Te kust en te keur Serie inbraken in Leiden Roode-Kruisman De Koning, 62 jaar oud, overleden Schade f 10.000 Jubileum kassier Van der Veld in Oude Wetering Trawlers varen normaal uit 65 NIEUWE LEÏDSE COURANT S MAANDAG 4 JANUARI 1965 Maandag Schuttersveld, 7.45 tot 8 uur: kerst- boombrand. Dinsdag Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw> fonds Ned. Gemeenten. Geref. jeugdhuis. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Gehoorzaal. 8 uur: jubileumconcert De Stem des Volks. Schouwburg. 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek. Bert Brugmans Marionet tentheater met „Die Fledermaus" van Johann Strauss. Geref. jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Ver. voor experimenteel Radio-onderzoek, causerie over transisto. Woensdag De Lakenhal, 2.30 uur: ledenvergade ring Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland. De Lakenhal, 3.30 uur: nieuwjaarsver gadering Kamer van Koophandel. Herv. wijkgebouw Het Boshuis, ach ter Hoflaan 74, 7.30 tot 10 uur: sociëteits avond Herv. wijkgemeente Boshuizerwijk (leestafel, muziek, gesprek enz., komen en gaan wanneer men wil). Bevrijdingskerk, 7.30 tot 7.50 uur: avondgebed (Herv. wijkgemeente Bos huizerwijk en Geref. Kerk Zuid-West). Donderdag Zaal Petrakerk, Surinamestraat, 8 uur: afd. noord Ned. Christen-Vrouwenbond, dr. G. J. Smeets uit Den Haag over „Huisvrouw en reuma" Vrijdag Zaal Koningskerk, Willem de Zwijger laan hoek Koningstraat, 7.30 uur: ruil- avond voor verzamelaars. Zaterdag Herv. jeugdgebouw: Hooglandse Kerk- gracht 44, 8 uur: kienavond met Heem- steedse specialisten. Stadhuis. 9 i we wijken voor jeugdleiders e.a, (L.J.A.) Welke apotheek? Geopend voor spoedgevallen: Apotheek v. Driessum, Mare 110, tel. 20406 De apotheek van Leiderdorp en de apotheek Voorschoten zijn ook geopend. Films Camera (7 en 9.15 uur): Sherlock Hol- mes, privé detective (14 jaar); 2.30 uur: De avonturen van The Comedy Capers (voor de jeugd) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De Ijzer vreter (alle leeftijden) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De zonde bok (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De dood loert tussen Khasba en Khartoem (14 jr) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Les Amants (18 jaar); donderdag, vrijdag en zater- 'ig 's morgens 10.30 uur voor de jeugd jors en Sjimmie op het Pirateneiland. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De man an Rio (14 jaar). Op oudejaaarsavond geen voorstellin gen. Op nieuwjaarsdag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur Tentoonstellingen De Ruif (Jan Vossensteeg): werk van René de Korte (van 2 tot 29 januari). De Lakenhal: tentoonstelling van he dendaagse Italiaanse grafiek (van 22 dec tot 25 jan.). De Lakenhal: tentoonstelling 40 foto's van Chris Paul Stapels (van 22 dec tot 25 jan.). Veldslagen in Leiden om kerstbomen LEIDEN' Ware veldslagen heb ben er zaterdag gewoed tussen groe pen jongelui om het bezit van kerst bomen. Er vielen zelfs enkele gewon den bij een vechtpartij in de De Wet straat. Een 14-jarige scholier en een 16-jarige kantoorbediende moesten hoofdwonden laten behandelen in het Academisch Ziekenhuis. De gemeentelijke reinigingsdienst moest ook al in actie komen. Van het dak van een school aan de Leuvenstraat werden honderd bomen verwijderd, bij de Petruskerk werden dertig bomen weggehaald en van het plein van de Oosterstraatschool vijftig. Voorts trof de reinigingsdienst honderd bomen aan in de Vivaldistraat en de Jac. Perkstraat. LEIDERDORP In i(jn woning de Koningstraat is gisteravond na korte ziekte op 62-jarige leeftijd plotse ling overleden de heer C. de Koning, die sinds 1936 het