Kerk dienstmaagd der wereld, die wijst naar het Licht Te kust en te keur Dr. J. M. Vlijm deed zijn intrede als Leids studentenpredikant Kistenfabriek te Sassenlieim vierde gouden jubileum SUBSIDIES VAN GEVAL TOT GEVAL BEKIJKEN „De Luchtklievers,, van Lisse haalde de prijzen binnen NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 7 DECEMBER 1964 Dinsdag Zomerzorg. Stationsweg 35a, 8 uur: filmavond VOLA (oud-leerlingen Am bachtsschool) Petruszaaltje (naast Petruskerk, Lam- men9chansweg), 8 uur: De Natuurvriend, feestelijke vergadering. Geref. jeugdhuis, Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Eimigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Rijksmuseum Oudheden, 8 uur: dr. H. Borger te Bonn over het begin van het christendom in Rijnland na de vondsten der opgravingen. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur: galaconcert jtudenten-muzikgezelschap Sempre Cres cendo. 6.30 uur receptie. Hal station. 7 uur nam.: afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek per trein om 7.17 uur voor bezoek aan sy nagoge Den Haag. Doelenkazerne, 8 uur: ontspannings avond Welzijnszorg Koksschool. Oegstgeest: Zaaltje Willem de Zwij- gerkerk, 8 uur: Stichting huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, de heer Van der Mark van Buurmans bloemenmagazijn over het maken van kerststukjes. Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Zoo of de menslievende moordenaar". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ber nard Kruysen, zang. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Spaanse dansen. Woensdag Steenschuur 6. 8 uur: ledenvergadering Leidse vereniging van Postzegelverza melaars. Stadsgehoorzaal. 2.30 uur: afd. Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen, ledenver gadering. Wijkgebouw Het Boshuis. 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijkgemeente Boshuizerwijk (komen en gaan wanneer men wil: muziek, leestafel, gesprek enz.) Aula acad. ziekenhuis. 8 uur: afd. Lei den Ned. Roode Kruis, uitreiking van ILandsteiner-plaquettes en -medailles aan donors van bloedtransfusiedienst. Camera. Hogewoerd. 7 en 9.15 uur: K. en O. -film. ..De Kampioen-leugenaar" Hillegom: Hervormde kerk, 8 uur: uitvoering Weihnachts-oratorium door Hlllegomse Oratoriumvereniging (Lize Schoo sopraan, Hannelore Pennink alt, Han le Fêvre tenor, Henri Blackman bas en Zuidhollands Orkest). Leiderdorp: Dorpshuis, 8 uur: burger- 1 avond voor nieuw-ingekomenen. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: 1 Ned. Komedie met „Maria Stuart". Den Haag: Diligentia, 215 uur: to neelgroep Arena met „De kikkers". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met sopraan en fluit- solist. Donderdag Stadhuis. 2 uur: vergadering gemeen teraad (begrotingsbehandeling), voort zetting om 7.30 uur. Bovenzaal café De Grot, Oude Singel hoek Beestenmarkt, 8 uur: opening vo geltentoonstelling Avibus (tot 10 uur ge- opend). 1 Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 uur: genootschap Nederland-Engeland, kerst ontmoeting, prof. dr. A. A. Prins over Christmas Carols. Schouwburg, 8 uur: toneelgroep Cen- I tram met „De dienstlift" en „De min- naar" (in samenwerking met Leids Acad Kunstcentrum). Gehoorzaal. 8 uur: Residentie-Orkest. Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Erna Spoorenberg sopraan en Geza Frid piano. Scheveningen: Kurzaal. 8 uur: Charles Aznavour, „Tour de chant". Oegstgeest: Emmalaan 39. 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Vereni ging. dr. S. J. van Ooststroom over zijn insektenverzameling. Vrijdag Stadhuis, 2 en 7.30 uur: vergadering gemeenteraad (begrotingsbehandeling). Gehoorzaal, 8 uur: Leidsé kunstkring ..Voor Allen", Chinese zanger Yi-Kwei Sze. Academiegebouw, 4 uur: inaugurele oratie prof. dr. C. A. Zaalberg, gewoon hoogleraar in de Ned taal en letterkunde De Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, dr. W. C. Braat met lezing en lichtbeelden over de oudste kastelen in Nederland. Bovenzaal café De Grot, Oude Singel hoek Beestenmarkt, van 10 uur 's mor gens tot 10 uur 's avonds: vogeltentoon- «telling Avibus. