Ontwikkeling visserij maakte uitbreiding nodig Raad van Leiderdorp sprak over verkeersproblemen VLEET Schetsplan zwembad voor overdekt te Rijnsburg Visserij nieuws bij de Sassenheims raad koos nieuwe wethouder NIEUWE LEIDSE COURANT 11 DINSDAG 1 DECEMBER 1964 LEIDERDORP De behandeling van de aanvraag van enkele subsidies en een aantal verkeersmaatregelen waren wel de hoofdschotel van de gisteravond gehouden vergadering van de raad. Men ging akkoord met het voorstel om aan het Hervormde kerkkoor „Hart en Stem" en aan het West- Nederlands Symphonie Orkest een subsidie toe te kennen van resp. f 370 en f 200. Minder vlot gin-g het met de subsidie van f. 100 aangevraagd door de Her vormde vrouwendienst voor het werk onder de bejaarden. De heer Veldhuyzen (C.H.U.) had een andere mening dan vorig jaar. Deze kosten moeten maar door de Kerk worden gedragen vond hij en hij stemde zonder nadere uitleg van de voorzitter tegen. De heer Van der Sluys (C.H.U.) had een geheel andere mening dan zijn fractiegenoot. Natuurlijk draagt de Kerk een grote verantwoordelijkheid ook in haar zorg voor de bejaarden. Deze sub sidie wilde h\j echter zien als een bewijs van erkentelijkheid van de bur gerlijke gemeente voor dit zo nuttige werk. Wethouder Meerburg zei dit werk te zien op kerkelijk maatschappelijk ter rein en op clit terrein worden wel meer subsidies verstrekt. Het voorstel werd aanvaard met de heren Veldhuyzen en Los tegen. Ook de afdeling Leiderdorp var U.V.V. kreeg de aangevraagde subsidie van f. 195,niet zonder slag of stoot. De heer Boot (A.R.) vond de post en administratie kosten nog al hoog. Als hij zloh realiseerde wat in kerkelijke kringen voor dit soort werk wordt op gebracht dan vond hij het aantal bui tenkerkelijken die dit werk steunen maar erg klein. De heer Van der Sluys was dit met de heer Boot eens. Laten we echter zuinig zijn en waardering hebben de enthousiaste mensen die dit werk doen. Burgemeester Gallas weer er op, dat deze afdeling in Leiderdorp pas één Jaar bestaat. „Laten wij haar de tijd en de kans geven om van de grond te komen". Enige doordraai van waspeen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN. Een be hoorlijke hoeveelheid wsapeen werd in de afgelopen week weer aan de Katwijk- m groenteveiling verhandeld, in totaal 580.000 kg (57.000 kg minder dan ln de vorige week). De rijsnotering was zwak. Wel namen de exportlanden Duitsland, België, Enge land en Italië onze peen af. maar de hoeveelheden waren beperkter dan ge woonlijk. Ook de vraag van de zijde der verwerkende industrieën was matig. Er ontstond enige doordraai. De kwaliteit van het produkt is overigens zeer goed. De noteringen: A extra f 2,90 tot f 4,30 per kist van 20 kg (vorige week f3,40 tot f 4.80), AI f2,30 tot f 4,50 (f2,30 tot f 4,30), All f2,40 tot f6,10, f2,40 tot f6,50), B extra f3,50 tot f5,30, f2,60 tot f4,60, BI f3,10 tot f5,50 (f0,70 tot f4,90). Bil f 1,80 tot f2.80 (f 1,80 tot fl,90>, Cl f 1,00 tot f2,10 (f 0,70 tot f2,30), CII f0,40 tot f 1,40 (f 0,30 tot f 1,80. Boerenkool, bij een best gewas, leverde matige prijzen op: fll tot f21. Andijvie, bij langzaam minder wordende kwaliteit, liep wat terug, deed van f8 tot f58. Bloemkool A noteerde f35 tot f76. All f 12 tot f37, BI f 2 tot f24, Bil f12 tot f23, CII f 14, witlof f63 tot f94, spruiten 134 tot f48, groene kool f5 tot f 13, rode kool f5 tot f 14, gele kool f 5 tot f 14, uien f0,70 tot f5,30, knolselderie f4 tot 120, breekpeen f 1,60 tot f2,90, sla f14 tot f 17, prei f 16 tot f23, bleekselderie f6 tot fll, selderie f8 tot'f 18, peterselie f 14 tot f 18, raapstelen f 3 tot f 5, schor seneren A f54 tot f58. All f36 BI f35 tot f50. Bil f26 tot f35, IC f4 tot f10 ca no. KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 2.12 en 14.28 uur; laag watei 10.21 en 22.31 uur. KATWIJK AAN