Zij wachtten vergeefs op gesneuvelde para Raketten de lucht in met stoom ECONOMIE Tragische vergissing van legerdienst SENMOET DE EGYPTENAAR Produktschap boos op minister Niets nieuws onder de zon BASTION Slagers: met liet CCO valt niet te praten Minister was telegrafist Verkorting arbeidsduur in tuinbouw 9 WOENSDAG 2 DECEMBER 1961 Ontroerd woonden ook koningin Fabiola en prinses Paola de aan komst der parachutisten bij. Tolkendienst bij Centrale Kamer DEN HAAG Naast het vertaalbureau dat commerciële vertalingen uitvoert het Nederlandse bedrijfsleven is bij de Centrale Kamer van Handelsbevordering opgericht een tolkendienst. Voor de derneming, die buitenlandse relaties heeft te ontvangen en met het taalprobleem te kampen heeft bij een bedrijfsbezoek, bij het tonen van Nederland aan vn delingen, enzovoorts. Tolken zijn beschik baar voor Frans, Duits, Engels. Spaans. Portugees, Italiaans, Deens. Noors, Zweeds, Fins, Russisch, Arabisch Turks. Aan de tolkendienst wordt mede werking verleend door experts van onder anderen het Midden-Oosten Instituut, het NederlandNoord-Europa Instituut, het NederlandUSSR Instituut, de Neder- landschTurksche Vereeniging en het In stituut voor Latijns-Amerika. Mil j oenenorders uit Indonesië AMSTERDAM Verschillende onder nemingen van de Verenigde Machine- Fabrieken zijn met er.ige Indonesische ministeries in beginsel tot overeenstem ming gekomen over levering van instal latie voor herstel van suiker-palmolie- en kokosoliefabrieken, alsmede van rol lend materiaal voor de spoorwegen. Hier mee zullen ettelijke miljoenen guldens gemoeid zijn. Twee miljoen Fonds DETR/OIT De Ford-afdeling van de Ford Motor Company heeft voor de eer ste maal in één jaar twee miljoen wagens gebouwd. In de eerste elf maanden zijn 1.620000 perosnenwagens en 380.000 vrachtauto's verkocht, en Ford verwacht in 1964 e enrecord te halen. Van der Giessen geen dividend KRIMPEN A. D. IJSEL De directie van Van der Giessen-De Noord verklaart dat men over 1964 wel verlies en geen dividend kan verwachten. De bezetting was behoorlijk, doch dank zij verliesge vende opdrachten. De arbeidskosten ste gen aanzienlijk, doch de arbeidsproduk- tiviteit steeg niet. zodat de resultaten tegenvielen. Met nieuwe opdrachten, ge deeltelijk buiten de bouw van zeeschepen is in 1965 redelijke bezetting mogelijk, doch het resultaat zal afhankelijk zijn van het loon-en prijspeil. De 50deel neming zal het eerste jaar van productie van bouwelementen vermoedelijk nog geen winst geven. (OVcr 1963 was het verlies ƒ.448.600. Over 1962 werd 5'/» divi dend uitgekeerd.). Meneba wijzigt statuten ROTTERDAM De NV. Meelfa brieken der Nederlandsche Bakkerij zal december aandeelhouders een statu iwijziging voorleggen, waarbij de di- :tic goedkeuring van overdracht van udelen voortaan steeds zal weigeren, inneer daardoor één aandeelhouder ;er gaat bezitten dan 1 pet. van het nominale kapitaal, doch deze beper king zal niet gelden voor het Admini stratiekantoor van de Algemeen Admi nistratie- en Trustkantoor N.V., die de certificaten uitgeeft. Voortaan kunnen ten hoogste negen Itevoren vijf) com missarissen niet uit het bakkerijbedrijf afkomstig zijn, daar de. steeds gro wer wordende bedragen en het inter nationale karakter van het werk, het Boeken van specialisten nodig maken. Uit de raad van commissarissen kan commissie van advies worden be- inoemd. Certificaathouders krijgen sta tutair toegang tot de vergaderingen. Te