QLaJ B .0 Kongolese rebellen weer in opmars Goldwater op Kerstkaart Franz Novak krijgt 8 jaar Atoomdeskundigen met Sowjetunie uitwisselen Frankrijk heeft haast met EEG-landbouw Ei AA K Til IB AC de individuele haarlotion Fiasco voor Peronisten Gevaar van bestraling Staking Franse spoorwegen Medicijnen vrij in Engeland i de drank voor dorstige drinkers W Rusland dringt door alle wereldzeeën m Jjh e&ft (jLonte, hij, 7 VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Wie veerkrachtige xenuwen heeft moet die in ere houdenVan Jongs af aan voor goede xonuwvoeding zorgen Sanatogen f - vooral voor opgroeiende kinderen Paulis geheel omsin tingeld Journalisten gaan staken in Italië ROME De federatie van Italiaanse Journalisten heeft donderdag een staking van onbepaalde duur uitgeroepen, die geldt voor alle bij haar aangesloten jour nalisten in het hele land. De staking begint vandaag. Men wil op deze manier een hoger salaris en betere arbeidsvoorwaarden voor de journalisten zien te krijgen. De vorige week zijn de 11.000 journalisten die Italië rijk is. een staking van een week begonnen. Deze werd echter na drie dagen opgeschort in verband met de hervatting van het over leg r, t de uitgeve: ATLANTA (Georgia) Het woord „Goldwater" is gisteren ontdekt op 12.000 kerstkaarten, die verstuurd zijn door gouverneur Carl. E. Sanders, een aan hanger van president Johnson. De miniscule letters staan gespreid over de guirlandes boven een afbeelding van de residentie der gouverneur. Het is nog een mysterie hoe die letters daar gekomen zijn. De tekening is gemaakt door Ken Wil liams, die kunst studeert aan de univer siteit van Georgia. Hij heeft verklaard het woord Goldwater niet aan zijn werk toegevoegd te hebben. Hij zag het op de plaat staan voordat hij hem verzond. „Ik wist niet wat ik er mee aan moest en derhalve deed ik maar niets". De gouverneur toonde zich geïrriteerd en toch ook wel een beetje geamuseerd toen hij hoorde dat het woord oo de kaart stond, maar hij zei, dat deze on- Sewilde toevoeging niets veranderde aan e intentie van de kaart. Nog geen besluit over Wereldraad TANANARIVE De Lutherse Kerk van Malagasy (het vroegere Madagascar) heeft nog geen definitieve beslissing ge nomen inzake het lidmaatschap van de Wereldraad van Kerken. Ter generale synode, die dezer dagen in Betroka bij Tananarive werd gehouden, sprak een sterke minderhe'd zich tegen aansluiting uit. De kwestie is daarom terugverwezen naar de particuliere synodes. De Luther se Kerk van Malagasy telt een kwart miljoen zielen. LEOPOLDSTAD/NPW YORK/ DÜSSELDORP Kongolese op standelingen hebben gisteren het offensief weer hervat. Zware aanvallen werden met steun van locale stammen uitgevoerd op de stad Paulis, in het noorden van Kongo. De situatie is op het ogen blik dusdanig dat Paulis volledig omsingeld is door de opstandelin gen. WENEN Een jury van acht is met In het noordoosten van de provincie "I»e",e1ne. stemming van oordeel dat Kivoe wordt ook hevig gevochten tussen de 51-jange Franz Novak, cx-kapitein> troepen van het nationale leger en devan de SS, niet medeplichtig is aan rebellen. Hier boekien dc regeringssolaa- moord op duizenden Joden. Zij be ten succes met de herovering van Kali- vond Novak wel schuldig aan hande- ma- lingen en verzuimen die het leven T/ i i i van veel Joden, vooral in Hongarije, V eillgneidsraad «evaar brachten. Voor dit feit werd Terwijl de strijd weer opgelaaid is werd gisteren het debat in de Veilig heidsraad over Kongo voortgezet met aanvallen van de Tanzaniaanse. Marok kaanse en Russische afgevaardigde op de Amerikaans-Belgische actie in Stanley- stad. Deze onverw maakt de uitvoering van een plan vijftig blanke huurlingen en tweehon derd Kongolese soldaten te laten doorstoten naar de steden Watsa en Wamamba, waar nog Europeanen als gijzelaars gevangen worden gehouden, voorlopig onmogelijk. Advertentie De Tanzaniaanse afgevaardigde. Kam- bona, vergeleek de actie van Stanleystad met Pearl Harbour, zijn Marokkaanse collega