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met ..King Lear". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met bas en Collegium Mu- «icum Amstellodamensum. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: pianorecital George van Re- nesse. Zaterdag Geref. jeugdhuis, 8 uur: Geref. Jeugd verband. G.J.O.-avond voor 12- tot 16- jarigen. Wykgebouw De Goede Herder, Oude Vest 13, 7.30 uur: instuif, C.J.V. De Valk. Herv. jeugdgebouw, Hoogl: Kerkgracht 44, 8 uur: jongerensociëteit, lezing over de krant. i Bovenzaal café De Grot, Oude Singel hoek Beestenmarkt, van 10 uur 'smor- gens tot 10 uur's avonds: vogeltentoon- 1 stelling Avibus. Hooigracht 84, 3 tot 5 uur: afdeling Leiden Ned. Instituut voor volksontwik keling en Natuurvriendenwerk, herden king van 40-jarig bestaan. Port Acid. Ziekenhuis, 9.55 uur: ver- j zamelen voor K. en O.-excursie naar I nieuwe poliklinieken voor interne ge- neeskunde. Den Haag: Kon. Schouwburg, 3 uur: j werkgroep Haagsche Comedie met „De I Zweedse Vijfhoek", 8.15 uur: Haagsche i Comedie met „Kinderen van de zon". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re- sidentie-Orkest, met sopraan en andere solisten. Jezus Christus mogen dienen LEIDEN In de vrijwel geheel bezette Zuiderkerk heeft dr. J. M. Vlijm, uit Voorburg gisteravond zijn intrede gedaan als Gereformeerd studentenpredikant. Hij is (sinds september actief) opvolger van prof. dr. G. Th. Rothuizen, die hem ii morgendienst om half elf bevestigde in het ambt met een preek naar a leiding van 2 Cor. 4 1 Daarom wij deze bediening hebben, die door barmhartigheid is tozver- trouwd, verliezen wij de moed nietEvenals in de afscheids preek vorige week in Voorburg, ont leende dr. Vlijm voor zijn intrede preek de tekst van Jesaja. Uit de woorden van Jesaja 11910 spreekt niet alleen een heerlijk perspec- roor ons, maar „de nieuwe toekomst deze aarde" is tevens een advents- appèl: Men zal geen kwaad doen noch verderf stichten op gans Mijn heilige berg. Want de aarde zal vol zijn van kennis des Heren, het één-zijn met Jaweh. Moge het werk dat ik ga doen, er toe bijdragen dat de kennis des Heren de aarde vervult, aldus dr. Vlijm. Laten wij alsjeblieft niet de illusie heb ben de banier op te heffen. Dat doet Jezus Christus. En dat zal gebeuren. Dan zullen de volken hem zoeken; een mooi perspectief. Nü zoeken wij misschien nog in grote verwarring. Het zoeken wordt bemoeilijkt door zonde, verdeeldheid Laten we die hindernissen wegnemen, dat „Want de aarde zal vol zijn van de kennis des Heren' Blijdschap dat we (Advertentie) Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en 40.—. Of het allerbeste van 200.— en 400.—. Horloger v. d. Water - Haarl.str. 181 heeft het Prisma - Ji - Roamer. ALTIJD VOORDELIG „De (Leidse) Zanger" bestaat veertig jaar LEIDEN Dezer dagen is het 40 Jaar geleden, dat een aantal beschermers van vogels ln het wild overging tot oprichting de eerste Leidse vereniging van kanarieliefhebbers en vogelbescherming, die zU de naam van „De Zanger" gaven. Behalve met het oorspronklyke doel zUn de leden van „De Zanger" zich van de oprichting af gaan bezig houden met het kweken van vogels. Zoals elke vereniging heeft ook ,de Zanger" ups en downs gekend. Zij beleefde in het laatste oorlogsjaar een dieptepunt door gebrek aan voer voor de vogels. Doordat een aantal enthoasiaste vogelliefhebbers de vereniging trouw bleef, kwam „De Zanger" direct na de oorlog weer tot bloei. De vereniging telt thans ruim 60 leden, die meer dan 2000 vogels houden. De thans 85-jarige oud-voorzitter en erelid, de heer J. Schouten, neemt nog steeds actief aan het verenigingsleven deel. Het is onder meer aan zijn stuwen de kracht te danken, dat de leden zich eens zijn gaan bezig houden met het kweken van kleurkanaries, tropische vo. ;ls en andere exoten. In het kader van de