Indonesië grote militaire macht Prijzenslag in oliehandel Wilson gaat ook naar Berlijn Johnson roept op tot strijd tegen ziekten Mijnstaking in België is nu afgewend Vice-president VS moet tussentijds benoemd kunnen worden Moskou voor een federatie op Cyprus? Impasse in Vietnam lijkt doorbroken Amerikaan spion van de Russen hi eea Nederland belangrijk vervoersland in EEG ABOEBAKAR KLAAR MET FORMATIE VRIJDAG 8 JANUARI 1065 Gongslag van prinses Met een ferme gongslag heeft prinses Margriet (terwijl burgemeester Van Hall breed lachend toekeek) giste ren in Amsterdam het nieuwe RAI- congrescentrum geopend. Voor 14.6 miljoen gulden heeft Amsterdam de beschikking gekregen over een ultra modern vergadercentrum, waar dit jaar reeds vele belangrijke bijeen komsten zullen worden gehouden. Het zalencentrum is nu al voor 1965 volgeboekt. Burgemeester Van Hall heeft zich als eerste met een toe spraak tot de aanwezigen gericht en die speech werd synchroon vertaald in drie talen via een vertaal-instal- latie, die één van de vele snufjes van het centrum is. BONN De Britse premier Harold Wilson, zal 23 januari een bezoek aan Berlijn brengen. Het zal voor het eerst sedert de Pots dam conferentie van 1945 zijn dat een Britse premier naar Berlijn komt. Wil son komt 21 januari voor besprekingen naar Bonn met kanselier Ludwig Erhard en andere Westduitse leiders. In Berlijn zal hij een ontmoeting met burgemees ter Willy Brandt, leider van de sociaal democratische partij, hebben. WASHINGTON President Johnson heeft gisteren in een boodschap aan het congres gepleit voor een grootscheepse actie tot verbetering van de gezondheid van het Amerikaanse volk. Met name drong de president er op aan, een reeks regionale centra op te richten voor het bestrijden van hartziekten, kanker en hersenbloe dingen. Voorts sprak hij zich uit voor invoering van een ziekenhuis kostenverzekering voor bejaarden i in het raam van het sociale ven en kleuterzorg, de revalidatie van in validen, hulpverlening aan geestelijk gestoorden, de modernisering van me dische instellingen in het gehele land en de opleiding van meer artsen en tandartsen. Tevens sprak de president zich uit voor het toekennen van meer bevoegdheden aan de federale rege ring om een deel van de lasten te betalen voor medische en tandheel kundige zorg voor kinderen in gezin nen, die hiervoor in aanmerking ko- zekeringsstelsel. De president noemde geen bedrag voor het program inzake de genoemde regionale centra. Volgens ambtenaren zou hij 30 van dergelijke centra wil len oprichten, hetgeen de regering in vijf jaar tijd 1,2 miljard dollar zou kosten. Het plan voor een ziekenhuiskos tenverzekering voor bejaarden heeft vorig jaar niet de goedkeuring van het congres gekregen. Johnson noem de dit plan een zeer dringende aange legenheid. Voorts verzocht hij het congres om maatregelen betreffende de moeder- Bij verkoop huis In Baarn gaan inwoners voor BAARN In Baarn is een verorde ning in werking getreden, volgens welke woningen met een huurwaarde beneden die ƒ250 per maand eerst vrij mogen worden verkocht, nadat ze gedurende drie maanden tegen door deskundigen den zonder resultaat te koop zijn aan geboden. Woningen gebouwd in de vrije sector vallen buiten deze verordening. Dit te koop aanbieden moet geschie den door een minstens eenmaal per veertien dagen geplaatste advertentie in plaatselijke nieuwsblad en door mid- van een' bord vóór het huis dat duide lijk vanaf de openbare weg zichtbaar Baarnse ingezetenen mogen de wonin gen ook buiten deze regeling kopen. De rerkopere vallen dan buiten de verorde ning, maar lopen het risico dat de woon ruimte door B. en