hoog lesgeld Vrijspraak voor rij schoolhouder BOSKOOP Volgens de tenlasteleg ging had in Januari van dit jaar een 35- jarige rijschoolhouder uit Boskoop zich schuldig gemaakt «tan te noge prijzen voor rijlessen. De rijschoolhouder die zich voor de economische politierechter moest verantwoorden is van de hem tenlastegelegde overtreding van de Prij zenwet vrijgesproken. Aanvankelijk werd door de rijschoolhouder als verweer aan gevoerd. dat de prijsverhoging een ge volg was van de veranderde omstandig heden. waaronder het rijexamen in hel begin van 1964 zou worden afgenomen. Deze zaak werd enke'.e malen aangehou den. Nu pas is geconstateerd, dat kort na het geconstateerde feit de prijzenbeschik. king in de Staatscourant is afgekondigd De Boskoopse rijschoolhouder was du? dus geverbaliseerd toen de beschikking nog geen rechtskracht had verkregen Op grond hiervan volgde vrijspraak. Van de 3 investeringscertificaten zal op 1 januari f 68 315.500 of een vierde van het qi'tstaande bedrag worden afge lost De uitloting geschiedt 11 december Bloemen voor de honderden, die terugkeerden BRUSSEL Gisteren was het feest in Brussel. De straten waren vol van bloemen en serpentines. Trots paradeerden 620 teruggekeerde para's uit Kongo door de straten. Onder hen bevond zich een doodge waande, Didier Welvaert. En terwijl buiten de menigte juichte, treurden thuis de ouders en vrouw van een andere parachutist, Lucien Wel vaert, om de dood van hun zoon en man. Het was gruwelijk op de Brus selse luchthaven. Tussen de honder den andere verwanten stonden zij met spanning te wachten op de terugkeer van Lucien. Het e£n het andere Amerikaanse Hercules toestel landde. Er werd gejuicht, ge lachen, gehuild van vreugde. Ouders, kinderen, vrouwen vlogen hun te ruggekeerde soldaten om de hals. Anders was het voor de ouders en echtgenote van Lucien. Van half zeven "s morgens tot half tien streken dc liegtuigen neer. Vader Welvaert keek tevergeefs uit naar zijn zoon. Plotse ling zag hij een van zijn legermakkers. „Waar is mijn zoon, fvaar is Lucien?" De Antwerpse parachutist Van Houtte schrok, hij slikte iets weg, en moest wei zeggen: ,,Hij is gesneuveld, bij Paulis. Bij de tweede bevrijdingsactie. Een groep parachutisten was omsin geld. Ze vochten zich vrij. Van de vijf ingeslotenen bleef Lucien achter. Ge dood door een kogel van de rebellen". De tragische vergissing van de Belgische legerdienst schiep vrese lijke tonelen op de luchthaven. Lu cien Welvaerts vrouw en moeder waren niet meer te kalmeren. De twee vrouwen verloren het bewust zijn. Vader Welvaert hield een' baby op zijn arm, zijn vijf maanden oude kleinkind Didier Welvaert keek Inmiddels ver langend uit naar zijn familieleden, niet wetend, dat ztf dachten hem nooit meer tè zullen zien. Inplaats van Luciens w, had de familie van Didier het bericht gekregen, dat hU In de strijd gebleven was. Een kleine naamsverwisseling bij de legerdienst. Een groot drama was het ge volg. Het ministerie van defensie ver klaarde. dat deze verwisseling was ver oorzaakt door de slechte verbindingen en het feit. dat de gesneuvelde parachutist geen identiteitsbewijs bij zich had. Terwijl Rode Kruls-soldaten de twee bewusteloze vrouwen wegbrachten en V eroord elingen in Zuid-Afrika PRETORIA In Pretoria zijn gisteren drie personen een lector aan de uni versiteit van Witwaterrand en twee Journalisten tot gevangenisstraffen va riërend van negen tot zeven jaar