actieve bescher ming van vogels in het wild, plaatst „De Zanger" in samenwerking met de ge meente o.m. voederhuisjes in het Plant- i. Ook stelt zij gedurende de winter maanden gratis zaden voor de vogels in het wild beschikbaar. Van tijd tot tijd zorgen de leden eveneens voor de nodige aanvulling van de stadsvolière. Naast de viering van het 40-jarig ju bileum in intieme kring, houdt „De Zan ger" vrijdag, zaterdag en zondag a.s. in de verenigingszaal (Maria Gijzensteeg) jubileumexpositie. De openingstijden hiervan zijn: vrijdag van acht tot tien. zaterdag van tien tot tien uur en zondag van tien tot half zes uur. Zaterdag reci- pieert het bestuur van drie tot vier ir genoemde verenigingszaal Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553 De dienst van apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt ook waargenomen door de Zuider-apo theek. De Oegstgeester apotheek is ge opend. Films Camera (2 en 8 uur, zaterdag 2 en 6 uur): Muiterij op de Bounty (14). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Terug uit de hel (14). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De rode lampjes (18). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): De scherp schutters (14). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Les amants (18). Trianon (2 en 8 uur): The bridge on the river Kwai (14). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van wer ken van Herman Dijkstra (van 14 nov 14 december). Papengracht 6a: tentoonstelling etsen Leidse studente Christien van der Wolf ot en met 31 december) De Ruif, Jan Vossensteeg 59: werken ui Hans Götze (tot 24 december; geo pend. 12-20 uur, op vrijdag, zaterdag en zondag van 12-24 uur). Welkom Aan het eind van de dienst, die door vele vertegenwoordigers van universiteit en kerkelijke lichamen werd bijgewoond, verwelkomden achtereenvolgens ds. J. H. de Boer namens de kerkeraad, ds. H. A. van Bottenberg namens de classis, en dr. C. Gilhuis als vice-voorzitter van de Commissie van samenwerking, hun nieu we collega met een kort woord. Als antwoord daarop dankte dr. Vlijm voor het beroep op hem. Opmerkend dat er duidelijke verschillen met zijn v ganger zijn aan te wijzen, zei hij, „i de blijdschap dat wij Jezus Christus gen dienen, heb ik met prof. Rothuizen gemeen". Voorts sprak hij de hoop uit regelmatig in de gemeente Leiden te gen preken. „U (de gemeenteleden) bent per slot van rekening het leger." Karl Barlh De nieuwe studentenpredikant, die 11 augustus 1917 te Utrecht werd ge boren, studeerde aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, waar hij in decem ber 1940 bij prof. dr. J. H. Bavinck promoveerde op een proefschrift geti teld ..Het religiebegrip bij Karl Barth een onderzoek naar de betekenis Barths religiebegrip voor de discussie over de niet-christelijke godsdiensten in de protestantse zending Nadat dr. Vlijm in januari 1941 beroep baar was verklaard in de Geref. kerken, werd hij op 18 juli 1943 door ds. P. H. van Eijck bevestigd te Ameide. Op 17 oktober 1945 verwisselde dr. Vlijm deze plaats voor Utrecht, waar hij was beroe pen voor de missionaire dienst te Purwo- In juni 1951 werd dr. Vlijm bevestigd als predikant van de Geref. kerk te Rot terdam, die hem afvaardigde voor missio. naire arbeid onder de Chinezen op Mid- den-Java. met als standplaats Semarang. Hier is hij werkzaam geweest tot zijr. te rugkeer naar Nederland in mei 1958. Op 12 september van dat jaar werd hy door ds. mr. W. S. de Vries uit Voorburg be vestigd als predikant van deze gemeente waar hij de toen nieuwe vierde predi kantsplaats ging vervullen. Dr. Vlijm, die behoort tot de „Acht tien", was enige tijd voorzitter van de deputaten voor de evangelisatie in de classis 's-Gravenhage. Tijdens zijn ambtsbediening in Indonesië was dr. Vlijm medewerker aan tal van kerkelijke bladen. SASSENHEIM Vorige week werd het 50-jarig bestaan herdacht van -Bakkers Kistenfabriek. De grondlegger van het bedrijf, de heer M. Bak ker, begon met in de