W. gevorderd wordt als deze na vijf maanden niet verkocht is. Met deze regeling willen .B. en W. de instroming van gezinnen van buiten Baarn zoveel mogelijk beperken en de eigen ingezetenen in de gelegenheid stel len tegen een reële prijs een woning te Johnson: dekking aan goud laten vervallen WASHINGTON President Johnson is waarschijnlijk van plan het con gres te vragen de gouddekking van bankdeposito's bij de Federal Reserve Bank geheel of gedeeltelijk te laten vervallen (het is nu 25 procent). Het plan zou ongeveer 5 miljard dollar aan goud vrijmaken waarmee men in ternationale verplichtingen kan nako men of monetaire reserves kan ver groten. De Franse Bank heeft inmiddels laten weten dat 150 miljoen dollar van de reserves gebruikt zullen wor den om goud van de Amerikaanse schatkist te kopen en niet 300 miljoen zoals eerder was verklaard om de gouddekking tot 70 procent te verho gen. LUIK De Nederlandse schilder E. L. stond gisteren terecht omdat hij aan een Brusselse kunstliefhebber een schilderij heeft verkocht, door hem zelf geschilderd maar gesigneerd met de handtekening van de Belgische kunstenaar Permeke. L. heeft het werk gemaakt in de stijl van Perme ke, zo goed dat diens eigen zoon er aanvankelijk in tippelde. Later ging Permeke jr. echter twijfelen en eiste het certificaat van authenticiteit op. Toen de kunstliefhebber hieraan wei gerde te voldoen werd de justitie in de zaak gemengd. Sterkste van Zuidoost-Azië Duits blad geeft toe Sjah te hebben beledigd KEULEN De Westduitse justitie heeft gisteren een gerechtelijk onder zoek geopend tegen de „Kölner Stadt Anzeiger". dat toegegeven heeft dat de spotprent welke 5 dec. in het blad afgedrukt werd beledigend was voor de Perzische sjah en gemalin Farah Diba. LONDEN Indonesië is met met „Gannef-jagers President Heinrich Lübke had. na een strijdmacht van 412.000 officie- keDj en helikopters, machtiging van het kabinet gevraagd ren en manschappen, waaronder miderzoek3?7$L*EÏÏ M «M» P-chu.U.en, in militair op- de studio doorzocht van de tekenaar zicht de sterkste mogendheid in Harald Sattler en daar verscheidene Zuidoost-Azië. Dit blijkt uit cijfers spotprenten in beslag genomen. in het jongste verslag over de mi- dec e in °eenF hoofdartikel^toeeeeeven btaire balans in de wereld van het sische MIG-21 toestellen, de strate- dat* het S3, SMfEK Britse ..Instituut voor strate^he j ggj aan een ernstig gebrek aan goede studies een niet-officiele instel- IL 28-vliegtuigen en 18 B-25 bommen- sn?a^j. en het bood °P®n]ljk J;front" I ling waarin politici en deskundi- werpers van Amerikaanse makelij, schuldigingen aan voor het publiceren militair en internationaal v°°r h«' transport van militairen van de beledigende prent °.p f" heeft de Indonesische luchtmacht 60 Op belediging van een bmtenlands gebied zitting hebben. Russische en Amerikaanse transport- vliegtuigen. Bovendien zijn er nog 25 gf helikopters. Volgens een woordvoerder van het Instituut is in deze cijfers weinig ver andering gekomen sedert het verslag is opgemaakt. De luchtmacht heeft echter wat meer transporttoestellen uit Rusland ontvangen. Britse ma- Luchtmacht De sterkte van de Indonesische luchtmacht omvat 27.000 man. De jachteenheden zijn uitgerust met dan 100 jagers, waaronder Rus- BRUSSEL iDe mijnstaking in Bel gië, waarbij 85.000 arbeiders betrokken zouden zijn, is vannacht afgewend. De stakingsaanzegging is uitgesteld tot 15 februari. Geen resultaten werden bereikt op een nieuwe bijeenkomst tussen werk gevers en werknemers in de Belgische olie-industrie. Indien voor maandag geen akkoord wordt bereikt, zullen 5000 arbeiders in de raffinaderijen en het