Nederlandsche Roode Kruis heeft gediend, na 1 december j.I. als tweede luitenant b(j de civiele dienst. De heer De Koning was een bekende populaire verschijning in het rayon Lel den. onder meer door zijn werk als pro pagandlst. Het Roode Kruis verliest in hem een zeer toegewijd medewerker, bij wie moeilijk iets te veel kon zijn. Zijn hele leven was dienst aan deze goede In 1936 trad de heer De Koning toe tot de colonne Leiden van het Roode Kruis. In 1942 werd hij groepscommandant na de oorlog kwam hij in vaste dienst als propagandist. In 1951 werd hij geant-majoor. Onlangs trad hij uit de colonne en het was voor hem eer i cember J.I. te zien bevorderd tot officier. Hij werd voor zijn werk bij het Roode Kruis onderscheiden met het kruis vi jaar dienst, het Mobilisatiekruia het Oorlogskruis. Woensdagmiddag om 2 uur begint Enkele michten gesloten 7estelijke bovenbouw Wilbelminabrug weg LEIDEN De westelijke bovenbouw van dc oude Wilbelminabrug aan de Hoge Rijndijk gaat spoedig verdwijnen. Dit deelde uitvoerder Van der Vliet ons vanmorgen mee naar aanleiding van een advertentie. Hierin maakte de directie van Provinciale Waterstaat bekend dat tussen 4 en 16 januari de brug enkele nachten voor het verkeer wordt afge- Wanneer dat zal zUn is nog niet be kend. Het verkeer zal er echter op moe ten rekenen dat het tussen half één en zes uur 's nachts via Lage Rijndijk of Zoeterwoude moet omrijden. Het slopen van de bovenbouw zal met de bok van de firma Van Luiing gebeu ren. Omdat er nogal wat ..hoog werk" voor het bedienend personeel aan vast zit, wacht men een ijsvrije nacht af. zondere onderscheiding zidh per 1 de- de Geref. kerk een rouwdienst, waarna de begrafenis om 3 uur plaats heeft op de algemene begraafplaats te Leiderdorp. II. van Duur ren gehuldigd LEIDEN De heer H. van Duuren vierde vandaag zijn 40-jarig jubileum bij het Venduhuis der Notarissen aan de Hogewoerd. De Leidse notarissen boden hem vanmorgen een receptie aan en notaris J. C. van Eek sprak de jubile rende functionaris hartelijk toe, hem dankend voor zijn accuratesse en plichts betrachting. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk. Bejaarde dame brak been bij aanrijding LEIDEN Zondagmiddag omstreeks twee uur is de 88-jarige mevrouw S. Mieremet-Laiterveer bij het oversteken van de Lammenschansweg ter hoogte van de Zeemanlaan aangereden door een personenauto. De bestuurder van de auto werd verblind door de laagstaande zon. De bejaarde dame uit Leiden kreeg een gekneusde rechterarm en een gebroken rechterbeen- Ter plaartse is geen voet- gan gerso verst eek. voelbaar meer warmte merkbaar meer service PAM voor zorgeloos warm wonen KATWIJK. Laatste veilingweek 1964 (Katwijk) was goed KATWIJK AAN DEN RIJN De laatste week van 1964 was aan de Kat- wijkse groenteveiling niet de slechtste Men kan zelfs spreken van een hoopge vende situatie voor wat betreft de waa- peen. Het is te hopen dat de aanvoerders zich niet laten verleiden de aanvoeren drastisch op te voeren. Dat de prijzen hoger waren dan vele weken het geval is geweest, komt zeker ook door de goede exportvraag. de be hoorlijke afzet naar de industrieën i goede vraag van de binnenlandse markt En dat alles bij behoorlijke toegenomen oer. Was de aanvoer vorige week 298.000 kg, in vier veilingdagen i afgelopen week kwam er in evenveel veilingdagen 412.000 kg. De noteringen waren: A extra f 7.10 tot f 7.90. A I f 4,80 tot f 8.90. AII f 2.40 tot f 7,30, B extra f 6.90 tot f 8.3(1 f 6 tot f 10, B II f 1,90 tot f 3.20. C I f 2 tot f 4,50. C n f 1,80 tot f 4.20. aanvoer van de overige produkten maar klein. Wel kwam er veel boe renkool aan de veiling bij redelijke prij- (f 12 tot f 49': knolselderie was