veroor deeld wegens hun aandeel in een samen zwering. Een vierde beschuldigde was maandag recds vrijgesproken. De lector, de 42-jarige Betram Martin Hirson, werd tot negen jaar veroordeeld omdat hij van juni 1962 tot juli van dit jaar had deelgenomen aan een samen zwering die het plegen van sabotage tot doel had. De twee journalisten. Hugh Francis Lewein <24) en Arymond Eisen- stein <27) kregen zeven jaar. Koning Boudewijn inspecteerde de teruggekeerde Belgische para's. De commandant. kolonel Laurent, werd onderscheiden met het com mandeurschap in de Orde van Leopold II. Hier de Vorst met de onderscheiden commandant. Didier Welvaert. nog steeds niet begrij pend. zijn familie zocht, dwarrelden ln de Brusselse straten al serpentines en bloemen. Het officiële programma werd niet onderbroken door het tragische In cident. Met een plechtige toespraak ver welkomde koning Boudewijn zijn troe pen. „De kordaatheid van uw eenheden, de geestdrift, dapperheid, tucht en zelf verloochening. die gij aan de dag hebt gelegd, zullen voortaan ln ieders herinne ring- voortleven." zo sprak hij. Na de triomfantelijke parades 's middags kregen de parachutisten uitgebreid verlof om bij te komen van hun hachelijke avonturen in Kongo. Leraren offeren deel salaris om school in stand te houden BREDA Leraren van een particuliere muziekschool offeren een deel van hun salaris om hun school in stand te houden. Directeur L. Hansen, die zijn gehele salaris ter beschikking heeft gesteld, heeft besloten het lesgeld te verhogen. Twintig leraren gaan akkoord met de salari: laging. Tot nu toe hebben zich tweehon derd leerlingen voor de nieuwe cursus aangemeld. Deze situatie is ontstaan, nadat het ge meentebestuur van Breda de inschrijving voor zijn eigen stedelijke school heeft geopend. Ook hebben B. en W. het zoek van de landelijke vereniging muziekleraren de onderwijskrachten de particuliere school het salaris december uit te keren, geweigerd. Prinses Margriet zal op 7 januari de offiicieële opening verrichten van het internationaal congrescentrum RAI-Am- sterdam. Raadslid mag geen kwaad spreken MAASTRICHT Dc president van de rechtbank te Maastricht, mr P. Janssen, heeft het Eygelshovense raadslid R. H. bevolen zich te onthouden van het be werken of bevorderen van publikaties waardoor de Eygelshovense wethouder en het raadslid J S. in hun goede 1 aangetast of beledigd kunnen wor den. zulks op straffe van een dwangsom in duizend gulden per keer. Op 7 november was in de Haagse Post onder de titel „Dorpsleven" een artikel verschenen, waarin het gedaagde raadslid R. H. zijn mederaadsleden beschuldigde van terreur en corruptie en hen ken merkte als alcoholisten en imbecielen. Twee raadsleden de heren B. en S. had den daarop een kort geding aangespan nen, waarin zij verzochten maatregelen te treffen opdat de heer H dergelijke uitspraken niet meer zou doen. Opheffing veilplicht aantasting van de p.b.o.-gedachte (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG De overgrote meerderheid van het bestuur van het Pro duktschap voor Groenten en Fruit heeft gistermiddag protest aangetekend tegen de beslissing van de minister van landbouw en de staatssecretaris van economische zaken om hun goedkeuring te onthouden aan verlenging met twee jaar van de Tuinbouwafzetverordening, waartoe het produktschap in september heeft besloten. In deze verordening is sinds 1958 de veilplicht geregeld. Het bestuur heeft nu met algemene stemmen besloten de afzet- verordening met slechts één jaar te ver lengen, waartoe minister en staatssecre taris de mogelijkheid hadden geopend om het produktschap in de gelegenheid te stellen nieuwe voorzieningen te treffen. Elf van de zestien bestuursleden voer den het woord over de regeringsmaat regel en veertien van hen spraken hun verontrusting daarover uit Velen zagen ln deze beslissing een ernstige aantasting van de p.b.o.