distributie-apparaat het werk neerleggen. In de haven van Antwerpen herstelt de toestand geleidelijk, ondanks de langzaam-aan-actie voor het haven personeel en de mist. In het komende weekeinde zal de haven weer normaal functioneren. Leg' j De Landmacht omvat volgens het J verslag 350.000 man (200.000 man ge- I regelde troepen 150.000 reservisten), I waarvan 30.000 parachutisten. Vol- I gens het instituut wordt bij de oplei- I ding van de landmacht de nadruk I gelegd op de guerrilla en de bestrij- ding ervan. Het leger heeft de be- i schikking over Russisch luchtdoel j geschut van 57 mm en tenminste een I batterij 105 mm houwitzers. Pantser- eenheden zijn er weinig. Marine Volgens het verslag bestaat de In donesische marine uit 25.000 man parate troepen, een commandokorps en een Korps mariniers van 3550 man. De vloot bestaat uit twee z\ kruisers van de „Sverdlov"-klasse, vier (Russische) torpedobootjagers, zes fregatten, 18 onderzeebootjagers, zes onderzeeboten met drie moeder schepen, 19 motortorpedoboten, 30 motorkanonneerboten (waarvan 12 zijn uitgerust met geleide projectie len), 21 mijnenvegers, 17 landings vaartuigen en nog 91 kleinere vaar tuigen. De Marineluchtvaartdienst beschikt over een squadron dat is uitgerust Ingrijpend voorstel in Senaat WASHINGTON De Ameri kaanse commissie voor economi- I sche ontwikkeling (CED) heeft - gisteren bij de Senaat aan aantal I I voorstellen ingediend, welke voor- j zien in een onverwijlde overdracht van het Amerikaanse leiderschap E mocht de president komen te over lijden of lichamelijk ongeschikt blijken om zijn taak uit te voeren. I De CED stelt voorts onder meer een wijziging voor van de grondwet, krachtens welke de president bevoegd I zal zijn te voorzien in de opheffing I van een eventuele vacature in het I vice-presidentschap, door een kandi- I daat aan het Congres voor te stellen. De kandidaat zou dan met een meer- derheid van stemmen door een geza- I menlijke zitting van het Huis van Afgevaardigden en Senaat kunnen I worden gekozen. 1. Het kabinet moet de bevoegdheid hebben te bepalen of een president ongeschikt is om zijn ambt uit te oefenen. Een meerderheid van stemmen moet de doorslag geven. De vice-president mag bij de stemming aanwezig zijn. 2. Het moet voorts de bevoegdheid hebben te bepalen wanneer deze ongeschiktheid heeft opgehouden te bestaan, ook door middel van Britse kerken gaan huizen bouwen LONDEN Nadat een kerkelijke sub commissie van de Londense Raad voor Sociaal Werk gedurende drie jaar het woningprobleem bestudeerd had, heeft zij de Britse Raad van Kerken gevraagd het initiatief te nemen tot de vorming van een landelijke woningstichting. Zelf kon deze subcommissie namelijk door de omvang van de vraagstukken er niet meer uit komen Aan deze landelijke woningstichting nemen deel zowel anglikaanse als vrije kerken en voorts de Rooms-Katholieke Kerk. de quakers en de Joodse gemeen schap. De stichting heeft als voornaamste doel, de oprichting te bevorderen van plaatselijke kerkelijke woningbouwvere nigingen, die in de meest nijpende nood zullen kunnen voorzien. Men is tot deze ongebruikelijke stap gekomen, omdat naar het oordeel van de kerken de con ventionele voorzieningen voor het onder brengen van de bevolking niet meer voldoende kunnen zijn door de voort gaande bevolkingsgroei. Moskou is donderdag begonnen met het ruimen van een laag sneeuw van 30 centimeter die gisteren gevallen is. Men is bezig met 2000 man sneeuw te rui men en aangenomen wordt dat het on geveer 10 dagen zal duren voordat de ongeveer 1 miljoen ton sneeuw uit de hoofdstraten van de stad verwijderd zul len zijn. 3, Wijziging van het