ZEE 1 december. Vangstberichten uit volle zee: vannacht is er niets of weinig gervangen. Onderwijs Op de post van werkelijke uitgaven voor het openbaar onderwijs kwam een bedrag voor van f. 562,— voor admini stratiekosten. De heer Evers (K.VP.) vond dit een onwerkelijk bedrag en niet eerlijk ten opzichte van het bij zonder onderwijs waar de administratie kosten natuurlijk hoger liggen. Waar wordt deze voordelige administratie ge voerd?. wilde hij weten. Op het antwoord van de voorzitter dat dit ter secretarie gebeurt, zei de heer Evers, dat dit bedrag naar uren omgerekend natuurlijk niet reëel ls. De voorzatter was het daarenede vol komen eens en zegde toe met de betrokken instantie nader overleg te plegen om tot een betere verhouding te komen. De nieuwe verkeersmaatregelen, in de voorstukken reeds beschreven, wer den terdege onder de loep genomen. De heer Andrlk wilde van de Manrlts- slngel geheel een yoorrangsWeg maken. Dan weet men waar men aan toe Is. De heren Los en de Groot waren het daarmee eens. Het college zal dit nog eens nader bekijken. Nog moeilijker was het vraag stuk om de voetgangers veilig te laten oversteken die van de voetgangersbrug komen van rijksweg 4a. Het uitzicht op het uit de Hoofdstraat komende ver keer is door de muur van het viaduct nihil. Het voohstei van het college daar een zebra te maken had niet de instemoping de raad. Men vond het gevaar ndet minimum teruggebracht. eerst een hek te plaatsen en wat ver derop een zebrapad te maken, bij het college wel een open oor zal vinden. Het zonder meer oversteken van voor namelijk schoolkinderen wordt dan op gevangen. Tot lid van het college van bijstand werden benoemd de heren J. N. Kusters, J. H. F. v. d. Berg, H. Bouman, C. Gor dijn en C. N. Boot. In de rondvraag vroeg de heer Andrik hoe het staat met de bouw van de open bare school in de Zijllaan en Meyepol- der. De rijksgoedkeuring is. aldus de voorzitter, binnertkort te verwachten. De heer De Groot was nieuwsgierig naar de afbraak van „Voordorp". Het begint te dagen, want óe taxateurs zijn het eens geworden over de prijs, kon bur gemeester Gallas hem meedelen. Er zijn nog enkele moeilijkheden op te lossen omtrent de financiering. Hoofdstraatbeieoners Leiderdorp trillen omlegging buslijn 11 LEIDERDORP Dezer dagen hebben 228 inwoners van Leiderdorp, wonend aan de Hoofdstraat of directe omgeving, een rekest gestuurd aan het gemeente bestuur en de NZHVM Hierin is hei verzoek vervat buslijn 11 als vroeger over de Hoofdstraat te laten rijden niet zoals nu over de Mauritssingel. Het rekest aan B. en W., de raadsleden directie van de busonderneming, telt 228 handtekeningen. Men deelde ons hier over mede dat deze binnen enkele da gen zijn verkregen en dat de lijsten met zeer veel enthousiasme zijn begroet. B. en W. van Leiderdop hebben hier over nog geen contact gehad met de NZH, maar dat wordt binnenkort wacht. Indertijd is dit probleem reeds de orde geweest. Het nadeel bleek toen (evenals nu), dat momenteel i de Mauritssingel met een frequentie tien minuten wordt gereden. Gaat lijn 11 de Hoofdstraat, dan kunnen de Lei derdorpers slechts om de twintig mini ïn een bus tegemoet zien. Open-Deurdienst te Leiderdorp LEIDERDORP Zondagavond om half ?ven -wordt in de herv. kerk een Open- Deurdienst gehouden, waarin voorgaat dr. G. Streeder uit Den Haag. Medewerking verleent een koor onder leiding vi heer A. Zaalberg. Woniiigadvieecoimmssie LEIDERDORP De woningadviescom- houdt volgende week niet op dims- ÏVoorwijkse zeezeilers waren bijeen NOORDWIJK Een van de eerste grote feestavonden na de officiële ojiening van het Jeugdcentrum aan de Golfbaan, werd gisteren in de grote zaal gehouden. Eerst werden er twee boeiende films van de KNZHRM vertoond, waarbij vooral de laatste veel Indruk op de aanwezigen maakte. Dit was de bekende reddingsfilm „Bij de IJslandse kust", waarin onder moeilijke omstandigheden 12 vissers een Engelse trawler werden gehaald door de eilandbewoners. Een redding die drl« dagen heeft geduurd en waarbij door een toeval een filmploeg aanwezig was.