Zuiderstraat een schuur te huren, waar hy met be hulp van zijn hele gezin 's avonds na zyn dagtaak als timmerman kistjes timmerde voor de bloemenexport naar Duitsland. In 1914 nam hij het be sluit geheel voor eigen rekening te beginnen. vestigd. Toen in 1922 de elektriciteit in onze gemeente haar intrede deed, kwa men er voor het bedrijf ook nieuwe mo gelijkheden. Het zagen, schaven en tim meren kon nu mechanisch gebeuren. Thans draaien er 14 moderne houtbe werkingsmachines. In 1941 overleed de heer M. Bakker. De beide zoons Jan en Gijs zetten het bedrijf voort. De Tweede Wereldoorlog werd goed doorstaan en het bedrijf ging daarna in de grote vlucht met het bloembollenvak mee. Ondanks enige terugloop ji de omzet als gevolg van het gebruik van papieren verpakkingsmateriaal, is het bedrijf goed gezond en men heeft volop werk. Na 48 jaar dienst in het bedrijf te hebben gedaan, ging de heer G. Bakker vorig jaar met pensioen. De leiding van het bedrijf berust thans geheel in han den van de heer J. Bakker. De laatste heeft tevens een werkzaam aandeel in het maatschappelijk leven. Zo maakt hy reeds jaren deel uit van de gemeente raad voor de CHU en ook is hij besuurs lid van de Boerenleenbank en de Wo ningbouwvereniging. Voorts heeft hij verscheidene jaren diverse kerkelijke functies bekleed o.m. in het jeugdwerk. Zaterdagmiddag had in de rijk met bloemstukken versierde zaal van Het bruine paard" de receptie paats. Onder de velen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden, waren burgemeester en wet houders. de gemeentesecretaris, emeri tus predikant ds W. G. Kreykamp en Dit was echter nigt zo'n eenvoudige zaak. want er waren vrijwel geen geld middelen. Uit deze dagen dateert een schuldbekentenis, waarin werd ver meld, dat bU de Leidse Spaar- en Voor schotbank f 25 werd geleend, terug te betalen in 50 wekelijkse termijnen. Eén der kinderen trok hiervoor wekelijks te voet naar Leiden om de verschuldigde 50 ct af te dragen. Van de fa. Zonneveld en Philippo kon een gedeelte van de schuur aan de Oude Post worden gehuurd. Tussen genoemd bedrijf en de firma Bakker bleven altijd nauwe bande bestaan. Veel praktische steun en bijstand in de eerste moeilijke jaren heeft de heer Bakker ondervon den van de heren J. Philippo Sr W. Warnaar en P. Krnuwel. De jaren van de Eerste Wereldoorlog waren zeer moeilijk: geen hout en geen spijkers. Er werd een proef genomen spijkers op te baggeren uit de Amster damse grachten. Deze proef lukte. Hon derden kilo's spijkers werden opgebag gerd, naar Sassenheim vervoerd en hier recht geslagen. Uit sloophout en duigen van vaten werd kistenhout gezaagd. Ma chines waren er nog niet, dus alles moest met- de hand worden gedaan. Kerkgebouw In 1919 kon men het oude Gerefor meerde kerkgebouw overnemen. Eén der voorwaarden was dat er nimmer een herberg of slijterij in mocht worden ge- Brandkast hield het Inbrekers in de r.-k. pastorie en in liet gemeentehuis (Van onze Haagse redactie) ZOETERMEER Vannacht is op twee plaatsen ingebroken in de r.k. pastorie en in het ^-'meentehuis. Vanmorgen werd door de groep van de Rijkspolitie o.l.v. de adjudant Postma een diepgaand •nderaoek ingesteld. Tot zover kon worden nagegaan werd zowel in het ge meentehuis als in de pastorie niets ver mist. Wel heeft men in het gemeente huis pogingen gedaan de brandkast te forceren, doch dit is niet gelukt. In het gemeentehuis zijn de dieven binnengekomen door het forceren van een deur achter in een lange gang ter hoogte van de raadzaal. Dit deel van het gemeentehuis is een houten aan bouw van de reeds lang als gemeente huis in gebruik zynde villa. De dieven bleken niet goed op de hoogte te zijn van de inhoud van de brandkast. Het in het gemeentehuis aanwezige geld wordt niet i nde brandkast, doch in de kluis opgeborgen. De brandkast werd bij een poging tot openbreken licht be schadigd. We hebben de dieven huis gehouden in de bureaux van de gemeen te-ontvanger, de gemeentesecretaris, de burgemeester