd van start laten gaan op Ned. 2. Dit wordt een bewerking het wereldberoemde boek „Robinson Crusoë" van Daniel Defoe. Het is een Franse prodiLktie in der tien afleveringen met Robert Hoffman in de titelrol, met Nederlandse na- synchronisatie, gesproken door de ac teur Jan Wegter. In de eerste aflevering, getiteld „Robinson gaat het avontuur tege moet", ziet men o.m. hoe de held aanspoelt op het eiland. Van de meer dan 250 werken, welke de Britse romanschrijver Daniel De foe, die leefde van 1660 tot 1731, schreef, is Robinson Crusoë (in 1719 verschenen) het meest beroemd ge worden. Dit is mede te danken aan de voortreffelijke beschrijving welke Defoe in heldere stijl gaf van de ervaringen van een schipbreukeling op een onbewoond eiland, een voor die tijd opzienbarend geval. Toch was het niet allemaal fantasie, want hij baseerde zijn roman op de lotgevallen van de boekanier Alexan der Selkirk, die in 1704 op het eiland je Mas a Tierra, behorende tot de eilandengroep Juan Fernandez ten oos ten van Valparaiso in de Stille Oceaan, aan land werd gezet en daar vijf jaren in eenzaamheid doorbracht. De door de NTS van de Franse televisie aangekochte serie wordt ver toond op zondagavonden tussen 7.30 Franse bijdrage Uil j oen studenten in de EEG Boekenhoek Netties tweelingbroer, door Mien van 't Sant. Uitgave G. F. Callenbach N.V„ N'Ükerk. De conflicten tussen opgroeiende kin deren in een gezin, waarin Jan met zijn egoïstische idealen op de voorgrond treedt, worden door de schrijfster bena derd uit de gezichtshoek van Jans twee lingzuster Nettie. Zij tracht Jan tot in keer te brengen en schakelt daarbij ook anderen in. Pas na een ernstig verkeers ongeval realiseert Jan zich. dat er be langrijker dingen zijn dan geld en roem. Een verhaal dat door oudere meisjes met plezier kan worden gelezen. (188 blz. ƒ4,90) Nederland Pedrc regionaal joui 19.40 20.40 Sor 22.35-22 40 Jol NTS: Van GewHHMBS. 20.00 Journaal. AVRÖ: 20.20 Televi on,* o r0ls ba]let AVRO: 21.00 *De JHll Clifford, TV-spel. NTS: Nederland 2." NTS: 20.0) KRO: 20.01 Huis op igenbe- in het Het gi >ode u het le\ 20.35 Marionettenthea' (The gre :r. NTS: 21.01 rika. KRO: 21.45-22 10 On; slangenleder; 19.20 Vc led. les; 20.00 Nw •ogr. Kan. 2 en 10: 19.05 De gordel het gezin; 19.55 hak op de rogr.; 21.00 Congo, v (Van O 2 radio- en tv-redactie) BUSSUM „Een miljoen studen ten in de EEG" is het onderwrp van de documentaire welke de Franse te levisie bijdraagt in de tweede EEG- televisieserie. De NTS zendt deze do cumentaire zondagavond tussen 7.30 en 8 uur uit op Ned.I. In dit overzicht wordt de positie van de studerenden aangetoond. Daarbij komen allerlei vraagstukken ter sprake, welke in sommige landen parallel lopen, maar in andere van elkaar verschillen. Zo zal men wat Nederland betreft geconfronteerd worden met het nijpende huisves tingsprobleem dat hier sterker mee spreekt dan in andere landen, voorts komen ter sprake de collegegelden, de kosten van het levensonderhoud, de vrijetijdsbesteding en de wijze waar op werkstudenten geld verdienen. Een van de aspecten welke naar voren worden gehaald is de verwach ting dat het aantal studenten in de EEG-landen sterk zal toenemen en in 1970 tot anderhalf miljoen zal zijn opgelopen. Voor dit programma werd o.m. ge filmd aan de universiteiten van Ham burg, Heidelberg. Amsterdam, Leiden, Brussel, Pavia, Milaan, Rome en Aix en Provence. lUZiek: 8.50 Och'endgymnastiek a ae vrouw; 9,00 Te land en te water, een informatief programma voor weg- en wa terweggebruikers. VPRO: 9.40 Morgenwij ding. VARA: 10.00 SchovlrsgUo; 10.20 Lichte grammofoonmuziek; 11.00 NWuws; 11.02 Voor de kleuters: 1115 Voor de vrouw; 1155 Clavecimbelrecital: oude muziek; 12.17 Over heidsvoorlichting: Uitzending voor de land bouw. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Tentoonstellingsagenda: 12.35 Accordeonorkest: 12.55 Actualiteiten. AVRO: 13 00 Nieuws: 13.10 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek: 13.25 Beurs berichten: 13 30 Trompet en piano: moderne muziek: 13.55 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd programma: 1C.30 Licht ensemble met zangsoliste. VFRO: 16.00 Nieuws en voordracht; 1620 Lichte orkestmuziek (gr.): 16.30 Voor.de jeugd: 17 00 Orgelconcert; 17.30 rijpere jeugd, t n. 298 KRO: 7.00 Het levKt- ns Filharmonisch or- muziek: 7.30 Nieuws: 7.40 Schoolradio: 10.05 In delingen t.b.v. land- en Nieuws: 12 40 Actualitaiter muziek: 12.50 Wissewasser. (herhaling): 13.10 Populair jeugd: 17.30 Gra 12.27 Mede- tuinbouw: 12.oO of grammofoon- licht programma