V NIEUWS "'^SLEUTELSTAD Goede eerste veemarkt in 1965 te Leiden Nieuwe partij voor studenten opgericht Provincialeweg 1 ten westen van Duinrell EEN BEZORGER Breedband gaat naar Hoogovens SCHEEPVAARTBERICHÏEN VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT gemeente leiden Zilveren jubileum bij Samsom N.Y. Alphen SASSENHEIM - Hervormde School MODERN N.V. Zuivelfabriek „DE HOOP' MEDEWERKER De Stichting Schoolfonds voor Schipperskinderen FLINKE JUFFROUW voor de keuken voor ENIGE KINDERVERZORGSTERS n.v. JONGEMANNEN NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 JANUARI 196S ■peAj/o& LEIDEN Na enkele verzette markten gelukkig weer een gewone markt die, hoewel benadeeld met regen en wind, niet tegenviel. De aanvoeren waren over het geheel genomen goed, op de varkensmarkt zelfs zeer goed. Ook de handel was van redelijk tot goed. Er bleef niets onverkocht ei prijzen konden gemakkelijk worden bedongen. Notering: 3, 3.90, 4.20 gesl. gew. per kg. Op de verbruiksveemarkt zijn om deze tijd van het jaar de aanvoeren niet groot Toch viel de handel niet tegen. Melk koeien rustig, bij de vare koeien zat er iets meer schot in. Notering melkkoeien 1050, 1275, 1475: vare koeien 650, 950, 1275. Jongvee was er niet veel, de handel was stroef. - Vette kalveren: wel duidelijk lager in prijs, maar niettemin duur. De aanvoeren waren over het algemeen klein. Notering 3.60, 3.90, 4.25 Benoemingen aan cle Leidse universiteit LEIDEN Bij onderscheiden besluiten van curatoren der rijksuniversiteit te Leiden zijn; Drs J H. G. van den Berk, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie, voor het tijdvak van 1 oktober 1964 tot 1 ok tober 1965 wederom in deze functie be noemd; Dr. T. Beugeling, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Biofysica, voor net tijdvak van 1 november 1964 tot 1 november 1965 we derom in deze functie benoemd: Dr. H. L. L. Busard. wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie, voor het tijdvak van 1 oktober 1964 tot 1 oktober 1965 wederom in deze functie benoemd; Dr. R. J Djajadiningrat. wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, voor het tijdvak van 1 november 1964 tot 1 no vember 1965 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde benoemd; Dr R. van Furth, arts. wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, voor het tijdvak van 1 Januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie benoemd; Drs. J. F. Jacobs, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1906 tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke - -i tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie. voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1968 wederom in deze functie benoemd; Drs. G. H A. Juynboll. voor het tijd vak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij de faculteit der Letteren benoemd; Drs. J. P. H G. Kien. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Bibliotheek, met ingang van 1 jan 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar lé klasse in vaste dienst bij de Bibliotheek benoemd; Drs. H M. M. C. Kuypers. wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie. voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie benoemd. Drs. W. van Laar, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Theoretische Biologie, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie benoemd; Drs. J. J. C. Mulder, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie benoemd; Dr. H. W. Pleket. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren, met ingang van 1 januari 1965 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der Letteren benoemd; Mej. drs. E. Poes, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Genetica, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie benoemd: Drs. M. N. Spijker, voor het tijdvak van 1 november 1964 tot 1 november 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij het Centraal Rekeninsti- tuut benoemd! Drs. J. P. Warns, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie, voor het tijdvak van 1 december 1964 tot 1 december 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Conflictpsycholo gie benoemd: Drs. M A Wes. voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot we tenschappelijk ambtenaar In tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren be noemd; Mr. J. Wessel, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid, met ingang van 1 november 1964 tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerd heid benoemd. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet NZ. 19-20 - Rijnsburg Wolvee: Tegen de verwachting de aanvoer groot en de handel goed De 1800 aanwezige schapen werden alle kocht voor hogere prijzen. Notering: 100, 140, 165. Varkens: ook de slachtvarkens w duurder. De hogere prijzen op de Franse markt hebben vermoedelijk hun uitwer king gehad. Biggen en lichte varkens wa ren er gisteren veel (circa 1200 stuks) Dit stond echter een redelijke handel niet in de weg. Notering: zeugen 325, 425, 475; lichte varkens 90, 95, 105; bigen 52, 57, 61. Kaas: Goudse tot 3.09; handel kalm. Papyrologisch Instituut Leiden dertig jaar LEIDEN De stichting „Het Leids Papyrologisch Instituut" bestaat dertig jaar. Ter gelegenheid van dit feit wordt zaterdagamorgen 16 januari om kwart elf in het Snouck Hurgronjehuis, Ra penburg 61, een ontvangst gehouden. Er n kleine tentoonstelling van Griekse papyri en ostraca ingericht. Directeur Smit nam van Smit Röntgen afscheid LEIDEN Op 31 december 1964 heeft de heer J. IV. Smit de directie van Smit Röntgen N.V. zijn functie neergelegd. Als medeoprichter heeft hU ruim veer tig jaar de ontwikkeling van het bedrUi meegemaakt. Veel produkten, door he*- geconstrueerd, vonden hun weg over de gehele wereld. Het bedrijf groeide van zeer beschei den omvang uit tot een onderneming met ongeveer tweehonderd werknemers. Op 30 december werd in een intiem samenzijn afscheid genomen van de heer Smit Verscheidene oudgedienden haa' herinneringen op aan de soms moeilijke, maar ook goede tijden die de Smit-ge meenschap heeft doorgemaakt. Steeds kwam naar voren hoe de heer Smit kans zag zijn medewerkers te inspireren. In De Turk kwamen gisteren op de afscheidsreceptie zeer velen uit de rönt gen- en zakenwereld de heer Smit de hand drukken. Ook hier bleek, dat de scheidende directeur en „zijn" bedrijf in deze sector van de industrie een belang rijke plaats innemen. UTRECHT, Opgerich is een nieuwe landelijke studentenpartij onder de naam Progressieve studenten-organisatie (PSO) De PSO, aldus het bestuur, werft haar leden in de kringen van studenten die zich noch bij de deze week opgerichte rechtsliberale studentenpartij Het Neder lands studentenaccoord noch bij de Studentenvakbeweging tihuis voelen. Het programma van de PSO komt grote lijnen overeen met dat van de SVB. Het veelbesproken studieloon wordt ech ter afgewezen. Zij bepleit o.m. een stiudie- kostenvergoeding voor meerderjarigen, onafhankelijk van het inkomen der ouders. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Ronnie zn v J Etoof en C J den Outer; Willem zn v M van der Plas en A van der Plas; Anne Maria dr v L T Meiman en I C Potters; Michel Jacob zn v M van der Pompe en R S van Sprang; Andy William znvDPHH de Kooker en A H van Nieuwpoort; Bernardus Gerardus zn v K J Dui- vesteijn en M C J Turk; Yvonne Gerarda Sybilla dr v A Beers en A A Heitzer; Andrew Carl Stephan zn v R G de Groen en D L van den Oever; Yvonne Adriana dr v A C Hoppers en L van Rijn. GEHUWD: W L Rriessen en H P Braun; M van Mourik en L A Leens- vaart; G Huisman en C M A Otgaar; J Leemans en J A van Roijen; A J Honsbeek en J van Schoonderwoerd den Bezemer; R Bavelaar en J Ver mond; H J van Dijk en M M Sinteur; E R J Jansen en K S Ruis; G M Loo- zen en C G Erades: A van Delft en J C van Egmond; H H Peyrer en N B van der Gugten. OVERLEDEN: J van der Linden 71 jaar man; J de Jong 81 jaar man; T W de Vos 53 jaar echtgen van A J van der Waard; H S Venneman 43 jaar echtgen van J J Brugman: B Treffers 64 jaar echtgen van W C Verhoeven; S Straathof 63 jaar man; W R Rijsbergen 55 jaar man: P Beers 83 jaar man; C S Weijermans 67 jaar Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG. GEBOREN: Leone, I v J Petiet en A Th xan Elten, Wilhel- nina, d v J J Hogewoning en J Noort. HAAGS BEZWAAR TELDE NIET DEN HAAG De Provinciale weg nr. 1 zal volgens de laatste plannen ten westen van het Wassenaarse land goed Duinrell lopen en niet langs de oostkant van dit landgoed. Deze be langrijke weg zal in Den Haag uit monden op het kruispunt Landschei- dingsweg-Buurtweg. Dit werd mee gedeeld tijdens de zitting van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, waar een groot aantal bezwaren tegen twee Wassenaarse uitbreidingsplannen Bouwcontingent (Vervolg van pagina 1) Krotopruiming Ged. Staten verzoeken de gemeente besturen de nodige aandacht te beste den aan de krotopruiming. In tegen stelling tot vorige jaren is geen voor waarde tot krotopruiming aan de wo ningtoewijzing verbonden. Om boven het contingent uit te komen wijzen Ged. Staten op het bouwen van zoge naamde Bogaerswoningen. Voor de bouw van geïndustrialiseerde wonin gen heeft de minister een reserve van 10.500 stuks gehouden, waarvan er 5500 bestemd zijn voor de pro vincies Zuid-Holland. Noord-Holland en Utrecht Aan de gemeentebesturen van 80 klei ne gemeenten in de provincie hebben Ged. Staten verzocht voor 1 maart een opgave te doen van de bouwplannen. Voor deze gemeenten is geen afzonder lijk contingent vastgesteld. Indien deze gemeenten woningen willen bouwen, zal daarvoor worden geput uit de provin ciale reserve. Burgerlijke stand van Nienwveen NIEUWVEEN. Geboren: Leonardus Antonius Maria, z v L A Lebcsque en J M van Trigt, Molenkade 2. NOORDWIJKERHOUT De Nieuwe Leidse Courant vraagt per 1 februari Zeer geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen Abonnementenafdeling Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37 Leiden. Telefoon 01710-31441. Jubilaris bij NEM LEIDEN. Gisteren vierde de heer M. Derogee (werkvoorbereider-calcula tor) zijn zilveren arbeidsjubileum Ir dienst van de NEM. Eén van de nieuwe directeuren, de heer P. Stokman, sprak woorden van lof over de bekwaamheid van de jubilaris, waarna hU hem eer geschenk onder couvert en een bloem stuk overhandigde. Verder gewaagden van hun waarde ring de heer Van Nes namens het be- ambtenjubileumfonds en de heer Van Es namens het jubileumfonds der handar beiders, die hun