en de chef va nde afde ling bevolking. Al deze bureaux werden opengebroken en de papieren werden Op de vloer gegooid. In de r.k. postorie hebben de dieven ook geen geld gevon den. Ook hier werd een bureau open gebroken. De inhoud van het bureau werd over de vloer gegooid. De dactyloscopische dienst van de rijkspolitie was vanmorgen bezig het ge meentehuis op vingerafdrukken te on derzoeken. Memorie van antwoord Oegstgeest OEGSTGEEST. B. en W. blijven de voorkeur geven aan het van geval tot geval beoordelen van subsidies en subsidie-aanvragen, zo delen zij mede in de memorie van antwoord op vragen uit de gemeenteraad naar aanleiding van de begroting 1965. Voor de overschakeling voor elektriciteit op 220 Volt. is Oegstgeest afhankelijk van Leiden. Of de belastingen moeten worden verhoogd dan wel de uitgaven ver laagd. wanneer de begroting voor 1966 een tekort op de gewone dienst zou op leveren, kunnen B. en W. nog niet zeggen. B. en W. zullen zich verzetten tegen eventuele plannen van Rijkswaterstaat de aansluitingen op de verbindingen Den Haag en Amsterdam door middel van het viaduct aan de Rijnzichtweg te doen verdwijnen. Inzake de bouw var het zwembad (plan voor rijksgoedkeu ring is ingediend) heeft de minister nog geen beslissing kunnen nemen. Verscheidene eigenaren stellen moei lijk aanvaardbare voorwaarden, zodat de aankoop van stukjes grond voor r« structie van de De Kempenaerstraat niet gemakkelijk zal zyn. Tot 1 november 1964 is goedkeuring verleend voor: 16 woningen in de vrije 61 A-premiewoningen en 50 woningwet woningen. Er zijn aanvragen voor 47 ningen bijgekomen, zodat per 1 november 1964 plannen voor 617 woningen (alle de vrije sector) op rijksgoedkeuring wachten Over gevolgen van de vestiging van het Europees centrum voor ruimte technologie „Estec" te Noordwijk Oegstgeest is nog niets bekend. ISoodwinkels B. en W. willen de vestiging van nood- winkels in Oegstgeest-Noord niet bevor deren, mede omdat daardoor de afgifte van rijksgoedkeuring voor de bouw het winkelcomplex van het A.M.F. kan Veel verliezen onder de jongere duiven LISSE. De postduivenvereniging ,,De Luchtklievers" hield in het K.A.B.- gebouw de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer G. Paardekoo- per. Secretaris W. A. Schoone liet in zijn verslag horen hoe zwaar de vliegers het hebben gehad in het afgelopen seizoen. Van de ongeveer 2000 duiven zijn er 300 verloren gegaan, hoofdzakelijk jonge duiven, die hun eerste vlucht maken. De verliezen zijn de laatste jaren opmerkelijk groter dan vroeger, wat wijt aan minder goede oriëntatiemogelijkheden van de duiven door be paalde invloeden in de lucht. Penningmeester Joh de Kuijper kon meedelen dat de vereniging dit jaar financieel opzicht net met de hakk< de sloot was gekomen, maar er w ;en aardig „potje" Tot leden van werden benoemd de heren B. Roodenburg en Jac. van Es. De laatste is ook voorzitter van de tentoon stellingscommissie, die op 2 en 3 januari zal exposeren. Tijdens de vergadering werden al 250 inzendingen geboekt De heer Q. Doeswijk werd tot ringen- administrateur benoemd. Bij de prijsuitreiking werd als eerste in de bestuurstafel uitgenodigd de heer ic. van Es. die het heeft presteerd __ra alle vluchten deel te nemen e de groep „generaal-kampioenen" de ste plaats bezette Het is echter een „kop kop" vlucht geweest, want direct op de hielen zat M de Vreugd die met n Es (1365' punten) slechts 32 punten verschilde en eindigde met 1333 raadsleden. Namens de besturen van de Stichting Kistenindustrie en de Houten Emballage Industrievereniging voerden voord de heren Maas en v. d. Berg. Namens de collega's fabrikanten sprak de heer Zwetsloot uit Lisse. Zy schets ten de heer Bakker als een hoogstaand Weekagenda Sassenheim SASSENHEIM Maandagavond 8 uur, catechisatiekamer achter de Geref. kerk, Geref. Mannenver. Dinsdagmiddag, half 2, „Het bruine paard". Algemene Bond Ouden van Da gen; half 3, opening Sociale Werkplaats. Dinsdagavond half 