- Na deze films vond een grote verloting plaats, met als hoofdprijs een snelle zeilboot, waar de zeiler op in plaats van in zit, eei zgn. sailing fish. Winnaar werd J. v d. Lippe, die zich langzamerhand wel re der zal gaan voelen. Burgerlijke stand der gemeente Noorchvijk NOORDWIJK GEBOREN: J M E. dv B de Vries en A J v d Burg; M A dv M H Meeuwenoord en H A de Winter; E G J, zv A W J Vreijling en M L C Zuidhoek. OVERLEDEN: E J Dikmans. ev H C v Kruinlngen; M v d Niet, ev Korbee: A A Warmerdam, wv v d Plas: D M Kas. ev Dymphna, GETROUWD: P J Schrier en E J Q v Bokhoven; H Heemskerk en J C M v Vliet; B M v d Stelt en J Mink; G Smit en T D de Vries: A v d Meij en W A Hoek; H G N Hermans cn B M Farrer; R v Klaverenen en A J M Passchler; A Houwaart en C v d Plas: W Ruijs en M Kroese. Eerste bloeiende tulpen in Haarlem HAARLEM De bezoekers van de keuringszaal van het Krelagehuis kregen gisteren de eerste bloeiende tulpen te zien. De fa. Hermans uit Voorhout had de primeur. Die toonde de semi-dubbele Abodement in een prima kwaliteit. De bloemen waren goed ontwikkeld en mooi op kleur heldergeel met rood terwijl ook de strengels goed aan de maat waren. De bollen waren 23 juni gerooid en hadden de zgn. 34-graden- behandeling gekregen. Op 13 november waren de bollen in de kas gezet Er bestond ook veel belangstelling voor de imponerende groep Amaryllis hippeastrum van de fa. G. C. van Meeuwen Zn. te Heemstede (dochter onderneming van de N.V. Koninklijke Bloembollenkwekerij H. de Graaff Zn. te Lisse), De kwaliteit was verrassend goed. Prachtig ontwikkelde bloemen en stengels, warme kleuren. Het kunnen etaleren van zulk een voortreffelijke kwaliteit in deze tijd van het jaar is een compliment waard. IJMUIDEN De haringvissers die in de omgeving van het Galloper- vuurschip de laatste dagen nul op het rekest kregen, zijn het iets zuidelijker gaan proberen en met succes. Tenminste wat sommige schepen betreft. Er kwamen zelfs dagvangsten binnen van 500 tot 900 kisten. Andere vaar tuigen moesten met heel wat minder genoegen nemen. Zij hadden met ka potte netten te maken. De zee in deze contreien ligt bezaaid met wrakken en als de netten daar tussen komen, kan men op behoorlijke schade re kenen. Het herstel vergde vele uren. In de Noord ging het ook een stuk I neming H met 275, de WKD 2 met 85, beter. Daar komt tamelijk veel kool- de ÏJM 154 Protinus met 58, de KW voor. Het weer was beter dan de voorgaande dagen, zodat de netten re gelmatig overboord konden worden ge zel Voor de beste vangers waren trek ken van 60 manden hoops weggelegd, maar onder de dertig manden kwam geen enkel schip, zodat in deze omge ving eindelijk weer eens een optimis tische stemming heerste. De grote kotters in de omgeving 55NB deden het met trekken van twin tig tot dertig manden hoops. Ook niet slecht en ln ieder geval beter dan de laatste dagen. De kottere die het tussen 52 en 53 NB op de tong hebben zien, konden nog niet best op dreef komen, hoewel men iets meer ving dan ln de voorgaande week. Opmerkelijk is. dat over de hele linie de makreel verstek Liet gaan. Dat voordeel te meer voor de haringvissers want door de schaarste of liever gezegd het helemaal ontbreken van de makreel moeten de visconserverrfabrieken het de haring hebben. Dit werkt uiteraard een gunstige prijs in de hand. Onder de Nederlandse kust boekten de loggers en kotters matige vangsten. Niet alleen de tong is slecht vertegen woordigd ook de schol is tamelijk dun netjes gezaaid. Overigens dunt het ge tal van de kotters dat óf achter de tong óf achter de rondvis aanzit steeds uit. Vele schepen beproeven hun geluk met de spanvlsserij op haring heeft al vele malen mooie resultaten opgeleverd. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 90 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 10.355 kisten vis, waarvan 900 kisten schelvis, 340 kisten wiJMng, 620 kisten gul en kabeljauw, 180 kisten kool- vis. 5200 kisten haring, 140 kisten rond- baars. 50 kisten wolf, 1750 kisten schol, 75 kisten tarbot, 580 kisten diversen, 450 stuks stijve kabeljauw en 25.000 kilo tong. Over het algemeen moest men met lagere prijzen genoegen nemen dan de laatste dagen van de vorige week. De schelvis moest ongeveer een tientje per kist prijsgeven. Ook de schol was goed. koper, maar het verschil was niet zo groot als bU de schelvis Door de iets ruimere aanvoer van kabeljauw was ook de koolvis niet zo duur meer. Bo- 'endien valt uit de meldingen uit de Noord op te merken, dat men binnenkort behoorlijke aanvoer van laatst genoemde vissoort kan verwachten. Aan de markt In IJmuiden verschenen vandaag on er meer aan de markt de SC 261 On derneming I met 510- de VL 7 Ada met 455, de KW 174 met 52, de ÏJM 24 Utrecht met 900, de KW 37 met 132, de IJM 45 met 106. de WR 56 met 40, de IJM 65 met 55, de KW 30 met 62, de KW 149 met 230, de KW 16 met 42, de KW 183 met 300, dfi KW 212 met 81. de KW 46 met 350, dc KW 116 met 39. de KW 59 met 31, de KW 161 met 55, 'met 27, de KW 180 met 52, de VL 14 Margaretha met 510, de VL 115 Vooraan met 600, de KW 195 met 205, de WR 61 met 96, de IJM 209 met 78, de KW 52 met 42, de IJM 16 met 101, de KW Ijsbaan Lisae voor het laatst aan Oranjelaan LISSE De IJsclub „Lisse", die reeds jaren de beschikking heeft over een gun stig gelegen Ijsbaan langs de Oranjelaan, ziet zich voor het probleem geplaatst een andere ijsbaan te zoeken. Het terrein van de ijsbaan Is namelijk eigendom van de R.K. h.b.s., waarvoor op deze grond een nieuw gebouw wordt gesticht. Men hoopt in 1965-1966 de h.b.s. te gaan bouwen, het Is dus de laatste winter dat de Us. baan voor de Usclub beschikbaar Is. Hoogtstwaarschijnlijk kan de ijsbaan nu komen ten noorden van de Tromp straat; de kosten worden geschat op 60.000 5 70.000 gulden. Als alles vlot verloopt, zal het juist omstreeks het 75-jarig be staan van de IJsclub zijn dat men ovei een nriuewe baan kan beschikken. Voor de huidige baan moet deze winter nog f3.500 aan voorzieningen wonden besteed. Voorzitter N. P. C. Mieloo verwelkom de op de vergadering, waar dit werd besproken, de afgevaardigden van de ijs- club Sassenheim en die van het district. Secretaris C. Strik en penningmeester A Wesselo gaven jaaroverzichten; namens de kascommissie bracht de heer J. Bronk- horst verslag uit. Juist deze avond pas seerde het ledental de 1600. Het bestuursvoorstel de middagkaarten van f 1 op f 1.50 en de avondkaarten fl op f2 te brengen had algemene stemming; voor kinderen blijft de dag kaart 75 ct. Men kan kaarten nu al be stellen. De bestuursleden werden herkozen: de kascommissie namen zitting de heren W. Kaak. Th. Kapel en H. Oosthoek Voor deelneming aan de training in Deventer kan men zich op 24 of 28 de cember opgeven b(j de secretaris. De vergadering werd met een verloting ge sloten. LISSE Voor de derde maal moest de damclub Lisse een teleurstelling werken: HDC uit Alphen liet wegens ziekte verstek gaan. Lisse heeft beslo ten een protest in te dienen bU het dis- trictsbestuur. Men heeft maar een bordencompeti tie gespeeld in plaats van de wedstrijd. Vrijdag is er geen clubavond: op 10 de cember moet de damclub in Leiden spe len. LISSE. Vrijdag werd een contact avond gehouen in gebouw Rehoboth onder leiding van ds D. H. Biesma, die vóór de pauze een inleiding hield over het onderwerp: „Wat betekent de kerk gang voor ons? Na de pauze, waarin onder meer een bijbelse