Dank zij vele gulle gevers busje voor Zeehospitium Zoeterwoude kreeg er 51 huizen bij in 1964 Te kust en te keur De heer De Koning te Leiderdorp begraven BENDER Papieromloop Verheugde dominee reed enthousiast een rondje Van der Heem en Indola worden Indoheem NIEUWE I EIDSE COURAJïT 11 DONDERDAG 7 JANUARI 1965 ZOETERWOUDE Uit de nieuwjaarsrede van burgemeester J. A. Detmers bleek tijdens de raadsvergadering van gisteren dat het inwoner tal van de gemeente met 161 is toegenomen. Totaal aantal inwoners op 31 december 1964: 6658. Er zijn 51 woningen gereedgekomen en 38 in aan bouw. Het aantal woningzoekenden is 154. Een kleuterschool is gereed gekomen, terwijl een gymnastieklokaal in aanbouw is. De burgemeester releveerde nog de brand van de R.K. kerk in de Zuidbuurt, ten gevolge waarvan bouwplannen moesten worden gewijzigd. De nieuwe meisjesschool zal nu wor den gebouwd in plan Westeinderpolder, de nieuwe R.K kerk aan de Verlaat- weg en het bejaardencentrum in de geving van het dorp. De Westeinderweg werd door de gemeente overgenomen Hot raadhuis is gerestaureerd, de bo venverdieping zal volgende week eer beurt krijgen. De rijkspolitie maakte 591 processen- verbaal op. waarvan 380 terzake var: verkeersovertredingen. Er werden 508 transacties uitgevoerd terzake van ncre verkeersovertredingen. De heer L. van der Geest, oudste Afscheid ds. Kappers van Geref. Oegstgeest OEGSTGEEST Zondag wordt er in de avonddienst (aanvang 7 uur) afscheid genomen van ds. J. H. Kappers in de Gereformeerde kerk aan de Mauritslaan. K.B. over beroepen op uitbreidingsplan 1960 van Oegstgeest OEGSTGEEST Aan het „uitbrei dingsplan in hoofdzaak I960" hebben G.S. in september '961 deels goedkeu ring verleend, deels goedkeuring ont houden. G.S. hebben hierbij overwogen, dat bezwaren waren ingebracht door de gemeentebesturen van Rijnsburg en Warmond, P. Brussee te Rijnsburg en 17 anderen, de fa. J. M. Samson te Oegstgeest, de fa. C. M. den Hollan der en zonen te Oegstgeest en drie an deren, en C. H. Juffermans te Oegst geest. Op de beroepen tegen dit besluit van G.S., ingesteld door de gemeenteraden van Oegstgeest en Rijnsburg, het ont eigeningsbureau te Voorburg namens G. Bouwman te Rijnsburg en 35 ande ren, J. van Egmond Wzn te Oegst geest en 16 anderen, de Bloemenvei ling vereniging ..Flora" te Rijnsburg. J. M. Samson te Oegstgeest. de ver eniging „De Nederlandse Bloemisterij" te Den Haag, het bestuur van de stich ting Tuindersbelangen te Rijnsburg en G. van de Haak te Oegstgeest en 2 an deren, is bij K.B. van 19 november besloten: Het beroep van het onteigeningsbu reau niet-ontvankelijk te verklaren voor zover dit beroep betrekking heeft op gedeelten van het plan, waaraan G.S. goedkeuring onthouden hebben, alsmede voor zover het in beroep komt als gemachtigde van S. Heemskerk, J. de Mooy, G. Verhaar, H. A. v.d. Berg, W. v.d. Eijkel, P. Hermans, S. van der Kwaak, C. J. van der Meij, P. Ra- vensbergen, J., G. en S. Star, C. Vlet ter, G. Vletter en P. van Vliet; het bestuur van de stichting Tuin dersbelangen, J. van Egmond Wzn en 16 anderen, bloemenveilingvereniging „Flora", J. M. Samson, vereniging „De Nederlandse Bloemisterij", alsmede G. v.d. Haak en twee anderen in hun be roepen niet-ontvankelijk te verklaren; alsnog goedkeuring te verlenen aan de bestemming „agrarische doeleinden A" van a) een gedeelte van het ge bied „Den Horn" gelegen ten noorden van het Oegstgeesterkanaal, van b) de gronden, gelegen ten zuiden van het Oegstgeesterkanaal, ten oosten van de kom Rijnsburg en ten westen van een lijn op 400 m. afstand van rijksweg 4, en van c) de strook grond, gelegen langs de Oude Rijn, ten noorden van de lijn, welke wordt verkregen, indien de noordelijke grens* van de bestem