weet het doden van de gijzelaars door de rebellen aan genoemde actie en de Russische afgevaardigde, Fedorenko. meende dat de maatregel tot doel had te verhinderen dat de „nationale bevrij dingsstrijdkrachten" de hand zouden leg- tegenstand gen op de rijkdommen van de Kongolese mijnen. „Monsterachtig", zo noemde Fe dorenko de actie Voor Tsjombe had de Rus geen goed woord over De Kongolese premier zou volgens de Rus een plan hebben voorbe reid om ten tijde van de actie de na tionale rijkdom aan „de imperialisten" over te dragen. Erkenning van de rege ring Tsjombe als wettige vond Fedorenko schending van de VN-resolutie waarin de schuldigen aan de moord op Loemoemba worden veroordeeld. Belangrijk bericht Castella brengt nu gouden munten binnen ieders bereik! Castella heeft de Koninklijke Begeer te Voorschoten opdracht gegeven tot het slaan van zes 18 karaats gouden munten met beel tenissen van Prinsessen uit het Huis van Oranje. Deze waarde volle gouden munten zullen be schikbaar worden gesteld tegen een bepaald aantal Castella kopjes en voor een prijs, die zeer belang rijk lager is dan men voor der gelijke munten gewoonlijk moet betalen. Bewaar dus vanaf van daag uw Castella kopjes hiervoor. Het isook mogelijk te sparen voor een collectie kwaiiteitstextiel, die mooier is dan ooit. Nadere mede delingen volgen binnenkort! Het 'ern-fn-dertigen' spel en alle andere Caslella spaarkaarten komen hiermede te vervallen. De spaarkaart die u nu aan het volplakken bent. kunt u tot uiterlijk 1 februari 1965 nog Inwisselen. Tsjombe ij ten niet _.JPL r ._jr bespre- diplomaat kingen met Duitse zakenlieden. Doel van zijn reis naar de Bondsrepubliek is fi- i nanciële hulp te verkrijgen. Op een vergadering zei Kongo tegen de zakenlieden dat het Westen onmiddel lijk economische steun dient te geven aan Kongo. Indien dit niet gebeurt, aldus Tsjombe, zou Kongo een prooi worden van het communisme en de rest van Afrika met zich meesleuren. Tsjombe's toespraak oogstte veel applaus bij de zakenlieden. Novak hield zich onder Eichmann be zig met transportaangelegenheden. Hij beweert zelf niet te hebben geweten wat het lot was van de Joden die uit Honga rije naar Auschwitz werden gebracht. De bijna vier jaar die Novak in voor arrest heeft doorgebracht, worden in mindering van het vonnis gebracht. Tol zijn straf behoort onder meer, dat hij elk jaar twee dagen moet vasten en twee nachten op een hard bed moet slapen. Ma. ndag 28 december begint in de Oostenrijkse hoofdstad een nieuw proces wegens oorlogsmisdaden. Beklaagde is de 58-jarige SS-overste dr. Erich Rajako- witsj. Hij bevindt zich sinds 1 april vorig jaar in Wenen in hechtenis. Intussen heeft de jusitite in Nederland en Oostenrijk een onderzoek ingesteld naar zijn oorlogsverleden. Het bureau van de openbare aanklager in Wenen wil niet meedelen wat Rajakowitsj precies ten laste wordt gelegd. Hij zou juridisch adviseur van Eichmann zijn geweest. Pakistaans diplomaat in India uitgewezen NIEUW DELHI Een Pakistaanse door India uitgewezen na de arrestatie van enkele Indiërs die worden beschuldigd van het uitleveren van ge heime gegevens aan een diplomatieke missie. Er wordt niet gezegd welke mis sie het is. De Indiase minister van bin nenlandse zaken sprak in het parlement van een ernstige en delicate zaak. Uit Karatsji wordt gemeld dat de rege ring van Pakistan als tegenmaatregel een diplomaat van gelijke rang heeft Moskou wil met Nederland in zee DEN HAAG van Sow jet-deskundigen op atoom gebied heeft een bezoek van tien dagen aan Nederland en België afgesloten met de bespreking van een ontwerp-akkoord voor uitwisseling van deskundigen met het R.C.N. (Reactor Centrum Een delegatie De Sowjet-delegatie, die zeven man omvatte, heeft in Nederland atoomcen tra en -installaties te Petten, Arnhem. Wageningen, Delft, Eindhoven en Leiden bezocht. In België bezochten de Russi sche gasten onder meer het atoomcen trum te Mol. De heer Morogov zei zeer tevreden, dat zijn delegatie vrijwel over al is geweest