beter gevraagd, deed f 10 tot f 2.9< koolsoorten deden het maar matig: gele kool f 9 tot f 18, witte kool f 12. groene kool f 6 tot f 19. rode kool f 7 tot f 22 Spruiten waren traag f 20 tot f 83. andij- deed van f 32 tot f 36. witlof f 21 tot 23. peterselie f 35. schorseneren AI i~ tot f 38. B I f 26 tot f 30. CI f 37. C II f 8 LEIDEN In he( kantoortje van de brandstoffenhandel van Coöp. Rijnland de Haagweg is in de periode van 31 december tot 2 januari ingebroken. De dadcr(s) maakte(n) vermoedelijk gebruik ten valse sleutel. De brandkast van oud model bleek zich onder het geweld van een breekijzer en een tang te gedragen als een sardineblikje. IJit een geldtrommcl wordt duizend gulden aan contanten en circa f3700 aan Ingelever de brandstofbonnen vermist- In dezelfde periode werd ook ingebro- sn in een pand aan de Witte Singel. De toegang werd verschaft via open schuiven van een raam aam de voorzijde. In de kamer van de hoofdbewoonster werden alle kaften overhoop gehaald Uit een portemonnee wordt f 100 vermist. De kamerdeur zat op slot. zodat de dader(s) niet verder kon(den) komen. Uit de kantine van het tennispark Leidse Hout werden twee slipovers (bei ge en grijs) en een paar achaatssokken ontvreemd. ALPHEN Gistermorgen om vijf ■er half acht ontdekte de heer D. Ver kade, wonende Hoorn 55, dat er brand rdde in een opslagplaats bü Avifauna. Hij sloeg onmiddelijk alarm, zodat de spoedig gearriveerde brandweer het vuur kon beperken In de opslagplaats, gelegen tussen de timmerrwerkplaats en de metaalloods, stond de oliekachel van de centrale- Gestolen geld was snel terug ALPHEN Bij het sluiten van dc stationswachtkamer miste restaurateur Proost zaterdagavond om kwart voor twaalf de geldzak met ongeveer 50 gul den wisselgeld, die hij had klaar gelegd- De dader moest onder dc laatste bezoe kers worden gezocht. Korte tijd later lichtte de politie een 30-jarige Alphcnaar van het bed. In zijn woning trof de po litie het wisselgeld aan. Dc man had de zak in een sloot langs de Conradstraat geworpen. ALPHEN Omstreeks het midder nachtelijk uur van vrijdag op zaterdag trof de heer Verschuur, oliehandelaar, Stcekterweg, twee Alphcnaren aan in de voor z(jn woning geparkeerde auto van Belgisch familielid. Dc knapen verwarmingsinstallatie voor beide lood sen en de bloemisterij. Vermoedelijk is een storing opgetreden in de olietoevoer, inrichting waardoor een kleine exolosie volgde. Het vuur vond gretig voedsel in de opgeslagen goederen. Hoewel uitbreiding van dc brand snel was voorkomen, wordt de schade verwarmingsinstallatie en gebouw toch geschat op ongeveer tienduizend gulden. Avifauna Is tegen brand verzekerd. Afscheid bij de Alphense P.T.T. ALPHEN AAN DEN RIJN Wegens zijn benoeming tot hoofdemployé voor buitengewone diensten bij het P.T.T.-be drijf te Winterswijk heeft de heer H. van Smaalen zaterdagmorgen in de bestellers- kamer van het kantoor te Alühen af scheid genomen van het personeel van het Alphense P.T.T.-kantoor De heer Van Smaalen die sedert 1 november 1962 adjunct-directeur was van het Alphense P.T.T. bedrijf, werd eerst toegesproken door de directeur, de heer A Vlietstra. Deze bracht hem dank voor de wijze waarop hij hem steeds had geassisteerd. Als aandenken bood hij een fototoestel Namens de kantoorhouders behorende tot het ressort Alphen sprak de heer T. C. van Leeuwen uit Aarlanderveen. Hij schonk een actetas. Dc heer J. van Diggelen vertolkte de gevoelens van het personeel van de bc- stellerskamer. In Katwijk aan Zee Dokter Cleveringa neemt afscheid KATWIJK AAN ZEE Na 42 jaar in Katwijk als hutsarts werkzaam te zijn geweest, heeft dokter J- C. A. Cleveringa met ingang van het nieuwe jaar zijn praktijk