woorden onderstreepten met de aanbieding van een enveloppe- met-inhoud en een bloemstukje. De heer Peetoom, chef van het bedrijfskantoor, overhandigde een cadeau namens de naaste collega's. Vervolgens zat men aan Haagse rechtbank Foto achterhaalde een leugen DEN HAAG Een 23-jarige aannemer en diens collega, beiden uit Leiden, wer den wel enigszins verrast door de scherp- zinigheid van een rechter. „Bekijk die goed?" nodigde de rechter uit. Daar zag de aannemer niets bijzonders in, behalve dan dat het een foto was in de auto, waarin hij had gereden. ,,Ziet u dat die auto nar voren duikt dat de remlichten branden?" zo atten deerde de reohter. „Waarom zou dat zijn?" Toen ging de aannemer een licht op. Het antwoord was verward, ,.Er werd zeker even op de rem getrapt", veronder stelde hij het juist, want even tevoren had de aannemer verteld, dat hij er niets had bemerkt, dat op de rijksweg in Wassenaar de politie bezig was controle te houden op de snelheid van de auto's. „Dit wijst er op. dat u wel degelijk in de gaten had. dat de politie controleerde." stelde de rechter vast. „Maar je remt niet als je de kabel al voorbij bent", verweerde verdachte zich. „Zoiets doe je automatisch." stelde de rechter vast. Met de auto van verdachte was een snelheid van 89 km gereden, terwijl 70 toegestaan. De kantonrechter had de aannemer veroordeeld tot f 50 boete, van welk von nis hij in hoger beroep kwam. Niet ik heb gereden, maar mijn collega", zo verweerde hij zich nu en de collega kwam dat onder ede beves tigen „Waarom al die last, dan hadden jullie beter samen de boete kunnen betalen." vond de officier, die nu voor de aanne- vrijspraafc vroeg, doch er meteen toevoegde, dat tegen de vriend pro cesverbaal zal worden opgemaakt. De rechter zal over 14 dagen uitspraak dogen. Mannenkoor Sassenlieim geeft jubileumconcert SASSENHEIM Onder de zangkoren die Sassenhelm telt, neemt het Sassen- helms christelijk mannenkoor zeker niet de minste plaats in. Het werd op 11 jan. 1950 opgericht en bestaat dus 15 jaar. Het ledental is vrij constant: bij de op richting was het 12 en thans al geruime tijd 22. Sedert 1952 geeft men jaarlijkse uil voeringen, de eerste jaren in samenwer king met andere koren, na '57 zelfstandig waarbij solisten als mevrouw Van Dorp. Annie Hermus en Henry Blackmon dewerking verleenden. Van '52 tot '57 werden concoursen zocht, waai- eerste en ereprijzen werden behaald. Daarna heeft het koor zich meer toegelegd op het zingen in ziekenhuizen, bejaardenhuizen en het deelnemer aan zangersavonden Bij het 10-jarig bestaan kregen de koorleden kostuums aangebo den door de burgerij Onder leiding van de heer J. C. de Vries, van de oprichting af dirigent, zingt het koor in het bijzonder oude kerkmuziek. Men schroomt niet stukken in te stu deren van componisten als Clemens nor papa en Palestrina, die aan zangtech niek en stembeheersing hoge eisen stel len Dinsdagavond zal het jubileumconcert plaats hebben in het Gereformeerd kerk gebouw, met medewerking van de Ko- De ministers van economische zaken en financiën hebben de Staten Generaal meegedeeld, dat zij met de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken een over eenkomst heeft gesloten om het staatsbe zit van tachtig miljoen gulden aandelen Breedband N.V. aan Hoogovens t« ver kopen. Het totale geplaatste kapitaal is 87,5 miljoen. De overdrachtsprijs der aan delen is 435,3 miljoen gulden. De betaling geschiedt door verkoop van 7,1 miljoen ve aandelen Hoogovens aan de staat