quiz werd gehouden, hield de secretaris van het Ned. Bijbelgenoot schap, die als zendeling heeft gewerkt in de Kongo, een couserie, verduidelijkt door een serie kleurendia's. LISSE. Het damescomité van de Geref. Gemeente heeft de inzamelings actie voor Hongarije afgesloten. Men kan dit jaar 42 pakketten naar Honga rije zenden. Uit brieven van vorige ja- bleek hoe dankbaar men is voor deze zendingen. Men hoopt dat alles vóór de kerstdagen in Hongarije is. Conciërge gemeentehuis Voorhout met pensioen VOORHOUT. Gistermiddag verza melden zich alle personeelsleden van het gemeentehuis en het buitenpersoneel in de raadzaal om afscheid te nemen van J. G. van Wieringen, die we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd haar functie van concierge het gemeentehuis neerlegde. Onder de aanwezigen waren burgemeester en Smolders, de wethouders De Groot en Van der Lans en enkele raads- De burgemeester bedankte mevrouw Van Wieringen voor de achttien Jaren verzorging en arbeid in het gemeentehuis. Hij sprak zijn waardering uit voor het feit, dat mevrouw Van Wieringen geheel alleen het gemeentehuis schoonhield en de vergaderingen opluisterde met kopjes koffie. Van het personeel kreeg de schei dende concierge een televisietafel en van de raadsleden een mooie ganglamp. Mevrouw Van Wieringen bedankte voor de geschenken, waarna ieder met een handdruk afscheid van haar nam. Visserijschool in KATWIJK KATWIJK AAN ZEE Met enige feestelijkheid is gistermiddag de uit breiding van de Katwijkse visserijschool in gebruik gesteld. Het vissers- beroep wordt er niet gemakkelijker op. De moderne navigatiemiddelen vormen met elkaar een zeer ingewikkelde apparatuur, in de machinekamers worden krachtiger motoren opgesteld en ook de vismethodiek maakt een ontwikkeling door. De visserslui moeten bijblijven en daarom wordt de op leiding aan de visserijschool intensiever en uitgebreider. Vier lokalen en wat kleinere ruimten er bij waren nodig om de Katwijkse school de vereiste armslag te geven. is verbeterd, de kolenstookverwarming is verwisseld voor automatische oliestook en er zijn een kamer voor de directeur en voor de administrateur bij gebouwd. De vroegere kamer van de directeur, die hij met de administrateur deelde, zal nu als lerarenkamer worden gebruikt. De heer Meerburg richtte woorden van erkentelijkheid tot architect Van Dorp, de aannemer en de onderaannemers, die zijns inziens een gelukkige hand bij deze uit breiding hebben gehad. De officiële opening werJ verricht door de heer M. J. Beekman, coördi nerend inspecteur van het nautisch onderwijs. Deze sprak er zijn vreug de over uit, dat in Katwijk en om streken nog zoveel Jongens visser wil len worden. De Katwijkse visserij school immers telt de meeste leerlin gen van alle Nederlandse visserUscho- len. Het beroep ondervindt krachtige concurrentie van bromfietsen, tele visie en vijfdaagse werkweek, maar gelukkig zijn er nog altijd jongelui, die het avontuurlijke, sportieve zee mansleven verkiezen boven de kan toorkruk of de fabriekshal. Het beroep van visser vraagt een groot verantwoordelijkheidsgevoel, vooral nu De kosten van deze door het Katwijkse aannemersbedrijf M. van Duyn en Zn. op aanwijzingen van het Leidse architecten bureau Van Dorp en Jonkman uitgevoer de verbouwing belopen een kwart mil joen gulden. Het bestuur van de visserijschool had zich afgevraagd of nu eigenlijk wel tot officiële opening moest worden gegaan, aangezien het bestaande gebouw ir elf jaar in gebruik is. Het feit, deze uitbreiding f 250.000 meenschapsgelden waren gemoeid, heeft geleid tot een positieve beslissing. „De belastingbetalers moeten ten slotte weten hun centjes blijven", zo zei voorzit ter D. F. E. Meerburg in zijn welkomst woord gistermiddag. Veranderingen De heer Meerburg verklaarde, dat men indertijd bij