8. begrotingsverga dering gemeenteraad. Woensdagavond 8 uur, .Bet brume paard"; Algemene Vereniging Bloembol lencultuur. Donderdagavond half 8, vervolg begro tingsvergadering gemeenteraad Vrijdagavond 8 uur, .Bet bruine paard" Dulco personeelsavond. Uitzending ds. Flier Rijnsburg RIJNSBURG Op 44 januari 1965 hoopt ds. Lammert Flier met zijn ge zin echtgenote en drie kinderen van 4 jaar, 2 jaar en te jaar naar Indonesië te vertrekken. Op 6 januari zal ds. Flier beginnen met zijn werkzaamheden als zendingspredikant in Bandoeng. Hij zal de Soenda- nese Kerk op West-Java behulpzaam zijn o.m. bij de opleiding van evan gelisten. Gistermorgen had in de Herv. Grote Kerk te Rijnsburg de be vestiging van ds. Flier als zendingspredikant en zijn afvaardiginng namens de classis Leiden plaats. een druppel op een gloeiende plaat. Zij zijn echter de gevangenen van de feite lijkheid van het alledaagse leven, ge vangenen van de duisternis. De oproep van Jesaja komt niet uit de duisternis, maar van boven. Christus kan niet anders dan de overwinnaar van de duisternis zijn. Laat ons beseffen, zei ds. Flier, dat niet de Kerk zelf het licht is. maar een werktuig in de hand van de Heer. Ook de Kerk wordt opgeroepen zichzelf te verliezen. Zij Is de dienst maagd van de wereld, die wijst naar het Licht dat zal overwinnen. Alleen het profetische woord mag richtsnoer zyn. We hebben het lef niet neen te zeggen als de Indonesische Kerken om hulp vragen. Want het Licht moet verkondigd worden aan alle volken. Voordat ds. Flier zijn preek hield, was hij bevestigd als zendingspredikant door ds. D. Lekkerkerker uit Valkenburg Na de bevestiging zei ds. Lekkerkerker. dat ds. Flier Gods stem gehoord heeft die zegt „roept Een dominee is ook maar stof doch kan groot zyn in Gods Ds. Flier hield een prediking met als tekst Jesaja 60 vers 1-3: ..Sta op. wordt verlicht, want uw licht komt en de heer lijkheid des Heren gaat over u op. Want duisternis zal de aarde bedekken donkerheid de natiën, maar over u zal de Heer opgaan en Zijn heerlijk heid zal over u gezien worden. Volken zullen opgaan naar Uw licht ei naar Uw stralende opgang." Egoïsme In 1910 werd op een zendingscongres te Edinborough gezegd, dat nog in de 20e eeuw alle volken Christus zouden kennen. N echter blijkt in vele landen de Kerk afhankeHJk te zijn van de Staat en in het westen biykt steeds opnieuw het het egoïsme vaak op de troon rit. Waar blijft het onbaatzuchtige offer, vroeg ds. Flier, waar het brood voor de wereld en voor het hart? Ook in onze eigen Kerken zijn teveel belemmeringen. De „nuchteren" zeggen, dat het heil voor alle volken een illusie is en het offer kracht. De Boodschap is niet naa- mens. maar wij weten dat Gods woord stand houdt in eeuwigheid dankzij of ondanks ons. „Dat Woord", zei ds. kei-kerker, „moogt u dienen" Hij die roept is getrouw. Hij zal het doen door de Heilige Geest en Zijn kracht. Verheued Ds. D. J. Vossers uit Leiden, vaardigde ds Flier namens de classis Leiden af naar de Soendanese Kerk. Ds. Vossers zei. dat de classis bijzonder verheugd is over de hernieuwde banden met de Ker ken van Indonesië. Ds. Flier heeft al een 3-jarige zen dingservaring op Sumatra en een 1-jarige op Nieuw-Guinea. Ds. Vossers wees er op. dat ook de gezinsleden van ds. Flie in Indonesië een taak hebben. De taak van ds. Flier is evangelis ten op te leiden en aan de huidige Indonesische evangelisten een her halingscursus te geven. In het alge meen: het zendingswerk op West- Java stimuleren. Ds. Flier begint op Drie Koningen (6 januari) met zijn werk. Hij zal niet optreden als „de wijze uit het Westen", maar een die nende taak hebben. Ds. Vossers sprak de verwachting uit dat de Kerk in gebed en offervaardigheid ook dit zendingswerk zal gedenken. De dienst was zeer goed bezocht. 