ming „universiteitsterrein" in westelij ke richting wordt doorgetrokken, als mede aan de alternatieve bestemming „gemengde bebouwing" van het gedeel te van het onder b) genoemde gebied: alsnog goedkeuring te onthouden aan de bestemming „agrarische doeleinden A" van het noordoostelijke gedeelte van de Voorhofpolder; de beroepen van de raad van Oegst geest en het onteigeningsbureau voor het overige, alsmede het beroep van de raad van Rijnsburg ongegrond te ver klaren. G.S. bepleiten verhoging veergeld in Valkenburg OEGSTGEEST-VALKENBURG Het handveer over de Rijn tussen Valken burg en Oegstgeest brengt niet voldoende op. De opbrengst liep terug van 5470,55 gulden in 1962 tot 5045.05 gulden in 1963. Een lonende exoloitatie is daardoor niet langer mogelijk. Gedeputeerde staten stellen daarom in een voordracht aan Provinciale Staten voor de tarieven te verhogen, zodat de opbrengst op ongeveer 6500 gulden zal komen. Hierbij Is rekening gehouden met de verder gaande vermindering van het verkeer. Het voorstel van Ged. Staten is voor de januarivergadering van de Provincie be stemd. De huidige veergeldregeling geldt tot 1 maart 1965. raadslid, dankte de burgemeester de goede wensen voor 1965 en zegde de medewerking van de raad toe- G.S. dragen f8.045 bjj in de verlichting van de Rijnbrug. Het bedrag per leer ling ingevolge art. 101 lid 5 van de lager - onderwijswet 1920, is bepaald op f80 per leerling. De heer C. M- Westerman werd met 10 stemmen benoemd tot lid van de commissie voor het gemeenteperso' neel. Als plaatsvervangende voorzitter van het college van bijstand werd be noemd de heer C. J. van Leeuwen. De Uiterdijk en de Noord Aa werden tot openbare wegen verklaard. Het atel omtrent de verhuur van perceel Dorpstraat 26, werd op verzoek van de heer J- H. van der Ploeg aangehouden om in de commissie van openbare wer ken te worden behandeld. De heer Van der Lubbe kreeg een stukje grond aan de J. van Banningstraat toegewezen. Voor de aanleg van een voetpad langs de Noordbuurt voteerde de raad een krediet van f 130.000; voor de verlich ting van Schenkelweg en Watertje werd een krediet van f 14.000 goedgekeurd. Zoeterwoudse oliebollen brachten f 660 op ZOETERWOUDE De oliebollenactie, door de jeugd op oudejaarsdag gehou den, bracht f 660 winst op voor het nieuwe jeugdgebouw. Er werden 9000 bollen gebakken en verkocht. Agenda gemeenteraad Oegstgeest OEGSTGEEST Woensdag om half acht komt de raad bijeen Agenda: voor stel tot benoeming van mej. A. L. D. Bosma tot onderwijzeres in vaste dienst aan de Floraschool en tot toekenning van eervol ontslag aan mevrouw B. van den Ende-Sobel; inzake het beroepschrift van A. van dor Pouw Kraan tegen de af wijzende beschikking tot plaatsing van benzinepompen op een terrein aan de Rijnsburgerweg; tot verhuur van een per. ceel grond aan de Stichting „Het Rijn lands Lyceum"; tot beschikbaarstelling van een krediet voor voorzieningen op de vuilnisstortplaats; inzake de uitvoe ring van het Kerkbuurtplan; tot toeken ning van een verhoogd krediet voor het gemeenteterrein aan de Poelgeesterweg; tot toekenning van een verhoogd krediet voor verbouw van het gymlokaal aan de Juffermansstraat; tot verkoop bouwgrond aan de Lange Voort aan prof. dr. P. Vin- ke; tot aankoop van vuilnisemmers; on- derwijsvergoedingen. B. en W. Oegstgeest vragen kredieten OEGSTGEEST Volgende week woensdag komt de gemeenteraad bijeen. Uit de agenda blijkt <j£t B/en W. enkele kredieten nodig hebben. De vuilnisstort plaats in de polder Broek en Slmontjes is nagenoeg vol. Door het egaliseren en verharden van het vuil kan de stortplaats nog een aantal jaren worden gebruikt Aangezien dit een arbeidsintensief werk is, kost het veel. Een krediet van 25.000 gulden, onder bepaling dat dit moeilijk te ramen werk hiermee niet kan worden gegarandeerd zal voorlopig voldoende zijn. Als aanvullend krediet willen B. en Donderdag Zaal Petrakerk, Surinamestraat. 