-gedachte. waarbij de heer F. J. C. B. Jansen (afgevaardigd door de mdustrie) opmerkte dat ook de verhou dingen in het bestuur van het produkt schap daaraan geen goed doen. Immers, vijftig procent van de bestuursplaatsen wordt bezet door de sector „teelt", het geen betekent, dat geen enkele verorde ning kan worden uitgevaardigd indien deze sector „tegen" is „Vrees en beving' De heer R. Mol (groothandel) betoogde, dat de regeringsmaatregel geheel past ln het raam van de spanningen, die er tussen bedrijfsleven en het ministerie van eco nomische zaken reeds bestaan. „De overheid staat kennelijk wantrou wend ten opzichte van bedrijfsregelingen. Zij ziet overal gevaarlijke machtsposities, vooral wanneer de handel er bij betrok ken is. De regering schijnt bevangen te zijn door een vrees- en bevingmentaliteit; als de handel daarmee ook maar voor een klein deel behept zou zijn. dan zou er van ons economische leven geen snars terecht komen", aldus de heer MoL De heer J. J. J. Bos (exporteurs) ver klaarde. dat minister en staatssecretaris in hun brief aan het produktschap „op geen enkele wijze aantonen, tuinbouwafzetverordening in strijd het algemeen belang", een standpunt, dat de mee6te bestuursleden konden onder schrijven. De enkele voorstanders van afschaffing van de veilplicht lieten zich ln deze gaderlng niet of nauwelijks horen. Ook de heren M. Prins (directeur van Centraal Bureau voor de Tuinbouwvei lingen). die de grote voorvechter afschaffing genoemd kan worden, deed er deze keer het zwijgen toe. Zij zetten zich evenwel niet tegen verlenging met een jaar, hetgeen bi de nieuwe om standigheden uiteraard ook geen zin zot hebben gehad. Nieuwe wending of dwaalspoor? ASSEN Een nieuwe wending ln de moordzaak Antje G. of een geraffineerd opgezette poging om de justitie op een dwaalspoor te brengen? Voor dit raadsel staat de politie, nu vlak bij de woning van ARntje G. In het Drentse Veenoord naast het al eerder ontdekte flesje para- thion., nu ook een briefje is gevonden, dat ook afkomstig zou moeten zijn van haar man Lolke. Op 3 juli werd Antje tot achttien jaar veroordeeld, wegens gifmoord op haar echtgenoot. In het briefje staat: ..Grietje, if vergiftig me. Je weet. Hendrik heeft het geld. Deel het samen". Grietje en Hendrik zijn de zuster en broer van Lolke. Met het geld zou be doeld kunnen zijn de f 7000. die Lolke in februari vorig jaar van de bank heeft gehaald. Volgens broer en zuster en vol gens Antje hebben zij dit geld echter nooit gezien. Politie en rijkspolitie vragen zich af welke waarde zij moeten hechten aan briefje en flesje Het hoger beroep van Antje G. dat op 26 november zou dienen is in ieder geVal voor onbepaalde tijd uitgesteld om het onderzoek te kunnen voltooien. Het 'briefje en een (half leeg) flesje werden gevonden aan de rand van een bieten veld. Het briefje was ge schreven op een afgescheurd stuk van een cement zak van een Duitse firma. In Lolke's woning is zo'n zak niet gevon den. Lolke's werkgever heeft verklaard