huidige 17-jaar oude opvolgingsrecht, krachtens welke de voorzitter van net Huis van Afgevaardigden het staats hoofd wordt, indien de president en de vice-president komen te overlijden. De commissie "wil een ouder systeem opnieuw invoeren, krachtens welke de leden van het kabinet na de vice-president in aanmerking komen voor de opvol ging. Hierdoor zou de minister van bui tenlandse zaken de eerste in de lijn van opvolging worden, na de vice- president en vervolgens de minister van financiën, enz. De CED. een particulier gefinan cierde organisatie voor onderzoek waarbij vooraanstaande personen in de zakenwereld en op gebied van het onderwijs zijn aangesloten, zegt in een rapport, dat snelle behandeling van deze zaak uiterst noodzakelijk is, daar de dood of ziekte van een presi dent in deze nucleaire tijd „het risico van een nationale ramp inhoudt". Kardinaal Wyszynsky: Driekoningen moet vrije dag zijn WARSCHAU Kardinaal Stefan Wvs- zynski, de rooms-katholieke primaat van Polen, neeft in een toespraak in de kathedraal van Warschau kritiek gele verd op de Poolse autoriteiten, omdat deze de kerstvakantie van di schoolkin deren naar zijn mening te vroeg hebben laten eindigen en Driekoningen als een normale werkdag laten gelden Drieko ningen is altijd een vrije dag geweest, een traditioneel einde van de Kerstperio de. aldus de kardinaal. Deze traditie is helaas de laatste tijd niet in ere gehou den en dit jaar is er wel zeer drastisch mee gebroken door de rooms-katholieke kinderen die anders deze dag thuis vier den. eerder naar school terug te laten keren, zo zei hij. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Er is de laatste t(jd een nogal felle concurrentie strijd gaande tussen olieleveran- ciers, die zich vooral manifesteert in de prijsontwikkeling van de huisbrandoliën I en II. Dit zijn resp. oliën voor de centrale ver warming van woningen en kleine re kantoren en voor die van grote kantoren en ziekenhuizen. Grof gerekend, kan worden gesteld, dat de prijzen van de HBO I het laatste half jaar met meer dan t gulden per 100 liter zijn gedaald in veel gevallen gaat men nog verder in het geven van kortingen. Bij de HBO II zijn die kortingen nog groter, kortingen van vier en vijf gulden zijn geen zeldzaamheid. n van de belangrijkste oorzaken van deze prijsdaling is. volgens de Neder landse Olie Detaillisten Organisatie (NODO), het wereldoverschot aan gas- olie, dat sindskort ook in ons land zijn invloed doet gelden. En dat overschot is weer een gevolg van de toeneming van het aantal bronnen. Sinds de Suez-crisis zijn vooral in Afrika (o.m. in Lybië) nieuwe oliereservoirs aangeboord. Omdat Amerika, wat de import van olie betreft, strenge restricties oplegt, gaat een groot deel van deze partijen naar Europa, waar vooral Nederland het de Importeurs wel heel gemakkelijk maakt. Het zijn met name de zgn. vrije impor- De NODO meent, dat de komst van het aardgas van slechts geringe invloed is op de olieprijs-ontwikkeling. Bij een verge lijk tussen gas- en olieprijzen is olie zeker niet bij voorbaat uitgeschakeld. Tal van bedrijven geven zelfs de voorkeur aan olie omdat men weet dat bij de levering hiervan feller wordt geconcur reerd dan bij die van aardgas, dat door slechts één leverancier wordt geleverd. Voor het standpunt, dat het aardgas slechts een ondergeschikte rol speelt, pleit ook het feit dat de olieprijs-ontwik keling in het buitenland dezelfde is als in ons land, terwijl men daar geen aardgas heeft. De Verenigde Arabische Republiek heeft een gebouw aangeboden voor de John F. Kennedy bibliotheek die op 261 ■ember tijdens anti-Amerikaanse de monstraties in brand