8 afd. noord Ned. Christen-Vrouwenbond, dr. G. J. Smeets uit Den Haag „Huisvrouw en reuma" Vrijdag Zaal Koningskerk, Willem de Zwijger laan hoek Koningstraat, 7.30 uur: ruil- avond voor verzamelaars. Antonius-clubhuia. Mare, 8 uur: film avond reisbureau Metaal Zaterdag Herv. jeugdgebouw: Hooglandse Kerk- gracht 44, 8 uur: kienayond met Heem- steedse specialisten. Stadhuis, 9 uur: excursie naar de nieu we wyken voor jeugdleiders e.a (LJ.A.) Wassenaar Kunstzaal „Heuff", Hof- laan 7, 4 uur: opening tentoonstelling schilderijen, aquarellen en tekeningen van Jan den Hengst en plastieken Peter van der Meer, door dr. V. M. Oppers Welke apotheek? Geopend voor spoedgevallen: Apotheek v. Driessum, Mare 110, teL 20406. De apotheek van Leiderdorp en de apotheek Voorschoten zijn ook geopend. New Vork (18 jaar) Lldo <2.30, 7 en 915 uur): De iet de geheime formule (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): der onderwereld (14 jaar). Rex (2.30, 7-15 en 9.15 uur): Striptease in Parijs (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Les Amants (18 jaar)- Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De man an Rio (14 jaar). Tentoonstellingen De Ruif (Jan Vossensteeg): werk van René de Korte (van 2 tot 29 januari). De Lakenhal: tentoonstelling van he dendaagse Italiaanse grafiek (van 22 dec tot 25 jan.). De Lakenhal: tentoonstelling 40 foto's van Chris Paul Stapels (van 22 dec. tot 25 jan.). Hoe Voorhout spaarde VOORHOUT Bij de Rijkspostspaar bank werd in december 1964 ingelegd f28.184 en terugbetaald f49.789. W. 19.000 gulden voor de bouw van een Kamperloods aan de Poelgeestweg. Voor bijkomende kosten als opruiming en transport na de brand is nog 9000 gulden nodig. LEIDERDORP Onder zeer grote belangstelling is gistermiddag het stoffelijk overschot van de heer C. de Koning ter aarde besteld. Vooraf was er in de Gereformeerde kerk een rouwdienst, geleid door ds. J. van Drie. Voor de aanvang van de dienst werd het woord gevoerd door prof. dr. P. J. Gaillard, hoofd van de afdeling Leiden en omstreken van het Rode Kruis. „Wij zijn in onze afdeling getroffen door het plotseling heengaan van deze Ne medewerker, die met hart en ziel zich vwr het werk inzette", aldus prof. Gaillard. Ds. Van Drie sprak over het onder- erp: „WU treuren niet als degenen die geen hoop hebben". Deze tekst was het laatste woord van de overledene. Mem kan op tweeërlei wijze huilen. Ten eerste om het verlies, dat men ie- mandmand moet afstaan. De familie trof een zware slag- En wat heeft de over ledene veel betekend voor hen met wie hij mocht samenwerken. Wij kunnen ook huilen met kreten van wanhoop. Dit is niet het huilen van een Christen Wij hebben immers een uit zicht. dat rust in ons geloof in de over winning van Jezus Christus, rots van ons behoud. Hoopvol arme zondaar een rijke Christus had. Broeder De Koning is van ons heenge gaan. Zijn wachten i9 op de komende Heer. Daarrno ie deze dag niet hopeloos, maar hoopvoL Namens de Geref. kerkeraad sprak ds. F. Minnema. „De overledene zal het als een grote opdracht iets voor de Kerk te mogen doen. Als kerkeraad en gemeente voelen we een groot verlies. Hij trad nooit op de voorgrond, maar door zijn manier van zeggen en zijn spontaneïteit was hij geliegd Wij mogen geloven dat hjj rust in de handen van zijn Heer. die hij zo zeer heeft liefgehad". Veel Rode-Kruis collega's van de heer De Koning begeleidden de rouwstoet naar de begraafplaats Het waren zijn collega's, die hem naar zijn laatste rustplaats droegen. Ds. Van Drie besloot de indrukwek