deze cement niet te gebruiken. AKRON (Ohio) Wellicht zal de geslingerd door de samengeperste stoom toch weer langs een omweg in de techniek doordringen. En dan nog wel in de meest moderne van alle technieken: de ruimtevaart. Bij de ruimtevaartafdeling van Good year worden proeven genomen met de lancering van ruimtevaartuigen door middel van stoomkracht. Er zijn namaakraketten van beton (gewicht 1000 kilo) gefabriceerd en die wor den nu al ruim 65 meter de lucht in ACADEMISCHE EXAMENS DELFT Geslaagd: kand. mtfnir. P E Hutzer iNaarden); mijiiir: R Knopper DELFT Geslaagd geodetisch Ir.: J G M Arkesteijci iWoerden). A Dekker (Eind hoven). J H van Gnethuüsen (Zutohen) N G H Koopman (De Bilt). J Polman (Mep- pel). K van der Schaaf (Leeuwarden) A C Visser (Den Haag). AMSTERDAM. V.U. Geslaagdnatuur- wetenschr.: mej. B M Haz u)e 1 B A SDU lueventerj; Kanc d Steeg I D Will ems (Eerbeek) J Zaadnoordijk (Driebergen); doel Ned. K J Kraan (Arnhem); doet. gesch.. mej H H H Hommes (Rotterdam); kand. psy cho 1 A Buyk (Lelden). J C Heidoorn (Am sterdam). G van Tellingen (Utrecht); semi- artso mej C L de Bruyn (Rotterdam), mej E P Elfferich (Delwt), J Stoker (Gronln- gij), J Busser (Amsterdam); bevorderd tol D J Mulder (Delft). J G Streefkerk (Am (Hoofddoi AMSTERDAM. Gem Un. Geslaagd: kand wisk. en natuurwetcnsch J G Oos- terom. PPM Reekers. H F KauXfman D Gillissen (allen Amsterdam). W M B Koenst (Hemskerk) en met lof P R Wesse- lius (Amsterdam): doet. natuurk. W H c lof L J Gilling en R Boon icheik.: (Zaandam). iBameveldi. D R Oerlemar J L M Raupp (Eindhoven). (Vlijmen): arts: K J M Assi daral) P H Esseveld. H Gro A M Cchueler ij. C C van (Dordrtcht) C M Weyerj UTRECHT Geslaagd: kand. cult, trop.: mej. G M Guda (Utrecht): kand G J M Sarneel (Kloosterzande)doet. taal- en letterk.: G J N M Sebregts (Til-' BASTION: gedessineerd bouclé van uiterst solide kon6truktie. Breed tes 1.30 m en 3.80 m.(broadloom). n ai mir -re ni if Prijzen: f 33.50 resp. BOUCLÉ TAPIJT riM-*?*-j! DEN HAAG De manier waarop het Consumenten Contact Orgaan de prijs van varkensvlees berekent aan de hand van de marktprijs van hele varkens heeft de slagerswereld zo in het harnas gejaagd, dat de Federatie van Nederlandse slagerspatroonsbon den niet eens meer met het CCO wil praten. Op 17 oktober jl. had het C.C.O. ge meend een persbericht te moeten uitgc- waarin het wilde aantonen, dat dc consumentenprijzen voor varkensvlees zich op een hoog niveau bleven bewe gen. ondanks de niet onbelangrijke da lingen van de markt- en groothandels- noteringen Geen bewijs In de algelopcn weken is van de zijde m de slagersorganisaties en in de vak pers de stelling van het C.C.O. bestreden, echter volgens het C.C.O. zonder enigf bewijsvoering. Op de slagersvaktentoon- stelling te Utrecht heeft de voorzitter de Federatie onlangs verklaard geen woorden te kunnen vinden om te reage- op de ondeskundigheid, waarmee het C.C.O. de situatie heeft beoordeeld Het Consumenten Contact Orgaan heeft op 16 november in een brief aan de voorzitter van dc federatie gesteld van mening te zijn dat het algemeen belang eist dat nu duidelijk komt vast te staan wie' in deze aangelegenheid het gelijk aan zijn zijde heeft. Het heeft zich be reid verklaard tot een gesprek over het verloop van de markt-, groothandels- en consumentenprijzen voor varkensvlees. Tevens werd in dit achrijven verzocht het cijfermateriaal waarop de argumen tatie van de slagers tegen het C.C.O.