veertig miljoen waardoor het staats belang in Hoogovens op dertig procent komt. Voorts 285 miljoen contant in begin 1965, terwijl 110 miljoen in vier gelijke jaartermijnen wordt afgelost Ter bestrij ding van deze transactie komt er een claimemissie van veertien miljoen gewone aandelen of certificaten a 400 procent met inschrijvingsrecht voor tien oude aan delen op één nieuwe benevens van 140 min, 5^4 procent converteerbare obli gaties, met inschrijvingsrecht van één op één a pari. Convertie zal later mogelijk zijn van vijf obligaties ad f 1000 od één aandeel. Met de Algemene Bank Nederland N.V. voorts overeenstemming bereikt over overdfacht haar aandelen Breedband ad nominaal f0,5 miljoen voor dezelfde prjjs. Op korte termijn wordt overge gaan tot liquidatie van Breedband N.V.. waarbij alle bezittingen en schulden naar Hoogovens zullen overgaan, evenals het personeel. werden behandeld. Deze bezwaren hadden ook betrekking op de aanleg van de Prov. weg nr. 1. Een zeer groot aantal ingezetenen van Wassenaar hadden ook iets tegen de 100 meter brede bermen uit de as van deze weg, waardoor op de grens Wassenaar/ Katwijk een groot aantal bollenkwekers worden gedupeerd. De weg zou door hoogwaardige bollengrond worden ge. legd. Zij vroegen het tracé van de weg een groot stuk naar het westen te schuiven, waardoor de bollengronden worden gespaard. Namens de bollenkwe. kers was gezegd, dat voor grond vooi deze weg door De Pan zeker f. 4 miljoen moet worden betaald. Komt de weg el ders, dan zullen de kosten aanzienlijk lager zijn. Het gemeentebestuur van Den Haag was bang dat het waterwingebied zou worden verontreinigd. Den Haag voorziet thans 20 gemeenten van leiding, water. De presidente van G. S., r. Chr. de Ruiter-De Zeeuw wees de pleis ter voor Den Haag, ir. F. van der Sluys, er op. Dat de bezwaren van Den Haag niet ter zaïke dienende waren, omdat zij niet waren gericht tegen de Wasse naarse uitbreidingsplannen. Ged. Staten hadden liever gehad, dat Den Haag met verkeerstechnische bezwaren was geko- I ninklijke Militaire Kapel, o.l.v. de direc- men, dan met de oude bezwaren tegen teur luitenant A. Posthumus. Solist de vermeende waterverontreiniging, zo sergeant Wlm van Dnyn, klarinet. Aan zei hij. I de piano Plet van Zoen. ZONWERINGSBEDRIJF OUDSHOORN-VAN EGMOND GEMEENTE RIJNSBURG Bij Gemeentewerken Rijnsburg kan worden geplaatst voor het verrichten van typewerk, bediening loket en telefoon en verdere voorkomende werkzaamheden. De beloning is afhankelijk van leeftijd en zal variëren van 4188,tot 5628, bruto per jaar, exclusief 5,3% huurcompensatie en 4% vakantietoelage. Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad in te zenden bij de direkteur Gemeentewerken, Graaf Florislaan 15 Rijnsburg. Wf' Kingston^ n Amsterdam 22 BarbaraSouthampton Oranjestad v Georgetown n Kingston n Amsterdam OFFICIËLE PU BLIK ATI ES Nieuwjaarswensen LEIDEN De loco-burgemeester, de wethouders en de secretaris betuigen hun hartelijke dank voor de belangstelling bij de aanvang van het nieuwe jaar ondervonden .Zij bieden wederkerig de geste wensen aan. Leiden, 8 januari 1965. Grote emissie ALPHEN Het feit dat de heer C. Zylstra 25 jaar bij de uitgeverij van N. Samsom N.V. werkzaam was, is gisteren gevierd. De jubilaris kwam op 10 januari 1940 als vijftienjarige leerling-drukker in dienst. Door de oorlog waren de eerste jaren voor hem niet gemakkelijk. Het werk in het bedrijf werd steeds bezwaarlijker en in 1944 moesten enkele persen zelfs