(tit hst RUSLAND WIL WERELDTOP Kritiek in VN op Belgische acties Italianen knoeien met belastingen Nederlandse visie blijkt achteraf de juiste Russische kerngeleerden in ons land aangekomen PIJN OF GRIEP! Chefarine ,4 Onlusten in Soedan: 23 doden Typen van Nederlanders 5 DINSDAG 8 DECEMBER 1964 Toch nog kans op verlenging van ver j a ringsterm ijn BONN De Westduitse regering wil toch overwegen de verjaringstermijn voor grote misdaden, in de nazi-tijd gepleegd, te verlengen, wanneer het versnelde on derzoek meer belastende feiten aan het licht brengt dan verwacht wordt, aldus de Westduitse regeringswoordvoerder. In dat geval wil de Westduitse regering haar houding in deze „opnieuw bestuderen". Vooropgesteld dat belastend materiaal 'n handen van de Westduitse justitie ge geven wordt, zodat tot vervolging kan worden overgegaan, zei hij. Kanselier Erhardt is persoonlijk voor een verlen ging. mieuw wapens naar Kongolese opstandelingen? /"I J rebellen zouden hebben geleverd. Het L/PJIWUW Wü DSIIS ministerie van buitenlandse zaken I I deelde mee, dat de V.S. de betrokken Landen om opheldering zullen vragen. I „De wapenleveranties aan de rebellen zullen de Kongolese regering ongetwij feld hinderen in haar pogingen de orde in Kongo te herstellen en tot verlen ging van het conflict en misschien tot meer bloedvergieten leiden", aldus dit LEOPOLDSTAD/NEW YORK/ Amerikaanse ministerie. BRUSSEL/WASHINGTON Ethiopië, Kenia en Oeganda heb- heeft gisteren besloten een Juacht in te ben cisteren felle kritiek eelevprH dienen bii de Organisatie voor Afrikaan- J A i geleverd I en blJ Veiligheidsraad te- m de Algemene Vergadering van gen de twee eeraer genoemde landen en de Verenigde Naties op het Bel- tegen Soedan. wegfn,® hetui?vereD van r wapens aan de rebellen. Het in Parijs verschijnende weekblad Jong Afrika weet echter nog te meioen, dat „enige Afri kaanse landen, waaronder Egypte, Alge rije. Mali, Guinee. Ghana, Soedan, Kon-go - gisch-Amerikaanse optreden Kongo. Volgens minister Moe- roembi van Kenia zouden de door opstandelingen gedode gijzelaars waarschijnlijk nog in leven zijn geweest als België en Amerika niet hadden ingegrepen. „Het leek er bijna op dat de Ver. Staten niet zo bezorgd waren voor het leven van de gijzelaars als voor de val van Stanleystad", zo zei Moe- roembi. Vrijwel gelijk met de klacht van deze drie Afrikaanse landen kwam ran de zijde van de Ver. Staten het ver wijt aan het adres van Egypte en Algerije, die met steun van de Sow- jetunie wapens aan de Kongolese ROME Een jaar geleden gaf een beroemde Italiaanse filmactrice voor r® ®en takomen op, ongeveer zo hoog als dat van u. Dat was na- het om gaat is dit. Het is een feit. dat nie- erkelijk verschuldigde Inkomstenbelasting 1.900 jaar. Hetgeen bewezen tuurlijk belachelijk. Maai mand in Italië z|jn of haar betaalt. En dat feit bestaat al op zijn min kan worden. marmeren friea I telling. Het beeldhouwwerk stelt de toenmalige Romeinse kei de Romeinen hun inkomstenbelasting kwijtscheldt en om dit goed te laten uitkomen laat hij de boeken de „kohieren" zouden "wij tegenwoordig zeg gen waarin was opgetekend hoeveel iedereen schuldig was, verbranden. Het was waarschijnlijk het laatste stel juiste belastingregisters dat ooit in deze contreien heeft bestaan. Maar al betaalden de oude Romeinen dan ook hun belasting niet of slechts ten dele, zij kregen meer dan tegenwoordig voor het geld dat ze hadden moeten betalen: betere waar voor minder geld. Neem bijv. de bmggen over de Tiber. Een ervan is gebouwd in de derde eeuw en nog dagelijks in gebruik. De oorspronkelijke stenen zitten nog waar ze zitten moeten en al wat de dienst van publieke werken heeft te doen. is nu en dan het plaveisel vernieuwen. Wat verder ligt een moderne brug, gebouwd onder Mussolini, die al verscheidene jaren afgesloten is voor repa ratie. omdat zij geacht wordt gevaar voor de veiligheid op te leveren. Een van de wegen, die naar Rome leiden, is er ongeveer net zo aan toe. Er