de opening van het nieuwe gebouw al een beetje krap zat De leer lingen moesten om het uur van lokaal verwisselen ën dat bracht nogal wat on rust met zich. Bovendien is er de laatste tijd veel veranderd in de visserij. De tweejarige avondcursus voor motordrijver is wegens de uitbreiding van de leerstof dagcursus geworden, de de VL 84 Jan Senior met 555 j formeerde kerk. De schrijver K. Norel In Schevenlngen In Sohevenirtgen werden aangevoerd zal spreken over „Confrontatie met de mannenbroeders". VOORSCHOTEN De Voorschotense 3200 kilo J -Mr. Vlubber, de vliegende schoolmees- I ter". Aanvang 8.15 uur. de leerplichtige leeftijd leidt ertoe, dat de tweejarige dagcursus een drie jarige wordt en de snelle ontwikkeling van de techniek maakt, dat voor de lessen op dit gebied een apart lokaal nodig is. Tot nog toe heeft men zich wat de elektro-techniek betreft aardig kunnen redden door de vriendelijke medewerking van plaatselijke elektro-technische be. drijven, maar nu is een begin gemaakt met de opbouw van een eigen instrumen-- Over de rest van de uitbreiding z heer Meerburg, dat een aantal vloeren Leerlingen van de Katwijkse visserijschool bij de in de gang van de school ingerichte expositie. het materiaal waarmee men werkt steeds kostbaarder wordt. De inspecteur ver wachtte, dat binnen afzienbare tijd voor schippers en stuurlieden ter visserij ook het radaronderwijs verplicht zal worden gesteld. De eisen worden steeds hoger. Voor de toekomst van de visserij is daar om studiezin onder de vissers van eminent belang. De heer Beekman prees de activiteit van bestuur en directeur der school en hij sprak de wens uit, dat deze uitbrei ding niet de laatste zal zijn. Fris Vervolgens waren de genodigden in de gelegenheid de nieuwe lokalen te be kijken, die een frisse en ruime Indruk maken. In één der gangen was een in structieve tentoonstelling van moderne navigatie-apparatuur ingericht Ten slotte bleef men bij een pittige dronk en een hartig hapje enige tijd nog genoeglijk bijeen. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door burgemeester Duiker en de wethouder van onderwijs, de heer H. Haasnoot. Belangstellenden worden tot en met vrijdag 's middags van vier tot vijf uur in de gelegenheid gesteld uitbreiding en expositie te bewonde ren. Wie op deze middagen beslist niet kan, is zaterdagmiddag 5 decem ber van drie tot vijf uur welkom. RIJNSBURG Bij de behandeling van de begroting is het investerings programma voor de eerstvolgende jaren voor de Rijnsburgse raadsleden immer een belangrijk onderdeel. Geen .wonder, want het schetst in de eer ste plaats hoe de toekomstige ontwikkeling van Rijnsburg in de zeer nabije toekomst zal zijn. In het investeringsprogramma zijn voor de eerstvolgende jaren zeven grote projecten onder de loep genomen. Ten aanzien van het saneringsplan Kerkstraat/Brouwerstraat merken B. en W. op. dat de noodzaak steeds groter wordt om te komen tot een stelselmatige krotopruiming. De kosten zijn geraamd op f 2.433.742, de maximale rijksbijdrage is f 1.180.000, De verwachting is dat het ongedekte tekort van f 1.253.742 zal wor den ontvangen uit de opbrengst van de grondverkopen in dat gebied. Het definitieve schetsontwerp van de tuinbouwschool is op enkele detailpun- aa door het departement van Land bouw goedgekeurd. Wellicht kan nog in 1964 tot aanbesteding worden overge gaan. Het gebouw zal worden verhuurd op basis van kostprijs. Ulo-school Er wordt naar gestreefd zo spoedig mogelijk een definitieve ulo-school te stichten, wellicht reeds ln 1965. Het is de bedoeling dat deze school tussen Koe- straat en Noordeinde zal verrrijzen. Het architectenbureau Verloop en Van der Mey heeft een schetsontwerp gemaakt dat door schoolbestuur en B. en W. gun stig is ontvangen. Het ontwerp ligt nu ter beoordeling bij de inspecteur van