als hulsarts neergelegd. Hij opgevolgd door dr. J. Timmert. Dokter Cleveringa is in Arnhem ge boren. Hij woonde jarenlang in Gronin gen, waar hij ook studeerde. Na als waarnemer in tal van plaatsen in noorden van het land te hebben gewerkt, kwam hij in 1922 naar Katwijk. Dokter Cleveringa blijft ook nu in Katwijk wonen Hij is een bescheiden mens. die nieit gaarne op de voorgrond treedt. Van een kranten-interview wilde hij den ook niets weten. Om zijn patiënten in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen wordit terdag 9 januari van 15.30 tot 17 uur receptie gehouden in hotel Noordzee de Boulevard. Vertrokken uit de gemeente Katwijk KATWIJK VERTROKKEN: W Th M Onrust van Prins Bernhardlaan 190 naar Leiderdorp. Heemraadlaan 16; M Ouwerling van Rijnstraat 2b naar Dub beldam, Beatrixstraat 25; A J A Altera van Prin6 Bernhardlaan 90 naar Woens- drecht, Minckelersweg 90; C N J Groen van Boulevard 49 naar Alphen aan Rijn, Kievitstraat 24; N Boezaard Conradstraat 1 naar Mijdrecht. Kerk- vaart 38; Jan Kloos van Meidoornstraat 45 naar Leiden, Sumatrastraat 52a; C van Amersfoort van Tor te liaan 10 naai Wageningen, Westerhofsepad 40; P. var der Boon van Schoolstraat 28 naar Heus. den, Bernhardstraat 6 H. Kort van Park- laan 33 naar Heemstede, Bosboom Tous- saintlaan 14; N Kuipers van Overrijn 9 naar Oud-Bijerland, Aneboomstraat 22; A Bechthum van Wassenaarseweg 75 naar Wassenaar. Katstraat 24; A Meijvo- gel van Varkevissersetraat 225 Bochum (Duitsland); J G van Hameren van Varkevisserstraat 183 naar Noord- wijk, Hoofdstraat 39. Nieuwjaarsreceptie Katwijk KATWIJK Zaterdagmiddag was er in het gemeentehuis de nieuwjaarsre ceptie van het college van B en W. Niet aanwezig was wethouder mr J. van der Plas, evenals vorige jaren was er zeer grote belangstelling, niet alleen uit amb telijke kringen, maar ook van de zijde van handel en bedrijf, kerkelijke ei schoolkringen en verenigingen. Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK Dinsdagavond om half 8 hoopt voor dc Geref. Gemeente aan dc Remisestraat ds. F. Harinck van Bent huizen voor te gaan- (Advertentie) MEDEDELING J. C. A. Cleveringa, De praktijk wordt voortgezet door J. Timmers, Arts Gelegenheid om afscheid te nemen van Dr. Cleveringa in Hotel-Rest. Noordzee. Boulevard, op zaterdag 9 jan. 1965 van 15.30 uur tot 17 uur. M. Litjens won beker bij tafelvoetbal HILLEGOM In de finale voor de 'cdstriiden om de wisselbcker van de tafelvoetbalvereniging De Bollenstreek wist M. Libens de wisselbeker te De stand is thans; 1 W v Houten (At lanta) 10—20, 2 M Litjens (Hollandia) 1020. 3 T Kauffman (Defenders) 1016. 4 H Verbrugge (SIZO) 10—12. 5 J van Dril (BS> 1010, 6 L v d Reep (Hillegom( 11—10: 7 F de Wit (Conc.) 10—8. 8 M Kleyn (Dakota) 108, 9 B Versteeg (Hun- garia) 108, 10 C Rusman (Albion) 104. 11 J Verhoeven (Benn. Boys) 102. 2 W Lemmers (Dutch un.) 111. HILLEGOM Woensdagmiddag 2 uur voert het kinderoperettekoor Flora „Het geheim van de hofmaarschalk" op ln de van Flora voor kinderen en des avonds 8 uur voor oudere belangstellen den. Het Madrigaalkoor (meisjes boven de 14 jaar) zorgt voor een muzikale om lijsting tussen de bedrijven. De heer Gé der Steen heeft de leiding over belde koren. Brandje in Lombokstraat LEIDEN In de Lombokstraat is eei kleine brand onstaan nadat ombekenden vuurwerk op een vensterbank hadden afgestoken. Het kozijn van een huis werd aangetast, terwijl in de huiskamer het behang, de vloerbedekking en de bekle ding van een stoel vlam vatten. De brand weer bluste de brand. Rijnsburgs schaaknieuws RIJNSBURG - De Rijnsburgse Schaak club hield vorige week een goed ge slaagde „oudej aarswedstrijd". Dit keer golden niet de persoonlijke