waar ze een kijkje had willen nemen. Wat hij te zien had gekre gen stond op hoog peil en de Russen HAARTABAC is een individuele haarlotion - bestemd HAARTABAC werkt verfrissend en voor de persoonlijke verzorging van Uw haar. opwekkend. HAARTABAC bevordert de natuurlijke bloedcircu- gevóef goedverzorgd Jatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roos- HAARTABAC in de doserende flacon vorming en hoofdjeuk. FL 3,75 Fl. 5,95 Regelmatige massage met HAARTABAC geeft U het gewenste resultaat: gezond levendig en glanzend haar. het groenten- en fruitreglement uit werkt (waartoe op de jongste marathon ten behoeve van Italië werd besloten), vóór 1 juni over de definitieve vaststel ling van de voorschriften voor een ge meenschappelijke markt voor suiker be slist Aan Franse zijde werdt groot belang bij de E.E.G. op aangedrongen spoed te betrachten bü de verdere uitwerking van het gemeenschap pelijk landbouwbeleid. De Franse regering heeft voorstellen inge diend voor de werkzaamheden op dit gebied in 1965. In kringen van laan dit tijdschema gehecht. Couve de jie{ Murville wenste het schema ook tot een onderdeel te maken van hei begin deze week aanvaarde compromis-voorstel, maar vooral minister Biesheuvel wees bij voorbaat een dergelijke voorwaarde af. De ministers gaven in plaats van een .beslissing over een tijdschema aan de permanente vertegenwoord'"*rr opdracht een voorstel uit te werken, dat op de volgende vergadering van de EEG- terraad zal worden besproken. „r, Rpt „:„rupldendan ook gaarne met de Nederlanders Nederland) en het oeigiscne en Belgen gaan samenwerken. I commissariaat voor atoomener gie. re leider der Sowjet-delegatie, de heer I. D. Morogov. vice-voorzitter van de Sowjet-staatscommissie voor vreedzaam gebruik van kernenergie, verklaarde op een persconferentie, dat stemming J had bereik de Europese commissie en bijzonder bij de diensten voor de landbouw van vice-voorzitter dr. S. L. Mansholt worden deze voor stellen als een onmogelijke opga ve beschouwd, gezien het perso neelstekort en de ingewikkeldheid van de problemen. r de inhoud van het ontwerp Naar verluidt waren de Nederlandse en Belgische gastheren uiteraard niet ge machtigd zoals de Russen die het ontwerp kant en klaar uit Moskou met zich mee brachten hert akkoord met een ook te tekenen. Men verwacht dat de ondertekening in februari zal geschie den, als Nederlandse en Belgische des kundigen een tegenbezoek aan Moskou gaan brengen. De heer Morogov verklaarde zeer te vreden te zijn over de reis, die is ge maakt op een gezamenlijke uitnodiging van de Nederlandse en Belgische rege ring. Minister Luns had de uitnodiging deze zomer bij zijn bezoek aan Moskou overgebracht. Het initiatief ertoe was ge nomen, omdat men in Nederland en Bel gië hoopte tot regelmatig contact en uit wisseling met de Sowjetunie te komen. Belgen gaan samenwerken. Het ontwerp-akkoord voor regelmatig contact en uitwisselingen voorziet in een jaarlijkse conferentie, waarop het concre te uitwisselingsprogramma voor een jaar moet worden opgesteld, zo zei hij. BUENOS-AIRES De volgelingen Meer kredieten aaii Suriname DEN HAAG Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend volgens welk de Nederlandse regering zal wor den gemachtigd de deelneming in de financiering aan het opbouwplan voor Suriname uit te breiden van f 102,5 mil joen tot ƒ114,5 miljoen. Verder wordt voorgesteld machtiging te verlenen voor garaiidcring door Nederland van leningen tot een bedrag van ƒ61,66 miljoen. De rentelast van deze leningen zullen door Nederland worden gedragen. De rentelast van de tiepjarenplanlening gedurende de jaren 1964 tot en met 11967 zal worden kwijt gescholden. Volgens recente onderzoekingen is on geveer tien procent van de Surinaamse beroepsbevolking werkloos, aldus de vice- premier en de minister van financiën, resp. mr. B. W. Biesheuvel en prof. dr. H. J. Wittevcen. in hun memorie van to:lichting. Verruiming van de werkgele genheid neemt onder de vraagstukken j waarvoor Suriname zich gesteld ziet dan j ook een zeer belangrijke plaats In. De beroepsbevolking neemt bovendien jaar lijks met 3,5 procent toe als gevolg van natuurlijke aanwas Een verdere toene ming van de werkloosheid zal tot ernsti-1 ge ^sociaal-economische gevolgen kunnen .4 nti-Rassendiseriminatieclub Nederlanders geven Oe Tliant oorkonde NEW YORK De 19-jarige Reinout Burgerjon uit Leiderdorp en de 18-jarige j Hugo Gersie uit Den Haag hebben giste- I ren in het V.N.