het la ger onderwijs. In het bouwplan zijn 10 klasselokalen i een gymnastieklokaal opgenomen. De stichtingskosten worden geraamd op 10 van rijkswege zal in de kosten jaarlijks een vergoeding worden ver leend ter dekking van rente en afschrij ving. Nu de bouw van woningen in plan de IJM 204 met 37, de SCH 117 Onder- „West" goed op gang is gekomen, ontstaat daar de behoefte aan een wijkkleuter- school met drie speel-werklokalen. De stichtingskosten worden op f 175.000 ge raamd Venvacht wordt dit dit gebouw tje in 1966 neergezet zal kunnen worden. Het rioolwater wordt tegenwoordig geloosd op (zoals dat heet), de boe zem van het Hoogheemraadschap Rijnland. Binnen afzienbare tUd zal het afvalwater gezuiverd moeten worden, omdat de toenemende ver ontreiniging van het boezemwater een vervulling van het Noordzee strand tengevolge heeft. Er wordt on derzocht of aansluiting op de te bou wen rioolwaterzuiveringsinstallatie van Katwijk mogelijk Is. Omdat deze kwestie nog in het overleg-stadium ls wordt volstaan met een memorle- Nog steeds prijkt ook het zwembad op he investeringsprogramma. Zwemmen in open water vinden B. en W. een gevaar voor de volksgezondheid. Volkomen on verantwoord wordt het yoorts geacht, dat een groo deel van de jeugdt geen zwem- onderricht kan ontvangen, een groot deel van de jeugd geen zwem inrichtingen adviseerde in maart 1963 tot de stichting van een overdekt Instructie- bad De dienst van gemeentewerken heef. inmiddels een schetsplan voor zo'n bad gemaakt. De kosten worden op f 600.000 geschat Dorpshuis Voor 1969 staat op het programma de stichting van een dorpshuis, waarin o.a. zaal moet zijn met accommodatie voor zo'n 350 personen. Deze zaal zou kunnen worden gebruikt voor uitvoerin gen en ander culturele manifestaties. Van rijkswege wordt onder bepaalde voorwaarden in de stichtingskosten bij gedragen. Grote moeilijkheden zijn het vinden van een geschikt bouwterrein er het verkrijgen van een rendabele ex ploitatie Er zijn nog geen plannen uit gewerkt In de recapitulatie wordt voor de eer ste vijf jaar het te investeren bedrag op f 3.375.000 geraamd, maar daarbij zijn niet geteld de investeringen voor het sane ringsplan en de rioolwaterzuiveringsin stallatie. De kapitaalslasten bedragen f 144.250 tot f 189.260. Bolbloemen aan Rijnsburgs veiling Flora RIJNSBURG Op de Rijnsburgse veiling Flora zijn al heel wat bolbloe men gearriveerd. Maandag bracht de fa. M. Lindhout Zn uit Rijnsburg de eer ste tulpen: de gele Levant. Ze waren op merkelijk best van kwaliteit en brachten dan ook een zeer „vriendelijke" prUs op: f 0.84 per stuk. De fa. De Koning uit Rijnsburg kocht dit partijtje en bestemde voor export. Ook de narcissen zijn er nu. De fa. Van Grieken uit NoordwUk voerde eind vorige week de eerste partUen Helios waarvoor men f 1.65 per bos betaal de. Vrijdag voerde de Noordwijkse fir- 161 bos aan en zaterdag 270 bos. Maandag had men al ruim 600 bos en toen zakte de prUs iets: naar f 1.35 en f 1.40 per bos. Hyacinten waren er, zoals we reeds meldden, al eerder. Dezer dagen betaal- en voor beste Pink Pearls van f 0.50 tot f 0.54 per stuk, voor Anne Marie van f 0.46 tot f 0.52 en voor l'Innocence van f 0.35 tot f 0.45 per stuk. SASSENHEIM De gemeenteraad kwam gisteravond bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. Baron van Knobelsdorff. Eerste agen dapunt was de beëdiging van de heer H. van Prooyen (KVP) als lid van de raad, in de vacature van J. Schrama. De voorzitter heette het nieuwe raadslid welkom. Hij was erover verheugd, dat de heer Van Prooyen mag meewerken in het heterogeen gezelschap om een leefbaar klimaat te scheppen in deze gemeente. zetel ook nieuwe lasten op zich had Bij de ingekomen stukken was de goed. keuring van Gedeputeerde Staten, var een zestal raadsbesluiten o.m. tot het voe. ren van een