met de hand worden gedraaid. Toen de heer Zijlstra ongeveer was, ging hij in militaire dienst april 1946 tot eind 1949 verbleef hij ais militair in Nederlands-Indië. In die jaren onderhield hij trouw het contact met de onderneming door het schrijven van brieven. Mr. R. H. Samsom memoreerde deze feiten en zei, dat minder prettige dingen, die er altijd wel zijn, achteraf dikwijls ten goede werken. De directeur bracht lof aan de jubilaris voor de ijver, waarmee hij (ook in Indië) in zijn vrije tijd diploma's behaalde. Zijn studie heeft ertoe bijgedragen, dat hij in 1962 kon worden tewerkgesteld als arbeidsanalyst, na drukkergezel en leer meestergezel te zijn geweest. Mr. Sam som dankte de heer Zijlstra voorts vooi zijn toewijding als medewerker. Behalve de heer en mevrouw Samson waren bij de plechtigheid, die ten huize van de jubilaris plaats had,, ook wezig adjunct-directeur ir. F. Hartzema de chef van de afd. arbeid, de heer P. de Pater en ventegen-woordi de ondernemingscommisie en collega's. De heren De Pater en W. de Kuyper voerden nog het woord, waarbij laatst- jaar genoemde het geschenk van het perso neel aanbood. Een en ander was reedj voorafgegaan door de aanbieding van een stoffelijk huldeblijk namens de directie en de uitreiking van het gouden ereteken voor 25-jarige dienst. De bijeenkomst werd besloten met een dankwoord de jubilaris. Markt- en visserijberichten Visserij SCHEVENINGEN. 9 Januari Vlsserljbe- guide SCH 107—6380. SCH 234—3985. SCH 132—2900, SCH 1 3380, l"" KW 288—915. SCHEVENINGEN, 9 januari Vii richt. Totaal aan de markt: 2200 kg tarbot, 255 kisten schol, 42 ki jauw 'KW 150—4540, KW 142—2350, sserijbe- tong en BHRHHPHilHi kabei< i kisten schelvis.' 65 kisten wijting Markten 5.30—5.80, BI 4.20—5. Cl 1.90—2.90. C2 110—2.50. prei 15.00—31.00, witlof 29.00—40.00. spruiten ~i.00—52.00. sla (per 100 st.) 6.00. stoofsla 1.00. gele kool 8.0013.00, groene kool 14.00, jde kool 18 00. boerenkool 15 00—20.00. uier >er kist) 170—5.10. knolselderie (per 10C 7.00—16.00. selderie (per 100 bos) 11.00— anvoer waspeen 153.00 kg. RIJNSBURG. 8 Januari Groenteveiling aspeen Al 17.00—25.50, A2 15.00—33.50, E 18 00—27.50. rode kool 6.50—11.00. gele kool 7 —19 alles per 100 kg. ki -mag - 108 stuks. TER AAR. 8 januari Groei 26—38, idem afwijkei stek 6—14. spi 16—25. idem 35—40. idem B 22— D (klein) 42—57, uien 21—25. prei 38—45, idem afwijkend 16, glasandijvie 51. d. Sla I 16—17, idem afwijkend 5—11 "per stuk. Peterselie 6, selderij 13 per boste, boerenkool 50130, stoofsla kist Peren: Wlnterjannen 21, Provis 17 per kilo. Spruiten export: 4546 C 31. D 42—57, binnenland A 35—40. Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidse Filmclub Alphen ALPHEN Voor de leden vs filmclub draait dinsdagavond om in het Nutsgebouw de film „Dr. Strange, love". De hoofdrol heeft Peter Sellers, die optreedt als een fanatieke Nazige- leerde. een Amerikaanse president en een Britse adjudant. Een Amerikaanse vliegbasis wordt in alarimtoestand gebracht door een gene raal. Jack Ripper, die vergeefs tot rede wordt geroepen door zijn adjudant, Mon. drake. De Amerikaanse president tracht de ramp tc keren, terwijl ook de ex- nazigeleerde Strangelove zich in de han. deling dringt De dreiging Van 'n atoom oorlog vormt het thema van deze satiri sche film. Nieuwjaarsavond van gemeentepersoneel ALPHEN Voor de zevende maal is gisteravond in de bovenzaal van Avifauna N ieu w j aarsbij eenkomst gehouden het gemeentepersoneel en hun echt- genote's of