-gebouw een oorkonde j met 50.000 handtekeningen overhandigd j aan de heer Chakravarthi Naramsimhan. hoofd van het kabinet van de secretaris- generaal van de Verenigde Naties. j In deze oorkonde, waarvan de handte keningen werden verzameld onder de jeugd van Suriname. België en Neder land. maakt de „anti-rassendiscrimina- tieclub", een jaar geleden door een 14- jarig half-surinaams meisje in Amster- alle uitingen De twee Nederlandse scholieren wer den bij de overhandiging van het docu ment vergezeld door enige leden van de Nederlandse V.N.-delegatie. Door ziekte kon secretaris-generaal Oe Thant zelf de oorkonde niet in ontvangst nemen. Zoals we gezien hebben, zijn de len en wanneer zij door fotonen van reuzenmoleculen. waaruit de genen voldoende energie worden getroffen, zijn samengesteld, uiterst gevoelig kan een atoom wegspringen, waar voor warmte, zodat chromosomen door de samenhang van het molecuul (waarin zich de genen bevinden) die gewijzigd kan worden, of de electri- een „warmteschok" te verduren heb- sche lading die het atoom op zijn ben gekregen, veranderingen onder- plaats houdt verandert van waarde, gaan. Ook energierijke stralen zijn het geisoniseerde atoom neemt in staat een verplaatsing van atomen 'n de structuur van het reuzenmole- of atoomgroepen in de genen te ver- cuul een andere plaats In. Hoe een oorzaken waardoor veranderingen in ander zich ook precies voltrekt, de erfelijke eigenschappen optreden, een treffer heeft tot gevolg dat het Het is wellicht niet jjC- veronder stellen, dat vele van die reuzenmoleculen in een labiel even wicht verkeren, al thans bij sommige dieren, zoals de reeds eerder ge noemde bananen- TOCH IS HET ZO! it muteert de nakomelingschap daarvan de gevol gen krijgt te dragen. Het verschijnsel. zelfs korte vliegen. Bij die insecten verschijnen woordelijkheid immers zonder tot op heden aanwijs- ieder J,~ bare oorzaken mutaties met kwentie 100.000 vliegen treedt met andere kenmerken dan zijn mosomen voorouders. Worden de vliegen be bestraling reeds een mutatie kan te weeg bren- ben. schept een ge weldige verant- allei strallngsapparatcn maken hebben. Niet bij Rönt- 1 op 100.000. zodat op de genverbrandingen ligt het kwaad, een te voorschijn want de mutaties die zich In de chro mosomen der huiscellen voltekken. treden direct aan de dag door de ont- straaldT dan stijgt het aantal mutaties aarding der cellen. Veel gevaarlijker naar verhouding van de kracht der is de aantasting der k^emcelien ln hestaling. Bij een bestraling 5000 Röntgcn-eenheden zijn het i tal mutaties bijv. honderdmaal hoog zodat per 1000 vliegen reeds gemuteerd individu In dit opzicht kunnen de genen, die bestraalde mensen met de erfelijke eigenschappen op de na- ~*"j komelingschap moeten overdragen, vergeleken worden met dc atomen van gevoelige structuur, die door fy- Isci gebruikt worden voor het op wekken van kernenergie. Worden di" de geslachtsklieren, zelf niets merkt en waarvan zelfs de kinderen nog niets behoeven te mer ken, indien de mutatie recessief is. meer Röntgenapparaten in handen van ondeskundigen komen ichoenwinkels!) deeltjM m.t voldoende n.el .toomm.ehlne, werken hoe energie getroffen, dan is één treffer voldoende om een electron tot de sprong te bewegen. Onze hedendaag se apparaten schieten blindelings in dc structuur van het atoom; welk schot raak zal zijn en een treffer atoomontploffingen plaats vinden, des te groter zijn de kansen op „tref fers" In het menselijke en dierlijke organisme, met alle catastrofale ge volgen van dien. Nu