geding tot onteigening te gen A A. Matze en tot aankoop van per celen grond. Besloten werd tot vaststel ling van het maximum-bedrag aan vlot tende schuld voor het jaar 1965 te be palen op 1 miljoen gulden. De maxir krediet rekening-courant werd voorlopig vastgesteld op f 500.000. Het bestuur de Sassenheimse tennisvereniging zocht het clubgebouw uit te breiden in verband met het toenemend ledental. De huidige accommodatie die dateert 1950 is niet meer toereikend. In overleg met het bestuur stelden B. en W. krediet van f 10 000 beschikbaar te stellen voor de aanbouw vn twee kleed ruimten. De heer Verschoor, die zei dt sport een warm hart toe te dragen, vond f 10.000 een heel bedrag, maar als ei goeds mee tot stand gebracht werd, dit geen bezwaar. Hij vroeg zich echter af of men over 5 jaar weer niet voor het zelfde geval zou komen te staan. Hier- /erd akkoord gegaan met het voor stel.. In de wethoudersvacature werd. zoals ïrwacht, de heer J. W. Kortekaas ge kozen. De heer v. d. Nouland kreeg één stem. terwijl er ook een blanco stem werd uitgebracht. Hierna werd hij door de voorzitter gefeliciteerd met zijn kiezing en deze merkte op dat de heer Kortekaas lange jaren deel had uitge maakt van de raad, en nu met de nieu- Weihnachtsoratorium in Hillegom HILLEGOM Woensdag 9 december tl 8 uur geeft de Hillegomse Oratorium Vereniging in de Hervormde Ketrk een uitvoering van het Weihnachtsoratorium van Bach. Lise Schoo, Hannelore Pen- nink. Han le Fèvre en Hanry Blackmom, respectievelijk sopraan, alt tenor en bas, verlenen medewerking, evenals het Zuidholland orkest. Het geheel staat on der leiding van de heer S. P. Visser. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBURG Donderdag om 8 ar hoopt de heer G. de Pater uit Haas trecht voor de Hervormd-Greformeerde Evangelisatie in zaal De Vries een spreekbeurt te vervullen. genomen Hij hoopte op een goede s werking ln het college van B. en W. en wenste hem veel lust en gezondheid toe om zich aan het wethoudersambt te kun. nen geven. Als nestor van de raad sprak de heer G. Verschoor de nieuwe wethouder toe. Hij zei dit te doen namens de gehele raad. Hij verblijdde zich erover, dat de raad de heer Kortekaas had gekozen. Hiermee is het vertrouwen der raad tot uitdrukking gekomen. Hij hoopte dat het hem door Gods genade gegeven mag zijn om de dienende taak van wethouder goed te kunnen uitoefenen. De vele dienende functies, die in de loop der jaren door de heer Kortekaas werden behartigd, zijn er borg voor. dat hij zich geheel aan zijn nieuwe functie zal geven. Opening Werkplaats Sassenlieim SASSENHEIM De nieuwe Sociale Werkplaats zal op dinsdag 8 december a.s. middags om .half drie officieel worden geopend. De opening zal worden verricht door de commissaris der Koningin van de provincie Zuid-Holland mr. J. Klaassesz. Afscheid burgemeester van Benthuizen BENTHUIZEN Tijdens een gister middag in het Verenigingsgebouw gehou den buitengewone raadsvergadering heeft de heer J. J. Steenbakker Morilyon Loü- sen gistermiddag afscheid genomen als burgemeester van Benthuizen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Onder anderen waren op de verga dering aanwezig een vertegenwoordiger ran de commissaris der Koningin en Ge deputeerde D, van der Kwaak. De scheidende burgemeester gaf zelf een terugblik over zijn loopbaan. Na de Tweede Wereldoorlog werd hij burge meester der gemeenten Benthuizen en Moerkapelle en wat Benthuizen betreft, werd hij tevens secretaris. Velen spraken de heer Steenbakker toe als om strijd werden zijn waardigheid goede kwaliteiten zoals zijn stand vastigheid geroemd. Een en ander ging vergezeld van vele cadeaus, 's Avonds was receptie voor de burgerij. De bur gemeester kreeg toen een zilveren thee servies aangeboden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11