gestoken werd. De VS. hebben het aanbod aanvaard. Presi dent Nasser heeft 1.000 werken bibliotheek aangeboden, welke vroeger over 27.000 werken beschikte. Van deze 27.000 waren er ongeveer 4.000 uitge leend toen de bibliotheek afbrandde. Jonassen na de hachelijke uren De Engelse Rosalie Hardy werd vrolijk gejonast door haar Duitse vrienden, met wie zij dat hache lijke avontuur tot een goed einde had gebracht. Rosalie was met twintig jonge Duitse vrienden per ski een tocht naar de Zugspitze gaan maken. Zaterdag was het hele gezelschap gestrand in een berghut. Pas donderdag konden zij de riskante tocht omlaag ondernemen. Lawines hadden die „Talfahrt" tot dan toe verhin derd. Dank zij de strenge vorst, die een gelukkig voldoende ste vige korst op de dikke sneeuw laag had gevroren, slaagde de terugtocht naar het veilige Gar- misch in het dal. TOKIO Geleerden uit communistisch China hebben gisteren meegedeeld, dat zij een nieuwe komeet ontdekt hebben. De komeet werd het eerst waargenomen in de nacht van 1 januari in de constel latie Gemini. In de nacht van 5 janua ri werd deze ontdekking bevestigd. De ontdekking werd gedaan door het Tzoe Tsjin Sjan (Purperen berg) observato rium van de academie van wetenschap pen in Nanking. Koningin Elizabeth naar Berlijn? LONDEN Het is zeer waarschijn lijk dat koningin Elizabeth tijdens haar bezoek aan West-Dnitsland ook een officieel bezoek aan West-Berlijn zal brengen. Vooropgesteld, aldus een Britse woordvoerder, dat alles er rus tig is en haar persoonlijke veiligheid geen gevaar loopt. De woordvoerder verklaarde dat als hij een wedden schap zou moeten afsluiten op de kans dat dit bezoek doorgaat, de kans op het ogenblik drie tegen twee is. „Wurger bij donkere maan" gearresteerd KUOPIO De Finse politie heeft gisteren een zeventienjarige jongen gearresteerd die ervan beschuldigd wordt in minder dan een maand tijd twee jonge vrouwen te hebben ge wurgd. De jongen, die zou hebben bekend, stond bekend onder de naam „de moordenaar bij donkere maan", omdat beide moorden zijn gepleegd terwijl de maan schuil ging achter de wolken (wat overigens nu ook niet weer zo'n grote bijzonderheid is red.) ANKARA - - „De Sowjet-unie is voor toepassing van een federatief stelsel op Cyprus", schrijft het Turkse blad „MU- liyet". Deze verklaring onUeent het aan een lid van de Russische parlementaire delegatie die op het ogenblik een officieel bezoek aan Turkije brengt. De parlementariër had verder gezegd, dat het onmogelijk is hetzij de Grieken of de Turken op Cyprus te laten ver trekken. „Zij zijn red -ongen er met el kaar te leven zoals twee republieken die naast elkaar in de Sowjet-unie bestaan. Dit is ons standpunt, dat wij aan de Turkse regering hebben uiteengezet Onze zienswijze komt die van Turkije zeer nabij. Ze is bijna identiek. Zij zou den de houding van Makarios, die ras senonderscheid maakt en Enosis wil, niet kunnen goedkeuren". Geen gerst en rijst in Mali BAMAKO, MALI In dit Afri kaanse land dreigt een tekort aan voedsel, vooral rijst en gerst van ouds een volksvoedsel. Het mohammedaanse feest Ramadan is juist begonnen en het tekort laat zich dus des te sterker voelen. Tijdens dit feest moeten de gelovigen de gehele dag vasten en 's nachts kan er feest worden gevierd en uiteraard gegeten worden. Op de dag staan er geweldige rijen hongerige mensen voor de levensmiddelenzaken en bakkerijen om aardappelen en brood, voedsel dat voordien niet erg in trek was. President Keita heeft de speculanten en kooplieden de schuld van dit alles gegeven. Predikantentekort in Portugal LISSABON De presbyterianen in Portugal, die worstelen met een tekort aan