prestaties. Vier groepen van vier man bestreden elkaar in drie wedstrijden van één uur elk. Bij de prijsuitreiking was er voor ieder een prijsje „in oudejaarsstijl. Uitslagen: I Groep M J Goudriaan, Jac P Noort, L J Goudriaan, G Slinger land 10 punten; II Groep: A Vletter. R Tijsterman, A Ravensbergen, G van Eg- mond, 8\i p; III Groep: J Schoneveld, D Schoneveld, C van Starkenburg, T Beek huis, 4(4 p; IV Groep: W Binnendijk, D v d Vijver, Heemskerk, G Kromhout 1 p. Voor de twee spelers, die een volledige score behaalden (A Vletter en L J Gou driaan) was er een extra-prijsje weg gelegd. Vanavond wordt in het lokaal van de Ulo niet geschaakt omdat het eerste tien tal een uitwedstrijd moet spelen tegen Katwijk I. Prijzen bloemenvak tentoonstelling RLJNSBURG Donderdagavond heeft de prijsuitreiking plaats van de onlangs gehouden bloemententoonstelling. Na de uitreiking spreekt de heer K. de Groot van het Rükstuinbouwconsulentschap Lissc over „Groei en bloei in dc Hortus Botanicus te Leiden". De lezing wordt verduidelijkt met dia's. Plaats van sa menkomst: Jeugdhaven; aanvang 8 uur. OUDE WETERING Zaterdagmiddag kreeg de heer M. R. van der Veld in De Woelige Baren een receptie aangeboden ter gelegenheid van zUn zilveren jubi leum als kassier van de Raiffeisenbank. De voorzitter van de bank. de heer P. Enthoven, haalde herinneringen op uit de eerste jaren toen de bank nog was ge vestigd in café Klein, waar men zitting hield op het podium van de toneelzaal. De jubilaris kreeg een geschenk onder couvert, zijn vrouw een bloemstuk. De voorzitter zei vooral te waarderen de bekwaamheid van de heer Van der Veld zioh door moeilijkheden heen te slaan. De omvang van de werkzaamheden heb ben zich sterk uitgebreid. Besloten is thans ook in Woubrugge een bankge bouw te stichten. Vele sprekers voerden hierna het woord. Achtereenvolgens kwamen naar Hervormd Nieuwveen zonder kerkorgel NIEUWVEEN Vanmorgen Is de Lel- derdorpse firma Van der Linden begon nen met het demonteren van het orgel der Hervormde kerk. dat een restauratie beurt zal ondergaan. Alleen het front blijft staan. Verwacht wordt, dat de res tauratie een half jaar zal duren. Men zal zich in die periode behelpen met een huisorgel. Onderscheiding voor mej. Van Reisen SASSENHEIM Zaterdag 2 januari was het 40 jaar geleden, dat mejuffrouw M. G. van Reisen in betrekking kwam bij manufacturenhandel Meiman. Dit feit werd herdacht in een feestelijke bijeen komst van directie en personeel. Het zal de inwoners van Sassenheim en omgeving goed doen te vernemen, dat de plichtsbe trachting van mej. Van Reisen is beloond met een ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, die haar door de burgemeester na woorden van waar dering werd opgespeld. De heer Meiman wenste vervolgens de 63-jarige jubila- resse geluk met de aan haar verleende onderscheiding. Ook haar collega's bleven niet achter. Zij boden naast bloemen eei blijvend aandenken aan. Auto over de kop SASSENHEIM Zaterdagmorgen om 4 uur slipte op Rijksweg 4 ter hoogte van het Klinkenbergviaduct een personen auto uit Den Haag. als gevolg van dc gladheid van het wegdek. De auto sloeg over de kop. De carrosserie werd totaal vernield. De bestuurder lieD slechts lich te verwondingen op aan zijn hoofd. Weekagenda Sassenheim SASSENHEIM Hedenavond 8 uur lr het Hervormd Verenigingsgebouw: alge- ledenvergadering van de Hervorm de Zangvereniging „De Lofstem" Hedenavond 8 uur in het catechisatie- lokaal achter de geref. kerk: ledenver gadering van de geref. mannenverenl- ging. Onderwerp art. 2 van de Ned. Ge loofsbelijdenis. Dinsdagmiddag 1 30 uur in Het bruine Paard: Algemene Bond Ouden van Da gen Dinsdagavond 8 uur in het Jeugdhuis: Vereniging van Huisvrouwen, mevr Ten- hage-Vcrduyn uit Lisse houdt een cau- ïrie met dia's over Japan Woensdagmiddag 2.30 uur in het Jeugd huis: prot. chr. bejaardenkring. voren de heer M. P. van der Weijden uit Nieuwkoop namens het ringbestuur (mand fruit), oud-kassier J. A, W. Ver- kleij. de heer Boer uit Hazerswoude- Rijndijk namens de collega's uit de streek (klokje), de heer J. Bakker namens de Raiffeisenbank Roelofarendsveen (mand fruit), burgemeester Van Kolfschoten na mens het gemeentebestuur van Alkema de. burgemeester Van Wageningen na mens het gemeentebestuur van Woubrug ge en rijkstuinbouwconsulent ir. J. W. van der Helm namens de tuinders. Wielrijdster te water in Oude Wetering OUDE WETERING Zaterdagmiddag raakte mevrouw J. Wesse]man op onver klaarbare wijze te water. Zij fietste langs de Wetering en voor het huis van dokter v Haselen ging zij onverwachts over de schoeiing. De oliehandelaar C. Kroon uit Leimuiden en de heer A. v. Pinkstere schoten te hulp en trokken haar op de kant. De fiets en een tas werden later opgehaald. Uit haar tas mist zij nog een portemonnee met ongeveer f 30. De heer Kroon bracht de drenkelinge met zijn auto naar huis in de Gogerpol- Auto in De Kaag een booiu tegen Jubileum van bij Frijlink de heer Keyzer (Sassenheim) SASSENHEIM De jubileumviering van de heer W Keyzer, die 40 jaar verbonden is aan de onderneming A. Frijlink Zn, N.V., had eerst op intieme wijze plaats in de kring van het bedrijf tijdens de traditionele bij eenkomst op Oudejaarsdag in het Jeugdhuis. Als eerste sprak de heer N. Frijlink de jubilaris toe. Deze zei o.a. dat de naam Keyzer gedurende een reeks van jaren aan het bedrijf is verbonden. De vader van de jubilaris was 39 jaar schuurbaas, diens zoon 40 jaar in de administratie, organisatie en fiscale aangelegenheden werkzaam en sedert 1957 mede-directeur, waarna onlangs het derde geslacht zijn intrede deed in het bedrijf. Verder sprak hij van een hooggew; deerd medewerker, die door zun grote kennis van zaken, zijn uver en nauwge zetheid een voorbeeld was voor de an deren. Ook richtte de heer Frülink zich tot mevr. Keyzer. die door naar zorg en toewijding het haar echtgenoot mogelijk maakte zich al die jaren aan zun werk te wijden. Deze waardering kwam ook tot uitdrukking in het geschenk dat werd aangeboden: een reis naar Amerika voor beiden. Hierna werd gesproken door de heren Van Teylingen en Trossèl waarbij de goede samenwerking en vriendschap naar voren kwamen. De heer G Buurman bood namens het personeel een filmcamera met projectie-apparatuur aan. Na de huldiging bleef men geruime tijd nog gezellig bijeen, waarna een slotwoord werd gesproken door de chef van de kwekerij, de heer P. v. d. Sleet Zaterdagmiddag had in de grote met fraaie bloemstukken versierde zaal van het Jeugdhuis de receptie plaats. Onder de zeer vele aanwezigen zagen we burge meester J. baron van Knobelsdorff en echtgenote: wethouder Vogelaar, de in specteur der directe belastingen, mr. J. van Batenburg uit Leiden; de directeur van Gemeentewerken, de heer Schram; de wnd. groepscommandant der rijkspo litie, de heer Spelde; de beide gerefor meerde predikanten; dokter Van Nes; de heer v. d. Meer van het Produktschap van Sierteeltgewassen; de directeuren van de Hobaho en H. B. G.; de hoofden van de Algemene Inspectie Dienst: het vol tallig bestuur, hoofden der scholen en onderwijskrachten van de „De Visser- school". waarvan de heer Keyzer be stuurslid is; vertegenwoordigers van ex peditiebedrijven en scheepvaartmaat schappijen en vele relaties en vrienden. Behalve fraaie bloemstukken waren er ook vele attenties in andere vorm. DE KAAG Zaterdagmorgen reed een personenauto met grote snelheid