86SI ;aui ajfiMsaoa-SJnquapooa aijeuiq -aioo ap sem uaoidine^ epjap aa -uajund punten, vierde H. van Dlest met 1288 en vijfde H. van Kesteren Zn met 1225 punten. In de afdeling „aangewezen duiven" won de combinatie Roodenburg-Doeswijk met 1135 punten, gevolgd door J. Duiven voorde 1029. Jac. van Es 1013. H. van Diest 984 en M. de Vreugd 853 punten. De uitslagen De uitslagen: Vitsesse-hokkampioen: Jac. van Es 262 punten: H. van Diest 241; G. Mens 240; J. van Diest 230; comb. Roodenburg-Doeswijk 227. Fond Hokkampioen: G. 't Hort 376; M. de Vreugd 365; Jac. van Es 327; H. van Diest 269; comb Roodenburg-Doeswijk 268. Kampioen jonge duiven hok: H. 't Hort 358; comb. Roodenburg-Doeswijk 342; G. Paardekoper 325; M. de Vreugd 307 en Jaca van Diest 286. Vitesse-duifkampioen: Jac. van Es 149948 179; Jac. va Es 199156 137; Jac. va: 880819 126. Fond-duif: M de Vreugd 150475 329; id. 880783 313 H. van Dist 880526 269 Mid-Fond hokkampioen: H. van Diest 262; De Haas-Schoone 255: H. van Kes teren Zn 234; comb Roodenburg-Does wijk 229; Jac van Es 225. Totaal oude duiven: Jac. van Es 814: M. de Vreugd 783; H. van Diest 772; Roodenburg-Doeswijk 724; H. van Kes teren Zn 698 Navlucht hokkampioen: H. van Diest 287; Jac. van Es 285; C. de Bruin H. van Kesteren Zn 269 en M. de Vreugd 243 Mid-Fond duif: M. de Vreugd 1036267 173; id, 1036272 157; J. Duivenvoorden 1171908 141. Jonge duif: H 't Hort 779916 240; Duivenvoorden 779193 222: H. 't Hort 992540 212 Navlucht duif: H. van Diest 975105 244; M. de Vreugd 870783 165; H van Dienst 880507 129. Bij de bestuursverkiezing werd voor zitter Paardekoper. met de heer Jac. van Es als tegenkandidaat, met één stem meerderheid herkozen. In de vacature J Duivenvoorde werd aan het bestuur toegevoegd de heer Q. Doeswijk Ijsbaan Mors-Rijndijk OEGSTGEEST De ledenvergadering van de Usclnb Mors en Rijndyk ln De Grote Vink te Voorschoten was druk be zocht. Voorzitter C. H. Endeveld uit Voorschoten zette de moeilykheden rond de nieuwe ijsbaan, die al f. 12.000 heeft gekost, uiteen. De problemen zijn echter thans na overleg met het Voorschotense gemeentebestuur en de sportraad, opge lost. Secretaris G Kooy bracht het jaar verslag uit en penningmeester M. van der Poel meldde een batig saldo van f. 606.47. De heren H. van de Doe. H. Akerboom en A. J. van Winden namen zitting in de kascommisie. In de vacature van het overleden lid P. van der Hulst werd de heer G. van der Hulst in het bestuur gekozen. De overige aftredende bestuursleden werden herkozen. Men besloot een feestavond te houden en het bestuur zal zich beraden ovei een gezamenlijke bezoek aan een hockey wedstrijd in Den Haag. ij de rondvraag kwam o.m. ter sprake, dat dc hardrijders rich vaak niet houden Jc voor hen beschikbare ruimte (bui tenbaan), waartegen zal worden opge treden. Ook de vernielingen door jonge- aan het clubgebouwtje werden be sproken, evenals het ten gehore brengen muziek tydens het üsvermaak. Met verloting werd de bijeenkomst be- Overleden 11a val in woning OEGSTGEEST Door nog onopge helderde oorzaak is de 89-jarige we duwe Groen vrijdagmiddag in haar wo ning gevallen. Met een bloedende wonde aan het achterhoofd werd zij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Enkele later is zij overleden. worden vertraagd. Verscheidene malen is reeds aangedrongen op afgifte van deze goedkeuring. In de uitbreidingsplannen Noord en Noord-Oost heeft de bouw van eenge zinswoningen voorkeur boven die van flats. In de vergadering van 16 december doen B. en W. een voorstel tot verkoop van grond voor industriële bouw aan N.V. Nationaal Grondbezit. Per 1 september 1965 zal een hoofd aan de derde openbare lagere school worden benoemd. Het overleg over de stichting •an een dépendance van de Hofdijck- school is nauwelijks begonnen De ver wachting bestaat dat het gewijzigde schetsplan voor het Rijnlands lyceum binnenkort wordt goedgekeurd en dat rijksgoedkeuring dan spoedig zal volgen Parkeerverbod Na de invoering van het eenzijdig par keerverbod in de meeste lanen, welke maatregel als geslaagd kan worden be schouwd, is geen behoefte meer aan de aanleg van parkeerstroken in de oudere dorpskern (niet: het oude