flf. IS* Gevarieerd .00 Schoolradio; Bariton, fluit on 17.90 Voor de Film „Het Huis" PuZZelhOek' vrijdag op tv Kriiisii-oord-jrozzel haar bevel. Gosse moest w del juffers, die kwam Alberdien „Vader, pak even Hij schoot toe - aandacht schenken aan een bun- in boord kwam. Toen hij opzag, et een ijzeren pot naar het «chip. )t over te nemen. „Wat wasj Maakten ze het je lastig?" ..Ze hadden m'n vlees gekaapt. Dachten zeker dat ze lollig waren. Maar ik had heeft 't netjes weer teruggebracht." „Flink zo!" prees Gosse haar. glimlachend. Hij wist wel dat Alberdien zich niet op de kop liet zitten. Hij bracht de pot met bonen in de roef en turfde j daarna nieuwe bundels juffers. Toen hij na een poos weer naar de kade keek. fronste hij de wenkbrauwen. Wat haalde die kleine Fransman nu uit? Op z'n tenen tipte hij naar Alber dien. die over haar fornuis gebogen stond, en op een afstand stonden anderen grinnikend toe te zien Wat wou die kerel aan de rokken van zijn dochter? Calorievrij Natrena smaakt evengoedals dikmakende .suiker (bayer! na(rena Teddy Scholten blij met presentatie (Van onze radio- en tv-medewerker) BUSSUM De reeds eerder aan gekondigde. maar toen in verband met een plotseling ingelaste voetbal wedstrijd van het VARA-televisiepro- gramma genomen film „Het Huis" zal nu vrijdagavond om 10.15 uur op Ned. I worden vertoond. Deze film is gemaakt door Jan Vrijman en Louis A. van Gasteren. Zij introduceert bij de kijkers „het huis", dat meer is dan vier muren en een dak. Dat huis wordt gesloopt en in het puin ligt een mensenleven aan scherven, stellen de auteurs. Met de willekeur en in de langzame samenhang welke door de afbraak u Horizontaal: 2 adellijke ti wordt voorgeschreven, worden deze seThTvoorwero SiTfe snïfd scherven weer aan elkaar T„ 'H. \°°™erp.0nï t?.S"1Id Wordt vervolgd) 2 radio- en tv-redactie) 1 BUSSUM Teddy Scholten is er blij mee. dat ij in februari de pre sentatie krijgt van de vijf korte pro gramma's, waarmeee de landelijke „fi nale" voor het Eurovisie Songfestival j wordt aangeboden door de NTS. Het is alweer geruime tijd geleden dat zij haar regelmatig optreden voor de KRO in het programma „Kiebe- boe" beëindigde en zij heeft in haar hart altijd een warm plekje bewaard voor het Songfestival dat zij in 1959 glorievol met „Een beetje" won voor Nederland. Hoewel zij er niet voor voelt, nog eens de strijd op internationaal ni- jveau aan te binden (één keer is leuk, jdan niet meer!) bevalt het haar best dat zij er weer eens in betrokken wordt. Horizontaal: 2 adellijke titel. 7 nu, 8 d van de Weich- xi, ju vuumciu uiu ic snijden, 12 spoe- aan elkaar gepast. In dig, 13 tweemaal (Lat.). 15 leger (Fr.), 17 onderrichten. 19 meisjesnaam. 20 deel van de mast. 21 nevens. 24 zijtak Ebro, 26 eind, 27 boomloot, 29 vaartuig, 30 vaartuig, 32 plant. 33 voorschrift. 34 balk. Vertikaal: 1 lengtemaat. 2 mandje, 3 positieve elektrode, 4 mondeling, 5 ont kenning (Eng), 6 begrip, 10 zijtak Seine, 11 hoon. 1" god van de dichtkunst (Germ. Myth.), 14 plaats in Friesland, 16 zijtak Donau, 18 eer, 22 plaats in NiBra- bant, 23 pasgang van een paard. 24 ku bieke meter, 25 kruisbloemig kruid, 28 ontkenning (Eng), 30 zware zoete wijn, 31 voorzetsel. scherv de herinnering herleeft de° geboorte van een dochtertje, maar ook de on trouw van een vrouw en zo openbaart zich ten slotte heel de geschiedenis van de bewoners van dit huis, dat onder de sloop als het ware zijn geheimen prijsgeeft Personen, die in de film optreden worden gespeeld door o.m. Lex Goud smit, Betsy Smeets, Jack Dixon, Dore Smit, Erik Plooyer, Shireen Strooker en Louis van Gasteren zelf, die bo vendien nog de regie voert. Aangezien de film niet voor kinder ogen is bedoeld, wordt zij laat op de avond vertoont. Lengte: 35 minuten. LONDEN Het kerkelijk jaarboek voor Engeland toont aan, dat de laatste jaren het aantal, dat nog belijdenis doet in een kerk met sprongen achteruit is gegaan. Werden in 1961 nog 191.042 lidmaat van een kerk in 1963 waren dit er nog maar 162.728. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1 sla. 3 sta, 6 ark. 9 Aa, 10 staal. 12 e.a., 13 manie. 15 kolen, 17 not, 19 gat, 21 Osmanen, 25 eer, 26 gom, 27 duister. 31 Ned.. 32 Dee. 34 Denen, 36 veste. 38 ed, 39 nagel. 41 es, 42 les, 43 pel. 44 ent. Vertikaal: 1 Sam, 2 laan, 3 sté, 4 ta, 5 aak, 7 reet, 8 kan, 10 sits, 11 loge, 14 noorden, 16 Langres, 18 ha. 20 pen, 22 mei. 23 nat. 24 oma, 28 Uden, 29 sa, 30 edel. 31 Nede, 33 eten, 34 del, 35 nap, 36 vel, 37 Est, 40 ge.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9