we dc door stoffen overgedra- Op deze basis moeten we ook de heid reuzenmoleculen in de genen beschou- toch wen. ZIJ zijn gevoelig voor kortegolf-, ultraviolet-. Röntgen- en gammastra- fXaduk verboden). Justitie onderzoekt beschuldiging tegen Christiansen KIEL Het ministerie van justitie van de Westduitse deelstaat Sleeswijk- Holstein zal een onderzoek instellen naar een beschuldiging welke kortelings in een Duitse televisieuitzending is geuit tegen de voormalige Duitse luchtmacht- generaal Friedrich Christiansen, die in - Pvatl|de oorlog als toenmalig bevelhebber der ex-dictator Juan D. Peron hebben giste-1 Duitse troepen in Nederland het bevel Tpn Ar«Br.»!n,s golf van geweldondertekende ter deportatie van 107 man- niet in ge-|nen uit Putten en na de oorlog door een het land 48 Nederlands gerecht tot twaalf jaar ge vangenisstraf veroordeeld werd. in Argentinië ontketend, maar zij zijn slaagd alle bedrijvigheid lang te verlammen. De peronisten, die in het algemeen vakverbond (C.G.T.) een dominerende positie innemen, willen de anti-peronis- president Arturo tische regering geen gehoor gegeve PARIJS Het verkeer in de omgeving van Parijs was vanmorgen in de war als gevolg van een staking onder een deel van het Franse spoorwegpersoneel Op enkele grote lijnen was het treinverkeer normaal maar op andere viel een aantal treinen uit. O LONDEN De minister zondheid heeft in het Lagerhuis meege- ïngang van 1 februari volksge- deeld, dat'..._. BL „Ü1U,U n Engeland medicijnen wederom geheel kosteloos zullen worden verstrekt. Nadat aanvankelijk de Labour-regerine onder Clement Attlee dit stelsel van kosteloze verstrekking van geneesmidde len had ingevoerd voerde een andere! Labour-regering in 1951 een heffing van een shilling per recept in. wat tot een scheuring in de Labourpartij leidde. Drie jaar geleden werd deze heffing door del regering Macmillan tot twee shilling perl recept verhoogd. I 1951 vervroegd ontslagen. In bedoelde t.v.-uitzending Panorame werd een brief getoond waarin een Jood van wie een been geamputeerd was. de generaal ver zocht van deportatie te worden vrijge steld. Christiansen zou dat verzoek heb ben afgewezen met de woorden: „Een Jood blijft een Jood." Wijk op het limonade Blackmail in Jane's fighting ships' honderd Russische duikboten bevinden, waarvan er e.,Kele door kernenergie worden voortgedreven, terwijl andere over raketwapens beschikken. Amerika Blackman nam ook de marinestrijdkrach ten van Amerika, Frankrijk, Engeland, West-Duitsland en Japan onder de loep. Over de Amerikaansvloot schrijft Blackman dat in de algemene sterkte :inig verandering is sinds 1963 gekomen. De Britse marine wordt aangepast Marinevloot is aangepast aan moderne tijd LONDEN Er voltrekt zich thans op onopvallende wijze een verandering in samenstelling en uitrusting der Russische marine vloot, waarbij er naar gestreefd wordt de rode marine van alle overbodigheden te ontdoen en haar in overstemming te bren gen met de eisen, die onze ge specialiseerde en technisch hoog ontwikkelde tijd stelt. Dit schrijft de samensteller van het bekende gezaghebbende boek op het ge bied van 's werelds marinestrijd krachten 'Jane's fighting ships', de Engelsman Raymond Black man. Hot valt daarnaast op dat de Sowjetunie thans bezig is in alle wereldzeeën door te dringen en niet W est-Duitsland alleen met oorlogsbodems, doch ook met splonagetrellers en schepen voor speurwerk. de moderne eisen. Zij omvat thans minder en kleinere schepen, die echter ge schikter zijn voor een zeestrijd in onze dagen. Frankrijk Over de Franse zeestrijdkrachten zegt Blackman: „Frankrijk is bezig met de bouw van een sterke vloot, die bijna geheel komt te bestaan uit na de oorlog gebouwde schepen. Vooral de kortgeleden gereed gekomen kruiser Jeanne d'Arc, die hefschroefvliegtuigen kan vervoeren, trekt de aandacht In aar bouw zijn: twee met raketten uit te rusten fregatten, een kernenergie-on derzeeboot met raketten en een even eens over raketten bschikkende on derzeeër voor proefnemingen. Doelmatiger Vele der oude Russische torpedobootja- gers, mijnenvegers, onderzeeboten en hulp- en begeleidingsvaartuigen zijn vervangen door een kleiner aantal nieuwe, met raketten uitgeruste oor logsbodems, w rrvan een doelmatiger worden verwacht. Di' Van de Westduitse vloot kan worden gezegd dat deze een zeer opmerkelijke wederopstanding heef' ondergaan. Wèst- Duitsland is bezig opnieuw een Euro pese marinemogendheid te worden, aldus Blackman. Over de Japanse vloot zegt Blackman dat zij als een vogel Phoenix uit haa.