predikanten, gaan sterker nadruk leggen op de opleiding van lekepredi- kers, die in de eredienst kunnen voor gaan en de zondagsscholen kunnen lei den. De commissie voor christelijk onder wijs van de Evangelisch Presbyteriaanse Kerk heeft plannen bekend gemaakt voor een nieuwe cursus ter opleiding van leken. Deze zal een avond in de week in beslag nemen. Anderen zullen worden opgeleid op het theologisch seminarie in Carcavelos. SAIGON Bij het overleg tussen Zuidvietnamese en Amerikaanse func tionarissen ter oplossing van de al enkele weken durende politieke crisis Zuid-Vietnam schijnt belangrijke vooruitgang te zijn geboekt. Aangestuurd wordt op een regeling, die gebaseerd is op de volgende voor waarden: 1. Vrijlating van de leden van de hoge nationale raad die op 20 de cember bij de beperkte staatsgreep van de generaals werden gearres teerd; NEW YORK De Newyorker Thompson, die gisteren op beschuldi ging van spionage voor de Sowjetunie gearresteerd werd, is later tegen borgtocht van 15.000 dollar op vrije roeten gesteld. Thompson, die gisteren bij zijn hoor voor het Federale hof in Brooklyn verklaarde, onschuldig te zijn. kan ter dood worden veroordeeld. Hij kreeg zijn orders via een kortego'.f-ontvanger maakte gebruik van codenamen, valse identiteispapieren en geheime tekens als hij met Russische agenten verbinding trad. Boris Karpovitsj,1 de uitgewezen Russische ambassade functionaris. wordt ervan beschul digd, Thompson in 1959 600 dollar te hebben betaald voor geheimen. Kar povitsj werkte toen als tolk voor de Ver. Naties. Toen hij in 1957 bij de Amerikaanse luchtmacht in Berlijn diende, i Thomson door de Russen „aangewor- Hij is gehuwd en heeft drie kinderen. Prof. drH. C. Kuiler: I Zich uitgevend voor ruimtevaarder John Glenn, heeft een vloei end engelssprekende fin enkele dagen gratis in een groot Stockholms ho tel gewoond. Hij kreeg zonder moeite een kamer toen hij zich hoogst ver baasd toonde dat de Amerikaanse ambassade nog geen kamer voor hem had gereserveerd. Toen de hoteleigenaar argwaan kreeg duurde het niet lang of de pseu do-astronaut was aan I In Albany, in de Ameri kaanse staat Californië, is op 73-jarige leeftijd overleden Joseph Jacuz zi. die samen met vier broers tal van uitvindin gen had gedaan, welke een omwenteling bete kenden op het gebied van de landbouw. Een van hun uitvindingen was een artesische pomp voor irrigatie. De vijf broers waren uil Italië afkomstig. Garagehouders in Mel bourne (Australië) heb ben gisteren gedreigd een tankaauto in brand te steken indien de chauffeur de verkoop van goedkope, in Japan geraffineerde, benzine aan passerende automo bilisten niet zou staken. De man vroeg een stui ver minder dan de gang bare prijs. De politie kwam tussenbeide en deelde mee dat de chauf feur een verkoopvergun ning had- Het bestuur van de staat Victoria onderzoek ge- I Een brand heeft giste ren een gebouw in Soria (Spanje) waarin requi- sieten voor de film Doc tor Shivago zijn onder gebracht, in de as gelegd. De filmacteurs en actri ces, onder wie de hoofd rolspelers Omar Sjarif, hebben meegeholpen de brand te blussen. De schade beloopt In de mil joenen, aldus een woord voerder van de film maatschappij MGM. DEN HAAG Nederland neemt als vervoersland een bijzondere positie in in de EEG. De statistie ken van het EEG-vervoer hebben namelijk uitgewezen dat in 1962 van een totale goederenstroom in de gemeenschap van 176 miljoen ton niet minder dan 121 miljoen via Nederland werd vervoerd. Dit zei gisteren de Rotterdamse hoogleraar, prof. dr. H. C. Kuiler op een bijeenkomst van de Stichting Ne- d erlands vervoerswetenschappelijk instituut. De bijzondere