kende plechtigheid met bet bidden het Onze Vader. Een zoon van de ledene dankte voor de vele blijken medeleven. Uw mu2lkale kinderen hebben een piano nodig. Ook U kunt Uw gezin verrijken met zo'n nobel instrument... desnoods een half jaar op proef. Komt U daarover eens met ons praten. Wij advise ren U graag over onze vele merken (w.o. enkele exclusief voor Bender) en mogelijkheden. Bef of schrijf om onze foto-brochure nr. 60A Leiden, Hoogewoerd 90, tel. 20097 Amsterdam Arnhem Breda deskundig in klank Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Peter z A Bos en W Balvert; Sandrlna E d v P Nagtegaal en S van Leeuwen; Syl vian B z v A J M Wanten en J J Jan sen; Adriaan L z v A J H van den Broek en A van Elk; Tanja Adv D P den Baars en J D Limvers; Jac queline F C M d v T J Duivenvoor den en F C Duivenvoorde; Wendy d v L H van der Voet en J Verpoorte; Bianca O M d v F A H van der Kroon en W T Zwagers; Andreas z v A den Os en L van der blom; Elzo M z v A B Hoexum en J de Vos; Mi chael A J z v jonkheer A J Sandberg en J L Lowe. GEHUWD: K van der Molen en M I Binnckamp ONDERTROUWD: W M dc Water en J W Vreeburg: v Wösten en M H J M van Dinther; J T Bousie en P G M van Eyken; R P Visser en J M van Blitterswijk; D. J. Nijenhuis en G den Hertog; J de Bres en C W J van Rheenen; M Ruijtenbeek en M J J C Kromwijk: P J C Fretz en M Compas; B Overdljk en J E Francis; C F Diemei en J J van der Tuin; J B Nagtegaal en C G Hoogenraat: A van Dijk en G Hammerling; H W Steenbergen en I J Jansen; L Koop man en J A M Zi rikszee; T Sm its- huijzen en J Tuithaf: T A A Brouwer en N J Kriek OVERLEDEN: P Hoenderdos 78 Jaar man;T O de Vroomen 62 jaar; man; J A Eradus 5 weken dochter; A E Teeuwen 69 jaar wed van N Bloemendaad; H Zoethout 76 jaar man; J van Meurs 94 jaar man; A van Zanten 64 jaar wed van K Ros kam. ISederlandsche Bank AMSTERDAM De eerste weekstaat van de Nederlandsche Bank in 1965 van 4 januari laat een inkrimping van de bankbiljettenomloop met f 121 miljoen tot f 6864.9 min. zien. De schatkist ont trok f 26 min. aan de markt, waardoor het saldo steeg tot f 587,7 min. Reeds op de eerste werkdag van het Jaar moest zij f 100 min. rente en aflossing var vestigde schuld betalen. Verder heeft zij f 57 min. schatkistpapier afgelost. Daar tegenover moeten grote ontvangsten heb ben gestaan, vermoedelijk van belastin gen. Door rentebetaling steeg de reke ning andere ingezetenen met f 48 min. tot f 78,1 min De banken, die eind 1964 ruim in de middelen zaten, hebben dc dure schotten met f 11 min. verminderd tot f 13,9 mln„ en voorts van de Ned. Bank dollars gekocht, waartegenover tërmiin- transacties werden afgesloten Hierdooi verminderden goud en deviezen met f 127 min. tot f 7525,2 min., waarvan goud veranderd f 6080 min., terwijl con' tibele deviezen van f 1626.4 min. tot f 1504,1 min. verminderden en het dek kingspercentage steeg van 95.27 tot 95.49. Papier door de bank gekocht daalde f 17 mlia. tot f 338 min. Het saldo der banken daalde f 106 min. tot f 320.5 min., waar van zij f 220 min. renteloos moeten aan houden De kredietverlening door handels- en landbouwkredietbamken overschreed/Ülmd november de norm en daarom moeten de banken, die niet aan die norm voldeden van 15 januari tot en met 14 februari f 193 min. renteloze deposito's aanhou den De geldmarkt is ruim en geldkringen verwachten hierin de eerste dagen een verdere verruiming door terugvloeiing van bankpapier. De voornaamste posten waren in mil joenen guldens op 4 januari (28 decem ber: Activa: Goud 6080 6080). vorderin gen in goud 1504 (1626.2)buitenL be- taalm. 0,1 (0,1), guldensvorderingen op buitenl. 