dorp). Een plan voor verbetering aan het woonwagenkamp is gereed; het omvat verbouwing van paardenstal-waslokaal tot bad- en wasgelegenheid met douches (kosten 40.500) en bouw van een twe- de toiletgebouw (ƒ.38.400). Rijksgoedkeu ring is aangevraagd. Na realisering van woningwet- en pre- miebonw 1964 is er in deze categorie nog bouwgrond beschikbaar voor onge veer 90 eengezinswoningen. B. en W. kun nen nog niet zeggen wanneer het uitbreidingsplan voor het gebied over het Oegstgeestkanaal ter inzage kan worden gelegd. Politie greep dief die achtervolgers het nakijken gaf LEIDEN Badmintonspelers betrapten gistermiddag tijdens een wedstrijd in de Plesmanschool een onbekende jongeman op het doorsnuffelen van portemonnees a tasjes in de dameskleedkamer. Hoewel de sportlieden onmiddellijk :n achtervolging inzetten, sloeg de onbe kende hen op de lange afstand. De in lichtingen aan de politie waren voor deze voldoende de vermoedelijke dader, een 21-jarige Leidse tuinder, korte tijd later aan te houden. Hij had voor ongeveer zes gulden ontvreemd toen hij werd betrapt Gestolen auto terug LEIDEN De rijkspolitie van de groep Rijnsburg heeft gisteren een 23-jarige Leidse koopman aangehouden, die werd aangetroffen in een zaterdagnacht aan de Hoge-Rijndijk ontvreemde personen auto. Leidse tbc-nazorgcollecf bracht f 3.386,39 op LEIDEN Dankzij de ijver van een groot aantal collectanten en de gulle hand waarmee de Leidse bevolking de vorige week gehouden tbc-nazorgcollectc heeft bedacht, is het recordbedrag van f 3386,39 bijeengebracht Het afdelingsbestuur kon ditmaal onder de collectanten enkele waarderingsprij- zen verloten. De uitslag: eerste prijs (fototoestel): bus 29; tweede prijs (elektrische koffiemo len) bus 13; derde prijs (platenbon) bus 79; vierde prijs (boekenbon) bus 98. De gelukkige winnaars krijgen hun prijs de zer dagen thuisbezorgd. LEIDEN Een 50-jarige wielrijdster verleende zaterdagmiddag op het kruis punt DoezastraatJan van Houtkade geen voorrang aan een 31-jarige wiel rijdster. De 50-jarige mevrouw brak door de val haar rechter enkel. De EHD-wagen bracht haar naar het AZ. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de Prinses Ireneschool aan de Van Vollenhovekade, waar vermoede lijk een niet goed afgesloten raam als toe gang fungeerde. Uit diverse doosjes en busjes verdween rond 75 gulden. LEIDEN De uislagen en standen na de 2e ronde van de viertalcompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" luiden: Groep A: team Bousie team v.d. Drift 0-6. Huls Crama 0-6. La Lau Eling 0-6, Goutier Bonnet 1-5. Stand team Eling 12 pnt. Crama 12 pnt. v.d. Drift 11 pnt Goutier 7pnt. Bonnet 6 pnt. Bousie 0 pnt. La Lou 0 pnt. Huls 0 pnt. Groep B: team Kop team v. Egmond 6-0, Smits Wendt 0-6 v.d. Oever Al- tink 6-0 Stand: team Kop 12 pnt. v.d. Oever 12 pnt. Wendt 12 pnt. Altink 0 pnt Smits 0 pnt. v. Egmond 0 pnt ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 4 december Aan de rijks universiteit te Leiden zijn geslaagd: kand. ex. Engelse taal- cn letterkunde: j heer Ned. recht: de heer G J Selman (Haarlem): kand ex godgeleerdheid: rnej. H G v d Waals (Rijs- doet. ex. n gen.: mej. J van 't heveningen) en de heren B J P burg), W G Fontein (Rotter- Hf (Den Haag). Z H Spijker Crul (Vi evr. H J J M de Kri heer REM Hekst* heren P van Arkel ng (Den Haag). A F (Rijswijk). M C Raskei - Thiel (Rotterdam); Zwart-Begby (Lei- Haag) Jansen (Leiden! (Lelden); artsex Wassenaar), p Lu- an Waveren (Den Provinciale garantie voor v. d. Berghstichting (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. G. S. stellen de provin ciale staten van Zuid-Hollana voor hen te machtigen de provincie garant te stel len voor een door de Vereniging tot op voeding en verpleging van geesteszwakke kinderen, gevestigd te Utrecht, op te ne men geldlening ten behoeve .-an de ver betering van de outillage van de Dr. mr. Willem van den Berghstichting te Noord-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3