positie van Neder land verklaarde de hoogleraar uit geografische, demografische en eco nomische feiten: binnen de EEG vormt het gebied dat Noord-Frank rijk, België, Nederland en een groot Ideel van West-Duitsland omvat, een. indusrrie- en handelskern, met mijn bouw en metaal- en chemische indus trie als voornaamste bronnen van vervoer. Dit gebied nam in 1962 ruim 90 pet. van het totale EEG-vervoer voor zijl rekening (166 miljoen ton op een to taal van 176 miljoen), waarvan zoals gezegd 121 miljoen ton via Nederland liep hetzij als handelsstroom tussen Nederland en andere EEG-landen. hetzij als doorvoer tussen Frankrijk. België en Duitsland. Als door de gemeenschappelijke vervoerspolitiek van de EEG deze vervoerstroom aan Nederland zou worden onttrokken, zou dit oiimiddel- lijk zware repercussies voor onze eco nomie hebben, aldus prof. Kuiler. Hij legde voorts nog de nadruk op, dat Nederland in de vrije unieke posi tie verkeert dat het. tekort op de 2. Bevestiging van het gezag van de burgerregering en erkenning daar van door de militairen; 3. Voorbereiding van de spoedige verkiezing van een wetgevende vergadering die in de plaats moet komen van de ontbonden hoge na tionale raad en meer leden zal tellen. Verleden week is een uit vijf leden bestaande werkgroep gevormd van vertegenwoordigers van de burgerre gering, de militaire raad en de Ame rikaanse ambassade nadat de bespre kingen waren vastgelopen. De Ameri kanen, die het overleg met Zuid-Viet nam over uitbreiding van hun hulp hebben geschorst in verband met de politieke onstabiliteit in dat land, staan op krachtige waarborgen dat de militairen niet opnieuw hun gezag over de burgerregering zullen laten gelden. Naar verluidt zijn de Ameri kanen bereid op dit punt genoegen te van de Vietnamese generaals. Zuid-Korea zal 2.000 „non-combat tanten" naar Zuid-Vietnam zenden. Dit zijn technici en transporteenheden. De Amerikaanse verliezen in Zuid- Vietnam bedragen sinds 1961: 356 do den, 1546 gewonden en 19 vermisten. Bjj een groot gevecht in de buiten wijken van Hué zijn gisteravond 50 Vietcongrebellen gedood. LAGOS De demissionaire premier Aboebakar heef: een nieuw kabinet gevormd, dat vrijwel geheel uit leden van zijn Nigeriaanse Nationale alliantie is gerecruteerd. Aboebakar is behalve premier ook minister van buitenlandse zaken. Zoals bekend werden op 30 december verkiezingen in Nigeria ge houden, die door de Verenigde pro gressieve alliantie werden geboycot. President Azikiwe weigerde aanvan kelijk. op basis van het verkiezings resultaat Aboebakar met de vorming van een nieuw kabinet te belasten. Drama van Anita gereconstrueerd BREDA De Bredase rechtbank aat he' drama reconstrueren, waar- i drie Tilburgse honden de hoofdrol vervulden en waarvan het driejarige Tilburgse meisje Anita van Delft het slachtoffer was. Zoals bekend vielen ae uit een kennel losgebroken beesten het bij haar huis spelende kind aan als met een bal mee met ernstige rond. Anita wondingen i opgenomen, de. De plaats van de reconstructie van het vreselijk gebeuren, dat twee maan den geleden heel Nederland schok te. is het poortje van de Tilburgse Klaverstraat, waar een bewoner Anita >P de grond vond. Haar vader heeft al verklaard dat hij het kind zo yer\ ™°ge!ijk uit de buurt van de justitiële ambtenaren zal houden. ze nog alti^d momenten heeft dat ze geheel van streek is. Hoewel voor een van de honden een .a.-verzekering afgesloten was, heeft de heer Van Delft nog niets van de handelsbalans dikwijls wordt goïdg*e:I"air maakt door inkomsten uit vervoer ten I woning in een andere buurt verhuisd!

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5