31 (30,6), papier door bank ge kocht 338 (355). voorschotten 13.9 (24.6). Ned. munten 13.2 (12.5); Passiva: Bank biljetten 6864.9 (6986). schatkist 587.7 (561.8), banken in Ned. 320.5 (426,2). an dere ingezetenen 78.1 (29.6). banken in buitenl. 70 (69,2), andere niet-ingezete nen 5.9 (2.4). saldi buitenl. geld 95.4 (95,2). „Wat KATWIJK doet, doet het goed (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN ZEE Het elektrische busje waarvoor ds. J. J. Poot uit Woerden een actie heeft ontketend, is gistermiddag aan het Rotterdams Zeehospitium overgedragen. De blijdschap was algemeen, maar ze straalde vooral de Woerdense predikant van het gezicht. Hij toch was vorig jaar om deze tijd nog patiënt in het hospitium en nu was hy gezond en wel in de gelegenheid een rondje te rqden in het voertuig voor de aanschaffing waarvan hy zo zyn best heeft gedaan. Zyn vrouw en dochter keken dankbaar toe. Ja, ds. Poot had zich tijdens zijn i-een-halve maand in het Zeehospitium afgevraagd, of het niet mogelijk we voorkomen, dat patiënten door wee wind per brancard van de paviljoens het hoofdgebouw en terug moesten worden gereden. Eenmaal beter rustte hij niet of er kwam een actie op gang. Het begon met stukje in het kerkblad en al gauw deden zijn vroegere gemeente Ameide en de gemeente waarin zijn vriend predi kant is (Reeuwijk) ook mee. Een stroom giften leverde f2300 op. Ziezo, de wielen zijn alvast bij elkaar, dacht ds. Poot Wielen Maar aan wielen alleen heb je niet veel en dus werd ook Katwijk ingescha keld. Onder voorzitterschap van wethou der C. van der Plas werd hier een comité gevormd, dat van vele kanten mede werking kreeg, ook van de plaatselijke Kerken. Ten slotte kwam in totaal f9800 bijeen, waarmee de kosten van een busje DEN HAAG De samensmelting op voet van gelijkheid tussen Van der Heem en Indola N.V, Is ingeleid door de notariële oprichting op 4 januari van de Indoheem N.V. Gewone aandelen Van der Heem N.V. kunnen verwisseld wor den tegen die van Inaoheem in de ver houding 1000 voor f 800 en van Indola in de verhouding f 100 voor f 100, beide :n volle wlnstdelend ever 1965. op voor aarde van voldoende aanmelding uiter lijk 29 januari. Drie winstbewijzen Van der Heem zijn verwisselbaar voor f 50.000 en aandeel A Indola voor f 7250 aan delen Indoheem. Converteerbare obligaties Indola kun- en te zijner tijd op de bestaande voor waarden verwisseld worden met moge lijkheid van verlaging der verwisselings- koers bü emissie, bonus of aandelen- dividend. in overleg met de trustee. Het kapitaal van Indoheem zal f 50 miljoe1 bedragen, waarvan f 32 000 prioriteits aandelen. Bij volle aanvaarding van dit aanbod dit wordt uiterlijk 5 februari bekend gemaakt) zal. het eig:n vermogen f 53.52 min bedragen waarvan f 18,76 min ge plaatst kapitaal en f 5,54 min belasting vrij agio Het Is de bedoeling aandelen van f 20 uit te geven en notering in geld aan te agen. In mei zal 18 pet dividend wor den voorgesteld (Indola over 1963 18 pet. Van der Heem 12 pet) Indoheem wordt dan aandeelhoudster van Van der Heem N.V., Enaf, Ver. Stof- zuigerfabrieken en V. d. Heem Elektro- nics N.V van de groep V. d. Heem EMB, EMI (die over 1964 in tegenstelling tot vroeger een aardige winst heeft ge boekt). Braskamp en Indola N.V van de groep Indola, en voorts Interheem N.V Aanleiding tot de samenwerking die ten slotte tot fusie zal leiden, was de botsing ten aanzien van de afzet van ventilatoren in Zuid-Afrika. Er bleken veel meer raakvlakken tussen beide groe pen te zijn Het is zeker niet de bedoe ling van de fusie het wetenschappelijk werk te verminderen, maar juist dit beter te doen geschieden. Het beschikbare talent van de groep maakt een grote groei mogelijk, maar op het ogenblik wordt niet aan een be roep op de kapitaalmarkt gedacht. Dit zal afhangen van het beursklimaat