moet enorm worden gewerkt om een rijbaan open te houden terwijl werklui bezig zijn met het opvullen van de grote gaten, die bijna elk uur in de onderlaag van de weg ontstaan. Het pijnlijke is. dat deze weg vier jaar geleden is aangelegd voor de Olym pische Spelen. Hij leidt naar het voormalige Olympische dorp, dat nu ver anderd is in een blok flatwoningen. Het behoeft niemand te verwonderen, dat de bewoners van de flatgebouwen zeggen, dat de daken zijn gaan lekken. Minister Luns: gezonde oppositie AMSTERDAM Een veel ver breide mythe als zou Nederland in belangrijke internationale po litieke aangelegenheden altijd een krachtig neen hebben laten horen is gisteren door minister van bui tenlandse zaken, J. M. A. H. Luns, tegengesproken. De bewindsman die in Krasnapolsky een voor dracht over „Europa op de twee sprong" hield op een lunchbijeen- komst van de St. Adelbert vereni ging tezamen met de Nederlandse r.k. werkgevers vereniging, ver klaarde dat Nederland wel dege lijk positieve bijdragen levert en als het eens „neen" heeft gezegd, heeft het achteraf gelijk gekregen. Het doel van onze buitenlandse po litiek, zo verklaarde minister Luns blijft een op democratische leest ge schoeide federale Europese eenheid, hecht verbonden met onze geallieerden over de oceaan en met instandhouding van de militaire allianties. Initiatieven Als voorbeeld van een positieve bijdra ge in de richting van dit doel noemde mi nister Luns de Nederlandse initiatieven terzake van de versterking der politieke Invloed in de EEG en de bundeling der gemeenschappen. Nederland heeft op dit ogenblik geen behoefte initiatieven te ne men in de richting van politieke samen werking die nog verder gaan dan die welke recentelijk van Belgische zijde zijn Samenwerking Met betrekking tot de militaire nu- cleaire samenwerking met de VS. zei de bewindsman dat Nederland tegen over de plannen tot oprichting van de MX,.F. volstrekt vrij staat. Vast staat z.i. intussen dat de nucleaire samenwerking met Amerika van eminent belang Is. De minister is er van overtuigd dac I Amerika Nederland niet in de steek zal laten. Doch als Europa zich tot een apar-1 te politieke nucleaire eenheid zou ont wikkelen, dan zouden de Verenigde Sta- len daar zonder twijfel consequenties 1 trekken. De ontwikkeling van nieuwe wapen kan er toe leiden dat Amerika voor i verdediging Europa niet nodig heeft. Amerika heeft thans wel zo veel mega ton nucleaire kracht in Europa, dat een minstens even goede verdediging ge waarborgd is als een eigen Europese kernmacht zou kunnen bieden. De Nederlandse regering is van deel zeer voorzichtig te moeten zijn doen van nieuwe stappen. Zij zal bepaald niet trachten de huidige, inderdaad ver warrende, situaüe nog ingewikkelder te maken. De minister besloot met te zeg gen dat de Nederlandse regering alle plannen en voorstellen op het gebied van de buitenlandse politiek bl:<" toetsen aan het doel dat ze zich daaromtrent heeft gesteld. Zijn zij dat niet dan zal ernstig worden gepoogd ze te doen wijzigen in harerzijds gewenste zin. Brazzaville, Oeganda en Tanzam den hebben besloten geen besauit van ae OAE af te wachten en zich ten gunste van de rebellen mei het conflict in Kon go te bemoeien". Er zouden al grote wapenzendungen naar de opsiandeluigen onderweg zijn. „Enkele aan Kongo gren zende landen hebben hun gi onci-geDied beschikbaar gesteld voor mnita-ire voor bereidingen", aldus dit blad. V.N. De opstandelingenleider Gaston Sou- mialot. die vorige week naar Khartoem was vertrokken om vandaar door te rei zen naar New York voor het bijwonen van de Algemene Vergadering van ae Ver. Naties, is onverwacht naar zijn hoofdkwartier in Kongo teruggekeerd. Daarentegen heeft premier Tsjombe juist gisteren bekendgemaakt dat hu zater dag naar New York zal gaan. Hij boopt de vergadering van de Veiligheidsraad bij te wonen als deze de klacht over het optreden in Kongo bespreekt. Tsjombe heeft inmiddels over de strijd m zijn land een witboek uitgegeven. Hij