over de Lisserdijk nabij de Kaag, bestuurd door de heer G. Roos uit Lisserbroek. De auto slipte en botste tegen een boom. Met een dubbele beenbreuk is de bestuurder naar het academisch ziekenhuis te Lelden ge- Judo in De Kaag DE KAAG Zaterdagavond heeft de Kaagse judovereniging wedstrijden ge houden voor de judoka's van het sport instituut „Goederaad" uit Aalsmeer, Voor schoten. Alphen aan den Rijn en De Kaag. Er werd met veel plezier en met respect voor elkaar gewerkt Kampioen bij de middengewichten van de gele band werd J. Geliin en de tweede prijs ging naar R. Lip. Bij de zwaarge wichten werd P. Eveleens eerste en W. Brouwer tweede. Bij de lichtgewichten oranje band gingen de prijzen naar J. Rietveld en G. Dietsen. J Brand werd eerste efi F. Kroon twee Je bü de midden gewichten. Bij de zwaargewichten werd K. Groen in 't Woud eerste en K. Kabalt tweede. De heren W. van Gulik en H. Beukers werden bij de groene band eerste en tweede. Bij de blauwe band werd K. Blom eer- :e en G. van Eyck tweed® J. van Dam en B. Berk namen bij de bruine band de eer in ontvangst. De stijl prijs werd gewonnen door de heren H. Beukers en G. van Eijck. Leimuitler brug in 1964 LEIMUIDEN In 1964 passeerden de Leimuider brug in de richting Aalsmeer: 4040 geladen schepen met een totaal laad vermogen van 508.361 ton, 3340 ongeladen schepen met een laadvermogen van 408.535 ton en 10.403 andere schepen. In de richting Oude Wetering: 4647 geladen schepen (564.074 ton), 3091 ongeladen schepen (444.497 ton) en 10.094 andere schepen. De brug werd 11.530 keer ge- LEIMUIDEN De heer H. Zwaai slaagde in Den Haag voor het vakexa men woningstoffeerder. Twee diefjes aangehouden ROELOFARENDSVEEN Zondag avond betrapte de heer Van der MeeT twee jongens, die bezig waren de si garettenautomaat buiten zijn zaak aan het Zuideinde te plunderen. Een telefoon- iaar de politie was voldoende om korte tijd later een 14-jarige en een 15- jarige jongen aan te houden. Uit hun verhoor bleek dat zij o.a. ook in het Hanab-gebouwitje, in de kantine van Weteringse Boys en in de veiling had den ingebroken. SCHEVENINGEN Dit weekeinde hebben zes Scheveningse trawlers en één Vlaardingse trawier de Schevenlngse haven verlaten, terwijl uit Vlaardingen nog vijf trawlers met Scheveningse be manningen zijn uitgegaan. Naar het schijnt hebben de vissers bij de waterschout op het politiebureau aan de Duinstraat niet per reis gemonsterd, er op duidt dat het door de BVZ- voorzitter Jaap Koning gestimuleerde advies om slechts per reis een „indivi duele arbeidsovereenkomst" aan te gaan niet erg druk wordt opgevolgd. Overigens het ook niet mogelijk om „per reis" op een i.a.o. te monsteren. Hoogstens kan visser gebruik maken van zijn recht per reis óp te zeggen. In Schevenin- gen werd vanmorgen verwacht dat er vanmiddag nèg minstens tien trawlers uit zouden gaan In verhouding tot vorige jaren hebben nog niet zoveel vissers aangemonsterd. Dit is evenwel zeer verklaarbaar, omdat vorig jaar, als gevolg van de staking, het werkverband in zeer veel gevallen pas ln februari is begonnen, wat inhoudt, dat het ook geacht kan worden pas in febr. dit nieuwe jaar te eindigen. „Prak tisch alle trawlers", aldus de waterschout, „zitten over het jaar heen". Extra drukte bij de Spoorwegen UTRECHT De spoorwegen hebben het gisteren bijzonder druk gehad om al degenen die de feestdagen elders hebben doorgebracht weer naar huis te brengen. De extra drukte kon zonder vertraging worden verwerkt D-treinen uit Frank rijk liepen wel vertraging op, door een ontsporing in Noord-Frankiik. Er waren er die in Nederland arriveerden met een vertraging van anderhalf uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3