- as is herrezen. Japan heeft nieuwe oorlogsbodems in de meeste der bestaande categorieën ge bouwd. waaronder een met raketten ungeruste torpedobootjager. heeft het mogelijk gemaakt dat del sterkte van het Russische marineperso- Drijvende laboratoria neel met 32 procent te verminderen, schrijft Blackman in het boek dat t-. gisteren in Londen is verschenen. Er esamensteller Jane's fighting I 150 studenten van de universiteit van Los Angeles, in Califor- nië, hebben gisteravond betoogd voor een plaat selijk concertgebouw waarin een Bachavond werd gegeven. Zij meen den, dat er te weinig aandacht was besteed aan Beethoven. Dit ter gelegenheid van de her denking van het feit. dat deze grote componist 194 jaar geleden werd gebo ren en zij brachten dit tot uiting in meegevoer de spandoeken met dc woorden „nu geen Bach". I Een uit 1853 daterende burgemeest ersketting van de gemeente Arn hem die reeds voor 1940 werd vermist is terecht. Hij is ontdekt tussen antiquiteiten van de Am- sterdmase juweliers Premselaar en Hambur- ger.He t gemeentebestuur van Arnhem heeft de ket ting gekocht voor 1000. Toen de oude ketting destijds verdwenen bleek, heeft men een nieuwe laten maken. Arnhem bezit nu dus twee burgemeestersket tingen. Het staat nog niet vast wat men met het teruggevonden exem plaar gaat doen. I Honderdduizenden bloeiende bollen in veler lei kleurschakering, fon teinen met verlichting in de avonduren, een inter nationale openluchtten toonstelling van werken van thans levende beeld houwers en een foto expositie zullen in 1965 zeer velen naar de hoofdstad lokken om met de Amsterdammers het honderdjarig bestaan te vieren van hun Vondel park. Voor de viering van dit eeuwfeest heeft de gemeenteraad in maart van dit jaar een krediet van 100.000 be schikbaar gesteld. In Engeland gaan de mannen meer en meer hoeden dragen. Twaalf van de 26 Britten dragen op het ogenblik een hoed en dat Is ongeveer twee maal zoveel als het vorig jaar. Heren die een lei dende positie bekleden en ex-officieren dragen ..kaasbolletjes" met smal le randen en deukhoe den. Vlotte jongemannen geven de voorkeur aan I heel, heel kleine vilten hoedjes, die hun moder ne kapsels volledig laten I Toen woensdag 900 Ita-, liaanse senatoren en af-, gevaardigden plechtig J langs de stembus liepen i om hun stem uit te brengen voor de verkie-J zing van een president bleek een hunner ver strooid te zijn. Inplaats van zijn stembriefje in de bus te gooien stopte hij er een brief van zijn vrouw in. De stemcom- missie verklaarde deze stem ongeldig. ships merkt nog op dat zich aan boord van de moderne schepen ook geleerden bevinden die de marine leiders moeten bijstaan met het ontwerpen van de vloten van de toekomst. Hij spreekt in dit ver band over „drijvende laboratoria". „De bevindingen van deze geleerden zullen ongetwijfeld leiden tot de bouw van doelmatiger werkende en meer veilige onderzeeboten en tot het ontwerpen van oppervlakte vaartuigen, die de onderzeeërs op meer afdoende en vernietigender wijze kunnen bestrijden", zo besloot Roger Blackman. Russen geweerd uit Malawi BLANTYRE. MALAWI - Drie Rus sische journalisten, die per vliegtuig uit Kenia kwamen, zijn gisteren niet ln Ma lawi (het voornalige Njassaiand). toege laten en moesten naar Kenia terug. Zij kregen ook geen toestemming voor een bezoek aan Mozambique. Het waren twee verslaggevers van Tass en een van de Prawda.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7