Het concern heeft één raakvlak met Philips, namelijk de verkoop van stof zuigers en vloerwrljvers en een gezamen. lijke fabriek. Van der Heem is geen dochter van Philips. Verklaard wordt dat het belang van R. S Stokvis bij V. d. Heem niet aan merkelijk is. Het personeel is 5218. waarvan in Nederland 12 pet buitenlanders. In 1965 hoopt men de f 150 min omzet te overschrijden door een groei van 7 a 10 pet Het is niet uitgesloten dat nog andere bedrijven zich bij de groep zullen aansluiten Gewaarschuwd wordt dat men de on middellijke resultaten van de samenvoe ging niet moet overschatten, doch in de naaste toekomst kan men op bevredigend dividend rekenen. De geconsolideerde zuivere winst over de eerste helft van 1964 is voor V. d Heem f 1,19 (geheel 1963 2,49) min, Indola f 1,25 (2,13) min. ihet explotatiesaldo f 3,8 (7,3) en 3,5 (4,9) min, afschrijving en epuntenen emfw min. afschrijving en reserve ringen Indola f 1,3 (1,9) min, belasting f 375.000 (1 min) en f 705.000 (14 min) De omzet van Indola was f 23.6 (31,6) min. Het bestuur legt er de nadruk op dat de fusie niet uit noodzaak is geschied en dat een ruimer kapitaal wel wenselijk zou zijn, maar dat men in geen dwang positie verkeert en rustig wachten kan. De normale investeringen zijn gedekt. (f8250) ruimschoots werden ©verschre- Bij de overdracht gistermiddag uitte wethouder Van der Plas zijn be wondering over het doorzettingsver mogen van ds. Poot, die hi) de gees telijke vader van deze actie neemde. „U hebt het ln uw eigen gemeente schitterend gedaan en door ds. W. A. B. Hagen in te schakelen slaagde n ér in ook de mensen in Katwijk te activeren. Aanvankelijk kwam het geld druppelsgewijs binnen, later evenwel ontstond een milde regen. Het geld dat over is, kan mogelijk worden gebruikt om een onderkomen voor het busje te houwen." Ds, Poot gaf een terugblik. In maart kwam de eerste gift binnen, eind juli was de zaak rond. Met de aflevering ging nogal wat tijd heen, maar thans kan vreugde dan toch volkomen zijn. Als geestelijk vader van het busje had ds. Poot naar een passende naam gezocht en hij meende die te hebben gevonden in Concordia (eendracht, eensgezindheid), afgekort Conny. Pluim Vervolgens overhandigde de predikant geneesheer-directeur dr. E. H. J. Warns een enveloppe met f25, die hij 's mor gens uit Bodegraven had ontvangen, en ook ds. Hagen had een nagekomen gift Ds. Poot dacht, dat het overblijvende Gemeente Katwijk HONDENBELASTING Evenals in 1964 zullen ook in 1965 geen aangiftebiljetten voor de hondenbelasting worden uitgereikt De in 1964 ten kohiere gebrachte houders van honden worden voor 1965 voor hetzelfde aantal honden, naar dezelfde onderscheiding, ambtshalve aangeslagen, tenzij vóór 31 januari 1965 wordt aangetoond, dat in de aanslag wij ziging behoort te worden aangebracht of geen aanslag behoort te worden opgelegd. Degenen, die menen dat in hun aanslag ten opzichte van 1964 wijziging dient te worden aangebracht of dat een aanslag achterwege kan blijven, dienen dit schrif telijk aan burgemeeester en wethouders mede te delen. Zij, die houder worden van één of meer honden zijn verplicht daarvan aangifte te doen op een kosteloos ter secretarie, af deling financiën, verkrijgbaar formulier. Botsi sinin stgeest OEGSTGEEST. Vanmorgen om streeks 7 uur botsten op de Rijnsburger weg onaer Rijnsburg twee auto's frontaal tegen elkaar doordat een ervan, bestuurd door A. C. P. V. uit Sassenheim, door onverklaarbare oorzaak naar links uit week. Beide auto's werden zwaar bescha digd, maar de bestuurders, genoemde V. en mej. H. K. Leiden, konden, nadat zij ter plaatse waren verbonden, huiswaarts Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Jacobus Gerardus Cornells, z v J P de