- standpunt is gebeeeerd, ter beschikking te stellen Reden Het C.C.O. deelt nu mede een brief van de federatie te hebben ontvangen waaruit blijkt dat noch de federatie, noch haar voorzitter een open gesprek met het C.C O over deze materie wensen. De federatie telegrafeert ons in dit verband, dat de kritiek door de fedcratievoorzitter tijdens de Slavakto geuit de publikatie van het C.C O. betrof, waarin een prijs berekening van een varken aan het pu bliek werd voorgelegd waarvan de per centages kant noch wal raken. De C.C.O. nam als voorbeeld een valken van 73 kilogram waarbij geen rekening werd ge houden met kop. poten, reuzel, nieren, vette snippers, zwoerd en beenderen. „Deze berekening is een der redenen waarom onzerzijds momenteel geen prijs wordt gesteld op overleg met het C.C.O. en wij alle publikaties voor rekening la ten van het C.C.O.", zo zegt de Federatie van Nederlandse slagerspatroonsbonden In haar telegram. J J Bromberger (Hendrik Ido Ambacht): kand. soc geogr. F H P A Lijbaart (Den Dolder). Th G Kersten (Neerbosch). E F Nozeman (Den Haag), G J Tempelman (Bre da); doet soc geogr L J Leeman (Utrecht) H Dokter (Baarm semi-arts: H J van Herk (Wamsveld). J W G Jansen (Terneuzen). J Wagenaar (Utrecht); arts: mej. H J M Tan (Utrecht). J J L de Clercq (Groenekan). J G Nieboer (HUversum). Eén miljoenste grachtenkijker in Amsterdam - AMSTERDAM Burgemeester ;<Van Hall heeft gisterochtend op ;<het VW-kantoor de miljoenste Ijtoerist van dit jaar in de hoofdstad ;fhartelijk verwelkomd. Nog niet [<eerder werd dit aantal in een jaar [{bereikt. De gelukkige is de 49- jparige Engelse tegelfabrikant Fre derick H. Maw. uit Shrewsburry, ;die met zijn Nederlandse echtgenote ;«mevrouw E. MawHonig (gebo- ;{rem in Koog aan de Zaan) naar Ne- ;{derland is gekomen voor een Jaar- olijks bezoek. 0 Amsterdam komt met de één [(miljoen toeristen op de Europese liranglijst op de vierde plaats na itLonden, Parijs en Rome, zo deelde [<de verheugede VW-directeur J. ;<N. Strijkers mee. De heer Maw [Sheeft voor zijn leven jaarlijks een Overblijf van een week in Amster dam aangeboden gekregen. Het ont- Ovangstfestijn was op echt Amster damse wijze georganiseerd. Bij jthet WV-kantoor stonden vier [{pierementen opgesteld met er voor ;de Amsterdamse politiekapel. De ;«balie in het kantoor was in een ;<bar herschapen waaraan de wach- Otende verwelkomers en de pers de [Stijd kortten. Burgemeester Van [jHall was voor de ontvangst even Ouit de Eerste Kamer overgewipt, [waarheen hij na de begroeting Ijijlings terugkeerde. Het echtpaar [{Maw zat juist in het American •{hotel aan dc Hollandse biefstuk, 'jtoen zij de officiële mededeling ;(kregen dat de heer Maw de mil- [jjoenste was. Per auto met politie- Oescorte werden zij naar het VW- Okantoor aan het Rokin gereden, [j De heer Maw is van plan dit [{jaarlijkse gratis verblijf van een ;<week op de een of andere wijze aan ;|in minder goede doen verkerende Opersonen aan te bieden. Amsterdam heeft Vaz Dicisbrug AMSTERDAM Meyer Sluyser heeft gistermiddag in Amsterdam onder grote belangstelling de brug geopend, die de Weespcrstraat verbindt met het Jonas Daniël Meyerplein. waar het standbeeld van „De Dokwerker" herinnert aan de februaristaking van 1941. B en W van de hoofdstad hebben, naar wethouder drs. J. M. den Uyl kort hier voor meedeelde, besloten de gemeente raad voor te stellen deze brug de naam Vaz Diasbrug te geven. De heer Sluyser merkte