verloofden, waarbij B en W en een aantal leden van de raad, eveneens met hun dames, door hun aanwezigheid blijk gaven van hun belangstelling. Verheugend noemde de heer A. Veen- huijsen het, dat het ledenaantal nog steeds toeneemt en thans gestegen is tot boven I de 250. Burgemeester Bruins Slot sprak een J korte nieuwjaarswens. Na de koffie zorgde de toneelvereniging .Mobiel" voor een geslaagde uitvoering ran het Engelse blijspel „Ze kregen wat :e wilden" geschreven door Louis d'Alton uit het Engels vertaald en bewerkt door A. Defresne. De regie was in handen van de heer M. B. Figee Brand in Alp hen ALPHEN Vanmorgen om kwart over acht is brand ontdekt in een magazijn van de N.V. Nederlandse Asphaltfabriek aan de Prins Hendrikstraat. De brand weer had het vuur, dat gepaard ging mt een grote rookontwikkeling vrij spoedig onder controle. Het papier, jute en asfalt in het magazijn, zijn vermoedelijk giste ren al gaan smeulen tengevolge van ver richte laswerkzaamheden. Cefafiliii in Nieuwveen NIEUWVEEN Vanavond hoopt de Cefa in het verenigingsgebouw een film ;rtonen getiteld ..Avontuur per bal lon". Aanvang half acht. Hazerswoude - Dorp Het bestuur van de Vereniging voo onSerwijs vraagt per 1 maarl. of daarna EEN LEIDSTER c-klassige kleuterschool. GEVRAAGD EEN ONDERWIJZERES Woensdagmiddag i zaterdags geen school Uitdeuken en spuiten van Uw auto? Gratis wagen beschikbaar tijdens - herstelling van plaatschade - Willy Sluiterstr. 31. tel 01718-3941 KATWIJK AAN ZEE Katwijk aan den Rijn vraagt een voor fabriekswerkzaamheden. Aanmelden Kerkstraat 21. vanwege de Nederlandse Hervormde Kerk Stationsplein 9 te Amsterdam/C. vraagt voor haar internaat voor schipperskinderen te ROTTERDAM een die in staat is eenvoudige maaltijden te bereiden. Prettige werkkring. Vakantie 6 weken per jaar. Opneming in pensioenfonds mogelijk. Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan bovenstaand adres. In NOORDWIJK BINNEN, Lindeplein 1, zal binnenkort een worden geopend, ressorterend onder het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. In deze kliniek zullen 30 kinderen worden verpleegd van 012 jaar. Gevraagd worden: in het bezit van het diploma kinderverzorgster, be haald-aan een dagopleiding van de huishoudschool, ter verzorging van de patiëntjes. Tegenover de kliniek is een huis. waar acht kinder verzorgsters kunnen wonen. De kamers zijn geheel nieuw gemeubileerd. Salarisschaal voor 20-jarigen en jongeren min. 218.tot max. 313.bruto per maand en voor 21-jarigen en ouderen min. 339.— tot max. 521.— bruto per maand. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Adjunct- Wij vragen voor ons bedrijf een representatief TECHMSCH COMMERCIEEL MEDEWERKER die de voorkeur geeft aan het wer ken in de sfeer van een dynamisch middelgroot bedrijf. Technisch inzicht, comnjerciële er varing en talenkennis zijn vereist. Alleen uitvoerige schriftelijke solli citaties met foto, gericht aan de directie van Machinefabriek Postbus 87 in Leiden zullen ver trouwelijk behandeld worden. HOLLANDIA TRICOT N.V. VAN FOREESTLAAN 1 ALPHEN AAN DEN RIJN -raagt voor haar afdeling perserij ENKELE NETTE Alleen zij, die er voor voelen in een groot modem atelier te werken en zich daarbij aan te passen, gelieven te sol liciteren. Behoorlijk loon. Winstdeling. Bedrijfskleding en vergoeding van reiskosten. Aanm. via de bedrijfsleider van bovengenoemd bedrijf. Laten advertenties u inlichten eer u gaat kopen

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6