heeft driehonderdvijftig exemplaren naar New York gestuurd, waar ze zullen wor den verdeeid onder de afgevaardigden naar de Ver. Naties. Nauwkeurig worden in het geschrift de bloedige gevechten in en om Stanleystad en Pauüs beschreven. Volgens het w.tboek heeft het ingrijpen van de Belgische parachutisten in deze steden vorige maand 2000 gijzelaars uit handen van de rebellen gered. Naar tenslotte nog uit Leopoldstad wordt vernomen, zou Tsjombe ruzie heb ben met de commandant van zijn blan ke huurlingen, de Britse majoor Hoare. Hij zou op het punt staan hem te ont staan. Aanleiding tot dit conflict was een artikel van Hoare in enkele bladen, waarin deze Tsjombe in de schoenen schoof destijds een plan te hebben op gesteld om met medewerking van blan ke huurlingen zijn stamland, Katanga, weer af te scheiden van Leopoldstad. MIJNCONCESSIES .De Belgische minister van buitenland se zaken, Paul Henm Spaak, heeft giste ren voor het eerst gereageerd op het besluit van Tsjombe de mijnconces6des in te trekken. In een brief heeft Tsjombe de Belgische minister laten weten, dat hij voorlopig geen maatregelen zal men ter uitvoerng^rtfeteMM zei dat Tsjombe n; om met hem over dit probleem te pra ten. Hij noemde het besluit ontoelaat baar gezien het feit dat er onderhande lingen gaande zijn over een akkoord, ge tekend door Tsjombe's voorganger Adoe- la. De eenzijdige actie van Leopoldstad kan betreurenswaardige gevolgen heb ben, aldus Spaak. "VfEW YORK De Russische J- minister van buitenlandse za ken Gromiko heeft ter toelichting op een Russisch memorandum, in gediend bij de Algemene Vergade ring van de Ver. Naties, aangedron gen op een wereldtopconferentie om over een verbod op kernwa pens te spreken, zoals is voorge steld door China en de Afrikaans- Aziatische landen. Westerse waar nemers zagen in de Russische ver klaring niets nieuws. Wanneer V* Gromiko werkelijk nieuwe voor- - stellen heeft, dan zal hij deze wel aan president Johnson voorleggen, j Het plan voor een top over kern wapens zag men als een propagan distische stunt tegenover China. De Britse premier Wilson heeft gisteren op het Witte Huis in Washington zijn eerste bespre king gehad met president John son. De ontmoeting was hartelijk. maar zonder het gebruikelijke „handjesschudden voor de foto grafen": president Johnson moest de handen in de zak houden om dat ze in verband zaten na een Op uitnodiging van reactorcentrum Gesprek over samenwerking atoomenergie SCHIPHOL Een uit zeven man Russische delegatie onder lei ding van I.O. Magarof, vice-presi dent van het Sowjet staatsconiité voor vreedzaam gebruik van atoomenergie is gisteren op uitno diging van reactor centrum Petter. in Nederland aangekomen. Doel van hun komst, die een eerste uit vloeisel is van het bezoek dat mi nister Luns deze herfst aan Mos kou heeft gebracht, is nauwere sa menwerking tussen de Nedeiland- se en Russische wetenschappelijke onderzoeken op gebied van de te verklaren was door het feit. dat de Russische gasten niet door de regering, doch door het reactor centrum waren uitgenodigd en dit centrum is slechts voor de helft een staatsinstelling. I De Russen zullen donderdag een bezoek I brengen aan Petten. Vier middelen in één tablet doen wonderen tonder de maag van streek te maken I 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd, ondersteunen eikaars werking en doen werkelijk wonde ren tegen pijn en griep. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, y want één der middelen dient om de JOOQ.SC ffCtlllffC maag te beschermen l PI valt tlauw op Rusland stelt een internationaal ver drag voor, da t zou verhinderen dat landen die niet over kernwapens be schikken, hiertoe in de gelegeneliid komen, rechtstreeks of via militaire bondgenootschappen. Met betrekking tot de kwestie- Duitsland pleitte Gromiko voor nor male betrekkingen tussen Oost-Duits- land en de bondsrepubliek en toela ting ran beide staten tot de Ver. Na ties. Hij waarschuwde echter dat de voorgestelde multilaterale kernmacht en een hereniging van beide Duitslan- den niet samen kunnen gaan. Een suggestie van de Ghanese voorzit ter van de Assemblee, die de steun kreeg van Gromiko, om de V.N. iets te laten doen ter oplossing van het Duitse pro bleem, werd onmiddellijk daarna door een Amerikaanse woordvoerder van de hand gewezen met de verklaring, dat de vier geallieerde mogendheden de verant woording voor Duitsland hebben en dat zeker de drie westerse mogendheden hun pogingen zullen voortzetten om de heid te bewerkstelligen. Gromiko zei overigens dat de Sowjet- unie weet dat de burgers van de bonds republiek vrede willen. Rusland is bereid goede betrekkingen met Bonn aai knopen. Het beste middel om de betrekkingen tussen de landen van het westerse oosterse blok te verbeteren, zou een s koord zijn om alle strijdmachten die het buitenland zijn gelegerd, terug te trekken. De Sowjetunie is bereid haar strijdkrachten in Oost-Duitsland en ande re Europese Tanden te verkleinen wan neer de westerse mogendheden zulks Rotterdam onder dikke sneeuwlaag Sneeuw in RotterdamU zult nu zeggen: dat moet een foto van vorige week zijn, toen er inder daad een heel klein beetje viel. Toch is deze foto van gisteren, maar zij werd niet genomen in de Maasstad, maar in de stad Rotterdam in de Amerikaanse staat New York. Daar ivoedde een sneeuwstorm, die dc clektri- citeitstoevoer van 50.000 huizen afsneed en bovendien vele bomen ontwortelde. dien tijdens de bespreking mirg zou worden bereikt voor een ver drag tot verdere samenwerking. Van Nederlandse zijde zullen de be sprekingen worden gevoerd door een daarvoor samengestelde delegatie, waar van de leden tevens als gastheren zul len optreden. Zij zijn onder andere dr. E. L. Kramer, voorzitter van bestuur van het reactor centrum Nederland, prof. dr J. A. Goedkoop, wetenschappelijk di recteur van het R.C.N, en drs. S. Meyer, adviseur voor atoomzaken van het minis, terie van buitenlandse zaken. Niet gekomen Niemand van hen was echter op Schip hol ter verwelkoming aanwezig. Ook het ministerie van buitenlandse zaken liet verstek gaan. Op het platform stond wel de Russische ambassadeur in ons land, Toegarinof, en voorts de chef der ex terne betrekkingen van het R.C.N., R. F. ^chllngemann. De heer Sohlingemann veronderstelde dat de afwezigheid van officiële personen Nieuwe actie van Belgische artsen BRUSSEL De Belgische artsenfede ratie heeft gisteren besloten tot een nieu we actie als protest tegen de regelingen voor de honoraria in de ziekenhuizen. De actie, die zal worden voortgezet totdat een oplossing zal zijn getroffen, houdt in dat een duizendtal Belgische geneesheren geen patiënten meer behandelen op spreekuren in de ziekenhuizen, maar wel bij zich thuis. De verzorging van de in ziekenhuizen verblijvende patiënten gaat normaal verder. De protest-actie is gericht tegen het feit. dat in een aantal ziekenhuizen in België de patiënten niet worden ver plicht een deel van het honorarium zelf te talen. .De artsen achten dit noodzake lijk om te vermijden, dat te gemakke lijk de diensten van een geneesheer wor den ingeroepen indien de kosten geheel door de verzekering worden gedragen. De bepaling daarover in de wet op de ziekenhuizen is echter naar de mening van sommige ziekenhuizen onduidelijk en zou zo kunnen worden opgevat, dat de patiënt tot een bijdrage in de kosten kan worden verplicht. T reblinka-proces in de rechtszaal opstaan om de man aan te wijzen die zijn zwangere vrouw in het Poolse ver- nitigingskamp Treblinka had doodge schoten. De 56-jarige Moses Rapaport uit Fair Lawn in New Jersey had te voren de rechtbank verteld, hoe een SS- bewaker zijn vrouw toen zij het kamp binnen kwam had neergeschoten omdat zij niet hard genoeg kon lopen. Toen hij opstond om één van beklaagden aan te wijzen werd hij plot seling onwel en viel bewusteloos achter over. Hij moest naar het ziekenhuis den gebracht en de zitting werd daagd. In het proces staan tien SS'ers terecht voor moord