in een korte toespraak op dat hiermee een pionier van de moderne Nederlandse journalistiek geëerd zal worden, M. S. Vaz Dias. Deze vormde ongeveer zestig jaar gele den zijn stenografenbureau om tot het persbureau Vaz Dias. dat in 1935 opging het Algemeen Nederlandsch Persbu- u. De opening van de brug werd on der andere bijgewoond door een in New York wonende zoon van wijlen de heer M. S. Vaz Dias. stoom. Dat klinkt wellicht eenvou diger dan het in werkelijkheid is. Grote hoeveelheden stoom worden zeet snel geproduceerd door een z.g. exother- mische generator. Dit apparaat zorgt vóór de verbranding van bepaalde chemische stoffen die een enorme hitte doen ont staan. De stoom van slechts AVi liter wa ter wordt geperst door een stroom van zeer hete deeltjes (voortgebracht door de snelle verbranding van het exothermische materiaal). Door die stoomexplosie hoopt men ra keten van de grond te krijgen. De raket motor zou dan pas behoeven te worden ingschakeld. als het gevaarte reeds in de lucht is. Dat zou een enorme vooruitgang zijn. omdat de vuurbrakende motoren nogal eens aanzienlijke schade aan de lan ceerbasis veroorzaken. PARAMARIBO Suriname heeft een nieuwe minister van economische zaken, dc telegrafist S. A. Soeperman, yan de partij van Indonesiërs in Suriname. De bewindsman is 35 Jaar. volgde lager on derwijs en werd later opgeleid bij de Koninklijke Marine tot telegrafist Tot op heden was hij zodanig werkzaam op het vliegveld Zanderij, bij Paramaribo. Protestmars in Tokio Huisvrouwen betogen tegen hoge prijzen TOKIO Gisteren hebben 500 huls- vrouwen met schorten voor en zwaaiend met groente een protest-mars gehouden tegen de stijgende levensmlddelenprijzen. De betoging, georganiseerd door een comité van vrouwen-organisaties voor bescherming van het levensonderhoud, werd gehouden na een bijeenkomst, waarop een resolutie werd aanvaard, wel ke later aan de premier en andere rege ringsfunctionarissen werd overhandigd. De huisvrouwen protesteerden tevens tegen een nieuwe stijging van de prijs van rijst, welke door de regering werd ingesteld en per 1 jan. a.s van kracht zal worden. Prof. Andriessen naar Japan DEN HAAG Eind mei en begin junj 1965 zal een Nederlandse economische missie Japan bezoeken. De minister van economische zaken. prof. dr. J. E. An driessen, zal op uitnodiging van de Cen trale kamer van handelsbevordering de leiding van de missie op zich nemen. Het ligt in de bedoeling dat de voorzitter van de CKH, de heer Sidney J. van den Bergh na de eerste week. wanneer de minister naar Nederland terugkeert, de leiding van de missie zal overnemen. In aansluiting op het bezoek aan Japan dat ongeveer veertien dagen zal duren, is een verblijf van ongeveer vijf dagen in Hong kong voorzien, waarmee onder meer be oogd wordt te reciproceren op het bezoek aan ons land in oktober 1963 van een offi ciële delegatie uit Hongkong. Van een twintigtal belangrijke onder nemingen werden reeds aanmeldingen tot deelneming ontvangen. DEN HAAG Het bestuur van het Landbouwschap heeft, nadat daarover tussen werkgevers en werknemers over eenstemming was bereikt, voor het jaar februari 1905 de maximale arbeidstijd voor werknemers in de tuinbouw ver minderd van 2400 tot 2360 uur per jaar en van 53 tot 5212 uur per week. In zeer bijzondere gevallen zal een uitloop mo gelijk zjjn tot 53 uur per weck. Thans Is dit nog 54 uur per week

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9