Groot en CAM van Winden: Yvonne Catharina. d v J F C M Kemperman en A J Kriek: Helena Johanna Maria, d v P W van Leijden en J M F van Nobelen; Jasper, z v W C de Koek en B van der Meulcn. Ondertrouwd: H Steenvoorden en F I E M Droogh. Getrouwd: J G Brandt en L M T M Witteman; I A Lindner en M J W Noord- man; J L van der Voort en A J Kok. Overleden: A H Schippers, w v H J W Jansen; F HövLg; W F J Goejee. w v A Collce. Bij de overdracht van het busje. Geheel rechts in het busje zit initiatiefnemer ds. Poot. Foto D. Kruyt. geld zou kunnen worden gebruikt voor de aankoop van een koelkast. Hij stak een pluim op de hoed van de Katwijkers van wie blijkbaar kan worden gezegd, dat als zij iets doen, zij het uitermate goed doen ook. „Ik heb perplex gestaan van zoveel liefde ln zoveel geld tastbaar geworden". Dr. Warns bood ds. Poot gelukwensen aan namens het zeehospitium. „Het is vandaag een goede dag zowel voor u als Samenwerking tussen Effatha en het Hos (Van één onzer verslaggevers KATWIJK AAN ZEE Mogelijk komt het tot een vorm van samenwerking tus sen het Rotterdams Zcehospitlum en het doofstommeninstRuut Effatha te Voor burg. Het gaat hier om dubbel-gehandioapten, die zowel spastische aandoeningen heb ben als doofstom zijn. In het doofstom- meninstituut worden de resultaten be lemmerd door het spastisch-zijn van de patiënt en in het zeelhospitium weet men met de doofstomheid geen raad. Het be treft hier een zo kleine groep, dat er geen specialisten op dit gebied bestaan. Door de betrokken patiënten in een in ternaat van het zeehospitium onder te brengen en met hen regelmatig naar Effatha te reizen, verwacht men voor dit probleem een aanvaardbare oplossing te vinden. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 6.37 en 18.55 uur; laag water 2.21 en 14.41 uur. Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Hubertus Johannes, z v N J W Duivenvoorde en G Th van den Berg: Maria Cornelia Magdalena, d v W P Meulblok en J H Berkemeier: Petrus Jacobus Mattheus. J Stoop en C J M van der Lin den; Frederik Nicolaas, z v J G de 'it en G den Hollander. Overleden: Pieternella Jacoba Smit- Brandt, 24 j; A de Jong. 79 j: A Kor- bee, 76 j. Ondertrouwd: C J H Kortekaas en M S A van Houten; F C Th M van der Staak en P A Augustinus. Getrouwd: J J T Zwetsloot en M K Bel. Lisse: J van der Wal en A van der Niet: B Kriek en F Vriezema: F A Hoek en C A Zantboer; L Ehrbecker M G Romeijn; C J van der Horst, Noord wij kerhout, en M P M Pelzer; T G J Heemskerk en A J M Korte kaas. Lot van schappen is afhankelijk van „politiek" (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG Ir. B. van Dam. voor zitter van het Produktschap voor Zuivel. Is van mening dat het lot van dc pro- duktschappen uitsluitend afhankelijk is van de politieke wil van ons volk zoals die tot uitdrukking komt in ons parle- In zijn Gisteren uitgesproken nieuw jaarsrede verklaarde de heer Van Dam, dat de positie van het Produktschap voor Zuivel maar weinig wordt beïnvloed door de wijzigingen in het zuivelbeleid de EEG-regelingen van kracht zijn geworden. „Nergens is voorgeschreven dat het deel van het beleid, dat aan de leden-landen is overgelaten, of datgene in de partnerlanden moet worden uitgevoerd, per se door de centrale over heid van die landen moet worden ver richt. Zo goed als ln het verleden de wetgever het mogelijk achtte aan een lager publiekrechtelijk orgaan taken op te dragen, zo goed kan dit ook nu. Dit doet aan de politieke verantwoordelijk heid van de regering tegenover de Sta- ten-Generaal niets af', aldus de voorzit- Interim Twentsche kabel HAAKSBERGEN De Twentsche Ka. belfabriek zal 6 (vorig jaar 6) pet inte rim-dividend uitkeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11