of medeplich tigheid daaraan op 700.000 Joden Treblinka. STRAATSBURG Een Europese co ventie is gereedgekomen, die het moge lijk maakt dat de lange arm van het recht over de nationale grenzen heen gaat reiken bij vervolging en bestraffing van verkeersovertredingen. Het comité van ministers van de Raad van Europa, waarbij 17 landen zijn aan- Sesloten, heeft een ontwerp goedgekeurd at de mogelijkheid opent van vervol ging van eigen staatsburgers wegens ver- keersoyertredingen in andere landen, of uitvoering van een buitenlandse gerech telijke uitspraak wegens een verkeers overtreding. Gromiko veroordeelde de pogingen om in de Indische Oceaan nieuwe bases te stichten Ontmanteling van bases is een voorwaarde voor vermindering van de spanning. Gromiko herhaalde de Russische voor stellen voor het instellen van kernwa- penvrije zones in Midden-Europa, Noord- Europa, Middellandse Zeegebied. Balkan, Afrika, Indische Oceaan, Midden-Oosten en andere delen van de wereld. Er zou verder een vreugdevuur van bommenwerpers gemaakt moeten wor- Proeven Gromiko zei voorts dat zijn land bereid is tot een vrdrag inzake een verbod op het ouden van ondergrondse kernproe ven, gegarandeerd door een internatio naal controlesysteem. Als een eerste stap op weg naar een collectief veiligheidssys teem voor Europa zou een niet-aanvals- verdrag tussen de NAVO en het War schaupact gesloten moeten worden. Nadat Gromiko internationale proble men als Kongo, Vietnam, Cuba en Cy prus de revue had laten passeren, besloot hij met te zeggen dat Rusland China tot KHARTOEM Bij felle ge vechten tussen zuidelijke en noor delijke Soedanezen zijn gisteren 23 doden gevallen terwijl 400 men sen gewond wei-den, zo is van ge zaghebbende zijde vernomen. De onlusten zouden volgens de rege ring voorbereid zijn „door enige ondermijnende elementen die de eenvoudige zuiderlingen hebben opgestookt". De incidenten begonnen toen de Zuid- soedanezen bijeen waren gekomen om de minister van binnenlandse zaken. Cle ment Mboro, bij zijn terugkeer uit het zuiden te verwelkomen. Bij deze gele genheid werd een demonstratie tegen de Noordsoedanezen gehouden. Daarop volg de een strijd tussen de twee bevolkings groepen. Auto's en benzinestations wer den vernield en een Amerikaanse zen dingsuitgeverij in de as gelegd. In dit gebouw hadden de Zuidsoedanezen, die achtervolgd werden door de Noordelij ken, hun toevlucht genomen. Noordelij ken verhinderden, dat de brandweer het vuur van het in brand gestoken gebouw bestreed. Premier sir El Kham Khalifa heeft eerder via de radio een beroep gedaan op de bevolking kalm te blijven. Toen geen gevolg werd gegeven aan zijn ver zoek belegde hij een spoedbij eenkomst van het kabinet Na de ruim tien uur durende vergadering werden nieuwe be velen uitgevaardigd en werd gewaar schuwd dat de politie met uiterste ge strengheid zal optreden wanneer de maatregelen worden overtreden. Ta eeft Éumfce I Volgens een rapport van het bureau voor sta tistiek in Dusseldorp zijn in 1963 in Noordrijn- Westfalen 2.000 Duitsers met een buitenlandse vrouw getrouwd. 41 pro eent van de uit het bui tenland afkomstige bruid jes kwamen uit Ne derland. 14 procent uit Ostenrijk en 6 procent uit Italië of Spanje. Van de 4200 buitenlanders die een Duitse huwden wa ren 18 procent Italiaan en 18 procent Nederlander. I De Duitse filmactrice, Romy Schneider, die op het ogenblik in Parijs is voor opnamen van haar nieuwe film „Whats new pussicat" heeft een blessu re opgelopen aan het hoofd. Het ongeluk deed zich voor tijdens een van de opnamen toen een booglamp viel en op het hoofd van de actrice te rechtkwam. Romy, die flauw >iel, werd wegge dragen door haar tegen speler in de film, de Brit se filmster Peter O'Toole. I Een Schotse zoöloog is op het denkbeeld geko men om uit Los Angeles (VS) mieren te importe ren die als huisdieren kunnen worden gebruikt. Het voordeel van een mier als huisdier, zo ver telde de zoöloog Andrew Wilson, is dat mensen die klein behuisd zijn derge lijke inecten in huis kun nen nemen. De mieren kunnen evenals goudvis sen in een aquarium worden gedaan, maar dan zonder water er in. „Ik geloof dat het houden van mieren als huisdieren een nieuwe rage kan worden", zo zei Wilson. I De voorzitter van het Deense parlement, oud minister van cultuur. Ju lius Bomholt, heeft enige hervormingsvoorstellen i gedaan: vervanging de aanspreektitel afgevaardigden „geacht lid" door eenvoudig „mijnheer" of „me vrouw", instelling van twaalf permanente parle mentscommissies voor behandeling van verschil lende soorten van wetge ving en invoering van staatssubsidies voor een of meer permanente se cretarissen voor de ver tegenwoordigde politieke partijen. (1685) De antropologische samen- del, in Limburg, Noord-Brabant stelling van de huidige Nederlandse Zeeland het donkere element, terwijl bevolking is voor het eerst deskundig het gebied in het midden van ons onderzocht door L. Bolk in 1908 en la- land een gemengde bevolking laat ter in 1924. Uit de resultaten is zien. gebleken, dat ons land gelegen is in Gewoonlijk denkt men aan de Ger- de grenszone tussen twee mensenras- manen als het lange blonde mensen sen, die als het Noordse en het Al- betreft en ter verklaring van het Al pine ras worden aangeduid. De Noord- P'ne element in het zuiden heeft men se mensen vallen bovendien weer in daarom wel eens gedacht aan invloed twee typen uiteen, t.w. de vertegen- van de Kelten, die inderdaad sporen in Oost-Brabant woordigers lange, slanke gestal te en lang gelaat, waarnaast de typen met een steviger en hoekiger gestalte en bredere schedel ge steld kunnen wor den. Ieder die van generaliseren houdt zal als voorbeeld van de lange en slanke Friezen als voorbeeld TOCH IS HET ZO! Limburg hebben na gelaten. Maar de Kelten hadden vol gens mededelingen van klassieke au teurs blond of rossig haar en blauwe of grijze ogen. zodat zij onmogelijk ter verklaring kunnen donkere bevolking, i hier komen we inleiding do dienen er- Waarschijnlijk wijl de bewoners van Oost-Nederland dan tot de conclusie uitstekend als de prototypen van de die verscheidene dagen heeft geduurd steviger en hoekiger mensen met wat is het donkere type van de bevol- breder gelaat kunnen gelden. ken in de streken, waar eens Kelten Maar daarnaast kennen we in ons rol hebben gespeeld, afkomstig land ook de mensen die volgens de ouder bevolkingselement dat antropologen onder het Alpine ras feeds in die streken woonde. Het vallen: zij zijn kleiner van stuk met kunnen afstammelingen zijn van de forse romp en korte ledematen, de "wnsen die in het Nieuw Stenen TiJd- kieur van haar, gelaat en ogen zijn P®1* de bandceramiek vervaard ig- donker, het hoofd is kort en het ge- d€n* laat breed. Vertegenwoordigers hier- Dienovereenkomstig menen sommige van worden ten zuiden van de grote antropologen, dat ook in Drente oude rivieren voornamelijk aangetroffen op bevolkingselementen aanwezig zijn, Zuid-Beveland, in Zeeuw-Vlaanderen. niet van de Hunebedbouwers want de delen van Noord-Brabant en Lim- dat was een ras van heersers die de burg en in Zuid-Limburg (in welk in Drente wonende bevolking naar laatste gebied bovendien nog enkele alle waarschijnlijkheid aan zich vertegenwoordigers van het Medite- dienstbaar heeft gemaakt maar rane type kort gestalte, ianghoofdig, misschien van Koepelgrafbouwers, die sterk gepigmenteerd worden aange- een weinig later kwamen. Wat van de- troffen). ze veronderstellingen over oude bevol- Vatten we de zaak samen, dan blij- kingselementen in ons land waar is, ken in de provincies Groningen. Fries- valt moeilijk te achterhalen. Archeoio- land, Drente en Overijssel de lange gische vondsten geven dienaangaande slanke typen te overheersen, in het geen uitsluitsel. Oosten de mensen met hoge gestal- En weet U dat de langste Neder- te. breed gelaat en vierkante sohe- landers op Texel en Vlieland wonen? jonge, belegen, oude Edammer of Goudse kaas

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5